Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, tőletek, hogy az normális e, hogy játék közben eléri a proci hőmérséklete a 95-98 fokot?

Core Temp (1.12.1) - el mértem.

Battlefield 1.. másik játékkal még nem próbáltam, medium beallitason, full HD ban.

Mit lehetne tenni ha ez nem ok? 2 napja van nálam. Új.

Laptop: MSI GS63

Processzor: I7(8750H)

16 GB ram, 256 GB SSD, GTX 1060

Köszi az infót előre is.

(#9052) nimmrody


nimmrody
tag

Pl most is szedek le 1 játékot steam rol, es igy felforrosodik a proci :(( aggaszt.

(#9053) Darth_Revan válasza Achill3uS (#9047) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem, nem szoktam mert nem igazán vagyok ebben benne és úgy látszik ez is kifog rajtam...akármit állítok fesznek, Linx teszt azonnal kekhalalt dob 5.0 Ghz-en.
Ha auton hagyom a feszt akkor nem fagy, de több mint 1.4 Voltotvad neki és azonnal 100C-re ugrik Corsair H100i AIO hutessel.

[ Szerkesztve ]

(#9054) Darth_Revan válasza nimmrody (#9052) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem. Újra kell pasztazni és jobb fan profilt állíts a Dragon Centerben.

(#9055) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kérdésem Aorus Master tulajokhoz:

Pontosan mit is állítottatok amivel sikerült elérni az 5 ghz-et 9900k-val?

Próbáltam most Prime95-ot és 5.0 ghz-el csak akkor nem fagy le azonnal ha a feszültség auto-n van hagyva. A baj az hogy ez meg 1.440 V-ot ad neki (legalabbis Prime95 alatt) ami miatt gyorsan felmegy 100C-re. Ha kézzel kevesebbre állítom akkor Prime95 azonnal fagy.

Total kezdő vagyok tuningolas területén , segítsetek kérlek hogy mit kell állítani hogy ne fagyjon azonnal és nekem is stabil legyen 5.0 Ghz-en 1.35-1.37 V-on ahogy mindenkinek.

Dobozos processzor, gondolom csak nem olyan hulladék selejt, hogy még 5.0 Ghz-et sem bír 1.4 V alatt...

Csak abban reménykedem hogy ebben a fura Giga bios-ban csinálok valamit rosszul és esetleg nem állítok mindent vagy nem azt amit kene :W

Köszönöm előre is!

(#9056) keIdor válasza Darth_Revan (#9053) üzenetére


keIdor
titán

Sok lesz szerintem az 5GHz neki 24/7.

Nagy az elvárása sok embernek (nem csak neked) úgy akarjátok hajtani, mint egy 7700K-t, pedig itt kétszer annyi mag, cache van, de maradt 14nm.

1,25V-ig nézd, felette szerintem nem lesz elég a hűtésed. Ha csak 4.8-at tud ennyit, akkor ott meg kell állni. Vagy venni brutál vízhűtést.

Auton meg ne hagyj feszültségeket, mert még degradálsz valamit a lappal. Az 1.44V sok... aztán a VCCIO, VCCSA stb ki tudja mennyi. Fixáld.

Meg ne úgy kezd, hogy durr bele 5000 allcore meg 1,37V vcore.
4.8-at nézz 1,25V-al, egyáltalán hűteni tudod-e nézz rá.

Szerk: AVX 1/2-vel pl pláne felejtő az 5000 freki.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9057) Darth_Revan válasza keIdor (#9056) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Beállítom a CPU vCORE-t 1.25 V-ra 4.7 ghz-en és Prime95 azonnal fagy. :(

Auto-val meg Prime95 alatt 1.344V-ig is felmegy....

Vagy én csinálok valamit nagyon rosszul vagy kifogtam egy olyan dobozos cpu-t ami olyan hulladék hogy gyári órajelhez kell akkora fesz mint másnak 5.0 ghz-hez :W

Van valami guide ehez a laphoz? Szerintem fogalmam sincs mit kell állítani a bios-ban (legalábbis bízom benne hogy az és nem a CPU a hulladék).

[ Szerkesztve ]

(#9058) MPowerPH válasza Darth_Revan (#9055) üzenetére


MPowerPH
félisten

A cpu -d a gyenge lancszem. Semmi koze ahhoz, hogy dobozos vagy nem. A jobb cpu -k alt. tray verziok, legalabbis nekem meg csak olyan wr peldanyom volt, dobozossal mindig megjartam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9059) schawo válasza Darth_Revan (#9057) üzenetére


schawo
titán

Vagy én csinálok valamit nagyon rosszul

Igen. Például azt, hogy furcsa a világról alkotott képed. Hogy attól hulladék egy CPU, hogy nem megy 5GHz-en. Ez a 9900K-k nagy részére igaz lesz. A review-k, meg a válogatott példányok ne tévesszenek meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9060) Daffni2 válasza Darth_Revan (#9055) üzenetére


Daffni2
addikt

Total kezdő vagyok tuningolas területén

Ez esetben pláne kérdés,hogy miért is kellene tuningolni egy csúcs processzort?

"Aki ad,az nyer"

(#9061) Devid_81 válasza Daffni2 (#9060) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem aki K-s procit vesz, az pont azert veszi, hogy tuningoljon nem? ;)

...

(#9062) Glaz-dozfhut válasza Darth_Revan (#9057) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A laphoz nincs guide csak általánosságban a coffe lake-hez + Gigabyte bios, de semmi az egész. Talán láttad is.

- Glaz-doz-fhut -

(#9063) Achill3uS válasza nimmrody (#9051) üzenetére


Achill3uS
veterán

laptopnál ne csodálkozzunk ezen. ha igy gyártják gamingre és ezen a hőfokon üzemel, én nem paráznék. gari van rá? ha beszarik majd cserélik. hozzáteszem nekem az alienware-ben a cpu (7700) sose megy 75 fok fölé. szóval azért MSI-től csodát ne várjunk de ha arra vagy kiváncsi a cpu kibirja-e akkor a válaszom igen. 100 fokon kezd csak el throttlingolni, viszont a konstans nagy hő a többi komponensnek idővel betehet. szóval én garin túl nem tartanám meg sokáig ezt a gépet :D

valamint, ez nem ide tartozó topic kérdés. pls legközelebb a laptoposba fáradj át vele.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9064) Achill3uS válasza Darth_Revan (#9055) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahogy a többiek is elmondták, ez teljesen random dolog, hogy az adott cpu milyen tuning potenciállal bir.
anno láttam én olyan 4770k-t is ami a turbo orajelet nem birta el stabilan all core, csak olyan feszen ahol meg már hüteni nem birtad. szóval ha ugy látod nagyon instabil és sok fesz kell neki már az OS-be postoláshoz akkor haladj lentebbről felfele ahogy Keldor Papa is javasolta.
auto vcore szintén felejtő, általában túllövi minden lap és nem birod majd hüteni azért lesz megint instabil. kezdd el ilyen 1.15-től felfele sztem fél százados vagy kisebb lépésekben. mondjuk egy 4600-4700-4800 lépcsőkben nézd meg mennyi feszen kezd el bepostolni és mennyit kell beemelni egy cinebench R15 lefutáshoz majd egy prime-hoz. valamint aio-val felejtsd el hogy 1.30v fölé tudsz menni.
nekem léggel már 1.25v-on is leveri a 100 fokot cinebench alatt, prime-ot rá se engedem.
valamint két fesz van amit még állitani kellene a VCCIO és VCCSA, ezekkel nagyjabol lekövetheted a vcore-t de 1.35-nél többet soha ne adj semmilyen körülmények között. ott már degradálhat a cpu. igazából én 1.25-ig mondanám egészségesnek. a magok közötti interkommunikacioban segit, ram órajelben, cache-ben is segit, nincs eredményes tuning ha ez alapon 1v körül marad.
hajrá sok sikert!

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9065) #59036672


#59036672
törölt tag


(#9066) mgabi válasza Achill3uS (#9064) üzenetére


mgabi
senior tag

Háááátttt igen, a 9900K már nem a mainstream kezdő kategória, se árban, se technikai színvonalban, se tudásban. Ez már nem az világ amikor bekérdezte pistike, hogyha vesz egy i7-t, akkor a 450 wattos chieftec tápja, a legolcsóbb Z-s lapja és a Freezer i30-s hűtő elég lesz az 5Ghz-hez. 1,5 éve a 6700K+VIII Ranger+1070 annyiba került, mint most a dobozos 9900K :) Az átlag ember gépe alkalmatlan a 9900K méltó fogadására, vagy a ház kicsi, vagy a hűtő gyenge, vagy a táp gyenge 1080Ti-vel karöltve. Sokan dobnak egy hátast, amikor arról beszélünk, hogy a 80 ezres lap alig bírja tartani a lépést az i9-cel miközben a VIII Hero 60-ért bajnok lap volt pár éve i7 mellé. 1,30Vcore feletti fesz mellett meg csak a 120-150 ezres épített víz játszik, és akkor a költségvetés teljes gépfronton bőven 1 millió körül van. És mindezt miért??? 1440p, 4K mellé nem kell ekkora erő, csak 1080p-ben van értelme 240Hz-s monitor mellé. 200-250 fps felett meg sose veszed észre, hogy van még plusz 50 fps-d. Csgo-ban már eddig is brutál fps-d volt, most meg elérhető az 1000+: [link] Jelenlegi árszinten meg erőteljesen kérdéses az i9, hiszen ennyiért fél éve 7900X-t vettél.

(#9065) Falu111: Az ott aranyozás! RGB helyett ez a jobb irány. Árát még nem mondták, de ha tippelnem kellene akkor 750USD, itthon bruttó 250 :) occcóóó

[ Szerkesztve ]

(#9067) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget !

Mondjuk ezt a fesz beállítást meg mindig nem értem...4.7 Ghz-et próbálom stabillá tenni, de ahhoz hogy terhelés alatt 1.260V-ot kapjon a mag ahoz BIOS -ban a core voltaget 1.35V-ra kell állítani :F
VID kap is 1.35V-ot, de a mag komoly terhelés alatt nem...volt hogy "csak" 1.32V-ra állítottam és a mag Prime 95 alatt 1.2V alatt is lement és watchdog errort dobott :W

(#9068) Shkiz0 válasza Darth_Revan (#9067) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Load line calibracio min all?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9069) Darth_Revan válasza Shkiz0 (#9068) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"standard"

[ Szerkesztve ]

(#9070) RECSKA válasza Darth_Revan (#9069) üzenetére


RECSKA
veterán

Akkor meg is van a valasz... :)

En soha nem hasznalom, fixalom, ahol tudom.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9071) #59036672 válasza Darth_Revan (#9069) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ott a gond.

(#9072) Danex válasza #59036672 (#9071) üzenetére


Danex
addikt

Viszont mielőtt átállítod vedd vissza a feszültséget!!!

(#9073) ImpersonatoR válasza Darth_Revan (#9067) üzenetére

Gyári alapbeállításokkal 1.2 V-t ad a 9900K -nak, amit tart is.
Ez a totál Factory default Aorus Masterral
Gondolom kipróbálnak több 100 procit és a legrosszabbhoz lovik be ez a 9900K eseteben 1.2V.
Ez a Bios ban van tarolva a proci nem hordoz feszültség és más beállításokat magara vonatkozóan szerintem.
Persze lehet tévedek de majd kijavítanak

A 4700 mhz pedig szinten alap all core ennyin megy (8x4700) ha minden mag terhelve van.
Ergo amit akarsz az egy sima optimized defaults.

Tuningolva a TJ max ot elérve (100 fok alapból asszem) azonnal lekapcsol a gép esetleg próbáld meg 110 -re állítani de ez nem biztos hogy segít rajta lehet simán csak tényleg gyenge a proci.

(#9074) Darth_Revan válasza ImpersonatoR (#9073) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Total factory default-on nekem Prime95 alatt 1.4V-nal is többet ad a CPU magnak.

(#9075) Darth_Revan válasza #59036672 (#9071) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akkor melyiket javasoljstok? :)

(#9076) laychi válasza Darth_Revan (#9075) üzenetére


laychi
veterán

sztem turbo vagy extreme lehet az,ami kb a beállított fesz környékén tartja terhelés alatt.
de ezt te látod,te teszteled :D
Próbálgatni kell.

(#9077) schawo válasza Darth_Revan (#9075) üzenetére


schawo
titán

Kezdd elölről, és alacsony feszültségről indulj, és emelgesd.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9078) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Atrakom turbora és kezdem 1.2 V-tol :)

(#9079) mgabi


mgabi
senior tag

Gigabyte Z390 Aorus Master: [link]

(#9080) Shkiz0 válasza mgabi (#9079) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azt tudtuk, hogy hw teren az egyik legjobb lap most a piacon, bios teren olvasok ra rengeteg panaszt kulonbozo forumokon

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9081) keIdor válasza #59036672 (#9065) üzenetére


keIdor
titán

Vaó, érdekes elrendezést kapott, de tetszik a 90 fokkal elforgatott 2x8 és 24 pines csati, meg hogy egymás mellett vannak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9082) #59036672 válasza keIdor (#9081) üzenetére


#59036672
törölt tag

Remélem olyan jó lesz mint az EVGA X79 DARK lapom. :K
Csak az ára kérdéses de félek, hogy baromi drága lesz. :(

Nagyon szerettem a Dark lapot és baromi jól bírta az XOC-t. Itt egy régi eredményem. X79 Dark & 4930k

[ Szerkesztve ]

(#9083) eldiablo válasza mgabi (#9066) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Technikailag megegyezik egy i7 7700K-val amihez hozzá rajzoltak plusz 4 magot. Technikailag nulla az előrelépés. :U
HEDT is helyben toporog, még mindig az idejemúlt Skylake magot tolják az arcunkba több pénzért.

(#9084) hokuszpk válasza Daffni2 (#9060) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ez esetben pláne kérdés,hogy miért is kellene tuningolni egy csúcs processzort?"

benne van az araban (K), kifizette.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9085) hokuszpk válasza eldiablo (#9083) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"még mindig az idejemúlt Skylake magot tolják az arcunkba több pénzért."

en orulnek neki, ha kishazank ipara elo tudna allitani egy ilyen idejetmult magot.
de asszem a Kinaiak is orulnenek, ha tudnanak egy hasonlot tervezni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9086) keIdor válasza eldiablo (#9083) üzenetére


keIdor
titán

Igen, ugyanaz a Skylake mag dolgozik benne, mint az i7-6700K-nál, nyílván a gyártástechnológián 3 év alatt sokat csiszoltak (14nm->14nm++) mivel a 10nm a mai napig nem megy nekik. Ugye attól, hogy kitaláltak Kaby Lake, meg Coffee Lake fantázianeveket, ez csak egy Skylake refresh még mindig. Ezért is érzem magasnak az elvárásokat...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9087) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#9075) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Turbo-ra rakva felmentem 1.250V-ig 4.7 ghz-el és Prime95 x idő után még mindig fagy :(

(#9088) Danex válasza Darth_Revan (#9087) üzenetére


Danex
addikt

mennyi a VID és a VCore prime alatt?

(#9089) mgabi válasza eldiablo (#9083) üzenetére


mgabi
senior tag

9900K = 2 * 7700K, azaz 280W fogyi egyenlő = 2 * 140W-tal. Ezért nem bírják a VRM-k és nehéz hűteni. Drága és öszvér megoldás, rohadt drágán. Akinek meg kell a sok szál, annak ott budget 1/2700X harmadáron, vagy már rég 79X0X-t hajt. Gamer szintre bőven elég lenne egy 60 ezer forintos 8600K, csak most nem lehet kapni és nem annyiba kerül sajna. Totál torz így a piac, elmúlt idők VGA piacát idézi. Ki kell várni 2019Q2-t, és akkor már látjuk a Zen2-t, és szivárognak majd az ice lake hírek... hogy ismételten elhalasztják 1 évet :)

(#9090) Darth_Revan válasza Danex (#9088) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vid-k 1.340 V körül mozognak.

(#9091) Achill3uS válasza keIdor (#9086) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem az elvárások magasak, hanem ennyire hirtelen és nagy mértékben változott a kinálat a piacon. intel bácsi terve nem jött be, hogy meg lehet etetni a népet a tik-tokkal sokáig egy desktop vonalon ami kis tulzással kb 1 szereplős piac volt jóideje ryzenig. aztán amd jött és beleköpött a levesbe, olyan szinten, hogy még most sem tudják tartani az ütemet velük mert nem erre rendezkedtek be, hogy nekik is évente "kelljen" villantani és már az x299 óta csak tűzoltanak több kevesebb sikerrel (eleve az is csak jövőre jött volna ugye). csak amd most már ott is szorongatja őket ahol tényleg fájdalmas, a szerverpiacon. én ugy gondolom, hogy ezek az árak is taktikai emelések voltak. nem fogy annyi? oké játsszunk apple-t, mindegy mennyit kérek el érte a vásárlóközönség elbirja és a bevétel ugyanannyi marad kevesebb eladás mellett is, sőt a termék is exkluzivabbnak hat majd. ahogy elnézem müködik nekik egyelőre. de hogy reflektáljak a felvetésre, igen, emellett a tempó mellett egy skylake-x maggal kiadni valamit 2018 q4-ben nekem is rókabőr szagú, de a profit vonat nem lassit miattunk :D

hokuszpok: kérlek ne keverjük ide a magyar gazdaságot, az egyébként is nyilvánvaló mindenkinek, hogy nekünk a szolgáltató iparban van jövőnk (kiemelném a gázszerelés üzletágat) :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9092) Danex válasza Darth_Revan (#9090) üzenetére


Danex
addikt

(Akkor még talán lehet emelni a LLC-n, és csökkenteni a VID-en, de ez már az a terület ahol inkább átadnám a tapasztaltabb kollégáknak az ötletelést.

(javítsatok ki ha tévedek, de a VID az amit a CPU kér/mi beállítunk és a VCore az amit meg is kap az adott VDrop stb által igaz? és az LLC növelésével lehet ezt a különbséget csökkenteni, viszont ezt ajánlatos nem dinamikus feszültségnél használni mert ott nagyon kiszúrhat a magas LLC.

(#9093) Carasc0 válasza Milka 78 (#8974) üzenetére


Carasc0
őstag

Ezt a tiltást csak az ASROCK csinálja?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9094) Milka 78 válasza Carasc0 (#9093) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem minden lapnál van hasonló,de fejből most nem vágom, hogy melyik mennyit tilt...talán a Gigánál csak egy sata-át buksz,de meg kell nézni a manualba ott benne van.

(#9095) hokuszpk válasza Achill3uS (#9091) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de ki az a >> hokuszpok << ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9096) mgabi válasza hokuszpk (#9095) üzenetére


mgabi
senior tag

...aki mindig mellé fog.

(#9097) Cyberboy42 válasza Darth_Revan (#9087) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

rakd extremre az llc-t és ha beálítod az 1.25-öt biosban.. akkor figyeld meg mondjuk hwinfoban hogy terhelés alatt (prime95) mennyire esik be... az ideális az lenne ha képes volna tartani azt a feszt, de elképzelhető hogy ennél a procinál simán kell már legmagasabb llc.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9098) hokuszpk válasza mgabi (#9096) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na ezert nemszeretem, ha osszekevernek minket :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9099) Cyberboy42 válasza Cyberboy42 (#9097) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

egyébként srácok.... most van ez a 10 órányi ingyen BF 5. Szóval próbálgatom, és azt kell mondjam hogy a 4,7-re húzott 8600K alatt olyan 110-150 fps között mozog és szépen látni a proci limitet, a vega ilyenkor fütyörészve 50-60% terheléssel elvan, ugyanakkor high/ulra-ra húzva a grafikát már nagyon szépen pariban terhelődnek a grafikával :D A BF1-hez viszonyítva jóval megnőtt a cpu igény... ott lowon néha lefutott 170-ig is :D egyébként 200 megvolt majdnem mindig. persze ott is max grafikán ilyen 150fps körüli VGA limitem volt ami elég baba :)
a BF5 höz mé annyi hogy egy bugos "sza*" xD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9100) ScomComputer válasza Darth_Revan (#9090) üzenetére


ScomComputer
veterán

Olvass vissza!! Linkeltem egy Gigabyte Z390 Oc guide-ot ami irányadónak jó... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.