Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) mgabi válasza Devid_81 (#9299) üzenetére


mgabi
senior tag

Igen. Ez az egy darab játék, mert szarul van megírva meg a denuvo... hagyjuk már, de komolyan.

(#9302) Devid_81 válasza mgabi (#9301) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mostansag sokan erre is kivancsiak, mert a BF cimek hiresek a tobb szalas CPU kihasznalasrol.
Pontosan mi a baj amugy ezzel a teszttel?Johet privibe is, hogy ne a topikot romboljuk :)

...

(#9303) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

semmi baj a HT-vel, kivéve hogy túl van értékelve ;]
8600k-val vagyok. és 100 euró pluszt nem akartam adni még 6 virtuális szálért. És ezek után, szerintem nagyon is jóll vettem :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9304) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Annyit szeretnék kérdezni hogy hosszabb távú gamingre a jelenlegi 8700K-t érdemes cserélni 9700K-ra?
Már mindenféle véleményt olvastam a Spectre-vel kapcsolatosan, csak kíváncsi lennék ha valaki megmondaná hogy mit érdemesebb, megtartani a jelenlegit, vagy upgrade.

Köszönöm.

(#9305) Devid_81 válasza tothjozsi96 (#9304) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tartsd meg ;)
Semmivel nem leszel elorebb ha 9700K-ra cserelsz.
Win update ide vagy oda :U

...

(#9306) - = Zk = - válasza Devid_81 (#9305) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de csak csinálnak valamit a Win update-tel, nem?! vagy ez már marad így, ba..zam meg a 7700K-mat?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9307) schawo válasza - = Zk = - (#9306) üzenetére


schawo
titán

jobb nem lesz

Tulajdonképpen intelnek tökéletesen megfelel az állapot. Cserélni kell...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9308) Cyberboy42 válasza - = Zk = - (#9306) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

lehet hogy visszaesett picit a teljesítménye, de azért még nem kéne kivágni az ablakon :D szerintem nagyon is jó az még... sőt, a 6700k-t sme kukáznám még, kivéve ha mondjuk nem 8700/9700 van kinézve, hanem a 9900k. lehet hogy pár fps, de ugyan már, melyik játékban kifejezetten akadozik? :D szerintem egyikben sem. A régebbi prociknál már más a tészte, de Skylakeról még tavaszig minimum nem váltanék.

tothjozsi96: Ezt meg hogynan gondolod, a 8700k-t nem hosszú távra vetted, de a 9700k-t meg már arra vennéd-? ez elég fura, de azt kell mondjam nem, nem lennél előrébb :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9309) - = Zk = - válasza schawo (#9307) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fogok, de 1 évig nem terveztem....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9310) schawo válasza - = Zk = - (#9309) üzenetére


schawo
titán

Én most az intel álláspontját fejtettem ki, nem a sajátomat :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9311) Pintim....


Pintim....
tag

Most mirol van szo amugy, mitol van eza nagy felelem, hogy mindenki procit akar valtyani???

(#9312) sqpp


sqpp
őstag

Én csak javarészt a munka meg a repszim miatt váltok, átlagban semmi bajom nincs, játékokra nagyon adja a 7700k..

(#9313) Danex válasza Pintim.... (#9311) üzenetére


Danex
addikt

Akik 4. Szériában utaztak mostanság érnek a gepcsere szakaszhoz, plusz a HT gyomron vágása is kérdésre buzdítja az embereket.

Illetve az idei játékok azok amik kezdik elfogyasztani a 4 magos cpu-kat

(#9314) kekesj válasza Danex (#9313) üzenetére


kekesj
tag

a HT gyomron vágása"

ez mit jelent, valamiről lemaradtam?:)

(#9315) Lann


Lann
tag

Volt valakinek olyan gondja, hogy bclk oc-val a gép bekapcsoláskor egyszer elindul, rá 3-4 sec-re kikapcsol, majd megint be, és úgy indul el? Rebootnál is szintén előbb kikapcsol a gép, aztán be. Maga az oc stabil, nem hibázik semmi. Már 100.25-el is produkálja ezt.

(#9316) RECSKA válasza Lann (#9315) üzenetére


RECSKA
veterán

Pont ma raktam ossze gepet cimbinek, egy asrock z370 pont ezt csinalta. Xmp profil beallitas utan 102 lett a bclk. Istenert nem jottem ra. Aztan meglattam... XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9317) Lann válasza RECSKA (#9316) üzenetére


Lann
tag

Nálam is asrock van, xmp szintén nem működött, szal manuálisan lőttem be a ramot megfelelő értékekre. Viszont proci finomhangolásához elengedhetetlen a bclk-val történő oc, remélem valaki tud rá megoldást.

(#9318) sqpp válasza Lann (#9317) üzenetére


sqpp
őstag

Nekem mondjuk az alap XMP jó 270F + Corsair Vengeance LPX 3200 16Gb, csak nekem BIOS update kellett, először nekem se volt rendben.

[ Szerkesztve ]

(#9319) Maelephant válasza kekesj (#9314) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, az a kurrens tapasztalat, hogy a HT igen / egyre gyengébben szerepel W10 legújabb frissítése alatt, gyakran ront is a játékok teljesítményén a HT kikapcsolt működéshez képest. Talán az AMD többszálúságával nincs ilyen gond, vagy nem ennyire kifejezett (ennek nézz utána, az AMD-s "szál" most nem rémlik) ???

[ Szerkesztve ]

(#9320) Cyberboy42 válasza Lann (#9317) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát az van, hogy én bérmerre próbáltam elmozdulni bclk-val, soha sem volt stabil a gép, még ha csak pár tizedet akartam is a szép kerek számok miatt akkor sem :/

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9321) Lann válasza Cyberboy42 (#9320) üzenetére


Lann
tag

Ahogy olvasgattam kicsit neten, 7 éves forum postokban is megemlítik, hogy nem nagyon szeretik a pci eszközök a bclk változtatást, akármekkora is az, instabilok lehetnek (legtöbbször lesznek is) tőle :/
Hát bizony nem lesz olyan egyszerű, mint anno az fsb-s oc.

(#9322) Cyberboy42 válasza Lann (#9321) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát ja. nagyon nem. első kézből megerősítem :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9323) kekesj válasza Maelephant (#9319) üzenetére


kekesj
tag

OK, kösz, és ez csak a játékokra vonatkozik?
nálam majd szimpla böngésző+office ill. valszeg visual studio lesz használva, azok esetében is problémás lehet a HT? (2mag 4 szálas proci)

(#9324) eldiablo válasza Lann (#9321) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mi köze a PCI eszközöknek a bclk-hoz?
Legtöbbször az uncore fossa össze magát, mert 1:1 megy a CPU core-al.
Csak hogy saját eredményt mutassak:
[link]
CPU BCLK:

Na, nem mintha az FSB OC olyan baromi szimpla lett volna, de ott bizonyos csipszeteknél és processzoroknál legalább nem volt direktbe korlátozva mint a bclk.

(#9325) core i7 válasza Maelephant (#9319) üzenetére


core i7
addikt

Intel-nél HT AMD-nél SMT :D a szálkák neve

[ Szerkesztve ]

(#9326) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

I9-9900K 5,5 Ghz-en Z170-el lappal :)

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9327) eldiablo válasza Forestgreen (#9326) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Van hazai eredmény is Achill3uS által. :K
7236Mhz
Cinebench R15 2995 cb

[ Szerkesztve ]

(#9328) palfitom válasza eldiablo (#9327) üzenetére


palfitom
félisten

Aztak...a :C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9329) #59036672 válasza eldiablo (#9327) üzenetére


#59036672
törölt tag

Achi unatkozott? :DDD :C

(#9330) Milka 78 válasza #59036672 (#9329) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Venned kéne egy i9-et IS, mondtam én neked:K

(#9331) #59036672 válasza Milka 78 (#9330) üzenetére


#59036672
törölt tag

Nem... Ezt nem kezdem el megint mert sose lesz vége. Szilikon lottó az egész.
Kell egy brutál jó cpu és gpu különben hiába minden.

[ Szerkesztve ]

(#9332) Lann válasza eldiablo (#9324) üzenetére


Lann
tag

Skylake-nél nem volt hozzá kötve, ez viszont coffee lake-es topic.

(#9333) eldiablo válasza Lann (#9332) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Annyi válltozott Skylake óta, hogy BIOS szinten 103-ra (~102.9) korlátozták a non-K BCLK OC-t. A dupla indulás meg szerintem gyártó függő, mert anno M8H nem csinálta nekem, pedig abban volt bőven húzva.

(#9334) Lann válasza eldiablo (#9333) üzenetére


Lann
tag

Igazából csak ennyi a gond, hogy 2x indul, tesztekben meg mindenhol stabil (eddig), szóval lehet így marad.

(#9335) schawo válasza #59036672 (#9331) üzenetére


schawo
titán

Biztos? :F

;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9336) eldiablo válasza Lann (#9334) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gondolom bekapcsolás után BCLK OC miatt átkapcsol külső órajel generátorra és újra indul.

Más.
Íme a lehetetlen megtörtént ;] :

9900K + Z270 + XP 64bit

(#9337) schawo válasza eldiablo (#9336) üzenetére


schawo
titán

ps2 egér és bill kell hozzá, szerintem úgy z370-re is fel lehet tolni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9338) ekgangezez


ekgangezez
csendes újonc

Hello,

A mostani gépembe van egy i3 4170, gtx1050ti 4gb, 12gb ram, és asrock b85m pro4 alaplap. Ha processzor cserém gondolkodom, milyet javasolnátok? Ez az alaplap nem kompatibilis Coffee Lake procikkal ugye?

(#9339) Cyberboy42 válasza ekgangezez (#9338) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Attól a procitól már a 8100 is úgy nagyjából 40%-al jobb. Innentől mér csak az a kérdés hogy mire szeretnéd használni... Játékok alá minimum egy 8350k/8400-at mondanék. És persze hogy mennyt szeretnél költeni, ugyanisa ramok sem kompatibilisek, nemhogy a proci ;] Az is a kérdés hogy szeretnéd e tuningolni vagy sem.

Lehetősém még talán az is ha aprón nézel mondjuk egy használt 4790-et ami még passzonlas a lapba de az már csak ha nagyon nincs miből költeni

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9340) - = Zk = - válasza Forestgreen (#9326) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jujj, de bulldog lennék, ha alaplapcsere nélkül menne a 9700K az én Z170-es lapomban. elég nekem az 5GHz-is, köszönöm :C
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9341) ekgangezez válasza Cyberboy42 (#9339) üzenetére


ekgangezez
csendes újonc

RAM cserét azt most hanyagolnám inkább, olyan jobb procira lenne szükségem, ami kompatibilis a gépembe lévő cuccokkal. Játékokra használnám igen. 70-100e között gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#9342) B.Á.L.!.N.T válasza ekgangezez (#9338) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ha a legolcsóbban akarod elérni a legnagyobb teljesítményt,akkor egy 4.genes i7. Én 4 év után tettem le egy 4770-et. Az elég jó proci még mindig. Hardveraprón is kapni ilyeneket.

Nna de ez már egy másik topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#9343) ImpersonatoR

Latott mar valaki XI extremet? Letezo termek forgalmazzak? Alzatol megrendeltem kedden azota sincs info?
Felhivtam oket hogy mi a harci helyzet annyit mondott masok is varnak ra es megrendeltek mast nem tud mondani.
Amazon on is latok kemenyen 2 db ot belole.

(#9344) Shkiz0 válasza ImpersonatoR (#9343) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Listában látok, valós készletet nem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9345) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#9343) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. 3 nap alatt itt van, £436 az ara+ £17 a PK. Ne Mo.-n nezegessed, mert ide nagy sokara er csak be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9346) Maelephant válasza core i7 (#9325) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem az AMD többszálúság-fogalmát nem tudom, hanem arra nem emlékeztem, hogy az Intel HT-t érintő probléma EGYÁLTALÁN jelentkezik-e AMD procikon is.

(#9347) keIdor


keIdor
titán

Maximus X Apex VRM-ről mi a vélemény?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9348) #59036672 válasza keIdor (#9347) üzenetére


#59036672
törölt tag

A legjobb.

(#9349) ImpersonatoR válasza keIdor (#9347) üzenetére

Ez igen bárcsak lehetne kapni :U
Extrem ara kozben felment 218.000 re.
Bar mind1 mert azt sem kapni

(#9350) keIdor válasza ImpersonatoR (#9349) üzenetére


keIdor
titán

Sosem adnék annyit alaplapért...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.