Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Daffni2 válasza palfitom (#9135) üzenetére


Daffni2
addikt

Azért azt szívesen kipróbálnám,hogy 2 azonos konfiguráció esetén az egyikbe 2400 MHz RAM a másikba 3600

Vakteszten észrevenni e a különbséget.

"Aki ad,az nyer"

(#9152) Danex válasza Daffni2 (#9151) üzenetére


Danex
addikt

Igazából ez hogy 100 helyett 107fps van és ezt érezni lehet-e az a bajom, hogy ha ugyan ezt mondjuk egy CPU upgradre, GPU-ra, (vagy ezek OCjára), akkor máris elbukunk 15-20% teljesítményről is akár. Külön külön nem érezhető, de együtt már lehet azt érezni.

(#9153) Aprósólyom válasza Danex (#9149) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Valahol az lenne a lényegi kérdésem, hogy tapasztalat van tuninpotenciál növekedésben a gyári után deliddel/folyékony fémmel?

(#9150) schawo: Áááá Az unalmas. Linusék is teszteltek egy német hűtőblokkot, amit csupasz IHS nélküli
procira lehetett illeszteni. Egy "hagyományos" vízhűtéshez képest kiegyensúlyozottabbak voltak a magok közti hőmérsékletkülönbségek és még átlag 6-8 fokot is nyertek. A hőmérsékleteket tuning alatt tesztelték.

(#9151) Daffni2: Youtube-on találsz ezekre videót. Emlékeim szerint Intelnél ha a gyári támogatott ramokhoz képest tovább növeled a sebességet, akkor is hoznak fps-t, de kb 1-3%-ot. Ha viszont alacsonyabb tempojú RAM-ot használsz a támogatotthoz képest, akkor jelentősen lasabb tud lenni játék. Emlékeim szerint 2400MHz-es RAmmal egyik tesztben kb 10%-kal alacsonyabban teljesített a ref. 2666-oshoz képest. De hát ki tudja, ki kell próbálni, mert biztos alkalmazás függő is.

(#9152) Danex: A tuning nem kifejezetten arról szól, hogy megéri-e. Ár/érték arányban tényleg akkor jártam volna a legjobban, ha megvárom míg kijönnek a b360-as deszkák, beleteszek egy i5-8400-t egy gyári Intel hűtővel, aztán csókolom... De, mikor OC feltételekkel építek gépet, mindig azok az emlékek hajtanak, mikor megtapasztaltam milyen 400-500fps-sel 160-200Hz-es CRT monitoron játszani Quake3-t. Ha ezt az élményt nem próbáltad, úgy sem lehet elmagyarázni azt, amit csak személyes megtapasztalással lehet érzékelni. És lehet nem hiszed el, ha azt mondom hogy anno a kb. átlagos 200 fps után is mellbevágó volt a különbség. Ugyan a játékteljesítményt nem befolyásolja jelentősen, mert a reakciónk jelentősen elmarad, de az élmény ahogy a tudatalattid feldolgozza a szinte nulla késleltetéssel történő eseményeket a monitoron, az valami mellbevágó volt. Azóta sem tapasztalok ilyet LCD-vel. Lehet nem is fogok a technológiai különbségek miatt.... Mostanában gondolkoztam is ilyen CRT beszerzésén, de az újabb GPUk-nak már nincs is analóg kimenete. DVI csatik is csak DVI-D típusúak.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#9154) schawo válasza Aprósólyom (#9153) üzenetére


schawo
titán

Ugyan a játékteljesítményt nem befolyásolja jelentősen, mert a reakciónk jelentősen elmarad, de az élmény ahogy a tudatalattid feldolgozza a szinte nulla késleltetéssel történő eseményeket a monitoron, az valami mellbevágó volt.

Engem sosem vágott mellbe. Körbenézek, és a világ (monitoron kívüli) minden egyéb része nulla késleltetéssel és végtelen fps-sel működik. Szerintem ebben semmi extra képi nincs. Ellenben a 160-200Hz-es CRT 160-200Hz-es durva vibrálásával.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9155) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, hogy nem igazán a topik témája, de hátha nektek nagyobb gyakorlati tapasztalatotok van, hogy melyik alaplap a legjobb választás egy 9900K-hoz. Benéztem az alaplapos topikba is, de nem sok tapasztalatról van visszajelzés.

OC játszik és hosszabb távra gondolkodom a rendszerrel kapcsolatba.

GIGABYTE Z390 AORUS MASTER
MSI MEG Z390 ACE
ASROCK Z390 Taichi Ultimate

Köszönöm! :R

(#9156) palfitom válasza sulu1701 (#9155) üzenetére


palfitom
félisten

"de nem sok tapasztalatról van visszajelzés" - Mégis hogy legyen sok tapasztalat egy új termékről? :F

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9157) eldiablo válasza sulu1701 (#9155) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Asus Maximus XI Gene.
Nekem mondjuk bejön a Z370 Taichi is.

Kakukktojásnak:
Asrock Z170M OC Formula ;]

(#9158) mgabi válasza Aprósólyom (#9153) üzenetére


mgabi
senior tag

Au optrinosnál már készülnek az új generációs 240hz.s, 1080p.s, 24.5" panelek. 0.5ms G2G és 3ms respons time. Színek leképezése is sokkal jobb lesz. Azok már gyakorlatban crt szinten lesznek. Msi már demozza a gsynces példányt. 599 usd price tag.

(#9159) Milka 78 válasza sulu1701 (#9155) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az ACE-vel van itt is tapasztalat. Keresővel megtalálod.
Taichit egyenlőre offolnám, mert van vele llc/drop frixi amit még rendbe kéne rakniuk.

[ Szerkesztve ]

(#9160) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9159) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Z370-nel annyira nem volt jellemzo.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9161) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Srácok. Nagyon kellemetlen tapasztalataim vannak egy Gigabyte z390-UD meg megy i3-8350k párosításával... akér alapon is használva, úgy veszem észre hogy nagyon agresszívan veszi vissza a processzor frekvenciáját amikor nincs dolga... ez még windowsban fel sem tűnt, de például játékokban, ahol tipikusan gpu limittel vagyok, tehát a procinak nincs túl sok dolga, ott is folyamat visszaveszi a frekvenciákat/feszültséget, és ez laggolást okoz... most még csak windowsból próbáltam teljesítmény profilokkal játszadozni, de amikor tartja a frekvenciákat nincs baj.... Este majd még próbálgatok mindenféle bios beállítást, de gondoltam csak szólok...asus lap és 8600k val ilyen gond sosem volt.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9162) Create. válasza Create. (#9144) üzenetére


Create.
addikt

Erre írna valaki, aki ért hozzá, hogy jó-e így?

(#9163) #Morcosmedve válasza Create. (#9162) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VCCSA és VCCIO sok. 1,15V legyen a teszt alatt. Egyébként jó..mondjuk nem biztos, hogy stabil maradt, mert az IBT Very High nem igazán alkalmas 4/8-as prociknál nagyobbokon kitesztelni a stabilitást

© asszongya'hogy

(#9164) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9160) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra egyáltalán nem jellemző, nem volt ilyen jellegű hiba a Killer sli-ig bezárólag.A K6-ban próbaképen adtam 1.340v-t és egy deka drop sincs.

(#9165) Create. válasza #Morcosmedve (#9163) üzenetére


Create.
addikt

Azt az msi biosban nem találtam meg, milyen néven kellene lennie? Az llc azt megtaláltam. Avx offsetre mit kell adni, mert az is auton van most.

[ Szerkesztve ]

(#9166) Milka 78 válasza Cyberboy42 (#9161) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az meglepő, mert az egyetlen budget deszka volt ami elbírt egy oc-s 9900k-val és tartotta az órajeleket.
Vagy a bios verzió a tré (erre volt is panasz), vagy valami el van állítva nálad.

(#9167) windlord válasza Create. (#9165) üzenetére


windlord
őstag

Msi carbonnal en nem talalom az llc - t...

(#9168) Create. válasza windlord (#9167) üzenetére


Create.
addikt

[kép] az enyémben itt van. (Ez googles kep).

(#9169) windlord válasza Create. (#9168) üzenetére


windlord
őstag

Hja, ez lesz. Kozben googliztam. Koszi!

(#9170) laychi válasza Create. (#9165) üzenetére


laychi
veterán

(#9171) Create. válasza laychi (#9170) üzenetére


Create.
addikt

Akkor a cpu core voltage, io, sa még ezt a 3-at kellene lefixálnom? Ami neked van érték azt beírhatom én is, hátha jó lesz?

(#9172) laychi válasza Create. (#9171) üzenetére


laychi
veterán

Beírhatod, de az nem azt jelenti, h nálad is jó lesz.
Minden konfig más. Procinál végképp lehet eltérés.
Csak azért küldtem a képet, hogy válaszoljak a kérdésedre, h hogyan szerepel msi lapnál a vccio és vccsa

(#9173) Create. válasza laychi (#9172) üzenetére


Create.
addikt

Rendben, köszi, meg Morcosmedve-nek is :R

(#9174) RECSKA válasza #Morcosmedve (#9163) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem 1.15os sa fesszel be sem tolt a windows... XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9175) Cyberboy42 válasza Milka 78 (#9166) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

2 bios van... F3 és F4. ugyanyaz mindkettővel.... alap bios beállításokkal is ezt csinálja, és a tuning 4,6 on is.. de mélyebben még nem nyúltam bele... az biztos hogy valami gebasz van :W majd este tesztelem még, esetleg ki/be rakom majd még a procit is.
A gigabyt-hoz csak annyit még hogy a bios felület az tényleg nagyon el van...hogyismondjam...fuserálva. Mitöbb, képtelen volt bootolni egy meglévő raid konfigurációról, ujjat kellet csinálnom hogy tudjak róla bootolni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9176) Create. válasza laychi (#9170) üzenetére


Create.
addikt

Beírtam ezeket és ibt alatt már az első körnél kékhalál lett. A vccio és vccsa értékeknél mi a max, ami felé nem szabad menni?

(#9177) Shkiz0 válasza Create. (#9176) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

24/-re nem igazan kene 1.25v fole menni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9178) RECSKA válasza Shkiz0 (#9177) üzenetére


RECSKA
veterán

Jaja, 1.25el hasznalom en is.

1.2vel azonnal kekhalal prime alatt.
1.15el a winfosh sem indul el.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9179) Create. válasza Shkiz0 (#9177) üzenetére


Create.
addikt

[kép][kép]
20perc prime95 és 10kör max ibt, most így néz ki. Az llc-t 5-re raktam (összefoglalóban 4-6 volt az ajánlott, gondoltam akkor a közepét megcélzom).

[ Szerkesztve ]

(#9180) eldiablo válasza Shkiz0 (#9177) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Miért is?

(#9181) Aprósólyom válasza mgabi (#9158) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az fasza. Már csak azt kellene, hogy a 240Hz mellett tudjon lightboost vagy hasonló technológiát. Egyik 240Hz-es LG-re rákérdeztem ügyfélszolgálaton, sajna annál is csak 120Hz-es módban tudja... Pedig pont a render és fekete képek váltása ad élesebb képet és folyamatosabb élményt. Az én monitoromat is használtam így, csak hát valamivel nagyobb az input lag, elenyésző, de mégis érződik.

(#9154) schawo: Folyton csak a panaszkodás...?! :DDD Lightboost kb. az ami régen az CRT vibrálása volt. Nem hiába találták ki. A CRT akkor szar ha 60hz-en vibrál. 160-200Hz-en már közel sem volt annyira fárasztó. Most meg szándékosan beleteszik az LCD-be ezt a hasonló technikát, nem véletlen, okkal. Próbáltam és nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#9182) Aprósólyom válasza Cyberboy42 (#9175) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nekem mintha egyszer lett volna hasonló tapasztalatom egy másik rendszerben. Mintha a speedstep/EIST néha beragadt volna, vagy éppen nem megfelelően állította őket a rendszer. default biost is próbáltam mindent. Végül jó lett. Arra gyanakodtam, hogy az első BIOS frissítéskor lehet nem volt defaultra állítva minden és úgy tettem fel az újat. Úgy tudom, hogy defaultra kell állítani a BIOS-t frissítés előtt. De ez lehet csak régen votl így?! Csak egy ötlet...

Jevons paradox

(#9183) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Találtam összehasonlítást 8700k - 9700k - 9900k, stb. Három napos cikk, nem ismerem mennyire részlehajló, de tanulságos számomra.

- Glaz-doz-fhut -

(#9184) Achill3uS válasza eldiablo (#9180) üzenetére


Achill3uS
veterán

én sem adnék többet mindennapra vccio/vccsa-nak. a régebbi asus-os guide-ban ami még skylake/kabylake-hez készült, irnak 1.40v-okat max-ra léggel/vizzel és 1.50-t ln2-vel. néha szélsőségesebb esetekben szoktam adni 1.35v-ot a magas ramórajelhez (amikor az adott cpu bekéri posthoz), de általában 1.25-ig megyek 24/7-re. az elég kell, hogy legyen 4133-mas ramokhoz is és az 5ghz+ stabil cpu órajelekhez is. (valszeg a kollégának is tőlem van az info)
9900k-nál ln2 alatt sem adok 1.35-1.40-nál többet, mert nem igényli (nem megy tőle jobban, nem hat ki a coldbug-ra szóval fölös jobban feszelni).

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9185) Shkiz0 válasza Achill3uS (#9184) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem csak tőled. :B

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9186) eldiablo válasza Achill3uS (#9184) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Majd legközelebb megpróbálom értelmezni a HSZ-t, mielőtt válaszolok rá. :DDD

(#9187) ImpersonatoR

The Best Z390 Motherboards for VRMs, 10Gb LAN, Mini-ITX, Micro-ATX (2018)

Gamers Nexus Tegnapi videó elfér itt szerintem.

(#9188) makaj


makaj
csendes tag

Sziasztok!
Upgardeltem az alaplapom, cpu-m egy msi z370 tomahawk + i7-8700k kombóra. A problémám hogy a memória ami eddig volt (hyperx savage black 2666 MHz hx426c13sb2/8) nem akar működni XMP módban, csak az alap 2133 MHz-en. Ha BIOS-ban engedélyezem az xmp-t, többet nem bootol be, a DRAM debug led folyamatosan ég. Csak akkor tudok újra bootolni, ha kiveszek egy ram modult és a biosban kikapcsolom az oc-t teljesen, majd vissza a ram modul (ez elég kényelmetlen).
Próbáltam úgy hogy a procit 4.8-ra húzom, 1.3V vdd-vel, a memóriát pedig manuálisan 1.35V-ra (ez tartozik a 2666-hoz elvileg), de ez sem működik.
A BIOS-t is frissítettem, nem segített. Arra gyanakodom, hogy esetleg nem kompatibilis ez a régi ram a procival/alaplappal?
Köszi a helpet!

(#9189) Milka 78 válasza makaj (#9188) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyártó oldalán sasold meg a memory qvl-t, memória a2-b2 slottba és adj neki 1.385v-t hátha + vccio/vccsa emelése mondjuk 1.250v-re. Ha így sem indul akkor passz.

(#9190) struszi válasza makaj (#9188) üzenetére


struszi
aktív tag

Nekem is ez a memória van csak 3000. Melyik slotban van? A2 B2 vált be nálam. A1 B1 felejtős

Szerk. Milka Papa megelőzött. :K

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#9191) #59036672 válasza Milka 78 (#9189) üzenetére


#59036672
törölt tag

a2-b2 :DDD

(#9192) makaj válasza #59036672 (#9191) üzenetére


makaj
csendes tag

A2-B2
-ben van, persze próbáltam A1-B1-ben is, nem volt különbség.
Köszi az eddigi tippeket, lehet végigmegyek a teljes OC flown ami pár hozzászólással feljebb van, úgy látom ott az XMP-t csak a proci teljes OC finomhangolás után ajánlja.
Előző configgal elég volt multipliert meg vdd-t állítani + XMP és már ment is, reméltem most is megúszom ennyivel :D

(#9193) makaj válasza Milka 78 (#9189) üzenetére


makaj
csendes tag

alaplap memory qvl-en rajta van

(#9194) Milka 78 válasza #59036672 (#9191) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vissza...nemröhög!:D

makaj : Kompatibilitási probléma kizárva akkor és a slottok is...probáld meg egy kis fesszel megrugdosni hátha észhez tér.

[ Szerkesztve ]

(#9195) sulu1701 válasza Milka 78 (#9159) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Végül egy Z390 AORUS MASTER lett a befutó egy 8700K- val. Később beújítok majd egy 9900K-t, hátha jobb lesz az ára addigra.

Köszönöm a segítséget és az információkat mindenkinek!

(#9196) Cyberboy42 válasza Cyberboy42 (#9175) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

csak hogy szóljkak magamhoz egy kicsit :D
Biosban mindent kikapcsoltam amitől visszavenné a feszt vagy a frekvenciát, és így stabilan tart mindent ugyebár. De mégis egyetlen játékban... cs:go ...csinálja ezt a mikro lagg mizériát továbbra is... Most már nagyon ritkán de még mindig ott van a lagg... 144hz-s monitoron hamar észreveszem ha valami nem kerek, és tényleg nem vágom már hogy mi lehet.... windwos és játék ujrarakva szintén... A grafikus kártyát próbálva egy másik gépben tökéletesen működik.... nem vágom. Már csak az maradt hogy ki és vissza rakom a procit, korábban már volt bugom a rosszul érintkező proci miatt :F

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9197) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretnék tőletek érdeklődni, hogy az új ULV-s i5-8250U körülbelül melyik asztali proci teljesítményét hozhatja? A tesztekben elég nagy az eredmény szórás, nem igen lehet eldönteni (vagy nem jó teszteket nézek).

bocsi, szerintem részben rossz topik :D

[ Szerkesztve ]

(#9198) eldiablo válasza eldiablo (#8884) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mint ahogy az előzőleg is írtam, senkinek nem javaslom Z170/270 lap módosítását Coffee procikhoz, mert lehet benne rizikó.
Nos, nálam nem sült el balul semmi, épp csak a BIOS fosta össze magát. Konkrétan el sem indult a lap, csak 00 POST code-ot kiírta majd azonnal le is kapcsolt. Egy normálisan módosított BIOSt visszaírva elindult, szerencsére a lap is megmaradt és a proci is csak nincs HT ezzel a verzióval. Úgy sejtem, hogy az EC/KBC fw bolondult meg. Visszaírtam újra az Apex10 BIOST de továbbra sem megy. Egyenlőre felfüggesztettem az Apex9 + Coffee Refresh témát, így jött képbe a Z370 Taichi.
Ahogy olvastam nem túl pozitívak a tapasztalatok Taichi lapokkal, de bíztam a szerencsémben és nem kellett csalódnom. Az emlegetett fő gonosz, a Vdropp szokásosan Asrockosan kiszámítható, értsd 1.296V terhelésre beesik 1.280V-ra és ott fixen áll, nem inog tovább. Ez persze csak a szoftveres visszajelzés, mint azt tudjuk, ez nem különösebben megbízható, ezért majd kimére multiméterrel is amint lesz egy működő itthon.
Hosszabb terhelésnél 8/16 5.1Ghz@1.33V a VRM éppen csak hogy langyosodik, nem tűnik úgy, hogy elmelegedne bármilyen épeszű terhelésen.

Annyi "negatívum" van a lappal, hogy nem szereti a RipjawsV 3600C17 B-die kitem, szerencsére van TridentZ RGB 4266 C19 szintén B-die kitem, amivel meg pöc-röff megy XMP 4266 (Asus Rampage/Maximus Apexek nem szeretik az XMP profilját). Anno a Z170 OCF szintúgy utálta azt a kitet, nagy meglepi nem volt benne.

Nem egy Apex, de meglepett, hogy ennyi pénzért mit nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#9199) Shkiz0 válasza eldiablo (#9198) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Aktiválni kéne a wint :P

Annyi "negatívum" van a lappal, hogy nem szereti a RipjawsV 3600C17 B-die kitem...
Nekem HX436C17PB3K2/16 van, szintén 3600C17, és B-Die de nekem nincs vele bajom.
XMP-vel is fain.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9200) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek az Asus direkt letiltotta a Maximus XI Extreme felepitesenek mely kivesezeset a hivatalos oldalak koreben? Csak mert valamiert ennel a szerianal olyan csond van a teljes felepites bemutatasa teren, hogy az mar gyanus is lehet. Leven regen az Asus volt az, aki ezt maga is megtette a lap bemutatasakor. Piacon is van mar egy ideje, szoval nem lehet akadaja. Bezzeg az oled display a lapon 100x le van irva, az m2 extensionnal egyutt...

Az Aorus Extreme meg csak nem is elerheto, de mar pcb szinten lehet tudni a felepiteset, az osszes vezerlocsippel es aramkori elemekkel. Msi top end szinten...

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.