Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) MPowerPH válasza Shkiz0 (#9000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az durva drop... :U

Don't Tread On Me

(#9002) Milka 78 válasza Shkiz0 (#8999) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most néztem és én is LLC1-en vagyok. Így tartja az 1.280-at és a fent említett avx terhelésen fellövi 1.295v-re.
Furcsa, mert a Taichi esetében is panaszkodtak a nagy mértékű Vdropra, de ott 9900k alatt. Gondoltam egy masszívabb oc alatt egy olyan brutál porcival előfordulhat, de egy 8600k alatt kb vicc kategória.
AVX Ratio offset min van neked?

[ Szerkesztve ]

(#9003) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9002) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Huu megnezem, de szerintem auto-n.
Auto-n van.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9004) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor az is rendben. Fel nem foghatom, hogy mi van nálad,de ez így nem jó :( A Taichira is panaszkodtak, hogy baromi vdrop van. Gondoltam a 9900k és a bitang oc számlájára lehet írni, mert van az a fesz amit egy deszka képtelen tartani, de ilyen alacsony feszültségen egy 8600k-val ez nem magyarázat a jelenségre.
Remélhetőleg bios szinten javítják.

Közben találtam Extreme4-es vélemény ami ugye takkra az mint a tiéd...

" Not good for overclocking!
I bought this board to overclock my i7-8700K after reading many reviews.
This board seems to be a downgrade int he overclocking / vrm department from the Z370 Extreme4.
Nem számít, milyen LLC-t használtam, mindig volt Vcore vdroop.
Max overclock was 4.9ghz with an i7-8700k, not good.
I believe this was caused by the boards inability to supply a completely stable vcore. "

Szerintem ez ugyan az a jelenség mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#9005) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9004) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát nem tudom, most odáig jutottam.
4700/4500 LLC1, bios 1.275 ami win 1.264 idle, 1.248 load

Nem hinném, hogy a VRM-nél keresendő a probléma, Asrock korábban is használ már sm7341eh-t a z370-es sorozatban, és nem nagyon volt ekkora drop jellemző.
Amúgy kap még 1-2 napot, aztán ha nem javul megy a háztól :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9006) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9005) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha tippelni kéne biosból javitaniuk kéne, mert a lap szinte megegyezik a Sino-s Z370 Extreme 4-el és ott nem volt ilyen dropp.
Mondjuk ettől tartottam, mert a Seggszikla ezt már eljátszotta egyszer és a minden tekintetben kimagasló Z170 Extreme és Fazal1ty szériát olyan szinten tudták alulmúlni...a Z270 Extreme 4 csak árnyéka volt a Z170-es megfelelőjének, szintén vdropp problémái voltak amin nagyon lassan kerekedtek felül a gyártó, igaz ott újratervezett deszka volt és nem átnevezett.

(#9007) ScomComputer válasza Milka 78 (#9006) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem kell túllihegni,van az Asrocknak fóruma,ott nekem mindig segítettek,ha volt gondom..itt mi csak találgatunk.. :B
Shkiz0: kérdezz rá ott..mi szólnak hozzá..
Vagy még tedd vissza a first bios-t azzal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#9008) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9006) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a baj, hogy jelenleg fingom sincs, mit kéne nézzek, mert így Asrock kilőve, Aorus Masterrel is vannak bőven gondok.
Már az a lap is elég drága ehhez képest, 100+-t meg nem fogok kiadni egy lapért az fix :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9009) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI ;)

(#9010) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9009) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pl?
Mondj egyet, vagy mutass egy tesztet :D,
(#9007) scomcomputer
Megnézem elsőre az 1.20-al, utána az 1.10-el is.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9011) mgabi válasza Milka 78 (#9006) üzenetére


mgabi
senior tag

Z270 asrockok halál szarok. Nekem anno a Z270 pro4 volt. Messzire kerülendőek.

(#9012) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9010) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van itt élből 2 db elégedett MSI felhasználó és 5ghz-n hajtják a 9700/9900k-jukat (tuti nem fizetett teszterek).
Egyikük sem panaszkodott, hogy dropolna a deszkájuk.
MSI Z390 Gaming Pro Carbon@9700 vagy MSI Z390 ACE@9900k ha meg fogni akarsz a pénzen és 8600k-val akarod őket hajtani akkor vegyél egy Z370 K6-ot vagy Extreme 4-et, azokkal már van egy rakat tapasztalat itt a topicba is.
Szerintem sok értelme nincs összevetni a Mastert és a Phantom 6-ot, mert nem egy súlycsoport a kettő, de a Masternél nincsenek ilyen alpvető problémák. Én úgy tudom a proci hamarabb koppan le mint a lap és talán egyedül memória oc terén voltak anomáliák amit viszont tuti javítatlanak bios szinten.

[ Szerkesztve ]

(#9013) ScomComputer válasza Shkiz0 (#9010) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na, hátha sikerül és jobb lesz ,nekem az asus a first bios-al tökéletes, a legújabbal cold-boot van nálam 1 szer de van akinek 3-szor is nekirugaszkodik a gép mire elindul.. :K

(#9012) Milka 78.....van itt egy pár giga master user is, de nem nyilatkoznak,hogy a sok említett gond előjött e nekik,mondjuk ahhoz vissza is kellene olvasni,hogy milyen gondok lettek felsorolva...most azt olvastam a gigáról,hogy a duplabios fossa össze magát,és megáll a lap...ez a legújabb bios update után jön elő..bár lehet csak user error, de 2 embernél is jelentkezett...mondom én az Asus a legjobb!! :C

Az Msi-ről valami power limit-ről olvastam,de utána nézek...hogy melyik deszka pontosan... :K

[ Szerkesztve ]

(#9014) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9012) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Néztem a biosokat, és egyikkel sem lett semmivel se jobb.
Pedig nagy reményekkel vágtam bele, mert az 1.14-es biosnál írt egy ilyet:
- Modify Vcore Load line Calibration.

De az az előttivel is szar.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9015) ScomComputer válasza Shkiz0 (#9014) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vegyél egy Asus hero XI-et....ne sz@rozzál már... :DD

(#9016) Shkiz0 válasza ScomComputer (#9015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na lehet kap egy esélyt jövő héten az Aorus Master, ha érkezik a "jóárasított" nagykerbe.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9017) imitot válasza Milka 78 (#9012) üzenetére


imitot
újonc

Így igaz!
Pláne, hogy a még sikerült a feszültséget még jobban optimalizálni (CPU Loadline Calibration)
Bármilyen game alatt 63C a max hűmérsékletem 5GHZ-n.(24-25C szobában)
Semmi droppot-viszzaesést nem tapasztaltam! Kivállóan működik! (az win.eseménynaplóban sem) "scomcomputer"
I7 7700K gigabyte gaming k3-ról váltottam.
Érezhető "látható, tapintható :D ) a teljesítmény javulás!

(#9018) Milka 78 válasza ScomComputer (#9013) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Z390-Pro-nál annál van alacsony power limit, de ugye az Budget kategória és a régebbi Z370@9900k-val voltak ilyen problémák, mint pl a Z370 Carbon.

imitot : Köszönöm a visszajelzést! :R

[ Szerkesztve ]

(#9019) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9014) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most nézegettem a YT-s Phantom 6 vidit és érdekes módon HV monitoros képről lemaradt a lényeg ahol látszana, hogy hogy tartja a feszt a deszka a tesztek alatt.
Mondjuk a 4700-as eredményednél már látszik, hogy elfogy a hűtésed a procin így ha van dropp ha nincs dropp ez ennyit tud, nem hiszem, hogy lényegesen korlátozna a deszka, ebből az életben nem lesz 5ghz :N .
Még játszhatsz olyat, hogy beleszámolod a droppot és adsz neki 4800mhz@1.300v-t (ami kb 1.275v lenne terhelés alatt) és játékokkal teszteled, esetleg ráereszthetsz egy real benchet vagy avx mentes Prime95-ot, hogy ne fűtsön annyira teszt alatt. Ha nem fagy porrá akkor örülés.

(#9020) ScomComputer válasza Shkiz0 (#9016) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na az jó...akkor majd oszd meg feltétlen mi a helyzet.... :C
imitot: Thx... :K

(#9021) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9019) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ott még nem fogy el, mer nincs tökre felhúzva, azzal most nem lennék előrébb, ha fullon tekertetném a házventit, és a procit is, max hűvösebb lenne, de a drop attól maradna.
De ettől függetlenül igaz, hogy nem főnyeremény ez a proci.
Már fel is dobtam a lapot apróra, és jövő héten bepróbálok egy Aorus Mastert.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9022) mgabi


mgabi
senior tag

Intel megint hazudott :( taiwani lapgyártók szerint 2 millióval kevesebb lapot kell gyártaniuk 2018Q4-ben. Pedig intel szerint több procit gyártanak :) kis csalafinták...

Végre vége a kripto láznak, erre intel 2 millióval csökkenti a proci termelést. Nvidia elhalasztja a gtx 2060-t jövőre és mesterségesen magasan tartja a vga árakat. Behalok... kartel monopol majmok

According to a DigiTimes report today, Intel will reportedly cut CPU shipments to the PC building sector by 2 million units in Q4 2018. The supply shortage could also lead to a significant decline in motherboard shipments by Taiwanese manufacturers that quarter, the publication's unnamed sources said.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9023) MPowerPH válasza mgabi (#9022) üzenetére


MPowerPH
félisten

AMD 7nm -es cpu -kig tudjak ezt csinalni....

Don't Tread On Me

(#9024) windlord válasza Milka 78 (#9018) üzenetére


windlord
őstag

Nekem Carbon Z370 van. Mi vele a baj?

(#9025) Milka 78 válasza windlord (#9024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az hogy kifekszik egy oc-s 9900k alatt. Túl alcsony terhelésen beindul a védelem minek következtében a proci visszaveszi az órajelét és ezen felül a vrm rész is elmelegedett hiába raktak rá ventit. Ugyan ez a hiba a 390-A-Pro- nál is.
Természetesen a mostani vagy akár egy 8700k-val ez a hiba nem jön elő, nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#9026) wassabi11 válasza Milka 78 (#9025) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Asus strix gaming-f is kifekszik egy 9900k alatt? Vagy ennek a lapnak mi lesz a plafon?

(#9027) ScomComputer válasza wassabi11 (#9026) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom neked Z370 van,szerintem bírni fogja elég jó vrm van rajta csak hűteni kell,bár lehet a biosban van power limit..Nekem Z390F van nincs vele semmi gond...ott van bal oldalon fenn a videó.. :R

[ Szerkesztve ]

(#9028) wassabi11 válasza ScomComputer (#9027) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Valami lényeges különbség A 2 lap között van amúgy? :D
Majd amikor lejjebb mennek az intel árak szerintetek melyik éri majd meg jobban 8700k vagy 9700k?

(#9029) MPowerPH válasza wassabi11 (#9026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az biztos.... A Hero is kinlodik alatta a tesztek alapjan. Alapon jo lesz, de az oc -t hanyagolni kell vele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9030) windlord válasza Milka 78 (#9025) üzenetére


windlord
őstag

Hja.
En egy 8600k - t hajtok vele.
Akkor no para :)

(#9031) Milka 78 válasza wassabi11 (#9026) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem bírni fogja max kell egy venti a vrm részre. Azért nem kell annyira félni és a tesztek is szeretnek pánikot kelteni+az azért szépen bebizonyosodott, hogy tesztpadon ahol nulla légmozgás van persze, hogy elmelegszik a vrm rész. Egy jó szellőző házban ahol esetleg még raksz egy ventilátort is a vrm-re irányítva azért más a leányzó fekvése.
Ott van scomcomputer példája. Simán hajtja a a 390-es verzióval a 9900k-t 1.350v@5ghz-n, miközben a tesztek alatt a lap elbukott.
Ha meg a csúcsokat akarod ostromolni az agyon feszelt, binelt 9900k-val akkor tessék szépen zsebbe nyúlni, de ez egy másik sztori. :)
Itt inkább arra kell figyelni, hogy bios szinten mit tud a lap, hogy nehogy belefuss egy össze vissza működő llc-c vagy egy túl szigorú tdp limites lapba, mert azzal sokat nem tudsz otthon kezdeni.

(#9032) wassabi11 válasza Milka 78 (#9031) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Annyira elvetemült dolgokat nem szeretnék csinálni :D csak idővel nem tudom melyik lenne jobb választás prociba 9700k vagy 8700k gondolom ezt a 2 procit meg bírni fogja, nekem felesleges az i9.

(#9033) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na ha jol tudom van itt par Aorus Master tulaj 9900K parositassal.
Legyenek szivesek nyilatkozni, mennyire valt be a lap, legfokepp arra vagyok kivancsi mennyire stabil a tapellatasa :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9034) MPowerPH válasza Shkiz0 (#9033) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem jott be az Asrock?

Don't Tread On Me

(#9035) Shkiz0 válasza MPowerPH (#9034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hat 8600k-val meg el is lennek, de 9900K-ra tuti nem eleg.
Esku a z170-et masszivabbnak ereztem mint ezt.
Taichin agyaltam meg, de arrol is voltak olyan kommentek, hogy nagyot droppol igy nem akarok lutrit.
Giganal kicsit felek a biostol szerintem nincs meg ott ahol az Asus vagy az Asrock.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9036) Achill3uS válasza Shkiz0 (#9033) üzenetére


Achill3uS
veterán

jokat mosolygok az ilyen hsz-eken, hogy erre most milyen választ vársz? (no offense)
potato proci nem fog a legjobb lapban sem jobban menni max ha fölé feszeled maxos loadline-al. van amin még a delid sem segit. elmultak már azok az idők amikor 100mhz különbség volt azonos kategóriás lap és lap között. meg a mennyire stabil kérdés. alapon megy? megy. húzva megy? megy. ha 5ghz-en nem megy szar a lap? :U ha nem vagy elégedett ezzel az órajellel add el a procit és vegyél másikat.

ha overkill lapot akarsz lég/vizes ochoz vegyél egy giga aorus master vagy extreme-t, hicookie olyan prime eredményeket postolt vele, hogy 24 óráig járatta 5.2ghz-en a 9900k-t benne vrm hütés nélkül 1.38vcore-on!

"24hrs, It is still running, very stable at 5.2GHz AVX2 stressing on Z390 Aorus extreme without fan(air flow) and heatsink."

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9037) Shkiz0 válasza Achill3uS (#9036) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

No offense, de lathattad hogy egy 8600K alatt 1.265V eseten LLC1-el mar terhelve 1.232 lett belole.
Akkor szerinted egy 9900K eseten mi lenne? 😊
De mar megrendelve az Aorus Master kedd korul nalam.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9038) Achill3uS válasza Shkiz0 (#9037) üzenetére


Achill3uS
veterán

az még nem gáz, annyi rátartás kell és kész. az uj asusoknál ilyen 0.1-es droppokrol hallani 9900kval. majd ha tesztelek egyet beszámolok róla :K
na akkor problem solved, ha az is droppol akkor jöhet a taichi :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9039) Shkiz0 válasza Achill3uS (#9038) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De vagod mirol beszelek. Ott a te z170 oc formulad amit mutattal a multkor. Sokkal jobban tartja a feszt mimt a mostani lapok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9040) MPowerPH válasza Achill3uS (#9038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Maximus XI Extreme -et gondlom meg nem probaltad? :) Pedig jo lenne, elso kezbol jonne az info, na meg erto kezek kozul. Kosarban van mar 1 hete, de nem merem addig berendelni, amig nincs lathato teszt arrol, mit produkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9041) Bravo198 válasza Shkiz0 (#9037) üzenetére


Bravo198
tag

Én az MSI Z390 ACE-t tudom ajánlani, 1.270 és 1.350 között sem dobálja le a feszt a 9900k-val. Szerintem jó kis lap. :K
Néztem, nekem ment 5,2 ghz-en 1.350 Vcore-ral, de ezt én már nem tudtam hűteni.

(#9042) MPowerPH válasza Bravo198 (#9041) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Godlike is nagyon jol sikerult nekik ezen a teren, ahogy olvasom.

Don't Tread On Me

(#9043) MPowerPH válasza Achill3uS (#9036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk a Master meg az Extreme kozott van egy eleg jelentos kulonbseg a VRM reszen. 16 vs 12 -es, es a Vcore MOS is TDA21462 60A az Extreme -en, a Masteren meg IR3553 40A -es. Doubler az ugyan az, csak 8 vs 6.

Don't Tread On Me

(#9044) mgabi válasza MPowerPH (#9042) üzenetére


mgabi
senior tag

Godlike nettó 600 dollár az usa.ban, itthon 190 ezer. Annyit nem ér az a +200 mhz. 100 ezer fölötti lapok amúgy is parasztvakítás és lehúzás. Msrp alapon 1.5x annyi a lap, mint a 9900k.

[ Szerkesztve ]

(#9045) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

9900K-nak ti mennyi feszt szoktatok adni?
Most raktam össze és BIOS-ban nezelodok meg csak.
Jelenleg 1.35V-adtam neki és 5.2 Ghz-en BIOS-ban 37C-38C idle.

Ez jó vagy csökkentsek a feszültségen ?

[ Szerkesztve ]

(#9046) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Itt egy jo beszelgetes ebben a temaban, erdemes vegigfutni. Nekem nagyon ugy tunik, hogy az Asus valamit nagyon elbaltazott a Z390 -el. :U

Kis kiegeszites.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9047) Achill3uS válasza Darth_Revan (#9045) üzenetére


Achill3uS
veterán

Idle hofokkal nezed, hogy sok-e a vcore? Tuningoltal mar valaha mar bocsanat? Mert ha erre raengedsz egy prime-ot garantaltan 100fok meg egy kozepes vizhutessel is sztem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9048) Achill3uS válasza MPowerPH (#9040) üzenetére


Achill3uS
veterán

Gene volt nalam egy rovid ideig de sajnos messzemeno kovetkezteteseket nem tudtam levonni, remelem lesz lehetosegem komolyabban is megnyuzni egyet hamarosan.

Gigara visszaterve, igen valoban ezt nem figyeltem en sem, h ennyivel gyengebbek a fazisok a Masteren :U

Rohej lap arak vannak egyebkent, 100k alatt kb belepo szintu lapokat kap az ember.

Shkiz0: teny, nem veletlenul hasznalom enis azt meg mindig :K de speciel az Evga z390 darkot nagyon varom, arra szivesen raprobalnek de tartok az arcedulajatol.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9049) Shkiz0 válasza Achill3uS (#9048) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hat eleg huzos ara van a giga extreme-nek is.
Majdnem kijon belole 2db master :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9050) Cyberboy42 válasza Darth_Revan (#9045) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ezen jót nevettem :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.