Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) windlord válasza schawo (#8148) üzenetére


windlord
őstag

Persze hogy az.
Minden MHz es celsius ki lett fizetve :)

(#8152) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 8600K-t, egy álom az X5650 után, mindössze egy kérdésem lenne. "Tuningoltam" alap 1.2V on 4.5ghzre és CPU-Z ben látom, hogy az órajel ugrál 2ghz - 4.5ghz között terheletlen állapotban (játék közben fix 4.5ghz akkor nem mozdul).
Annakidején emlékszem beállítottam a régi gépnél, hogy Fixen mindig maxon menjen.
Tudom ez így "normális", hogy ugrál én mégis szeretném ha folyamatosan 4.5ghzen menne, valaki tudja, hogy ez az alaplap Biosában melyik beállítás pontosan? (Gigabyte Z370 HD3 alaplap).

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8153) laychi válasza Joco_77 (#8152) üzenetére


laychi
veterán

Energiagazdálkodási séma teljesítménycectrikusra van rakva?

(#8154) Joco_77 válasza Silent77 (#8028) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ú akkor nekem szerencsém van ? 4.5ghz(45*100) 1.2V alapfeszültség. Memóriát 2600mzre raktam(nem fogom fullon 3ghz en járatni nem látom értelmét) Uncore 4.00 ghz.
1 óra Prime95, egész éjszakás Valley Benchmark hibátlanul lefutottak.
Hűtő egy Coolermaster 212X nem egy drága cucc....
Max hőmérséklet Prime95 alatt volt 24.5 fokos szobában 76-77 fok az egyik magnál.

#8152 ú nem tudom megnézem majd este, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8155) schawo válasza Joco_77 (#8154) üzenetére


schawo
titán

4.5G@1.2V sima ügy egy 8600k-nak. A 8700k sokkal éhesebb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8156) Joco_77 válasza schawo (#8155) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Értem. 4.5ghz felé nem fogom vinni, nem látom értelmét. Úgyhogy ez jó lesz 24/7 re nekem bőven. :R

(#8157) windlord válasza Joco_77 (#8156) üzenetére


windlord
őstag

Azert 5GHz kornyeken jobban suvitenek am.
En a helyedben - ha masert nem is - kitesztelnem.

(#8158) Silent77 válasza Joco_77 (#8154) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem 4,7-től kér sokat, 4,5 kb ott van mint nálad. 4,6 1.285V
Memóriát nyugodtan felveheted, ha már 3000-es azon menjen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8159) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Nem cél a nagy tuning, de kiváncsi vagyok, hogy ha ebben a formában stabil a gép.
Akkor magasnak számítanak e az értékek? Vagy biztonsággal használható?!

D-day 2002-01-04 01:54

(#8160) Joco_77 válasza windlord (#8157) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Én meg nem, de azért köszi a jótanácsot :R

(#8161) snecy20 válasza Joco_77 (#8156) üzenetére


snecy20
veterán

Pár mai játék meg tudja már hálálni a 4.9-5.0Ghz-et, ha bírja a vas, akkor érdemes kitesztelni hogy mit bír.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8162) laychi válasza atee (#8159) üzenetére


laychi
veterán

vcore átlagosnak mondható,ha faragható,vagy 1-200Mhz benne van még abban a feszben,akkor hajrá.
VCCSA és CPU I/O csökkenthetők radikálisan még.
Kezdetnek 1,1V-ra lődd be mindkettőt,ha már így stabilra ven tesztelve az órajel a jelenlegi feszekkel és nézd meg stabil marad e úgy is. Ha igen,akkor próbálhatod tovább csökkenteni.

(#8163) jube7


jube7
tag

Ma reggel nagyon kellemes minimum-hőmérsékletek fogadtak a (delidelt) 8700K-val kapcsolatban:

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#8164) B.Á.L.!.N.T válasza jube7 (#8163) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szóval Te is nyitva szoktad hagyni az ablakot éjszakára még így szeptemberben ? :D
Este még ok,de reggel fagyok meg.Lényeg hogy a 87k jól érezze magát ;)

[ Szerkesztve ]

(#8165) jube7 válasza B.Á.L.!.N.T (#8164) üzenetére


jube7
tag

Egy kis didergés megéri ezeket a hőfokokat, és már meg is rendeltem egy hősugárzót a ház mellé, hogy télen ne fagyjon meg a gép! ;)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#8166) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
8700k egy Asus maximus hero-ban és a 2017.januári bios van rajta. (gondolom a legelső gyári)
Minden stabil, és okés. a memória írás/olvasási sebességet kicsit keveslem a 2x8 3200mhz-hez.

A biosban van olyan opció, hogy nem usb ről, telepíti a friss biost. hanem a "net" ről.
Merjem azt használni? igazából 2018-van. illene hogy működjön a dolog.

Vagy fennáll az a dolog. hogy a frissebb biossal a spectre és mantle elleni frissítések nagyban lassítanák a procim? (talán a legjobb lenne nem hozzá nyúlni?!?!?!.) Annyira nem követtem az intel szerencsételnkedését ezen a téren szóval tanácstalan vagyok.

Válaszotok előre is köszönöm <3

https://www.twitch.tv/muerte188

(#8167) GFerr56 válasza turistakolbi (#8166) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

...talán 2018 január... :P . Ha akarod, nyugodtan frissítsd úgy, de jobb USB-ről, természetesen ajánlott a clear Cmos....Pendrive-on ha csak a bios file van (kitömörítve, átnevezve), akkor a dedikált bios aljzaton keresztül helyre tudod állítani a bios-t akár áramszünet után is, még proci sem kell, hogy legyen a lapban. Én nem vettem észre jelentős változást a Meltdown-Spectre kapcsán...így is brutál gyors.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8168) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Srácok: A 8600k frekvenciája továbbra is ugrál CPU-Z alatt Eist-et akár Off ra akár Onra rakom a Biosban.
Játék elindításával fix 4500Mhz. Ne foglalkozzak vele hagyjam így szerintetek ? Vagy sakkozzam ki azt a beállítást, hogy terheletlen állapotban is 4500mhz en legyen a proci ?

(#8169) Daffni2 válasza Joco_77 (#8168) üzenetére


Daffni2
addikt

Energiagazdálkodást átállítottad?

"Aki ad,az nyer"

(#8170) Joco_77 válasza Daffni2 (#8169) üzenetére


Joco_77
aktív tag

igen , és úgyis ugrál.

(#8171) Joco_77 válasza Daffni2 (#8169) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Erről beszélünk ugye?

(#8172) laychi válasza Joco_77 (#8171) üzenetére


laychi
veterán

Igen,de azon belül a processzor energiagazdálkodását még lehet állítani.Speciális beállításoknál.
Min és max is legyen 100%

(#8173) - = Zk = - válasza Joco_77 (#8168) üzenetére


- = Zk = -
félisten

érdekes, régóta tuningolok, ez nekem is feltűnt, de bevallom férfiasan... le se sz..tam :U
:B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8174) Joco_77 válasza - = Zk = - (#8173) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Én meg azt vallom be férfiasan, hogy 1680*1050es monitorom van (egy 22 colos kis IPS es Dell).
A gépemet 10 év után fejlesztettem most egy ősrégi i7 920 / X5650 et váltott le most a 8600K és a 16gb ram.
1 kérdésem még lenne:
GtX 980kártyám van, szerintetek ha maradok ennél a "kis"fullhdnél továbbra is (nincs szükségem 1440P re de 4K se érdekel tudom maradi vagyok) szóval ha marad ez a felbontás a jövőben is akkor elég lesz a GTX 980 ezzel a procival (kicsit offtopic de azért 8600K val párosítom így talán annyira nem az) vagy célozzak meg egy GTX 980 -> 1080 Ti cserét jövő év elejére ? (addigra kitúlóráznám az árát és hátha cseppen valami jutalom is).
Vagy ehhez a felbontáshoz elég lesz a "csodás" 50-60fpshez a következő játékokhoz(Battlefield 5 érdekel elsősorban).
Nyilván nem "tényt" kérdezek csak tippeket, mit gondoltok ?

(#8175) turistakolbi válasza Joco_77 (#8174) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

nyilván függ attól, hogy szeretnél e fps játékba ~ 100 fps-el rohangálni, hogy response legyen a játék vagy jó neked a 40 fps. szép grafikával hisz tökmind1 mennyi az fps, mert "bot" vagy
Vagy maradhat a very lov és akkor van fps-ed.

Grafikai beállításoktól függ, és hogy mennyi fps-en szeretnél játszani.
mivel ez mind relatív, így választ sem tudunk adni a kérdésere.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#8176) snecy20 válasza Joco_77 (#8174) üzenetére


snecy20
veterán

Amíg maradsz ezen a felbontáson addig teljesen elég a 980 teljesítménye.
1080Ti 1440p-re ajánlott legalább. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8177) BeZol válasza Joco_77 (#8174) üzenetére


BeZol
őstag

Ha nem vagy max grafika párti, akkor még egy 970es is simán jó a folyékony játékélményhez fullHD-ban.
Te kisebb felbontásban vagy egy 20%-kal erősebb kártyával, szóval sztem rendben leszel, ha pedig netán nem, akkor se menj el egy 1080Ti-ig ilyen felbontások mellett, hanem sztem elégedj meg pl. egy 1070Ti-vel. Nekem pl. 1440p-re tökéletesen megfelelt amíg haverom kártyája itt volt 3 hétig, viszont a 970esem kevés ide.

(#8178) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat. :R

(#8179) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok.

Asus PRIME Z370-A

Ilyen lapot találtam 119€ (41000ft) áron.

ASRock z370 extreme 4 lett volna a cél.

Mit gondoltok?

(#8181) mcs


mcs
veterán

Megkaptam én is a lapomra a legújabb biost, amiben kikapcsolható a HPET.
Kikapcsolva mennyi gyorsulás várható, illetve a legtöbb játék és progi stabilan is működik így?

(#8182) Milka 78 válasza Pepe78 (#8179) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Extrem 4 jobb eresztés, de azért a Prime-A se rossz, nem lesz vele gondod ha nem akarod kitaposni a belét egy delidelt i7-el.

(#8183) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Veszprém környékén valaki vállal delidelést? 8700K

(#8184) atee válasza laychi (#8162) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm!

Sajnos most nincs időm foglalkozni vele, de majd ránézek ezekre és finomhangolom egy kicsit :)
Nem mintha szükség lenne a nagyobb teljesítményre. De jó vele szórakozni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#8185) janos666 válasza Pepe78 (#8179) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Léghűtéssel nem tudom mit bír, de EK monoblock-al 160W-ig biztos stabil a Prime. Egy 8600K-t hajtok benne 4900/4700-on (core/cache), 1.47V idle, 1.31V AVX load.
(Szándékosan nem használom az LLC-t, de amúgy be lehet lőni, hogy kb. azonos legyen az idle és a load fesz, csak miután elolvastam bővebben, mire jó a Vdroop, és átgondoltam, inkább így használom.)
Voltak apró hülyeségei néha, mint mindennek, de semmi komoly. Az elején a RAM-om nem szerette (pedig QLV listás, bár 2x16Gb és alacsony időzítéses kit, szóval nem a legsimább ügy) a ma legfrissebb firmware-ben pedig ahogy nézem épp az Adaptive Voltage mód nem működik épp úgy, ahogy kéne: nem veszi vissza a feszt alacsony órajelhez (egyébként nem használnám a funkciót, lusta vagyok kapcsolgatni a Windows-ban a power plan-t és jobb szeretem 100/100-on hagyni, de azért így állítottam be a tuningot, hogy ha később esetleg mégis akarom használni a SpeedShift-et, akkor már csak egy kattintás legyen Windows-ban, ne kelljen újra megkeresni a stabil OC beállításokat más feszültségszabályzási módban is, addig meg mindegy amíg 100/100-ra van lőve a Windows-ban).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8186) snecy20 válasza janos666 (#8185) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt az 1.47V-t nem tudom értelmezni jelen esetben. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8187) janos666 válasza snecy20 (#8186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Screenshot: idle és load

Mikor a kerek 5000 MHz-et próbáltam ostromolni (inkább csak úgy puszta heccből, mert nagyon erőltetni kell, így nem lennék vele nyugodt 24/7), akkor jöttem rá, hogy az ahhoz szükséges feszültség beállítással (ami még további ~0.02 Volt innen 4900 MHz-ről), és a közel azonos idle és load feszt eredményező LLC beállítással azért kapcsolgat le időnként véletlenszerűen a gép, mert az LLC tüskéje (mikor hirtelen felugrik terhelés váltáskor) meglövi az 1.60 Volt túlfesz-védelmet (ami akkor él, ha nincs zárva az "extreme overvolt" jumper a lapon, de okkal hagytam inkább nyitva).

Ebből következik, hogy valószínűleg már a 4800-4900 MHz tuninghoz tartozó beállítás tüskéje is közelről nyaldossa azt az 1.60 V határt LLC-vel.
Az Intel pedig azt mondja a prociról, hogy soha ne adjunk neki 1.52V-től többet: [link]
Ezek konklúziójúképp úgy gondoltam jobb, ha ~1.48V az idle és ~1.32V a load, mint ha kerekítési/hibahatáron belül 1.32V mindkettő, viszont Vdroop helyett felnyaldos 1.52V fölé is az LLC tüske.
Mikor a feleslegesen magas idle feszültség van érvényben, akkor általában úgyis C1 állapotban lazul a proci, így alig fogyaszt (~30W) és hűvös (<40C), szóval gondolom jobban viseli a magas feszültséget (minden más C állapot tiltva van, még a C1E is, de a C1 az "ég és föld" és alapvetően nem is engedik kikapcsolni --- bár én ki tudom, de az konstans +100W fogyasztás ilyenkor :DDD), terhelés alatt pedig nyugodtabb lehetek, hogy mivel alapvetően túl van tolva a feszültség, az össze-vissza ugráló terhelés és feszültség mellett sem hibázgat a CPU, ami ~100% terhelésre (és így minimális előforduló feszültségre) van kitesztelve Prime-al és hasonlókkal (amúgy meg a fene tudja, hogy ha LLC-vel van kicentizve, akkor hova esik az LLC-vel fűszerezett tüske alja, vajon instabil-e néha a CPU pár pillanatig, ami nem derült ki ilyen "daráló" stressz-tesztekből, ha nem a biztosan legrosszabb állapotot tesztelik, nagy Vdroop-al viszont sok benne a biztonság hétköznapi használatot nézve, mert általában több feszt kap, mint kell neki).

Mondjuk mindig is óvakodtam az LLC-től, főleg hogy itthon nem is tudom kimérni semmivel a feszültségalakot és mindig az volt régen a gyakorlati tapasztalatom, hogy összességében hétköznapi gyakorlat szempontjából instabilabb a gép LLC-vel, csak mikor legutóbb léptem 6 generációt (2500K->8600K), kíváncsi voltam ma mi a helyzet, ezért LLC-vel kezdtem a tuningot, de később letettem róla és visszatértem a gyári Vdroop-hoz. Ez ránézésre csúnyább, de szerintem nem árt jobban a CPU-nak, de még megnyugtatóbb is, hogy inkább biztonság felé billen a dolog.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8188) windlord


windlord
őstag

Volt ma végre pár percem, így csináltam egy tesztet.

1.3V
Cpu Ratio 48, Ring 48
Ha tovább csökkentem az SA -t, akkor kisebb értékeket kapok.

Alakulhat?

(#8189) BoWDaN


BoWDaN
tag

Egy 700-900g mos
Hutovel, 2 ventivel

Egy 8700K-t mekkora ghz-t erhetek el?
Milyen voltage-t ajanlotok?

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#8190) Devid_81 válasza BoWDaN (#8189) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kicsit ujra neki szaladnek a topik olvasasnak a helyedben. :U
Szerk: tudom messze nem voltam segitokesz, de erre nem is lehet valaszolni annyi mindenen mulik.

[ Szerkesztve ]

...

(#8191) #42706048 válasza Devid_81 (#8190) üzenetére


#42706048
törölt tag

Ilyen válaszok miatt nincs kedve az embernek már kérdezni semmit. Azért jöttek létre ezek a topikok szerintem, hogy ha tud valaki akkor adjon valamilyen választ és segítsen persze csak akkor , ha tud. Kérdezni szabad szerintem. De lehetne normálisabb válaszokat is adni. Kérdez az ember valamit és olyan válaszokat adnak, hogy "google a barátod" vagy " most ez komoly kérdés?" meg hogy "ezt ugye csak viccből kérdezed?" meg ilyen válaszokat kapunk akkor nincs értelme ennek az oldalnak és a fórumoknak...
Köszönöm, hogy elolvastátok! :R

(#8192) Devid_81 válasza #42706048 (#8191) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ertelek, es ha megnezed az atlagos valaszaimat akkor igenis probalok segiteni mindenkinek legjobb tudasom szerint ahogy lehet.
Viszont a kolleganak pici utanajarassal talan jo lett volna egy jobban osszeszedett kerdest feltenni.
Hogyan szeretned, hogy segitsek neki (amit szivesen megtennek) ha ennyire keves az info amit megadott? :F
A huto tomege es az O szilikon lotto szerencseje kozott hogyan probaljak meg segitokesz valaszt adni? :F
Raadasul ahany 8700K annyi fajta feszultseg/M/GHz ertek van, es a stabil eredmenyt itt senki nem fogja ki-matekozni, mert erre nincs matematikai szorzas/osztas stb
Ha picit specifikusabb az ember akkor sokkal konyebb segiteni. :K

Nem akarom tudni, hogy a szamitogepe milyen szinu es magas asztalon van elhelyezve a szoba melyik pontjan, nah de, valami kell. :U
Most irjam meg neki, hogy a Te 700-900 grammos hutodhoz (tetelezzuk fel, hogy leghutes es van rajta ventlilator is) pontosan 1.285V-al fogod elerni az 5.1GHz-et es azzal amig vilag a vilag jo leszel? :F

Ezert is irtam, picit a topik olvasasa nem arthat meg, mar csak amiatt sem, mert egy ilyen kerdes elegendo info nelkul nem talal valaszt sem itt, sem a google vilagmindensegben.

Amennyiben tevedek, es tenyleg ennyire bunko voltam, akkor elnezest kerek tole, es toled is. :R
Nem megbantani, vagy trollkodni akartam. :U

[ Szerkesztve ]

...

(#8193) diegho válasza #42706048 (#8191) üzenetére


diegho
nagyúr

Amit feltett kérdést, az teljesen értelmetlen, nem lehet rá válaszolni.

(#8194) n3m3r3


n3m3r3
tag

Tegnap jött új BIOS:

Verzió 1412
2018/09/2910.12 MBytes
PRIME Z370-A BIOS 1410
Improve system performance

A verzió is el van írva, viszont új opciót találtam az SVID behavior részben, ahol a scenario-k találhatóak:
Intel's Fail Safe. Linx mindenesetre sokkal kevesebb GFlops-ot dobott. Mire jó ez nekünk?

(#8195) B.Á.L.!.N.T válasza diegho (#8193) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Így van, valóban nem lehet ilyen kérdésre normális választ adni.

Nálam már ott megakadt az egész,hogy valaki a tuning végeredményét a hűtő tömegéhez köti ....

(#8196) n3m3r3 válasza BoWDaN (#8189) üzenetére


n3m3r3
tag

Olyan hűtővel kb 1.250V ; és 80 fok alatt maradj. 4.3-4.8 Ghz között van esélyed. Lenyithatod az összefoglalót is hogy informálódj.

(#8197) laychi válasza BoWDaN (#8189) üzenetére


laychi
veterán

Elsősorban a procitól függ,hogy mennyire jó darabot fogsz ki.
Ezenkívül a lap tápkörétől.
A környezet hőmérséklettől,a ház szellőzésétől,maga az általad meg nem nevezett hűtő hőelvezető képességétől függ a rendszered hűthetősége.
A ram órajel is befolyásoló tényező.Csak vegyünk egy linx szintetikus tesztet alapul.
Nagyobb ramsebesség mellett növekszik a processzor fogyasztása ,tehát magasabb TDP,magasabb GFLOPS,magasabb hőtermelés-->nehezeebben tudod hűteni,vagy már nem.
Itt jön a képbe a delid sokaknál.

(#8198) janos666 válasza n3m3r3 (#8194) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az Intel Failsafe opció a 1406-ban jelent meg (10 nappal korábban).
Szerintem ez a kapcsoló azt hivatott szabályozni, hogy miként viszonyul egymáshoz a CPU VID (a gyári frekvencia-feszültség tábla, vagy az abból interpolált/extrapolált értékek) és az VRM által ténylegesen megcélzott feszültség (legalább is Turbo módban, avagy tuning esetén).
Szóval ha lépegetsz a Best-től a Failsafe felé, úgy egyre nőni fog a maximális P állapothoz (max [turbo] szorzó) tartozó Vcore (hacsak közben meg nem üt valami limitert, amit valami másik kapcsoló ad).

A kapcsoló okoz teljesítményesést, vagy a firmware frissítés?
Ha a kapcsoló, akkor nem futsz throttling-ba (akármit: power limit, túlhevülés, stb) és eseget le a szorzó? A CPU mikrokód nem frissült.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8199) n3m3r3 válasza janos666 (#8198) üzenetére


n3m3r3
tag

Köszi. Igen nyílván valami kompenzáció a lap és a proci között, de nem nálam. Mint írtam lassabb lett a Linx, de csak pár kört toltam neki. Ráadásul full átlag procit nyertem, és delid nélkül vagyok. Talán más ki tudja használni és be tud róla számolni. :K

(#8200) mobal


mobal
MODERÁTOR

Gondolkodom váltáson. 7700k-ról váltanék (hogy megéri abba ne mennyünk bele, a lapom gariba van és ha mákom lesz akkor cserélhetik 370-re).

Mennyi a különbség egy 7700k / 8600k és 8700k között? Megéri a 8700k?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.