Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) sqpp válasza mgabi (#9249) üzenetére


sqpp
őstag

Bocsi :DDD Hasonló kaliberűre gondoltam, elírtam :D Valszeg másikra gondoltam, de inkább a komolyabb i7-esekre gondolok 8-9 generációban..

Meg is van, 8700K, 9700K.

eldiablo

Mindkét szempontból, user használatilag nem hiszem hogy sokkal különb? Én gépen leginkább dolgozok, repszimezem vagy játszok.

Emellé van 1080 Ti most.

[ Szerkesztve ]

(#9252) eldiablo válasza sqpp (#9251) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha gondolod, letiltom a 9900K-n a HT-t és lefuttatom amit kérsz, ha ez segítség neked.

Mondjuk az úgy lenne jó, ha 8/8 és 4/8 összehísonlítás is lenne egyben.
Egyébként a 8/8 szerintem a 6/12 szintjét hozza azonos órajelen .

[ Szerkesztve ]

(#9253) sqpp válasza eldiablo (#9252) üzenetére


sqpp
őstag

Annak nagyon örülnék, odébb van még hogy mikor veszem, de ha hazaérek lehet váltok is egyből, delid után rá.

Az hogy mit teszteltsz pontosan rád bízom, az enyém tudom mit tud :)

(#9254) eldiablo válasza sqpp (#9253) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na jó, de pl nem biztos, hogy egy Cinebench15/11.5 vagy 3dmark Vantage eredménnyel előrébb leszel. :)
Mégis, mi érdekel?

(#9255) sqpp válasza eldiablo (#9254) üzenetére


sqpp
őstag

Persze, nem is ezekre gondoltam.

Ott valszeg úgy sem lenne nagyon változás, inkább játékokra gondoltam, ott mehet bármi :)
Nem tudom, hogy neked mi van meg, ezért is mondtam inkább, hogy bármilyen játék megfelel, amit szeretsz vagy gondolsz, úgy tudok hasonlítani.

Közben Addikt lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#9256) - = Zk = - válasza sqpp (#9248) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én majd.. MAAJD... valamikor jövőre 8700K-ra váltok... netes tesztek alapján arra érné meg, a 9th gen értelmetlen... sztem... játszogatni a 8th gen nagyon is jó.. sztem... mondom ezt úgy, hogy egy EVGA 2080 van a 7700K mellett perpill...
vélemény Urak?! :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9257) -Solt- válasza - = Zk = - (#9256) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem a 9700K jobb választás. Egyrészt nem kell a deliddel szórakozni, másrészt a HT az egyik játékban hoz, a másikban visz...

www.smart-bus.hu

(#9258) - = Zk = - válasza -Solt- (#9257) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha nem vesszük a HT-ét, akkor 6 vs 8 mag ekkora különbség lenne már?!
érteném, hogy 4 vs 6... de 6 vs 8?!.... hm...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9259) -Solt- válasza - = Zk = - (#9258) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahogy látom jobban teljesít a 8 fizikai mag, mint a 6/12. Én is erősen gondolkozom, hogy mi legyen... maradjon a 8700K és delid, vagy csere 9700K-ra.

www.smart-bus.hu

(#9260) eldiablo válasza - = Zk = - (#9256) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én inkább javasolnám a 8/8-at mint a 6/12-t. 9900K HT nélkül bencsmárkban is szebbet dob mint a 7800X azonos órajelen .

(#9261) - = Zk = - válasza eldiablo (#9260) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óó, sz..rok én már a bencsmárkokra :DDD jatékra kéne... :C

(#9259) -Solt-
namajd nézek vmit youtube-on ha végeztem a melóban... hm.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9262) -Solt- válasza - = Zk = - (#9261) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak valami frisset keress, mert állítólag az októberi win frissítés is betett a HT-nek.

www.smart-bus.hu

(#9263) - = Zk = - válasza -Solt- (#9262) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...mert állítólag az októberi win frissítés is betett a HT-nek.

:W ááá, akkor ezért mutat hülyeségeket a gép BF5 alatt... DX11, Ultra, 1440p cpu vs vga kihasználtság eszközkezelő szerint: 58% vs 15% :C... hm -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9264) eldiablo válasza - = Zk = - (#9261) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

3D bencsre gondoltam, de szerintem játék alatt is ez lesz a konklúzió.
Az már biztos hogy 1680*1050-ben a 1070Ti 5Ghz 8/8 már bőven VGA limites. Hétvégén rápróbálok mit szól 1080p-hez és 4K-hoz.

CPU tesztekben egyértelműen a 8/16 a jobb. :)

(#9265) Shkiz0 válasza eldiablo (#9264) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jatekok alatt szerintem az lesz ami mar a 8600K vs 8700K eseten is volt.
Azonos orajelen ugyanannyi fps volt az esetek tobbsegeben jatekok alatt, par cim volt csak ahol elony volt a HT.
Talan ez a 9700K 9900K eseten meg ennyire se szamit, mert itt is ez lenne a helyzet de a valos +2 mag vegett mar meg jobban elolvad a HT elonye.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9266) mgabi válasza Shkiz0 (#9265) üzenetére


mgabi
senior tag

9700K elég korrekt kis proci! csak az ára ne lenne ennyi :( Valós 8 mag 5Ghz-n elég baszó. Azt hiszem megvan a 6700K utódja. Jövő tavasszal a Ryzen 2 megjelenése utáni kis leárazásban benevezek egyre, Aorus Elite lappal.

(#9267) Shkiz0 válasza mgabi (#9266) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

En is 9900k-ra vartam (de minek :D ) de inkabb egy 8600k lett belole mert ez megvolt 70 alatt.
Szemeztem a 9700-el is, de majd dupla ennyi lett volna ezert lett atmenetileg a 8600k.
En is most mar valoszinuleg megvarom a zen2-ot aztan meglatjuk h 9700/9900k vagy valtok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9268) mgabi válasza Shkiz0 (#9267) üzenetére


mgabi
senior tag

Jó a 8600K, csak száradjon le a kezem, ha 8 szál helyett vissztérek 6 szálra. Mostmár minden játékmotor 8 szálra van optimalizálva, és szép lassan jönnek a 12 szálas játékok. intel tehet egy szívességet a 6 szállal :)

Comet lake-S-sel elvileg jön a 10 mag, szóval majd meglátjuk. 6700K még mindig remek proci.

(#9269) Pintim....


Pintim....
tag

Intelnel miert vettek vissza a szalak a 9700k nal? Mar 16 szalasnak kene lennie.

8700k-6 Cores, 12 Threads

9700k-8 Cores, 8 Threads

(#9270) eldiablo válasza Pintim.... (#9269) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Minek? 8/8 hatékonyabb mint a 6/12: [link]
16 szálra megérkezett az i9 család.

(#9271) Shkiz0 válasza mgabi (#9268) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ahogy a cikknel is irtam, velemenyem az hogy huthetetlen lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9272) DeckardCain válasza eldiablo (#9270) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ez az új 1809-es win a HT-t jól elintézte.

(#9273) Pintim.... válasza eldiablo (#9270) üzenetére


Pintim....
tag

(#9268) mgabi irta hogy jonnek majd lassan a 12 szalas jatekok, akkor en mit kezdek majd 8 szallal? AMD-t kell venni 16 szalasat, vagy venni intelt 400k-ert 16 szalasat. Melyiket fogjak az emberek valasztani?

(#9274) eldiablo válasza Pintim.... (#9273) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Figyelj, a HT nem duplázza a teljesítményt, ezért a nyolc mag nyolc szálon hatékonyabb mint hat mag tizenkét szálon. Ezen mi a bonyolult? Ha nyolc és tizenhat mag között kellene választani, akkor értelemszerűen a tizenhat jobb választás lenne.

Vegyél AMD-t. Az a tuti! :K Én is azt vennék ha nem bencselnék.

[ Szerkesztve ]

(#9275) mgabi válasza Pintim.... (#9273) üzenetére


mgabi
senior tag

HT esetén csak annyi történik hogy a munkafolyamatot a cpu úgy darabolja, hogy mondjuk a memória írás olvasás esetén a proci a másik szálon dolgozik, és ennek a megfelelő időzítése a lényeg. Ha nem jól párosítható akkor a fele olyan lassú lesz a folyamat, mintha nem is lenne HT. AMD-nél ez az algo olyan szarul sikerûlt, hogy sok játék lassabb volt HT-vel. HT intel részről egy rohadt jó marketing fogás, amivel drágábbá tették a procikat. Nem rossz, de egy valódi 8C/8T jobb, mint a 6C/12T.

(#9276) Pintim.... válasza mgabi (#9275) üzenetére


Pintim....
tag

Tehat ha jonnek a 12 szalas jatekok, akkor egyikkel sem megyunk semmire.

(#9277) -Solt- válasza Pintim.... (#9276) üzenetére


-Solt-
veterán

12 szálas játékok amikor még a mai napig van olyan 1-2 éve megjelent játék ami 1, jó esetben 2 szálat használ? Szerintem nyugodtan engedd el ezt a kérdést... egy 5GHz-s 8/8-s CPU-l a következő 2-3 év kényelmesen letudható, és akkor még elég óvatosan becsültem az időtartamot.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9278) Pintim.... válasza -Solt- (#9277) üzenetére


Pintim....
tag

Szomoru lenne ha a 8700k sem lenne eleg a kovetkezo 5 evre, nem hogy a 9700k

(#9279) mgabi válasza Pintim.... (#9276) üzenetére


mgabi
senior tag

Ha a malomban 6 kővel őrölnek, de 12 kis helyen öntöd be a búzát, az nem biztos, hogy jobb a 8 köves malomnál, ahol csak 8 nagy helyen tudod beönteni a búzát. Mennyi liszt lesz a végén? Komoly fejtörő :) Ha valami nagyon jól van szálasítva, és ezek a szálak nem igényelnek sok munkát és memória írást a 6 magos lesz a nyerő. Ha valami viszont szarul van megírva, és az erő számít ott a 8 magos lesz a nyerő. Jelen esetben ebből van több!

(#9280) -Solt- válasza Pintim.... (#9278) üzenetére


-Solt-
veterán

A kérdés mindig az, hogy mire... 1080p@60FPS-re biztos elég lesz, 144Hz-s monitor és VR mellé már közel sem biztos. Bár ez megint függ az API-tól is, mert DX11 alatt most is van olyan játék amihez online "kevés" a 8700K.

www.smart-bus.hu

(#9281) Pintim.... válasza -Solt- (#9280) üzenetére


Pintim....
tag

Mostansag sok ember jatszik 1440p ben, tehat az a kerdes ahhoz eleg lesz-e.

(#9282) mgabi válasza Pintim.... (#9281) üzenetére


mgabi
senior tag

Ilyen sebesség 1080p 1080Ti és kompetitív low beállítások mellé kell 144hz és 240hz mellett. Viszont ott fenomenális a feeling, főleg 240hz.es moncsival. Nemcsak az átlag fps, hanem a min fps is az egekben, semmi röccenés. Ja és a 3200cl16 dual channel ramokat se feledjük. Drága móka a kompetitiv fps :)

[ Szerkesztve ]

(#9283) -Solt- válasza Pintim.... (#9281) üzenetére


-Solt-
veterán

Ott a konfigom az adatlapon...

www.smart-bus.hu

(#9284) Pintim.... válasza mgabi (#9282) üzenetére


Pintim....
tag

Hulye kerdes,ti biztosan tudjatok,de miert olcsobb a prociknal az a kivitel hogy Tray? Nincs hozza venti vagy miert?

A 8700k hoz melyik lap ajanlott? Valamint a 9700k hoz?

[ Szerkesztve ]

(#9285) Devid_81 válasza Pintim.... (#9281) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Attol fugg mennyire vagy 'elnezo' eppen eleg lehet a 6mag+HT 5 evre.
Ne abbol indulj ki, hogy anno a 2xxx-3xxx-4xxx szerias Intelek elegek voltak 5 evig. :N
Most egy kicsit felgyorsult a sokszallas vilag.
Mar most tudni, hogy a kovetkezo Intelek akar 10 magig is felmehetnek, AMD is biztos megteszi a megfelelo lepeseket majd.
5 ev alatt most rengeteg dolog valtozhat, valtozni fog, nem ugy mint amikor az Intel teljes egyeduralkodokent elhitette velunk, hogy a 4mag+HT mindenre eleg 100 evig. ;)
Lehet furan hangzik, de aki most 5 evre tervez fejlesztest annak minimum 8 magban kell elgondolkodnia, de a 10-16+HT az ami biztosan kihuzza addig :)
Jelenleg ott tartunk, hogy az evenkenti termek frissitessel kapunk +2 magot, a programozok elobb utobb felveszik ezzel a versenyt. :K

...

(#9286) eldiablo válasza Pintim.... (#9284) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tálcás, nincs doboz, általában 1 év a gar. Hűtő évek óta nincs a dobozosokhoz sem.

(#9287) Pintim.... válasza eldiablo (#9286) üzenetére


Pintim....
tag

De most ez mivel rosszabb a masiktol?

(#9288) mgabi válasza Pintim.... (#9284) üzenetére


mgabi
senior tag

Traynél nincs csomagolás. 100as 1000es kiszerelésben rendelhető. lehet elővállogatott, amit vagy jelölnek vagy nem. Nimcs hűtő. Kevesebb a gari

(#9289) Pintim.... válasza mgabi (#9288) üzenetére


Pintim....
tag

Koszi a valaszt. Na ha mar anyit beszeltunk a jovorol es a tobbmagos procikrol, tudom nem idevalo Az AMD,de csak versenyben van,tehat koze van dologhoz. Ez olcsobb mint a 8700k es eleg sok magja,es szala is van. Ez eleg lehet a jovoben jobban? Vagy felejtsem el?

AMD Ryzen™ Threadripper™ 1920X Processor

# of CPU Cores:
12
# of Threads:
24
Max Boost Clock:
4GHz
Base Clock:
3.5GHz
Thermal Solution:
Not included
Default TDP / TDP:
180W

(#9290) mgabi válasza Pintim.... (#9289) üzenetére


mgabi
senior tag

Áprilisban jön a zen 2..az még 5 hónap. 7nm-en állítólag 10-12 magos lesz a 3700x..addig ki kell bírni. Nem érdemes fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#9291) palfitom válasza Pintim.... (#9289) üzenetére


palfitom
félisten

Már erre is kaptál választ! :W
12 mag, 24 szál, NEM gamer proci, nincs olyan játék, ami ezt ki tudja használni.
De már ma is megírták a kollégák neked, hogy 8/8, 6/12 még sokáig elég lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9292) Pintim.... válasza mgabi (#9290) üzenetére


Pintim....
tag

Ezt akartam hallani, koszonom. Meg is varom, el adom majd az alaplapom, procim, kapok kb 300k bonusz, abbol csak kijon majd.

(#9293) Pintim.... válasza palfitom (#9291) üzenetére


Pintim....
tag

Jojo tudom, de kivancsi vagyok azoknak a velemenyere is, akik nem Intelesek,vagy legalabbis nem elfogultak vele. De attol igazatok lehet, sot biztosan az van.CSak AMD rol is tudni akarok par dolgot,. Azert ne dobjuk felre.

(#9294) mgabi válasza palfitom (#9291) üzenetére


mgabi
senior tag

Bizony. Ha renderelésre kell akkor 3700x, ha gamingre akkor 9700k jövő májusban. Addig nyugi.

(#9295) Devid_81 válasza Pintim.... (#9293) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A TR nem valo jatekra, az inkabb munkara.
AM4 kell jatekra, es 1440p es felette meg mar majdnem mindegy, hogy Intel 8 vagy AMD 8 magos van a gepben.

...

(#9296) eldiablo válasza mgabi (#9294) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem Kb mindegy, mert amennyivel olcsóbb az AMD annyival nem rosszabb. Cimbinél R7 1700@3.8Ghz GTX 1080-al 3840x1080 gyönyörűen megy minden. 9900K-val lenne még +10-20 képkocka, de szerintem nem hiányzik neki, mert van elég. :)
Ha nem bencselnék, tuti nem vennék Intelt.

(#9297) -Solt- válasza eldiablo (#9296) üzenetére


-Solt-
veterán

Az erősebb egyszálú teljesítmény miatt jól jön még 144 Hz, vagy éppen VR esetén ahol számít a max FPS illetve a minimum FPS. DX11 alatt online az 1080Ti mellett a 8700K-n nem egyszer kiakad 2 mag 100%-n és a GPU meg "malmozik".

Az viszont tény, hogy 60Hz-s monitor és középkategóriás VGA mellé sokkal jobb ajánlat egy R5 2600 a maga ~58000.-Forintos árával.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9298) mgabi válasza eldiablo (#9296) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát, ha most kellene egy általános gaming gépet építeni, akkor:
Ryzen 5 2600
8gb ram
B450 lap
Mx500 ssd
Használt gtx 1060 3gb
Fillérekből van egy 1080p.s 60hz.s gaming géped és tökéletes.

(#9299) Devid_81 válasza Pintim.... (#9293) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt van egy teszt, Battlefield 5@64 es multi palyan teszteltek a 9900K es a 2700X-et.
Teljes mertekben jol visszaadja, hogy az Intelert elkert premium ar kb 10-12% teljesitmeny kulonbseget produkal.
Legfokeppen RTX 2080 Ti-vel lehet csak a kulonbseget ereztetni.
Ez van aki a legjobbat akarja annak zsebbe nyulos, aki elvan -10% teljesitmennyel, de jot akar sporolni az egeszen annak mas utat kell valasztani ;)

De szerintem hagyjuk (foleg en) ezt a sok off-ot, nem.ide valo ebbe a topikba :N

[ Szerkesztve ]

...

(#9300) Pintim.... válasza Devid_81 (#9299) üzenetére


Pintim....
tag

Na az mandjuk fura hogy a 7700k jobb mint a 2700x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.