Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#9349) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hanyszor linkeljem be, hogy van emberi aron is, raktarrol? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9352) mgabi válasza MPowerPH (#9351) üzenetére


mgabi
senior tag

gyengébbek kedvéért 3x

(#9353) schawo válasza MPowerPH (#9351) üzenetére


schawo
titán

A Mo-ra nem szállító kis holland webshopos ajánlatra gondolsz? Amelyik 4-10 munkanapon belül szerez? Vagy mégsem szerez. 130 + szállításért, vagy nem annyiért. Szóval a raktárról az erős. Tavaly a Mercateo-tól vettem (volna) 8600K-t, ami egy sokkal nagyobb német áruház. Megrendeltem október közepén, mert 1 hetes szállítási határidő volt megadva, ki is fizettem kártyával. December elején mondtam le nyolcvanhatodik határidő-hosszabbítás után, mikor már az Alzában is volt olcsóbban készleten.

Nem mintha a 130 pénz nem volna őrült sok egy 2 memóriacsatornás alaplapért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9354) pigatt válasza schawo (#9353) üzenetére


pigatt
őstag

A Z370-es APEX és a Maximus XI Extreme elérhetőségi lehetőségeiről volt szó.... ;)

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#9355) schawo válasza pigatt (#9354) üzenetére


schawo
titán

igen [link] :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9356) sqpp


sqpp
őstag

Kint Amcsiban mit javasoltok? Vegyek új lapot meg 8 vagy 9 genes procit?
7700k-ról meg 270f-ről lenne a váltás..

(#9357) Create. válasza sqpp (#9356) üzenetére


Create.
addikt

Ha munkára kell és ki is használja a több magot és időt spórol vagy pénzt csinál akkor cseréld. Ha játékra kell szerintem várd meg a következő generációs ryzent (hátha lesz olyan jó mint az intel és vagy azt választod, vagy lentebb viszi az intel árát). De szerintem a következő genes intelig is bőven jó a 7700k még.

Igazából olyan bika géped van, hogy nem nyúlnék hozzá. Max tuningolhatsz még a procin, ha akarsz.

Szerk2: akkor az első mondat alapján döntenék. Egyébként kevésnek érzed akármiben is?

[ Szerkesztve ]

(#9358) sqpp válasza Create. (#9357) üzenetére


sqpp
őstag

3 in 1. Munka, Repszim, Játék.

(#9359) pigatt válasza schawo (#9355) üzenetére


pigatt
őstag

Nem akarom teleszemetelni a topikot és ezzel be is fejeztem, de szerintem ez volt a párbeszéd.

i9 / 4080 / 32"

(#9360) - = Zk = - válasza Create. (#9357) üzenetére


- = Zk = -
félisten

min 1 évig még én se szeretném lecserélni a 7700K-át...
főleg most, hogy a 2080 is megjött alá... 88%-ban játékra van a gép.. a maradékban letölt, seedel vagy böngészek :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9361) MPowerPH válasza schawo (#9353) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, Scan.co.uk. £17 -ert jon Mo. -ra. Az Extreme -rol beszelunk, nem az Apexrol.
De ha tenyleg ennyibe kerul itthon, es meg csak megvenni sem lehet, akkor berendelek belole magamnak, es eladom itthon felarral. :P

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9362) ScomComputer válasza MPowerPH (#9361) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az itthoni ár tényleg nevetséges...(219K)... :((

[ Szerkesztve ]

(#9363) mgabi válasza ScomComputer (#9362) üzenetére


mgabi
senior tag

Drágább, mint a proci :Y és drágább, mint egy jó videokari :Y lassan kitérek a hitemből, de komolyan: gépház 100e, AIO 70e, lap 200e, 120-as venti 12e, bill 70e, egér 50e 4k 144hz monitor 900e. Totál felesleges pénzkidobás a semmiért!

(#9364) - = Zk = - válasza MPowerPH (#9361) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sok cuccomat vettem innen az elmúlt 4,5 évben.. jó bolt :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9365) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akinek dropol a Taichi->[link]

Shkiz0 : Várom a visszajelzést:R

[ Szerkesztve ]

(#9366) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9365) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Este kiprobalom. :R

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9367) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9365) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na ahogy sejtettem is, nem oldja meg. mert ennek nem ahhoz van köze.
Viszont mivel ügyes voltam megtaláltam, mit kell állítani, és így a win idle fesz marad terhelés alatt is.
Ez most nálam így néz ki:
1.255V Bios, 1.248V win idle/load.
Ehhez pedig a biosban van egy menü, a voltage-en belül ahol ilyen értékek vannak: 300K 400K 500K 600K
Eddig 300K volt azt felraktam 600K-ra azóta pöpec, és mindjárt nem kell 1.275 volt biosból a 4.7G-hez, csak 1.250V :)
Holnap vagy holnapután szabadnapomon rálesek így, talán nem elérhetetlen az 5G sem emberi fesszel, igaz tesztelni akkor már csak játékkal fogom, mert AVX-es terhelés alatt delid nélkül még a BQ Dark Rock 4 Pro is kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9368) mgabi


mgabi
senior tag

[link]

Legjobb B360-s lapban gyorsabb volt a 9600K, mint a 9900K throttling miatt :) Witcher 3 gaming alatt is megfeküdt a lap VRM-je, pedig az nem is AVX vagy render feladat.

[ Szerkesztve ]

(#9369) diegho válasza mgabi (#9368) üzenetére


diegho
nagyúr

Az a tuf egy fos lap, mondja is a srác. Megnézném egy pro carbon alatt is azért.

(#9370) mgabi válasza diegho (#9369) üzenetére


mgabi
senior tag

8600K-t, hogy hűti a Brocken 3?

(#9371) diegho válasza mgabi (#9370) üzenetére


diegho
nagyúr

60 fok alatt volt játékok alatt 500rpm-en 4800-on. Lynx 67-ig ment fel. Közben már más proci van, csak nem frissítettem.

(#9372) mgabi válasza diegho (#9371) üzenetére


mgabi
senior tag

Röhögve vitte akkor a 8600K-t :) 9900K + Brocken 3 páros?

(#9373) #59036672 válasza Shkiz0 (#9367) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ez érdekes nálam 300k és tartja a beállított feszt. :U

(#9374) diegho válasza mgabi (#9372) üzenetére


diegho
nagyúr

Downgrade volt masszívan. H310+i3 8100 van most.

(#9375) Shkiz0 válasza #59036672 (#9373) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam nem :D
De 600K már teljesen okés.
Így legalább nem 1.275V kell biosból a 4.7-hez, elég 1.250 is :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9376) #59036672 válasza Shkiz0 (#9375) üzenetére


#59036672
törölt tag

Értem amit mondasz de hihetetlen, hogy ugyanazt a lapot használjuk és teljesen másként viselkedik a két deszka. Milyen procit használsz?

(#9377) envagyok válasza eldiablo (#8884) üzenetére


envagyok
veterán

Asus Z270F lapot nehéz moddolni 8-9. genes i5-i9 procikhoz?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9378) Shkiz0 válasza #59036672 (#9376) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

8600k

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9379) ScomComputer válasza envagyok (#9377) üzenetére


ScomComputer
veterán

Írj rá egy pü-t és ha tud segít...ő ebben itt a profi... :K
....k..szemüveg,látom neki is írtad.... :R

[ Szerkesztve ]

(#9380) mgabi válasza envagyok (#9377) üzenetére


mgabi
senior tag

Nehéz, sz*pás az egész, felejtsd el!

(#9381) Milka 78 válasza #59036672 (#9376) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én már ezt rég nem értem,mert nála van csak ilyen frixi. Priviben kérdeztem pár Extreme 4,K6 és Taichi tulajt akik tőlünk vitték a lapot és nincs ilyen gond. :N

(#9382) M^xx


M^xx
aktív tag

Így 6év után úgy láttam itt az ideje a váltásnak:

Intel Core i9-9900K
ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI)
G.Skill 16GB /3200 TridentZ RGB DDR4 RAM KIT (2x8GB)


Visszaolvasva úgy látom az alaplap nem feltétlen jó választás, nem volt a régivel sem gond ezért választottam újra ezt a márkát. Segítséget szeretnék kérni tuning terén, mit és hogyan állítsak. A cél egy stabil 5-5,2Ghz 24/7-re, ha valakinek van infója pontos beállításokkal azt szívesen venném. Nagyrészt a manuális tuning híve vagyok ez bevált a régi konfigomnál is. Köszönöm!

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#9383) Milka 78 válasza mgabi (#9368) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A lapot nem védeném, mert valóban nem nagy eresztés, de egy próbapados teszt alatt nulla légáramlás van a vrm bordán, még jó hogy megfől. Egy jól szellőző/air flow házban azért más lenne a leányzó fekvése és ha ezt még direktbe megszellőztetjük akkor sanszosan nem lenne vele gond.
Mondjuk azon a TUF-on egy kb 40 grammos,nulla kialakítású vrm borda amit beborít az I/O pajzs, nem csoda, hogy megfől, kell neki a szellőztetés.
Érdekes összehasonlítás, hogy az MSI budget Z390-én 170 grammos borda van, irgalmatlan nagy felülettel ami azért elég jól elvezeti a hőt.
Pl ezért nagy fail az Asrock 1151v2-es Pro4-es sorozata is ami alapjába véve egy egész jó kis vrm-el van megáldva és a 30 grammos bordával melegszik mint az állat.

M^xx : Az TR-SB-E-nél a középső ventit koppig told le, hogy a borda alatt is csináljon légáramlást. Ezzel kap luftot a vrm borda is és ki is küszöbölted a a vrm melegedését. Ezen felül ha nem adsz irreálisan nagy feszt a procinak akkor nem lesz gond, de az 5 és főleg az 5.2ghz a szilicium lottón fog múlni :)

[ Szerkesztve ]

(#9384) Cyberboy42 válasza M^xx (#9382) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Fordítva vannak berakva a ventik :F Így a hátulról fúj a ramok fele, és nem utolsó sorban nagy szélzajt is generálva mivel a belépő éleknél vannak a bordák! ;] Én már csak tudom, ugyan ez a Noctuám van :K
Szerintem az 5Ghz-el nem lesz gond, hiszen annyi a single core turbo is, amit általában all core bírnak ezek a procik, az 5,2 már nehezebb szülés lehet, de majd várom a fejleményeket én is :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9385) MPowerPH válasza M^xx (#9382) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem az 5.2GHz -rol mondjal le, es nem fogsz csalodni. A Heronak egyebkent sem valo az ilyen szintu oc.

Don't Tread On Me

(#9386) M^xx válasza Cyberboy42 (#9384) üzenetére


M^xx
aktív tag

Ezek a képek még az összerakás pillanataiban készültek. Jelenleg így vannak bent a ventik, megfogadom a tanácsodat. Meg is fogom fordítani őket, ha úgy hatékonyabb, igazad lehet.

Ezt javaslod akkor ha jól értem:

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#9387) sqpp válasza M^xx (#9386) üzenetére


sqpp
őstag

Vegyél rá mégegy ventit. :D Asszem erre lehet 3-at is, én Chroma-nál úgy fogom.

[ Szerkesztve ]

(#9388) - = Zk = - válasza M^xx (#9386) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hűűű, kissé szűkösnek néz ki a hely... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9389) mgabi válasza sqpp (#9387) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem kell rá 3 venti. A hátsó kifúvó ventinek erősenek lennie. GOTO venti topic

[ Szerkesztve ]

(#9390) M^xx válasza - = Zk = - (#9388) üzenetére


M^xx
aktív tag

Pedig nem kicsi a ház :B igaz régi, de nem nagyon cserélném le, nagyon szeretem. Amúgy egy Cooler Master ATCS 840-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#9391) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9381) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy lefosoztam a Phantom6-ot is, pedig valószínüleg ott is csak ennyit kellett volna csinálni.
Viszont arra nem emlékszem abba ilyesmit lehetett e állítani, de úgy rémlik igen.
Most nagy hirtelen nem tudom az az opció pontosan mit állít amúgy, majd utánakeresek, de a lényeg, hogy azóta fasza.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9392) sqpp válasza mgabi (#9389) üzenetére


sqpp
őstag

Nem függ össze feltétlenül, de értelek :D

(#9393) - = Zk = - válasza M^xx (#9390) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azért lepődtem meg, mert nekem is volt NH-D14, 3 ventivel és az "eltörpült" a házban anno... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9394) Cyberboy42 válasza M^xx (#9386) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Majdnem jó :) Picit hatékonyabb lenne ha a középső venti a masik bordához simulna, ráadásul így a belépő éle van a broda közelében, ami extra zajt tud kelteni magas fordulaton. Az enyém így néz ki.:)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9395) ates2 válasza M^xx (#9386) üzenetére


ates2
senior tag

nézni is rossz :O hátra fele tolja a levegőt plusz még egy ház venti ha elfér és tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#9396) RECSKA válasza ates2 (#9395) üzenetére


RECSKA
veterán

Bedobja egy elol teli ventis hazba, melybe elol is forditva vannak a ventik, es ledobja az asztal ala. Hosugarzo XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9397) ates2 válasza RECSKA (#9396) üzenetére


ates2
senior tag

Akár :D Ha csak nem elől is van venti ami befele tolja a levegőt mert akkor a ház egy barbeque grill :D

(#9398) Glaz-dozfhut válasza Cyberboy42 (#9394) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam egy ventivel működik az elődje, az is zero RPM módban. Pedig hajlítottam puszta kézzel felfogatót a harmadik ventilátornak. [kép] Mondjuk a 9900 más tészta.

- Glaz-doz-fhut -

(#9399) Cyberboy42 válasza Glaz-dozfhut (#9398) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

aham. jól sikerült. gemkapocs? :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9400) Glaz-dozfhut válasza Cyberboy42 (#9399) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Rugóacél. Nem olyan anyagában mint az eredeti, mert deformálja a bordát is. Másik gondom lenne, hogy a műanyag pöcköt, ami a ventilátorba megy, amin átfűzöm a drótot, azt nem tudtam reprodukálni. [kép] Kell egy plusz pár.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.