Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Milka 78 válasza Cyberboy42 (#9748) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mennyit csökkent a stabil fesz?

(#9752) Geller72 válasza MPowerPH (#9750) üzenetére


Geller72
veterán

Itthoni, szürke importos árakat írtam. De ha te tudsz kiskerben (webshop) 170k-nál jóval olcsóbban br. tray 9900K-t, tedd be a linkjét pls. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9753) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok !

Ujdonsűlt tuljadonosa vagyok egy 9700k-nak, süt, főz, hasit mint az álom, csupán fura nekem kicsit hogy melegszik mint a jóisten! Gyári beállitásokon van minden, semmi plusz OC-t nem mertem ráengedni, mert huzamos terhelés alatt, ami jelen esetembe egy jó estényi BF V elég durván melegszik.
Idle állapotban szépen 28-30 fok környékén elvan, de hogy ráengedem a tüzet megvadúl és meg sem áll 70-75 fokig, olykor olykor még a 80 ba is belekarmol! Ez az első ilyen teljesitményű procim, eddig egy i5 6600-am volt.
Egy be quiet pure rock hűti, a ház nagyon jól szellőzik, nem értem, miért melegszik ennyire, vagy ez normális? Mik a tapasztalatok? Esetleg érdemes lenne elvinnem delidelni? Vagy nyomathatom igy tovább, normális ez a hőfok?

tisztelettel faranus :R

(#9754) Geller72 válasza faranus (#9753) üzenetére


Geller72
veterán

Jó lesz ha hozzászoksz. ;] . (Amúgy ne engedd, hogy autón adja magának a kakaót..) Delid is sokat segít..

(#9755) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Sziasztok! Egy monitorozó programra lenne szükségem, amivel terhelés közben is látnám a processzor szálankénti terheltségét (%-ban), tudtok valami bevált progit javasolni? köszönöm.

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#9756) Cyberboy42 válasza Milka 78 (#9751) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

igazából nem is tudsom. 4,6-on használtam 1.3volton. És most egyből a 4,7-et próbáltam, 1,3 kevés, de az 1,32-re most már ráfogom hogy stabil...(2 óra prime) a 4,6-hoz talán most már kevesebb is elég lenne 1,3-nál ,de azt már nem is fogom kimérni. inkább feljebb lépek és ,megpróbálom mit lehet kihozni 4,8GHz-en :)

szerk: giga lapon csüccsül, és kutya legyek ha értem ennek az llc-ét :F
llc 5-el 1,32 megadott feszre, terheléskor szépen tartotta 1,32volton. idle-ben picit fölé ment, de az nem számít. ehhez képest most ugyan az az llc 5 1,35 biosban, és windowsban meg 1,38 terhelés alatt (ez ugye a 4,8ghz végett)

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9757) MPowerPH válasza Geller72 (#9752) üzenetére


MPowerPH
félisten

Parancsolj.

£489.98 +£17.82 shipping fee. Miert csak orszagon belul gondolkozik az ember, mikor az EU -ban elunk?! Ez igaz nem 170k jelenlegi arfolyamon sem, de olcsobb, mint a hazai kiskerek.

OCUK £469.99 +£21.04 shipping fee. Ez meg ennel is olcsobb....

Emberek osszeallnak, es egyutt rendelnek, akkor a pk is osztodik, meg jobb. Alaplapok meg olcsobbak kint, es lehet is kapni a kommersz lapokon kivul a dragabbakat is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9758) Cyberboy42 válasza MPowerPH (#9757) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Én nem is értem ezeket a buzgó emberkéket akik mint egy nepper kínálgatják bárhonnét a netről az éppen akciós procikat, ha kérte valaki, ha nem. mi a francnak ezzel teleszemetelni ezt a fórumot. ha valaki venni akar, akkor jó eséllyer rákeres, ha külföldön, ha itt. Esetleg ha valaki ajánlatot kérne még megértem.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9759) MPowerPH válasza Cyberboy42 (#9758) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olvass vissza, mire valaszoltam. Utana lehet ertetlenkedni. ;) A topik szinvonala meg eppen eleg alacsony, regen nem volt ennyi 1 bit -es felhasznalo egy szakmai temaban.
Vizhutes topikban egyebkent ez a normalis, mert itthon nem lehet hozza semmit venni. Csak par okor van, aki Varazslotol veszi a cuccait honapos szallitassal, es 40% -os felarral, mert azt hiszi, az magyar.... Ezt ott segitsegnek hivjak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9760) Cyberboy42 válasza MPowerPH (#9759) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

neked válaszoltam, de zzolara célozgattam igazából ;] vágom én hogy te pont megválaszoltad a kérdést. na mindegy off vége.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9761) Cyberboy42 válasza Cyberboy42 (#9756) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Úgy néz ki ez a kramanc nem bírja a 4,8-at :D
1,35vcore-al, biosban, ami ugye 1,38-at ad neki hwinfo szerint, 30 perc után eldobja magát valamelyik mag.
A hőmérséklete ilyen 78 max, ami még elég beleférős... szerintetek meddig mehetnék el a feszültséggel hogy ne pukkanjon el? Az nem érdekel ha huzamosabb idő után megadná magát, inkább az hogy nagyjából mi a határa az hirtelen halálnak? ;] esetleg mi hozhat még stabilitást? az vccio meg SA 1,15-ön vannnak.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9762) Geller72 válasza MPowerPH (#9757) üzenetére


Geller72
veterán

"Ennel azert mar joval olcsobban vehetsz hivatalos nagy online shoppokbol is"
-Ezt írtad az én 170k huf-os br. áramra. Aztán mégis csak 500 fontos árat tudsz legolcsóbbat mutatni... :U
Tehát akkor még sem olcsóbb. Sokkal sem, meg kevéssel sem. :D.

"Miert csak orszagon belul gondolkozik az ember, mikor az EU -ban elunk?"
-Nem ott gondolkodom, most is franciában élek többnyire, de jelen pillanatban mégiscsak itthon a legolcsóbb.. És nekem a gar is így egyszerűbb, bármilyen furcsa is ez.

(#9763) MPowerPH válasza Geller72 (#9762) üzenetére


MPowerPH
félisten

500 euro+ afat irogattal. En meg linkeltem neked egy £470 -es arat, ami mar brutto. Itthon, hivatalos shopbol nincs ennyiert.

Don't Tread On Me

(#9764) Cyberboy42 válasza bypass|HUN (#9755) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hwinfo megoldja. grafikonvba is rakhatod külön a szálakat is akár. vagy loggolod egy file-ba és később rakod grafikonba. ahogy tetszik.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9765) Habugi


Habugi
addikt

Beköszönnék ezzel a párossal, összerakás majd csak a hétvége második felében kb, addig is fellapozom a topicot, hogy nagyjából mit mennek ezek a jányok és mekkora fesszel, mert a 6600K egy elég hálátlan darab volt, remélem ezzel most nagyobb szerencsém lesz.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9766) ScomComputer válasza Habugi (#9765) üzenetére


ScomComputer
veterán

Grat hozzá,kell majd rá a 3.20-as bios,hogy tudja kezelni a 9700K-t.... :K
Bár az is lehet már azzal jött ki...

[ Szerkesztve ]

(#9767) Shkiz0 válasza ScomComputer (#9766) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

3.10 mar tudja ;)
Es biztos h nem azzal jott ki, enyemen is 1.xx verzioszamu volt, szerencse h elsonek 8600k-t vettem es frissitettem aztan valtottam 9700k-ra mert kulonb3n kajtathattam volna proci utan.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9768) Bogyó78


Bogyó78
tag

Sziasztok!

Ugy érzem megérett a cserére az i7 4790K, 3 féle proci között variálok: i7 8700K, i7 9700K és i9 9900K.

és megköszönném, ha valami deszkát is ajánlanátok alá.(giga párti vagyok :) )
egyébként egy RTX2080 at hajtana majd az utód.

köszönöm a válaszokat :R

(#9769) schawo válasza Cyberboy42 (#9761) üzenetére


schawo
titán

Feszültség önmagában nem öli meg hirtelen. Ha le tudod hűteni, az 1,5V is elmegy évekig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9770) mgabi válasza Bogyó78 (#9768) üzenetére


mgabi
senior tag

Z390 aorus pro v master és 9700k.

(#9771) Bogyó78 válasza mgabi (#9770) üzenetére


Bogyó78
tag

Köszi a választ!

és arról mi a véleményed, hogy a 8700 az ugye 6/12 a 9700 pedig 8/8

és állítólad jobb a többszál kevesebb mag. szerinted/szerintetek?

azért gondoltam a 9900 re merrt az ugye 8/16 de az ugye 50 k val többe is kerül.

köszi :R

(#9772) schawo válasza Bogyó78 (#9771) üzenetére


schawo
titán

Azok az idők elmúltak.

9700k :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9773) partyphoto válasza faranus (#9753) üzenetére


partyphoto
tag

nézz rá ezekre ;)
https://noctua.at/en/nh-d15/specification
http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/ninja-5.html
https://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Ninja5/

Scythe Fan, Noctua Fan

(#9774) bypass|HUN válasza Cyberboy42 (#9764) üzenetére


bypass|HUN
tag

Köszönöm. :R
Én most a cpuid hwmonitor pro-t használom, de ezt külön ablakban kell futtatnom. Valami olyasmit keresek, mint az afterburner a vga-nál, hogy az alkalmazáson "rajta" jelenjen meg, és látható legyen hogy mi történik.
Konkrétan a program random jelleggel belaggol 1-2 másodpercre, szerintem az van, hogy olyankor 100%-on teker 1 szálat a progi, de ez csak megérzés, szeretném csekkolni.

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#9775) eldiablo válasza Habugi (#9765) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Grat a motyóhoz. Majd írd meg mit megy. :)
Idő közben az én Taichimból kihalt az egyik RAM slot. :DDD

(#9776) Bogyó78 válasza schawo (#9772) üzenetére


Bogyó78
tag

rendben köszöntem.

még annyi hogy én 50 et szántam lapra.

kell nekem vagy a procinak feltétlenül a 67k s lap vagy elég mondjuk neki a gaming x vagy egy aorus elite?

köszi
:R

[ Szerkesztve ]

(#9777) mgabi válasza Bogyó78 (#9771) üzenetére


mgabi
senior tag

A rendes mag mindig jobb. A 9900k csak abban az esetben játszik nálad, ha renderelsz és kell a nagyos sok szál. 50 ezerrel több a 9900k, de ahhoz a master lap játszik csak +30e és nehezen fogod tudni hűteni, ezért kell majd az 50+ ezres aio pl. X62 v x72. Játék, hobbi videovágásra tökéletes a 9700k@4.8ghz és egy 25 ezres dual tower aircoller.

(#9778) Bogyó78 válasza mgabi (#9777) üzenetére


Bogyó78
tag

okés köszi

(#9779) mgabi válasza Bogyó78 (#9778) üzenetére


mgabi
senior tag

Budget 9700k rendszer normal tuninghoz:
Lap: Aorus elite
Hűtő: brocken 3, mugen 5, fuma, dark rock 3-4, true spirit 140 power

(#9780) Cyberboy42 válasza bypass|HUN (#9774) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

de hát pont erre jó az afterburner amit írsz. csak ki kell pipálnod azt amit szertnél látni:

Amúgy nem tudom mi a procid meg a lapod, de nekem is a 8350k csinált ilyen gondot mert menet közben vette vissza a frekvenciákat amíg be volt kapcsolva a speedshift meg speedstep... érdekes hogy asus lap meg 8600k nem csináll ilyet. kiváncsi vagyok mi lesz nálad.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9781) ReFleXx válasza faranus (#9753) üzenetére


ReFleXx
addikt

huvosebb lehet ha te lovod be biosban az ertekeket, auton nem lovi be a legoptimálisabbra

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9782) bypass|HUN válasza Cyberboy42 (#9780) üzenetére


bypass|HUN
tag

A helyzet az, hogy amióta fut a háttérben a cpuid hwmonitor, azóta nem jött elő a "lag" effektus. Cirka 2-2,5 órát nyaggatuk a gépet, de semmi...illetve minden úgy ment ahogy annak mennie kell.. :F
[én msi-m]. Nálam valahogy nem ilyen az afterburner...csodálkoztam is rajta, mert régebben még én is azt használtam, de ebben a verzióban nincs...ezt még a 780titánhoz adták...lehet nézek egy másikat. Köszönöm szépen a segítséget, és a tippet, megnézem.

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#9783) Cyberboy42 válasza bypass|HUN (#9782) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a kinézetet a beálítások utolsó fülén tudod álítani. És mindenképpen a legújabb teljes verziót használd, abban minden benne van, sőt, külső mérőprogramból(pl. hwinfo) is lehet belérakni értékeket hogy kijelezze.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9784) bypass|HUN válasza Cyberboy42 (#9783) üzenetére


bypass|HUN
tag

:R

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#9785) keIdor


keIdor
titán

Beszállok én is vele.:) [link]
De alaplapot még szerezni kell, most már megvárom őt: [link]
Munka miatt úgyis járom az Európai Uniót, valahol csak felbukkan előbb-utóbb...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9786) zzola válasza keIdor (#9785) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#9787) Create.


Create.
addikt

Sziasztok,

ezekre rá tudna valaki nézni, hogy jó-e így?
Illetve ez a hőmérséklet mit jelez: MOS 96.5fok.?
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#9788) ReFleXx válasza Create. (#9787) üzenetére


ReFleXx
addikt

amig nem pirossal irja joaz 😀

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9789) Cyberboy42 válasza Create. (#9787) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az a MOS gondolom a mosfet rövidítése, és az meg jellemzően a VR*-re utal, ami az itteni köznyelvben a fázisokat jellemzi. :D nálam konkrétan 117 fokik megy és elvan az 125-ig simán... nem lesz gond.
szép eredmény amúgy
Nah.
Én meg a 8350k-val odáig jutottam hogy 1,38 biosban, amit az llc5 1,404-ig boostol. és így 2 óra prime stabil a 4,8Ghz :)
meg kéne nézni mennyi kell a 4,9-hez ;]

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9790) Create. válasza Cyberboy42 (#9789) üzenetére


Create.
addikt

A procit azt tudtam, hogy bírni fogja, mert schawo-nal ment többet is, az alaplapban nem voltam biztos. Akkor ezek így maradhatnak 24/7-re is, ha játékban se fagy ki majd?

(#9791) Cyberboy42 válasza Create. (#9790) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

persze maradhat. látni hogy szépen bírod hűteni, és az 1,35vcore is belefér. ha valami játék be-belaggoln,a akkor esetleg próbáld 1,36-al csak a stabilitás végett, de szerintem az sem fog kelleni, ha így is prime stabil :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9792) Create. válasza Cyberboy42 (#9791) üzenetére


Create.
addikt

18percet ment a prime, utána lelőttem, mikor megláttam a MOS fokot, de akkor rányomok még. Próbáltam 1.3v-on, az ibt very highon lefutott 10 kör, de kevesebb gflops volt, mint 4.9-en, így gondoltam az kevés lesz. Egyébként mugen 5 rev.b hűti, a proci meg delidelt.

(#9793) Habugi válasza ScomComputer (#9766) üzenetére


Habugi
addikt

& (#9767) Shkiz0:

Ezt a részét megúsztam mert jófejek voltak az Iponosok, rákérdeztem miszerint tudnának-e nekem segíteni abban, hogy BIOS-t frissítenek a lapon és azt a választ kaptam h no problemo..!

(#9775) eldiablo:

Belépő ismerkedős OC (szorzó & fixfesz), életem első Asrock lapja (már nagyon kíváncsi voltam rájuk!), szóval még se Ring sem RAM se semmi. Kicsit utánaolvasok a finombeállításoknak és kap valami komolyabbat, mondjuk IBT-t.

Teljesen friss, egyelőre heréletlen Win10, még azt nyomozom miért nem 100% volt a Max terhelés közben, bár lehet csak a HWInfo64 refreshje nézte be a dolgot..

(#9785) Keldor papa:

Grat neked is! Ikrek! :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9794) Lann válasza Habugi (#9793) üzenetére


Lann
tag

IBT-t ekkora fessszel én nem küldenék rá, nálam 1.345-el is 95-100 körül mozgott, vízzel.

(#9795) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Intel Core i5-9600K


[ Szerkesztve ]

(#9796) Geller72 válasza Bandit79 (#9795) üzenetére


Geller72
veterán

Ez azért igen fura egy diag. Nem gondolod? ;]

(#9797) Bandit79 válasza Geller72 (#9796) üzenetére


Bandit79
aktív tag

...hát nem egy időben csinálták gondolom, ugye mérési hibahatáron belűl ugrálnak.... kb egyforna frekin , miért ne lehetne ... itt közrejátszhatott a vga is a felette levő grafikon jobb képet mutat , ott nincs határon a vga.
..de már az 1080p gametesztnél is jobban látszik a valós teljesítménykülónbség..

[ Szerkesztve ]

(#9798) Cyberboy42 válasza Bandit79 (#9795) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ez meg mia tököm, és miért kell ez nekünk? mit akart a költő közölni? xD ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9799) Bandit79 válasza Cyberboy42 (#9798) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Gondoltam ha már a PH n nem találni ebbe a topicba tartozik.. ez nem a 9600k helye?
Úgy látom a forum címe 9xxxx Coffee vagy te nem ezt látod?

[ Szerkesztve ]

(#9800) Habugi válasza Lann (#9794) üzenetére


Habugi
addikt

Egenn, időközben mások is lebeszéltek róla. :R

Az 5Ghz-et 1.27V-al viszi IBT VH közben de nem hagytam azt sem végig menni mert már az első körben dingelte a 82 fokot..

Azóta fél-egy órás időablakokban mindig ráengedek vmi "terhelőbb" játékot az 5.2-es beállításra, jobb híján mivel kínzás nélkül mással nem igazán tudom teszteni.

(#9796) Geller72:

"Relative" CPU perf és 4K.., egy kellően GPU intenzív játékkal, pl a 2013as TR-el sztem ki lehetne hozni ilyen eredményt, persze hogy ennek így mennyi értelme van azt ne kérdezd, én sem tudom. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.