Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Cyberboy42 válasza Bélaaaa (#4999) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a VID az amit a lap adna a procinak ha auto-n hagytad volna. ha adaptive, akkor annyit ad amennyit ott megadsz maximumnak. De ezt még jelentősen módosítja a load line... kb. 6-ra téve adja azt amit belősz,de ez lehet lap függő

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5002) Bélaaaa válasza Cyberboy42 (#5001) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Van az adaptive voltage-ről magyar leírás?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5003) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Arra volnék kíváncsi hogy játék téren mire mennék többel?
Egy 8600k-val vagy pedig egy 8700 (non-K)-al?

Köszi! :)

(#5004) Cyberboy42 válasza Bélaaaa (#5002) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

magyarról nemtudok, de az Asus oldalán van egy nagyon jó leírás a Z270-es lapok tuningjához, ami, ahogy az nagyon jól tudjuk, kb. egy az egyben z370 minimális eltéréssel, ott elég hosszan taglalják többek között az adaptive voltage témát is.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5005) Cyberboy42 válasza tothjozsi96 (#5003) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

én a 8600k-ra voksolok... persze csak akkor ha nem veted meg a túlhajtást...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5006) ScomComputer válasza tothjozsi96 (#5003) üzenetére


ScomComputer
veterán

8700-at vegyél,ne hallgass senkire,mert a 8600K még 5ghz-n is sok game alatt 100%-on megy....a 8700 meg a ht miatt 40-50%-on...én tudom nekem van volt mindkettő..
:P

[ Szerkesztve ]

(#5007) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Kicsit megzavarodtam!
Köszi srácok!! :))

(#5008) snecy20 válasza ScomComputer (#5006) üzenetére


snecy20
veterán

Szorzózáras i7-et én az életben nem vennék, akkor már érdemes rádobni azt a +14k-t, ami a többlet a K-sért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5009) tothjozsi96 válasza snecy20 (#5008) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem!

De ahogy elnéztem egy 8700K-hoz már kell a delid nagy órajelen, és kell egy olyan hűtő is.
Nekem fő cél a játék.

És az az anomália hogy 8600k vagy 8700.

Egy 3570K-t fog váltani, sose volt húzva ez se!
Csak az órajel miatt vettem ezt anno.

[ Szerkesztve ]

(#5010) snecy20 válasza tothjozsi96 (#5009) üzenetére


snecy20
veterán

Egy 4.7Ghz-hez nem kell delid, játék miatt meg főleg nem, mert még a legprocesszor-igényesebb játékok is baromi messze vannak attól hogy egy 8700k-t 100%-on mozgassanak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5011) Bélaaaa válasza Cyberboy42 (#5004) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszönöm! Ott volt a megoldás!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5012) schawo válasza ScomComputer (#5006) üzenetére


schawo
titán

Igen, mert a 8700-nál a 40-50% a teljes terhelés határa. Átverted magad, ha ez alapján választottál. Az 5GHz 8600K erősebb, mint a 8700.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5013) janos666 válasza schawo (#5012) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt hittem viccel, mert van ott egy arcocska és feltettem aki tud Ph-ra regisztrálni, az nem lehet ennyire hülye. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5014) tothjozsi96 válasza schawo (#5012) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor jobb vétel lesz a 8600k, ha jól értem!
Köszi. :C

(#5015) schawo válasza tothjozsi96 (#5014) üzenetére


schawo
titán

Csak, ha akarsz tuningolni. Alapból egyértelműen a 8700 a nyerő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5016) schawo válasza janos666 (#5013) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy a humordetektorom beázott a vizes időben?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5017) tothjozsi96 válasza schawo (#5015) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tuningolni nem akarok, legalábbis jelenleg nem érzem hogy szükségem lenne rá.
Most inkább a 8700-on gondolkodok, vagy 8700k-n a nagyobb órajel miatt.

Köszi!

(#5018) schawo válasza DarkByte (#49) üzenetére


schawo
titán

meh

nyavajás új link, ami a friss helyett a legelső oldalra visz :(((

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5019) ScomComputer válasza janos666 (#5013) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jól gondoltad..tényleg ott az arcocska.... :DDD
De én nem vennék 8600-ot csakis 8700K-t...
Más..megoldódott a whea gond a bios downgrade-el....most már 100%-ra ki merem jelenteni.. ;)

(#5008) snecy20: ennyi! :K

[ Szerkesztve ]

(#5020) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sokat visszaolvastam a topikban, de nem kaptam egyértelmű választ.

8700K oc nélkül, egy Pure Rock hűtővel használható?
Nem fog throttlingolni?

Van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalat hogy OC nélkül, egy egyszerűbb hűtővel hány fokon ketyeg?

(#5021) schawo válasza tothjozsi96 (#5020) üzenetére


schawo
titán

Bőven. Nem fog throttlingolni sosem.

A hőmérséklet függ attól, hogy milyen az adott darab szilícium minősége, hogy hogyan sikerült a gyárban a kupak alatti pasztázás, hogy neked hogyan sikerült a hűtő felrakása, hogy épp milyen terhelést kap a proci és milyen a ventiprofil beállítása (milyen hőmérsékleten milyen fordulatot vesz fel).

Ha most mondanád, hogy jó, akkor max terhelésen, akkor én rögtön válaszolnék, hogy olyan nincs, hogy max terhelés.

Olyan van, hogy egy programnak az az egyetlen célja, hogy a lehető legjobban fűtsön, ezt valamilyen szinten sikerül elérnie, ezek melegítenek leginkább, de ezek használati értéke pont nulla. Ezek alatt 80-90-95 fok körül is lehet alapon a fentiek függvényében (nyilván itt már 100% a venti fordulatszáma, throttling pedig pontosan 100°C-nál jönne).

7De normál, használati célokból indított szoftverekben (legyen ez egy komoly számítási feladat akár) nem valószínű, hogy sokat fog 70 fok fölött járni, csendes profillal sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5022) tothjozsi96 válasza schawo (#5021) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm a válaszod, mindent megválaszoltál amire kíváncsi voltam! :)

Bátran fogom megvenni a 8700K-t.
Köszönöm!!
:R

(#5023) RECSKA válasza schawo (#5021) üzenetére


RECSKA
veterán

Megyek delideltetni jövőhéten...

Elmelegszik Linx alatt XD
A vízhűtő radiátorjaim pedig még langyosnak sem langyosak... a proci viszont 95 fokra megy fel.

Minden más jéghideg a gépben, alaplap 45 fok, ramok 42, de a proci csúnyán elszalad. Játék alatt nincs gond, de a delid után nyugodtabban alszom.

( ma reggel mikor belenéztem a gépbe - oldalt, felul ablakos , látom hogy áll a fagyálló a videókártyán... Majdnem megütött a guta. A cpu blukknál csöpögött. 1 hete van összerakva, tegnap reggel még nem volt olyan... Szétkaptam, újracsöveztem a blokkot, és most kapott tömitést a cső alá. Eddig ok.
Alaplapra folyt rá, videókártya hátulja, és még 1-2 hely. De kékhalál se volt, semmi... )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5024) schawo válasza RECSKA (#5023) üzenetére


schawo
titán

Mázli. Az első laphalálom után fejezem be a vízhűtéssel bohóckodást. Nálam is a cpu blokknál folyt. Csak trükkösen, nem volt nyoma, egy év alatt felgyülemlett a lötyi blokk borítása alatt (vízszintesen volt a gép). Megemeltem működés alatt és egyszerre kifolyt egy csomó a lapra, és azonnal vége lett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5025) ScomComputer válasza RECSKA (#5023) üzenetére


ScomComputer
veterán

Elvileg nem vezető a hűtőfolyadék,legalább is amit én használok,vagyis a dobozra az van írva...

(#5026) RECSKA válasza ScomComputer (#5025) üzenetére


RECSKA
veterán

En sima fagyalloval nyomatom, benzinkutrol, -35%-ossal. Nagyon kis cuszos :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5027) RECSKA válasza RECSKA (#5026) üzenetére


RECSKA
veterán

-35fok, sry

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5028) janos666 válasza ScomComputer (#5025) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is ment már tönkre egy alaplapom vízhűtés miatt. Egyáltalán nem tartom nagy árnak azért cserébe, hogy kb. 10 éve totál csendesen működik (passzív radiátor, erős de leszabályzott pumpa, stb) és viszonylag jól húzható a gép (kisebb de ventilátorral átfújt radiátorokkal még jobb lehetne, de nem sokkal, úgyhogy...). Veszélyesebb, mint a léghűtés, de attól, hogy néha történnek balesetek, még nem kell bezárkózni a házba, nehogy egy tégla a fejedre essen, ez nem a legjobb logika... Nem mint ha léghűtéssel nem lehetne baj (pl. a több kilós réztornyok meghajlítják a NYÁK-ot, stb...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5029) schawo válasza janos666 (#5028) üzenetére


schawo
titán

És a vízhűtés még nem is csendes. A pumpa megy mindig, a D5-öm hangjával sosem voltam kibékülve. A jelenlegi léghűtésem összes eleme (cpu, ház+vrm, vga, táp) terhelés nélkül full passzív. És terhelés alatt is nagyon jól működik, tartós 5.1 fölé vízzel se jutnék, az általam biztonságosnak tartott feszültség (1,4V) limitál, cpu hőmérsékletben lenne még hely bőven. Sose mennék vissza vízre. De kinek a pap.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5030) bajnokpityu válasza schawo (#5029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

15éve koliban szivtam meg, hogy éjjel számolt a gép (régi AMD athlon, hővédelem nélkül, reggel meg arra ébredtem, hogy forrt a viz a vizhűtés csövében. megpusztult a szivattyú.

igen, tudom, ma már sipol a gép, ha error van, meg egyébként se hagyja megfőzni magát, de igazából a viznek sztem sincs elegendő előnye, hogy megérje a pénzt, plusz hibalehetőséget.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5031) janos666 válasza bajnokpityu (#5030) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ti olvassátok is amúgy néha magatokat? Ha egy léghűtő bordán egy szál ventilátor van, az sohasem állhat le ugyan úgy, mint ahogy egy vízhűtő pumpa? :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5032) bajnokpityu válasza janos666 (#5031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

veled ellentétben a második felét is elolvastam a HSZemnek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5033) schawo válasza janos666 (#5031) üzenetére


schawo
titán

Kettő van rajta, de a ház légáramlása is hűti passzívban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5034) fudi2002 válasza janos666 (#5031) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért ha kettő ventiből kettő totál megáll előjel nélkül akkor menj el rontáslevételre... :DDD

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5035) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok

Most tervezek összerakni egy Asrock Fatality Gaming K6 + 8600k kombót.
Kell win10 ehhez a konfighoz vagy maradhat a bevált win7? :U
Köszi. :R

(#5036) South Velen


South Velen
addikt

Hali!

Tudjuk már, mikor kerülnek a mo.-i boltokba a H310 szériás alaplapok?

(#5037) dugo_ válasza Cobrusz (#5035) üzenetére


dugo_
veterán

A Skylake volt az utolsó, amin hekkelés nélkül megy a Win7.

(#5038) Cobrusz válasza dugo_ (#5037) üzenetére


Cobrusz
senior tag

:R

(#5039) Glaz-dozfhut válasza Cobrusz (#5035) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egyébként van rá reális esély. Valakinek már sikerült, én is hetest használok Z370-el. Na meg ha letöltöd a 10-es drivert és beleolvasol az *.xml fájlba, látni fogod a win 7 támogatottságát.
Ezt például pont az Asrock oldaláról töltöttem le valaha: kép Majd az összes driver ilyen. Egyedül a legnagyobb méretűt nem ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#5040) dugo_ válasza Glaz-dozfhut (#5039) üzenetére


dugo_
veterán

Plusz kell hozzá 3rd party dll is, hogy menjen a Windows Update:
https://github.com/zeffy/wufuc/releases

(#5041) Glaz-dozfhut válasza dugo_ (#5040) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ilyen gondom eddig nem volt, bár nem automata a beállítás.

- Glaz-doz-fhut -

(#5042) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#5041) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jut eszembe; az alaplap gyártóm oldalán, az eszközök közt letölthető egyfajta win7 install tool, ami a telepítőbe integrálja az NVME és az USB3-as drivert.

- Glaz-doz-fhut -

(#5043) laychi válasza fudi2002 (#5034) üzenetére


laychi
veterán

Meg azért egy böszme nagy borda,ha leáll a venti még mindig jobban elvezeti a hőmérsékletett,mint az a kis vízhűtő blokk,amiben áll és forr a víz,nem látja el a funkcióját.

(#5044) Dare2Live válasza janos666 (#5028) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a baj, hogy hiába minden hangtalan. A pumpának mennie kell. Innen vmi hangja van.
Ehez képest egy "1kg"s léghütés átlagfelhasználás alatt tényleg nincs hangja nem mozdul meg a venti.

Víz jó hobbi, meg 300W+t is lekap nagy radi esetén cpuról de kb ennyi az előnye. Ellenben drága, ha folyik baj van, ha szivattyú leáll felforr a víz és könnyen folyhat, egy nagy radis (360+) rendszer nehéz... és drága is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5045) mgabi válasza Dare2Live (#5044) üzenetére


mgabi
senior tag

Egyetéretek!
-drága, ár-érték arányban nagyon rosszak
-sok helyigény (2-3 ventis verziók) miatt nagy ház kell hozzá
-5 évet ritkán mennek el, lehetetlen őket szerelni vagy drága, ellenben egy levegős hűtő radin 5 évente cseréled a ventit és kész
-hangos és vacak ventikkel arulják még a középkategóriát is
-macera tisztítani a radikat
-adott hűtési teljesítmény mellett hangosabbak, mint a levegős társai
-14cm-es toronyhűtő mindenre elég (13-18ezer)
-NH-D15 két ventivel, szinte minden vizes AIO-t megver vagy pariban van vele
-200wattig bőven elég egy jó levegős, felette meg nem éppen az átlag user szintjén járunk

Utóirat: meghát ugye tudjuk, hogy delid nélkül egyetlen egy nagy vizes hűtő sem ér semmit. Összesküvés elméletem szerint az intelt direkt lifizeti az Asatek :) hogy fogkrémet rakjon a kupak alá, és kelljen a nagy duplaventis 280mm vizes csoda.

[ Szerkesztve ]

(#5047) schawo válasza DeckardCain (#5046) üzenetére


schawo
titán

Ez rosszabb, mint amire számítottam. Tehát nem állandó alacsonyabb frekvenciát vesz fel, hanem pár másodpercenként ki-be kapcsolgatja a turbót, és ugrál a freki 3.2 és 4.3 között? Ez rettenetes, szerintem csak bios bug lehet. Ez játékokban így nagyon gáz lenne.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5048) palfitom válasza schawo (#5047) üzenetére


palfitom
félisten

"szerintem csak bios bug lehet" - remélhetőleg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#5049) schawo válasza palfitom (#5048) üzenetére


schawo
titán

A Z lappal szimulált B/H működés során nálam nem így csinálta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5050) Cyberboy42 válasza schawo (#5047) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

de hisz ezt csinálja Z-s lapban is ,ha nem kapcsolod ki az össze TDP-vel kapcsolatos korlátozást... próbáld csak ki... a lényeg hogy ezekben a lapokban tényleg szigórúan veszik a TDP keretet.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.