Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) mgabi válasza MPowerPH (#9200) üzenetére


mgabi
senior tag

Asus eléggé a ROG, RGB felé ment el, és nem a minőségi VRM irányába. Árazásról nem is beszélve. Nagyon sok teszter inkább nem is teszteli, mert fél a retorziótól, hogy más terméket sem fognak tőle kapni. Buildzoid küldte el őket a fenébe egyedül. Der8auer is hallgat pedig korábban méltatata nagyon az asus lapokat. Most a nem méltatás komoly kritika a részéről.

(#9202) Milka 78 válasza eldiablo (#9198) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 390-es Taichi volt a droppos/llc bugos. A Z370 elég jól bírta a strapát csak elmebeteg magas feszeken kellett neki a vrm venti (de úgy is bírta). Szerintem az egyik kegjobb ár/érték arányú Z370-es lap, jó tudni, hogy sima liba 9900k teszem azt 1.350v alatt:K. Llc-vel nem tudod kifocizni a dropot, vagy pozitív irányba elmozdítani, hogy inkább fölé lőjön?
Az összes Fatal1ty/Extreme deszkám utálta a Ripjaws V szettemet. Ugyan nagy nehezen működésre bírtam mindig, de mókolnom kellett vele mindig.

[ Szerkesztve ]

(#9203) mgabi válasza Milka 78 (#9202) üzenetére


mgabi
senior tag

A végén még kiderül, hogy a 60 ezres z390 aorus elite kenterbe veri a mezőnyt. Z390 taichira sokan panaszkodnak. Gondolom akkor ez extreme4 es a phantom 6 se lehet sokkal jobb.

(#9204) Milka 78 válasza mgabi (#9203) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Phantom 6-al itt is volt anomália, Extreme4 meg jövő héten jön a közelemben, majd megnézem, de azzal is volt külhonban dropp/llc frixi.

(#9205) mgabi válasza Milka 78 (#9204) üzenetére


mgabi
senior tag

Az intel jól kinyírta a piacot. 8 millióról 6 millióra vitte le az asztali proci termelést, ezért a lapgyártóknak negyedévente 6 millió lapon kell behozni ugyanakkora profitot, és ez látszik is sajnos. Ez a fórum is átment lap topicba :)

(#9206) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9204) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen nálam ejtett.
De most a Z370 Taichi is ejt koppra ugyan annyit :)
Agyaltam, hogy cserélem egy Gaming 9-re, de szerintem ott sem jobb a helyzet, és így hogy tudom megy benne faszásan a 9900K így marad ez.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9207) mgabi


mgabi
senior tag

Intel úgy tűnik elengedte a jövő évi ice "lék"et. Jöhet a comet lake 10 maggal 14nm+++++++++++++ noddal :) skylake olyan mint a macska. 9 élete van

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9208) schawo válasza mgabi (#9207) üzenetére


schawo
titán

Következő procim jövőre AMD lesz. Hát ezt is jól elb..zták.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9209) - = Zk = - válasza mgabi (#9207) üzenetére


- = Zk = -
félisten

helyes, akkor jöhet a Maximus XI+8700K kombináció a 7700K+Maximus VIII helyett... van időőőm :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9210) MPowerPH válasza - = Zk = - (#9209) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert venned a sz@r Asus Z390 -es lapot? :

mod: Pfu... :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9211) - = Zk = - válasza MPowerPH (#9210) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mert én szeretek a saját káromon tanulni... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9212) MPowerPH válasza - = Zk = - (#9211) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor legalabb az Extreme -et vegyed, az meg nem annyira gaz a vezerloket elnezve. De a Hero egy Masterhez kepest tularazott, es gagyi, olcsojanos termek. Sporoltak rajta, ahol lehetett.

Don't Tread On Me

(#9213) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9206) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Valami akkor nálad nem gömbölyű. A Taichi a szemem láttára tartotta a feszt (8700k@fixfeszes ic) ha az llc-vel játszottam, de ugyan ez igaz a K6-ra is. Nem vágom mi lehet a baj, igaz minkét lapot korai 1.30-ás biosal hajtottam.

[ Szerkesztve ]

(#9214) ScomComputer válasza - = Zk = - (#9211) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne hallgass rá semmi gond nincs a lappal mondom én lassan 1 hónap használat után.... ;)
Bár a 2700X-ről való váltás nem éri meg mint ahogy írtam is a fórumban...
BMW001: látom te is megetted a levest...finom vót? :D
Van azért gond rendesen a Masterrel is csak bele kell olvasni a hiv. fórumba... :U

(#9215) palfitom válasza mgabi (#9207) üzenetére


palfitom
félisten

:) :K

(#9208) schawo
Simán megértelek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9216) MPowerPH válasza ScomComputer (#9214) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ettem meg, csak utan jaras, ismeretek utan tudom, mibol epul fel egy ilyen alaplapokon a vrm es annak vezerlese. Es a Hero -nal kisporoltak mindent, amit lehetett.

A Masterrel mas bajok vannak, de meg mindig olcsobb, es messze jobb mint a Hero. Ezt nyersen a felepitesebol meglehet mondani. A Hero egy tularazott lap. Ezzel a speccel 200$ -nal nem erhetne tobbet. Azert, mert nem draga legyartani. 9900k ala mar nem eleg.

A gond az, hogy az Extreme is igy mutat, fele akkora VRM tronol rajta, mint az Aorus Extreme -en. Es e mellett a vezerleseben sincs semmi extra, ami regen alap volt. R3E is 8 fazist, digiset adott az akkori kazan cpu -knak, de azzal meg nem voltak ilyen problemak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9217) ScomComputer válasza MPowerPH (#9216) üzenetére


ScomComputer
veterán

Persze tudom,hogy jól beszélsz,én inkább játékokkal teszteltem,nem igen szoktam a prime és társaival játszani,5.1ghz-n hiba nélkül megy 1.365vcore-al....de nem sokat hoz,inkább bebe akadnak azok a gamek amik nem szeretik a magas órajelet.. :K

(#9218) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9213) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Eldiablo is irta, hogy neki is van.
1.3v bios az 1.280-ra droppol terheles alatt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9219) ImpersonatoR

En ma visszavittem a Gigabyte Mastert mert tenyleg coil whine os volt a kondija. Windows ba ahogy egeret/ablakot mozgattam zizegett. Meg terheles nelkul is. Ahogy elkezdett dolgozni abba hagyta, de azert ne mar :C
Hero XI legalabb nem csinalt ilyet.
Tray proci is ment vissza mert latom mar 197.000 ert is van dobozos 3 ev garral meg jatekokkal.
Egyelore vettem egy ps4 pro t most ezzel elleszek aztan addig talan tisztul a szitu. Maximus extrem erdekelne de megvarom amig lesz rola velemeny.
Akar itt is ;)

(#9220) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#9219) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet en leszek az, aki megirja. Most ragodok, mert legszivesebben megvarnam a Giga csucslapot, de semmi hir arrol, mikor kerul a boltokba, hiaba jelentettek be mar nagyon regen. :(((

Don't Tread On Me

(#9221) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#9219) üzenetére


ScomComputer
veterán

Írtam én neked ezt,10-ből 8-nak ez a gondja...hiába gagyibájt soha nem lesz asus.... :K
Túl van itt lihegve ez a vrm dolog.. :P
Kíváncsi leszek "sulu1701"-re mint hoz ki belóle,mert már csak neki van Darth is visszavitte...és asus-t vett,azóta semmi gondja... :C

[ Szerkesztve ]

(#9222) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#9219) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent asus fronton lehet megeri varni most az Apex -re, mert arra megint mas VRM kerul, +4 fazissal.

Don't Tread On Me

(#9223) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9218) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor players és az én lapom biztos valami egyedi példány, mert egy dekát nem dropol és az llc-vel simán be tudod lőni, hogy a beállított feszt tartsa vagy akár alá vagy főlé lője a biosban beálítottnak, mindezt egy avx-es P95 alatt.
Ha gondolod kérek magasabb feszes oc-t is,de ugyan ez lesz az eredmény.
Diablo fórumtárs 9900k-t hajt és nem 8600k-t ami azért más kávéház.

[ Szerkesztve ]

(#9224) ImpersonatoR válasza ScomComputer (#9221) üzenetére

Kar volt elkuldened a hivatalos master forum linket ;) Ott is tobben irtak ugyanezt a jelenseget. Illetve az alaplapi hangkartya zaj dologba is lehet valami, de ugye en kulon sajat asus t hasznalok igy az nem tunt fel.
A fesz ingadozasra is tobben panaszkodtak ami nem tudom orvosolhato e bios frissitesel.
Asus extrem lapon ez az m2sata bovito amit abba az 5.(?) memoria foglalatba lehet rakni az mitol jobb mint ha az alaplapba dugnam siman mondjuk a 970 evo m?

(#9225) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9223) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig hidd el, hogy így van, pont emiatt cseréltem le a phantom6-ot, utólag mint kiderült feleslegesen...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9226) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#9224) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért küldtem, mert én is végig olvastam,láttam mennyi hiba van vele és jó lett volna ha te is leigazolod,vagy cáfolod a dolgokat,szerettem volna kipróbálni a lapot és így már felejtős....
Asus Extr. Dimm2
:K

[ Szerkesztve ]

(#9227) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9225) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én elhiszem,hogy nálad ez egy létező jelenség, de te meg értsd meg,hogy nem egy ilyen lap ment át a kezemen és nálam nyoma sincs ilyennek. :N Ha gondolod kitapétázom videókkal a fórumot (egyszerűbb csekkolnod a h.sz-eim amiben szó nincs droppról és mindig is működő llc-m volt amivel lehetett játszani, de ugye ott volt a bevágott kép is...), viszont ugye tök felesleges, mert nincs okom hazudni. :N
Annyi még lehet, hogy én még mindíg korai biost használok, de ez csak tippelgetés.

[ Szerkesztve ]

(#9228) Shkiz0 válasza Milka 78 (#9227) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyszerű, dobj fel egy frissebbet azt meglátod.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9229) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#9228) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1.10 2017/10/16 12.36MB Instant FlashHow to Update Fix the Vcore drop issue with load-line calibration setting.

Ezt találtam, de nem hinném, hogy ennyire korait használnál.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9230) Milka 78 válasza Shkiz0 (#9229) üzenetére


Milka 78
nagyúr

1.30 as verzió. Közben megkérdeztem más Extreme 4,K6 és még egy Taichis kollégát, de mind azt tapasztalják mint én...ha akarják ide is beírják.
Minden esetre látom nálad a frixit és fel nem foghatom mi okozza :F

[ Szerkesztve ]

(#9231) #59036672 válasza Milka 78 (#9230) üzenetére


#59036672
törölt tag

Nálam P3.20 bios van. 3.30 a friss.

(#9232) Milka 78 válasza #59036672 (#9231) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor ez a bios feltevéses tipp is megdőlt.

[ Szerkesztve ]

(#9233) #59036672 válasza Milka 78 (#9232) üzenetére


#59036672
törölt tag

Mondjuk a 3.30-as biosra meg ezt írja a gyártó. "1.Update vBIOS and GOP" Szóval lehet, hogy volt valami bios gond. :F

(#9234) pigatt válasza MPowerPH (#9222) üzenetére


pigatt
őstag

Apex-ben bízom én is, remélem megéri rá várni.

i9 / 4080 / 32"

(#9235) MPowerPH válasza pigatt (#9234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az eddigi infok alapjan meg. Sot, ami meg jo, hogy csak 2db mem dimm lesz(OC szempontbol is nagyon jo), nem lesz parasztvakito oled kijelzo sem a lapon, amivel verpista villoghat, igy az ara is alacsonyabbra van belove, mint az Extreme -e, es jutott rendes VRM -re is a hianyzo dolgok helyett. :) Az mondjuk plusz pont, hogy a kiegeszito dual M2 foglalatot meghagytak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9236) pigatt válasza MPowerPH (#9235) üzenetére


pigatt
őstag

Tipikus Apex "lecsupaszitva", de mégis ellatva minden hasznos dologgal. Es vegre ATX, nem EATX!

i9 / 4080 / 32"

(#9237) MPowerPH válasza pigatt (#9236) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyik holland shopban mar rendelheto. 10 m. napos szallitassal. es 394,5 juro. Persze magyarba nem szallit. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9238) pigatt válasza MPowerPH (#9237) üzenetére


pigatt
őstag

Az durva jó! Kár, hogy itthon valószínűleg drágább lesz. Azt nem értem, hogyha rendelhető már itt-ott, akkor az ASUS honlapján miért nincs még specifikációja feltöltve?

[link]

i9 / 4080 / 32"

(#9239) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Kissebb fotó, illetve videó munkákra készül egy rig 8700 társaságában, milyen microATX-es lapot ajánlotok alá?

(#9240) Milka 78 válasza SECTORnooB (#9239) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Piac felmérés mindkét oldalon? :D
Árban most az MSI B360M Bazooka éri meg a szlovák ürlényeseketől ha a cél a minél olcsóbb deszka, vagy +3k-ért a Mortar.
Az ASRock B360M Pro4 és a Giga B360m D3H is járható út viszont a Seggszikla a kis borda miatt jobban rá van szorulva egy jól szellőző környezetre (ergo jobban melegszik), míg a Giga kis borda + vrm és annak hütése között lévő gyenge kötés miatt jobban melegszik. Ezek inkább i5 alá ajánlottak és véleményem szerint a 2db MSI jobb vétel tőlük, miközben árban lényeges különbség nincs.
Amúgy meg power limit-ek kitol és cpu fesz optimalizál. Ezek után nem lesz gond :)

[ Szerkesztve ]

(#9241) SECTORnooB válasza Milka 78 (#9240) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm, a felhasználó elé tárom mindegyik variáció előnyeit is hátrányait és hagyom,hogy döntsön,így maximálisan mindenki elégedett lesz :)

(#9242) fudi2002


fudi2002
veterán

Nem tudom volt-e már vagy kell-e, Z390 Vrm list

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9243) ImpersonatoR

Info akkor továbbra sincs az apex megjelenéséről igaz?
Simán benne van, hogy csak jövőre jön gondolom. Lehet beruhazok egy Extrem -be még ha nem is logikus csak nagy a kísértés, hogy csak áll ott a gép, még ha nem is túl ésszerű döntés 170.000 ért.

(#9244) Achill3uS válasza ImpersonatoR (#9243) üzenetére


Achill3uS
veterán

én ugy tudom idén ki akarják hozni még. szerintem botorság lenne kihagyni a karácsonyi szezont.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9245) #Morcosmedve válasza ImpersonatoR (#9243) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Idén kéne ez alapján is.

© asszongya'hogy

(#9246) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#9243) üzenetére


MPowerPH
félisten

Iden jon, Mikulas kornyeken. ;) Erdemes varni. Ezt a mostani infok alapjan jol osszeraktak, bivaly lesz a vrm.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9247) mgabi válasza MPowerPH (#9246) üzenetére


mgabi
senior tag

Apextől ez elvárható, ha már a Hero elesett :) Remélem az Eatx és a csicsán spórolt pénzt a VRM-re költötték

(#9248) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok, van itt aki 7700k-ról updgrade-elt? 8900k-ra vagy 9es szériára? valami változás?

(#9249) mgabi válasza sqpp (#9248) üzenetére


mgabi
senior tag

Milyen változásra gondolsz? Cpuz mást ír ki, az egyszer biztos.

8900k tapasztaltokra én is kíváncsi vagyok, mert olyan proci nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#9250) eldiablo válasza sqpp (#9248) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Milyen aspektusból kérdezed? Játékra, vagy egyébre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.