Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) MPowerPH válasza eldiablo (#9500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szvsz ez szegyen...

Don't Tread On Me

(#9502) eldiablo válasza MPowerPH (#9501) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Persze hogy az. Van rá megoldás, de engem különösebben nem izgat.

(#9503) Cyberboy42 válasza eldiablo (#9500) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ja vágom. még szerencse hogy az usb-k futnak valahogy :(

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9504) D-LAN|FuRioN válasza ReFleXx (#9466) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi a tippet, utána olvastam külföldi teszteknek és elég volt simán fixen belőni 2666-ra a biosban 15-15-15-35 2t default 1,2v és viszi simán, hiba nélkül. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#9505) laychi válasza eldiablo (#9495) üzenetére


laychi
veterán

És a korábbi mérés a felsőkkel azonos órajelen,ringórajelen történt? ram órajel,időzítés azonos volt?
Rendszer háttérfolyamatok nem kavarhattak be?
Frissítés,víírusírtó,böngésző,egyéb progi pluszban futott esetleg???

(#9506) - = Zk = - válasza venom8888 (#9474) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 6600K-ról váltottam 7700K-ra... mindkettő 4,5GHz-en ketyeg/ett..1440p ultra gaming... nekem megérte a csere.. lap+ram volt, azoktól MÉG nem akartam megválni... ca 1 évig elleszek ezzel a kombóval és aztán ha találok XI Hero+9700K-t, akkor lap+proci csere...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9507) eldiablo válasza laychi (#9505) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ehhez képest lebutítottam a konfigom, 5.1Ghz helyett 5Ghz, 3200-as RAM nem ugyan olyan időzítés (nem is tudtam, hogy ekkora TRFC-t is be lehet adni :) ): [link], de megpróbáltam 2130-as RAM-al is, plusz monitorozó szoftver +2 CPUZ ablak.
8.x re nem jön már frissítés Skylake utáni cuccokra, és elég sok proginak kellene futnia, hogy ennyire megfogja, hogy +100Mhz CPU-t és 1070Mhz RAM difit csak úgy elemésztett. :) Valami más lehet a háttérben.

(#9508) venom8888 válasza - = Zk = - (#9506) üzenetére


venom8888
őstag

Aha. Hat en nem 1 evre vennem, lehet varok,es egy baszo procit teszek be a kartya melle. Lesz meg itt learazas.

(#9509) - = Zk = - válasza venom8888 (#9508) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor jogos... :K

nekem az 1440p miatt kellett "vmi" tüzet oltani... most kivárok, hogy kicsit mások legyenek az árazások és lecsapok :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9510) ReFleXx válasza eldiablo (#9507) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha jol latom nala a speedstep is megy, en ha fix-re raktam a szorzot, mar akkor is plusz fps-eket mertem, pedig latszolag ugyan annyin pörgött a proci.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9511) jancsi17


jancsi17
csendes tag

Sziasztok!
Beléptem én is a körbe egy i5 8600k & Asrock z390 Extreme 4 -el .
Pöcc röff indul, de mikor beállítom a procit valamint a ramot, elmentem a beállítást és jön a hiba! Nem jegyzi meg azt a beállítást amit belőttem neki és az alapbeállítást látja csak továbbra is! Az érdekesség pedig, hogy az advanced menüben ott van a beállított érték, de nem azzal indul és windowsba is csak az alapértékeket látja. A legfrissebb bios van rajta.
Ilyet még nem láttam, ki is kapcsoltam a gépet az idegtől, majd hazamegyek a melóból folytatom tovább a sztorit.
Esetleg bios elem vagy regebbi biosra visszamenni csak találgatok....

(#9512) eldiablo válasza ReFleXx (#9510) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Este rápróbálok arra is, hátha az az oka. Régen volt olyan, hogy lap és lap között volt teljesítmény difi, de azt gondolom, hogy már nincs ilyen.

(#9513) schawo válasza jancsi17 (#9511) üzenetére


schawo
titán

cmos reset

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9514) mcs


mcs
veterán

Múltkor anyáztam itt a Win 10 ramkezelésével kapcsolatban.
Most bővítettem a konfigot 8 gigányi rammal, és másképp is viselkedik a rendszer. A háttérben sokkal ritkábban nyit meg és zárogat be alkalmazásokat, az Unreal Tournament első nekifutásra pedig 30 perc után se akadt meg. (kop-kop)
Eljutottunk odáig a Win frissítéseinek hála, hogy játékra kevés a 8 giga? :D

[ Szerkesztve ]

(#9515) zzola válasza mcs (#9514) üzenetére


zzola
félisten

Már évekkel ezelőtt eljutottunk a 16 GB-hoz, csak egyeseknek nehéz a felfogása...mert minek a 16GB, ha megy 8-cal is...

(#9516) mcs válasza zzola (#9515) üzenetére


mcs
veterán

Annak idején az i5 4460 konfiggal vígan elvoltam 8 gigával, és nem voltak komolyabb akadásaim, kivéve a Forza Apexet, most pedig kisebb étkű játékokkal is könnyen felemésztődik. Elképesztő, 7-8 gigás mennyiséget is be tud kesselni magának a Win. Jövőre vagy két év múlva 32 giga lesz a minimum? :U

[ Szerkesztve ]

(#9517) zzola válasza mcs (#9516) üzenetére


zzola
félisten

AZ akkor volt, most meg most van! 16GB sem lesz elég sokáig...

(#9518) mcs válasza zzola (#9517) üzenetére


mcs
veterán

Akkor is Win 10et használtam, és felháborít, hogy a frissítések egyre agresszívebben kezelik a ramot. Mintha egy szándékos húzás lenne a Microsoft részéről, hogy pénzelve legyen a pc ipar.

(#9519) diegho válasza mcs (#9518) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez meglepő? Az XP a megjelenésekor simán ment egy 1ghz körüli procival és 128MB memóriával, a végén már a 2 mag és 2GB volt az alap, hogy használható legyen.

(#9520) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Valaki látott már bármilyen hiteles tesztet a W10 1809 vs látványos ht teljesítményromlás sztoriról?

(#9521) mormota79 válasza Milka 78 (#9520) üzenetére


mormota79
tag

Ott a PH! :))
Rtx teszt is lehet azért késik mert keresik azt ahol a vega győzhet :Y

(#9522) Geller72 válasza Milka 78 (#9520) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem 1803 alatt is elég nagy cumi volt a patch. Ki is heréltem. Játéknál nem néztem, hanem "nettó" számításban/progiban, amit én használok. Ott a belső bench-ek alapján cefet szopás lett volna, így kikapcsoltam a csába. Már nincsenek meg a mentett képek, de cca~ 15415 vs. 17680 pont a herélés előtt /OS patched/ és after. Az nekem sok. Gammában ez szvsz sokkal több is lehet és a HT OFF még nincs is benne. Elég jól lejön azért a 9700 vs. 9900 alapján, hogy mi lesz HT OFF esetén. Legalább 6 magnál szerintem no para. Szvsz.

Más.

Elmúlt egy éves a 8700...nézelődtem. 9900k, vagy 9700k? Van itt már valakinek 9900K? Mennyire forrófejű mondjuk (ha/gondolom előtte a 8700k volt) 8700k-hoz képest? Gyanús az a megpendített 130W TDP a 9900k esetén. :U Tudja valaki, mennyi az all cores 9900K esetén?
Van minimális tapasztalat ezzel a procival valakinek?
:R

(#9523) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Holnap jovok egy 9700K-val :P.
Van amugy valami kulfoldi batch vagy fpo tablazat?
Lesz nalam 4db hatha tampont melyik hogy mehet :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9524) Darth_Revan válasza Geller72 (#9522) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sokaknak van itt 9900k
Nekem Kraken x62-vel 4.8 Ghz-en kepes elérni 200W-ot és Aida 64 small fft test esetében 93C-ig is felment.

(#9525) pigatt válasza Darth_Revan (#9524) üzenetére


pigatt
őstag

Ennek fényében 4.5Ghz-en BQ Dark Rock Pro 4-el mi várható szerinted?

i9 / 4080 / 32"

(#9526) Shkiz0 válasza pigatt (#9525) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem 8600k-n van, leszabalyozva 4700-en 1.25v-al IBT alatt 89-90 korul megfogta. Delid nem volt termeszetesen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9527) Geller72 válasza Darth_Revan (#9524) üzenetére


Geller72
veterán

Bammeg.. :D. Lehet, hogy is nem kell? :DDD. All cores max freki mennyi?

(#9528) Create. válasza Shkiz0 (#9526) üzenetére


Create.
addikt

Delidelt 8600k-val meg egy deepcool gammaxx 200t-vel 1.210v 4700-on 76fok-nál megállt ibt maximum alatt.

(#9529) clyvejhamma válasza Geller72 (#9522) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nekem a 9900k Noctua Uh14s-el, két ventivel 80 fok körül áll meg, 2-3 órás c4d render esetén. Alapon hajtom, allcore 4.7 GHz.

[ Szerkesztve ]

(#9530) Darth_Revan válasza Geller72 (#9527) üzenetére


Darth_Revan
veterán

8 mag @ 4.8 Ghz-re van állítva.
Ez a hőmérséklet természetesen Linx és Aida64 small fft teszttel értendő, azaz az abszolút max amik 200W+ is képesek kicsavarni a CPU-ból.
Cinebench 80C alatt, Fire Strike cpu physics teszt és játékok alatt meg 70C-t se éri el.

Sokan a külföldi fórumokon is büszkén mutogatják, hogy sima AIO vízhűtéssel (vagy ne adj Isten léghűtéssel) képesek elérni "normál" hőmérséklet (80-85C) mellett "stabil" 8 mag @ 5.0 Ghz-et...na igen, de akik ezeket mutogatják azoknak a "stabilitás teszt" abból áll, hogy futtatnak 1-2 Cinebench-et és ha nem dob azonnal BSOD-t, akkor már "stabilnak" mondják.

Persze ha ráeresztenének egy Linx vagy Aida64 small fft tesztet akkor azonnal BSOD-t dobna mivel egy szempillantás alatt elérné a 100C-t.

5.0 Ghz-et komoly teszt alatt csak igen komoly custom vízhűtéssel lehet elérni, de még ott is 90-95C lesz a hőmérséklet.

A 9900K ilyen forrófejű lett sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#9531) clyvejhamma válasza Darth_Revan (#9530) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nem nagyon volt időm tesztelgetni (1x próbáltam), de 5GHz-re állítva nekem is exponenciálisan kezdett melegedni.

(#9532) hokuszpk válasza Darth_Revan (#9530) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ketszer is emlited az "Aida64 small fft" tesztet, akkor nemlehet eliras.
viszont ez nekem uj, merre keressem ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9533) Pioneer válasza Darth_Revan (#9530) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ez valóban így van sajnos, köszönjük Intel...

Léghűtéses I9-9900K tulajok semmi jóra ne számítsanak, :(

Saját tapasztalt:

AIDA64 Stressz tesztet. 10 perc 100% terhelés alatt elérte a 92 Celsius fokot a legmagasabb hőmérsékleten dolgozó mag. (Teszt környezet: ~24 Celsius fokos szoba hőmérséklet, módosított Thermaltake Frio Extreme Silent 14 Dual léghűtéses toronyhűtő, Bios alapbeállításokon, memória XMP profil bekapcsolva.)

Delid után:

A számítógép összeszerelése után ismét lefuttattam ugyan azt a 10 perces Stressz tesztet, teljesen azonos Teszt környezetben. Az eredmény -9 Celsius javulás volt, így a legmagasabb hőmérsékleten dolgozó mag 83 Celsius fokos volt.

(Én csak a forraszanyagot teljes eltávolítására vállalkoztam, biztonsági okokból a szilícium mag anyagvastagságát változatlanul hagytam.)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9534) Milka 78 válasza mormota79 (#9521) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gonóóósz!:D

Geller : Nekem pl nem volt gondom a 1803-nál és anikkel játszottam nem volt betorpanás (igaz nekem spectre előtti bios van a lapon). Most frissült a verzióm ezért vilt a kérdés.

Pioneer : Az a kemény,hogy megcsinàltad a delidet:K

[ Szerkesztve ]

(#9535) Darth_Revan válasza Pioneer (#9533) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nice, én nem merném bevállalni a 9900K delid-et, pedig ráférne, a leghűvősebb és legmelegebb mag között 12C különbség van :O

Ha csak fpu marad bepipalva ugy mennyi a homerselet?

Meg nem sok az a feszültség? CPU-Z szerint nálam max terhelésnél (FPU teszt+Linx) 1.210V körül kap, nálad viszont 1.284V :Y

[ Szerkesztve ]

(#9536) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Más: Wprime mennyire terheli a CPU-t egy AIda64 FPU vagy Prime95 FPU teszthez képes?
Csak mert Guru3D Wprime tesztet futtatott 5.2 Ghz-en AIO hűtéssel és gyanúsan alacsony hőfokot kaptak (85C) :U

Vagy egy újabb szilikon lottós (1 a 100-ból, ami rendkívül jó minőségű és kevés feszt igényel) CPU-val mutogatják, hogy miylen jó a 9900K ? :F

[ Szerkesztve ]

(#9537) Pioneer válasza Darth_Revan (#9535) üzenetére


Pioneer
senior tag

Hidegen én sem mertem volna bevállalni a Delidelést, de sikerült beszereznem egy Professzionális forrasztó állomást, azzal csináltam. Amivel a megfelelő előkészületek után, biztonságosan és könnyedén letudtam forrasztani a CPU kupakját. ;)
Az egész folyamat alatt egyszer sem használtam hegyes/éles fém eszközt, ezzel is nullára redukálva a processzor véletlen sérülésének a lehetőségét.

Amit az előbb elfelejtettem leírni, hogy folyékony fémmel (CLU-val) kentem fel a szilícium magot és a kupak belsejét is, majd összeragasztottam fekete hőálló szilikon ragasztóval.

Nem, nem sok a 1.284V alapfeszültség, sőt 1.3 Voltig teljesen normális, tessék elolvasni az összefoglalót! :P

Egyébkét a VCore feszültség alapértéke nagyban függ a hőmérséklettől. Mivel léghűtőt használok, annak jóval lassabb a hőelvonási képességé, mint egy vízhűtőnek. Ergo, ha a te vízhűtődet beszerelnénk az én léghűtőm helyére, nem csak a hőmérséklet csökkenne, hanem a VCore feszültség alapértéke is. ;)

Megcsináltam az AIDA64 Stressz tesztet, úgy hogy csak az FPU-t pipáltam be. 91 Celsius fok volt a legmagasabb hőmérsékleten dolgozó mag. CPU fogyasztás 174.8 Watt. :))

Először azt hittem, hogy valami "hiba csúszott" a tesztbe, ezért gyorsan megismételtem a tesztet, úgy hogy mind a 3 lehetőség be volt pipálva felül. És lőn világosság, 83 Celsius fok volt a legmagasabb hőmérsékleten dolgozó mag. CPU fogyasztás 135.5 Watt. :DD

(A szoba hőmérséklete mind két esetben 23 Celsius fok volt.)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9538) subaruwrc válasza Pioneer (#9533) üzenetére


subaruwrc
félisten

8 fokért megérte garvesztessé tenni a 200 rongyos procit.

105-ig üzemi hőfok nem értem ezt a nagy agonizálást a hőfokokon.

8 mag 16 szálas chip fullra terhelve hány fok legyen ? 25 ?
akkor jobban aludnátok tőle?

(#9539) MPowerPH válasza subaruwrc (#9538) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nem bukta a garit. :)

Don't Tread On Me

(#9540) #59036672 válasza subaruwrc (#9538) üzenetére


#59036672
törölt tag

Lesz nálatok EVGA Z390 Dark lap?

(#9541) Pioneer válasza subaruwrc (#9538) üzenetére


Pioneer
senior tag

Delid után 9 Celius fokot javult.
Minden leendő 9. generációs forrasztott kupakos Intel proci tulajdonos ki-ki maga döntse el, hogy érdemes-e számára Delideltetni a processzorát a minimális javulás érdekében.

Nincs garvesztés, mert nincs látható nyoma a folyamatnak, pontosan ugyan úgy ragasztottam vissza a kupakot, ahogy előtte volt.

Tévedésben vagy 80-85 C a normális maximális üzemi hőmérséklet. Ha a felett használod tartósan throtlling-ol a proci, vissza vesz a teljesítményből, próbáld ki egy szerkesztő program, vagy videó konvertálás alatt.

Ha tartósan 105 C használnád a procit, hamar kiégetnéd!

Mielőtt hülyeségeket irkálsz, olvasd el legalább az összefoglalót!

"8 mag 16 szálas chip fullra terhelve hány fok legyen ? 25 ?"

Max 60-70 C az lenne a normális és az elvárható!

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9542) Darth_Revan válasza Pioneer (#9537) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na szep :C

Nekem is valahogy csokkenteni kellene a fogyasztast tdp limit nelkul, mert nekem +100 mhz-el megy gyorsabban, viszont 200-210 W-ot fogyaszt :W

(#9543) subaruwrc válasza Pioneer (#9541) üzenetére


subaruwrc
félisten

mire alapozod ezt a 60-70c lenne az elvárható dolgot ?
mert szerintem a hasadra csaptál.

ki írt tartós 105c használatot?
álmodtál ?

azt írtam 105-ig üzemi hőmérséklet de korrigálom magam, 100C a tjmax intel szerint

delidelt cpuról amúgy meg egyszerűen meg lehet mondani hogy " ugyanolyanra lett visszaragasztva mint a gyári "
bocs ha a lelkedbe tiportam ezzel biztosan nagyon szépen delidelsz és ragasztasz.

(#9544) ReFleXx válasza eldiablo (#9512) üzenetére


ReFleXx
addikt

raprobaltal vegul?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9546) eldiablo válasza ReFleXx (#9544) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem, családoztam. :) Talán ma este.

(#9550) Geller72 válasza subaruwrc (#9543) üzenetére


Geller72
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.