Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Daffchy válasza Dönc (#26996) üzenetére


Daffchy
őstag

Lefutottam én is a CB r23-at, kb ugyan az mint nálad. :F

(#27002) Dönc válasza Daffchy (#27000) üzenetére


Dönc
tag

Csinálok majd képeket a biosról, valszeg ugyan úgy néz ki mint a tied.

Áhh én is kijöttem már a gyakorlatból, ~10 éve jobban benne voltam.

UV procinként eltér, hogy meddig lehet visszavenni a feszültségből, nálam kb. semmit, mert egyből hibázik.

Elöljáróban a power limiteket érdemes kitolni, ezek auto-n a 9700-al 65W-ra vannak beállítva. Viszont ennél jóval többet is tud kérni a 9700, kb. a dupláját. :)


(#27003) Dönc válasza Daffchy (#27001) üzenetére


Dönc
tag

Ez teljesen alapon ennyi nálad?

(#27004) Daffchy válasza Dönc (#27003) üzenetére


Daffchy
őstag

Aha, nem tudom mit, hogy kell kitolni limitet, szóval ez gyári BIOS a RAM-ot leszámítva.

Szétnéztem most a BIOS-ban, de nem találom melyik lehet ez a Power Limit... :(

[ Szerkesztve ]

(#27005) Daffchy válasza Daffchy (#27004) üzenetére


Daffchy
őstag

Hopp megtaláltam.... :D

Package Power Limit, engedélyeztem, veállítottam 90-re, kell még itt valamit esetleg?
Csak azt az egy értéket állítottam, mást nem.
Ez biztonságosan beállíthatom akár 125-re is?

Ez csak egy limot éy nem tudom kátosítani a procit?

(#27006) Dönc válasza Daffchy (#27005) üzenetére


Dönc
tag

Na itt vagyok a képekkel, de szerintem nálad a z390 kicsit máshogy működik, mint a z370.


Ha bekapcsolod, ami ki van jelölve, akkor az kilövi az összes power limitet. Igazándiból gondot nem okoz a limit kiiktatása, csak ezzel tapossák bele a 65W-os TDP limitbe a 9700-at. Ha le tudod hűteni, akkor nem lesz gond. CoreTemp-el érdemes ránézni, hogy mit mutat a CBR23 alatt.


De itt is be lehet állítani.


Itt tudod a VCore-t buherálni, én ezt nem forszíroztam, mert nagyon minimálisan tudtam minuszba menni Offset módban.


Még itt van pár beállítás, de ezek emlékeim szerint ki vannak kapcsolva alapból. Kérdés, hogy van e értelme itt is matatni.

Én is elég alap szinten mozgok ezen a platformon és nem is akartam K-s procit venni, 10 éve jól elvoltam a biosban, de most már inkább használni szeretném a gépem. :)

Ha meg nagyon nagy hülyeséget írok (remélem nem :DDD ), akkor vannak itt igen nagytudású fórmutársak, akik tudnak segíteni.

(#27007) Daffchy válasza Dönc (#27006) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen a képeket! :R

Igen, nálam nem így néz ki, de az elnevezések azok passzolnak.

Az Enhanced... ha bekapcsolom akkor a power limitet nem is kell mást állítgatni, ez tuti?

Gyorsan szét is nézek a megjelöltekből nálam mi, hogyan is van! :R

(#27008) LLKobe válasza Dönc (#27006) üzenetére


LLKobe
veterán

Mi értelme piszkálni a power limitet, ha gyári beállításokkal is viszi a proci a max órajelet? Csak kíváncsi vagyok miért jó hogy többet foguaszt és jobban melegszik, 0 pluszért cserébe? :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27009) Daffchy válasza LLKobe (#27008) üzenetére


Daffchy
őstag

Na hát átállítottam az Enhancedet, így fincsi 500 ponttal hozott kevesebbett és 100 watt-ra maximálta a fogyasztást, bár hőfokban koppra ugyan az. :))

Visszaállítom... elgyengült tőle... :DDD

Bármi más ami hozhat a konyhára esetleg? :R

(#27010) Dönc válasza LLKobe (#27008) üzenetére


Dönc
tag

Jogos a felvetés, szerintem ki is tesztelem a héten, hogy tényleg 0 az a plusz, amit a limit kitolása hoz.

Mivel táppénzen vagyok és lassan úgy érzem, hogy meg is maradok valszeg lesz energián foglakozni vele.

Annyit csavarnék még rajta, hogy 65W-os limit alá is mennék.

Bennem ott indult el a gondolat, amikor megláttam, hogy az i5 8400 és az i7 9700 is 65W-os TDP-vel rendelkezik.

Valami ötlet, hogy mit nézzek még esetleg? :R

(#27011) Dönc válasza Daffchy (#27009) üzenetére


Dönc
tag

A héten lesz időm ezzel többet foglalkozni, mint amikor beállítottam a képeken szereplő beállításokat.

Onnan kezdem, hogy visszarakok mindent alapra a biosban :)

(#27012) LLKobe válasza Daffchy (#27007) üzenetére


LLKobe
veterán

500 ponttal miben?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27013) Daffchy válasza LLKobe (#27012) üzenetére


Daffchy
őstag

Cinebench r23.
Valszeg az alap BIOS sokkal ekengedi a dolgokat, 500 ponttal kevesebbet tudott a beállított power limittel és egyebekkel... :)

(#27014) Dönc válasza Daffchy (#27013) üzenetére


Dönc
tag

Nekifogtam a tesztelgetésnek, eddig érdekes.

(#27015) Daffchy válasza Daffchy (#27013) üzenetére


Daffchy
őstag

Szóval, "Sokkal jobban elengedi a dolgokat, power limitet és társait". :R

Dönc: Na miket tapasztalsz?

[ Szerkesztve ]

(#27016) LLKobe válasza Daffchy (#27015) üzenetére


LLKobe
veterán

Mennyi pontot kaptál vele / nélküle?
Ez így számomra továbbra is értelmezhetetlen, az hogy "jobban elengedi a dolgokat" semmi értelmeset nem mond. A proci gyorsasága csak az órajeltől függ ebben az esetben. Ha TDP limitbe fut, vagy thermal throttlingol, akkor érthető hogy rosszabbul teljesít. De egy szorzózáras procinál az hogy kitolod a TDP limitet, smmit sem kellene hogy befolyásoljon, ha az első állítás nem áll fent.

Nem azt mondom hogy kamuzol, csak nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27017) Daffchy válasza LLKobe (#27016) üzenetére


Daffchy
őstag

Ha Dönc kolléga által leírt paramétetket beállítgatom, azaz a power limitet a gyári bios-ról beállítom 100 watt-ra, bekalcsolom az Enhanced-et Enabled-re, a CPU Clock Rafiot 47-re, akkor a 9071 pont helyett lett 8500 valamennyi.

Szakmaiságom ennél kifinomultabb és részketezőbb szintet nem tud, remélem így már mond valamit.

Mégis mi hasznom lenne a kamuzásból? :F

A telhes alap, gyári BIOS beállításokkal 9071 pont, a beállítottal pedig ~8500.

Erre írtam, hogy a gyári furcsa mód jobban elengedi a dolgokat.
TDP-t pl tuti. :R

[ Szerkesztve ]

(#27018) Dönc válasza LLKobe (#27008) üzenetére


Dönc
tag

Nekiugrottam az igért tesztnek, elsőre nem bonyolítottam túl, de az összes bios beállítás le van mentve, így bármikor reprodukálható. de ez kb. fél órába belefért. Minden kör gép újraindítás után futott le pár perccel.

Annyit csaltam, hogy az összes tesztéln a CBr23 prioritását magasra állítottam a feladatkezelőben, hogy ne kelljen sokat pöcsölni a háttérben futó alkalmazásokkal.

Csináltam egy mérést mielőtt a BIOS reseteltem volna:


A korábbi #27006 hszben látható beállítások mellett futott le a teszt. Így hozzávetőlegesen 130W, amit a CoreTemp mutatott maximum.

Kövi teszt: bios reset, secure boot visszakapcsolva, minden alapon ezen kívül.

Pontokban alig van eltérés, viszont itt már 150W volt a maximum, amit a core temp mutatott. Ez látszik is, hogy emelkedtek a hőfokok.

Kövi: RAM XMP bekapcs, CR1-re beállítva.


Számottevő eltérés nincs az előzőhöz képest, maradt a 150W körüli CoreTemp által mutatott maximum.

Kövi: Mivel az Enchached M-C performance auto-n volt alapon, így ezt átraktam off-ra.

Itt jött a meglepi. CoreTemp 150W-160W körüli értékeket mutatott a teszt közben. Hőfokok is magasabbak, mint korábban. :F

Szóval mi is a konklúzió? Egyelőre semmi logika nincs a kapott eredményekben számomra. Talán annyi, hogy a limitek piszkálása a legkevesebb és ennél sokkal fontosabb beállítások is vannak. A pontszámok meg alig térnek el. Még jövök majd egy, mondjuk egy 33W limittel futtatott tesztel is. :)

(#27019) Dönc válasza Daffchy (#27017) üzenetére


Dönc
tag

Valami nagyon furán működik, megnéztem 33 és 65W power limittel mit gurít a proci.

33W-nál 2500MHz körül tetőzik a max freki, 65W-nál 3000MHz környékén.

Alapra visszatett BIOSban látszik, hogy a limitek megadott értéke auto, viszont mellette ott a 65W, mint gyári alapérték. az Alábbi méréseket már nem az alapértékre állított biosban mókoltam, hanem a biosról csatolt képeken láthatóak mellett, hisz látszik, hogy alap bios beállítások mellett 20-30W-al nagobb értékeket mutat a coretemp, így ennek értelme nem lenne sok.

33W-os limit:

Teszt alatt 2500MHz max freki.

65W-os limit:

3000Mhz körüli max freki.

Bónusz 65W-os limit + Enchaced bekapcsolva:

Semmi eltrérés az előbbitől.

#27017-re válaszolva, nekem is ezt adta ki furcsa módon. A saját alapbeállításaim annyiban térnek el a bios alapértékétől még, hogy fixálva van a proci 4500MHz-re, azaz fölé megy valami furcsa oknál, de nem veszi vissza ennél jobban sose.

Pár ponttal azért lett nálam több, mert a cbr23 prioritását feljebb raktam a feladatkezelőben normálról magasra. Ezt azért tettem, mert egy rakat cucc fut nálam a háttérben: MSI afterburner, Epic, Steam stb. így ezek nem zavarnak be a végeredménybe. Mivel minden mérés újraindítás után futott, kényelmetlen lett volna ezeket bezárogatni egyessével.

Az eddigiekből talán azt szűrném le, hogy 9000 pont fölé ezzel a mókolással nem nagyon lehet eljutni egy non-k 9700-al.

Viszont ezzel el is indult bennem a vezérgiliszta, hogy a 9000 pontot, hogyan lehetne minél kevesebb hőtermeléssel elérni. UV részét talán túl hamar elengetem tavaly, holnap valószínúleg erre fogok fókuszálni. :)

Még egy gondolat: Milyen Bios verzió van nálad? Nekem a Z370p D3-hoz kiadott utolsó. Legegyszerűbben a CPU-z Maindboard fülént tudod ellenőrizni. Viszont a z390 UD-ből kettő verzió készült rev 1.0 és 1.1, bár mindkettő esetén az F10 az utsó.

Szerk.:
Túl sok gyakorlati haszna egyébként ezekenek a kísérteleknek nem nagyon van, hisz egy mai Proci simán jóval 30000 pont fölötti eredményket mutat CBr23-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#27020) Daffchy válasza Dönc (#27019) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocs, csak egy rövid válaszra van időm. :R

F10 utolsó bIOS-om van, rev 1 alaplap.

Annyit néztrm meg, alap BIOS-on 112w a TDP terhelés alatt, ez volt a max, így már értem a 100w-nál miért volt alacsonyabb cbr pont...

(#27021) Dönc válasza Daffchy (#27020) üzenetére


Dönc
tag

Semmi gáz, nézd majd át a képeket, ha lesz rá időd. :)

Szerintem érdekes lett. Habár csak kb. egy éve van meg a 9700, de nem tudom megmondani, hogy az akkor tapasztalt 150W+-os teljesítmény cseszett fel annyira, hogy próbáltam ez alá vinni. Mivel egy Be Quiet Pure Rock van rajta, aminek ez már kihívást jelent.

Én minden esetre köszönöm, hogy felbukkantál itt, mert nem sokaknak van non-k 9700-a akikben bármilyen kérdés felmerülne. Lap is elég hasonló kategóra (leszámítva a z370/z390 közti különbségeket), tehát egyik se a csúcsok csúcsa. Akik ilyen konfigot hajtanak, azok csak hajtják, amíg megy. :R

(#27022) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Sziasztok!

Adott egy i7-8700, és egy Asus H310-Prime. CPU hőmérséklet max 72 fok, TDP keret felemelve a BIOS-ban. A proci nem megy 3.9 fölé all core, és single core sem megy 4 ghz fölé. XTU-ban megnéztem, a fix multiplier 40x single core, a többi 39x. Ez a shit alaplap miatt van, vagy valami egyéb okozza? Mit tehetek? ( nyilván nem akarok ezért alaplapot cserélni )

Előre is köszi a választ!

“ nem kell mindig nyerni “

(#27023) Szepi1979 válasza Szepi1979 (#27022) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Megoldódott, tárgytalan.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27024) Dönc válasza Szepi1979 (#27023) üzenetére


Dönc
tag

Mi volt a megoldás? Sajnos H310-es lapot sose láttam.

(#27025) Szepi1979 válasza Dönc (#27024) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Biosban az Intel boost beállításoknál az auto beállítás, illetve a “ per core “ beállítás sem jó, ekkor 3.9 GHz volt a max. A “ sync all core “ beállítás esetén 4.3 GHz all core a sebesség. Még nem tökéletes, de már az xtu 46x szorzót ír ki. Lehet már csak egy kis feszültség emelés kell neki, mert most 0.85v-nál többet nem kap.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27026) Dönc válasza Szepi1979 (#27025) üzenetére


Dönc
tag

All-core nem fog menni 4.6-on sose, még Z-s lapban sem: 4-6C: 4.3GHz ez a maximum. Ritkán benézhet magasabb frekire is, ha épp olyan a terhelés.

Ezt tudja a i7-8700

1C: 4.6GHz
2C: 4.5GHz
3C: 4.4GHz
4-6C: 4.3GHz

(#27027) Dönc válasza Csabis (#26909) üzenetére


Dönc
tag

Tegnap csináltam egy bios visszaállítást, majd betöltöttem a mentett profilt és:


WTF?! Visszaállít az eredeti 8.0-47.0-ra a szorzó a CPU-z-ben, amit biztosan nem frissítettem.

Pedig a mentett bios beállításokat raktam vissza az alpértékre állítás után. :F

(#27028) Szepi1979 válasza Dönc (#27026) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Igen tudom. Azért gondoltam a per core beállítást mert szerettem volna ha egy szálon megy a 4.7. De úgy egyik szál sem ment 4.0 fölé.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27029) Dönc válasza Szepi1979 (#27028) üzenetére


Dönc
tag

Itt már lehet, hogy tényleg inkább a H310 kavar be, bár nem tudom, hogy az mennyire van lebutítva.

Ha visszateszel mindent alap beállításra a biosban, akkor elvileg ennek működnie kéne a procinak a gyári speckók alapján.

(#27030) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

na haló all :R

adva van a konfigom, maximus xi hero, 9900KF. 2080ti stb....
kérdés: érdemes lenne delideltetni a procit (anno a 9700K-át kupakoltattam+delideltettem, veszett jó tuning és hőfokokat kaptam.. csak kiöregedett ugye) max 1 év használatra?
jelenleg 5GHz, de terhelésre 4,7-en használom, 1,34V-tal... last of us alatt 75C+ os a proci, X72 hűti..
ha azt van, hogy nem éri meg, akkor elengedem, de ha 1 ESETLEG 1,5 évet még kibírna így, jobb eredményekkel, ami leginkább nálam a hőfok csökketés lenne....pláne ha még hozna teljesítményben is, nem bánnám.... akkor megtartom és rászánom azt a pár forintot

(hosszútávon persze a cél, a 13th genre váltás, egy jó Z790 lappal, de ott day 1 rézkupak+delideltetni fogok... plusz ugya vga is öreg 1440p-re... így 4070Ti a cél.. esetleg 4080... de oda kevés a 9900K, bár neten nem pont ezt látom... mindegy... lehet egyszerre váltok, de lehet alkatrészenként.. jövő zenéje... egyelőre a 9900K a fő kérdés, nem a platformváltás... ezért is írtam ide :K )

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27031) KrAt válasza - = Zk = - (#27030) üzenetére


KrAt
veterán

En is ezen gondolkozom, csak kicsit hosszabb hasznalatra.. :)

(#27032) - = Zk = - válasza KrAt (#27031) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd, 4070Ti toipkban gyorsabban körbejártuk a témát, sok a +1 a 4070Ti mellett a 9900K alá...
neten is ezt "tárgyalom" YT videók alatt, fórumokon....
meglesem mindenképp....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27033) KrAt válasza - = Zk = - (#27032) üzenetére


KrAt
veterán

Rosszul fogalmaztam, a 9900K delidre gondoltam :)

(#27034) - = Zk = - válasza KrAt (#27033) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaaah, simán...
volt 9700K-m delidelve+rézkupakolva... vagy 4,5 évig használtam úgy.. hibátlan volt.... csak lestem, olyan eredményeket produkált.... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27035) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
I5 8600k-ról váltanék, melyik lenne optimálos válssztás fps-re: 8700k vs 9700k vs 9900k.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27036) - = Zk = - válasza turbokappa (#27035) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 9700K-ról váltottam 9900K-ra fél éve... éveklig elvoltam a delidelt 9700K-val.... csak... kellett a HT...
szal részemről +1 a 9900K-ra

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27037) Dönc válasza turbokappa (#27035) üzenetére


Dönc
tag

Én hagynám a 8-9. gent és tovább lépnék 12-13-ra, tekintve, hogy egy i5 12400 még lappal is beférhet a 9900k árába, ezért inkább ebben gondolkodnék.

(#27038) turbokappa


turbokappa
senior tag

Vettem egy msi-z390 deszkát, egy i5 8600k (rx6600xt már volt) egy hete, ha vidékre megyek legyen ott is valami. Nézegettem a teszteket de bizonytalan vagyok, alkalmanként multi is beugrik és ha 5Ghz felhúzom a 8600k-t vajon így is meglenne a kb 20% hátrányom a 9700k ill a 9900k-hoz képest mert akkor van értelme frissíteni. Olvastam azt is hogy a ht miatt a 8700k jobb választás mint a 9700k.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27039) Lathronos válasza turbokappa (#27038) üzenetére


Lathronos
őstag

Mai játékoknál olykor már érezni, hogy kevés a 8700K is, ami nekem van(pl. The Last Of Us, God Of War). Ezek olykor 90% fölé is mennek terhelésben, de ez van. Nekem jelenleg nem telik jobbra. Amúgy sem vagyok harcore gamer , 2-3 évig nekem még jó lesz ez is. Ha van rá pénzed, tényleg jobban jársz egy 12.-13. generàciós Intellel vagy azonos teljesítményű Ryzennel. A mostani játékokat már ezekre optimalizálják és nem lesznek mikro laggok, fps dropok.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27040) Lathronos válasza Lathronos (#27039) üzenetére


Lathronos
őstag

9 .-10. gen is már felejtős manapsàg. :(

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27041) Milka 78 válasza turbokappa (#27038) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem hagyd benne az i5-öt, cibáld meg és nézd meg, hogy mit gurít.
Viszont a 6600xt nem pcie 4.0 x8 csatolós? Rémlik valami, hogy pcie 3.0 x8-ban (mint a Z390-ben os) érezhetően visszaesik a teljesítménye, így sanszosan nem jutsz el a cpu limitig.

[ Szerkesztve ]

(#27042) Dönc válasza Milka 78 (#27041) üzenetére


Dönc
tag

Igazad van, Gen 4. x8 az RX 6600 XT :(

https://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-6600-xt-gaming-x-review,4.html

(#27043) turbokappa válasza Milka 78 (#27041) üzenetére


turbokappa
senior tag

Azért annyira nem esik vissza mint amennyire misztifikálva van, az x8 hangyányival van lemaradva az x16-al szemben, a pci-e 3.0 és 4.0 között nem vitatom hogy nincs eltérés fps terén de pl a pókemberrel nem fogok játszani ( ott van 10-15%). Nyilván ha minden összeadódik (pl: ddr5 memória) már lehet különbségről beszélni.
Esetleg egy 8700k megkockáztatok, 4.7-re húztam alapról és igen lehet érezni az fps növekedést.
Low budgetra jó lesz ez így.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27044) Milka 78 válasza turbokappa (#27043) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen én is ezt látom, hogy nem konstans 10-15% inkább esetenként, egy egy játék.
Hát maximum a 8700k, de pl én egy 3070-et hajtottam egy 4.8-as 8700k-val és elvoltam vele. A 6600xt-hez nem kell akkora craft.
Minden esetre én tennék egy próbát a mostani felállással, szerintem pár nap alatt ki tudod tapasztalni, hogy van e cpu limited és akkor még mindíg dönthetsz.

(#27045) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

próbáltam fentebb keresgélni, volt a csopiban olyan, aki delidelt 9900K-át?....
eredményekre volnék kíváncsi leginkább...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27046) MM válasza - = Zk = - (#27045) üzenetére


MM
őstag

Ide pillants be: [link]

(#27047) - = Zk = - válasza MM (#27046) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm.... köszi, ez eszembe sem jutott... de többször belefutottam, beszélgettem is vele....
10-15 fokért nekem megérné.... nem akarom 5ön járatni....azt sztem nem vinné az X72 sem... KF proci, ésatöbbi...
megszülöm jövőhét végéig.... meg kell majd egy csereproci is addig, valami G féle....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27048) v2 válasza - = Zk = - (#27047) üzenetére


v2
senior tag

Nekem 240-es corsair van, simán jó 5Ghz mellett. Szimulátor játékban 50-65 fok.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#27049) Benhill válasza - = Zk = - (#27047) üzenetére


Benhill
senior tag

Milyen hőfok az, ami miatt deliedeltetni tervezel? Próbáltad kicsit undervoltolni?

Nálam nem volt delidelve a 9900k, 5-ön ment egy Dark rock pro 4-el sokáig, de 80 fok körül megállt, prime AVX közben.
Game alatt 60-65... En is akartam delid, de Pioneer kolléga nem javasolta mert rendben vannak a fokok.

Mondjuk ha kb 75 közelében van játékban, az már kicsit sok. Akkor megfontolnám a delidet

(#27050) zebra_hun


zebra_hun
addikt

UV + De/Relid.
2-3 doboz cigi árából megvan, hihetetlen hőmérsékletet lehet elérni, amit vagy visszaforgatunk frekiben, vagy élvezzük a ~ -12°C-t.
UV meg ajánlott mindenképp, az is hoz a konyhára.
1 szavazat az UV | Relid akcióra.
Pioneer nagy Mester, minden procim amit megtartok egy röpke időre jár nála. Perfekt munkát ad ki a kezéből. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.