Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) ates2 válasza Glaz-dozfhut (#9400) üzenetére


ates2
senior tag

:U nem egyforma a 2 venti :F jó az úgy ? vagy csak nekem fura esztétikailag :D

[ Szerkesztve ]

(#9402) Glaz-dozfhut válasza ates2 (#9401) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem volt így használva üzemszerűen, csak kipróbáltam a rögzítést. Meg, hogy fel lehet-e rakni a számítógépház oldalát, ha mindkét helyen ilyen venti lenne. '14-es kép

- Glaz-doz-fhut -

(#9403) ates2 válasza Glaz-dozfhut (#9402) üzenetére


ates2
senior tag

ah ok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9404) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nem tudom ez jelent-e valamit, de az ASUS honlapon azt APEX lap képe lecserélődött! Most már dobozzal együtt látható.

Majd csak lesz végre róla több infó és készlet is!

i9 / 4080 / 32"

(#9405) MPowerPH válasza pigatt (#9404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozeledik a Mikulas, szoval nincs kizarva. :)

Don't Tread On Me

(#9406) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Hát hol is kezdjem :D Lényeg, hogy i5 4670-es platformról szerettem volna már váltani, amit jó áron el is tudtam adni, de lehet kár volt. ezek az árak elég durvák. Ráadásul olvasom, hogy ahhoz képest semmi fejlesztés, de évrő évre hoznak kie erősebb és erősebb konfigokat, meg hogy kevés a 6 mag meg hasonlók. Most sikerült nagyon jó áron egy i5 8600K-s, Asus z370g-s Rx580-as gépet nagyon-nagyon jó áron összeraknom. Csak most itt olvasgatom, hogy így meg úgy kevés :D hááátt..... majd nem elment a kedvem az egésztől. Van hozzá egy kraken x54 hűtőm, terveztem egy kis minimális OC-t de semmi durvaság.

A lényeg, hogy szerintetek egy 3-4 évig ki lehet-e vele bírni egy 1080P-s 60FPS-es gémingre vagy már most felejtsem el xD Mert igen egy i5 4670 nehezen, de idáig kibíta. Kérdés, hogy ez is bírni fogja-e eddig.

Lelkesítsetek, hogy jól választottam :D végülis én örülök neki mert végre valami új csak kicsit elkeserít ez a folyamatos értelmetlen évenkénti gyorsulás, hogy vegyed, vegyed az újat.

(#9407) Danex válasza csumpa93 (#9406) üzenetére


Danex
addikt

60fps-re szerintem elég lesz :)

(#9408) mgabi válasza csumpa93 (#9406) üzenetére


mgabi
senior tag

Kibírja, 2 év múlva ha nem teszik raksz bele, egy 9700K-t vagy 9900K-t. RX580 mellé tökéletes, nem lesz CPU limited. Viszont tuningold a procit mindenképpen, mert a 4,30ghz alap turbó órajel, ennek a procinak meg sem kottyan. Szolidan adsz neki egy 4,6Ghz-t, azt mind viszi lazán egy szar hűtővel is. Ha picit jobban értesz hozzá, akkor mehet 4,8 is, vagy deliddel 5,0-5,2 silicontól függően.

Lelkesíteni nehezen tudlak ilyen árak mellett sajnos. Nagyon foghúzós az intel. Munkatársam apja most vett egy gépet, pedig én építettem volna neki jövő héten, mert akkor érek rá, egy jó kis Ryzent, de nem bírta ki Bement egy számtech boltba és rásóztak egy i3 7100-t 52 ezer forintért plusz a többi szart. Röhögtem magamban egyet. okos.

(#9409) eldiablo válasza csumpa93 (#9406) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem 5Ghz-es 4/8 is elég napi használatra, játékok többségére. 5Ghz-es 7700K/7740X után a szintén 5Ghz-es 7800X vagy 9900K nem volt nagy csoda számomra.
Szerintem egy pár évig elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9410) mgabi válasza eldiablo (#9409) üzenetére


mgabi
senior tag

Minden játék tesztből hiányzik a 6700K és a 7700K mostanában, nem véletlenül. Kiderülne, hogy csak pár fps-re van elmaradva a 8700K@5Ghz-tól. Intel tiltja vagy fenyegeti őket, hogy nem kapnak free samplet.

(#9411) RECSKA válasza mgabi (#9410) üzenetére


RECSKA
veterán

Azert az uj assassinba nagyobb a kulonbseg... :)

Vagy bf5ben...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9412) csumpa93


csumpa93
tag

Köszi a segítséget srácok :D ha legalább egy évig jól működik, akkor lehet kérem majd egy hozzáértő segítségét a delid-hez. Esetleg tudtok ajánlani valakit? Vagy majd akkor ráér. Vagy még ma is ugrik a gari vele, vagy már meg lehet oldani garivesztés nékül. Vagy mi az az idő amennyit még várjak vele, hogy kiderüljön, va-e vele baj, hogy ne szívjam meg egy delid utáni meghibásodással.

(#9413) B.Á.L.!.N.T válasza csumpa93 (#9412) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Várni ? Ahogy meghozta a 8700K-t a futár, már kapta is a szikét a drágaságom. :D

Ki kell hozni a szunnyadó lovakat belőle minél előbb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9414) mgabi válasza RECSKA (#9411) üzenetére


mgabi
senior tag

2 játék igen. De azoknak tuningos 7900X kéne, mert annyira szarul vannak megirva.

(#9415) RECSKA válasza mgabi (#9414) üzenetére


RECSKA
veterán

Szerintem nem. Csakhat pl az assassinban nagyon nagy az elet pl, es fostos dx11re van ragadva, dx12vel merfoldekkel jobban tudna futni. Talan a kov resz. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9416) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ha még valakinek ez újdonság, akkor az Asrock Phantom Gaming 6 lapon uP9521P + SM7341EH kombó van 5x2+2 felállásban, szal' echte Extreme 4 más dizájnnal.
Ennek fényében inkább Z370 K6 vagy Taichi vagy Extreme4.
Kicsit úgy érzem visszalépés a Z390 Ex4 a 370-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9417) sid.:Rc211v válasza mgabi (#9410) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

pl: [link]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9418) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Linx mennyire megbízható test?
4x 20 sorozat hiba nélkül lefutott, de Aida64 fpu test errort dob :(((

(#9419) PhoenixK válasza Darth_Revan (#9418) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor az nem stabil. :( Mást/máshogy tesztel mind a kettö...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9420) Darth_Revan válasza PhoenixK (#9419) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akkor marad 4.8 ghz.

9900K @ 4.8 GHz esetében AIO hutessel mennyire elfogadható a 92C peak temp 20 kör Linx és 30 perc Aida64 fpu teszt után ? 1.245V LLC=7

[ Szerkesztve ]

(#9421) ScomComputer válasza Darth_Revan (#9420) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerintem nem rossz,de próbálj ki valami b@szó gamet is,mert nálam volt olyan....Áááá de sokat,hogy a tesztek lefutottak hiba nélkül,de a Division 1 óra után behalt,whea hibával.....
Melyik bios van a lapon?
vccio és vccsa mennyin van?

[ Szerkesztve ]

(#9422) Darth_Revan válasza ScomComputer (#9421) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Auto-n vannak, azokhoz nem nyúltam .

(#9423) ImpersonatoR

Melyik asus lap lett végül is vagy azt nem vitted vissza csak a cpu-t?

[ Szerkesztve ]

(#9424) Darth_Revan válasza ImpersonatoR (#9423) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Xi hero

(#9425) ScomComputer válasza Darth_Revan (#9424) üzenetére


ScomComputer
veterán

Te ilyen "harapófogós" lény vagy... :P
Melyik bios van a lapon? :U

(#9426) Darth_Revan válasza ScomComputer (#9425) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A legfrisebb, 6202.
Black Ops alaplapom van, de a simahoz adott bios-at is tökéletes :) (COD-os boot logo sem lett kilove)
vccio és vccsa-t auto-rol atallitottam 1.15V-re, most nézem stabil maradt e 4.8 Ghz-en .

[ Szerkesztve ]

(#9427) ScomComputer válasza Darth_Revan (#9426) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért kérdeztem a bios-t,mert sokaknak coldboot problémája van vele,neked nincs?
Tehát ha teljesen áramtalanítod a géped,és egy kis idő után bekapcsolod akkor 2-szer vagy 3-szor is nekirugaszkodik mire elindul....

(#9428) Darth_Revan válasza ScomComputer (#9427) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kipróbáltam most és nincs ilyen gond.
Csak a szokásos hogy coldboot-nal egyszer kikapcsol majd vissza inditasnal, de ilyen nincs hogy ki-be kapcsolgat többször is.

[ Szerkesztve ]

(#9429) ScomComputer válasza Darth_Revan (#9428) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát erről beszélek bammeg.....ki-be kapcsolgatásról szó sem volt... :P
Oszt még azt írja a nagy tudású "Silent Scone@ASUS",hogy ez normális... :DDD
Akkor nekem miért nem csinálja,akkor az nem normális....
Tedd vissza a first bios-t azzal jó,ha zavar... :K

(#9430) Darth_Revan válasza ScomComputer (#9429) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Már hozzászoktam VIII Hero is ugyanezt kezdte el x-edik BIOS után csinálni :)

(#9431) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!
Most rendeltem komplett PC-t 9600k-val es asrock z390 pro4 lappal. Az uzletnek nincs kapacitasa az osszeszerelesre, erre mondtam hogy semmi baj, holnap bemegyek erte es osszerakom magam. Ekkor az elado figyelmeztetett, hogy lehet nem lesz se kep se hang az ujgeneracios procival, akkor vissza kell vinnem a lapot BIOS frissitesre hozzajuk. Direkt azert rendeltem 390est hogy ne kelljen BIOS-t frissiteni, ezek szerint az en tevkepzetem volt csak hogy ezek a lapok alapbol kompatibilisek a 9xxx procikkal?

"Cogito ergo Sum."

(#9432) Milka 78 válasza Axel pRo (#9431) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem te kifogtál egy féleszűt, nem kell bios frissítés. :N

[ Szerkesztve ]

(#9433) ScomComputer válasza Axel pRo (#9431) üzenetére


ScomComputer
veterán

Melyik bót vót az? Írd ki hagy röhögjünk a szakmai tudáson.... :K

(#9432) Milka 78: :DDD

(#9434) palfitom válasza ScomComputer (#9433) üzenetére


palfitom
félisten

Úgy-úgy! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9435) Axel pRo válasza ScomComputer (#9433) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Nem szívesen árulkodom, de valami vízes nevük van. :)

"Cogito ergo Sum."

(#9436) ScomComputer válasza Axel pRo (#9435) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor már mindent értek.... :DDD

(#9437) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na marad 4.8 Ghz a 9900K-nak.
LLC=7, core 1.245V, vccio és vccsa 1.15V.

30 perc Aida64 fpu, 20 db Linx kör (4096mb), Fire Strike és 30 perc Rise of the Tomb Raider után senki nem húzta ki a dugót és nem dobott errort.
Linx és Aida (egymás után futtatva) utan max 93C lett a legmagasabb peak temp, RoTTR után 69C, FS után 66C (CPU teszt résznél) volt a max CPU temp.

Szerintetek ezek a hőmérsékletek elfogadhatóak Kraken x62 aio hutessel ?
Illetve kell még további teszt vagy nagy eséllyel már stabilnak mondhato ?

[ Szerkesztve ]

(#9438) mgabi válasza Darth_Revan (#9437) üzenetére


mgabi
senior tag

Mivel hűtöd pontosan?

(#9439) Darth_Revan válasza mgabi (#9438) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kraken x62

(#9440) mgabi válasza Darth_Revan (#9439) üzenetére


mgabi
senior tag

hűha... Kraken X62-vel 93fok 4.8ghz és 1,25Vcore mellett. Az nem gyenge!

(#9441) Lann válasza Axel pRo (#9435) üzenetére


Lann
tag

Szerintem szimplán nem volt nekik készleten/raktáron az, amit rendeltél, és amit úgy jeleztek, hogy van.

(#9442) Cyberboy42 válasza mgabi (#9440) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

de az nem is valami 8700k :D
és ugyebár hiába forrasztott ha vastagabb a chip, és 2-vel több a mag.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9443) Devid_81 válasza Cyberboy42 (#9442) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez nekem nem magyarazza meg, hogy miert is kellene neki ekkora hofokon menni. :U
Maradjunk annyiba, hogy Inteleknek valtaniuk kell es mar hiaba csiszolgatjak a 14nm-ert.
Ezt a 9xxx szeriat meg megtarthatjak maguknak, foleg annyiert amennyit kernek erte :K

...

(#9444) Shkiz0 válasza Devid_81 (#9443) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert a 9700k egesz jo vetel lehet ha kicsit normalizalodik a helyzet.
Persze zen2 meg beleszolhat ebbe.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9445) mgabi válasza Shkiz0 (#9444) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát srácok, itt nagyon nagy baj lesz Intelnél jövőre.

1. Comet Lake miatt jövőre tuti nem lesz Ice Lake 10nm+
2. Iparági pletykák szerint a 10nm+ az csak egy kicsinyitett Skylake lesz, és a tranzisztor sűrűség közel sem lesz olyan jó, mint korábban számítottunk rá, így IPC javulás se lesz akkora várhatóan, mondjuk cserébe magasabb lehet a freki.
3. Az Intel már a 2021 végi 7nm-re koncentrálnal állítólag, mivel a 10nm technológia több 10 mrd dolláros bukás, és nem tolnak bele több pénzt.
4. AMD 30% IPC javulást ígér, miközben a Zen2-nél elérhető lesz az 5Ghz!!! Azaz 30% nagyobb IPC, és 20%-kal magasabb órajel, az lazán 50% gyorsulás
5. Ryzen 5 8C/16T - 180USD, Ryzen 7 12C/16T 300USD, Ryzen 9 16C/32T 450USD, és ez az árazás IPC javulással elég durván alávág az Intelnek. Ryzen 5 3600X 4.8Ghz 8C/16T 230USD - kb 75 000 ezer huf, ezzel nagyon nehéz lesz versenyezni.

(#9446) hokuszpk válasza mgabi (#9445) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Ryzen arakkal csak ovatosan, korai ez meg.
ipcvel kapcsolatban "csak" 15-20% koruli javulasrol ertesultem, az 5Ghz viszont elerheto.
valakik megint tul akarjak porgetni az AMDvel kapcsolatos varakozasokat.
de majd jon a CES, aztan tobbet tudunk. -- vagy nem. --

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9447) ReFleXx válasza mgabi (#9445) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezek tul szepen hangzanak h igazak legyenek, de legyen ugy

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9448) MPowerPH válasza mgabi (#9445) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert varjuk ki... AMD -nel mindig az igeretek a nagyok, meg a remeny a vasarloktol, de valahogy nem all ossze, legalabbis VGA fronton. A Ryzen persze jo lett, az akar lehet egy jo dolognak is a kezdete.
De nehogy konnyet hullajtsatok az Intel miatt, sajat vermukbe estek bele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9449) hokuszpk válasza MPowerPH (#9448) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt nem az AMD igerte, egy allitolagos szivargast kapott fel a net ; a redditrol levettek, de az Adoredtv jo partnernek bizonyult...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9450) keIdor válasza mgabi (#9445) üzenetére


keIdor
titán

Várjunk az ilyen pletykákkal, mert az a táblázat szerintem túl szép, hogy igaz legyen... a 16 mag még talán hihető is, az órajel nem. IPC sem. De legyen így, nem sajnálám az Intelt egy cseppet sem, de az a táblázat elég hihetetlennek hangzik akkor is. Ryzen 9 3850X 16c/32t 5.1GHz... ilyen a mesében sincs.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.