Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8506) diegho


diegho
nagyúr

Én örülök, hogy 7k-ból megúsztam a 8400 - 8600k cserét (+delid), a 9600k-ra nem igazán lett volna értelme váltanom, ráadásul amilyen árak vannak...

(#8507) Shkiz0 válasza diegho (#8506) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ilyen arak melett nem is igazan van ertelme venni a 9xxx szeriat.
En is vartam oket, de most gondolkodom rajta, hogy varok meg fel evet es ha jok lesz a zen2 akkor inkabb az lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8512) mgabi válasza Shkiz0 (#8511) üzenetére


mgabi
senior tag

Osztom. Ennyire túlárazott procikat felesleges megvenni. Jövőre itt az ice lake és a zen2, illetve az új chipsetek. 14-12nm-ben ennyi volt, csak csűrik csavarják. Pénz lehúzás az egész, meg marketing.

(#8514) diegho


diegho
nagyúr

Most végre eljöhet az, ami a Core2 előtt volt, hogy az AMD újra ott lesz az intel szintjén, vagy felette, de ehhez az kell, hogy IPC-ben nagyot lépjenek előre. Ha 10%-ot előre lépnek és órajelben is tudnak 10%-ot menni felfelé, akkor jók lehetnek, persze ártól is függ. Ha egy 6/12-es 4,5Ghz-es procit ki tudnak dobni 10%-al nagyobb IPC-vel, akkor lesz harc rendesen. Az Intel ráaludt az előnyére.

[ Szerkesztve ]

(#8516) hoolla


hoolla
aktív tag

Én nem tudom, hogy mit csináljak. Megvettem az Asus maximus XI code-ot, mondván, hogy lesz hozzá a 9900k, de az ugye nem volt kapható sehol, igy ideiglenesen vettem egy 8700k-t. Közben kiderült, hogy a 9900k melegszik mint az állat és ez nekem speckó baromira nem tetszik. Utálnám ha hangos(abb) lenne a gép.
Sikerült a 8700-t feltornázni 5ghz-re teljesen halk ventik mellett.

Tehát gondolkodom, hogy hagyom a francba a 9900k-t és megtartom ezt a procit, de igy a lap amit vettem, majdnem totál fölösleges. :F Cserélhetném a 9700k-ra, de teljesitményben ugyan ott lennék.

Vagy delidelésre is gondoltam a 8700k esetében és úgy még a hőfokok is csökkennének.

Ti mit gondoltok?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#8518) Devid_81 válasza hoolla (#8516) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Delideld es tartsd meg.
Majd amikor keves lesz a 6 mag+HT@5GHz akkor a 8 mag sem fog sokat tenni mar ahhoz. :N
Csakis akkor vennek 9900k-t ha vmi 'pofatlanul' olcson hozzajutnek, egyebkent megtarthja az osszeset az intel maganak :K

...

(#8521) DeckardCain válasza mgabi (#8515) üzenetére


DeckardCain
senior tag

DDR5 gondolom még nem az ice lake-el érkezik.

(#8524) energy4ever


energy4ever
addikt

Ebbe a topikba lettem atiranyitva I9-9900K-val valo kerdeseimmel, igy felis teszem azokat:

Erdemes megvarni, hogy legyen kozvetlenul ezt a procit tamogato lap, vagy a regiek es biosfrissitest kovetoen teljes ertekuen kitudjak szolgalni azt?

Eddig I5-4670K-m volt, jol meghuzva, vizzel hutve. Gondoltam lecserelem egy sokmagos, tobbszallas procira. AMD fele AM4-es foglalatba illo 1800X-re esett a valasztasom, ar-ertekre valo tekintettben. Gondoltam milyen jo lesz majd vele autocad-ban tervezni. Nos autocad hasznalhato lett vele, aminek orulok is. Viszont minden mas lassabb lett. Nem tudom miert, pedig a leggyorsabb SSD-vel hasznalom. A lassulas foleg jatekok betoltesenel eszreveheto. Ezt ugy kepzeljetek el, hogy elozo konfigomat(i5-4670K-s gepem) baratnom kapta meg, aki laptop HDD-vel hasznalja. Egyszerre elinditunk egy jatekot pl CS:GO, es nagyreszt nala gyorsabb minden, pedig nalam SSD-rol megy, nala meg 2,5-os HDD-rol. Igy ez igen boszanto, ezert gondoltam arra, hogy nem lesz nalam olyan hosszu eletu az 1800X mint ahogy vasarlasat megelozoen gondoltam.

Kerdesem ami ezzel kapcsolatos:

Az elozo procimhoz kepest(i5-4670k) egy i9-9900K szinten valahol lassulna az emlitett modon, ahogy azt az 1800X is teszi most? :F

(#8526) korren válasza energy4ever (#8524) üzenetére


korren
aktív tag

Hát az a Ryzen 1800X SSD vs. i5 "akármennyi" HDD elég képtelenség így első blikkre... Vmi más gáz van ott, nehogy már CPU bottleneck legyen egy száz éves engine alatt...

Nekem volt egyszerre 1800X és i7 6850k (OC) és pattanós volt mindkettő, sőt a Ryzen mintha simább érzés lett volna egy fél hajszálnyit használatban.

-I like the misery. -I like this world!

(#8527) lemusz válasza energy4ever (#8524) üzenetére


lemusz
addikt

Lecseréltél egy gamer konfigot munkakonfigra és most pislogsz, mert az egyszálas teljesítményre érzékeny csgo-ban nincs meg a régi fps. Első genes ryzen kb a 3-as intel gennel van pariban ilyen téren, neked meg 4-es volt, ráadásul OCzva gondolom. Ez így előre prediktálható volt. De a kérdésedre válaszolva, én nem mernék i9-9900K alá akármilyen lapot venni, kompatibilisnek kompatibilis - bios update needed -, de brutál az a proci minden tekintetben, felsőkategóriás brutál hűtéses lap illik alá. Második genes ryzen már sokkal jobb csgoban, 2600, 2600X, 2700 teszteket körbejárnám helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#8529) hoolla válasza NewHope88 (#8517) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ahogy nézem a teszteket, a 9900k pont 10 fokkal melegebb terhelés alatt alapon, mint az én 8700k-m 5ghz-n full halk géppel, delidelés nélkül, terhelés alatt. Ettől azért már félek. Nem akarom, hogy süvitsen a gép.
Nekem csak egy H150i Pro figyel a gépben.

(#8518) Devid_81: Hát ezaz. 3440x1440@100hz-re elég lett volna még pár évig a 6700k is. Akartam az újitást, bütykölést, de most olyan félkésznek érzem a gépet. :)

Ugyan annyira vagyok izgatott a delidelés gondolatától, mint a 9900k-tól. Bárcsak ne lenne ennyire meleg. :(
Még próbálok keresgélni, hogy mit mutatnak a hőfokok specifikusan az én hűtőmmel, aztán meglátom megint.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#8530) - = Zk = - válasza hoolla (#8529) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hány fokos a 8700k-d 5GHz-en, mekkora fesszel? mivel hűtöd?!.. lemaradtam, sry :R
csak kiváncsiság

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8531) energy4ever válasza lemusz (#8527) üzenetére


energy4ever
addikt

Jatekokkal nem volt bajom a regi procival, csak mikor elkezdtem autodesk-et hasznalni, egyszeruen szejjel akadt az egesz egy nagyobb munkadarabnal. Nekem semmi FPS-el nincsen bajom, csak es kizarolag jatek betoltesben veheto eszre az elteres. Tegyuk hozza 75FPS-es korlatozast hasznalok mindenhol, igy mindegy hogy amugymeg 300, vagy 320fps-el menne valami. Huzva volt az i5, nemis kicsit. 4,4 korul volt a vege. A mostani(1800X) 4,2-n megy.

(#8526) Korren: 1-1,5-2 masodperc elteres van. Regi, es uj jatekoknal is. CS:GO, TCGR Wildlands, Sniper 2, stb. Dirt 3 viszont az 1800X-el megy jobba. Meg mindig jatek betoltes, menuig valo eljutas, stb, es nem FPS. Probaltam masik ssd-vel ami sima sata3, de ugyan az. Igy meg elege gaz.

Alaplapot megvarom akkor, hogy legyen hozza (meg ugye a procit is megkell varjam amugyis). De a lenyeg, ami zavar... A jatekbetoltesi ido az i9-el is ilyen siralmas lenne az i5hoz kepest?

[ Szerkesztve ]

(#8532) hoolla válasza - = Zk = - (#8530) üzenetére


hoolla
aktív tag

80-85 fok játékok alatt. A fesz most 1,34-en van, de még nem volt időm elkezdeni lefelé próbálgatni. Viszont én nem prime-olok. Ha nekem stabil a gép játékok alatt akkor én azt sikeres overclocknak nevezem. Ma este még játszom Pár orát, aztán meglássuk. Corsair H150i pro, magnetic levitation ventikkel. + 3x 140-s ventik elöl meg egy hátul. Totál halk a gép. Imádom. Az itx az sokkal hallhatóbb volt idle ben is.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#8533) - = Zk = - válasza hoolla (#8532) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem, köszi....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8534) _Gudella


_Gudella
senior tag

Sziasztok!

Az i7-8700K processzoromon stabil beállításként használom 5100MHz-et minden magon, 1.39 Vcore mellett.
Gigabyte Aorus Gaming 5 Z370 alaplap.

Viszont az tűnt fel, hogy mikor így használom, idle-ben, 800MHz órajel mellett is 1.4 volt körül van a Vcore.
Alap beállításon ilyenkor visszaesett 0.65 volt környékére.
Sok beállítás van a BIOS-ban amiről nem tudom igazán, hogy mit csinál. Min kéne állítani, hogy idle-ben a tuning beállítás mellett is visszaessen a Vcore? Megoldható ez egyáltalán?

Szeretném a maximális teljesítményt kihozni a gépemből, de azt is fontosnak tartom, hogy idle-ben minél kevesebbet fogyasszon, mert így is nagyon sok időt a gépem.

(#8538) mgabi válasza _Gudella (#8534) üzenetére


mgabi
senior tag

Egyszerre legyen brutál a teljesítmény és alacsony fogyasztás :) nem fog menni. A helyedben 5.0Ghz mellett megtalálnám a minimális Vcore-t egy 3-as offsettel, fixre raknám a Vcoret, maximális teljesítményszintre a windowst. A procinak és a lap vrmjének a feszingadozás nem tesz jót, de emiatt sose hal meg a cpu, a lap általában előbb adja meg magát. Azt hiszem az Intel 1,52 Vcore felett ír károsodásról. Eddig mezei körülmények között ügyse jutsz el, mert 1,35V felett durván elkezd melegedni a szilikon, azaz a fogysztás is az egekbe ugrik a szivárgási áram miatt. Összefoglalóban ott vannak az ajánlott beállítások, illetve Asrock Z370 K6 bios minta is. Ezzel a beállítással kb 5-7 wattal fog többet fogyasztani a proci, ami évente 2800huf, ha 0-24*ben megy a proci. (7w*24óra*365nap=61kwh*46ft=2800hu/év) Illetve télen amúgy is fűti a szobát, mintegy fűtés rásegítő :), tehát durván 1500 forinttal fogyaszt többet 0-24-ben, ami szinte semmi.

(#8539) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok van it a topikban olyan aki msi z370-es tomahawk lapot használ? Véleményt tudnátok írni meg éri i5-8600k alá venni húzve is lenne :)

(#8541) schawo válasza energy4ever (#8531) üzenetére


schawo
titán

Fel van téve az anti-spectre bios a Haswellre? Mert ha nem, azért hasít. Az amd nem érzékeny a spectre-re, ezért lassabb. Intelre felrakod, az is lassabb lesz. 9xxx-ben gyárilag benne van a lassító, többinél te választasz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8542) Milka 78 válasza miresz (#8482) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most nézem...te kis piros sipkás, hol a Ryzen???:DDD

(#8543) miresz válasza Milka 78 (#8542) üzenetére


miresz
veterán

Egyenlőre száműztem muterék gépébe! De azóta már 2400G van. :DDD De kis szemfüles vagy mostanában....

(#8544) Milka 78 válasza miresz (#8543) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ilyet szintű kékülést a sztratoszféráéból kiszúrok :D

(#8545) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Erről van valami infó, hogy ez mi akar lenni? (akinek nem lenne egyértelmű, az ajándékcsomagokra gondolok)
Ez most Alza akció, vagy Intel adja hozzá?
Csak mert kutakodtam, de sehol semmi infót nem találtam ezzel kapcsolatban.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8546) RECSKA válasza Shkiz0 (#8545) üzenetére


RECSKA
veterán

Az i5 ajandek csomag 8 eve lejart XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8547) windlord válasza Shkiz0 (#8545) üzenetére


windlord
őstag

Az alza.

(#8548) Cyberboy42 válasza _Gudella (#8534) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Simán be lehet állítani. Az alaplapon a proci feszültségét adaptive módra kell átraki, és ott azt a feszültséget megadni amit a maximumnak szeretnél, így amokor idle-ben van visszaveszi a feszt kb. 0.8 voltra. Én is így használom. alplap függő, hogy hogyan nevezik a beálítást.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8549) mgabi


mgabi
senior tag

"Intel to Outsource Entry-level CPU and Chipset Fabrication to TSMC". Ezt is megéltük, hogy a TSMC segíti ki az Intelt :) januártól mehet a gyártás és márciustól jön az áreső... remélem.

(#8550) ImpersonatoR

Megjöttek az új alkatrészek alapon xmp 1 profillal tesztelgetem egyelőre csak. :U
Kíváncsi leszek mennyire pontosak az AI OC kalkulációi a lehetséges max tuning terén.
Illetve a hűtést is pontozza ahogy nézem.

9600K

Bar ahogy nézem rakott fel egy videót is róla der8auer

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.