Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) RECSKA válasza abridabri (#8298) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem is borda van rajta, csak epp semmi venti nincs a gepben XD

Hozzateszem, 3100at kellene tudnia, de 3450et tud. Nem tudom miert XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8302) abridabri válasza schawo (#8299) üzenetére


abridabri
veterán

Crystaldiskmark teszt kozben ertem el a 90C ,nyilvan napi hasznalat /1-2 gb masolas kozben nem megy fel addig .

(#8303) schawo válasza Devid_81 (#8300) üzenetére


schawo
titán

Nem ülni kell rajta, meg fogdosni. Ez egy darab szilícium (mondjuk), nem biológiai szövet, hogy ugyanaz legyen neki kellemes, mint neked.

(#8302) abridabri
Ez idő alatt rengeteg Crystalt futtattam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8304) #59036672


#59036672
törölt tag

Nálam is ek borda van rajta. Milyen progival nézitek a hőmérsékletét?

[ Szerkesztve ]

(#8305) Devid_81 válasza #59036672 (#8304) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En altalaban HDSentinel-el szoktam, mert szeretem latni, hogy minden rendben van-e meg veluk.
De hwmonitor is mutatja a hofokot de az allapotot nem, es tudod monitorozni is egy adott idore ha akarod stb stb.

...

(#8306) Devid_81 válasza schawo (#8303) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Throttling, lifespan stb stb.
Nekem ne menjen egy SSD 90 fokon, akarki akarmit is mond az mar tul sok.
Szeretem ha az adat amit tarolok rajta az nagyjabol rajta is marad ;)

...

(#8307) schawo válasza Devid_81 (#8306) üzenetére


schawo
titán

A 90 már nem optimális, de a 70 teljesen kockázatmentes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8308) RECSKA válasza Devid_81 (#8306) üzenetére


RECSKA
veterán

Pubg alatt 60 fok nalam is... Ha pl videot vagok, es 300gb nyersanyag kimentesenel a vegefele mar 90be belenyal XD

Stress teszt alatt megy fel eddig csak. Ha nezem a kurzort a windowsba, 50 fok sincs...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8309) palfitom válasza #59036672 (#8304) üzenetére


palfitom
félisten

1500-as táp! :Y

(#8310) Falu111
Persze, sejtettem, hogy maradt valahonnan. :) De akkor is durva.
Amúgy mutatós a gép! :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8310) #59036672 válasza palfitom (#8309) üzenetére


#59036672
törölt tag

Gondoltam biztosra megyek. :DDD
Viccet félretéve XOC időszakból maradt. :K

(#8311) Dendytv válasza laychi (#8283) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szia :)
A Házam az Vento A8
Vga fejlesztés téren eddig semmi tervem nincs.
Használt dolgokkal nem nem szoktam foglalkozni és most sem szeretnék :)
A hűtőm meg a gyári AMD ami volt hozzá

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#8312) Shkiz0 válasza jube7 (#8295) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is parasztba van. 🤣

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8313) diegho


diegho
nagyúr

Megjött a delidből a 8600k, kereken 30 fokkal lett hidegebb linx alatt 4500-on úgy, hogy most nem Mastergel Maker van alatta (elfogyott :W ) hanem az Alpenföhn saját pasztája.

(#8314) diegho


diegho
nagyúr

4800-on ezekkel az értékekkel linx stabil.

Vcore 1,288V
CPU SA 1,2V
CPU IO 1,2V
minden más Auto, voltage mode override

Maximum mag hőfok 74 letekert ventikkel.

Ezek így 24/7-re megfelelő értékek? Vcore-t fogom még vinni lefelé, ez volt az első, amit próbáltam és stabil. 5200-on 1,35V-on is tudok bootolni.

(#8315) mgabi válasza diegho (#8314) üzenetére


mgabi
senior tag

1,40 Vcore fölé nem szabad menni 24/7-ben, mondja a szakirodalom, de az szerintem sok. Ököl szabály: gyári pasztával 1,28-1,30V, delidelve: 1,32-1,35V korrekt léghűtés esetén. Persze akinek 50ezres 280-s AIO vize van és nem zavarja, hogy a határon ketyeg a proci az mehet feljebb. Azonban annak a 100-200 Mhz többletnek nem sok értelme van.

(#8316) diegho válasza mgabi (#8315) üzenetére


diegho
nagyúr

4800 volt a célom, azért delideltettem, hogy minél hűvösebb legyen. A feszt most levettem 1,272-re, ott is stabil a linx, szépen elkezdem csökkenteni majd, ameddig nem hibázik, ahol hibázik, ott kap kicsit rá és az marad a 24/7. Engem inkább a többi fesz érdekel, mert eléggé megtolja őket, ha auto-ra rakom, ezért 1,2V-ra lőttem be őket. Ram jelenleg 1,33-at kap, így megy 3200-at, az sincs feljebb kitesztelve még.

(#8317) mgabi válasza diegho (#8316) üzenetére


mgabi
senior tag

Autot ne használj, mert a lapok mindig túlfeszelnek, vagy megmagyarázhatatlan viselkedés miatt instabillá teszi a gépet random. Rakj mindent fixre, ha lehet. Az összefoglaló beállításai szinte tökéletesek.

(#8318) windlord válasza diegho (#8314) üzenetére


windlord
őstag

Sok az az 1.2v szerintem Sa es io fesznek. Vidd le kb. 1.1v - re es teszteld linx - el. Nekem sokkal gyorsabb lett.

(#8319) diegho válasza windlord (#8318) üzenetére


diegho
nagyúr

Oké megnézem majd holnap, addig netezni jó lesz. Auto-n 1,3v fölött adott az IO-ra és 1,26-ot az SA-ra.

(#8320) windlord válasza diegho (#8319) üzenetére


windlord
őstag

Nekem is. Durvan tulhuzza.
Ahogy vittem le, ugy gyorsult.
Igy ki jott 48/48 ra a stabil 1.3V.
De 40/40 - en jaratom alulfesszelve. :)

(#8321) janos666 válasza mgabi (#8315) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 1.52 rémlik az Intel doksiból, viszont abba bele kell számolni a terhelésváltozáskor jelentkező túllövéseket is, szóval ha az LLC elcsap mondjuk 0.15V-nyi Vdroop-ot, akkor annyit le kell ebből vonni (és amúgy így jön ki a másik érték a doksiból, az 1.38V).

A 2500K-t (ha jól rémlik a Sandy volt az első, aminél ment a sírás, hogy degradááááá!%!) ~6 éven keresztül használtam olyan feszültségen, amivel hülyének néztek és semmi baja nem lett. Azért hajtottam úgy, mert sohasem volt teljesen stabil a gép, ha LLC-t használtam, anélkül pedig nagy volt a Vdrood és még viszonylag anti-tuning példány is volt, szóval rendesen adni kellett neki a feszt, nagyon magasra jött ki a nyugalmi és viszonylag magasra a load fesz is.

Mikor tavaly gépet cseréltem én is beálltam először a sorba az LLC-vel, de aztán végül megint kikapcsoltam és most is "eszement" idle feszen használom a 8600K-t. Fogadni mernék, hogy ennek se lesz semmi baja 5 év múlva se.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8322) mgabi válasza janos666 (#8321) üzenetére


mgabi
senior tag

Egy nagyon jól lappal, táppal és LLC-vel akár 0,02V-n belül tartható az ingadozás. CPU-k elvileg bőven bírják 10 évig, ha minőségi, hűvös környezetben mennek. Sokkal hamarabb avulnak el, illetve mennek gallyra alatta a lapok, minthogy tönkre mennének. 1,40V a melegedés miatt határ, és nem az olvadás pontja a chipnek, illetve az intel 14nm tecnológiának ez a fizikai határa. E fölött nagyon durván nő a szivárgási áram, ezáltal a hő is, miközben alig javul a teljesítmény. LN2 esetén még 1,80Vcore-ig is simán elmennek, anélkül, hogy bármi baja lenne a chipnek.

(#8323) laychi válasza Dendytv (#8311) üzenetére


laychi
veterán

Sajnos a házadról nem találtam adatokat, hogy milyen méretű procihűtő fér el benne,ezért ezt neked kellene lemérned személyesen,addig senki nem tud ajánlani semmit, még nincs valami info.
Mivel egy gtx 1050-et hajtassz jelenleg,ezért túl erős procit sem kell mellé raknod,így alaplap terén is nagyobb a szabadságod,illetve jelenleg nem szükséges "Z" chipsetes,főleg amennyiben a későbbiekben sem szándékozol tuningolni.
Ramot illetően ezáltal megint csak be vagy korlátolva,max 2666Mhz-et hajtanak ki a "B360"és "H370" chipsetes lapok,de mindenképp dualchanel tehát 2x8GB modulos KIT legyen. Mivel bios-szal bíbelődni nem akarsz,így ennél magasabb órajelű ram felesleges,mert akkor 2133Mhz-en fognak menni és ha a 2666Mhz-et ki akarod sajtolni belőle,akkor elengedhetetlen lenne a biosban matatás.
Szvsz. i3 8350k proci(alapból 4x4GHz),b360-h370 lap(bár emellé jobban passzolna a "Z"-s lap és magasabb órajelű ram),aminek a felszereltsége megfelel az igényeidnek(usb portok száma,egyéb kimenetek,stb.),emellé a fentiek alapján egy 2x8GB 2666Mhz ramkit,valamirevaló hűtő,pl 150mm magas a thermalright macho 120 smb-ez szerintem elférne,csak nem olcsó...

Monitoros igényeid nem írtad le,nem tudom mekkora méret/felbontás(??FHD 22-24"??) és milyen panel(tn/ips/va) felelne meg az igényeidnek, illetve kimondottan monitorra mennyit szánnál.?

[ Szerkesztve ]

(#8324) diegho


diegho
nagyúr

Ez így mennyire számít jónak?

LLC5-ön van, terhelés nélkül 1,256V-ot kap, terhelve 1,224 és 1,24 között ugrál.

SA és IO mindkettő visszavéve, Vcore 1.25V, minden más Auto.

Azt hogyan tudom megoldani, hogy terhelés nélkül visszavegye a szorzót és a feszt? MSI-vel még sose tuningoltam, Asus és Asrock-nál egyértelmű volt.

(#8325) bombibmw válasza diegho (#8324) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez elég jó szvsz.
A VID-ből kiindulva mehet még lejjebb is finomhangolással.

(#8326) diegho válasza bombibmw (#8325) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha lesz időm tolom majd lejjebb, az a célom, hogy ezen az órajelen legyen minél jobb.

Ezt a tervet követem:
- megkeresem mikor hibázik a linx
- adok rá +0,01-et
- kitesztelem a RAM-ot (16-16-16-36-on megy most 1,33V-on 3200-at, de úgy érzem ezt lehet még finomhangolni)
- ha megvan a proci és a memória is, akkor jöhet a Ring órajel
- ha az is megvan, akkor egyelőre örülök, majd valamikor jöhet egy 5ghz-es tesztelés

(#8327) schawo válasza diegho (#8313) üzenetére


schawo
titán

Akkor ennek is nagyon kellett a delid.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8328) diegho válasza schawo (#8327) üzenetére


diegho
nagyúr

Delid nélkül esélytelen lett volna a 4800-at stabilizálni, még talán vízzel se ment volna. Most meg letekert ventikkel is sima liba.

(#8329) Milka 78 válasza diegho (#8328) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálad is csökkentek az adott órajelhez tartozó feszek a delid után?

(#8330) windlord válasza diegho (#8328) üzenetére


windlord
őstag

Ring az mennyin van?

(#8331) MésziGab


MésziGab
tag

Intel i7-8700K-ra valaki rakott már delidelés nélkül NZXT X62 kompakt vízhűtést?
Milyen eredményeket produkált? Mennyivel lett hűvösebb?

[ Szerkesztve ]

(#8332) RECSKA válasza windlord (#8330) üzenetére


RECSKA
veterán

4ghz, hwinfon latszik.

En 5100on megyek most ( bekapcsolt igpvel nem primestabil 5200 1.35on) 4800as ringgel, 3066 c14en 350gflopsot tol.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8334) windlord válasza RECSKA (#8332) üzenetére


windlord
őstag

Szep!

(#8335) Beast007 válasza MésziGab (#8331) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nekem jelenleg ez a páros van. Viszont nincs viszonyítási alapom mert nemrég cseréltem 8700k-ra (8600k-ról).
Játékok alatt nálam 65 fok volt a plafon de alapon , illetve game boost van belőve biosból. ( 4600Mhz-nél megállnak a magok)
Annyi még hogy leszabályzott ventikkel, de nem a gyárival hanem NB eloop-okkal, puma fix 100%-ra állítva.

[ Szerkesztve ]

(#8336) laychi válasza diegho (#8324) üzenetére


laychi
veterán

Miért nem 4 giga rammal tesztelsz,ahogy azt szoktuk csinálni?
Az ad összehasonlítási alapot a többiekével.
A hőmérséklet is magasabb lenne valószínűleg és még az is előfordulhat,hogy hibázik.

(#8337) #59036672


#59036672
törölt tag

A linx még mindíg rossz gflops értékeket mutat 8700k procival?

(#8338) diegho válasza Milka 78 (#8329) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem teszteltem ki delid nélkül, semmi értelme nem volt, annyira fos volt. 1,2V 4500-on 2 perc linx után 86 fokon jártak a magok a szuper pasztával is.

@laychi mert engem nem az érdekel, hogy milyen a többiekéhez képest. Engem az érdekel, hogy amire nekem kell, ott stabil legyen és ne melegedjen, erre az alap linx beállítás tökéletesen jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8339) RECSKA válasza diegho (#8338) üzenetére


RECSKA
veterán

En most allitgattam a ryzent ( 2.pc) es prime szintu terhelest rakok ra csak obs kodolassal xD

X264 kodolasban nagyon mennek a rizsak, szenne verte a 8600kmat...

Sry, csak arra irtam, hogy siman lehet prime szinture terhelni a gepet. Megha nem is jatekkal.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8340) diegho válasza RECSKA (#8339) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem kódolok. Igazából a Sandy óta nem nagyon használtam semmi ilyen szart, mert a sandym 4 óra linx és prime után is stabil maradt, de cs:source 2 perc után csontra vágta, amíg nem adtam neki kis plusz feszt.

(#8341) FaTHI


FaTHI
őstag

Sajnos eljött az idő hogy a jó öreg I7-2600-as rendszerem leváltsam, mivel a gtx 1080Ti -hez sajnos kevésnek bizonyult.
Segitenétek milyen lapot vegyek ami árban max. 40k. Ramot 2x8 gb ddr4-et tervezek ez is jó lenne ha beleférne egy 40K ba. Illetve egy 8600K- procin agyalok az ha jól láttam az a 85-90k betakarja. szóval köszi a segitségeket előre is! Ja egy jó ház is kell az is elkopott :)

(#8342) diegho


diegho
nagyúr

Úgy néz ki 1,25V alá nem tudok menni, 1,24-el egy idő után hibázik a linx. 1,25V-on toltam 1 óra Pubg-t és semmi probléma nem volt.

Amit viszont, hogy nem tudom, MSI-nél nem tudom beállítani úgy, hogy ne 4800-on menjen állandóan az összes mag 1,25V-on?

(#8343) laychi válasza diegho (#8342) üzenetére


laychi
veterán

Adaptív módot válaszd ki a feszültségszabályzásnál,1,23V-ot adj és llc5-t állíts vagy 1,27V llc6
Windows energiaséma kiegyensúlyozott. Processzor minimum teljesítmény 5%, max 100%

(#8344) diegho válasza laychi (#8343) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez az adaptív mód hol kellene, hogy legyen?

Most annyit elértem, hogy a szorzó 8-48 között ugrál, de a vcore fix 1,248

[ Szerkesztve ]

(#8345) janos666 válasza laychi (#8343) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mit nyersz valójában a P-state szabályzással asztali gépen? 5W-ot?
Ha nem tiltod le a C állapotokat, az idő nagy részében (még játék, netezés, stb közben is) C>=1 állapotban lesz a magok egy jó része, nem P-ben, amikor szinte alig (vagy akár egyáltalán) nem vesznek fel áramot (és sokszor még akár az uncore pár része se, ha a package-C is engedve van).
De már a C állapotokkal se foglalkoznék asztali gépen C1E-n túl, mert onnantól lefelé az is csak néhány Watt az egész CPU-ra nézve.
Mi értelme van, ha nem akkumulátorról üzemel (de lehet néha potenciálisan kis teljesítmény veszteség a mély C állapotok, vagy a P-state játszadozás miatt)? Ezeket nem asztali gépekhez találták ki, hanem notikhoz és esetleg olyan szerverekhez, ahol jelentős költség a légkondicionálás.
Még maga az Intel is azt javasolja, hogy kapcsoljuk ki a P-state szabályzást a Windows-ban (más nével SpeedStep/SpeedShift, avagy az 5-100% a Windows sémában).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8346) laychi válasza janos666 (#8345) üzenetére


laychi
veterán

Ő kérdezte,én válaszoltam. :)

(#8344) diegho
Vcore-nak és VID-nek is változnia kell.
8-48-as szorzó közti órajel változás a speedstepnek köszönhető.

[ Szerkesztve ]

(#8347) s.bala31 válasza FaTHI (#8341) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem olvasol más topicot hogy Intel-ben gondolkodsz? Minden nap leírják ezerszer, hogy azintel egy sz*r szemét, és csak az AMD. :)
Én a helyedben még várnék egy picit a 9. gen-re, hátha lehet kapni novembertől és talán még a jelenlegi proci árakra is kedvező hatással lesz, ha mégis a 8600K-nál maradnál.

(#8348) Milka 78 válasza FaTHI (#8341) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Alaplapos összefoglaló ;)
Szerk. Ennyiért csak belépő szintű Z-s deszka fog beleférni, háznak meg egy jól szellőző/airflow kuckót néznék, de a házas topicban segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#8349) FaTHI válasza s.bala31 (#8347) üzenetére


FaTHI
őstag

Nem olyan sürgős ,de fogalmam sincs Amd fronton mi a helyzet.

(#8350) s.bala31 válasza FaTHI (#8349) üzenetére


s.bala31
őstag

Ironizálni akartam, de úgy látszik nem sikerült jól megfogalmazni :) Amúgy a jelenlegi Intel árak mellett valóban jobb ár/érték aránnyal rendelkeznek az AMD CPU-i (csak itt ph-n már röhejes hogy minden Intel-el kapcsolatos cikk alatt telesírják a fórumot hogy ezt bizonygassák). Ezért írtam hogy ha nem sürgős én várnék még egy kicsit a helyedben, hátha mérséklődnek az árak az új generáció megjelenésével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.