Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Shkiz0 válasza Đusty (#8949) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Asrock jelenlegi Z390-es "normálisabb" lapjain 8 sata van.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8952) mgabi válasza Đusty (#8949) üzenetére


mgabi
senior tag

8 sata plusz 2 nvme pcie nem elég? Ez már nem a home mainstream user szintje. Drágább lap. Bővítő kártya. Vagy másik platform. Vagy ha ez se elég akkor dedikált hdd server. Ne várjuk már el ezt egy 50 ezres laptól!

[ Szerkesztve ]

(#8953) RECSKA válasza mgabi (#8952) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem hdd sincs a gepben. Egyszeruen nem tudok egyutt elni a lassusagaval XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8954) Milka 78 válasza ScomComputer (#8936) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Basszus ez meg Sino vrm-el van szerelve. Akkor ennek is két fajtája van mintt az elődnek.
Talán a 9900k alá a Fairchild jobban passzolna mint a Sino,de olyan egetverő különbségek azért nincsenek. Ahogy nézegetem a lan karin és a wifin kívül az égegyadta világon nincs előrelépés a 370-eshez képest,de talán ez nem is olyan meglepő :N

(#8955) Shkiz0 válasza Milka 78 (#8954) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha az Asrockról van szó, pont tegnap jött hozzá egy bios update :D

Gondolkodtam amúgy a Z370 K6 Fatal1ty-n, de félek a Z370-re már nem nagyon fog jönni különösebben támogatás bios szinten, csak ha nagyon muszáj.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8956) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ezt meg most találtam :)

Szóval hiába az Aorus Master, hiába a leghűvösebb lap, az van amit délután kiveséztünk, a procit nem fogja tudni az ember meghűteni értelmesen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8957) palfitom válasza Milka 78 (#8954) üzenetére


palfitom
félisten

Tényleg, akartam már kérdezni: honnan tudhatom meg, hogy a lapomon milyen VRM van, Fairchild vagy FM?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8958) ImpersonatoR

Van ipon on ASUS ROG MAXIMUS XI EXTREME 195.190 -ert :U

Egyebkent tegnap probalgattam 5.2 ghz n de nem mertem 1.4 V fölé menni mert mivel hűtöm le.
Meg amin kiégtem a memória tuning 4133mhz n nem akart bootolni (xmp2) de utanna úgy lehalt hogy F4 bios al bootolt be és megint F5 -re kellett frissítenem.
Mondjuk jó lenne egy jó videó/leírás/bemutató gigabyte bios ról mint amilyen Asus hoz van.

(#8959) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#8958) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az vicc... UK -bol rendelve is 155k, szallitassal. :U

Don't Tread On Me

(#8960) #Morcosmedve válasza palfitom (#8957) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VRM heatsink le, majd vissza szereléssel.

© asszongya'hogy

(#8961) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#8958) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van ilyen leírás én láttam valahol,egy Giga Z390 OC Guide...majd megkeresem neked,azt hiszem pdf formátumú,több oldalas.. :K

(#8962) palfitom válasza #Morcosmedve (#8960) üzenetére


palfitom
félisten

Ahh, köszi! (Reméltem, hogy van rá egyszerűbb megoldás.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8963) Milka 78 válasza Shkiz0 (#8955) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs is ezzel gond, mert a 390-nek hosszabb lesz a terméktámogatása, így előnyösebb mint a 370-es, én is azt vennék ha mást kéne vásárolnom:K

(#8964) mgabi válasza Milka 78 (#8963) üzenetére


mgabi
senior tag

Intelnél hosszú terméktámogatás??? hagyjuk már! Jövő ősszel itt az Ice Lake és az új chipset. Szerintem a userek 90%-a csak egy procit rak a lapba amíg nála van, és aki cserél, annak nagy része azért cserél, mert nem volt pénze az i7-re, és később cseréli le a végleges procira.

(#8965) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Alza-ban van készleten 2 db dobozos 9900k, bőven az Ipon ára alatt ajándék COD játékkal :Y

(#8966) Milka 78 válasza mgabi (#8964) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hosszabb mint a 370-en és a memory suport is biztosabb (oké ez utóbbi az amd-nél fontosabb) ;)

[ Szerkesztve ]

(#8967) keIdor válasza Darth_Revan (#8965) üzenetére


keIdor
titán

Most nézem már ezek is megjöttek: [link]

Durva, hogy még +2 mag már +140k. Irreális.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8968) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#8956) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát ez az... lehet delidelni, meg a csipet csiszolgatni hogy meg lehessen hűteni. Ez a 14 nanométer csúcsa ugyebár, elfogyott a frekvencia, meg a hőmérséklet plafon, és már a számozásból is kifutott az intel ;]
Ugyanakkor már alapon, illetve azon az 5ghz-en is elég kell hogy legyen, mert valljuk be, attól hogy menne 5,2 nem hozna reális gyorsulást... oké, néhány pontot cinebechben, de a csúcsprocikban, főleg így a kifutás végén, sosem voltak nagy tuning tartalékkal.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8969) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#8958) üzenetére


ScomComputer
veterán

Megtaláltam...Gigabyte Z390 Overclocking Guide (PDF)....nem tudom erre gondoltál e,de ilyen van.. ;)

(#8970) eldiablo válasza keIdor (#8967) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Meg quad memória, 44 pcie sáv, több cache.

(#8971) Shkiz0 válasza Milka 78 (#8954) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Enyém is SM7341EH

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8972) Đusty válasza Glaz-dozfhut (#8950) üzenetére


Đusty
addikt

Köszönöm a tippet, van egy igaz nagyon gagyi 4-es bővítőm de annyira melegedett, hogy inkább kiszedtem, ráadésul csak a videokártya mellé tudtam berakni és még annak a ventijei is jobban pörögtek a melegtől még a gép is hangosabb lett, a vincsik is jobban melegedtek, úgyhogy ez kilőve, ráadásul a jobbaknak az ára is magas akkor inkább drágább alaplap.

@Shkiz0 Igen valószínűleg a következő lap így asrock lesz

[ Szerkesztve ]

(#8973) Đusty válasza mgabi (#8952) üzenetére


Đusty
addikt

Szia!

Az nvme pci-ról nem hallottam mindjárt utánanézek, viszont valahol olvastam, hogy van olyan, hogy az m2-es foglalattal lefoglalunk sata3-as csatit a kártyán?
Kicsit katyvasz van a fejemben szóval segítsetek eligazodni, a 8 az minimum kell de inkább 10.
Szóval ha van 2db. m2+8 sata3 csati az alaplapon akkor arra tuti 10 dolog köthető? Nvme-nél ugyanez?

[ Szerkesztve ]

(#8974) Milka 78 válasza Đusty (#8973) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nvme-m2 ssd-t használsz akkor az ASRock tilt 2db sata portot,így marad 6 amiből 2 ASmedia sata csati és az nem egy dúvad,max hdd-re jó.

(#8975) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Részemről visszavittem a tray -es 9900k-t és vettem ugyanezért az árért jobbat helyette :)

[ Szerkesztve ]

(#8976) Devid_81 válasza Darth_Revan (#8975) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A CoD miatt, vagy csak ugy siman a tray verzio miatt es a valoszinuleg valogatott legalja mivolta miatt? :B :F

...

(#8977) Đusty válasza Milka 78 (#8974) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi szépen akkor valóban ez zsákutca mindegy, hogy milyen +port van rajta ha satat vesz el. Marad akkor a jó sok sata portos alaplap keresgélés.

(#8978) Bravo198 válasza Devid_81 (#8976) üzenetére


Bravo198
tag

Nem biztos, hogy legalja az, én például egész jót fogtam ki. :K

(#8979) Devid_81 válasza Bravo198 (#8978) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sok nagyker/kisker nem foglalkozik a binned CPU-k gyujtesevel, ez szerencses tud lenni. :K
Itt UK-ben van par webshop ahonnan nem mernek venni talcasat, mert tudom, hogy a valogatott darabokat aruljak felaron, az meg teljesen egyertelmu, hogy honnan van nekik :)

...

(#8980) Darth_Revan válasza Devid_81 (#8976) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gondolom nem nehéz megtippelni ki van a szutyoben :DDD

COD-ot eladva annyiba jött ki mint a tray, viszont itt van doboz, +1 évvel több gari :Y

(#8981) Devid_81 válasza Darth_Revan (#8980) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez egy elb.cott labda? :F
A gyerekek nem fognak orulni a torott labdanak...mit vettel? ;] :DDD

...

(#8982) ScomComputer válasza Darth_Revan (#8975) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mennyit tudod a régi mennyi vcore-al, és mennyit tud az új....írd már le kíváncsi vagyok rá? :B
A COD-ot megveszem 5ezerért.. :P

(#8978) Bravo198: én is 5.3ghz 1.4 vcore 100fok... :B

[ Szerkesztve ]

(#8983) clyvejhamma válasza Darth_Revan (#8980) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

3 év van a tray-re is. Bár lehet nem mindenütt...

(#8984) Darth_Revan válasza clyvejhamma (#8983) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Alza-ban 2 ev volt.

(#8985) Milka 78 válasza Bravo198 (#8978) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen az MSI ACE? Azt halottam egész jól sikerült kis deszka.

(#8986) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na kis beszámoló a Phantom Gaming6-ról.
1.10-es Bios volt rajta gyárilag, egyből ment fel az 1.31. Vagyis csak ment volna, mivel biosból online update nem akart menni, az 1.31 uccsó' amit leszedtem már előre, az meg szintén nem, mert azt mondta olyan mint az ukrán rendőr, "korrupt" :P
Utólag kiderül az volt a baja, hogy kellett előtte az 1.20, utána már felment az 1.31 is.
Tuninggal egyelőre idáig jutottam, ezt többszöri futtatásra is stabilnak tűnik, de most nincs már kedvem tovább szórakozni vele, majd ma ha felkeltem.

4.600 MHz CPU / 4500 Uncore | Bios LLC1 1.25V FIXED / 1.232V Win

4.7-en hibát dobott, 1.26V esetén is, de a fesz ugyanúgy 1.232-re esett be win esetén, lehet, hogy 1.265-el vagy 1.275-el már jó lenne, de majd ma szórakozok ezzel is.
A lapon amúgy SM7341EH van, levettem a VRM hűtést megnéztem.
Nem tudom, hogy mennyire írható ennek a számlájára ez a drop, 6600K+Fatal1ty Z170 K4 esetén nem volt ekkora. Igaz az csak 4 magos volt ez meg 6.
Nagyon feszben nem fogok (meg nem is akarok) fentebb menni mint 1.27-1.28V mert kb ez az a határ amit meg tudok delid nélkül hűteni.
Azt sem tudom amúgy, mennyire jó eredmény ez az 1.25V 4600MHz a "kávé" esetén, nekem a 6600K is ugyanennyit ment.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8987) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#8986) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nen rossz, a fesz elég nagyot droppol ez alapján, babrálnod kéne az llc-vel szerintem. Én 4,7-ig jutottam viszont 1,29v kelett llc6-al ugyanakkor ucore csak 4,4 amit elértem stabilan.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8988) Shkiz0 válasza Cyberboy42 (#8987) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem nagyon van hova babrálni, Asrocknál fordított van, itt az LLC1 droppol a legkevesebbet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8989) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#8986) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah, plusz lemaradt, amit egyelőre még nem tudok hova tenni, hogy a Kingston HyperX HX436C17PB3K2/16 (3600/C17) ram csak XMP2-es Profillal hajlandó elindulni (C15 3000) és XMP1-el be se bootol.

szerk:
Hopp erre lehet megvan az orvosság, most nézem a QVL listát, ott azt írja:
Note1: Please use A2/B2 slots first.

Na nekem persze, hogy A1-B1-be van :)
Ezt is átrakom ma.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8990) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#8989) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na nem hagyott nyugodni, csak megnéztem :D
Ez volt a gond, átrakva A2-B2-be megy szépen.

Amúgy milyen tök jól elbeszélgetek magammal :DDD

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8991) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#8990) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Amúgy milyen tök jól elbeszélgetek magammal
én figyelek... :C :)) igaz 7700K-ám van, de... figyelek :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8992) laychi válasza Shkiz0 (#8990) üzenetére


laychi
veterán

Beszélgess csak,legalább hű maradsz a nevedhez :D
A procid egyébként nem egy tuningbajnok az eddigiek alapján.
[Saját...első szériából]

[ Szerkesztve ]

(#8993) palfitom


palfitom
félisten

(#8990) Shkiz0
:DDD

(#8992) laychi
:D :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8994) Bravo198 válasza Milka 78 (#8985) üzenetére


Bravo198
tag

Eddig nagyon bejön. Amivel megszivatott az a 2x eps csati, vehettem miatta új psu-t. :D
Volt hozzá egy bios frissítés, azt felraktam. Egész jól elvannak a procival, most 1.270 vcore-ral tesztelem 5 ghz-en, eddig stabil. :K

(#8995) Shkiz0 válasza laychi (#8992) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hat jah.
Mar a core vid-is sokkal alacsonyabb neked.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8996) mgabi válasza Shkiz0 (#8995) üzenetére


mgabi
senior tag

Én kint voltam a magyar-észt meccsen, majd csúnyán lerészegedtem és aludtam 12 órát, most másnapos vagyok, bocsi!

(#8997) Milka 78 válasza Bravo198 (#8994) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Feljegyeztem, én is csak jókat olvasok a deszkáról. Jófajta kis kockád van:K

(#8998) Milka 78 válasza Shkiz0 (#8989) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A2-B2 hibát minden Asrockos elkövette, én is szívtam vele. :D Megnézem a K6-on mit állítottam,de baromi nagy a droppod. Nekem a 8700k@1.285v-nél úgy van belőve,hogy 1.295v legyen komolyabb/avx terhelésen, de negatív droppom sosem volt, ergo ott nem gömbölyű valami.

(#8999) Shkiz0 válasza Milka 78 (#8998) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát pedig most sem csináltam máshogy, mint a Z170 lap esetén.
Fesz fix 1.25 a biosban, LLC1, és így lesz winbe 1.248 idle, és 1.232 load.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9000) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#8999) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

LLC2-vel a bios 1.25V IBT alatt 1.200V :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.