Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Milka 78 válasza Darth_Revan (#8588) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy megjegyzés...senki nem állította, hogy egy 1.300v-s feszt nem bír el egy értelmesebb lap. Konkrétan egy Z370 Extreme 4 is kibírta ezt a 9900k-val és az 50 ropi volt és ugye itt már is bukik az a 113 ropis ár (a sima 98) és igen ez túl van árazva de piszkosul, de persze mindenki arra és annyit költ amit akar, mert hiszen sokunknak ez hobbi. :)
Itt a komolyabb feszes tesztekről volt szó az az 5 ghz pl itt majd alapfeszen is összejött és ha nem akarod koppig feszelni a procit akkor egy "olcsóbb" lap is elég...ha meg rá akarsz menni a 5.3-ra szépen el tud fogyni a lap de ugye itt jön be az értelmes fesz szinonímiája és egy kis szellőztetés vrm tájékon. :)

(#8602) BeZol válasza Darth_Revan (#8588) üzenetére


BeZol
őstag

A linkelt képen a srác épphogy benyomta a tesztet és nyomott rá egy screenshotot? :F

Nekem volt régen Asus deszkám. Gari lejárta után 3 hónappal tönkre is ment, utána vettem egy másik Asus deszkát, az gari lejárta után 1 hónappal adta meg magát. Azóta nem vettem Asus alaplapot. Asus laptopot viszont vettem még. Az egyik gyári hibás volt (az alaplapja), és garanciában cserélték, majd jó lett. A másikat pedig most fogom gariztatni, ennek a wifi chipje döglött be. Az Asus Strix DSP fülesem pedig a gari lejárta után tönkrement (a dsp hangkeverő megadta magát), így kukáztam az egészet, pedig rohadt drága füles volt. Remélem a PG279Q monitorom nem szivat meg a gari lejártát követően...

Én azt furcsállottam a teszteken, mikor a 9900K kijött, h sok helyen fix 5ghz is problémás volt h lehűtsék, a jó ki guru3d-nek pedig 5.2ghz sem volt probléma.

Nos a guru3d-t azóta nem veszem komolyan, mióta:
- megvettem ugyanazt a típusú vga-t mint amit teszteltek, és felhúzva az OC értékekre nálam a 60%-os értékek körül volt egyáltalán stabil. Amit a srác a teszten összehozott, azzal nekem is lefutott 1-2 benchmark, egyébként használhatatlan.
- ugyanez a fentebbi szitu egy másik vga-val is előjött
- prociteszteknél a hűtőket 4magoson teszteli, aminél nem jönnek elő olyan problémák, hogy pl. a noctua nh-d15-ös kb. 45percig tartja a teszteken mért eredményeket, aztán elmelegszik +5-10fokkal, és arra fog beállni.
Érdekes módon a srác "csak" 30percekig stressz teszteli a hűtéseket, és eleve 4magoson 6-8magosok helyett...
- a procituning-értékei is olyanok, hogy nekem is lefut a teszt, de h 1-3 óra után crash lesz, az is fix. A srác csak benchmark oc-kat tol, nagyon nem életképes eredmények ezek, vagy csak mindig minden válogatott szuperdarab nála...

Sok sikert a procihoz egyébként.

Részemről a 14nm a 8700K személyében véget ért. A 8600K-ról tudjuk már, h Battlefieldben 64fős multiban 5ghz mellett 80%-on hajtja ki az 1070Ti-t fullHD-ban és mikrolaggoltat, így azt egy kompromisszumos procinak tartom továbbra is és nem ajánlom senkinek aki pl. BF-ezne. Egy 8700k/8086k esetleg 9700k viszont bőven ki kell h tartson évekig. A 9900K szerintem most még túlzás, csak ha streamer vagy és x264 kódoltatsz vagy meló miatt kéne, akkor oké, egyébként felesleges, mikor pedig jön végre a 10nm, akkor addigra AMD már 7nm-en lesz (ami elvileg "szarabb" mint az intel 10nm-e, de ez most mind1), és mindenképp nagyobb versenyre számítok, ezért mind az árakkal és teljesítménnyel kapcsolatosan javulást várok, DE ha lemegy tavaszra a procik ára (a ryzen 3xxx érkezése miatt és az intel gyártásának helyreállítása végett is), akkor lehet elcsábulok én is egy 9900K :U , viszont józanul nézve nekem pl. játékra tök felesleges, és a mostani 8700k-t is csak 4.7ghz-en járatom, mert nem kell az extra kakaó sehova, az 1080Ti így is 100%-on ketyeg.

(#8603) Genius007 válasza wassabi11 (#8539) üzenetére


Genius007
őstag

Szia!

Én most vettem egyet.
Az Asrock Z270 Pro4 + 7700K-t cseréltem le egy MSI Tomahawk Z370 + i5 8600K-ra!
(újabb gen. könnyebb lesz majd eladni, és nem is kellett sokat a cserére költenem, plusz egy csekély 8%-al gyorsabb is lett a gépem:)

Eddig tetszik a lap + proci kombó, tuningra még nem próbáltam, de ami késik nem múlik! :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#8604) wassabi11 válasza Genius007 (#8603) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Köszi bár már mind1 úton van hozzám az asrock extreme 4 :D

Haverom gépét használom most, ugyan az a lap 8700k társaságában, és wow , 3-4 napja használom de eddig nagyon tetszik a cuc, remélem nekem is hasonló erővel fog bírni a 8600k :)

(#8605) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Valóban igaz hogy bf1 multi meg eszi a 5.2ghz-re húzott 8600k-t? piros oldalon igen csak azt mondják hogy a multis játékoknak kevés a 6 mag.

(#8607) Danex válasza wassabi11 (#8605) üzenetére


Danex
addikt

Az új CoD BlackOps4 is megeszi a 1080Ti mellett

(#8608) atee válasza wassabi11 (#8605) üzenetére


atee
őstag

BF1 multi 2560*1080 minden high on.
GTX 1080 és 8600K 4800 on járatva.

VGA 90-99% Proci 80-90%

D-day 2002-01-04 01:54

(#8609) mgabi válasza Darth_Revan (#8588) üzenetére


mgabi
senior tag

VRM működése: [link][link] [link]

Egy jó VRM-t összedobni nem olcsó dolog és sok munkával jár. Falból kijön a 230V, amiből a táp 12V-t csinál, majd ez a 12V-ból a high-side mosfetek és induktorok (choke) 1,2-1,4V-t " transzformálnak. Jó minőségű PWM chipek, driverek, MOSFET-ek, induktorok, kondenzátorok, ellenállások, doublerek, érzékelők drágák. Ezért is használnak a mosfetek után duplázókat, így a 8-10-12 fázis az valójában 4*2-5*2-6*2 fázis, de nem a fázis számától lesz jó egy VRM, hanem a minőségi alkatrészek, a hűtés és a jó, erős táp a kulcs. Egy gyorsan reagáló, terhelhető, kis Vcore dropokkal és sok visszacsatolást tartalmazó VRM drága, ezért kerül 2-szer annyiba egy jó Z-s lap. Nem véletlenül ajánljuk itt az Asrock Extreme4, K6, Taichi lapokat, mert ár-értékben ezek a legjobbak. Ilyen minőségű VRM-t más márkánál 10-30 ezer forintnál drágábban kapsz. Z390 VRM-nél nekem egyébként az Asrockok mellett a Gigabyte is titkos favoritom lehet, hiszen a Z390 Aorus Elite és Pro is nagyon kafa VRM-t kapott.

Summa: 9900K-hoz 60e-től, 8700K-hoz 52e-től, 6/7700K-hoz meg 45 ezertől vannak normális és komoly OC-ra alkalmas lapok.

[ Szerkesztve ]

(#8610) Achill3uS válasza mgabi (#8609) üzenetére


Achill3uS
veterán

lájkolnám a hsz-t ha lehetne, szivembol szoltal ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8611) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#8610) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, mert a Z370-A Pro mindenre IS jó!

/TROLL OFF

© asszongya'hogy

(#8612) miresz válasza wassabi11 (#8605) üzenetére


miresz
veterán

Nem. :N

(#8613) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Érdeklődés szintjén kérdezem a tapasztaltabbaktól, hogy egy i7 2600 után egy i9 9900k mennyit dob? Nem feltétlen csak játék aspektusból, hanem VM, Photoshop stb terén is. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#8614) atee válasza Carasc0 (#8613) üzenetére


atee
őstag

[link]

D-day 2002-01-04 01:54

(#8615) bajnokpityu válasza Carasc0 (#8613) üzenetére


bajnokpityu
félisten

brutál nagyot. a cégnél egy 2600 meg egy 4770 van, itthon egy 8700, és munkán brutál a difi. pont emiatt a tapasztalat miatt gondolkodom a 9900k- n :D
annak mondjuk utána kell még nézni h a prime z370 A mit szól hozzá :)

9900k esetén van tapasztalat a throttlingolgatásról?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8616) Devid_81 válasza atee (#8614) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Alig erezheto majd a kulonbseg... :U
;] :DDD

Konkretan eg es fold, eljart mar azert a 2xxx szeria felett az ido :)

[ Szerkesztve ]

...

(#8617) atee válasza wassabi11 (#8605) üzenetére


atee
őstag

Battlefield1

D-day 2002-01-04 01:54

(#8618) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy olyankor mi a hibás ha a rendszerbe ezt írja ki : Memória mérete- 8,00 GB (6.93 GB használható).

1 hete vettem a predator ramokat, a ram a hibás ? A 14 napos elállási jog az hogyan is van?

(#8619) energy4ever válasza wassabi11 (#8618) üzenetére


energy4ever
addikt

Bevan kapcsolva a prociban a grafikus meghajto ami a memoriabol vesz el? :F

[ Szerkesztve ]

(#8620) wassabi11 válasza energy4ever (#8619) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Ooo lehetseges :D ha kikapcsolom es utana is ez a helyet akkor mi lehet a gond? Ezt hol lehet kikapcsolom elso asrock lapom nem ismerem még ennek a biosat, vagy eleg az ha ki kapcsolom a integralt proci vga-t?

[ Szerkesztve ]

(#8621) energy4ever válasza wassabi11 (#8620) üzenetére


energy4ever
addikt

Kikapcsolod, nem lesz gond.

"integralt proci vga" :U

[ Szerkesztve ]

(#8622) wassabi11 válasza energy4ever (#8621) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Bocsi szakmai hentes vagyok xD

Ezek vannak be allitva

(#8623) mgabi válasza Darth_Revan (#8588) üzenetére


mgabi
senior tag

Buildzoid elemzése az ASUS Maximus XI Hero VRM-jéről:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8625) Carasc0 válasza bajnokpityu (#8615) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm!

És ez a platform hogy boldogul a Windows 7-el?

Melyik alaplapot érdemes? HERO vagy Asrock Taichi?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#8628) Achill3uS válasza bajnokpityu (#8615) üzenetére


Achill3uS
veterán

Van, ugy hivjak, hogy thermal throttling disabled :D

Carasc0: fel lehet berhelni z390re is.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8629) ImpersonatoR

Na csak nem bírtam magammal mégis visszavittem a Hero XI + 9600K kombot pedig reggel meg nem akartam :U

9900K + AORUS Master

A laptól kicsit féltem de nagyon durván van benne anyag. Nem gondoltam hogy ilyet mondok majd de az Asus kicsit spártai mellette.

Természetesen a java meg hatra van tuning meg szoba sem került windows-t kell majd telepítenem ujra+aktivalas al is bajok vannak szerintem kell egy license restore.

Ja es nagy plussz pont az ALZA-nak nem problémáztak semmin simán visszaadtak a pénzt + van rendes mélygarázsuk is pozitív csalódás nekem.

[ Szerkesztve ]

(#8631) mgabi válasza ImpersonatoR (#8629) üzenetére


mgabi
senior tag

Z390 Aorus Master nagyon overkill, b*szó lap, fényévekkel jobb, mint a Hero, sajnos :(

(#8633) ImpersonatoR válasza mgabi (#8631) üzenetére

Iszonyat masszív az egész nem hajlik olyan mint ha több rétegből lenne.
Nyilván a hátulján levő pajzs is segít de akkor is a nyak maga mint ha vastagabb lenne.
Illetve az nvm m2 sata slotja is jobb abból a szempontból, hogy nem hajlítja el szegény ssdt.
Asus ba attól féltem eltörik.

Kicsit sajnálom mert mindig is szerettem az Asus cuccokat, eladáskor is ha arra kerülne a sor jobban hangzik de hat ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#8635) Carasc0 válasza mgabi (#8634) üzenetére


Carasc0
őstag

És a Taichi lap jó?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#8636) Shkiz0 válasza mgabi (#8634) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Személy szerint eddig a Phantom Gaming 6-ot akartam eddig, de most még én is nagyon elgondolkodtam ezen a giga lapon. :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8637) lemusz válasza Carasc0 (#8625) üzenetére


lemusz
addikt

Amelyiken van USB2.0. Én sokat szívtam vele, legújabb intel USB3.1-es win7 driver is csak a billentyűzetet tudta életre lehelni, egeret nem. Mondjuk én B360-al vagyok szerelve, újabb chipset ugye, Z370-nél még kevesebb ilyen jellegű problémáról olvastam.

(#8638) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Megnéztem ezt a legújabb videót a Hero XI kivesezeserol és picit elbatortalanodtam.

Kitartok a mellett hogy a teljesítménye jó, viszont az elemzés alapján pont a legfontosabb részeknél spórolt ki az Asus pár száz forintos alkatrészeket...

Illetve most olvasom hogy itt lévő visszajelzések alapján is a Gigabyte Aorus Master osszerakas szempontjából is minőségibb...

Fentiek miatt inkább vissza viszem én is.

Rossznak nem rossz, de ha már prémium áru alaplapot veszek, akkor ne spóroljon már a gyártó alap dolgokkal, meg az Asus hozzáállása a dolgokhoz is vicces. Postolnak oszcilloszkopos merést hogy milyen jó az ő megoldásuk, de az a baj hogy a példa amit mellé tettek az egy olyan összeállítás hogy mintha az lett volna a cél hogy direkt érezhetően rosszabb eredmény legyen azbovekhez képest ... azóta még mélyen hallgatnak és semmi kommentet nem adnak a vevők lenyugtatasa céljából.

Asus-nal van a legjobb BIOS az tény, de ahogy az egyik videóban mondtak: " meg lehet tanulni kezelni a Gigabyte hulladék BIOS -at, de vrm-et az Asus-nal nem tudsz cserélni".

Becserelem en is a Gigabyte -ra...gyűlölöm a bios-at, de magán a lapon legalább tényleg jobb iparos munkát végeztek .

Jah és infó azoknak akik a Giga Aorus Master lapot akarják venni: perpillanat országos keszlethiany van a magyar nagykerben és csak az Alza-nal lehet kapni (árban drágább de FC5-ot adnak hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#8639) #Morcosmedve válasza Darth_Revan (#8638) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z170-nél volt vége az Asus-nál annak, hogy egy kicsi prémium árral kaptál jó BIOS-t, tényleg jó lapot, szoftvereket és támogatást. Már ekkor erősen jött a seggszikla, de Z370-re olyan szinten megérkezett (Extr4-K6-Taichi), hogy majdnem fele annyiért kétszer jobbat ad. Most Z390-re, pedig már a Giga és az MSI is összeszedte magát, ár/teljesítményben néha alatta néha felette az ASRock-nak (BIOS felépítésben viszont szerintem is még alatta vannak a két A betűsnek).

Majd eljön az idő, hogy lehullik (az amúgy is bóvli és már inkább Strix) RoG szemüveg és oda kell tennie magát újra az Asusnak, miközben Z87-Z170/270-ig egészen szépen felépítette magát.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#8642) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hero visszaszállítva, este még jövök vissza a Giga-ert.

(#8647) mgabi válasza Carasc0 (#8635) üzenetére


mgabi
senior tag

Talán egy hajszálnyival jobb a most a Giga, mint az Asrock. Z390 Phantom Gaming 6 még kérdés, mert nem érkezett meg sehova, teszterek sem kaptak belőle.

Budget OC: Auros Elite v Pro 60-65e
Mid: Z390 Taichi 80-85e
Top: Aourus Master 95e

Csak az a fránya 9700K és 9900K ne lenne ilyen drága basszus. Így totál értelmetlen lecserélni a 6700K-t. Én részemről felejtős ez a platform, mert ennyit nem ér. Lecseréltem inkább a 1070-t egy használt 1080Ti-ra, amíg még lehetett kapni. Jövő nyáron veszek egy rendes m2 SSD-t, ha leestek az árak, illetve ha kint a Zen2, akkor visszatérünk szegény 6700K sorsára :)

(#8648) Darth_Revan válasza mgabi (#8647) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aorus Master határozatlan ideig nem kapható 95K-ért.

Alzaban van még 5 db belőle 103k-ért (ingyen FC5-el), ha ez az 5 db elfogy, akkor határozatlan ideig nem lesz kapható az országban. Szóval aki még gondolkiodik az úgy gondolkodjon hogy országos szinten 5 db van belőle :)

Vajon ez véletlen vagy segített egy picit az eladásoknak az utóbbi napokban terjengő hírek is? :D

[ Szerkesztve ]

(#8649) ImpersonatoR válasza Darth_Revan (#8648) üzenetére

Látom alzara felkerült a felbontott 9600K-m 106.230 Ft. ért :U
De legalább nem kamuznak, hogy újként akarják eladni.

(#8650) Darth_Revan válasza ImpersonatoR (#8649) üzenetére


Darth_Revan
veterán

XI Hero Black Ops lapbol pedig 2 db azonnal atveheto...gondolom 2 visszavitt vagy lemondott. Remelem egyik nem az amit visszavittem, mert leragasztottam hogy nehogy kinyiljon, remelem nem azt hittek hogy bontatlan :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.