Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19000) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nálam jelenleg ez a top saját eredmény, összehasonlításképpen:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19002) MPowerPH válasza kicsipapucs (#19001) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nem mertem igy megkuldeni. :N Mennyire droppolt le?

Az milyen memoria? Achill3usnak volt ilyen jo kitje. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19003) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19002) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem emlékszem már mennyire dropolt le, benchelésnél csak azt nézem (és mást kb nem is csinálok gépekkel lol), hogy legyen épp elég, hogy lefusson.
Ram: arra se emlékszem már, de vagy a 3200C14 TridentZ A0 PCB kitem volt, vagy a 4266C19 TridentZ RGB A2 PCB-sem, kettő közül vmeik. Samsung b-die ofkorsz, más ddr4 ramom nincs is már.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19004) MPowerPH válasza kicsipapucs (#19003) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekes az, hogy ezek a brutalis ram eredmenyek rendre ilyen olcsobb kit -ekkel szuletnek.

Don't Tread On Me

(#19005) Shkiz0 válasza MPowerPH (#19004) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én emlékszem a HyperX HX436C17PB3K2/16-t 46 nettóért vettem tavaly, most meg nemrég a Patriot PVB416G400C9K-t 30K-ért sikerült kifognom, és ez fényévekkel jobban megy mint a korábbi HyperX. Ha lenne normális lapom hozzá, nagy az esély rá, hogy így menne, mert ugyan az a chip van ezen is.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19006) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19004) üzenetére


kicsipapucs
őstag

De ezek ilyen brutál feszes és maxmemes eredmények, azt is vedd figyelembe. Simán lehet, hogy a te kited is tud 3900C12-12-t benchre.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19007) MPowerPH válasza kicsipapucs (#19006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tud. :N Ez nem egy jo kit ugy mindent osszevetve. Csak egy atlagos B-Die.

Don't Tread On Me

(#19008) Maelephant válasza kicsipapucs (#18963) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, bocs, a "Hero" jelző/részmárkanév kimaradt, ld. alább. Látom, hogy azonos árkategória, a Heron a net bővebb (5+1), van rajta külön DAC, az APEX-en 16 fázisú VRM van a Hero 14+2-jével szemben (kérdés, hogy nem ugyanaz-e, ez is 14+2). A kérdés lényege, hogy milyen felhasználói körnek szánják egyiket-másikat? Miért indokolt duplázni high-end, méregdrága termékkörben?

(#19009) TechN7ne válasza pendre54 (#18975) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Köszönöm az információt ,ha ezt tudom a kezdeteknél 9900 at rakok bele rögtön (most már mind1 ,nem sietős hisz a 9700 et is csak simogatja az összes játék ,25-30% feletti terheltségen még nem nagyon láttam pörögni).

Alulfeszelést teljesen feleslegesnek tartom ilyen jó hőfokok mellet (max. 62). Nem azért vettem a simát ,hogy babrálgassam +- 2-5 fok vagy 100-200mhz miatt ,hülyeség ebben az esetben ,de azt is megértem ha nagy az unalom az otthonmaradásban. :)

:R

(#19010) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19007) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Na fogadjunk... 2GB maxmem, 1,95V vdimm, 0,92V dram vtt, 1.25sa, io, 0.95 dmi
C12-12-28-1T, trace centering on, rtl-ek 49-50-6-6 kezdésnek, ha nem megy, akkor 49-50-6-6 és 50-51-7-7 között mindegyik bármilyen kombóban (tartva a helyét) menni fog. tWCL9, kb minden más maradhat auton, postolni és indulni fog. kezdj 3600-on, azt garantálom neked, hogy menni fog (ahhoz más rtl kell, maradhat hozzá auton), ha asrock timing configot feltolod, azzal jobban látni a timingokat, mint az asus saját tooljával.
A kulcs az, hogy az OS-nek csak 2GB ramot kell engedni msconfigból. 4133C18 speces bdie fog tudni 3866C12-t no matter how bad.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19011) HSM válasza TechN7ne (#19009) üzenetére


HSM
félisten

Egyébként ha plusz tempót szeretnél, jó opció lehet a TDP korlát megemelése 65W-ról, pl. olyan 95W-ig, ha a lap nem tette nár meg magától. :DDD Úgy magasabb órajelre tud turbózni erős terhelés mellett is. Persze, nyilván magasabb hőfokon és fogyasztással. :)

(#19012) MPowerPH válasza Maelephant (#19008) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 14+2 vs 16+2 nem irja le a valodi kulonbseget.

kicsipapucs: Ezek valamiert alapbol nem birjak az 1T -t. Es ahogy eszrevettem, nem szeretik a magas feszt sem. Olyan 1.55V -ig elvannak, utana nincs novekmeny.
Talan a 4500 -as kit -em tudna, de meg arra sem fogadnekm Az 1Tvannak sem ment XMP. Megnezem majd, ha visszakapom, most teszten van egy Ryzen usernel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19013) TechN7ne válasza HSM (#19011) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem vagyok jártas ezen a téren ,így is a legolcsóbb ajánlott alternatívát kaptam lapok terén ,elég volt a régi i7 6700 as gépem is simán ,Apollo hangkártyám miatt kellett váltanom.

Jelenleg 4500 ig megy fel terhelés alatt ,ez a normál vagy már lehet rá is kapcsolt a lap? :U
Hol tudok erre pontosan ránézni a biosban ,tuning részleg “normal”-on van a kezdőlapon?

(#19014) HSM válasza TechN7ne (#19013) üzenetére


HSM
félisten

Az adatlapodon lévő ASUS PRIME Z390-A és Pure Rock hűtő szvsz bőven elég 95W-hoz. :)

BIOS-ban: [link] . Vagy win alól a HWINFO is kiírja az aktuális értékeket, "Sensors only" módban indítva a CPU adatai között "PL1 Power limit" és "PL2 Power Limit" néven.

(#19015) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19012) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mert nem használsz maxmemet. A B-Die nem bírja a feszt, ha nincs maxmem az OS-en. Jól kell tudni beállítani, benchre menne az bitangat.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19016) MPowerPH válasza kicsipapucs (#19015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oke, tanultam valami ujat. Ugye en csak a 24/7 -es hasznalatot farigcsaltam.

Don't Tread On Me

(#19017) keIdor válasza Maelephant (#19008) üzenetére


keIdor
titán

Ahogy írtam is, az XI Apex nagyon rétegtermék.
Órajelekre, tuningra van. Ebben mennek a legjobban a memóriák, ezért van csak 2 slot, így stabilabb a jel. Meg ezen van az egyik legjobb CPU VRM. A XI Gene és Extreme mellett. Ez meg a Gigabyte/Aorus Master a legjobb ilyen téren.
Viszont nincs az IGP-nek kimenet, se HDMI, se DisplayPort, se DVI, semmi, nem használható az IGP része a CPU-nak. (senkit nem érdekel, de ez egy kompromisszum)
Ez az alaplap maximalistáknak van, meg extreme OC-re, PS2 port is rajta lett hagyva, hogy Windows XP-n használható legyen. (egérnek és billentyűzetnek, USB-hez driver kéne)
Illetve az XI Apex-en rengeteg kapcsoló van, letiltható a PCI-E slotoktól kezdve sok minden, de csak extreme OC-nál van létjogosultsága.
Én abszolút nem használom ki, azért vettem ezt, mert mindegy, hogy 22 vagy 25 órát kell dolgoznom az alaplapért, így álltam hozzá, a másik kiszemelt az Aorus Master lett volna a konkurens márkánál, az olcsóbb lett volna kb. 60€-val, de jobban tetszett a XI Apex.
Mivel már nem találni újonnan, úgy érzem jó "befektetés" volt, mert simán el lehet adni, pikk-pakk elvinnék. Főleg, hogy megkímélt példány.

A XI Hero-nak gyengébb a VRM része, nincs baj vele, csak más márkánál a 60k katerógiában van ilyen VRM, ezért sokak szerint nem volt jó vétel. Viszont van 4 memória slot, van HDMI, DP, talán jobb minőség a beépített hangkártya is. A Code és Formula ugyanez.

Dióhéjban. A XII Hero-n viszont fejlődik a VRM, ha LGA1200-t vennék, akkor a Hero-t venném már.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19018) Maelephant válasza keIdor (#19017) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszi a részletes választ!

Időközben Buildzoid is kirakta az "ASUS termékek előzetes véleményezése Z490 tárgyban" videóját és mivel teljesen rá van pörögve az Apexre, hosszasan beszélt erről is. Ezek szerint az XII Apex 16 fázisú VRM, mivel nem használható az IGP, továbbá tele van extrém OC funkciókkal, a XII Hero pedig 14+2-es és több kényelmi funkció van benne.

(#19020) laychi válasza laychi (#19019) üzenetére


laychi
veterán

Ja és 3,1Ghz :D

(#19021) - = Zk = - válasza laychi (#19019) üzenetére


- = Zk = -
félisten

te, ez nem a kínai verzió?! :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#19022) Csavez™ válasza MPowerPH (#18995) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam is 5,2Ghz van, és 4266-os ramjaim vannak, de az xmp csak 4133-at hoz, ha manuálisan átállítom 4266-ra nem indul el a gép, hogy sikerült beállítani azt az órajelet? :U

(#19023) MPowerPH válasza Csavez™ (#19022) üzenetére


MPowerPH
félisten

XMP -on, es egyel feljebb toltam a memoria sebesseget. Az csak 1db lepcso. Esetleg adj tobb memoria feszt, vagy tobb SA -IO -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19024) Csavez™ válasza MPowerPH (#19023) üzenetére


Csavez™
veterán

Köszi a választ! :R
Megpróbálom, de nem lehet hogy alaplap függő?
Pl az evga z270 stinger-ben csak 4000-ig, a z370 micro-ban már 4133-ig lehetett feltenni xmp alapon.

(#19025) MPowerPH válasza Csavez™ (#19024) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, megeshet, mert ezek mar olyan memoria orajelek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19026) Csavez™ válasza MPowerPH (#19025) üzenetére


Csavez™
veterán

Milyen alaplapod van, 390?
szerk.:
Látom már 390, akkor nagy eséllyel az alaplapon múlik.

[ Szerkesztve ]

(#19027) Csavez™ válasza MPowerPH (#19023) üzenetére


Csavez™
veterán

Felraktam a feszt 1.5 re, de így sem jó.



Nem tudom mi az az sa-io, mit kéne itt állítanom! :R

[ Szerkesztve ]

(#19028) MPowerPH válasza Csavez™ (#19027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szoval 4133 -on szepen elfut, de feljebb nem tudod allitani? Marmint allitod, de black scr?

Don't Tread On Me

(#19029) Csavez™ válasza MPowerPH (#19028) üzenetére


Csavez™
veterán

Pontosan.
szerk.:
Ja a ramjaim:

[ Szerkesztve ]

(#19030) TechN7ne válasza HSM (#19014) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Halvány lila fingom nincs ,mit kell nézni ,legalábbis nem nagyon találom ,pedig követtem az utasításod.
Biztosan kiveri a szemem ,általában mindennel így szoktam lenni.

Elindítottam HW t ahogy mondtad ,közben futtattam egy Shadow os Tomb Raider benchmarkot ,gyorsan ez volt kéznél.
Inkább lefényképeztem szinte mindent a cpu rol:



Bocsánat a bénaságért ,ezt annyira nem vágom.

(#19031) -Gabesz- válasza MPowerPH (#18995) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

És az a jó eredmény.
Más fórumokon is láttam 1-2db 5,2Ghz-es CBR20 eredményt, és azok 5500pont fölött hoznak (9900k). A legtöbb amit láttam 5800 valahány pont volt, az egy 5,4Ghz-es eredmény. Azt hiszem korábban linkeltem is itt.

(#19032) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

valaki innen a csopiból esetleg delidelt és copper IHS-selt 9700K-át?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#19033) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valaki joarasitott KS-t? ;] Van ketto darab is. Jonnek a bohocok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19034) Shkiz0 válasza MPowerPH (#19033) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Már ott bukik a dolog, hogy erre is 3év gar volt :)
Tudom mert 2db-ot sikerült szereznem anno.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19035) MPowerPH válasza Shkiz0 (#19034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tenyleg 1 evet irnak itt is. Akkor ez duplan sz@r uzlet.

Don't Tread On Me

(#19036) Shkiz0 válasza MPowerPH (#19035) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Erre most nem vennék mérget, mert nem túrom elő a számlákat, de 3 rémlik, aztán lehet 1 :D
Közbe utánanéztem a neten több helyen is 1évet írnak.
Akkor lehet én emlékszem rosszul.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19037) Laraxior


Laraxior
titán

Egy év gari van a 9900KS-re :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#19038) Shkiz0 válasza Laraxior (#19037) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor meg pláne egy telibefosott búvárruhát nem adtam volna érte. ;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19039) keIdor válasza Shkiz0 (#19038) üzenetére


keIdor
titán

Annyira ki van taposva belőle már minden, biztos az Intel is arra számít, hogy döglenek majd 2021-től. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19040) kicsipapucs válasza MPowerPH (#19033) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Remélem leszoknak az emberek erről a durr-bele, kontextus nélküli beböfögött fesz leírogatásról. Fogok írni egy cikket (és ezt be is fogom fejezni, becsszó) a különböző gyártók és típusok, különböző bios beállítások vcore-ra gyakorolt hatásáról és a gyakori user benézésekről, mert úgy látom, a 90%-nak félreértés/nem értés van a fejében. A linkeden olvashatókra mondom.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#19041) laychi válasza Csavez™ (#19027) üzenetére


laychi
veterán

Próbáld emelni egy kicsit a proci feszültségét 0.02-0.03V-tal.
VCCSA/VCCIO fesz mennyi?

(#19042) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Raneztem az 5.3GHz -re. Load 1.35V. Nem tudom, merjek e feljebb menni. :U Most legalabb a szoba huvos.
Erdekes, az Uncore orajele sokat hozott onmaga. Sajna 4.9GHz a plafon ezzel a felallassal, 5G -n fagy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19043) keIdor válasza MPowerPH (#19042) üzenetére


keIdor
titán

Csak úgy megakadt rajta a szemem: A VTT, PLLs OC meg a CPU Standby-nak jó kemény feszeket odanyom az alaplap. Gondolom utóbbi kettő autón van?
A PLLs OC duplája, mint nálam. :D
(én mindent lefixáltam alapra)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19044) MPowerPH válasza keIdor (#19043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, ez valamiert bugzik. :(( Hiaba allitom be kezzel, a HWInfo ezt dobja ki. BIOS -ban be van allitva manual.
De csak 5.2GHz, es felette csinalja. Az ertekek ugyan azok, PLL1.2V, standby 1.060V.(a BIOS szerint)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19045) Ghoula válasza MPowerPH (#19044) üzenetére


Ghoula
senior tag

A standby-t nekem a Gene simán fixálja, ha kézzel beírom, a PLLs OC fesz Asusnál meg a PLL bandwidth néven keresendő. :R

(#19046) MPowerPH válasza Ghoula (#19045) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, PLL -k fixalva vannak, a PLL Bandwidth pedig level 2 -re van allitva.
Eddig sem ertettem, miert nem reagal a fixalasokra a lap. A standby a tweakers p. -nel is fixalva van.

No, akkor ujrahuzom a BIOS -t, mert azota csinalja ezt, amiota a 1105 felkerult.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19047) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ok, ez valami anomaly volt.... Ugyan ugy belove az ertekeket, most jo a fesz is. Level 2 -on 1.7V a PLLs OC. Level 0 meg 1.2V. Nem ertem en sem mi volt a gondja... Az mas kerdes, hogy az ajanlott PLL az level 6, de szerintem az inkabb LN2 OC ala tartozik, leven 5.1G -ig jo volt zero emelessel, es most megy 5.3G -n is.
A standby -t szinten fixalva volt, most is fixalva van, es most be is adja az 1.064V -t.
Kar, hogy ezeket a sub voltage -eket nem lehet monitorozni, sokat segitene.

Don't Tread On Me

(#19048) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ez a program ,+200mhz miatt cibáljátok szét az egészet ,ebben mi a jó?
Látottak alapján ebben a 3 napja ,semmi értelme K s procit venni ,mégjobban megerősödött bennem a tudat ,magasabb órajelű ramok használata rendben van ,de ez a cpu bohóckodás tiszta óvoda.

Gondolom azért egy szét cibált gép elég megbízhatatlan hosszútávon (instabil ,fagyás ,kék halál ,stb. ,nekem ezek a rémálmaim ,számomra fontos hogy ilyennel ne találkozzak).
Mind1 skacok ,nyílván erre vannak a Z s lapok meg a tuning függők ,ez egy más világ ,ahol a több száz ezres cuccoknak feszegetik a határait ,aztán meg eladják ha megunják ,vagy mennek a gariba. ✌🏼

(#19049) MPowerPH válasza TechN7ne (#19048) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te mirol beszelsz? :F Az 5.2G ennel mindenfele cibalas nelkul, kenyelmesen megvan. Sok KS, gyarilag 1.3V folott kap az 5GHz -hez, ez annyibol kifut +200MHz -t. Szoval nem ertem a hsz -ed?
Ket feltetel kell hogy teljesuljon, kell egy jo alaplap es egy bika hutes. Hutes van hozza, ezt leggel vagy AiO -val nem csinalod meg, az alaplap meg ugye megint adott.

Mennyi az alaporajeled? Ahhoz szamold hozza a pluszt.

Nem megbizhatatlan, ha rendesen be van allitva, akkor stabil, nincs fagyas es kekhalal sem.

Ez egy hobbi. Lehet, hogy Te ovodanak tartod, masok szeretnek ezzel jatszani. Akkor gondolom a teljes HWBot is egy ovoda? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19050) MPowerPH válasza TechN7ne (#19030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent mar csak azert is viccesen hat a hsz -ed, mert konkretan leirtad, hogy "Halvány lila fingom nincs". Ilyen aspektusbol nekem is ertelmetlen f@rokmeregetesnek tunne. De ugye van az a mondas... Es inkabb nem folytatom.

Csak kiegeszites, azert egy non K 9900 szerintem nagyon messze van a jo veteltol. Szvsz konkurencianal kapsz joval olcsobban erosebb CPU -t, ami mindenhol jobban fog teljesiteni. A K -s verziokat legalabb fellehet hozni egy elfogadhatobb szintre, ahol az ar/teljesitmeny nem a mocsar melyen van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.