Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) schawo válasza ImpersonatoR (#8649) üzenetére


schawo
titán

Náluk mindig jelölve van a bontott és visszavitt csomag.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8652) mgabi válasza Darth_Revan (#8648) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem kapok sales jutalékot... pedig kéne :)))

(#8653) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#8638) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát ezt sajnálattal olvasom.. hm...
" egy fecske nem csinál nyarat "... hát nem úgy fest... ;)

de mindenesetre szaglászom a világhálón ez ügyben... Asus fórumok stb stb... kiv vagyok rá...

bár bevallom, nekem (74700K,4.9GHZ. 1,35V) nem indokolt a 9th gen... de pl egy 9700K 1 éven belül jól jöhet.. de csakis Hero X-zel.. vagy XI... kiderül, most még csak erősen tájékozódom ez ügyben

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8656) mgabi válasza - = Zk = - (#8655) üzenetére


mgabi
senior tag

Veszel egy mercit árban, de kapsz egy toyotat. Visszakerdezel, hogy wtf? Erre az eladó: mi a baj? Elvisz ából-bébe, nem! Viszlát!

(#8658) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

értelek, Titeket.. köszönöm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8659) - = Zk = - válasza mgabi (#8656) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de érdekes, mert veszel egy mergát, megy mint egy merga, hozzáadott prémium szint is megvan mindenben, , erre vki megmutatja neked, hogy ez egy toyota...sértve érzed magad... és viszed vissza, majd kihozol egy audit, amiről a video elmondja, az egy audi... picivel lassabb, mint a merga, ami ugye toyota.. de te mégis örülsz, hogy nem hagytad magad átejteni és időben kapcsoltál... :)

értem én, hogy mire megy ki ez az egész, csak nekem fura, hogy sok más mindenben kifizetünk többletet, a névre, a semmire (Apple) de mégsem cselekszünk fordítva.... persze akinek nem inge....
de hozhatnék ugye más példát is....

nem védem az Asust, mert nincs mivel ellenérvelnem a videóra, ez egyelőre csak OFF, sry :R
de tényleg elkezdem figyelni a netet ezzel kapcsolatban... fentebb amúgy is írtam, mi volt a tapasztalatom a Giga vs Asus lappal még sokéve... persze lehet nem jó példa, meg hibás széria stb stb...

de száz szónak is egy a vége, ha sikerül egy 8700K-t kifognom, az alá tuti Maximus Hero-t veszek... X-XI az majd kiderül...

Ámen :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8661) Milka 78 válasza - = Zk = - (#8659) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk playerst megkérdezheted ékesebben szólt mint a fizetett tesztek. ASUS ROG MAXIMUS X APEX amit vett vagy 100 ropiért és nagyon szeretett és meg is volt vele elégedve és volt öröm és bodottág...aztán vett egy nyomorult Taichit ami vagy 35 ropival kevesebbe került és a binelt procija takkra annyit ment benne, ugyan azon a feszen mint a nála jóval drágább Asusba ami egyébként a dobozá a pihen és azóta a Seggszikla az isten.
Az Asus lap jó? Teljesen jó.
Teljesítmény okés? Persze okés.
Úgy is, hogy 100 ropiért adja azt a szintet amit 65-ért mástól megkapsz és semmi pluszt nem nyújt ennyiért? Őőő...neeem! :N
Persze lehet márkahűségből venni ilyen lapot, hisz én is vettem már úgy lapot, hogy piros legyen (ezért nem lett Taichim, mert az összes kábel,led,venti a Fatal1ty szériához lett harmonizálva) és fontos a külső, de ez inkább fanboyság/úri hóbort mint szakmai döntés amivel viszont nincs gond, mert egy hobbi minden csak nem ésszerű dolog és mindenki abba lapátolja a pénzét amibe akarja :)

[ Szerkesztve ]

(#8662) - = Zk = - válasza Milka 78 (#8661) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem, kivi vagyok rá :C :R

(#8660) NewHope88
Konkrétan a herodat egy Extreme 4szintu lap porba tiporja, felaron!
oké, miben?! :B
CPU be, tuning amit tudok és ennyi.. megy, nem, sípol, nem kerreg stb.... évekig elvan, eladom, kövi lap... megelégedtem a gyártóval, maradok a vonalon... tiszta sor...
de én, egyszerű júzer, miben látom, hogy a Te 60ezres lapod a "porba tiporja" az én Hero lapomat?! ha nem extrém tuningolok, így... félreértés ne essék, nem kötekedek, vagy fanbojkodok, csak.. nem értem...
de ha csak annyi a lényeg, hogy túlárazott az ASUS, tudom jól.. lsd Apple termékek...
persze jogos, EZT NE ITT... szal.. kussolok :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8663) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Giga lap+Far Cry 5 bezsakolva :)

(#8664) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#8663) üzenetére


- = Zk = -
félisten

valld be, a játékok miatt veszed a lapokat :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8666) palfitom válasza Milka 78 (#8661) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt szépen leírtad! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8667) mgabi


mgabi
senior tag

Summa: Asus Maximus lapcsalád 7-es (Z97) és 8-as (Z170) darabjai nagyon jól sikerült lapok voltak jó ár-érték aránnyal, a 9-10-es szériában kicsit elszállt az árazásuk, a 11-es (Z390) sorozatnál még tovább drágítottak rajta, miközben rontottak a VRM minőségén. Ez odáig fajult most, hogy a jelen esetben egy 45 ezer forintos lap VRM-jének szintjén van a XI Hero miközben 100 ezer forint, illetve a Ranger sorozatot is kivezették. Na ez verte ki sokaknál a biztosítékot. Eközben pedig az Asrock és az MSI sokat javult, sőt az Asrock Z370 K6 hozta a IX Apex és az Extreme szintjét. Ezután az Asrock MSI lapok még tovább javultak a Z390-es generációra, illetve a Gigabyte is felvette a kesztyűt, és nagyságrenddel szintet lépet a VRM minőségét illetően.

Azért pörgünk itt ezen sokat, mert a 6/7700K-val viszonylag könnyen elbírtak az átlag a lapok is, de egy 8700K és 9900K-nál már nem mindegy milyen VRM dolgozik a proci alatt, hiszen alapon az i9 smallFFT tesztben 200W-t eszik, tuninggal meg 280-300W-t. Anyagi oldalról sem mellékes ilyen árak mellett: az Extreme4 és Hero közötti árkülönbözetből, bőven kijön a 9700K-9900K közötti felár, úgy hogy az Extreme4 jobb lap.

(#8668) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Beneveztem a klubba egy 9900k-val és egy Gigabyte Auros Pro-val, 15-e után érkezik a csomag. Nagyon kíváncsi leszek rá. MSI deszkát szerettem volna, de rádöbbentem, hogy lespórolják manapság az USB csatlakozásokat a lapokról, nekem meg kell néhány. A z390 Aurosról egész jókat olvastam, úgyhogy giga lett végül.
Egy 4.4-re húzott 3960x-et fog váltani, elsősorban (98%) munkára (AE és C4D). 2920x-el volt nagy "csatában", de mivel legalább annyit AE-zem mint amennyit 3D-ben dolgozok maradt az intel. Eddig minden procimat húztam, ameddig csak lehetett, ez lesz az első amit nem akarok, csak legyen gyors, stabil és nem túl meleg a 1080 TI mellett.. :)

(#8670) mgabi válasza clyvejhamma (#8668) üzenetére


mgabi
senior tag

Lap jó lesz. Milyen a tápod, hűtésed, házad?

[ Szerkesztve ]

(#8673) mgabi válasza clyvejhamma (#8671) üzenetére


mgabi
senior tag

Hűtő: D15S, mert aszimetrikus, ha nem akarsz AIO-t.
Táp: erősebb kell, CPU 250W, 2*1080Ti 2*300w. 800-900W közé is felmehet a fogyi. Corsair RMx 1000, HX1000, EVGA 1000 G3, Focus Plus 1000 Gold 1000, Prime ultra gold 1000
Ház: oké, de kellhet majd bele plusz venti, 800 watt nem kevés, nagyon nem

(#8674) MPowerPH


MPowerPH
félisten

9900K -hoz milyen alaplap nyero az uj Z390 -bol? :) Meg mindig az Asus fele Hero, esetleg Code? Formulat mar nem neztem, mert nem fogom a lapot a vizkorre kotni.
Jo lenne visszaterni az Asus vonalra, mert az az egyetlen, ahol az intelligent fan controll meg tudja allitani a ventiket automatikusan egy bizonyos hofok alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8675) diegho válasza MPowerPH (#8674) üzenetére


diegho
nagyúr

az az egyetlen, ahol az intelligent fan controll meg tudja allitani a ventiket automatikusan egy bizonyos hofok alatt. ezt ki mondta és mikor? Nálam már az előző MSI lapom is lekapcsolta a ventiket a cpu vagy az alaplap hőfokok alapján.

(#8676) palfitom válasza MPowerPH (#8674) üzenetére


palfitom
félisten

Olvass kicsit vissza.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8677) Darth_Revan válasza MPowerPH (#8674) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pár oldalt vissza olvasol akkor meg is kapod a választ :)

(#8678) MPowerPH válasza palfitom (#8676) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olvasom... Ez nem jo. :N Nem is kellett par oldalt. Igazabol meg nem neztem teszteket, ott biztos leirtak ezt is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8681) schawo válasza MPowerPH (#8680) üzenetére


schawo
titán

feszültségszabályzásra kell állítani

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8683) Danex válasza MPowerPH (#8680) üzenetére


Danex
addikt

Jaja feszültség alapján való vezérlés esetén már megy a 0 fordulat.

Én amúgy előfizettem az Argus Monitor appra, most volt akció 14$ 3évre 2 licence.

Elég részletesen be lehet állítani a görbéket , a sima giga Z370-es lapomtól elhányom magam, ilyen szar szoftvert mint amit a giga fejleszt már 2010-ben is gáz lett volna kiengedni :(((

(#8684) diegho válasza MPowerPH (#8680) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor egy manó lakik a gépemben, aki mindig leállítja a ventiket 40 fok alatt, csak nehogy éhen haljon, mert akkor mi lesz?

(#8685) Cyberboy42 válasza MPowerPH (#8680) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Asuson is átt kell rakni DC mode-ra és csak akkor képes teljesen leálítani a ventiket.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8686) MPowerPH válasza Cyberboy42 (#8685) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt tudom... De az elozo ilyen lapjaimnal X99 -en csak az Asus tudta a DC modot, MSI es a Giga sem. Most meg Z170 -en az Asrock sem tudja.

diegho: Nem tom. Mi lesz, ha ehenhal?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8687) schawo válasza MPowerPH (#8686) üzenetére


schawo
titán

A Z370-es Gigám tudja, az biztos. Meg biosban van sok pontos grafikus szabályzója, nem kell semmire a windowsos lassú reagálású.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8688) MPowerPH válasza schawo (#8687) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor megnezem ezt megegyszer a mostani lapomon is. Nekem is hihetetlen volt, hogy nem tudtam egyiken sem beloni, de siman elofordulhat, hogy a tobbiek kesobb alltak ra erre.

Don't Tread On Me

(#8689) - = Zk = - válasza MPowerPH (#8686) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a Maximus VIII Hero tudja... Z170-es...
ellenben én mégis a szoftveres módszert használom.. AI Suite 3...
gyönyörűszép görbét lehet neki belőni... :)
Asus lapom óta használom... (még az FX korszakból... )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8690) mgabi válasza MPowerPH (#8674) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát Asus Z390-A Prime-t ne vegyél 65 ezerért, mert a 9900K 5ghz-en 1,31Vcore mellett picit elmelegedett. Csak azért 106 fokos, mert 105 foknál az alaplapi bios visszaveszi a teljesítményt, amúgy leolvadna a lapról :) Ugyanaz az ASP1400CBT vezérlő van rajta 4 fázissal, mint a XI Hero-n, csak a heron picit jobb mosfet és induktor van, de lényegesen nem teszi jobbá a VRM minőségét. XI Extreme jó lap, de baszott drága, a Code-n és az Apexen meg nem tudom milyen VRM van. Gondolom hasonlóan jó 5*2 fázis van rajtuk.

(#8691) energy4ever válasza mgabi (#8690) üzenetére


energy4ever
addikt

Ebben az esetben az 5GHz mit takar? Fixen annyin megy az osszes mag? Ha igen, akkor igy mennyit er el Cinebench R15-ben? (tobb, illetve 1 szallas tesztben)

(#8692) Milka 78 válasza mgabi (#8690) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Apex és a Code 4+2.
Ez melyik Prime A teszt?

(#8693) mgabi válasza energy4ever (#8691) üzenetére


mgabi
senior tag

persze, fixen annyin megy offset nélkül. google segít, összes 9900K teszt: [link]

(#8692) Milka 78 [link]
XI Apex, Code VRM-ről nincs infom, csak gondolom és remélem, hogy az Extreme VRM-jét kapja. VRM infok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8695) *H* válasza mgabi (#8690) üzenetére


*H*
aktív tag

A képen és a cikkben sem 106°C volt a hőmérséklet. Ezen a képen 86,4°C látható a bal oldali bordán mérve, miközben a másik borda jobbra 70°C volt. A hozzáadott fan holdert egy 40mm-es ventilátorral használva ezek az értékek 60°C / 52°C -ra mérséklődtek. A konklúzió az volt, hogy túlhajtás esetén megfelelő hűtés nélkül elmelegedhet i9-9900K-val.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#8696) Milka 78 válasza mgabi (#8693) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A múltévi Apex 4+2 volt és valóban nincs róla sok infó. Egy kóreai oldalon 8 valós fázist említenek ami még dupláznak is, de szerintem tippelnek.

[ Szerkesztve ]

(#8697) - = Zk = - válasza mgabi (#8690) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ráküldesz egy ASUS Ryujin 240-et és csá... :D
-10-15 fokot leránt VRM forrófejűségéből :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8698) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Ma megjott a deszka extreme 4, azta kicsomagoltam es en arra gyanakszom hogy ezt a lapot hasznaltak, szerintek kep alapjan ti mit gondoltok?

(#8699) - = Zk = - válasza wassabi11 (#8698) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a FAN pinjeire gondolsz?!....
honnan lett vásárolva?!... ALZA?!...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8700) wassabi11 válasza - = Zk = - (#8699) üzenetére


wassabi11
aktív tag

a Bios ledes kondenzátorok vagy chip-ek vagy mik lehetnek láthatod rajta hogy fekete filccel vannak áthúzva és az alaplapra is jutott egy kicsi belőle.

Compkerből vásároltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.