Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) MPowerPH válasza MPowerPH (#13991) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, BIOS frissites rendbe tette.

XTREEM szeriabol meg van 4500 -as frekivel is, C18, es csak 1.45V -ot ker. Jo lenne olyat talalni, oda ugyis mar a valogatasbol eloszor kikerult, csucs chip -ek lettek forrasztva, szoval gondolom, hogy jol mennek.

Don't Tread On Me

(#14002) pendre54 válasza Shkiz0 (#14000) üzenetére


pendre54
addikt

A kérdés jogos, de ugye a piszkos anyagiak. :D Ennél a cégnél, a hétvégén akciózva volt az a változat, több mint 10-12 e Ft-al került kevesebbe, mint a dobozos változat. Ma már ott is megint 120 e ft körül van ismét az ára.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14003) mobal válasza pendre54 (#14002) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

PCX? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14004) s.bala31 válasza mobal (#14003) üzenetére


s.bala31
őstag

Én tőlük vettem a 8400-at szintén OEM verzió volt 3 év garival, de az normálisan be volt csomagolva.

(#14005) venom8888 válasza MPowerPH (#13984) üzenetére


venom8888
őstag

Ugy legyen barátom:) gyertek a kis csajszival:)

(#14006) Tibiajax válasza MPowerPH (#13991) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

miért kell az a T1 annyira?..

(#14007) Hublot válasza Tibiajax (#14006) üzenetére


Hublot
senior tag

T1 gyorsabb
T2 stabilabb magas órajelen.

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#14008) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

valami bug, vagy OC fail az, hoyg Wildlands alatt eleinte szépen skálázódik a játék, értem ez alatt azt, hoyg mind a 8 mag egyenletesen terhelődik 65-75% körül.... (vga 97-99% beton stabilan)
de most X óra játék után kiléptem, és láttam, hogy az egyik mag 99%-on tekert, míg a többi a "kényelmes" 65-75%-on...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14009) MPowerPH válasza Tibiajax (#14006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is a T1 kell, bar azert 3600 -on illo lenne tudnia. Inkabb a C13-C12 -es idozites. Ryzen azt szereti.

Don't Tread On Me

(#14010) MPowerPH válasza Devid_81 (#13993) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet nalam is keves volt az SA es IO. Most atnyergeltem magas frekire, szinten nem akart bootolni. 1.18v IO, es 1.23V SA. Ennyin van 4266 -on is. A memvezerlo az alacsony freki, de szuk idozitesnel is megkivanhatja, hogy ilyen szinten feltold a hozza tartozo feszultsegeket? :U

4400 -on kifagyott a Win betolteskor. Most feltoltam a feszultsegeket, IO 1.23V, SA 1.28V, es egybol stabil lett.

Meg nem ismertem ki a memoria OC modjat. Elegge nehezkes, szvsz elozo gen -eknel nem volt ennyi tenyezo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14011) Devid_81 válasza MPowerPH (#14010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Magas ram frekikhez sajnos kell. :K
Nalam talan ez az 1.3v koruli lehet a jo, bar ma mar kidobott 1x PUBG-bol szoval lehet visszarakom oda ahol eredetileg is volt es hagyom ahogy van :)

...

(#14012) MPowerPH válasza Devid_81 (#14011) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ugy nez ki, az extrem alacsony idozites, es alacsony frekvencia is megkivanja ugyan ezt. Mondjuk ez nekem is uj. Mindjart megnezem, mit tudok kihozni ebbol a budget kitbol. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14013) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ennyit tud C18 -al. Gondolom en, hogy ha lazitanek az idoziteseken, akkor menne ez feljebb is, de 4600C19 lassabb lenne, nem eri meg jobban gyotorni.

Don't Tread On Me

(#14014) laychi válasza Shkiz0 (#14000) üzenetére


laychi
veterán

trayre pl az intel sem ad 1 év garinál többet,szóval nem tudom egy bolt hogyan tud.
Valamint a 3 év gari mellett a boxra OC garanciát is ad. Egyszeri alkalommal cserélhető.

(#14015) Shkiz0 válasza laychi (#14014) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pont emiatt kérdeztem rá.
OEM esetén 1 év a gari, ahol többet adnak ott sumákság van, vagy saját kontóra bevállalja maga a bolt a 2 évet, amolyan "úgy se lesz annak semmi baja" alapon.
De láttam már jó pár boltot, ahol Asrock esetén 2év garit adnak, vagy amikor a hivatalos garanciaidőt nem tartják be. (pl 5 év garos Corsair cuccok, hogy csak egyet említsek.)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14016) Maelephant válasza - = Zk = - (#13936) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Ugyanígy volt velem is.

(#14017) Tibiajax válasza MPowerPH (#14013) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

most nem azért, de én nem égetném magam ilyen silány eredményekkel... 4500 cl18-al, tiszta gáz, annyit még a legutolsó elixir oem bulk ram is tud ennyivel kénytelen leszel beérni?...

;]

én is most a 3200cl14 tridentz-immel szórakozok, valamiért a cs:go kilép a játékból hol pályabetöltés után, hol máskor, random. xmp-profilkor nem -bár ott is volt példa már egyszer rá-, egyéb esetben többször is.. érdekes, mert egyébként win ok, másik játék (doom) ok, csak a cs:go szarakodik.. feszt még nem emeltem, de nem is nagyon merek, mert egymáson van szinte a két modul, így is alig fértek be egymás mellé a pöttöm itx z370 slotjaiba, gondolom, melegítik egymást már így is.. pedig úgy kipróbálnám, hogy pici plusz fesz jelentene-e megoldást. vagy esetleg lap más feszéhez kéne hozzányúlnom?

[ Szerkesztve ]

(#14018) - = Zk = - válasza Maelephant (#14016) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szuper, és mi lett?! hova merre?! :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14019) palfitom válasza pendre54 (#13985) üzenetére


palfitom
félisten

Van valami fejlemény?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14020) MPowerPH válasza Tibiajax (#14017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ezzel van a bak, hanem az, hogy nem szeretik az alacsony idozitest alacsony frekin, hiaba mennek viszonylag elfogadhatoan magas frekin.

A ramok homersekletet ne feltsed... Ha van rajtuk rendes borda, akkor nem fog elmelegedni. Tegnap mertem lezeres homerovel, az Apexben nekem is egymas mellett vannak szorosan a modulok. Ezekkel a beallitasokkal 42 fok volt a legtobb, amit mertem rajtuk. Annyi volt a VRM bordaja is. Nem nagyon melegszenek.

Don't Tread On Me

(#14021) pendre54 válasza palfitom (#14019) üzenetére


pendre54
addikt

Van. :) Kb. 450 km vonatozás után, bő fél órája estem be az ajtón, de végül is azt kell mondjam, hogy elégedetten, mert minden herce-hurca nélkül visszavették a cuccokat, kiállították a sztornó számlát, és remélhetőleg a nem túl távoli jövőben, a visszautalás is megérkezik.
Azért volt egy érdekes szitu. Az ügyféltérben 3-4-en tették a dolgukat a pult mögött, majd akinél már intéztem a visszavétet, ahhoz odajött az egyik kollégája, és kézbe véve a procit, azt mondta, hogy az nem sérülés, hanem egy kis darab rászáradt hővezető paszta.
Na már most, mivel az ügyem már sínen volt, és emiatt nem akartam tovább forszírozni az ügyet, de ha úgy adódott volna, csak feltettem volna azt a keresztkérdést, hogy egy elvileg új processzorra mégis, hogy a rákba kerülhet hővezető paszta, ráadásul pont arra az oldalára, ahová rohadtul nem kéne. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14022) Devid_81 válasza pendre54 (#14021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az egy biztos nem vallogatott tray proci volt, azokon szokott lenni ujkent is szilikon paszta, akar mindket oldalan a procinak ;] :DDD
Lehet kaptal volna egy olyat mint en a muiltkor, hogy alaporajelhez is 2 voltot kert :K
Vegyel dobozost legkozelebb, azt nem tudjak probalgatni.

Egyebkent erdemes megmezni a proci kupakot kozelrol a ket oldalan meg az alaplapba berakas elott, ugyanis nincs lathato nyoma a keretnek a procin addig amig nem jart foglalatban, ahogy valaki rahjatja a keretet szepen meglatszik a procin, hogy volt mar hasznalva, szoval ez is egy arulkodo jel tud lenni, de paszta meg azonnali bukas :K

...

(#14023) palfitom válasza pendre54 (#14021) üzenetére


palfitom
félisten

Örülök!

Na igen, jogos kérdés lenne...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14024) HSM válasza Devid_81 (#14022) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, használt procit nem érdemes új áron venni. :D

(#14025) Tibiajax válasza Devid_81 (#14022) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

pcx-márk a kis segédjével kezelésbe veszi a procikat, eladás előtt?..

BMW001 új reményeket öntöttél belém.. hazamegyek, és megadom a b-die-nak a voltot, amit kér..
:D kell az a stabil 4000ghz

(#14026) Devid_81 válasza HSM (#14024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jobb az amikor meg szuz, es a felhasznalo kedvere szivhat vele mert egy antituningos fosh ;] :DDD

...

(#14027) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Öööö helló guys :D

Gyors beszámoló, mert tuningra még semmi időm nem volt.
A lap az gecire szétszopat, és van anomália bőven. Pl ugyanezen időzítésekkel és feszültséggel nem tudja az CR1-et, amíg a Taichiban meg simán ment. Viszont annak ellenére, hogy CR2, mégis hozza ugyanazon írás, olvasási értékeket.
Rátudom ezt annak, hogy még kell 1-2 bios mire kiforrja magát.

És a lényeg, R0 :D
De nem is értem, hogy a picsába lehet ez, amikor a Proci L913-as.
Ma csak késő este / éjszaka lesz időm tesztelni, hogy jobb e vagy rosszabb mint a régi 9700K volt.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14028) MPowerPH válasza Shkiz0 (#14027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit kell nezni? :N Jah, hogy R0?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14029) keIdor válasza Shkiz0 (#14027) üzenetére


keIdor
titán

Régi mit tudott?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14030) Shkiz0 válasza keIdor (#14029) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az sem volt egy túl jó darab, de 4800@1.26V
Ez ha nem a lap szopat akkor egy fazék víz.
1.28V-nál járok és csak 4700 és IBT alatt bsod clock_watchdog_timeout hibával.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14031) MPowerPH válasza Shkiz0 (#14030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eljen az uj stepping. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14032) s.bala31 válasza - = Zk = - (#14008) üzenetére


s.bala31
őstag

A Wildlands nálam is produkált anomáliákat. Volt olyan terület ahol jól beesett a teljesítmény pedig semmi extra nem volt ott. Ubisoft termék, szerintem ezt így kell elfogadni :)

[ Szerkesztve ]

(#14033) Shkiz0 válasza MPowerPH (#14031) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Es sokkal melegebb is mint a masik volt. 🤣
Ibt meg 1.30 alatt is eldobja magat hibaval .
Alakul :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14034) Glaz-dozfhut válasza Shkiz0 (#14033) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Tj max-ot Te toltad ki 115-re?

- Glaz-doz-fhut -

(#14035) Shkiz0 válasza Glaz-dozfhut (#14034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem. De en is eszrevettem.
Nem tudom hogy ez r0 sajatossaga e.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14036) HSM válasza Shkiz0 (#14035) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem a Tjmax-tól való távolságot nézitek? :F Elvileg generációk óta nincs egyetértés, melyik procinak mennyi is a gyári Tjmax értéke...

(#14037) Jacek


Jacek
veterán

Össze raktam én is a 9900k+Aorus MAster combot de még új bios stb kell.. plusz azt sem tom mit kell nézni AMD után :D

(#14038) Tibiajax válasza Jacek (#14037) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csoda amd-ről vált valaki 9900k-ra??.... a világ megőrült? :D

(#14039) Glaz-dozfhut válasza HSM (#14036) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Z390 óta manuálisan ki lehet tolni tán pont 15 fokkal. Egyébként a gyártói oldalon írnak valamit. 100 Celsiust még mindig, amennyit nálam is mutat a CoreTemp. Bár én egy fokkal régebbi verziót használok, mint ami a képen van. 1.11-et

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14040) deadwing válasza pendre54 (#13985) üzenetére


deadwing
addikt

Lehet rosszul látom, de középen egy smd kondi mintha le lenne törve róla... Ha így volt, akkor jobb hogy visszavitted :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#14041) Jacek válasza Tibiajax (#14038) üzenetére


Jacek
veterán

:D 3900x-et akartam berágtam hogy nincs :D
De két hónapon belül kicserélhetem ha lesz 3900x.

[ Szerkesztve ]

(#14042) Jacek


Jacek
veterán

Minden alap új bios nélkül, az fsb-hez sem nyúltam alapból 102 ....
4.8-ra boostol így cpuz stress alatt meg 5.1-re single, voltok hőfokok a képen egyenlőre nem rossz, de nem vágom jó e.

bocsika eltekertem a hwinfot, max hőfok egyenlőre 66

[ Szerkesztve ]

(#14043) HSM válasza Glaz-dozfhut (#14039) üzenetére


HSM
félisten

No igen, de ha kitolod, mit érsz el vele? A gyártó vélhetőleg okkal állította be 100 fokra....

Mondjuk érdekes kérdés, mi történik, ha kézzel kitolod... Vajon hozzáad olyankor 15 fokot a szenzor mért értékeihez? :F Merthogy az úgy van programozva, hogy alapból a Tjmax-on adjon vissza 0 értéket, mivel papíron itt kikapcsol a processzor, nem lehetne ennél melegebb.

(#14044) ScomComputer válasza Jacek (#14042) üzenetére


ScomComputer
veterán

A hw infót így kell linkelni a giga master lapon a valós vcore a vr vout....
[link]
:K :D
A cpu-z, nem ér semmit ebben a szempontból... ;)

[ Szerkesztve ]

(#14045) Glaz-dozfhut válasza HSM (#14043) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Valószínű bírja valameddig a 115-öt is. Mondjuk eddig csak gigabyte-nál láttam. "Overlock guide - mondok egy számot - 3. lépés: növeld meg a Tj Max-ot 115-re." Nem gondolnám, hogy az alaplapgyártó magától bevállalná. Nekem hirtelen csak ez a PDF forrás van. Itt épp 110C° -t írnak, de a Core Temp 115-öt. Lap alsó harmada
Én nem próbálkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14046) Jacek válasza ScomComputer (#14044) üzenetére


Jacek
veterán

Írtad már, 1.18 terhelés alatt max 1.24 de teljesen megegyezik a vcor-al.

(#14047) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Ki hogyan pasztázza a procit?
Mármint hogyan kenitek fel, mert olvasgatom hogy nem is olyan jo a teljes felületen egyenletesen elkent paszta...

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#14048) keIdor válasza Shkiz0 (#14030) üzenetére


keIdor
titán

Nekem a 4800@1,2V, az akkor nem is rossz.:) Csak azt olvastam valahol már, hogy AVX2-t ne engedjünk rá ekkora órajelen, ezért vagyok 4700@1,14V-on, de ez AVX2 mellett ennyi. Offset 0.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14049) qad válasza Sziszifeca (#14047) üzenetére


qad
senior tag

Erről parázs vitát lehet nyitni, mert ahány ember annyi módszerre esküszik. Régebben és is próbáltam egyenletesen elkenni, simítani, de csak a probléma volt vele. Utána olvastam egy tesztet ahol több proci pasztázást próbáltak ki. A bevált módszerek: Pont(a proci közepére), Csík(függőleges vagy vízszintes mind1), X(két csík keresztben egymáson). A felsorolt módszereket mind leteszteltem egy gagyi pasztával és tényleg buborékmentesen terülnek el. Ezek után nálam a bevált az egy PÖTTY a proci közepére és magától elterül a hűtő felrakásakor(persze a hűtőt is megmozgatom picit mielőtt fixre húzom a csavarjait.

(#14050) HSM válasza Glaz-dozfhut (#14045) üzenetére


HSM
félisten

Hát már maga a lapka sem szereti ezt, amin a CPU van... Én ehhez 100% nem nyúlnék. Igaz, nem is vagyok híve az extrém OC-nak, az i5-4690k-m is tudott 4800Mhz-et, de inkább belőttem egy alacsony feszes szuper kényelmes 4,4Ghz-re...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.