Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8752) ImpersonatoR válasza mgabi (#8744) üzenetére

De azt hogy kerüli, ki hogy a lefogatót ha rászorítod ne karcolja meg.
Illetve a hűtő se.

9600K n amit visszavittem egyértelműen látszott, hogy használtam már.
A tray 9900K n pedig semmi nyoma nem volt hogy használt lenne.

Caseking-ről esetleg el tudom képzelni, hogy válogatja, ők még egy egyedi kupakot is raknak rá de egy alzáról nem hinném.
Bár ott is láttam már delideltet.

(#8753) Darth_Revan válasza ImpersonatoR (#8752) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem is Alza-s van és semmi nyom nincs rajta, gondolom ha egyszer beszerelik foglalatba akkor az már hagy nyomot vagy tévedek ? :F

(#8754) mgabi válasza ImpersonatoR (#8752) üzenetére


mgabi
senior tag

speciális teszt bench: hűtőzsírt nem használnak. és nem egyből 5 ghz-n tesztelnek, hanem undervoltolva megy-e mondjuk fixen 4,2ghzt terhelve. ha igen akkor ígéretes példány, és tesztelik tovább. Persze ezt nem tudhatod, hogy a nagykerek mit mókolnak a nyers és válogatott tálcával. lutri az egész továbbra is, de tálcásnál nagyobb eséllyel buksz a silicon lotteryn.

(#8758) wassabi11 válasza Milka 78 (#8737) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Alapon megy , nincs bekapcsolva az xmp profil, de lehet hogy a win doglott le ez a 3.konfig amit at elt

(#8759) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Beírom ide is....ha valaki OC- tol, és stabilnak tűnik minden,attól még nem biztos,hogy az,nézzétek meg a Win10 eseménynaplót és ha ott láttok ilyen bejegyzést akkor ott még nem stabil a dolog ...
No kinek milyen...??

Ez főleg játékok alatt dobja,tegyétek fel a "Need for Speed - Payback"-et nekem anno a 8700K-val stabil oc alatt(annak hittem),ezzel a játékkal dobta ezt a hibát,kellet még egy kis +vcore és megjavult...
Köszi!
:R

(#8761) - = Zk = - válasza ScomComputer (#8759) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt honnan hozod elő és hogy?! :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8762) ScomComputer válasza - = Zk = - (#8761) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most komolyan ,le kell írnom,hogy hogyan nézed meg a winlogot...vagyis az eseménynaplót.. :D

#8763) - = Zk = -
Akkor ideje elkezdeni a köv.20évre..

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8763) - = Zk = - válasza ScomComputer (#8762) üzenetére


- = Zk = -
félisten

SOSE nyitottam meg az elmúlt 20 évem alatt :U :B

szerk.
peersze. vért ne adjak?! ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8765) ImpersonatoR

Na most volt idom kicsit próbálgatni a lapot a BIOS-t meg szoknom kell.

1,285 Vcore feszültség + LLC Turbo (Asus lapban LLC6 a megfelelője kb)

All core 50x

1,25V n mar kifagyott most kicsit tesztelgetem játékok alatt is új BF V ahogy nézem szépen használja mind a 8 magot.

(#8766) clyvejhamma válasza ImpersonatoR (#8765) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Szépen hasít! Mivel hűtöd?

(#8767) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#8765) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez a teszt semmit nem ér....a cinebench-et nagyban befolyásolja milyen ram van a gépben...mennyi mhz-n megy...a 9900K-t kb 40-50%-ban használja ki valósan....
Toljál rá egy prime-t 2 órán át... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8768) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#8770) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Miért erőltetik a ryzen processzort a gép ép építő topic-ba, ha a játékra Intel jó?

(#8772) schawo válasza cooi11 (#8770) üzenetére


schawo
titán

mert intel drága most

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8773) cooi11 válasza schawo (#8772) üzenetére


cooi11
senior tag

Jól gondolom hogy ez olyan mint ha, nyári gumival is lehet télen menni csak
nem annyira jó, de olcsóbb!

[ Szerkesztve ]

(#8774) BeZol válasza cooi11 (#8773) üzenetére


BeZol
őstag

Az emberek 80+ %-ának erősen esélyes, hogy elég a 60+ fps. A rizsa ezt hozza nekik, és kész, fele annyiból megvan a proci. A benchmarkok singleplayerben készülnek, ott meg még nagyon az sem feltétlen jön le a tesztekből, h amúgy multiban 2/3 annyi fps van velük (multit ugye hogyan reprodukálsz h fair legyen? sehogy).

(#8775) schawo válasza cooi11 (#8773) üzenetére


schawo
titán

Téli gumival menni kicsit olcsóbb és sokkal rosszabb, intellel játszási sokkal drágább, és kicsit jobb.

Persze ettől még lehet intelt venni, ha az a kicsit jobb nagyon fontos. De ajánlani nyilván nem fogják. Ajánlós topikokba nem olyanok járnak, akiknek ez kulcskérdés. Most én is komolyan filózok azon, hogy eladom az intelt jó áron, és veszek helyette amd-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8776) schawo válasza schawo (#8775) üzenetére


schawo
titán

Sőt, addig gondolkoztam, hogy el is határoztam magam. Eladom a 8600k-t, nincs kihasználva. Berakom helyére a tartalék 8100-amat, ami a fiókban porosodik. Aztán megvárom a jövő tavaszi új amd-t, vagy pedig az árak mérséklődését.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8777) palfitom válasza cooi11 (#8773) üzenetére


palfitom
félisten

Rosszul gondolod!

És nem "erőltetjük", csak jelen árak mellett sokszor a Ryzen a jobb választás.
Főleg úgy, hogy a legtöbb kérdező 100-200k-ból akar gamer-gépet építeni...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8778) clyvejhamma válasza ScomComputer (#8767) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nem egy benchmarkolásra kitenyésztett app valóban, viszont a C4D (valamikori) renderengine-jét használja, tehát az eredményei nagyon jó viszonyítási alapot adnak valós felhasználáshoz. Egyébként 100%-on pörgeti a magokat és kiválóan skálázódik a magszám növekedéssel...

[ Szerkesztve ]

(#8779) bajnokpityu válasza clyvejhamma (#8778) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kár, hogy a valós programok messze nem szoktak ennyire jól skálázódni.
ezért a valós élet valós programjai sebességét nem jól méri.

ez nekem fontosabb, mint az, hogy ha jól irnák meg a proggikat, mennyire király sebességem is lehetne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8780) mgabi válasza cooi11 (#8773) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem azt jelenti, hiszen a téli és nyári gumi ugyanannyiba kerül. Képzeld el, hogy holnaptól az autódra a nyári gumiszett 100 ezer forint helyett 200 ezer forint lenne, miközben a téli ugyanúgy 100ezer forint maradna. Tavasszal meg vakarnád a fejed, hogy inkább fent hagyom a télit nyáron is. Igaz, hogy a féktávom hosszabb és a kanyarsebességem kisebb, de ez van. Aki meg aszfalt hulligánt akar játszani, az megveszi, mert YOLO van és a pénz nem számít.

(#8781) hokuszpk válasza cooi11 (#8770) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert annyival nem rosszabb, mint amennyivel olcsobb.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8782) hokuszpk válasza palfitom (#8777) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ja, a teljes konfigra szant ar a masikfele. minap is jottek nekem, hogy vodepkartya van egy 1050TI szemelyeben, szoval anelkul de full uj gepet szeretnenek max. 120 es ferjen bele az I5 8600.
nem lett belole deal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8783) Achill3uS válasza ScomComputer (#8767) üzenetére


Achill3uS
veterán

mivel ez egy benchmark és nem stabilitás teszt :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8784) Create. válasza hokuszpk (#8782) üzenetére


Create.
addikt

Újonnan még mikor nem volt elszállva az ár akkor is neccesen jöhetett volna ki.

Amd-vel csak annyi a baj, hogy játéknál fentebb nem lehet lépni, mert a 2600 ugyanazt hozza mint a 2700x, ami egy i5 8400 z lapban 3200-as rammal, és itt fentebb léphetsz 8700k-ig, amit azért már észre lehet venni. Mondjuk aki csak singleplayerrel játszik (vagy akár multival, ha nem érdeklik a droppok) annak teljesen jó a ryzen is, fps-t hajhászni (főleg a min fps-re gondolva)csak az intel.

A kövi ryzen hátha jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8785) Milka 78 válasza ScomComputer (#8768) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már a saját? Minden érdekel. Deszka, hőfokok, feszek, vrm, bios privibe, postagalambon, homokozóba...stbstbstb:K

[ Szerkesztve ]

(#8786) Achill3uS válasza Darth_Revan (#8753) üzenetére


Achill3uS
veterán

a gyári teszt folyamat nem hagy nyomot a kupakon. amikor te berakod először a foglalatba a cput és rácsukod a latch-et az látható nyomot hagy a kupak azon részén ahol leszoritódik. abból meg lehet mondani, hogy használták e már. (persze mindent ki lehet trükközni, elég levenni a leszoritót.) szerintem a casekingnél nem adnak el olyan tray procit ami nem volt megnézve. mit gondoltok miből válogatják a pretestedként árult darabokat és mi lesz a gyengébb darabokkal, visszaküldik intelnek? :D nem véletlenül nem veszek tőlük egy darab cpu-t sem. a tray drágán esélyes h xar, a pretested meg horror áron van. :U akkor inkább random dobozos bárhonnan.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8787) hokuszpk válasza Create. (#8784) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ez az. nemakarok itt melyebben belemenni, mert off ; de azert a realitas az, hogy 1050TI ala barmelyik beleposzintnel jobb proci megfelel.
akinek meg majdnem full konfigra 120E van osszesen, az majd nemtom mikor vesz 1070 teljesitmenyszint feletti kartyat, alatta meg a 2600X lefed mindent, amikorra meg tovabblepne, mar ki tudja mi lesz kekbol es/vagy pirosbol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8788) clyvejhamma válasza bajnokpityu (#8779) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nem értem miről beszélsz...A C4D egy valós program, a cinebench egy valós projekt valódi renderelését végzi. A hasonló programok (CPU render) eléggé hasonló eredményt fognak mutatni.

(#8789) bajnokpityu válasza clyvejhamma (#8788) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, akinek erre kell, annak jó mérőprogram.
arra akartam utalni, hogy az emberek zöme ezt nézi, közben nem erre az adatra van szüksége.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8791) mgabi válasza hokuszpk (#8782) üzenetére


mgabi
senior tag

120 ezer :)))) haverom is azt hitte, hogy a PC konzol áron megy, mondom neki, hogy egy közel elfogadható gép 500 ezer, jó 700-800 ezer kompletten, high-end meg 1+ millió. Vett egy konzolt...

(#8792) Carasc0


Carasc0
őstag

Amúgy érdemes várni 1-2 hetet (black friday stb) árcsökkenés céljából? Vagy esélytelen, hogy 1 éven belül az i9 9900k 150-160k körül lesz?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#8793) Shkiz0 válasza cooi11 (#8770) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pontosan le tudom neked vezetni miért, mert épp gép cserén gondolkodom, és számolgattam intel / amd összeállítást is.
Mindjárt bemásolom azokat az árakat és alkatrészeket amiket én néztem ki, és meglátod, hogy baromi nagy difi is lehet közte.
Az árak nettó árak (én tudok vásárolni úgy, azt most ne nézd) szóval ezt még nyugodtan szorozd meg 1.27-el illetve legalább 5% kereskedői haszonnal, de még ha "féláfával" is számolsz akkor is 80.000 forint különbség van, az meg rengeteg, főleg a magyar fizukhoz mérten.
Plusz ott van az, hogy azt a pénzt inkább VGA-ra költöd, és mindjárt még előnyt is tudsz kovácsolni a hátrányból.

Nyers erőben még mindig intel a nyerő, de nincs nagy difi 5-10%-al gyengébb kb az AMD mint az intel.
Az meg, hogy 120-130 FPS helyett esetleg 110 van nem hiszem, hogy probléma, ha cserébe olcsóbban megúszod.
Nem vagyok elfogult, volt már az évek alatt mind a két oldalról gépem, de most én is inkább az AMD-s konfig felé hajlok.
Ami miatt így van, hogy a jelenlegi 2700x-el is bőven el lehet lenni évekig, de ne felejtsük el, hogy AMD-nél 2020-ig marad az AM4 (utána is elképzelhető, de erről nem beszéltek még a pirosak) és minden addig érkező proci fog menni a jelenlegi lapokban. Jövőre érkezik a Zen2 és könnyen lehet, hogy a 7nm hatására már tudnak még annyit reszelni rajta, hogy felvegye a versenyt single core is a 8/9xxx procikkal.
Intelnél, meg borítékolható, hogy a következő procihoz, újra kukázhatod ki a mostani z370/z390 lapokat.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8794) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van elozetes datum arra, hogy mikortol lehet majd megvasarolni a Maximus XI Extreme -et? Sehol nem talalok, pedig mar a mintadarabok regen kimentek, tesztek mar regen meglettek csinalva.

Don't Tread On Me

(#8795) palfitom válasza hokuszpk (#8782) üzenetére


palfitom
félisten

:))

(#8785) Milka 78
:D

(#8791) mgabi
Hát igen. Csak játékra, véges (1-200k) keretösszegből konzolt érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8796) mgabi válasza Shkiz0 (#8793) üzenetére


mgabi
senior tag

Pontosan: 280e + áfa = 355e + 180e vga = 535e + 90 ezres alap 144hz monitor = 625e + 100ezer ház, táp, periféria = 725 ezer. i9, 4K IPS panel, 2080(Ti), stb cuccokkal egy "gamer" erőmű még ennél is nagyságrendileg drágább, és ehhez jön még a mostani inteles árrobbanás. Akinek most kell gépet építenie azt nem irigylem, mondjuk a VGA piac legalább rendbe jött, de az RTX árazás továbbra is nagyon elszállt.

(#8797) Bravo198 válasza ImpersonatoR (#8752) üzenetére


Bravo198
tag

Én ma vettem egy 9900k-t (Tray) az Alzából, de látszott rajta, hogy használt, pedig újat rendeltem. Azonnal vissza is adták a pénzt... Újat nem tudtak adni, mert nem volt raktáron, most megrendeltem újra. Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#8798) Shkiz0 válasza mgabi (#8796) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyedüli bajom az AMD-vel, hogy haklis a ramokra.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.