Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Shkiz0 válasza ScomComputer (#8899) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Túl van ez szerintem picit lihegve mint a Vega topicba az Asus kártyákon lévő gyengébb VRM.
Ahogy írtam a Giga hűvösebb, de nem csoda, hisz rá van hajtogatva kb egy komplett tábla "kazánlemez" :P
Ránézésre is robusztusabb és masszívabb a külső felépítése mint az Taichinak.
De mindenesetre érdekes amit linkeltél.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8902) laychi válasza #Morcosmedve (#8900) üzenetére


laychi
veterán

;]
Na igen :)

(#8903) ScomComputer válasza Shkiz0 (#8901) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igazság szerint van itt pár ember akinek Giga Master van, ők tudnának írni róla egy két dolgot,kipróbálni az előbb említett dolgokat,hogy úgy van e.... :K

(#8900) #Morcosmedve:
Nincs hátul,csak elől..e van.. :DDD

(#8904) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Egy Aorus Pro-t begyűjtöttem én is. Proci nélkül. Szimpla 8700-al vagyok kénytelen használni, viszont láttam, hogy megjelent a "boltomba" a 9700k. Nincs is annyira botrányos ára így elsőre.
Viszont amit nem tudok és nem is válaszolták meg, hogy az ilyen alaplapokon, amiken 8+4-es processzor tápellátás van, ahhoz átalakítozni kell a tápegységet? Mert nem találtam még olyan tápot, ami alapból 8+4-es csatlakozóval szerelt lenne.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#8905) Shkiz0 válasza Glaz-dozfhut (#8904) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A 8-as csatik szétszedhetőek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8906) Glaz-dozfhut válasza Shkiz0 (#8905) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Értem, de csak egyszer 8-as van a tápegységemen. A maradék 4-et mivel hozom össze? És sejtem, hogy elég ehhez a mostani processzorhoz a kevesebb.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#8907) MPowerPH válasza Glaz-dozfhut (#8904) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szetszedheto a 8 pines csati. Ha a tapodon nincs a cpu -nak tobb, csak az az 1db, akkor kell atalakito.(ahogy a pci-e -re is van)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8908) Glaz-dozfhut válasza MPowerPH (#8907) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ahan. Értem. Kösz

- Glaz-doz-fhut -

(#8909) Shkiz0 válasza Glaz-dozfhut (#8906) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem régebben úgy rémlik 1 is elég volt, stabil volt a gép.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8910) Glaz-dozfhut válasza Shkiz0 (#8909) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Gondolom az i9-ek tuningjánál van jelentősége, ami eddig nem volt. Most látom; az i ponnál 9900k OEM verziója 80 ezerrel olcsóbb a box verzióhoz képest. (Sőt, még egy ezressel olcsóbb is mint az i7-9700K box.) Ugyanabban a boltba. Remélem nem elírás és innen fog olcsóbbodni. Ezek között, mármint a két kivitel között, tényleg nincs teljesítménybeli különbség? Ugyanazt rakják a tálcára, mint a dobozba?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#8911) MPowerPH válasza Glaz-dozfhut (#8910) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott a dobozos ara kicsit el van szallva, meg... Olyan 220k korul lesz a dobozos verzio, legalabbis az UK arakbol kiindulva.

Most en is gondban vagyok, mert az Aorus Master sem tunik rossznak, de bios miatt az Asus -hoz huz a szivem. Es ugye itt az Extreme £170 -el dragabban. Teszteken agyon lett dicserve a Master VRM szekcioja es annak hutese. A Maximus Extreme -rol pedig nincs meg rendes review, igy az most zsakbamacska. Foleg annak tudataban, milyen hitvanyak lettek az olcsobb rog lapok. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8912) ScomComputer válasza MPowerPH (#8911) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nana...azé nem olyan rossz mind nekem egy...Z390F Gaming van sic 639-s vrm-el,és nincs semmi gondja,a hero-n is ilyen van...csak tudni kell utána nézni... :DDD
Amúgy van már régen Maximus XI Extreme review...
Angolra fordítva egész jó... :K

#8913) BMW001
Jó majd még le is fordíttatom neked.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#8913) MPowerPH válasza ScomComputer (#8912) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nem tok kinaiul vagy mi ez.... Angol oldalakat neztem, ahol szepen kivesezik a teljes lapot, belertve azt, mibol epul fel a lap.

Don't Tread On Me

(#8914) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Phantom gaming6-ról van már bármi érdemleges teszt?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8915) Bravo198


Bravo198
tag

Ez lehet nem olyan rossz. :B Memórián még lehet majd húzni szerintem. Érdekes, hogy a CPU-Z nem jól írja ki a Vcore-t, ilyen 1.070-et ír.

(#8916) ScomComputer válasza Shkiz0 (#8914) üzenetére


ScomComputer
veterán

A G6 ua. mint az Ext.4,csak piros köntösben+Heatsink_hőcső+2.5Glan....de vrm és egyéb ua... :K

(#8915) Bravo198:
Nem rossz,de tuti stabil...de a hwinfo jól írja...tegyél fel valami procizabáló gamet és toljad vagy 1 órát,ha nem dob ki és nincs a win eseménynaplóban whea logger akkor jó lesz...a prime és társait hagyjad kár vele kínozni a procit..pl..ezt..."Need for Speed - Payback"
:P

[ Szerkesztve ]

(#8917) Bravo198 válasza ScomComputer (#8916) üzenetére


Bravo198
tag

BF5 alatt ja :P Amire kell, ott stabil, tesztprogikkal nem nagyon nyúztam.

(#8918) ScomComputer válasza Bravo198 (#8917) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor szuper.. :C

(#8919) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#8900) üzenetére


Milka 78
nagyúr

14.37-nél, bár itt nem kap nagy feszt ;)
Budget Z390-ek milyen jól bírták az iramot...ja nem :D

[ Szerkesztve ]

(#8920) mgabi válasza Glaz-dozfhut (#8904) üzenetére


mgabi
senior tag

8-as csatin elvileg 300W "átmegy", és felesleges a másik 4-pin, csak paraszt vakítás. A rendes 2 EPS csatis tápok 850W-tól indulnak, és a való életben nincs is szükség rá még egy coffe refreshed esetén sem. Szerintem felesleges, de ha nagyon zavar, akkor vegyél egy rendes apa-anya EPS 8+4 osztót.

(#8921) Milka 78 válasza mgabi (#8920) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:K

(#8922) Glaz-dozfhut válasza mgabi (#8920) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jó. Kösz a választ! Egyszerűen csak kíváncsi voltam rá, mert a környezetembe nem tudta volna senki megválaszolni.

- Glaz-doz-fhut -

(#8923) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Alza levitte a dobozos 9900K árát és már ahoz is adnak COD-ot :DDD

(#8924) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#8923) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én titkon a 8700K árakat figyelem... :B ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8925) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#8924) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

az már van box 136 körül :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8926) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#8925) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, 420 font :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8927) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#8926) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

én tudok olcsóbban :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8928) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#8927) üzenetére


- = Zk = -
félisten

itt kint dél-angliában?! :P :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8929) hoolla


hoolla
aktív tag

Sikerült a delid, de egy rézkupak ment vissza az eredeti helyett. 10-15 fok drop. Az azért nem rossz.
Én EZT használtam. :C

Ők csinálnak Ilyet is.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#8930) Achill3uS válasza keIdor (#8894) üzenetére


Achill3uS
veterán

ja látszik milyen gyenge a vrm :P z390-es lapok nem adják ilyen pontosan a feszt. panaszkodnak oc-sok hogy a maximus xi gene is droppol ilyen fél tizedeket. tény, hogy unsupported moddolt bios és lap stb de látszik, hogy intel bácsi azért mennyire szivatja a népet és ugyanazt adja el z170 óta.

ln2 -175C 1.69v bios set

sima 9 centis alpenföhn léghűtés 1.210v bios set

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8931) keIdor válasza Achill3uS (#8930) üzenetére


keIdor
titán

Szép.:)

Legalább vették volna a fáradtságot és terveztek volna egy kamu LGA1152 foglalatot Z370-től, hogy egy fokkal ne legyen ennyire obvious.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8932) MPowerPH válasza Achill3uS (#8930) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha a Gene is ilyet droppol, akkor az Extreme sem kulonb... :( Bazz, es ezert adnek annyi penzt? Azt hiszem ez felejtos, inkabb veszek egy Ti -t.

Don't Tread On Me

(#8933) Shkiz0 válasza MPowerPH (#8932) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg a vegen kiderul, h egy mezei extreme4 / phantom gaming 6 is tokeletes, es fele annyiba kerul :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8934) MPowerPH válasza Shkiz0 (#8933) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy amit irtal korabban, az Aorus Master. Az is joval olcsobb, annak legalabb a VRM hutese rendben van. Godlike lehet meg erdekes ezen a teren, de az mar tenyleg annyi penz, hogy majd a cpu ara.

Don't Tread On Me

(#8935) Shkiz0 válasza MPowerPH (#8934) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy egyre jobban azt látom, hogy egy "main" és egy "high" lap között sokszor csak 1-200MHz különbség van, és cserébe 2-3x annyiba kerül.
Egy mezei felhasználónak, aki nem akarja kifacsarni az utolsó MHz-eket is, most is azt mondom, egy Extreme 4 is megteszi.
Ahány teszt annyi féle eredmény, gondolom oldala válogatja kit melyik gyártó "támogat" jobban.
Az Aorus Master is kisker áron közel 100K, amíg egy extreme4 55-57K, és annyival nem biztos, hogy jobb a Master.
Lehet az Ex4-ben nem lenne meg a stabil 5G 9900K esetén csak 4.8-4.9, de oly mindegy mert az a max 5fps nem fog izgatni senkit.
Az Aorus Master vs Taichi tesztben amit linkeltem tegnap is ott van az, hogy rendben van a VRM hőfoka de közben a procit 5.2-n meg már se víz se lég nem igazán tudta érdemlegesen lehűteni.
Előbb lesz korlátozó tényező a hűtés, mint sem elfogyjon feltétlen a lap.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8936) ScomComputer válasza MPowerPH (#8934) üzenetére


ScomComputer
veterán

Extreme+9900K..angolosítva...
:P

Shkiz0:
Phantom 6.....
:K

[ Szerkesztve ]

(#8937) DeckardCain válasza Shkiz0 (#8935) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nagyjabol erre jutottam én is , ezt beszéltük a ryzen topicban is hetvegen.
Szép offot raktam oda😀
Egy 4,8-4,9 ghz-hez szerintem is elég lehet egy ext4, auros elite/pro, vagy a kicsit drágább strix-f.

(#8938) BeZol válasza DeckardCain (#8937) üzenetére


BeZol
őstag

Én is megvettem anno a Z370 Taichinak a wifis változatát (Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7), mert h ezek fixen viszik az 5+ Ghz-et 8700K-val.
Hát első körben max kisebb terhelésű játékokkal ment volna az 5GHz, különben throttling.
Ment rá a delid és rézkupak nálam is, és most viszi az 5.2GHz-et AVX 2 offsettel olyan hőfokkal, mint előtte 4.7GHz-en... Azért 2-3 óra x264 streamelés után (80-90% cpu terhelés végig) kékhalálozik, szóval vagy több feszültség kell neki, vagy mégsem stabil.
Viszont a benchmarkokat lenyomtam, látom h mi a határ.

A hétköznapi használatra viszont nekem fontosabb a stabilitás, mert kiégek ha kékhalál ér v. kidob a játék, úgyhogy szépen visszaraktam 4.7ghz-re, a memória tuningját is visszább vettem, és most minden baba, viszont ezt egy fele v. 2/3 ennyibe kerülő alaplap is tudta volna, és még delidre sem lett volna feltétlen szükség. Az AsRock pedig eleve budget vételnek számított, szóval aki 100+ ezreket költ alaplapra, az nem bizti h hasznosan költi el a pénzét :U

Egyébként megkockáztatom, hogy ez a fix 4.7ghz-es tuning sem szükséges dolog, mert nincs cpu limit csak max 1-2szálas progiknál.

(#8939) Shkiz0 válasza ScomComputer (#8936) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gyakorlatilag ahogy nézem az van amit írtam.
Maga a lap elég hozzá, csak bírd meghűteni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8940) mgabi válasza Shkiz0 (#8939) üzenetére


mgabi
senior tag

True! 9x00K-nál nem a lap a gyenge láncszem, hanem hogy az 1,35 feletti Vcore-nál kéri a D15-t és a 280-s AIO-t vagy épített vizet. Extreme4 vagy Aorus Elite VRM-je bőven elég, hogy kihajtsd a CLR-ből az 5Ghz-t.

(#8941) Danex válasza BeZol (#8938) üzenetére


Danex
addikt

Én is azt kezdem észrevenni, hogy az újabb játékok kezdik már normálisan kihasználni a több magot, így az a felár ami egy gyengébb, de K-s proci hordoz magával (Z-s lap, jobb proci hűtő, stb) ára már lehet fedezné azt ami egy i5K és sima i7 között lehet. Az utóbbival meg többet nyer az ember.

(#8942) Shkiz0 válasza mgabi (#8940) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na akkor húztam egy merészet :D
Holnap a kezemben a Phantom Gaming 6 :P
48.000-ért meglátjuk mit tud, ehhez képest a Taichi lett volna 64, az Aorus Master meg 73.
A Taichi határeset, de a Master nem hiszem, hogy ér 25K-val többet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8943) mgabi válasza Shkiz0 (#8942) üzenetére


mgabi
senior tag

nem kell mindig beírni az általad elérhető nettó nagykerárat.

(#8944) ImpersonatoR válasza mgabi (#8940) üzenetére

Ahogy nézem a külföldi oldalakat elég sok helyen 1,35 V kell (9900K) az 5 ghz hez vagy akár több is.
Csak győzd lehűteni.

[ Szerkesztve ]

(#8945) Shkiz0 válasza mgabi (#8943) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem menőzés miatt van, hanem csak azért, hogy lásd akár te akár más, hogy nettoban is ennyi az eltérés, bruttóban még több természetesen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8946) ScomComputer válasza Shkiz0 (#8942) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na kíváncsi leszek rá... :C

(#8947) ImpersonatoR válasza ScomComputer (#8936) üzenetére

Ebből a cikkből sok minden nem derül ki, ahogy nézem sikerült belerakni egy kivételesen rossz 9900K-t pedig kíváncsi lennek egy értelmes összehasonlító tesztre.

(#8948) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#8947) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha találok,olyat majd linkelem. :K
Írj már egy-két mondatot hogy milyen a giga lap,bios,stb,stb....megérte e az asus után... :R

(#8949) Đusty


Đusty
addikt

Sajnos az asus leszokott a 8-10 sata3-as csatlakozóról még a prémium lapok esetében is (legalábbis ennél a foglalatnál) az a 6 meg nekem semmire sem elég. Marad az Asrock.
Egyszer volt Giga-s alaplapom, soha többet ritka szutyok támogatottsága volt.

Tudtok esetleg olyan oldalt ahol pl. SATA csatlakozó számra lehet keresni az alaplapok között?
Én egyedül az Aqua-t tudom ilyennek.

[ Szerkesztve ]

(#8950) Glaz-dozfhut válasza Đusty (#8949) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Bővítőkártya nem játszik? Ezen egyből 10 port van. Kíváncsi lennék, hogy muzsikál.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.