Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Hauptmann válasza MPowerPH (#22000) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szép összefoglaló, köszönjük. Mehetne felülre.

Gigabyte-nál olyan van, hogy PCH Core, ez megfelel a VPCH-nak? Illetve van még olyan, hogy VCCVTT, illetve VCDMI_PEG, VCC Substained, ezek mik?

[ Szerkesztve ]

(#22002) keIdor válasza MPowerPH (#21993) üzenetére


keIdor
titán

Nem csak b-die van ám, ami bírja, ez az összesre vonatkozik gondolom.
Teljesen jó, még biztonságos értékek.
Aki nagyon akar az mehet feljebb, de az meg már úgyis utánajárt, ha olyan hardvere is van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22003) keIdor válasza MPowerPH (#22000) üzenetére


keIdor
titán

Vdmi: ez lemaradt :) még annyi, hogyha ez jól emlékszem 0,95V alapból, de az összes lap írja az alapfeszt.
Ha nem tévedek, a CPU és memória közötti kommunikációért felel valamilyen formában. Asus BIOS-ban nagyon el van rejtve, talán Xtreme Tweaker almenüben található.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22004) MPowerPH válasza keIdor (#22003) üzenetére


MPowerPH
félisten

DMI es a VTT is a tweak mezoben van Asus lapnal. En eleg szeles spektrumban probaltam oket, de sem a hatarertekek a lap szerint, es az Asus support szerint sem stimmelnek. A legjobb ezeket auton hagyni.
Egyebkent a VTT monitorozva van, de a DMI nincs.

Ami ertekeket leirtam, azok maximum daily spec. Ha tesztelgetnel, akkor rovid idore tolhatod az IO/SA -t 1.35V/1.52V -ig(Intel maximum spec), CPU 1.5V(ha birod huteni, de nem fogod tudni). Memoria tenyleg IC fuggo, ahogy irtam, az uj Hynix is lazan belenez a 2V+ -ba. Azt kell a memoria feszultsegnel megerteni, hogy az IMC -t ezeknel mar nem bantja a magas memoria feszultseg. Nem fog degradalodni. Tudom, volt par generacio meg nagyon regen, ahol kobe volt vesve a maximum memoria fesz, mert a CPU -t is kinyirhattad vele. Itt mar nincs ilyen. Ellenben van olyan IC, ami nem toleralja mar az 1.4V -ot se, es kinyirhatod, ha hosszu tavon annyit adsz neki. :U Azert irtam, hogy ez attol fugg, milyen memoriad van. B-Die -t azert hoztam fel, mert az is vigan tesztelheto 2.1V -on is, akar. Tan ha ennyit adnal egy AFR -nek, azt azonnal kinyirnad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22005) pendre54


pendre54
addikt

Lenne még egy kérdésem, mert ez a dolog nem világos számomra. Az Asus Prime Z390-A-s lapomon ott van az Asus Multicore Enhancement (AME) opció, ami Enabled beállításon, az összes magot, a legmagasabb értéken járatja terhelés alatt, ami konkrétan, az én i7 9700-es procimnál 4,5 GHz, azaz ez a funkció minden limitet eltávolít.
A kérdésem az, ha ez a bizonyos AME engedélyezve van, akkor van bármi értelme manuálisan fixálni azokat az értékeket, amikről itt az előzőekben szó volt?(Core Voltage, VCCIO, System Agent, PCH, Standby, stb.) Az AME nem fogja ezeket a manuálisan beállított értékeket, a saját szájíze szerint felülírni? Pl, ha manuálisan belövök a procinak valamilyen mínuszos offset értéket, azt az AME figyelembe veszi, vagy nagy ívben tojik rá ?
Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdést, vagy feltehetném esetleg úgy is, hogy működnek együtt párhuzamosan az AME, és a manuális beállítások?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#22006) keIdor válasza pendre54 (#22005) üzenetére


keIdor
titán

Főleg ha engedélyezed az AME-t, akkor kell fixálni, mert akkor az alaplap kilövi vagy feljebb tolja a fogyasztás limitet és azért fog az alaplap is túlfeszelni.
Az XMP is ezt csinálja, magas órajelet állít be a memóriának, már az alaplap garantált feszeket állít, amivel mindez biztos menni fog.
Egy a baj, túl magas értékek ezek általában. Teljesen feleslegesen küld meg mindent.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22007) keIdor


keIdor
titán

Egyébként kicsit más téma, de érintett a topik:

5700 XT PCIe 4.0 vs 3.0 + RTX 2080 Ti PCIe Scaling

Én is tervezek RTX-3080-at vagy RTX-3090-et (szerintem előbbi lesz inkább) és meglepődve látom, hogy ha mindent ki akarok majd hozni belőle, akkor cserélnem kell Intelről. Mert egy RX 5700 XT-nél is bizony látszik a PCI-E 4.0 előnye. Akkor a kétszer gyorsabb kártyánál? Adódik a kérdés...

Hú, de nem lennék ismét Z490 tulaj. Ugye... a rekord drága mainstream PCI-E 3.0 lapokkal... :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22008) pendre54 válasza keIdor (#22006) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, ez így akkor hasznos infó volt, hogy működik a két dolog együtt. Engedélyeztem az AME-t, az XMP profilt, és így akkor ezek a manuálisan beállított értékek kezdetnek jók lesznek?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#22009) palfitom válasza keIdor (#22007) üzenetére


palfitom
félisten

Elvileg lesz 4.0-ás támogatás bizonyos Z490-es lapokon (akár az alsóbb kategóriában is).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22010) Puma K válasza MPowerPH (#22000) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen a magam és a többiek nevében is! :Y :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22011) keIdor válasza palfitom (#22009) üzenetére


keIdor
titán

Nem, ezért jön mindjárt, pár hónapon belül a Z590 a Rocket Lake-el.
Ha megnézed az Asus XII szériát, akkor látod, hogy csak az Extreme tudná, ott megvannak a feltételek. A többinél nincsenek.

Ezért egyértelmű, hogy az Extreme-en se fogják engedélyezni, mert lehet indokolni, hogy csak megtéveszti a fogyasztót. Ha kell a 4.0, vegyél XIII-t.
Nagyobb összeggel merek fogadni arra, hogy ez lesz, bevált gyakorlat a gyártók részéről...
Meg ahogy írtam is, nincsen meg a többi XII-nél a feltétel hozzá. Még a méreg drága Hero és Apex-nél sem, ahol emeltek +80%-ot a semmire gyakorlatilag.

Tudom a Gigabyte-nál meg adottak a feltételek, kíváncsi leszek ők mit lépnek.
Comet-tel viszont nem fog menni, Rocket-tel igen, de szerintem a Gigabyte is inkább Z590-et akarja majd eladni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22012) Devid_81 válasza keIdor (#22007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Erdekes helyzetet teremthetne ha AMD-vel gyorsabb lenne annak ellenere, hogy az AMD picit lassabb jelenleg jatekokban :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#22013) keIdor válasza palfitom (#22009) üzenetére


keIdor
titán

Itt láthatod a feltételeit: [link]
Végig lehet lapozni sok alaplapot, hogy melyikről mi hiányzik a PCI-E 4.0-ához.
Nem készültek el vele, mert ott lesz a Z590 hozzá.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22014) keIdor válasza pendre54 (#22008) üzenetére


keIdor
titán

Igen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22015) palfitom válasza keIdor (#22011) üzenetére


palfitom
félisten

"Tudom a Gigabyte-nál meg adottak a feltételek, kíváncsi leszek ők mit lépnek." - Igen, erre gondoltam, tehát elvileg egy Z490 Gaming X is tudhatja a 4.0-át.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22016) keIdor válasza palfitom (#22015) üzenetére


keIdor
titán

MSI Z490 Godlike-nál is megvan minden. [link] Meg Unify-nél.
Hát kiváncsi leszek, Asus lespórolta elég szépen a hozzávalókat.
De lehet a másik két nagy sem fogja engedélyezni, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22017) palfitom válasza keIdor (#22016) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, MSI-nél is van lehetőség, főleg az Asus-nál vannak hiányosságok.
Na, kíváncsi leszek az eredményre, lesz-e 4.0-ás támogatás...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22018) Laraxior


Laraxior
titán

Szuper lesz... lehet a fél konfigot megint lecserélni, azonfelül még a táppal is szarakodni kell majd, persze biztosan lesz mellékelve átalakító, csak hát a többségnek vannek szép harisnyázott kábeljei... mehetnek a kukába :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22019) Devid_81 válasza Laraxior (#22018) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo ha ezert is hivjak upgrade-nek, egy dolgot cserelsz de a vegen rajossz, hogy villanyoraig kellett uj vezeteket behuzni... :DDD
De semmi gond, eleve megeri majd odalokni a VGA-ert azt a 600k-t a maradek masfel millabol meg megvan a tobbi :D ;]

Ennyire meg soha nem vartam VGA generacio valtast, vagy akkora szivas lesz mint meg soha, vagy kellemes meglepetes.
De eddig az eselyek 80%/20%
Ebbol a 20 az amikor minden rendben lesz :D

[ Szerkesztve ]

...

(#22020) snecy20 válasza keIdor (#22007) üzenetére


snecy20
veterán

Az a tök fura, hogy ezeket leméregették még anno tavaly a Zen2-k megjelenése után, és mérési hibahatáron belül mozogtak a PCIE 3.0 és 4.0 eredmények 2080TI mellett., meg ami relevánsabb hogy 5700XT mellett is. Nem tudom azóta mi történhetett platform szinten, hogy elkezdett jelentkezni a 4.0 előnye.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22021) Laraxior válasza Devid_81 (#22019) üzenetére


Laraxior
titán

Én azért most már kivárok egy kicsit, nem ugrok bele egyből. Jó lesz az jövőre is, úgyis még friss a 2070S-em. De igazából a lapot meg a CPU-t sem igazán akarom lecserélni, ha már ennyit kínlódtam vele. :(((

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22022) Devid_81 válasza snecy20 (#22020) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Uj driverek, windows update ujabb jatekok stb.
Nehez most meg okosat mondani, mert az RX5700XT kozepkategoria.
De az uj VGA-k nem azok lesznek, es ha mar most jelentkezik a kulonbseg akkor ezek utan ez csak erosodhet.

...

(#22023) keIdor válasza snecy20 (#22020) üzenetére


keIdor
titán

A Decima engine azért eddig teljesen konzol exklúzív motor volt, ahol ugye APU és közös memória van. Sokkal gyorsabb kommunikáció van, mint ami PCI-E-n átmegy.
Most ez a motor jött PC-re, Pl. HZD és egyből szűk a PCI-E, egyébként érthető az oka.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22024) keIdor válasza Laraxior (#22018) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon nehéz meghozni jó döntést ha PC fejlesztésről van szó.
Azért lássuk be, hogy 1997-2005-ig ez sokkal brutálisabban ment, egy év alatt simán elavult a konfigod, olyan fejlődés volt. De még talán előtte is, csak azzal már nem nagyon van tapasztalatom az életkor miatt.
Most PCI-E 3.0-val is csak kisebb kompromisszumot kell csak köss.
Itt azt kell mérlegelni, hogy mire, mennyit, mikor költesz! Nem véletlen mondtam a kacsás avataros fórumtagnak is a másik topikban, hogy eszébe ne jusson most komolyabb összeget tolni Z490 konfigba, mert nagyon rábaszik vele, olyan bukta lesz rajta. Nem hallgatott sem rám, sem másra, váltott Z390-ról Z490-ra. Ő tudja, ő pénze...

Már nem emlékszem, Te mennyit költöttél KS-re, de nem rémlik, hogy irreális összeg lett volna. Meg lusta vagyok visszakeresni. :DDD Az a lényeg, hogy Te nem lőttél el 160k-t alaplapra, úgyhogy nem gáz. Tényleg a mennyit és mikor a lényeges. Az utóbbit nem győzöm hangsúlyozni. Most van az az időszak, amikor sem VGA-t, sem CPU-t és alaplapot nem szabad venni, mert vihar előtti csend van. Ha nem 2-3 hónapja vetted a hardvereidet (nem) akkor semmi baj, nem csináltál hülyeséget.

Úgyis elavul a hardvered, mindenkié, azt kell mérlegelni, hogy mennyit vagy hajlandó buktának elkönyvelni X idő alatt.

Én is mikor tavasszal cseréltem az i7-9700K-t i9-re, nem véletlen vergődtem napokat, hogy találjak csak +100€-ért egy i9-et. Nem arról van szó, hogy nem tudtam volna többet fizetni. Tudtam volna. Csak azzal is tisztában voltam, hogy kevesebb, mint 12 hónap múlva ugyanez az egy szálas teljesítmény várhatóan elérhető lesz 16 maggal, 32 szállal, PCI-E 4.0-ával, lehet alacsonyabb fogyasztás mellett.
A kutyának nem fog kelleni használt Z390, elavul a fenébe, ne költsek rá többet a kelleténél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22025) palfitom válasza keIdor (#22024) üzenetére


palfitom
félisten

"Nem hallgatott sem rám, sem másra, váltott Z390-ról Z490-ra. Ő tudja, ő pénze..." - Van úgy, hogy nem hagy nyugodni a kisördög.
Meg tudom érteni, sok évig én is pár havonta cserélgettem a cuccaimat, s csak az utóbbi 1-2 évben tudtam lejönni a "szerről". Szerencsére megtehetném, hogy váltsak generációról generációra, de most már meg tudom állni, az "értelmetlen" költekezést.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22026) MPowerPH válasza snecy20 (#22020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ez erosen tul van lihegve. :N

Don't Tread On Me

(#22027) Jacek


Jacek
veterán

Mire ez probléma lesz , DDR5-ön és PciE5.0 leszünk...

(#22028) keIdor válasza MPowerPH (#22026) üzenetére


keIdor
titán

Úgyis onnantól fog ez kiderülni, ahogy az RTX-2080 Ti teljesítménye beesik középkategóriába. Az meg az RTX-3070 lesz, nagyon azt beszélik. Azért ha már az RX 5700 XT gyorsul, nem túl jó előjel...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22029) MPowerPH válasza keIdor (#22028) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem tovabbra sem jelent semmit. :N En az eroviszonyokat sem allitanam meg be, foleg nem a 2080Ti poziciojat, egeszen 3070 szintre.

Egyenlore talalgatasok vannak, pletykak. Mar az a hatalmas ugras is kisebb lett ezek alapjan. Ami igazan nagyot uthet, az a coprocessor design. De azt a 3070 -nem kapja meg. Sot, nem vagyok benne biztos, hogy az nem csak a csucs Ampere kivaltsaga lesz. Innentol pedig ez alapjan is borul minden. En mar nem szamitok akkora ugrasra.
Ha ugy lenne, hogy a 3070 hozna a 2080TI szintjet, akkor itt 50%+ -os novekmenyrol kellene beszelni a 3090 eseten. Szvsz, ez meg pletyka szinten is nagyon ritka kijelentes, annyit nem igen olvasni sehol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22030) keIdor válasza MPowerPH (#22029) üzenetére


keIdor
titán

Turing kivételével jó ideje ez a helyzet. :)
[link] - itt a mai hír.

Mindenesetre érdekes generációváltás lesz, legalább azt is lehet méregetni, hogy gyorsul-e újabb alaplap mellett.
Szerk.: Tegyük hozzá, hogy nem is lenne baj, ha még a gaming koronát is elvennék az Inteltől. Kell a verseny, hátha x év múlva megint visszatér az Intel egy Core 2 méretű siker architektúrával. Eddig aludtak úgyis.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22031) MPowerPH válasza keIdor (#22030) üzenetére


MPowerPH
félisten

"We should expect to see ..."

Pletyka, talalgatas. :) Senki nem tud semmit. De Abu irt erdekes dolgokat, es azok alapjan nagyon nem erre lehet szamitani. A 12pin tapcsati a nagy Ampere -nel is meg van magyarazva, pontosabban sejtheto az oka. Pont a coprocessor, es az ahhoz kapcsolodo link. Es igazabol a game changer az lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22032) keIdor válasza MPowerPH (#22031) üzenetére


keIdor
titán

Elismerem Abu szakmai hozzáértését, de írt ő már annyi ökörséget is.
Az a baj, hogy nem független, főleg ha GeForce és Radeon a téma.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22033) Laraxior válasza keIdor (#22024) üzenetére


Laraxior
titán

100EURval volt drágább, mint a sima 9900K :))
De ugye volt időszak amikor 800+-ért mentek, akkor még kiszállhattam volna plusszal, de felmerült volna a kérdés, hogy mire váltsak.
8 mag elég lesz még egy darabig, csak hát ugye megint a körítés.
De én biztosan nem ugrok bele most semmibe. Várok amíg az Intel összeszedi magát, nem csak ugyanazt adogatja el egy csipet plusszal.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22034) snecy20 válasza keIdor (#22030) üzenetére


snecy20
veterán

Hú, ez hatalmas cumi lenne azoknak akik kiperkálták az 500-550K HUF-ot anno a 2080Ti-ért. ;] :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22035) Devid_81 válasza keIdor (#22030) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha valoban ennyire jo lesz a next gen akkor egy 3080-asra vevo leszek, tobbet nem vagyok hajlando kiadni VGA-ra :(

Szerk: (#22034) snecy20 en mar felvagyok keszulve arra, hogy a mostani VGA-m max £500-ert fog elmenni, vagy alatta.
Most lesz 2 eves Szeptemberben, bar nalam csak masfel eve van, viszont hasznaltam, jo volt, szep volt, johet az uj :B

[ Szerkesztve ]

...

(#22036) keIdor válasza snecy20 (#22034) üzenetére


keIdor
titán

Két év múlva is ez vár a 3090 tulajokra, mikor kijön a Hopper, ezért se nagyon nézegetem azt. :) Másrészt nem biztos, hogy akarok én 350W-al bírkózni léghűtéssel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22037) MPowerPH válasza keIdor (#22036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mindig igy van, ha megveszed a csucs termeket.... :)

A vizhutes egyebkent ilyen teren duplan arra sarkall, hogy ne surun cserelgessed a kartyadat. Ezert van meg 1080Ti -om. Es igy a fogyasztas, hotermeles sem izgat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22038) Laraxior válasza keIdor (#22036) üzenetére


Laraxior
titán

Csak össze kellene már rakni egy vizet... ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22039) keIdor válasza Laraxior (#22038) üzenetére


keIdor
titán

Volt nekem, a GTX-780 SLi-hez vettem, akkoriban (2013) 200-220k volt mindenestűl, két VGA blokk, CPU blokk, radiátorok, pumpa, tartály stb.
Arra jó volt, hogy tudom, hogy hibátlanul tudok vízhűtést építeni és tervezni a sorrendet, tapasztalatnak, de aztán elengedtem a két VGA-t és onnantól nekem felesleges volt, hatalmas buktával eladtam, valami 60%+ -át a vételárnak buktam. ;]

Jobban rá vagyok pörögve az Ampere-re, főleg hogy most készülöm a 1080Ti-nek megadni a kegyelemdöfést. :DDD [kép]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22040) HSM válasza keIdor (#22007) üzenetére


HSM
félisten

Kétszer gyorsabb VGA kártyánál sokkal jobban kijöhet az Intel előnye is játékokban. Ezekre a mérésekre nagyon kíváncsi leszek, melyik tényező mennyit nyom majd a latba. :K Én azért nem féltem a tavas procikat. :N
No, meg kis fűszer lesz ez is majd a Zen3 tesztekre év végén, én már készítem a popcornt. ;]

(#22041) keIdor válasza HSM (#22040) üzenetére


keIdor
titán

Rocket Lake is érdekes lesz, főleg ha megy 5 GHz-en.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22042) HSM válasza keIdor (#22041) üzenetére


HSM
félisten

Érdekesnek érdekes, viszont ha külön rakják a memória vezérlőt és a pletykált hibrid visszaportolt magot kapja, ott azért a végeredményt tekintve finoman szólva sem vagyok annyira optimista, mint a Zen3-nál. :B

(#22043) keIdor válasza HSM (#22042) üzenetére


keIdor
titán

Hybrid alatt mit értesz?
Willow Cove architektúra lesz csak 14nm-en. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22044) HSM válasza keIdor (#22043) üzenetére


HSM
félisten

Hybrid alatt, hogy eredetileg 10nm-re tervezett az a mag. A 14nm miatt elvileg vissza kellett vegyenek bizonyos paraméterekből. Pl. a 10nm-es verzióhoz képest 1,25MB helyett 0,5MB-os L2, az integrált memóriavezérlő helyett egy külön lapkán lévő memóriavezérlő, és még ki tudja mi...

(#22045) MPowerPH válasza HSM (#22044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, pont olvastam errol. Ez enyhen szolva is nagy blamanak igerkezik. :U

Don't Tread On Me

(#22046) kicsipapucs válasza MPowerPH (#22045) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Van itthon valakinek vajon EVGA Z390 Dark alaplapja? Van belőle 1 db is?

Nem választ akartam, sorry.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#22047) MPowerPH válasza kicsipapucs (#22046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, hogy micsoda? :) De soha nem lattam meg a forumon. Mo.-n nehezen beszerezhetoek az EVGA alaplapok. Itt UK -ban azert ott vannak az arlistakon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22048) keIdor válasza HSM (#22044) üzenetére


keIdor
titán

Erről még nem olvastam, de elhiszem.
Szerintem az iGPU-val fogják amúgy promózni, hogy végre, nézzétek, le tudtuk váltani a gen 9.5-öt 5 év után asztali vonalon... :))
Sokáig azt lehetett olvasni, hogy az ES Rocket-eknek vége 4.3GHz körül.
Aztán egyszer csak jött az 5GHz, simán lehet az még kamu adat is.

Az első Skylake architektúra, konkrétan az i7-6700K se tudott 5GHz-et végül is, a legtöbb alatta elvérzett, Golden chip ment annyit csak.

Szeptember 2-án egyébként bemutatják a Tiger Lake-et, ugyanez lesz csak notebookos 10nm-es Willow Cove. Abból talán következtetni lehet majd.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22049) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Akinek C9BKV chip-es 32 GB8/3600 MHz/CL16 Crucial Ballistix-je van, némi érdekesség.

[4700MHZ/CL18] .

(#22050) ReFleXx válasza Hauptmann (#22049) üzenetére


ReFleXx
addikt

legalabb valahol a BKV gyorsasagot jelent :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.