Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) snecy20 válasza NFree (#4000) üzenetére


snecy20
veterán

Csak bench-elésre egy full konfig? Asztat hogy? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4002) NFree válasza snecy20 (#4001) üzenetére


NFree
addikt

Hát öhm , csak úgy . Ugye nem full konfig csak lap ,ram ,proci, a többi motyó adott. :B igaz elég nagy érvágás volt ez is . Nincs időm gépezni a 24/7 es gép mindíg megy valami mese, zene, . így tesztelésre mert kevés időm van meg kellett lépni a 2. gépet ami erős . azon szépen lassan belövök mindent ahogy időm engedi , s amikor hideg + időm van repül kia hidegre. ennyi . A szekrény teteje meg tele van vga-val :B De nagyon úgy érzem ez volt az utolsó bele ölt pénz,.
Valaki játszani szeret , valaki filmezni , én meg trémarkolni. Habár amennyit kinlódok lassan lemegy az egésztől a kedvem .

vga

(#4003) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

engem pusztán csak az érdekelne hogy delidnek alátvethető ittis minden példány?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#4004) tobi'' válasza NFree (#3997) üzenetére


tobi''
tag

Linx alatt settings és threads 6, mérj úgy is egyet.

(#4005) NFree válasza tobi'' (#4004) üzenetére


NFree
addikt

Köszi nézem folyamatba van reggel óta ahogy időm engedi a két csaj mellet finomítgatom
Nos jobban melegszik s 300gflops ot dob :Y így gyilkos a linx , pedig egyébként is . :W

(#4003) Apollo_21
Elméletileg igen , :K habár voltak vannak hirek , hogy visszatér az intel a forrasztáshoz de most hogy rákerestem nem találtam hirtelen , hogy a kávé is forrasztva lessz

[ Szerkesztve ]

vga

(#4006) laychi válasza NFree (#4005) üzenetére


laychi
veterán

300 még semmi :)
Igaz ez linx 0.8.0 - érdekes,hogy kevesebb fesz elég neki, mint a 0.6.5-nek és több gflops-ot ad.

(#4007) NFree válasza laychi (#4006) üzenetére


NFree
addikt

Megpróbálnám de orosz oldalra visz letölteni nem merem :F

vga

(#4008) laychi válasza NFree (#4007) üzenetére


laychi
veterán

Mindjárt betömörítem és feltöltöm,vagy pm-ben írd meg az email címed és átküldöm

Parancsolj:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4009) NFree válasza laychi (#4008) üzenetére


NFree
addikt

Köszönöm . leszedtem az orosz oldalról , mert azt írja hibács a csomagolt file amit küldtél . A lényeg az meg nem megy mert hiányzik neki valmi dll. na átmásoltam neki a 0.6.5 ből . nem tudom hogy ennek köszönhető de bő 10 fokkal melegebb mint 0.65 esetén és vagy 30-40w al többet is kajál core temp szerint . 12 szálon 310gflops, 6 szállal 330 körül van de baromira nyírja . :Y

[ Szerkesztve ]

vga

(#4010) laychi válasza NFree (#4009) üzenetére


laychi
veterán

Hmmm. Érdekes...
Lehet a data miatt? :F

(#4011) tobi'' válasza NFree (#4009) üzenetére


tobi''
tag

Leszedtem én is a datáról, nálam semmi baja. Ha offolom biosban a HT-t, akkor 4.3GHz-en 320-at ad. HT-val 12 threads 295.

(#4012) abridabri


abridabri
veterán

Nekem meg 4,7ghzen 150 Gflops....

(#4013) snecy20


snecy20
veterán

Vegyesek ezek a GFlops-ok mint a koldusszar. ;] :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4014) NFree válasza laychi (#4010) üzenetére


NFree
addikt

Nos ha win 10 et használsz akkor az a bibi, más a total comander, eszembe jutott anno valami tömörítési anomália miatt kellett máásik win 10 hez , leszedtem gyors egy winrart azzal már ok s látom ebbe benne van az a dll is amit hiányolt , de most tolom a 3d11 et már lement vagy 10x keresem az optimális beálítást .
Estefele ránézek :R

vga

(#4015) tobi'' válasza abridabri (#4012) üzenetére


tobi''
tag

Fejtörős még mindig. :) Az jutott eszembe, hogy még az elején nem próbáltál valamit állítani offseten és beragadt? Itt giga lap adja, de pár bugost felfedez már. Pl. ha elrakjuk bclk Auto akár csak 100-ra (ami elvben ugyanaz lenne), akkor leveszi 99.7MHz és csak egy más verziószámú bios flash hozza vissza az Auto 100-at. Vagy nálam adja cache ratio bug is, ha 4GHz-re teszem, akkor felette vagy Autora téve is 4GHz-en ragad, ha leviszem mondjuk 3.8GHz, akkor szakad le a 4-ről és utána már megy feljebb is. Szóval vannak érdekességek, amik még játszhatnak. :)

(#4016) schawo válasza tobi'' (#4011) üzenetére


schawo
titán

Nálam (6/6) 5,0 GHz-en ad 330-at.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4017) laychi válasza snecy20 (#4013) üzenetére


laychi
veterán

nyilván nem mindegy az mag/ring órajel,memória órajel/időzítés, ht on/of sem,illetve,hogy mennyi háttérben futó alkalmazás megy. Az sem mindegy hány gb rammal fut a teszt.

(#4018) tobi'' válasza schawo (#4016) üzenetére


tobi''
tag

Linx v0.8.0-val lestük (fentebbi képen 5G 6/6 401-et ad), itt 321-321-323-317-323 adott 43x 6/6.
Ha Off Hardware Prefetcher, akkor 306-ot hoz. Utóbbit azért vizslat, mert 6/12-ben majdcsak ugyanazt kapom mindenhol, ha On ha Off, de bekapcsolva hibadobás nélkül kifagy a win10 linx alatt, több feszt kér.

(#4019) tobi'' válasza laychi (#4017) üzenetére


tobi''
tag

Ránéztem mindkét linx 4.3/4.3, 6/6, a több ram nem hozott túl sokat, cserébe tovább elszöszölt. :) Ja és spectre és társa offolva teszt erejéig, így kicsit többet ad. Cinebench R15 már jobban szereti HT, ott 1410-et tud (6/6 csak 1064). Hőfok kicsit magas lett, ring core+linx befűtötte itt a szobát is. :)

(#4020) tooolz


tooolz
tag

hello m kinek.. i3 8350k ill i5 8400 kapcsolatban lenne 1 kérdésem melyik lehet a jobb választás ill a 8400 asus alaplapi oc gomb autom. beállítással mennyire tolja ki a turbó órajelet esetleg ha valaki tudja megköszönném..

:R

(#4021) Apollo_21 válasza tooolz (#4020) üzenetére


Apollo_21
addikt

A 8350K alapórajelen 4ghz, és oc is játszik...míg a 8400-nak kisebb az alap frekije és a max turbo 4ghz...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#4022) #Morcosmedve válasza tooolz (#4020) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

8400-3,8GHz 6 mag
8350k-4,8GHz 4 mag

Mind a kettő hűthető ezen a frekin. El kell dönteni, hogy mi a fontos, lapból is kb hasonló kell alá.

© asszongya'hogy

(#4023) tooolz


tooolz
tag

Köszönöm a hasznos infót i3 8350k ..a nyerő igy.. csak csábító volt a 6 mag gondoltam asus oc gomb alatt kimegy a turbo 4.2-4.4 ig :R + ár érték arányban nagyon kedvező mind 2 db.. sz tem.. :C

[ Szerkesztve ]

(#4024) woros


woros
őstag

Itt is kezdődik! ASRock K6 bios 1.30, de 1.40-ról álltam vissza. OC egy ideig volt, aztán nem, majd most megint és lám, AVX-es feladatoknál azonnal -400Mhz-et droppol úgy, hogy auto-n van és régen is azon volt, de nem volt drop 1x sem. :U :((( :F

[ Szerkesztve ]

(#4025) woros válasza woros (#4024) üzenetére


woros
őstag

Megoldva!

CMOS reset DE ha betöltöttem rá a mentett profilt akkor sem volt jó viszont manuálisan igen. Illetve a Multi Core Enchancedet mindenképp!!! disabledre kell állítani MÉG akkor is HA amúgy az all core-t kiválasztva eltűnik ez az opció!!! Így sajnos nem tudom, hogy a cmos reset vagy ez oldotta meg a hibát, de most jó.

(#4026) abridabri válasza woros (#4025) üzenetére


abridabri
veterán

Ez a Multi Core Enchanced hol talalhato pontosan ? En nem latok ilyet sehol a biosban (1.3 )

(#4027) abridabri válasza abridabri (#4026) üzenetére


abridabri
veterán

Megvan, az all coret kellett autora rakni es elojott az a menu is , disabledre rakva , majd ujra all core clock tuningal beallitva a kivant orajelen tenyleg nem droppol be az orajel AUTO AVX beallitasal :Y :R

(#4028) woros válasza abridabri (#4027) üzenetére


woros
őstag

Most akartam írni, hogy hol van, de akkor sikerült megtalálni. :) Örülök, hogy végre megoldódott/kiderült ennek a megoldása. :D

(#4029) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Csak megoldódott,köszi az infót:)

(#4030) #Morcosmedve válasza abridabri (#4027) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az lehetetlen! :P :DDD

© asszongya'hogy

(#4031) Beast007


Beast007
aktív tag

No emberek akkor hamarosan kiderül meglesz e a 4,5 ''sima'' léggel. :DDD

(#4032) laychi válasza Beast007 (#4031) üzenetére


laychi
veterán

Nem ilyen hűtőről volt szó :P
Linxet és társait ne erőltesd. :)
Amúgy grat és hajrá

(#4033) Beast007 válasza laychi (#4032) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszi! Ez igy igaz viszont eladtam a régi lapot és rajta maradt a D15 lefogató kerete.... :DD
Amig visszakapom kelett valami átmeneti megoldás. :)) addig persze csak alap órajelen járatom.

(#4034) laychi válasza Beast007 (#4033) üzenetére


laychi
veterán

Pffff...:D

(#4035) schawo válasza Beast007 (#4033) üzenetére


schawo
titán

4,5-et szerintem bármivel meg lehet hűteni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4036) snecy20 válasza schawo (#4035) üzenetére


snecy20
veterán

És a léghűtés vs. vízhűtés dolog is túl van némileg misztifikálva. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4037) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Hi!

8700K all core 4.7GHz mellett honnan érdemes undervolt-tal elindulni? Jelenleg 1.232 V-ot mutat az Aida és CPU-z terhelésnél. Mennyivel érdemes bepróbálkozni kezdésnek?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4038) snecy20 válasza jaffa 2843 (#4037) üzenetére


snecy20
veterán

0.01 századonként lefelé lépkedve érdemes kitesztelni.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4039) laychi válasza jaffa 2843 (#4037) üzenetére


laychi
veterán

Aidát felejtsd el,mint stabilitásteszt.
Főzni sem muszáj linx-el és egyebekkel,de legalább egy rog realbench stresstestet futtass 2x15 perc akkora mennyiségű rammal,amennyi van a gépben,ha nem engedi,akkor az azért van,mert nincs vagy kevés a lapozófájl. Ilyen esetben vagy beállítassz,vagy kisebb ram mennyiséggel futtatod a tesztet.

Az elején próbálkozhatsz drasztikusabb lépésekkel is. Általában -100mV-ot szokott engedni lefelé, tehát -0,1V,ha nem megy,akkor értelemszerűen többet adj :)

[ Szerkesztve ]

(#4040) -Solt- válasza laychi (#4039) üzenetére


-Solt-
veterán

Aidát felejtsd el,mint stabilitásteszt.

Miért?

www.smart-bus.hu

(#4041) laychi válasza -Solt- (#4040) üzenetére


laychi
veterán

Mert attól, hogy elindul meg pár benchet lefuttat vele az ember közel sem stabil a rendszer.
Ilyen alapon adott frekin és órajelen bebootol a windows arra is mondhatnánk, hogy stabil, pedig egyáltalán nem az.

De állítsd be aidával, játsz,indíts egx hd videó konvertálást vagy bármit, nagy esélyed lesz rá, hogy elhasal.

Nem véletlenül vannak kitalálva ezek a progik, nem csak a benchmark pontok miatt.
Rog realbench hétköznapi felhasználásra nekem eddigi rendszereimben bevált, illetve többeknek.

(#4042) -Solt- válasza laychi (#4041) üzenetére


-Solt-
veterán

A stabilitás teszt része addig fut ameddig le nem lövöd, 100%-n tekeri az összes magot de jó 20 fokkal kevésbé fűt be. Én azzal teszteltem ki a 4770K-m és semmi gond nincs vele... alacsonyabb feszen direkt megnéztem, hogy mikor melyik dob hibát és az Aida ugyanúgy jelzett ha gond volt. Amikor nem ment le a 10 kör IBT akkor jellemzően az Aida is leállt 15-20 perc után.

Azoknak akiknek nem volt delid de szeretnék kitolni a határokat sokkal jobb választás az Aida mint az IBT és társai. Részemről inkább futtatom 1-2 órát 70-75 fokos magokkal mint az IBT-t vagy a Prime-t 30 percig 90-95 fokos magokkal.

www.smart-bus.hu

(#4043) laychi válasza -Solt- (#4042) üzenetére


laychi
veterán

A rog nem szintetikus teszt,mint az ibt és tsai, pont ezért ajánlottam.Nem delidelt procin is le lehet futtatni.
MIndemellett,amit produkál hőmérséklet egy erősebb igénybevétel esetén elpfordulhat( videókódolás,renderelés,egyebek,amiket használnak sokan).
Minden folyamat más erhelést ad,én aidás beállítással korábbi rendszereimen tapasztaltam instabilitást,ezért nem szoktam ajánlani.
Emellett az avx utasításkészletet is használja bizonyos szinten a realbench.
Jobb alapot ad, hidd el.

(#4044) jaffa 2843 válasza laychi (#4039) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Jelenleg 1.232 V-ot mutat az Aida és CPU-z terhelésnél."

Itt hol van benne, hogy stabilitástesztet futtatok vele? Csupán azért néztem, hogy ugyanazt mutatja-e a két szerencsétlen program. :U

A fesz tippet köszi. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4045) laychi válasza jaffa 2843 (#4044) üzenetére


laychi
veterán

Eszközök-->Rendszerstabilitás teszt.

Vagy mire gondolsz?
Realbenchben?

(#4046) ImpersonatoR

Van egy G.Skill F4-3200C16D-16GTZ kit memoria kitem.
[link]

Series Trident Z
Memory Type DDR4
Capacity 16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit Dual Channel Kit
Tested Speed 3200MHz
Tested Latency 16-16-16-36

Nem mai darab 2016/07-en vettem, de semmi baja.
Mennyire fogna vissza a rendszert ha beraknám egy 8700K/z370-melle ?
Annyira nincs kedvem most kiadni ramra is meg 80.000-90.000 Ft. ot kiadni
Ahogy olvasom legalább a hűtőt meg tudom spórolni mert mindegyik s1151 (100-200-300) kompatibilis.
De ha nem gond ramot sem vennék újat.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Erdei88 válasza ImpersonatoR (#4046) üzenetére


Erdei88
veterán

QVL listában is benne vannak az új Z370es lapok. Nem fogja visszafogni semmiben. Jó választás hozzá :K

(#4048) palfitom válasza ImpersonatoR (#4046) üzenetére


palfitom
félisten

Dehogy kell újat venned, nagyon jók azok! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4049) VGNGR


VGNGR
senior tag

Sziasztok!
Lehet tudni valamit, az olcsóbb B-s lapok érkezéséről? Épitenék egy budget kávét, 8400-al, Z-s lap nem kellene nekem.

(#4050) Werkly


Werkly
őstag

A 8700K FSB 2666MHz akkor érdemes mellé DS 3400 RAMot tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.