Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) FaTHI válasza ScomComputer (#13000) üzenetére


FaTHI
őstag

Na jöhetnek a tesztek játékok alatt leszek kiváncsi mit birnak ezek az új csodák!

(#13002) Glaz-dozfhut válasza ImpersonatoR (#12997) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az de faxa. Két gigahertzet turbózik. 3,1 > 5-re.

- Glaz-doz-fhut -

(#13003) mgabi válasza Glaz-dozfhut (#13002) üzenetére


mgabi
senior tag

65W TDP, ne várj nagy csodát. Mondjuk kivi lennék, milyen frekit tart játékok és CB alatt. Csakhát még a youtube infuluencerek se jutnak hozzá, akkor mit várjon a halandó kelet-európai. Mondjuk 185 ezerért veheti ha kéri, de ez az ár eléggé arculcsapás :)

(#13004) MPowerPH válasza FaTHI (#13001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek nem valos boltok. Ketlem, hogy 3 napon belul szallitani tudnak ezeket, leven meg nincsenek forgalomban.

Don't Tread On Me

(#13006) mgabi válasza mgabi (#12929) üzenetére


mgabi
senior tag

Eddig:
8700k 375$ -> 350$ -7%
9600k 260$ -> 220$ -15%
9700k 410$ -> 375$ -9%
9900k 495$ -> 475$ -4%

Reméljük előbb-utóbb hozzánk is elér a csökkenés :)

[ Szerkesztve ]

(#13007) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Most készülök váltani i7 2600k >>>> i5 8600k-ra és az lenne a kérdésem hogy a Hűtésem az jó lesz rá ha a 1155-re jó volt? úgy tudom azonos maradt a lyuk távolság meg minden.

Köszi előre is :)

(#13008) palfitom válasza Pixx96 (#13007) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, jó lesz.
Viszont inkább 9600K-t vegyél!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13009) - = Zk = - válasza Pixx96 (#13007) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 a 9600K-ra részemről is.. :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13010) Pixx96 válasza - = Zk = - (#13009) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Köszi! Akkor az lesz és ez deszka mennyire lenne jó hozzá? GIGABYTE Z390 GAMING X. Természetesen tuningolni szeretném a processzort 4,5-5,0ghz közé.

Vagy még ezt néztem használtan garisan ASROCK Z390 PHANTOM GAMING 6

Memóriába mennyire igényes a cpu 2x8gb 3000mhz cl16 megteszi hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#13011) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Van már valahol teszt az Asrock Z390 Phantom Gaming X-rol?
Mar tudnek belole hozni, bar meg az ara annyira nem jo.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13012) - = Zk = - válasza Pixx96 (#13010) üzenetére


- = Zk = -
félisten

abban nem tudok segétkezni, én "elengedtem" a Gigát a 990FXA-UD3-mal... onnantól csak ASUS-om van/volt... most is egy, sokak által fektebáránynak tartott, MAximus XI Hero-m van... YT video segedelmével belőttem 5.0GHZ-re és azóta úgy van... megy minden mag, ahogy kell, hőfokok is rendben vannak...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13013) palfitom válasza Pixx96 (#13010) üzenetére


palfitom
félisten

Jó kis lap a Gaming X, az i5-öt meg tudod kergetni vele.

Ram: OK.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13014) nesh_019 válasza mgabi (#12996) üzenetére


nesh_019
senior tag

te vagy a barátom hogy válaszoltál rá, köszönöm. :DD

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#13015) carl18 válasza tlac (#12953) üzenetére


carl18
addikt

Igen ha lesz benne tunning potenciál és nem lesz hűthetetlen jó vétel lehet a 3800X. Sajnos a 9900K hátránya hogy brutális hőleadása van, ha csúcsra van járatva.

Bár így már a Zen 3700X/3800X kicsit jobb vétel lehet ha ha hűvösebb/jobb fogyasztás. Első tesztekbe úgy is meglátjuk mennyire melegszik és mennyit fogyaszt. Biztos össze mérik a 9900K-val :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#13016) MPowerPH válasza carl18 (#13015) üzenetére


MPowerPH
félisten

9900K -k kozott vannak kulonbsegek. En pl. lazan hasznalhatom 5.2GHz -n is 24/7, es meg huteni is tudom. Meg csak delidelve sem lett. Mig masoknak a kupak olyan rosszul van felrakva, vagy nem egyenes, hogy alapon is throttingol. Persze ez megint az Intel szegyene. Viszont mar Haswell ota megy a delid, tehat mondhatni, hozzaszoktunk. Lehet akar direct die is hasznalni ezeket, amivel nagy javulas erheto el.

Megvarom mit hoznak az uj Ryzenek, aztan ha elmarad a beigert apokalipszis, akkor en is delidelem a sajatomat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13017) palfitom válasza MPowerPH (#13016) üzenetére


palfitom
félisten

"alapon is throttingol" - Tényleg moslék cég ez... :(

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13018) MPowerPH válasza palfitom (#13017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod. Annyi, hogy ha ilyen elofordul, akkor azonnal kicserelik garanciaba.

De direct die a jobb peldanyok is 10 fokkal hovosebbek lesznek. Ott a sima delid 5-6 fokot hoz kb, az IHS kiesese pedig ehhez kepest ugyan ennyit. Csak ugye ezt nem a usereknek kellene megcsinalni otthon.
De egy olyan cpu, mint ami Devid_81 -nek van, siman 25 fokot is javulhat DD.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13019) palfitom válasza MPowerPH (#13018) üzenetére


palfitom
félisten

Szégyen.

A 7700K-mat delideltettem anno Morcossal, tudom mit jelent. Viszont az, hogy hosszú évek óta hagyják ezt a szar, igénytelen gyártást, igazán kiábrándító! (ezért is drukkolok nagyon a pirosaknak)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13020) MPowerPH válasza palfitom (#13019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem eleg, hogy hagyjak, de meg silanyabb lett az egesz. Hiaba alltak at forrasztasra, szerinterm nagy szazalekban rosszul sikerul. Es azert Haswell -es idokben nem volt jellemzo, hogy deformalt a nyak, pupos vagy ferde az IHS, esetleg a DIE nem egyenes.
En is remenykedek, de ahogy nezem, nagy areso nem lesz, foleg az elejen. A 8 magos AMD dragabban jon, mint amibe a 8 magos Intel kerul. Ami persze meg nem gond, csak az all core oc fogja meghatarozni, hogy kell vagy nem kell. Mert ahogy leszurom az eddig latottakbol, IPC teren meg nem eloztek be, tan egalban lesznek. 8 mag folott gamingre jelenleg nincs ertelme gondolkodni, hiaba jon a 12 magos is. Ott valszeg egyebkent is lesz orajelkorlat, szinten a fogyasztas es melegedes miatt.

Don't Tread On Me

(#13021) palfitom válasza MPowerPH (#13020) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13022) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Viszont nezegettem ezt a der8auer fele OC Frame -et. Na most itt eleg durva magassag csokkenes megy vegbe, hogy kiesik az IHS. A mostani blokkom tarto csavarjai igy is koppra vannak huzva, magyaran lehet a blokk hozza sem erne a die -hoz. Valaki egyebkent hasznalja igy a procijat? Ez csak most jutott eszembe, hogy neztem a review -eket. Magyaran kellene egy rovidebb csavar minden ehhez hasonlo felfogatasu blokkhoz vagy bordahoz. :U

Don't Tread On Me

(#13023) Devid_81 válasza MPowerPH (#13022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pontosan ez az en problemam.
Mar az OC Frame gondolataval is eljatszottam, mert meg mindig huthetetlen ez a sz@r 1.31v mellett is. :W
Sokkal jobb mint volt de meg mindig elmelegszik csak most mar kell hozza vagy 1 oranyi stressz teszt AIDA-val.
Csak azt tudnam masok hogy a francba hutik ezeket ettol magasabb feszultsegen?!
Nyilvan epitett viz hozna par fokot...de emiatt nem akarok nagy beruhazast :(
Szal jah OC Frame, tok jo otlet de nem igazan talalni rola sok infot, pedig szinte ugyan az a meretu csavar kellene mindenkinek.
Mivel a tavolsag IHS-el szerelt prociknal az joforman egyforma mindenkinel. Nelkule is az lenne azonos cpu csaladnal.
Oke lehet 4db m3-as csavarral helyettesiteni a gyarikat, de inkabb fizetnek "meretre vagott" csavarert es tudnam hogy nem tudom eltorni a cpu die-t ha hulye vagyok es tul eros.
Pedig az hozna egy -9 talan -10 fokot is, amivel en pl pont jo lennek a jelenlegi setup-al.

...

(#13024) MPowerPH válasza Devid_81 (#13023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szolj, ha akarsz rendelni egyet, akkor en is beszallok, es felezhetjuk a PK -t. :) A csavarokra nincs otletem, sima nalam nem jatszik, mert ugye itt ilyen specko csavar van.

Itt, ha nincs utkozo, akkor a blokkot nem tudom egyenletesen meghuzni, mert fizikai keptelenseg lenne.

Don't Tread On Me

(#13025) snecy20 válasza Devid_81 (#13023) üzenetére


snecy20
veterán

Menj le vele 1.2V körülre... nyilván nem lesz meg a tudat hogy 5Ghz, de hűthető lesz, és bármire elég lesz még az ahhoz tartozó talán 4.8Ghz is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13026) Devid_81 válasza MPowerPH (#13024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindenkeppen jelzem elore ha raveszem magam! :R
Csak a vegen nehogy ott legyek, hogy megis kellene egy kisebb custom vizkor a procira :D :W
280mm 45mm radi vagy 360mm 45mm radi, mi lenne jobb egy kigyullado felben levo 9900k-hoz kb?
Ha 280 oda talan a mostani ventik (2x Noctua 1500rpm) mentheto lenne...kerdes eleg lenne-e?!
De ez innen mar erosen vizes topik amugy is :B

...

(#13027) deadwing válasza snecy20 (#13025) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam is 4.9-en 10 fokkal hűvösebb mint 5GHz-en...
Nem értem ezt az állandó 5GHz-en rugózást :)
100MHz aztán tényleg nem számít semmit sem.
Jól, nyilván, szép kerek szám... de ha az ember bele tud törődni, akkor semmiféle hátrányt nem fog érezni ebből.
Persze tudom, nehéz :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13028) Devid_81 válasza deadwing (#13027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze lehet kisebb orajelen is hajtani, csak kozben meg ott a kisordog mert masnak is megy... ;] :D
Masik oldalrol meg fura picit, hogy elmelegszik meg mindig ennyi kinlodas utan is.
Ez meg most mar egyre gyanusabban a Corsair H115i PRO "hibaja".Egyszeruen csak gyenge erre a feladatra ugy latszik.Legalabbis nalam valahogy ez jon le.Mar a 9700K-val is kinlodott szegeny :)

...

(#13029) MPowerPH válasza Devid_81 (#13028) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, en is feltoltam 5.2GHz -re, de belattam, hogy folosleges. Most visszatettem 5 -re, de szerintem meg igy is boven sok. En pont nem az a user vagyok, aki kihasznalja, VR vagy 4k, mindenhol vga limitem van. FPS huszaroknak jo, akik 144HZ es a folott toljak alacsony felbontason, ahol nehez VGA limitbe utkozni.

Don't Tread On Me

(#13030) SZKEBE75 válasza MPowerPH (#13029) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Az utolsó mondatodban van a lényeg,játékos szempontjából ezért kell a magas órajel.Eszemben sem jut 5Ghz alatt járatni, csodálatos fps-eket produkál.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#13031) snecy20 válasza SZKEBE75 (#13030) üzenetére


snecy20
veterán

1440p ultrán pl. már teljesen mindegy hogy 4.5Ghz vagy 5.2Ghz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13032) MPowerPH válasza snecy20 (#13031) üzenetére


MPowerPH
félisten

Attol fugg, milyen VGA -d van. :) De itt az a lenyeg, hogy ha 144Hz kell, akkor ugy kell beloni, hogy meglegyen az az FPS. Alacsonyabb reszletesseg mellett azert a cpu is nagyobb hangot kap a memoriaval egyutt.

Don't Tread On Me

(#13033) SZKEBE75 válasza MPowerPH (#13032) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A magas memória órajel nagyon fontos.2400 és 3600 között egész nagy az fps különbség.

@snecy20 : ez nem ilyen egyszerű,attól még a min fps emelkedik.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#13034) abridabri válasza snecy20 (#13031) üzenetére


abridabri
veterán

en 3440*1440 ben Battlefield1 /V multiban megerzem, hogy 5 vagy 5,1 en megy -e a procim . Sajnos a nagy melegre valo tekintettel vissza kellett vennem 100mhzet .

(#13035) SZKEBE75 válasza abridabri (#13034) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Talán a milyen procit vegyek topikban olvastam hónapokkal ezelőtt hogy 4K-ra még egy celeron is elég lenne mert ott úgy is a videjó kártya dominál.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#13036) MPowerPH válasza abridabri (#13034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk az 1.4V igy a nyari melegben, meg egyebkent is extrem. :))

Don't Tread On Me

(#13037) deadwing válasza abridabri (#13034) üzenetére


deadwing
addikt

100MHz-et? No én ezt konkrétan nem hiszem el, de végül is mindegy :)
Az 2% difi... fps-t nézve 144-nek a 2%-a 3... 3 fps????
Azt meg nem hinném, hogy x százalékos órajel emelésre x%+n -el nő az fps.
Nem lehet, hogy placebó? :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13038) deadwing válasza deadwing (#13037) üzenetére


deadwing
addikt

Mondjuk visszagondolva, én is mintha éreztem volna valamit a 4.9 és 4.8 között, de megmagyaráztam magamnak, hogy ez lehetetlen és biztos képzelődöm...
Hümm :F

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13039) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nézegetem itt az Asrock Z390 Phantom Gaming X lapot, aztán közbe találtam egy ilyet:
Gigabyte Z390 AORUS XTREME WATERFORCE
Ezen mi a répa kerül 350K-ba? :D
Ok 16 fázis, meg full extrás lap, meg vizes blokk, de azért kicsit akkor is túlárazott kb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13040) mgabi válasza Shkiz0 (#13039) üzenetére


mgabi
senior tag

binned 9900K@5,1Ghz proci is jár hozzá

(#13041) Shkiz0 válasza mgabi (#13040) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Úgy még érdekelne is :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13042) MPowerPH válasza Shkiz0 (#13039) üzenetére


MPowerPH
félisten

A monoblokk miatt a lap alapara megketszerezodott. :U Egyebkent sima bordaval fele annyiert megkapod. Tudod, az egyedisege miatt.

mgabi: Nem jar hozza ennyiert.... Ez a lap alapara. Az a Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle, es valami 1600 euro az ara, ado nelkul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13043) Shkiz0 válasza MPowerPH (#13042) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen amúgy, ez csak a lap.

Akkor meglátjuk 07.07-et és a teszteket, és majd döntök.
Ha jó a Ryzen, akkor benevezek egy 3700X/3800X-re (3900X nem hoz lázba nincs értelme a 12 magnak) mert már látok árakat, kérdés a lapok lesznek, az új 570-es lapokra viszont még nem.
Ha nem igazán lesz jó akkor marad az Intel vonal, egy jobb procival, meg egy fullosabb lappal.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13044) NightGT


NightGT
senior tag

Régóta olvasom a topikot, és ma egészen véletlenül der bauer egyik videóját néztem ma youtube-on, "miért olyan meleg a 9900k" címmel...

Már fél éves az anyag, és úgy emlékszem, korábban az oldalon is volt erről szó...szerencsére egész jól értek németül. Szerinte szimplán arról van szó, hogy túl vastag a fedőréteg a szilikon felett (ha jól mondom, a die teteje) - aminek viszont az az oka, hogy a 8700k-n meg viszonylag vékony, és azok közül volt olyan, ami deformálódott túlzottan megszorított hűtővel. Illetve a forrasztás is 0.5 mm anyagot jelent a kupak, meg a die között.

Screenshot-on a lényeg a videóból. Felirat is csak németül van sajnos. De mégegyszer, mintha régebben ezt már valaki betette volna...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#13045) abridabri válasza MPowerPH (#13036) üzenetére


abridabri
veterán

Sokkal mondjuk nem vagyok elorebb , 1,385V ker 5ghz-hez is , igy is eleri a 70C ot jatek kozbeen egy Mo-Ra420- al (delidelt) :W

(#13046) MPowerPH válasza abridabri (#13045) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor azert eleg jol birja. Ezek hanyas LLC -vel vannak belove? Terhelesre meddig droppol, vagy ha terhelt, akkor honnan?

NightGT: Koztudott. Die lapping -nak hivjak a folyamatot egyebkent, es meg a profiknak is nagyon kell ugyelni arra, nehogy tulcsiszoljak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13047) mgabi válasza NightGT (#13044) üzenetére


mgabi
senior tag

Vastagsággal lineárisan arányos a hőközlés. Ipari gyártás során nagy ráhagyással dolgoznak. Pasztától még így is jobb. Gyári forrasztott kupakkal nyersz 8-10 fokot, deliddel 15-20 fokot a pasztához képest. A lappinggal akkor nyersz, ha tényleg nem sík a die vagy az ihs, de ez már tényleg extrém és csak a maxi geekeknek való.

9600k, 9700k teljesen jól hűthető forrasztott kupakkal. Egy széthajtott 9900k-nál van értelme a delidnek, mert az tényleg tud melegedni, mint állat.

(#13048) MPowerPH válasza mgabi (#13047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lapping -al 5 fokot nyersz kb, ami jelentos. Azt a reszt nem pasztaval kellett volna kitolteni, meg forrasz anyaggal, hanem az IHS -t ugy megcsinalni, hogy erintkezzen vele, magyaran azt is lehetett volna laposabbra venni.

Ha nem sik az IHS, akkor delidelhetsz, lapping -olhatsz soha nem lesz jo, mindig elszallnak a hofokok. Az esetben az IHS -t kell sikra csiszolni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13049) abridabri válasza MPowerPH (#13046) üzenetére


abridabri
veterán

LLC 2 (asrocknal az 1 a legnagyobb )
Hogy droppol -e vagy sem azt nem tudom, sose neztem :B

[ Szerkesztve ]

(#13050) MPowerPH válasza abridabri (#13049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ez droppol lefele? Gyorsan atirja azt a hitemet, hogy tulerzekenyek ezek a cpu -k a magas feszultsegre. Egyszer csinaltam, hogy a 4790K -t belottem 1.4V -ra, mert annyira antituning volt. Nekem 3 honapot birta akkor. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.