Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) -Ben- válasza #Morcosmedve (#11000) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként kb. mennyi a valós fogyasztása egy 9900K -nak?

(#11002) Geller72 válasza #Morcosmedve (#11000) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, arról beszéltem. Ma jött egy tubus folyékony réz. :D. Megnézzük, az mit tud. Eddig az MX magasan a legjobb. A grizliben nagyot csalódtam.
A 90W az érzékelők alapján "mért" érték és 1.05V-os setuppal értendő. 5Ghz-en alapból 150W körül kóricált. :D. Igaz, ott a fesz sem ennyi volt, hanem ~1.37V körül. (Vagy több, már nem emlékszem, auto-n volt, kíváncsi voltam, mennyit kér a laptól, hát sokat. :DDD)

Csinálod ezt is, vagy ezeket nem D/R-eled?

(#11003) snecy20 válasza -Ben- (#11001) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk Aida stressz-teszt alatt 1.28V@5Ghz-en 140W, IBT / Prime alatt 170-180W, játékok alatt jellemzően 50-60W.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11004) Geller72 válasza -Ben- (#11001) üzenetére


Geller72
veterán

Meg tudom mérni a komplett gépen konnektorból is.. :U

(#11005) #Morcosmedve válasza -Ben- (#11001) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Attól függ...mikor/hol? Mértem 275W-ot 8700k-n is 1,31V@5GHz Prime95 Small FTT alatt (23 vagy 24-es verzió környéke).

(#11002) Geller72: Folyékony réz :U :DDD Max fém, de szerintem nem fog segíteni, cserében szétvágja a CPU kupakját. 9XXX/ek forrasztva vannak, ezért nem delidelhető csak úgy/ per a kockázat miatt nem érdemes. Hivatalosan már nem is delidelek, nagyon ismerősnek max, illetve laptopokat csinálok, ha úgy van, pl komplett hűtés okosítással.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11006) Geller72 válasza snecy20 (#11003) üzenetére


Geller72
veterán

50-60W game alatt szerintem nem real. Vagy nézted?

(#11007) MPowerPH válasza Geller72 (#11002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a Kryonaut hogy lehet ennyire rossz? :U Ne viccelj mar, csak maga a hovezeto kepessege miatt is elegge jonak kellene lennie. Nalam pl. jol is mukodott, a Gelid GC Extreme, vagy az MX4 -et megette reggelire.
Bar a Conductonaut mindent visz, nem hasznalok mar mast. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11008) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#11007) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ebbe már beleszaladtunk sokszor. Ki lehet fogni éppen jó (állagú) Kryot és akkor 2-4 fokkal adott esetben tud jobb lenni egy MX-4-nél. de eddig elég sok emberkének nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11009) Geller72 válasza #Morcosmedve (#11005) üzenetére


Geller72
veterán

Mondom, hogy réz. :DDD. Liquid Copper. De mitől vágná szét? Egyébként szerintem ez nem olyan, mint amit te is használsz - folyékony fém, hanem rézszemcsés paszta.

(The heat conduction paste consists of a complex matrix of silicone with quality like in industry applications and also high-purity micro-copper particles (99,9%).)

(#11010) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#11008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az faja. Akkor nekem mazlim volt, es en nem a rossz szeriabol kaptam. Bar mind1, igazabol most mar csak folyekony femet hasznalok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11011) #Morcosmedve válasza Geller72 (#11009) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem. Eleve a CLU-ról 2 éve lejöttem, mert egy tubusban mindig volt egyszer nem kívánatos szemcsésedés, amit előre nem tudsz, csak miután teszteltél. Ezen kívül nehezebb dolgozni vele. TGC jobb (fentebb emlegetett Conductonaut). Minden esetre folyékony réz nem igen van 900-1000 fok alatt :DDD erre utaltam.

Nem tudod nyom nélkül leszedni, ezért besötétül/szürkül/mattul a kupak teteje, rosszabb esetben (nem megfelelő kezelés) elég erősen elnyomja a feliratot, ha nem tünteti el fullra.

(#11010) BMW001: Ja... elég kellemetlen, mikor valaki hozza a laptopjához, aztán rosszabb, mint a gyári pasztával*... TGC megosztó, rossznak elv. nem rossz, de szerintem a proci értékét csökkentheti, ha beleeszi magát.

*nem egyszeri eset

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11012) snecy20 válasza Geller72 (#11006) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, monitorozni szoktam. A játékok nem terhelnek valami erősen, jellemzően az ilyen 25-30%-os terheléseknél látom ezt az értéket.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11013) Ghoula válasza Geller72 (#11009) üzenetére


Ghoula
senior tag

Én már próbáltam ezt, gondoltam milyen jó lesz ihs és blokk közé. Hát nem. :)

(#11014) Colos1 válasza Geller72 (#10999) üzenetére


Colos1
őstag

"Nem igazán értem a kirohanásod."

Gyülemlett már bennem egy ideje, és a hozzászólásod első pár mondatának az elolvasása után kijött :DDD
Magyarul rosszkor voltál rossz helyen :D
Ne vedd magadra :)

Ezt amúgy egzaktul szoftverrel nem tudod mérni, és azzal sem egyenértékű, hogy mit vesz fel a konnektorból. Ez nem a CPU felvett teljesítménye, hanem a leadott hőteljesítménye. Ezek a szoftverek a felvett teljesítményből tippelik, de nem feltétlen arányos vele.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11015) -Ben- válasza snecy20 (#11003) üzenetére


-Ben-
veterán

Az az 50-60W eléggé jól hangzik. Aida és Prime nem mérvadó, nyilván nem futtat az ember folyamatosan teszteket... :D

(#11016) ImpersonatoR

Kyronaut ot vettem a 9900K hoz mert elfogyott az noctua amit hasznaltam. De meglepodtem az allagan, nekem nagyon hignak tunik, illetve max terhelesnel melegebb volt mint elotte. Furcsalltam is de akkor ezek szerint van alapja.
Mx-4 2019 edition gondolom ugyanaz mint a regi sima mx-4 nem akarok befurodni ezzel is.

(#11017) diegho válasza ImpersonatoR (#11016) üzenetére


diegho
nagyúr

A CM Mastergel Maker is nagyon jó paszta pl.

(#11018) Devid_81 válasza MPowerPH (#11007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kryonaut Hydro...kb kukaba fog landolni annyira "jo" amit en kifogtam belole. :W
Suru kenhetetlen allagu fjosh, az MX4 konkretan -15 fokkal volt jobb GPU-n...pedig konkretan odakat zengenek a Hydro-rol is.
Eloszor azt hittem velem van a baj, majd amikor az allagarol elkezdtem beszelni akkor a kollegak meglepodtek, hogy hogy lehet egy suru maszlag az enyem...ezek szerint ahany darab annyi fele sajnos :O

...

(#11019) turbokappa válasza Devid_81 (#11018) üzenetére


turbokappa
senior tag

Higítják, mint a kokót!😂

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#11020) kicsipapucs válasza Colos1 (#10989) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Újat mondtál, köszönöm. Beleásom magam, jobban utánajárok. :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#11021) deadwing válasza Devid_81 (#11018) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam ugyan ilyen sűrű, alig lehet kenni. Ott rohad a fiókban, pedig vettem belőle egy hurkatöltővel, hogy az milyen fasza lesz. Hát nem lett.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11022) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Küldtem buildziodnak pár jobb képet a Maximus XI Apex nyákjáról és megkértem, hogy csináljon róla PCB bemutatót.
Angol tudás szükséges, de itt a részletes bemutató róla:

mobo PCB Breakdown: ASUS Maximus XI Apex // Buildzoid really likes it

(Igen, benne felejtettem a 8350k-t lol) :DDD
Magyarul benne lesz a videó tartalma az általam mindjárt befejezett cikkben.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#11023) MPowerPH válasza kicsipapucs (#11022) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ertem, hogy egy ilyen zseni, miert egy keprol dolgozik, miert nem toporog elotte az Asus, hogy had kuldhesse mar neki el a lapjat.
Imadom az elemzeseit, nagyon sokat lehet belole tanulni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11024) Geller72


Geller72
veterán

Kicsit trükköztem a feszekkel és meglett az eredménye is. 1.025V-nál járok Vcore, freki 4Ghz-en. Holnap rápróbálok az 1.0V-ra és megpróbálok bemenni alá. De már most majdnem 10W-ot lejjebb vett a 90-93W-ról, nagyrészt 83W és sokkal kisebbeket is "inog ki". Itt megnézem, hol a vége, aztán elkezdek felfele menni. (Csak az előző procihoz akarok viszonyítási alapot) Az AIO ventik több mint 500RPM-el kevesebbet forognak, bár kicsit jobban elengedtem a hőfokokat. ~62-63-ról ~66-67-re.

(9900K)

(#11023) BMW001:

-Talán mert nem örülnek neki. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11025) VTom válasza ImpersonatoR (#11016) üzenetére


VTom
veterán

Hydronautot jell venni, a kryonauttal nehéz dolgozni.
Egyébként minek kenni? Szétterül magától.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#11026) Geller72 válasza VTom (#11025) üzenetére


Geller72
veterán

Te csak azt hiszed. ;] Van, amelyik igen. Maradjunk ennyiben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11027) MPowerPH válasza VTom (#11025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kyroval miert lenne nehez dolgozni? Szerintem ez mind ugyan olyan.... Persze ahogy olvasom, ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11028) kicsipapucs válasza Geller72 (#11024) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Kűggyé fel fotót is, legyen meg a vizuális élmény. Vmi p95, vagy IBT, akármit. :)

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#11029) Geller72 válasza kicsipapucs (#11028) üzenetére


Geller72
veterán

Csöcsös háttér kötelező? :D.

(#11030) -Ben- válasza Geller72 (#11026) üzenetére


-Ben-
veterán

Jó tudni, hogy ennyire vacak, mert akkor eszem ágában sincs ilyet venni. Most egy MX-2 van a fiókban, de lehet, hogy veszek egy MX-4 -et. Van köztük jelentősebb különbség?

(#11031) mgabi válasza -Ben- (#11030) üzenetére


mgabi
senior tag

Mx2 is jó, ne vegyél mx4-t emiatt. Majd, ha elfogy.

(#11032) Geller72 válasza mgabi (#11031) üzenetére


Geller72
veterán

+1

(#11033) -Ben- válasza mgabi (#11031) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi. :) Egyébként tényleg jó az MX-2. Egy „noname” filléres pasztám volt, ami után az MX2 -vel 9-10 fokkal hűvösebb lett a processzorom.... Persze ki is volt már száradva a régi paszta, de emlékszem, hogy frissen pasztázva se voltam attól a vacaktól elájulva....

(#11034) kicsipapucs válasza MPowerPH (#11023) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A zseni szerintem túlzás.
Kapott pre-release Gene 11-et, így gondolom a HQ nem akar neki 2 top lapot küldeni 1 genből.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#11035) MPowerPH válasza kicsipapucs (#11034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert nem buta, a tapkor felepitesevel elegge tisztaban van, ami sok agyon hypolt, nemzetkozileg is nepszeru oldalrol es tesztelorol nem mondhato el. Tobbseg nem csinal ilyen alapos kivesezest, ha lapot tesztelnek, mert szimplan azt sem tudjak, milyen elemekbol all egy vrm. Csak azt tudjak, hogy 16 phase ocsem...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11036) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok lenne egy SOS kérdésem! Gigabyte Z390 Aourus Elit lapba vennék két db G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz Memóriát, de By Quiet! Dark 4 pro Cpu hűtővel lesz, nem tudom be fog e férni a memória a cpu cooler alá? Köszönöm előre is!

(#11037) Create. válasza FaTHI (#11036) üzenetére


Create.
addikt

Nem fog elférni, 40mm hely van a ram meg 42mm.

(#11038) FaTHI válasza Create. (#11037) üzenetére


FaTHI
őstag

És ha a másik dual párba rakom a memókat, kifelé haladva úgy sem?

(#11039) Create. válasza FaTHI (#11038) üzenetére


Create.
addikt

most ahogy nézem a trident z-t is alárakták az 44mm. A ventit fentebb kell kicsit tolni és úgy be fog férni alá. Kérdés, hogy hely marad-e annyi, hogy a ház miatt fentebb tudd tolni a ventit. De amúgy is általában a 2. És 4. Slotba kell rakni a ramot, az valamiért jobb slot.

[ Szerkesztve ]

(#11040) FaTHI válasza Create. (#11039) üzenetére


FaTHI
őstag

163mm ig fér be a Házamba

(#11041) Create. válasza FaTHI (#11040) üzenetére


Create.
addikt

162,8mm magas a hűtő, azt a 2mm-ert pont el kellene tudni csalni😀 elég necces, de elvileg pont passzentosan beférhet.

(#11042) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!
Adott egy Asus Maximus XI Hero + I9-9900K + Thermalright True 120ex Copper hütő + NZXT H500
Eddig filmnézésre használtam, ott 30-35 fok körül mozgott a hömérséglet, szeretnék rajta játszani is, ezért megnéztem terhelés közben.
Engedtem rá egy kis aida64-t ami 6 perc után elmelegedett... érdekes mert csak egy-egy mag ami fel-fel ugrott.

Mit javasoltok mit tegyek? Olvasgattam, hogy érdemes finom hangolni a szerkezetet.
Nem szeretnék csucsokat döntögetni orajel tekintetében. szeretnék egy stabil használható cpu-t.

Vegyek új hütőt? - Ház biztos, hogy marad, azt most cseréltem - vagy vannak trükkök amivel javithatunk a helyzeten?

válaszokat előre is köszönöm!

(#11043) DonDennis válasza FaTHI (#11036) üzenetére


DonDennis
senior tag

Simán elfér alatta nekem GIGABYTE Z390 AORUS MASTER lapban van HyperX Predator Ram ami elvileg 133.35mm x 42.2mm és bőven befér a Dark Rock Pro 4 alá bármelyik slot helyre. De hát a Be Quiet is a gyári oldalon egy gskill trident z szemlélteti mi minden fér el a hűtő alatt.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#11044) davidsone


davidsone
addikt

Üdv!

i5 8400 nem 4.0-ra boostol hanem max 3.8ra ez miért van?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11045) Geller72 válasza davidsone (#11044) üzenetére


Geller72
veterán

Talán azért, mert all core annyit tud. A 4 ghz-et egy magra tudja csak.

"Frequency: 2800 MHz
Maximum turbo frequency:
4000 MHz (1 core)
3900 MHz (2, 3 or 4 cores)
3800 MHz (5 or 6 cores)"

(#11046) Geller72 válasza G4ga (#11042) üzenetére


Geller72
veterán

"Mit javasoltok mit tegyek?" - Elolvasnám a helyedben a lap tetején az összefoglalót. Mielőtt kérdezek.. :U

[ Szerkesztve ]

(#11047) davidsone válasza Geller72 (#11045) üzenetére


davidsone
addikt

akkor ennyi :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11048) FaTHI válasza DonDennis (#11043) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszönöm szépen Srácok a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#11049) deadwing


deadwing
addikt

Ötlet esetleg, hogy miért ilyen alacsony a gflops?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11050) kicsipapucs válasza deadwing (#11049) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szerintem TDP limitál a lapod.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.