Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Apollo_21 válasza Cyberboy42 (#6991) üzenetére


Apollo_21
addikt

Látom itt a nagy ibt teszteket, gondoltam futtatok...nah 99W-nál istennek nemfogyasztok többet ahogy 140gflopsnál sincs több:D
Tdp limit kitolásra hol van lehetőség?
Mert az én 8700k-m se 1,3al nem ad több gflopsot 4.8on se 1.4el..és sztem a feszkó a kevés...
Mert h 4.5ön is ez a helyzet...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7002) Milka 78 válasza mgabi (#7000) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk ez egy szélsőséges példa (bár igaz). :)
Az Asrock Z270 Pro4 voltaképpen egy B250 Pro 4 pcb-re rakott Z-s lap ami alap fokú tuningra jó csak. Ezen felül az Asrock a 200-as lapjait igen csak elengedte és bár javultak sokat bios szinten,de nyomába sem értek a 100-as lapjainak míg az Asus igen csak betalált a 100-200-as lapokba.
Neki viszont Asus Tuf z370 Pro Gaming-je van ami azért komolyabb szerkezet/nem egy Pro4 szint és nem nagyon láttam,hogy droppolna rajta a fesz, stabilan tartja azt.
Belenyúlt egy trébb prociba ez van az enyém sem bomba pedig hegyben állnak a K6-al a +5ghz-s eredmények.
Ahogy elnéztem a fórumtárs adatlapját inkább egy G-Synces monitort kéne vennie és röhögne az összes órajelen onnantól. Mondom ezt úgy,hogy én is 34UC79G-t váltottam a mostani 34UC89G-re. 30-166fps-en belül minden vaj sima kb mindegy,hogy hány fps amig G-sync rangen belül vagyok.

(#7003) Gerg00 válasza BeZol (#6990) üzenetére


Gerg00
tag

Na most rajt az XMP is így már jobbat mutat :) Mondjuk fixre kellene állítani a ring ll clockot is 47? :)

Megnéztem medve beállításait FCLK frek: 1 Ghz nála arra tegyem én is?

CPU Core Current limitet is állította azt gondolom hagyjam csak amin van? :D

(#7004) schawo válasza mgabi (#7000) üzenetére


schawo
titán

6700K@4,7Ghz, Asrock Z270 Pro4 lapban 1,42Vcore mellett volt stabil, mert állandóan beesett a fesz 1,35-ig, és kifagyott. VIII Ranger lapban, meg 1,325Vcore mellett betonstabil a proci. Ennyi a különbség egy jó lap, és a legolcsóbb (szar) között.

Szerencsére ez a probléma még a legolcsóbb Z370 lapokat sem érinti :)

Az olcsó lapokban is el lehet érni simán az 5,2GHz-et akár stabil 1,4V-tal, ha muszáj neki. Én még nem hallottam még himbilimbis Z370 lapról. Te melyik Z370 lapról hallottál, amelyik nem tud stabil feszt tartani nem user error beállítások mellett?

Az lehet, hogy szar a VRM hűtése (ha nincs rajta lófax se), és elmelegszik. De ott se az jön elő, hogy megy 1,28V-on egyik lapban, a másikban meg 1,25-ön. Ott annyi történik, hogy az egyik lapban megy 1,28V-on, a másik lap meg terhelés alatt nem lát el 1,28V-ig, mert beüt a hővédelem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7005) BeZol válasza Gerg00 (#7003) üzenetére


BeZol
őstag

A ring nálam 47, azt teheted ennyire.
FCLK nem tudom micsoda, én biztos soha nem nyúltam hozzá.
Még mindig nem stimmel sztem valami, mert él a gyanúm, hogy 4.4ghz-en futott le nálad a teszt, és nem 4.7-en. Valamit még állítanod kell a bios-ban.

(#7006) Gerg00 válasza BeZol (#7005) üzenetére


Gerg00
tag

De micsodat? :) Teszt közben a hwben 4700 ir ki magonként viszont a ringre 4400-at csinálok közben printscint mindjárt ;)

(#7007) Gerg00


Gerg00
tag

Ezek a jelenlegi beállításaim mit állítsak még? :) Minden segítséget előre köszönök :)

(#7008) Cyberboy42 válasza Gerg00 (#7007) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ezeket mind maximumra, vagy unlimitedre.... ez az a bizonyos tdp keret.
És az avx ratio offsetet 0-ra... ez az ami leviszi a frekvenciát avx alatt, habár azt írtad nem teszi, de auton-n van ,szóval talán jobb a fix kikapcs.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7009) mgabi válasza Cyberboy42 (#7008) üzenetére


mgabi
senior tag

(#7007) Gerg00: Így kellene beállítani. Nem sikerült az Összefoglalót megnézni látom :( belinkelem. Gondolom a többi hasonlóan van beállítva :( csak le kell másolnod. memóriát hagyjad.

Screenshoot link:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7010) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nah, sikerült végre megtalálnom minden beállítást...
Kérdés..bár sztem tudom a választ:)
ibt-nél "x"gb memória mennyiséghez társul a gflops.
Szóval nekem most csak 2x4van valszeg azért kapok 120-140pontokat agyonhúzott procival is mert túl magas tesztelési beállításon vagyok?
Ha nem very high vagy high...akkor kapok 160akat is...

Köv. kérdés is ide vonatkozik 4.2n járatom a procit, 1,070V-al.
kb 1,25el bootolok és játszok is 4.8on, viszont ibt-nél haláli a pontszám hozzá....
Itt visszavezetném ezt a kérdést az elsőhöz:D
Illetve ennek negatív hatásai? Pl mikrolagg? ilyesmi?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7011) Cyberboy42 válasza Apollo_21 (#7010) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

mondjuk jah. az ibt az sokkal inkább ram függő.. stabilitás tesztnek még elmegy, de messzemenő összehasonlítsokat nem kell csinálni... jó hatással van rá a ring frekvencia növelés is, megy úgy általában a ram tuning, de amikor az ibt-ben van 20% növekedés akkor az reális alkalmazásokban meesze nem annyi.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7012) Apollo_21 válasza Cyberboy42 (#7011) üzenetére


Apollo_21
addikt

Akkor nem aggódom ha ezt mondod:)
Kicsit megijedtem mikor néztem a képeken a 160pontokat namondom akkor az enyémmel vmi gáz..
De aztán direkt játszottam a fesszel hátha keveset adok neki és ez a baja/gondja.
Megnéztem és ha 1,3-at adok is 130körül vagyok illetve ha 1,075Vöt 4.2-höz akkoris...
Játékok alatt nem melegszik szét, teszi a dolgát, csak ráakartam próbálni.

A mem. szépen szalad 2666on 1,216os fesszel, gyári 1.2V-os 2133asok.
Procinak meg úgyis delid kell mert a jelenlegi vízzel is eléri a 84fokon 4.8al, persze egy körön a vga-val.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7013) Cyberboy42 válasza Apollo_21 (#7012) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

azért csinélj egy stabilitás tesztet ramokra, mondjuk egy prime blend legalább 15 percre, ha nem dob hibát akkor okés. néha ibt-ben nem jön elő a bibi.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7014) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7008) üzenetére


Gerg00
tag

Köszi ma kipróbálom :)

(#7015) Gerg00 válasza mgabi (#7009) üzenetére


Gerg00
tag

Köszönöm, mindent átmásolok! De néztem csak nem tudtam, h mi mit jelent és ezért tettem fel biosról képet :)

(#7016) Apollo_21 válasza Cyberboy42 (#7013) üzenetére


Apollo_21
addikt

KB 3 honapja megy így.. Szóval elojott volna a gond.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7017) BeZol válasza Apollo_21 (#7016) üzenetére


BeZol
őstag

Azert 1,35V-ig nyugodtan elmehetsz.
3200MHz cl15-ot ossze kene hozni ha tudsz, esetleg cl16-ban ha nem menne.
A 2666 sztem keves.

(#7018) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!
Intel Core i3-8100 processzornak gyári hűtővel normális játék alatt a 60-65 fok?

Konfig:
i3-8100
Gigabyte B360M-D3H
8GB DDR4 2400MHz
Gigabyte GTX1060 6GB

[ Szerkesztve ]

(#7019) snecy20 válasza Photrik ^^ (#7018) üzenetére


snecy20
veterán

Még jónak is mondható.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7020) schawo válasza Photrik ^^ (#7018) üzenetére


schawo
titán

Miért ne. Ha akarod, lehet hűvösebb, még azzal a hűtővel is, állítsd agresszívabbra a légkavaró programját. Bár azt nem tudom, hogy mi értelme lenne ilyet tenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7021) Apollo_21 válasza BeZol (#7017) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kár a procit hajtani, mindenre elég most is, a ram pedig ígyis átrakta magát cl15ről cl16-ra.
Majd ha újra lesz jó ram-om talán...bár anno a venge rgb gyári 3200as pl nemment xmp profillal.
Akkor tanácsként az jött hogy akkor lehet manuál állítgatni, inkább fél év szenvedés után eladtam.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7022) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Tehát megfelelő a hőmérséklete. :))
Köszönöm a válaszotokat snecy20 és schawo . :R :R

(#7023) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

MNA!
Tegnap csináltam egy bios update-et, és gondoltam megosztom a tapasztalatokat. Egy Asus TUF pro gaming alaplapról van szó amin még a januári 1003-as BIOS volt fenn, most meg a legújabb júliusi 1602-es verzió ment fel, ezzel áttugorva 3 verziót :DDD
a legnagyobb veszteség az az volt hogy az update törölte a kimentett oc profilokat, így mire mindent belőttem, ráment vagy fél óra is, a venti profilokat beleértve, szóval javaslom a profilokat usb-re menteni :) .
az eredmény több mint meglepett, talán a cpu-z ben látott eredmény a legmeggyőzőbb, íme:

ahogy látni, jelentősen javult a magok köztu kommunikáació, 5,58-ról 5,94-re ugrott a változó.
Egy sor másik programban is teszteltem, a cinebech-ben szintén szép eredményt értem el, az Aidában meg a ramok olvasási sebessége ugrott kb. 1000 megabájtot, ami mér bőven a hibahatár feletti, a többi nem nagyon változott.
A legfontosabb talán mégis a játék tesztek, ROTTR-ban az átlag fps nagyjából 1-el nőtt, ami nem sok, de a minimum fps volt amikor 29-ről vált 42-re! :C

Végeredményben a bios update megérte, és javaslom mindenkinek, aki szintén szokta hanyagolni, mint én. ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7024) schawo válasza Cyberboy42 (#7023) üzenetére


schawo
titán

Akkor ez volt a baj nálad. Nálam márciusi bios van fent, ésez volt az oka a különbségnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7025) Glaz-dozfhut válasza schawo (#7024) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mert akkor nem tapasztalható teljesítményesés a Spectre/Meltdown Bios frissítés alkalmazása során? Most néztem nálam '17 novemberi BIOS van fent. Történetesen ugyanolyan lapunk van.
Más okból épp nézegettem a CPU-Z bencheket és alacsonyabb a saját processzorom multi-core értéke az átlagnál az akkori mérés szerint. Bár ezt már itt linkeltem.

- Glaz-doz-fhut -

(#7026) schawo válasza Glaz-dozfhut (#7025) üzenetére


schawo
titán

Látom, ennél jobbnak kéne lennie.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7027) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7008) üzenetére


Gerg00
tag

Lemásoltam a beállításokat vmi mégis gyanús! ;)

AVX ratio offsetet nemtom 0-ra állítani és RING LLC CLOCK 4500Mhz nem 4700Mhz hiába is állítom fix 4700 Biosban!

Vkinek vmi ötlete? :D

(#7028) Cyberboy42 válasza Gerg00 (#7027) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nálam a ring 4400-on megy! a 4500-at se bírja :( de monjuk nekem 8600k van.
Egyébkémt a ring-nek is van offset-je, azt kell kikapcsolni hogy ne vegye vissza.
az avx-el nemtudom mi lehet a bajod, mennie kéne 0-ra .
a feszültség értékeket még esetleg posztold. lehetőleg terhelés alatt. És a ramok milyenek, és hogy vannak belőve?

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7029) laychi válasza Gerg00 (#7027) üzenetére


laychi
veterán

valószínűleg a biosod nem engedi 200Mhz-en belülre a ringet a core-hoz képest
nekem msi-nél ez 300Mhz,de nem probléma
újabb biossal már engedte,de ott 5ghz/5ghz eldobta magát,szóval lényegtelen...

avx offsetet kellene tudnod 0-ra állítani

[ Szerkesztve ]

(#7030) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7028) üzenetére


Gerg00
tag

Nem értem, h miért ilyen legújabb bios van fent!

Ramok Patriot Viper Led 16Gb 3600Mhz és XMP-n mennek!

Posztolom a képeket :)

(#7031) Gerg00 válasza laychi (#7029) üzenetére


Gerg00
tag

Legújabb bios van fent pedig, Avx-et nem tudom beirom neki és automatikusan visszaáll autóra :\

Posztoltam pár képet...! ;)

(#7032) laychi válasza Gerg00 (#7030) üzenetére


laychi
veterán

Terhelés att 4,7ghz a ckre és a ring is cpu-z szerint, n3m offsetel avx alatt. Akkor mi a gond?
Ring .inimumát is állítsd 4,7ghz-re(cache)

[ Szerkesztve ]

(#7033) Gerg00 válasza laychi (#7032) üzenetére


Gerg00
tag

Egész eddig úgy volt és nem működött most ráállítottam és jó lett :D

Viszont az az érdekes,h kevesebb így a Gflops IBT-n :D

(#7034) Cyberboy42 válasza Gerg00 (#7033) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

valószinüleg nem stabil teljesen, valamibe hiba csúszi, de ibt nem dobja ki. vccio-nak esetleg tolj egy pici feszt még, kb 1,27-ig. esetleg a procinak is, és nézd meg úgy.
egyébként nálam nem stabil max frekvenciákon van minden, szeretem ha visszaveszi idle-ben a feszt is meg a frekiket is, de mondjuk ennek nem kéne számitania.
prime-al nem szoktat tesztelni? monjuk 15 perc small fftt, majd 15-20 perc blend, hátha összeomlik ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7035) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7034) üzenetére


Gerg00
tag

Akkor első körben vcciot emljem fel 1,27-ig? proci feszt hagyjam addig??? Primellel nincsennek jó tapasztalataim ezért nem szoktam :))) 4770k-nál megutáltam :)))

(#7036) Cyberboy42 válasza Gerg00 (#7035) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hat elhiszem, a prime az izzaszt, ezért sokan nem is tesztelnek vele, mert hogy nemkell "prime stabil" gép. mindazonáltal, ha a prime hibát dob 5 perc után az elég bibis azért... anno még a core2 korszakban voltak akik 8-10 órákat teszteltek vele, na az tényleg felesleges.
Az jó a prieme-al hogy a small fft tényleg olyan pici méretű stressz tesztet csináll ami bennmarad az l3 cache-ban, tehát gyakorlatilag csak a procit teszteled, míg az ibt meg hasonlók az egész rendszert, vagyis nem tudod konkrétan hogy miben lehet a gond, ha van egyáltalán...a blend teszt az meg gyakorlatilag olyan mint az ibt, sok sok ramot tesztel, nem egyenletes terheléssel.
És végül jah, első körben vccio, majd ha nem változik semmi akkor vcore is. esetleg az vccSA val is próba szerencse alapon, 1,35-ig nem lehet gond, általában 1,2 elég, de magas ram frekivenciákhoz többet szeret, mondjuk nálad 1.27 ami pont jónak néz ki :F

Ésamúgy nálam sem baba valami... 4,8-on kétszer fagyott egy játék, szóval nem teljesen stabil ,habár a tesztek azt mutatták... most keresem az okát, de úgy néz ki még kér egy kis feszt a proci, de az már így is a határokra tolja a hőmérsékletet, szóval az lesz hogy visszamegyek 4,7 re :( kéne neki a delid, de az meg nem akarom most még...

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7037) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7036) üzenetére


Gerg00
tag

Vccio 1.27 feszen már pirosan irja, nem baj!? Adtam vcorenak egy kis feszt még 1.235 most! :)

Nálad fix 4.7 mindig minden úgy van állítva? Amúgy játszok meg pár adobe progi és nekem sem kell prime stabil :D

(#7038) mgabi


mgabi
senior tag

Hoppá!!! Az Intel most meglepett! Végre amire vártam, az i7-9700K 8C/8T lesz, és már tesztelik, illetve full Z370 kompatiblitás lesz. [link] 9900K all core-boost 4,7Ghz, az se gyenge. Infok persze nem 100%-osak, de 1-2 héttel a várható leleplezés előtt szinte biztosra vehetőek.

Intel Core i9-9900K (est: 8 core / 16 thread)
Intel Core i7-9700K (est: 8 core / 8 thread)
Intel Core i5-9600K (est: 6 core / 6 thread)

[ Szerkesztve ]

(#7039) bajnokpityu válasza mgabi (#7038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mondjuk még 3 hónap mire emberi ára lesz. De a z370el jól tették.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7040) Devid_81 válasza mgabi (#7038) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amig a next gen console nincs kinn addig szerintem jatekra nem lesz ezeknek nagy elonyuk a 6 mag felett.
Biztos lesz par cim ami majd azert orul a 8/16 nak, de egyelore felejtos.
$450-re van tippelve az ara, es eleinte lesz is annyi es meg tobb is...en biztos kihagyom addig amig nem csokken le az ara legalabb egy $100-al. :)

...

(#7041) palfitom válasza mgabi (#7038) üzenetére


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7042) charlie22m


charlie22m
csendes tag

Sziasztok!

Cpu és alaplap beszerzése előtti elmélkedés közepette szeretném megkérdezni, hogy mennyi teljesítménybeli különbség van az i5-8400 és az i5-8600 között elsősorban játékok esetében? Van észrevehető különbség vagy tényleg csupán néhány fps? A különböző teszteket elnézve kb. 0,5-8% közötti a teljesítménykülönbözet láttam… A tesztek eredményei között azért elég nagy eltérés, főleg ha még az árkülönbözetet is figyelembe vesszük…

Az összefoglalóban részletezett Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement funkció csak Z-s lapban működik, ugye? És minden Z-s lap tudja ezt, vagy utána kell azért járni a biztonság kedvéért? Tehát i5-8400 mellé nyugodtan lehet választani bármilyen Z370-es lapot, tudja majd, hogy mind a 6 mag 4,0 Ghz-en menjen?

És egy kicsit a topik határait feszegetve, tudtok ajánlani matx méretű Z370-es alaplapot optikai kimenettel nem elrugaszkodott áron? Mert én ilyen opcióval egyedül az MSI Z370M Mortar-t találtam…

Nagyon köszönöm!

(#7043) Create. válasza charlie22m (#7042) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem nem ér 10-15eft-vel többet a 8600(akkor inkább gyűjtenék 8600k-ra), mint a 8400. Egy lapban sem fog menni az összes mag max turbón.

[ Szerkesztve ]

(#7044) RefFes


RefFes
junior tag

Sziasztok!

Befutott a delid-hez szükséges cuccok mindegyike (hőálló fekete szilikon, PCB lakk...). Hétvégén tervezem megcsinálni, 2x24 óra száradás (lakk, sziló). stb. Addig is hasznos tanácsokat, tapasztalatokat szívesen elfogadnék.

Előre is köszönöm

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7045) Cyberboy42 válasza Gerg00 (#7037) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ne ijedj meg a piros színtől :) ha az segít, ha meg nem akkor visszarakod. nálam nem fix... be van kapcsolva az intel speedstep is meg a speedshift is... és a ringnek is min 8 max 44, hogy vegye vissza ha nem hajtja semmi.
a vcore meg adaptivra van téve, szintén hogy vegye vissza a feszültséget idle-ben.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7046) palfitom válasza charlie22m (#7042) üzenetére


palfitom
félisten

Szvsz. nem éri meg a felárat. Jó proci játékra is a 8400.
A 8400 6 magos turboja 3,8 GHz. Ehhez nem szükséges Z-s lap, egy megfelelő VRM-mel rendelkező B360-mal is tudni fogja.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7047) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7045) üzenetére


Gerg00
tag

Akkor ma kipróbállom ;)

(#7048) mgabi válasza Create. (#7043) üzenetére


mgabi
senior tag

Osztom. 8400 vagy 8600k. kettő közötti gap csak a pénzlehúzásról szól.

(#7049) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Akinek i3-8100 gépe van és segítene 2 játék demo-t tesztelni vele, az légyszi írjon!
Előre is köszönöm!

(#7050) charlie22m válasza Create. (#7043) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors választ!

A turbo kapcsán én is így tudtam...
Nem szeretnék "okoskodni", de akkor az összefoglalóban szereplőket hogyan kell értelmezni?
Én abból pont azt olvastam ki... Lehet, hogy akkor szerencsés volna egy kis pontosítás a megfogalmazásban, hátha másnak is segít...

"Speciális paraméterek:

Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement: Nem "K" jelzésű CPU-k esetén van értelme használni, a funkció bekapcsolása esetén a CPU a minden magja a gyárilag megadott max turbo órajelen képes üzemelni akkor is, ha minden mag terhelve van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.