Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) s.bala31 válasza HSM (#19987) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem tudom, mi értelme ennek az állandó trollkodásnak itt. Főleg úgy hogy ha valaki beleolvas a Ryzen topikban ott sem minden fenékig tejfel. Ami szintén furcsa hogy mindig az intelek melegedésével jönnek holott a 3600-as Ryzenekre is dobálják a vízhűtéseket :)

(#20002) keIdor válasza s.bala31 (#20001) üzenetére


keIdor
titán

Ryzent minél jobban hűtöd annál feljebb boostol.
Gondolom az az oka.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20003) fudi2002 válasza keIdor (#20002) üzenetére


fudi2002
veterán

Egyik sem
1 ccds design, 7nm, kis felület. Nem tudja átadni a hőt, sokan azt hiszik a hűtőtől változik, ezért veszik. A 2 ccdsek nem ilyen melegek, 3900x+
Simán el kéne csak fogadni, hogy 7nmen ez normális jelenség.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#20004) snecy20 válasza fudi2002 (#20003) üzenetére


snecy20
veterán

Tudok mutatni 90°C+ hőfokokat 3950X-szel is... :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20005) fudi2002 válasza snecy20 (#20004) üzenetére


fudi2002
veterán

Hogy sikerült? Én 78 fölé nem tudtam vinni, még avx primeal sem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#20006) snecy20 válasza fudi2002 (#20005) üzenetére


snecy20
veterán

Aida64 FPU only alatt, ami elég kemény stressz, pl. belenyal a 90-be, Prime-ban pár fokkal alatta, 1.25V ellenére 200W környékén... Nem volt kedvem újraigazítani még a hűtést rajta, majd tervezem, de csodát nem várok, szerintem az AIO-k ennyit tudnak. Nem aggódom miatta, mert ez a szintű terhelés csak addig kell bárkinek is, ameddig a stabil órajel/feszültség kombót meg nem találjuk vele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20007) HSM válasza keIdor (#19999) üzenetére


HSM
félisten

És nem csak az áramerősségre, hanem a feszültségtüskékre is érdemes figyelni. Nem véletlen csökken a szorzó gyárilag pl. a 9900-ason meg az összes többin is:
5,000 MHz (1 core),
5,000 MHz (2 cores),
4,900 MHz (3 cores),
4,800 MHz (4 cores),
4,800 MHz (5 cores),
4,700 MHz (6 cores),
4,700 MHz (7 cores),
4,600 MHz (8 cores)

Ezzel alapból csökkentik a maximális fesz/órajel párost (áramfelvétel) ahogy nő a terhelés, illetve a gyári power limitek is erősen védenék a csipet. Szóval nem véletlen van azért némi hőbörgés néhány szakitól, hogy bizonyos lapok alapból kiütött limitekkel indítják a CPU-t.

(#20001) s.bala31: Igen, ezért is zavar ez a fajta trollkodás, hogy bezzeg a másik oldalon, amikor ott is megvannak a rendszer problémái, de erről nem ebben a topikban kellene tárgyalni, és nem ilyen stílusban.

(#20006) snecy20: Akkor ugyanez, ~200W, 90 fok. Amivel amúgy szvsz nincs komoly baj, csak kettős mérce ne legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#20008) fudi2002 válasza HSM (#20007) üzenetére


fudi2002
veterán

"200W, 90 fok"
Köhm, 16 mag, 32 szál. Nincs vele komoly baj... :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#20009) HSM válasza fudi2002 (#20008) üzenetére


HSM
félisten

Nincs jelentősége a hőleadás szempontjából. A két chiplet kb. 150mm2, ami elég hasonló egy 9900K hőleadó felületéhez, hiszen az egész csip csak 180mm2, amiben a GPU is benne van.

(#20010) MPowerPH válasza HSM (#20009) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg szerencse, hogy a GPU is ott van. Kulonben meg nehezebb lenne huteni.

Egyebkent reflektalva a a maghokre, direct die kb. felezodik a kulonbseg a magok kozott.

Igazabol nekem is delidelni kellene. De ez a chip nem er annyit. Most kell rendes, binned 9900K -t venni, mert mindenki eladja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20011) Devid_81 válasza MPowerPH (#20010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebayen van rengeteg elado 9900K mar, csak kell a kutyanak £500-600-ert, lattam olyat ami 5.2GHz-en megy 1.35v mellett azert £650-et kert a csavo.
Szz@k' meg az osszeset annyiert :K :W

Viccesek amugy az emberek mert kozben a 10700k £410 boltban, inkabb meg cserelnek lapot is melle valami olcsobb de meg jo 490-est mintsem kiadjak egyt hasznalt procira ennyit :U

[ Szerkesztve ]

...

(#20012) MPowerPH válasza Devid_81 (#20011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem olyan kell, ami 5.4 -et megy 1.3V alatt AVX off, de prime stabilan. :D

Amit kineztem, 1 ora mulve elment, de akkor meg nem jott az uj gen.

mod: Igen, durva, hogy maradtak az arak, es £400 folott mennek az i9 -ek. Ez pont a foglalatvaltasnak koszonheto. En is ruhellek allandoan mindent lecserelni, egyszerubb bepattintani egy erosebb cpu -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20013) Devid_81 válasza MPowerPH (#20012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az enyem 1.34v al tudja prime stabilan az 5GHz-et, az nem jo?
Ez az igazi kihivas ;] :D

Amugy lehet ertelmesebb alaplapban mashogy viselkedne, nem lepodnek meg ha a Hero lenne egy sz@rdarab hozza :K

[ Szerkesztve ]

...

(#20014) MPowerPH válasza Devid_81 (#20013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert a Hero nem azon a szinten van, nem az a ocska lap, nem szuk keresztmetszet. Memoria oc teren nem jo.
Most volt CCL -nel akcios 10980XE, £1000 -ert. Szvsz az lenne a legjobb, ha valaki eladna a teljes rendszeret, bagoert persze. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20015) Devid_81 válasza MPowerPH (#20014) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom merre laksz, de ha UK akkor gumtree vagy facebook marketplace.
Ott szoktam a fost is lealkudni az cuccokbol :D ;]
Csak most ugye ezzel a megfazas b@romsaggal nem sokan akarnak latogatot fogadni, keszpenz is sok esetben kilove, de utalni lehet attol face to face :)

[ Szerkesztve ]

...

(#20016) MPowerPH válasza Devid_81 (#20015) üzenetére


MPowerPH
félisten

A baj az, a kutya nem vette ezeket, mert meg a felezett ar mellett is nagyon dragak voltak. 10-12 magost talalni sokat, de a 18 magos hianycikk.

Don't Tread On Me

(#20017) Laraxior


Laraxior
titán

Rendeltem egy Oc-Frame-t. 'szom se kínlódik a kupakokkal. :((( ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20018) Devid_81 válasza MPowerPH (#20016) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vard meg a 3900XT-t :K

...

(#20019) jokeph válasza Laraxior (#20017) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mondtam én... ;) Kíváncsi leszek az eredményekre ám. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20020) Laraxior válasza jokeph (#20019) üzenetére


Laraxior
titán

Hát még én. Még 1-2 kiegészítő hozzá, és mindjárt benne van a CPUm 1000EUR-ban :W :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20021) Devid_81 válasza Laraxior (#20017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem szerencsem volt, az en kupakom jol mukodik, nah jo ez hulyen hangzik ;] :DDD
Viszont fura, hogy nalad nem okes, lehet am a PCB ferde es akkor borul az egesz elmelet...sajnos :W
Nalam is nagyon necces volt, de vegul sikerult, es ennek koszonhetoen tudom csak huteni rendesen, sott mehet az OC is.
Nalam meg a gyari orajelek mellett is baj volt am, nem is kicsit :W

Szerk: nekem is igy lett az "olcso" £375-os procibol a vegen draga proci.
Kupak, osszes kellek, elobb egy 360-as AIO majd az ledoglott es jott a kis custom loop a procira...marhara megerte, a 8700k-t meghutottem OC mellett is egy szirsz@r 280-as AIO-val gond nelkul... :W

[ Szerkesztve ]

...

(#20022) MPowerPH válasza Laraxior (#20017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fasza. Azt mondjuk nezd meg, hogy a hutesed okes lesz e, es tuti erintkezik a die -al. Ugye igy a magassagbol csokken ~2mm. EK Supremacy blokknal pl. annyit kell csinalni, hogy a 4db washer, ami a 4 blokk tarto csavar es a lap koze megy felulrol, azt at kell rakni alulra a backplate ala.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20023) Laraxior


Laraxior
titán

Ennyit sikerült kihozni belőle: :DDD

Az első oszlop a delid előtti állapot, 26°C vízzel
A második a mostani, 25°C vízzel. De legalább lefutott a Cinebench :DDD

alt="" title=""

(#20022) BMW001: Teljes menetes a csavarja, szóval akár az alaplapig is húzhatom :K

Pedig nem néz ki rosszul a dolog, franc tudja mi van vele:

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20024) jokeph válasza Laraxior (#20020) üzenetére


jokeph
nagyúr

:(
10 év múlva megveszem tőled, ha még működik 50 EUR-ért (jelen értékkel számolva). :D

(#20021) Devid_81: 7nm-en utazom, elengedtem a témát, már nem aggasztanak a dolgok, gyári hűtővel nyomulok a másik oldalon (Wraith Prism), 95foknál visszavesz. :D mondjuk P95 Small FFT-nél sem volt több 85 foknál, de mivel én inkább játszom, ott meg megáll 65 foknál maximum. :))(Vcore negatív offset -0,0365Volt).
14nm-en az i5-7600k-t nyúzom AC 4,9-en, IBT/LinX-nél megvan a thermal throttling, kevés az Alpenföhn Matterhorn hűtő (1,35 Volt Vcore fix), játékban ez sem több 65 foknál, elégedett vagyok (nincs skalpolva).

(#20025) Laraxior: minő "véletlen". :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20025) Laraxior válasza jokeph (#20024) üzenetére


Laraxior
titán

Hol lesz ez már akkor... Már jövőre lecserélem ;]

Mellesleg tudtátok, hogy az LGA775 és az 1151-es CPUk lapkája ugyanolyan méretű?
Beletettem a DieMate-ba egy 775ös CPU-t pont passzolt, csak alacsonyabb volt, így nem tudtam letolni a kupakját :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20026) MPowerPH válasza Laraxior (#20023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez pedig jol nez ki. :U Most mar kivancsi vagyok, mit mutat dd. Az indiumot mivel szedted le a die -rol? Es utana mivel poliroztad ki?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20027) Laraxior válasza MPowerPH (#20026) üzenetére


Laraxior
titán

Azzal a dörzsivel amit adtak a CLUhoz. Tök sima volt a felülete :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20028) ImpersonatoR válasza Laraxior (#20023) üzenetére

Most a jobb oldali kép az mar direkt die al van?
Mindezt milyen V mellett R20 -alatt ?
50xAll core és 4300 uncore azt latom kb :U

(#20029) Laraxior válasza ImpersonatoR (#20028) üzenetére


Laraxior
titán

1.28V, de az tökmindegy, mert nem változik. Hiszen csak kiveszem, meg visszateszem a CPU-t.
Jövő héten jön az OC-Frame, addig csak a rézkupakkal megy a dolog. Most hagyom így. Ez így megfelelő egy darabig.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20030) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kivancsi lennek, menne e ugyan ez 5.4GHz -n. A CPU fesz load 1.341V.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20031) HSM válasza MPowerPH (#20010) üzenetére


HSM
félisten

Nem igazán segít az IGP, mivel a szilícium nem valami jó hővezető.

(#20032) Devid_81 válasza MPowerPH (#20030) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is nagyon kivancsi vagyok, tovabbra is itt a procim ha kihivas kell ;] :DDD

Szerk: mivel egesz jo huvos van odazkinn igy ugy dontottem ablak kinyit fullon, megnezem a bclk tuningot, hatha kevesebebt ker a proci az 5GHz-hez (49x102 4997MHz) de ugyan ugy lepusztult 1.31-nel meg.
Tovabbb nem is erolkodtem vele, nem lattam ertelmet, amugy sem szeretek a bclk-hoz nyulni mert mindent visz magaval :U

[ Szerkesztve ]

...

(#20033) MPowerPH válasza Devid_81 (#20032) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kis Digi+ optimalizalas utan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20034) Devid_81 válasza MPowerPH (#20033) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az eleg kemeny azert :Y :K
Latom VGA-bol is sikerult kifogni egy gyengebbet ;] :DDD

...

(#20035) MPowerPH válasza Devid_81 (#20034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, a VGA az komoly. De ez a hutesnek is koszonheto, na meg ott is a Conductonaut sokat hozott.

Ez persze nem stabil, CB alatt kifagyott ugyan ezzel a beallitassal. Mondjuk hozza kell tenni, hogy a fesz egeszen 1.284V -ig droppolt, szoval nem csodalom, hogy azt mar nem szerette. AVX miatt csinalta, gondolom en.
Gondolom ebbe benne lenne az 5.4GHz, legalabb benchre. Csak idle mar boven 1.4V folott lennek ugy, es ott mar igy IHS -el a magho is nagyon elszall.

kicsipapucs, Te ilyen magas frekvencia mellett hogy lovod be a Digi+ -t? Power Phase Control az Extreme, vagy Power Phase Response? CPU Switching Frequency?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20036) Laraxior válasza MPowerPH (#20033) üzenetére


Laraxior
titán

Adjál neki Crysis benchmarkot. :D
Az úgyis szereti a magas órajeleket (még ha csak két magon is), meg a VGA-t is eszi :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20037) MPowerPH válasza Laraxior (#20036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben a formaban egyik sem alkalmas arra. VGA 2100MHz -ig alkalmas allando hasznalatra, a CPU -nak meg kb. 1.38V kellene, hogy birja. Az idle mar 1.45V. Offset pedig nem jo otlet ilyen orajelen. Az 1080Ti mellett nincs is ertelme. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20038) - = Zk = - válasza Devid_81 (#20011) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azért kilehet fogni jót is
volt fent 4 napja egy 370-ért, van egy KF 430-ért, de mékofferes mellé... volt egy sima K, 400ért, buy it now-val, mellé 370 induló biddel...

nekem lassan megérkezik a tákolt 9700K, megnézem milyen és majd ha a CP2077 igényli, akkor kap egy 9900K-át, de ofc azt is kupakoltatom...
vagy 10th genre csere... év végéig kiderül, ahogy az is, megtartom-e az E38-at vagy sem :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20039) Ghoula válasza Laraxior (#20023) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szerintem azért a jótól még messze van. A die széléig nincs rendesen elkenve, illetve a kupakon lehet nagyobb felületen is kenni mint a die, és akkor nem gond ha kicsit elcsúszik.
A cpu jobb oldalán és jobb alsó sarkán az szilikon maradványnak néz ki, de lehet a felső lakkréteg kopása is, nem látszik jól ebből a szögből.

(#20040) korcsi válasza MPowerPH (#19994) üzenetére


korcsi
veterán

A ferde az sík, csak nem párhozamos a két oldala?

(#20031) HSM : Biztos?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20041) laychi válasza Laraxior (#20029) üzenetére


laychi
veterán

Nem tudtad csökkenteni a feszt?
avx alatt nekem ibt delid előtt 1,32V-on futott le, utána 1.272V-tal.

(#20042) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#20038) üzenetére


- = Zk = -
félisten

most 380-ért volt kint egy... 10p alatt elkelt :C :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20043) Laraxior válasza Ghoula (#20039) üzenetére


Laraxior
titán

Most már megvárom a másik ketyerét, addig marad :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20044) HSM válasza korcsi (#20040) üzenetére


HSM
félisten

Biztos. ;] Kb. harmadannyi hőt tud elvezetni, mint a vörösréz.
Elég beszédes der8auer eredménye is, 0,2mm lefaragása a mag tetejéről hozott neki még 5,5 fokot terhelés alatt [link] . Ezek után el lehet képzelni, mekkora segítség lehet ott a GPU a CPU-magok mellett. Szvsz nem valami sok.

[ Szerkesztve ]

(#20045) korcsi válasza HSM (#20044) üzenetére


korcsi
veterán

Csak arra céloztam, hogy nem hőszigetelő, csak kevésbé jó hővezető, mint a réz ami viszont jeleskedik ebben, de például a nikkelnél jobb. A mag csiszolás a nagy teljesítmény sűrűség miatt hoz jelentős eredményt, hiszen az elvezetendő hőteljesítmény szempontjából a szilícium az első hő lépcső amit le kell küzdeni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20046) HSM válasza korcsi (#20045) üzenetére


HSM
félisten

Persze, egyértelműen hővezető. :R De ha megnézed, még az alumíniumnál is jelentősen rosszabb, amit nem is használnak teljesítménykritikus helyeken, nem véletlenül.

A csiszolás pedig azért segít, mert minél vékonyabb relatív rossz hővezető szilíciumon kell átmennie a hőnek, mire a jó hővezető vörösréz hűtőig ér, annál gyorsabban tud távozni.

(#20047) MPowerPH válasza HSM (#20046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem is segit, mivel plusz feluletet ad, ami atadja az IHS -nek a hot, legyen az barmilyen rossz hovezeto is.

Don't Tread On Me

(#20048) HSM válasza MPowerPH (#20047) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ennyi erővel már számolhatnánk a Zen2-nél is az I/O magot is, mert az is felelős kb. 10W leadásáért, vagy akár többért is. :DDD

Továbbra is úgy vélem, hogy az IGP felülete nem fog csodát tenni, a szilícium is rossz vezető, relatív távol is van az IGP a magok többségétől. :N Ami hő rövid úton nem tud a vörösréz hűtő felé távozni, azon már sokat nem fog segíteni az IGP.

(#20049) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Ezekbe az 1151 v2 lapokba lehet rakni Xeon procikat is vagy nem?!

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#20050) blue01song


blue01song
aktív tag

Sziasztok!

Aki szereti a kihívásokat,annak ez tetszeni fog.

9700k(nem húzott)+Asus Tuf Z390 Plus alaplap+G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVRB memória.

A problémám,hogy nem viszi 3000mhz-en a ramokat. Az alaplapi kézikönyben a k..va sok támogatott memóriák között ez pont nincsen, a fene se gonolta volna,hogy ez lesz.

Amiket próbáltam:

-Slot csere
-XMP 1 és 2 profilok
-Volt emelése

2666-on viszi, viszont a bios 18-as időzítésekre teszi a ramot, ez azért már elég gáz gondolom. Ideig óráig viszi kisebb időzítésekkel is,de mindig ugyanaz a vége,hogy hibaüzi nélkül kivág az asztalra a játékból.

Nem az a plussz 300 akárhány megahertz izgat, de úgy tudom, ezek elég jó ramok, a bios meg csinál belőle egy rakás szart kb, szóval ha valakinek lenne ötlete, nagyon hálás lennék :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.