Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) diegho


diegho
nagyúr

Nem tudom ki hogyan látja a jelenlegi helyzetet, de szerintem az intelnél ideje lenne pár embert kirúgni.

Először is mi értelme volt sietni a 9-es szériával? Eddig is a legjobb játékos procit ők adták, ráadásul a 2700x-el azonos, vagy jobb árban (pláne, ha hardveraprót nézem) Most kijött egy 9900-as, ami gyors, de rengeteget fogyaszt és ez a melegedés elég probléma lehet. Miért nem lehetett szépen fejleszteni és várni a kiadással? Teljesen jól elvoltunk a 8-as szériával, erre tényleg semmi szükség nem volt. Amennyi időt és pénzt ebbe öltek, inkább egy teljesen új architektúrára kellett volna koncentrálni, nem pedig ezt a zsákutcát tágítani.

Mindenesetre nálam továbbra sem játszik a ryzen, mert nekem a single core nagyon számít, de ha az AMD hozza a Zen2-vel azt, amit pletykálnak, akkor jobb opció lehet, mint az intel. Igazából egy 4500 körüli órajelet kellene elérnie a jelenlegi 2600/2600x-nál 10%-al nagyobb IPC teljesítményű procival és máris ott vannak a játékban. Nekünk ez az éles verseny csak jó lehet!

(#8402) Devid_81 válasza diegho (#8401) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelenlegi helyzetet figyelmbe veve senkinek nem eri meg fejleszteni, es erdemes varni 3-6 honapot is akar.
Intel mostani szeriaja egy vicc, ugyan gyors, de tobb sebbol verzik, legfokepp anyagi oldalrol.
Varakozast csakis annak/azert mondom, aki Intelre var, a hires 14nm-es krizis miatt.

AMD nagyon jo alternativa lehet annak akit nem erdekel nehany jatekban az a -8% FPS @FHD felbontason. Felette meg kisebb az elteres.
En nyaron vettem ra magam a fejlesztesre, talan a leheto legjobb idoben, mar akkor is ment az agyalas rendesen, AMD 8mag@4.3GHz vagy Intel 6mag@4.7GHz+.
Mivel talaltam kellemes aron (kb 90.000) egy uj dobozos 8700K-t igy a mellett dontottem. :K
Ha most kellett volna meglepnem azt a bizonyos fejlesztest akkor egyertelmuen AMD-t vettem volna, es magasrol tennek ra, hogy -8% (1440ben ahol en jatszok meg csak -5%) az elteres, es orulnek annak hogy az Intel csucs proci arabol egy AMD procit vettem es melle egy jo alaplapot. ;)
Es aki meg elojon itt a szokasos dumaval, hogy de az AMD-nek milyen szuper ram kell, kb elkuldenem a francba. :U

Peace! :B

...

(#8403) diegho válasza Devid_81 (#8402) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha csak 8%, vagy 18% lenne abban, amivel jelenleg játszok (pubg), akkor nem lenne kérdés, de annak többszöröse a minimum fps különbség. Ja és RAM... a 21k-s 16GB 2400-as KIT-em AMD-ben 2800-at tudott - nem full stabilan, intelben 3200-at full stabilan. Bizony az a RAM téma nagyon is aktuális dolog lehet, ha valakinek még a 2-3 évvel ezelőtt olcsón vett 2400-as ott csücsül a gépében.

[ Szerkesztve ]

(#8404) Devid_81 válasza diegho (#8403) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy jatekra nem alapozunk gepfejleszest, foleg arra nem ;] :DDD

...

(#8405) diegho válasza Devid_81 (#8404) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem arra alapoztam, de miért kössek kompromisszumot bármiben is? Csak, hogy érthető legyek:
Lap: 36k volt az új Z370 Pro Carbon boltból (köszönöm Alza)
Proci: 42500-ért vettem egy 8400-at, eladtam 68000-ért, 75000-ért vettem 8600k-t (50k-ban volt összesen)
Ram: 21k és 1,32V@3200-on megy 2026-ig garos

Ez így 107k egy teljesen stabil cuccért.

(#8406) lemusz válasza diegho (#8405) üzenetére


lemusz
addikt

Hát én meg most azon gondolkodom, ha már úgyse bírom megszokni a win10-et, meg így felment az intel ára, lehet megkéne próbálni eladni az i5-8400+B360M Pro4+2x4GB 2666Mhz triót, aztán ha megvenné valaki jó áron (procit 70-be számolva), akkor egy az egyben tudnék venni az árából egy ilyet újonnan: R5 2600 (OCznám 4-4,2-re)+B450 lap+2x4GB 3200Mhz. Jobb ram+OC miatt szerintem nem lenne lemaradása fps-ben, itt-ott még talán jobb is lenne. SMT-t is kikapcsolnám, nem streamelek/vágok, az is növelne az fps-en az arra érzékeny játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#8407) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ezt olvastátok?
A 9900k oc alatt kifeküdt a Z370 Gaming Pro Carbon-t,a Z370 Taichi vrm, aktív hűtéssel is falba ütközött,a Z390 Taich nem tartja a feszt normálisan ezért pont mint a 370-es Taichi kevesebbet tudott kihozni a prociból...
Azt gondoltam,hogy az i9 vrm gyilkos lesz,de azért ilyen fokú szenvedésre nem számítottam :N

[ Szerkesztve ]

(#8408) Devid_81 válasza Milka 78 (#8407) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy latom ez amolyan Inteles kompatibilitas lett megint, igazabol nem hazudtak a regebbi chipsetek is kezelni fogjak az uj procikat, de milyen aron? :F :W
Gondolom az en Hero X-em is atmenne vulkanba ha beleraknek egy ilyen 8 magost tuningolva :D ;]

...

(#8411) RECSKA válasza Milka 78 (#8410) üzenetére


RECSKA
veterán

már a 6700k-nál is vigyorogtam, mikor jöttek, hogy gépet akarnak venni H110-el :D

Meg amikor B250M gagyix és 7700K vízzel :D Osztán még én voltam a dákó, mikor elkezdtem papolni a deszka "fontosságáról" ( mondjuk nekem a legcsóróbb Z370 van, mégis több, mint fél éve 5200-on megy benne a 8600k minden gond nélkül... )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8412) keIdor válasza diegho (#8401) üzenetére


keIdor
titán

Legalább 5-6 év egy új architektúra letétele az asztalra. Készül egyébként, Sapphire Rapids a neve, 2022 körül jön is.
Egyébként hatalmas anyagi összeg egy teljesen új architektúra megtervezése és legyártása, sok-sok milliárd amerikai dollár.

Ebben a 14nm-ben ennyi van, így se tudják kielégíteni a keresletet... a 10nm meg egyelőre hatalmas bukta.
Ez ugyanúgy egy Coffee Lake, csak +2 maggal, elnevezhették volna i9-8800K vagy 8900K-nak, mindegy, szerintem lényegtelen a neve.

700€-t nem ér, de mindenesetre jó vétel lehet majd később, mert egy darabig az Intel sem tudja merre lép majd tovább. A Cannon Lake hallott, az Ice Lake is lehet törölve lesz, vagy úgy fog megjelenni, mint a Broadwell, papíron. Talán a Tiger Lake lesz valamikor használható 2020 után.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8413) Milka 78 válasza RECSKA (#8411) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik MSI Z370 Pro? Pl abba a lapba nem eröltetném az új i9/i7 sorozatot :N
Ami elég egy 6 magosnak az kevés a 8 magosnak. Szerintem az én K6-om is kompromisszumosan lenne csak elég egy oc-s 9900k alá és bizony a lap lenne a szűk keresztmetszet,de talán egy 9700k alá okés lenne ha megszellőztetem a vrm-et rajta (de már itt is mókolni kell)
Az már más kérdés,hogy a 9700k max órajel előnyt tud felmutatni,mert a valós 8 mag előnye számomra nem jött át a 6/12 ellenében. Oké ezek azért mennek vagy 5200mhz-t míg a legtöbb 8700k kifullad delidelve 5ghz-n a kérdés csak az,hogy megér e ennnyit. Ahogy látom itt még annyi előrelépés sincs mint anno a 7700k->8700k esetében. Ettől függetlenül izgalmas proci a 9700k...
Az viszont látszik,hogy a nagyobb 9xxx-es procik jobban támaszkodnak a deszkára ami kicsit meglepett (legalább is annak mértéke).
Egy delidelt 8700k-nak simán adok az én lapomba 1.350v-t míg egy 9700 alatt nem vagyok meggyőződve,hogy ez nem lenne határeset.

(#8414) RECSKA válasza Milka 78 (#8413) üzenetére


RECSKA
veterán

Jaja, de kb senki sem ajanlja, osztan milyen fasza :)

8600km 1.45el primeolva is elbirta, bar teny, hogy akkor mar ventit raktam a vrmhez. 1.36el megy 5200on ugy, hogy a gep szellozese 0.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8415) mgabi válasza Milka 78 (#8407) üzenetére


mgabi
senior tag

Tuningos 9900K 250-300W között eszik stressz teszt alatt, ami nem kevés, nagyon nem! Ide már komoly és jó minőségű 750W+ táp kell 2 EPS ággal, aktív VRM hűtéssel + Kraken X62 vagy H115i Pro vizes AIO hűtés. Ezzel a konfiggal simán hozza az elvárt 5,1-5,2 Ghz-t fix szorzóval, offset nélkül, de ennek az ára borsos: 425 ezer,(CPU 230e, LAP 100e, AIO 50e, PSU 45e) ezzel szemben egy 2700X vagy 6/7700K szolid tuninggal bőven versenyképes alternatíva.

(#8416) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ma eladtam a grafikus kártyámat és van itt elfekvőben egy 2014-ből származó radeonr7 250 1GB, már akkor olcsónak számító 50 eurós low-end grafika. Tehát adta magát a kérdés hogy mégis mi a jobb. Az UHD 630 vagy ez.
És Atya világ... én még sosem futottam integrált gpu-n, de a különbség megrázott...
CS:GO -ban például. minden mimumra véve, és üres pályán(nuke) kb. 70 fps volt az intelen. Azon a régi vackon meg úgy 120 körül és fölötte.... éles játékban kb 90-100 fps amit még szépen tartott is.
egy szó mint száz, ekkora különbséget nem vártam egy low-end gpu-hoz képes... és margóra megjegyzem, hogy a ryzen féle 2400g-be szerelt igpu még erre is ráver 20%-t nagyjából, és az már tényleg a jácható kategória...
Nem igazán zavar, mert mégis csak úton van már az új GPU, de azért na! :) intelnél tényleg ideje lenne belehúzni :Y

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8417) Devid_81 válasza Cyberboy42 (#8416) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd Raja odarakja a HBM3-as Vega 3.0-at az Intel 9950k mag melle, es a keken izzo coolerek lesznek a jovo RGB LEDjei ;] :DDD
Arra a 25mp-re amig nem melegszik tul az egesz, olyan FPS-ek lesznek a CS:GO-ban, hogy a szemed kipattan :K :DDD

...

(#8418) RECSKA válasza Cyberboy42 (#8416) üzenetére


RECSKA
veterán

Raknal ddr5os ramot az intel igp melle, menne az is... Valamint az intel igp 10-15W, az a radeon meg 75+...

Jon majd az intel gpu is, ott nem lesz memoria limit meg fogyasztaskorlat.

En felskalazva megneznem az intel hdt is 150wos fogyasztaskerettel meg 256bites ddr5xel.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8419) Pepe78


Pepe78
senior tag

Intel I9 9900K vs I7 8700K | Tested 15 Games |

A 8700K-hoz mérten nem is tudom mit kell gondolni..

(#8420) abridabri válasza Pepe78 (#8419) üzenetére


abridabri
veterán

Semmit se kell gondolni , hisz alap orajelen senki se hasznalja egyik procit sem, ez a teszt igy egy nagy 0 .

(#8421) laychi válasza Pepe78 (#8419) üzenetére


laychi
veterán

Azért nem semmi, hogy az i9 9900k mellett 21000MHz-et ki lehet hozni a 2080Ti-ből :D

[ Szerkesztve ]

(#8422) lemusz válasza laychi (#8421) üzenetére


lemusz
addikt

Csak egy újabb retardált vidi, ahol 16K-n ultra high-on mérnek és cpu tesztnek merik mondani.

(#8423) BeZol válasza abridabri (#8420) üzenetére


BeZol
őstag

megnyitod a srác többi videóit, aztán meglepődsz, lesz az is ami téged érdekel.

(#8424) hokuszpk válasza RECSKA (#8418) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Raknal ddr5os ramot az intel igp melle, menne az is... Valamint az intel igp 10-15W, az a radeon meg 75+..."

majd kerlek linkeld a tesztet, ahol a 2400G mellett ddr5 ram van, kivancsi vagyok ugy mit megy.
a 2400G -re ugy unblokk 65W van megadva, ha ebbol 75-ot elvisz a vega, akkor valaki mellebeszel, vagy nemtom hol van benne a proci.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8425) Pepe78 válasza abridabri (#8420) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nem értek egyet veled. Azért a tesztek általában így zajlanak. Az OC csak a teszt egy része szokott lenni.
A 8700k-hoz mérten nekem meglepően kicsi az eltérés már ami az a 9900K teljesítményét illeti.

(#8426) laychi válasza lemusz (#8422) üzenetére


laychi
veterán

Az elírásra céloztam, 8700K mellett a 2080Ti 2100Mhz-en ketyeg,9900K mellett is,csak el lett írva ... 21000Mhz

(#8427) Pepe78 válasza BeZol (#8423) üzenetére


Pepe78
senior tag

Igazad van.
Hogy ne kelljen fáradni:

(5GHZ) I9 9900K vs (5GHZ) I7 8700K | Tested 15 Games |

Konkrétan 5ghz-en járatva a jelenlegi driverekkel a 8700k jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#8428) lemusz válasza laychi (#8426) üzenetére


lemusz
addikt

Én meg arra, hogy ha azt se tudják mit csinálnak, akkor nem meglepő hogy még el is írnak dolgokat.

(#8429) Pepe78 válasza lemusz (#8428) üzenetére


Pepe78
senior tag

Kifejtenéd , hogy miért olyan sz@r az a teszt?
MI kell még az átlag felhasználónak?
Ugyan abban a "környezetben" összemérhető a 8700k és a 9900k tudása. Jelen esetben játékokban.
Miért rossz ez? Hol a hiba?

(#8430) lemusz válasza Pepe78 (#8429) üzenetére


lemusz
addikt

A grafikonok többségén 1-2 fps az eltérés. Mondhatod hogy azért mert ennyi a különbség köztük - nyilván nem - de akkor is az a nagy büdös helyzet, hogy olyan beállításokkal nyomják a tesztek többségét nagyon sokan youtube-on, amiben a vga limitáló tényező. Minél inkább limitál a vga, annál inkább jelentéktelenedik el, hogy milyen procival van megtámogatva. Nevezzék ezeket akkor gépösszehasonlítónak, de ne proci teszteknek, mert nagyon messze állnak attól. Közepes vagy minimum grafika mellett sokkal kevesebb teher hárulna a vga-ra, így sokkal élethűbbek lennének a grafikonok -> egy cpu tesztnél.

Hardware Unboxed egy pozitív kivétel a sok közül, mert prociteszteknél szoktak 720p very low teszteket is közzétenni, nah ott aztán szépen eltudnak húzni egymástól a grafikonok értékei. Kis kell hangsúlyozniuk viszont, hogy ezek a tesztek a 144-240Hz-es monitorokat használó játékosok miatt vannak, máskülönben jönne egy rakat habzó szájú verni az asztalt, hogy de 2018-ban 720p nem életszerű.

[ Szerkesztve ]

(#8431) diegho válasza lemusz (#8430) üzenetére


diegho
nagyúr

720p-ben kb senki nem játszik. FHD 144Hz pedig már évek óta egy elég átlagos dolog, mindenesetre ez a 9900-as játék szempontból nem sokat hozott - nem is volt rá szükség, hogy hozzon.

(#8432) lemusz válasza diegho (#8431) üzenetére


lemusz
addikt

Hát akkor nézzed csak a kb 30%-on malmozó procikkal lefuttatott prociösszehasonlító tesztjeiket, ha akarod. Sőt, ezután a vidijük után akkor akár mondhatod is, hogy egy Athlon 200GE jobb, mint az i5 8400... :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#8433) janos666 válasza lemusz (#8430) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amit mondasz abszolút igaz, mégsem értek egyet.
Hiába nevezed CPU tesztnek, ezek azon belül mégis játék tesztek, és azok manapság 1440, de inkább 2160-as felbontás mellett reprezentatívak ilyen árkategóriánál, és a ma divatos játékok nagyobb részénél.

Ha kihagyjuk azokat, akik CS 1.6-ot játszanak a tuningolt 8700K-n, és a 4k-s monitoron is 720-re állítják a felbontást (mert olyan monitorjuk volt, mikor elkezdtek játszani, és abszolút nulla változásra törekszenek akkor is, ha változik a játék alatt hardware, minden egyéb dolgot lesz@rnak akár megalapozott, ép érv, akár nem), akkor jellemzően >=1440, de minimum 1080-as felbontásban fognak játszani a tesztelt játékok többségével azok, akik ilyen CPU-t vesznek, nem 720-ban, nem is 480-ban.

Így pedig számukra ez jelent valami értékelhetőt. Ha az a teszt konklúziója, hogy teljesen totál abszolút felesleges 9900K-t venniük ehhez, hogy játszanak, akkor ezt kell megmutatni egy CPU tesznek, nem azt hogy ha direkt erre konfigurálod a programokat, akkor találhatsz olyan helyzetet, ahol van kimutatható különbség a CPU-k közt (ergó pézt bocs, hitelkártyát a zsebbe és 9900K-t a kosárba AZONNAL, mert jobban fut vele a játék).

Ismétlem magam nyomatékosításként:
Hiába CPU teszt, ez mégis játékteszt. Azon belül kell megpróbálni reprezentatívnak lenni.

Persze ettől még érdekesek és hasznosak a kis felbontású, minimumra butított grafikai tesztek is, de azok a inkább az LZMA tömörítős vagy SHA titkosítós benchmark eredmények közé sorolandók "hasznosságban" és "milyenségben", mintsem a grafikai/játék tesztek közé (annak ellenére, hogy épp egy grafikus motort pörgettek).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8434) diegho válasza lemusz (#8432) üzenetére


diegho
nagyúr

Abszolút érthetetlen miért írsz ilyeneket. Mi értelme 720p-ben tesztelni, ha senki se kíváncsi rá? Mindig is a VGA volt a szűk keresztmetszet a játékokban, nem a processzor, ezt mindenki tudja, akkor meg mit kell ezen lovagolni? Senki nem teszteli azt sem, hogy 30 km/h-val hogyan törik össze az autó, mert senkit nem érdekel.
Arról ne is beszéljünk, hogy single játékokban mi a bánatnak tesztelnek procit? Az aktuálisan twitch-en top10 játékban kompetitív beállításokkal mérni már lenne értelme, csak senki nem csinálja.

(#8435) Devid_81 válasza diegho (#8434) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha CPU osszehasonlito tesztet akarsz latni, es nem feltetlenul szintetikus teszteket, akkor pedig 3D-s alkalmazasokkal (jatekokkal) @720p-ben kell tesztelj, hogy kijojjon a kulonbseg.
Es csak egy fokkal jobb ettol ha a grafikai beallitasokkat is leveszuk.
Ez ilyen, ezzel nem tudsz mit csinalni. :N
Az egy dolog, hogy 'senki nem kivancsi ra' de megis csak ott lehet latni a kulonbseget adott CPU-k kozott.
Nem veletlenul szoktuk mondogatni, hogy 4k-s felbontashoz eleg egy kenyerpirito is ;)

...

(#8436) diegho válasza Devid_81 (#8435) üzenetére


diegho
nagyúr

720p-n felesleges tesztelni, mert nem életszerű. FHD legyen a minimum, ha ott nincs mérhető különbség, akkor abban a játékban hatalmas vga limit van és nem alkalmas cpu tesztelésre. Továbbra is azt mondom, hogy cpu-t multiban kompetitíven kell mérni a minimum fps feltüntetésével.

(#8437) RECSKA válasza diegho (#8434) üzenetére


RECSKA
veterán

Kompetitiv beallitasokkal pedig lenne ertelme, adnam...

Pubg meg egy 1060al is tud procilimites lenni XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8438) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem értek a lovakhoz , de azért tesztelnek 720p-ben low beállítások mellett, mert az terheli legjobann a cpu-t, olyankor a gpu terhelése nem számottevő és ilyenkor jobban kijön az egyes cpu-k közötti különbség. 2k, 4k estében nagyobb feladat hárul a gpu-ra. Ez csak az én véleményem, nem ér megkövezni😀

(#8439) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Oké közelítsük meg onnan is hogy valaki annyit ért hozzá hogy elindít egy játékot..
Kisgyerek vagyok..7éves, tök akarok lol-ozni mondjuk, anyám venne gépet.
Van az x+2forintos és az x+300forintos...
Idejövök hogy melyik a jobb?...
Kapom rá h a 9900k mert az 320x240be 5000fps-t hoz, igen kifizetem majd a valag pénzt miközbe vígan ellesz 5haverom akik negyed annyiból ugyanolyan gépet vettek mert fullhd-n már nemvolt csillió fps előnye.
Na ilyenkor mivan?
Majd az lesz a válasz, tudtuk, dehát tesztelni ott kellett, olyan felbontáson?
Ésúgy tényleg jobb a proci? Ez a része levan sajnálva?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8440) fudi2002 válasza Apollo_21 (#8439) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudom, ez megint egy idióta megközelítés lesz, de az enyém. Én ritkán veszek, akkor a magas kategóriát és elvagyok vele pár évig. Ha így nézed, akkor a jelenlegi csúcs fölös teljesítménytöbblete hosszú távon megtérül. Igaz, ez nem előnyös a gyakran cserélgetős usereknek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#8441) Devid_81 válasza diegho (#8436) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Multiban tesztelni...Lehet, de nem egyszeru. :N
Rajtad avagy a tesztelon kivul meg egy csomo masik user viselkedesen, mozgasan is mulik egy egy adott scene vegig kovetese tesztelesnel, hogy mennyi az annyi.
Mivel nem fogsz 2 egyforma kort talalni, igy nyilvan atlagot fogsz vonni, es azzal szamolni. :K
Most hogy 3 korbol vagy 5 korbol akarsz atlagolni az mar a Te, avagy a tesztelo dolga.
Iszonyat idoigenyes, es a tobbi jatekos viselkedesen is nagyon mulik az egesz.

[ Szerkesztve ]

...

(#8442) mgabi


mgabi
senior tag

9900k, 9700k, 8700k már nem az a klasszik mainstream cpu. Nagyon speciális esetben érik meg a felárukat: extrém magas fps, 240hz-es monitor, egyidejű streaming, video vágás, stb. Mezei gamingre, netezésre (1080p, 144hz, gtx 1060) bőven elég a 6/7700k, 8400, 8600k. Lehet itt vitatkozni, de minek. Brutál drágán mérik a plusz fps-t. +10% fps-ért majd 2x annyit kell fizetni és vakteszten meg nem mondod, hogy most 280 vagy 320 fps.ed van. Csgo, ow, dota2, fortnite, stb. kompetitiv cuccoknak meg nem kell erőgép. 720p.ben meg csak a csgo.sok játszanak, de ott is totál mindegy, hogy egy 6700k vagy 9900k van gépben ( 400fps vs 480fps).

A geekek, anyagilag eleresztettek meg úgyis megveszik a 9900k.t pusztán pszichológiai okok miatt. Ők így elégülnek ki és szűnik meg a frusztrációjuk :DD

(#8443) BeZol válasza Pepe78 (#8427) üzenetére


BeZol
őstag

Vannak még ott egyéb jó videók is, és ami kifejezetten tetszik a srác csatornájában, vagy van pubg és fortnite teszt, amik fixen multis játékok (cs:go és siege is van btw), és nem csak singleplayers vackokat tesztel, ahol aztán pont nem jön ki az, hogy milyen erős proci is kéne.

pubg-re pl. nem elég egy i5-8400: [link]
Pontosítva: HA 2080-asod van, akkor 25-30%-ot benne hagy a kártyában, ergo a tesztelt 1440p-s felbontásban egy 1080-2070-esnél erősebb kártyát nem fog kihajtani a proci.

Ami pedig meglepett, hogy pubg-re a tesztjei alapján már nem vacak a 2700X, lehet h jött egy update a játékhoz és már jó rá?
Haveromnak gépet kell vennie a közeljövőben, streamelés is lenne neki a cél, de csak a pubg-t tolja, és ilyen árak mellett már 2600X-2700X lehet nem is gáz, ha tényleg ezek az eredmények vannak harcok alatt is, nem csak kihalt területeken mászkált a csóka a tesztek alatt.

Egyébként igen, 8700K/8086K-nál erősebb procit per pillanat egy játék sem igényel. Ahol gyorsabb a 9700K/9900K, az csak a stock vs stock eredmények a magasabb gyári órajelek miatt, de a határ azonos 5-5.2ghz körül van, ott pedig ugyanazt alkotják. Pár év múlva lehet lesz értelme a 9900K-nak, ill. streamereknek talán megéri, de mire oda jutunk h tényleg kell is ennyi kakaó, addigra i7-3930K szint lesz (hiába a sok mag, most már kevés az ipc és a ddr3 is), mert ddr6 lesz és gyorsabb ipc (reméljük).

Szóval zsebeket üríteni, 8700K/9700K-t mindenkinek :P

(#8444) diegho válasza BeZol (#8443) üzenetére


diegho
nagyúr

Pubg-re bőven elég az i5 8400 is egy 144hz-es monitorral, 100 alá nagyon ritkán megy az fps. A tesztről meg annyit, hogy mindenki very low-on játszik, így az ultra mérésnek semmi értelme.

(#8445) RECSKA válasza BeZol (#8443) üzenetére


RECSKA
veterán

pubgre felejtse el az amd-t...

r7 1700 3.9GHzen van itthon, de minfps-ben fele annyi, mint a 8600K-m...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8446) Danex válasza mgabi (#8442) üzenetére


Danex
addikt

Új CoD BlackOps4 battleroyal már kitekeri 90-100%on a 4.7Ghz-es 8600K-t 1080Ti mellett

(#8447) Alpi. válasza Danex (#8446) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, nagyjábol eddig van látványos eredménye a jobb cpunak. Effölött jön a 100$ / fps rész, egészen a +5 fps szintig. :DD (tudom... a valóság árnyaltabb, de épp csak)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8448) Pepe78 válasza Danex (#8446) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia.

Hány % ban dolgozik a vga?
Nem kevés hozzá az a proci?

(#8449) Alpi. válasza Pepe78 (#8448) üzenetére


Alpi.
addikt

Valahol 98-100% között. :) Gondolom nem 1024x768 -ba tolja.
Meg az fps is kérdés, mert azonos környezetben a nagyobb fps okoz plusz cpu terhelést is ahogy észrevettem. Ezért is jöhet jól ha különösebb negatívumok nélkül belöhető egy fps limit. Mert ha a cpunk bele-belefut a 100% -ba, az egészen rossz laggokat tud okozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8450) Danex válasza Pepe78 (#8448) üzenetére


Danex
addikt

GPU is 100%-on, ez fullra tekert grafika FullHD-n, szóval mondhatni egyszerre fogy el a kettő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.