Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8253) schawo válasza Joco_77 (#8252) üzenetére


schawo
titán

A hőmérséklettel nincs gond. Delid után kb 2-300 mhz-et nyerhetnél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8254) Joco_77 válasza schawo (#8253) üzenetére


Joco_77
aktív tag

A 980at 1080ra fogom cserélni ha elkel. Már ígyis jó vagyok a felbontásban amiben játszom a játékokat(1680*1050) 1080al pedig még tökéletesebb lesz. így nem mozgat procinál a 4.4 -> 4.7mhz közötti különbség a vga cserével nagyságrendekkel többet nyerek.

(#8257) GFerr56 válasza Segal (#8245) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Na, akkor megoldódott! Írok majd privátban, ahogy lesz több időm.
Azért bárki bármit mond, egy mostani lutri 4.8 GHz 8700K ára alatt vetted kb. ezt a procit (ha jól sejtem :P ).
Nálam 1.28V-al ment az 5GHz, de, amint mondtam egyelőre alapon bőven elég volt, FC5 végig ment ezen a fincsi nyáron 50 fok alatt! Ha elkezded hangolni, akkor először a procival kezd (egyébként a DDR 3600 c15-el ment egész végig hiba nélkül-pontosabban 15-15-15-36 más minden auto-a memória tuning egy külön műfaj...).

Üdv

...ja és delid nélkül is ment emberi fesszel 5.2-n (1.38V), ekkor lájtos teszteket is símán tudtam csinálni, bár olyankor már belenyalt a 80 fokba...30 fokos szobában...

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8258) GFerr56 válasza GFerr56 (#8257) üzenetére


GFerr56
aktív tag

+

asszem rosszul emlékeztem, 1.38V az 5.3 volt delid nélkül...
Addig is iránymutatásnak:
[link]

Amint említettem, nem vagyok egy tuning megszállott...
Azért a szellőzés is számít pár fokot...láttad nálam milyen ház van (bár, amit te vettél, az kb szellőzésben uott van). Esetleg push-pull, az is számít pár fokot,

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#8259) Segal válasza GFerr56 (#8257) üzenetére


Segal
veterán

Jól sejted :D
Akkor várom majd a privátot. :) Köszi :R
Ezen a videón már túl vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8260) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv :) kisebb "újítás" előtt állok és nem tudom, hogy mire már mint meg van ! Egy I5 8600 vagy 8600K lenne a cél ! de fogalmam sincs hogy milyen lap kellene alá ! amire használnám az játék ! De akkor már 16Gb DDR4-RAM is megy mellé és 200K-től nincs rá több :( és fogalmam sincs hogy mit csináljak ! valaki tud segíteni ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#8262) lemusz válasza Dendytv (#8260) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem első körben döntened kellene, hogy akkor most 8600 vagy 8600K. Akarsz-e izzadni bioszban és tuningolni vagy csak plug and play.

(#8263) Dendytv válasza lemusz (#8262) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szerintem csak 8600

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#8267) RECSKA válasza Dendytv (#8265) üzenetére


RECSKA
veterán

160bol megall gond nelkul hivatalos garral a 8600k + 2x8GB 3000es ram + z370a pro...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8269) diegho válasza Dendytv (#8265) üzenetére


diegho
nagyúr

8400-at kell venni aprón, hozzá egy lap 35k körül, 44k a 3000es aegis kit és még monitor is belefér.

(#8270) gtamate2 válasza Dendytv (#8260) üzenetére


gtamate2
veterán

Ilyen árak mellett? Inkább Ryzent vennék...

*Sn0w

(#8272) diegho válasza gtamate2 (#8270) üzenetére


diegho
nagyúr

Én vettem májusban, de gyorsan meg is váltam tőle.

(#8273) SZKEBE75 válasza diegho (#8272) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Hogy hogy,annál nincs is jobb a világon.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#8274) diegho válasza SZKEBE75 (#8273) üzenetére


diegho
nagyúr

Aha...

(#8275) laychi


laychi
veterán

Azt nem írta a kolléga, h cpu hűtője van e, vagy kell e az is. Ha van, akkor melyik...alkalmas e a hűtő...
Milyen vga-t kell kihajtania, mi a jövőbeli terve vga terén.
Használt vagy új...?
Sok kérdés felmerül itt még.
Esetleg ssd-hdd...

(#8276) - = Zk = - válasza diegho (#8272) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nofene, hogyhogy?!...
miről mire és miért vissza intelre?!... szabad tudni?!.. flém mentesen persze.. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8280) diegho válasza - = Zk = - (#8276) üzenetére


diegho
nagyúr

6500-7700-2600-8400-8600k ez volt a sorrend. A ryzenre váltás után kezdtem el pubg-zni és hatalmas mikrolagok voltak, valamint nagyon alacsony volt a minimum fps, ezért mentem vissza intel-re. Most van 8400 és 8600k is, ami épp útban a delid felé, ha kész, akkor eladom a 8400-at és egy ideig nem veszek procit. Ráadásul ryzen alatt a 21k-s ramom 2800-on sem volt full stabil, intelen 3200 megy zokszó nélkül. Amikor cseréltem vissza, akkor sokkal olcsóbb volt intel-re vissza jönni, mint cl14-es ramot rakni a ryzen alá.

[ Szerkesztve ]

(#8281) lemusz válasza diegho (#8280) üzenetére


lemusz
addikt

Egy mikrolagg hogy lehet hatalmas? Ha egy lagg hatalmas, az onnantól kezdve nem mikro... :P ;]

Szerintem ram problémák voltak ott akkor vagy valami biosz beállítás stb, mert azért annyira nem rossz az a ryzen szerintem. csgo-ban is, ami egy nagyon cpu intenzív egyszálas teljesítményre érzékeny játék, a 2600 már jobb tud lenni átlag és min fps-ben is a 8400-nál, hogy ha meg van rántva 4,2Ghz-re és jobb ramok vannak mellette (3000-3200Mhz), mint a 8400-as mellett jellemzően 2666Mhz-es kit a B360-as chipset miatt. Amikor én vettem az i5-öt volt az intel javára kb 5-6 eFt előny, most kb 30 eFt hátrányban van. 30 ezerrel nem fizetnék többet csak azért, hogy picit jobb legyen a minimum fps. Abból már kijön egy komolyabb lap vagy +8Gb ram.

+sok, főleg régebbi játék nem szereti a HT-t és több fps-re lehet szert tenni, ha ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#8282) schawo válasza diegho (#8280) üzenetére


schawo
titán

pubg-zni

Ja, akkor nincs kérdés, arra Ryzen nem jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8283) laychi válasza Dendytv (#8260) üzenetére


laychi
veterán

Milyen házad és hűtőd van?
Vga fejlesztés terén mik a terveid?
Lehet én a helyedben először i3 8350K-val raknék össze konfigot,jelenlegi gtx 1050 2g-hez bőven elég,aztán idővel lehet azt fejleszteni,de arra sem ártana egy korrekt hűtő.Ez alá mondjuk egy Asrock z370 killer sli.-->későbbi fejlesztésnél több lehetőség van,főleg,ha "K"-s procid lesz,illetve kellhet a magasabb frekvenciás ramok miatt is.

De azt is tudni kellene,hogy használt szóba jöhet e,vagy mindenképp új cuccokat szeretnél.

comtechben kb 145k lenne a proci,lap,meg egy g.skill aegis 3000Mhz ddr4 2x8gb kit
hűtőt használtpiacon is nézhetsz,de érdeklődj hűtős topikban

[ Szerkesztve ]

(#8284) snecy20 válasza lemusz (#8281) üzenetére


snecy20
veterán

Szakmailag az a makrolag. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8285) Dendytv válasza laychi (#8283) üzenetére


Dendytv
senior tag

Most meloban vagyok ha haza megyek leírok mindent ! Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#8286) diegho válasza lemusz (#8281) üzenetére


diegho
nagyúr

Másodperc töredékére akadozott a játék. Fps minimuma 50 körül volt. Most nagyon ritkán látok 100 alatti számot. Amikor a ryzenre váltás történt, nem tudtam, hogy van pubg. Mindenesetre olcsóbb volt a ryzenről a Z370+8600k-ra váltani, mint a ryzenbe 3200as ramot rakni. 36k volt a Z370 Pro Carbon - köszönöm alza, 42,5 volt a 8400, 75 a 8600k, a 8400-at most kb 65-ért el lehet adni... Szóval ez így nekem tökéletes.

(#8287) - = Zk = - válasza diegho (#8280) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem.
hm, köszi...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8288) RECSKA válasza lemusz (#8281) üzenetére


RECSKA
veterán

Volt nekem is r5 1600 4ghzen 3000es ramokkal.

Sajna tenyleg nem jo, rengeteg kellett allitgatni a winfost, mire hasznalhato lett. De pubgben egy kaka, barmit csinalsz...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8289) lemusz válasza RECSKA (#8288) üzenetére


lemusz
addikt

De nem 1600-ról beszéltem, hanem 2600-ról... nem mindegy! 1600-ra nem igaz amit mondtam, de 2600-ra igen, én is meglepődtem amikor először láttam a teszteket, grafikonokat.
Maga a PUBG is egy nagy kaka, lassan 2 év telt el a kiadása óta és kb mostanra lett kiadható állapotú, amilyennek a nulladik naptól kellett volna lennie, de még mindig rengeteg a bug, hiba, fos szerverek stb. Még mindig nem egy olyan játék, amivel ésszerű példálózni szerintem, de hát sokan játszák, én magam is, tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8290) RECSKA válasza lemusz (#8289) üzenetére


RECSKA
veterán

Lattad a teszteket. Neten...

Azokbol nem jon at a 0.1s frame...

1600 es 2600 kozott kemeny 300mhz van szennehuzva. Csoda nincs. En r7 2700at raktam ossze, csontra ugyan az, mint az 1700... Majd a zen2 hoz attorest, addig en amondo vok, hogy komolyabb jatekra alkalmatlan... ( ezert kapok XD)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8291) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

ha van egy gtx 1070-es vga-m + beteszek egy második nvme ssd-t is, akkor mennyi szabad pci-e sávom marad?

z370 sli plus + i7-8700k

szerk:
a mostani áraktól lehidalok

[ Szerkesztve ]

(#8292) schawo válasza Ringman (#8291) üzenetére


schawo
titán

ugyanannyi, mint eddig (16), ha az alaplapiba kerül

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8293) Ringman válasza schawo (#8292) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, oda fog kerülni (persze ha nem sül meg a vga és a toronyhűtő között)

(#8294) Devid_81 válasza Ringman (#8293) üzenetére


Devid_81
nagyúr

VGA tetejere rakj egy kis 8cm ventit ami kavarja majd a levegot az SSD-nek+borda.
Nekem igy 52 fokos csucsrol 42 lett a max, sajnos kelleni fog mert a VGA-tol is kapja majd a meleget.

...

(#8295) jube7 válasza Devid_81 (#8294) üzenetére


jube7
tag

Azt hittem, ilyen hülyeséget csak én találok ki... :D

Szinte kezdetektől van egy régebbi Intel procihűtő a VGA tetejére helyezve, ami enyhén megdöntve (pont így fért oda a toronyhűtő alá) az SSD-re fújja a levegőt - és jó 10 fokkal alacsonyabb lett így a hőfoka, jelenleg pl. 38°C.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#8296) Devid_81 válasza jube7 (#8295) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Muszaj kokanyolni. :D

Amit szigetelo szallag es kotegelo nem javit meg az annyit jelent, hogy nem hasznaltal eleget ;]

...

(#8297) RECSKA válasza Devid_81 (#8294) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem az sm961 meg bordaval is felszalad 90fokra XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8298) abridabri válasza RECSKA (#8297) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem a Samsung PM981 is 90 fok volt amig ra nem raktam egy EK bordat (igaz csak a tetejere tudtam, az also resszel mar nem tudtam volna visszacsavarozni )
Most megall 60 fokon.

(#8299) schawo válasza abridabri (#8298) üzenetére


schawo
titán

Az én PM951-esem közül amelyik szabadon van, annak a legmagasabb hőmérséklete 57 fok volt, a VGA alattié 68 fok. (folyamatosan fut a sentinel)


[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8300) Devid_81


Devid_81
nagyúr

En amikor meglattam 50 fok felett mar inkfarktust kaptam a latvanytol..
Aztan megnyugtattak, hogy 70 foknal is meg tokeletes...aztan ugy dontottem, hogy meg-hackelem, legyen csak huvos :K
Ti meg 90 fokokat irtok...oh boy :DDD

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.