Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) palfitom válasza windlord (#8838) üzenetére


palfitom
félisten

10 körös IBT very high + 2 óra Prime95 maxon (small FFT)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8852) Cyberboy42 válasza Casoli (#8849) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

igen, van benne. Biosban van általában alapból bekapcsolva, ugyanakkor windowsban a power beálításokat balanced, vagy power save-re kell állítani szintén.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8853) Casoli válasza Cyberboy42 (#8852) üzenetére


Casoli
őstag

:R

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8854) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ha le cserélem a G4400-at i5 6600-ra és rakok bele gtx1060 kártyát,
az ASRock 1151 H110M-HDS alaplapom bírni fogja?
Csak kizárólag wot fut rajta.

(#8855) Casoli válasza cooi11 (#8854) üzenetére


Casoli
őstag

Menni fog. További kérdéseddel a megfelelő topicot keresd, ez a 8xxx topic.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8856) RECSKA válasza palfitom (#8829) üzenetére


RECSKA
veterán

Most raktam ossze 8600kt. 1.24en volt 4500on stabil.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8857) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#8858) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Scomcomputer: A 8cm-es venti nélkül hány fokos a vrm?

[ Szerkesztve ]

(#8859) atee válasza palfitom (#8829) üzenetére


atee
őstag

1.28 —-> 4.8

Az 5Ghz 1.3 összefossa magát a win indulás. 1.35 simán megy, de azt sokallom és 84-85 fokos Játék közben.
Nincs kedvem most játszani vele. A 4.8 kényelmes :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#8860) ScomComputer válasza DeckardCain (#8858) üzenetére


ScomComputer
veterán

45... :P

(#8861) palfitom


palfitom
félisten

RECSKA + atee
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8862) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem volna hogy adott egy 7700k és egy aorus z270 gaming 5 lap. Intel burn test alatt mindig kifagy clock_watchdog_timeout hibával. Ha emelem a vcorét akkor valamllyest jobb de ugyanugy kifagy.
Minden alapon nincs huzva a hőmérsékletek jók 70fok felé semmi nem megy. Mi lehet a baj? Mivel próbálkozzak?

Üdv, István.

(#8863) Milka 78 válasza Istyu74 (#8862) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem "Sky Lake" topicba kérdezd és azon belül is a témaösszefoglalót nézd át. Hastaütés szerűen memória feszre/vccio/vccsa-ra tippelék,de ez Coffee Lake topic ahol ez eléggé off:)
Ha ott sem megy akkor a "Nem indul és mi a baja a gépemnek" topik.

(#8864) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Na most már ténylegesen csatlakozom a csoporthoz.
Asus strix z370-f gaming
Egy darabig amíg nem lesz olcsóbb az intel addig egy: i3 8100 kenem neki :D

(#8865) imitot


imitot
újonc

Sziasztok Urak,

a szakértelmetekre lenne szükségem!

Ezek az értékek milyenek szerintetek?
Min kellena még változtatni?
Lap: MSI z390 pro carbon (MSI lapom még nem volt)
Gpu: MSI 1080Ti aero oc
(GPU+CPU vizezve EK-MLC Phoenix)
Értékek 1 óra Division után!
Építőjellegű hozzászólásokat előre is köszönöm!

(#8866) ScomComputer válasza imitot (#8865) üzenetére


ScomComputer
veterán

Grat hozzá,ha stabil akkor semmit,de nézd meg a win esemény naplót ha ott van whea logger hiba vagy figyelmeztetés,akkor még kell a vcore-on emelni...
Lásd a #8759 hsz.-ben!
:R

[ Szerkesztve ]

(#8867) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjelent a Maximus XI Extreme. Turtam egy kicsit, milyen a VRM szekcioja. Itt szepen ossze van szedve. 5x2 -es, es teljesen mas felepitesu, mint a tobbi lapon. Furcsallom, hogy a Formula sem kapta meg ezt a kiepitest, es majd ugyan annyiba kerul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8868) imitot válasza ScomComputer (#8866) üzenetére


imitot
újonc

Köszönöm!
A választ is köszönöm!
Megnézem..de ma már nem, mert kiesik a szemem. :N
Eddig minden rendben, stabilan ketyeg!

(#8869) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok, van itt valakinek valami "baszó" memóriája?
Van értelme venni egy 3200 C15/C16-tól nagyobbat?
Momentán egy 4000 C19-et néztem ki, csak nem tudom érdemes e kiadni érte több pénzt, vagy nem leszek vele előrébb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8870) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, megérkezett.
Nem tűnik átlagon felülinek. :(

(#8871) Bravo198 válasza imitot (#8865) üzenetére


Bravo198
tag

Szia,

Nekem 1 óra BF5 után, átlagban jó mondjuk :)

(#8872) ScomComputer válasza Bravo198 (#8871) üzenetére


ScomComputer
veterán

No látom meg van az új proci és milyen jól megy... :C

(#8873) ImpersonatoR válasza eldiablo (#8870) üzenetére

Na jól van latom lassan mindenkinek 9900 K ja lesz :)
Adatlapom át kéne írnom nekem is.
Egyébként első procim aminél nem érzek késztetést, hogy tuningoljam mert alapon bőven elég.

(#8874) BeZol válasza Shkiz0 (#8869) üzenetére


BeZol
őstag

Pont nemrég néztük ismerőssel: 3000 cl 15-17-17-es extra gagyi memória, kontra 3200 cl 14-14-14.
Mindkét gép 8700k 4.7ghz 16gb ram, csak egyik msi gaming gtx 1080Ti, másik pedig rog strix 1080Ti.
A gagyi 3000es ram 3000 16-16-16-on sem akart menni 1.4V-on... 3200 17-17-17-re tettük végül. Az én 3200 cl14-es ramom (45ezer kontra 85ezer árban) 4133 17-17-17-en is megy, de így a pubg 3-4 óra játék után ledobott néha asztalra, viszont 3866 17-17-17-en nem csinálja.

Ezeket csak azért írom, mert az új assasins creed: odysseai vagy mi a neve benchmarkban 65 fps a gagyi memória, 69fps a minőségi memória, tehát legdurvább esetben 5%-os javulás lesz fps-ben.

Ez ennyit nem ér, már én is belátom, h érdemesebb erősebb procira v. vga-ra költeni ezt a pénzt.

(#8875) diegho válasza BeZol (#8874) üzenetére


diegho
nagyúr

Én ezért nem cseréltem ramot. A 2 éve 21k-ért vett 2400as hyperx kit 1,32v-al 3200 16-16-16-on bőven elég most nekem.

(#8876) Bravo198 válasza ScomComputer (#8872) üzenetére


Bravo198
tag

Igen, megvan, megérte variálni, eddig úgy néz ki. :K Ez sem volt kívülről makulátlan, de úgy voltam vele, hogy teszek egy próbát. :)

Neked milyen hőmérsékleteket produkál játék alatt?

(#8877) mgabi válasza Shkiz0 (#8869) üzenetére


mgabi
senior tag

Semmi értelme. 2-3% gyorsulás érhető el vele legjobb esetben, horror drágán! 3200CL16 dual channel a legjobb ár-értékű ram most, amit még megéri megvenni. Ezekben a drága ramokban a samsung b-die dram chipeket fizeted meg, amik nagyon jól bírják a magas feszt és ott brutál módon teljesítenek. Pl 4000CL12 is elérhető velük 1.75volttal. Ezek speciálisan válogatott chipek a szilikon ostya közepéről, és ennek nagyon megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#8878) Shkiz0 válasza mgabi (#8877) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor marad a 3200/c16 38.5K-ért :) :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8879) mgabi válasza Shkiz0 (#8878) üzenetére


mgabi
senior tag

Vegyél egy 3200CL16 dual kitet, majd manuálisan vidd fel a feszt 1,40V-re a default XMP profillal, majd emeld a sebességet 3333 és 3400-ra, szerintem menni fog... és mindenki boldog. Az egyedi időzítések piszkálása nagyon macera és rohadt sok tanulást, utánajárást igényel. Ezzel nem érdemes bajlódni, csak ha hardcore-ban nyomod ;)

(#8880) Shkiz0 válasza mgabi (#8879) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jaah nem ennyire nem akartam amúgy sem belemélyülni, csak volt egy listám amibe ezek voltak:
- F4-3200C16D-16GVKB 38 500
- F4-3400C16D-16GVK 54 410 (ezt irreálisnak tartottam eleve ezért esett is ki)
- HX436C17PB3/16 45 600 (ez olyan arany középút lenne)
- HX440C19PB3K2/16 52 000 (e miatt tettem fel a kérdést)

Utóbbi kettő Samsung ramos, ami miatt akad bennük tuning potenciál valószínüleg. (vagy magasabb órajel, vagy alacsonyabb időzítés)
Plusz ugye azért is kérdeztem, mert örlődök már napok óta, hogy végül Intel vagy AMD mellett tegyem le a voksom, és ramot mindenképp olyat néztem ami AMD esetén is jól menne. A hyperX-ek a samsung chippek miatt valószínüleg AMD-vel is barátok lennének, bár eddig úgy néz ki Z390 Aorus Master + 9700K kombó felé billen a nyelve a mérlegnek.
Esetleg még arra is gondoltam, hogy lap marad szintén a giga, és ideiglenesen menne mellé egy 8600K, az nekem a 6600K-hoz képest előrelépés lenne mindenképpen, mert annak nem szált el túlságosan az ára, aztán majd 2-3-4 hónap múlva meg meglátjuk mi lesz, addigra beállna a termelés végre inteléknél, lemennének az árak, és akkor jöhetne egy 9900K, vagy akár egy lap + proci csere Zen2-re.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8881) mgabi válasza Shkiz0 (#8880) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát szerintem ülj a fenekeden nemcsak ram, hanem proci terén is. Karácsony előtt felejtős a sztori, utána kínai újév. Én áprilisig elhalasztottam mindent, majd ha kint a Zen2 és nagyon jó, akkor Intel lépni fog, és lecsapok egy "akciós" 9700K-ra.

(#8882) Shkiz0 válasza mgabi (#8881) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én is halasztanám, de haver rágja már rég a fülem, hogy vinné a cuccaim, és most jó áron ki tudnék szállni a mostaniból.
A terv nekem is az volt, hogy marad ez tavaszig, és majd ryzen érkezésekor eldöntöm melyikre váltok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8883) keIdor válasza eldiablo (#8870) üzenetére


keIdor
titán

Kaby Lake? Maximus 9? Z270?

Bár ahogy nézem csak régi verzió és hülyeségeket ír. Vagy tényleg abban a lapban van?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8884) eldiablo válasza keIdor (#8883) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem, tényleg abban van. Z370/270/170 1:1 ugyan az, csak átnevezés volt. Senkinek nem ajánlom a moddolást, van benne rizikó is, ha balul üt ki valami akkor viszlát CPU, viszlát alaplap.

(#8885) Shkiz0 válasza keIdor (#8883) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K
[GUIDE] Coffee Lake CPUs on Skylake and Kaby Lake motherboards

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8886) mgabi válasza Shkiz0 (#8882) üzenetére


mgabi
senior tag

AMD "Zen 2" IPC 29 Percent Higher than "Zen" , és ez a szint már a 7700K@4,5Ghz felett van picivel tuning nélkül, ami ígéretes. Persze ettől még intelt veszek majd, csak olcsóbban remélhetőleg.

(#8887) mgabi válasza eldiablo (#8884) üzenetére


mgabi
senior tag

Miket modoltál a procin?

(#8888) eldiablo válasza mgabi (#8887) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Semmit, Apex9-nél csak a lapon kell. Így eszi a Sky/Kaby/Coffee/Coffee refresh procikat. :)
Nem javaslom senkinek a módosítást, ha mégis neki áll és valamit elpirít, magára vessen.

(#8889) keIdor válasza eldiablo (#8884) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, hogy ugyanaz, csak hivatalos támogatás nincs. Nem gondoltam volna, hogy megcsináltad.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8890) mgabi válasza eldiablo (#8888) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát igen. Durva lap és/vagy hardver modding nélkül felejtős a sztori, csak hardcore level, és utána nehezen adod el a lapot alig használtként :)

(#8891) hokuszpk válasza mgabi (#8886) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne vard annyira a csodat. az csak 1 teszt es nem a jatekteljesitmenyrol szol.

"
Some news media interpreted a "Zen 2" comment in the press release footnotes to be a specific IPC uplift claim. The data in the footnote represented the performance improvement in a microbenchmark for a specific financial services workload which benefits from both integer and floating point performance improvements and is not intended to quantify the IPC increase a user should expect to see across a wide range of applications.

AMD
"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8892) palfitom válasza eldiablo (#8888) üzenetére


palfitom
félisten

És milyen BIOS-szal?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8893) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hát srácok, nem tudom, eddig hajlottam arra, hogy ha Intel marad akkor Aorus Master, de ez a cikk kicsit elbizonytalanított.
GIGABYTE Z390 Aorus Master (Intel Z390) Motherboard Review

Ugyanezen oldalon van a Taichi (nem ultimate) és igaz PCB és VRM hőmérsékletekben némileg alul mard, de nem sokkal, OC esetén pedig szintén jobb eredményt ér el. Hang terén szintén, és az Aorus esetén írják is, hogy jobbat vártak tőle.
Tehát van alapja annak, hogy önmagában attól, hogy több fázis lesz egy lapon attól még nem biztos, hogy jobb is lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8894) keIdor válasza mgabi (#8890) üzenetére


keIdor
titán

De tovább is használja, kiszolgálja jobban az árát.
Egy i9-9900K egy Maximus VIII-ben is elmegy, ami Z170, ezeket 2015-ben már kapni lehetett.
Persze azzal a VRM-el óriási tuningot ne várjon az ember, mert nem ezekre tervezték, de az alap 4.7GHz-re elég.

Meg maga a frekvencia is elég az emberek 99.9%-ának.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8895) eldiablo válasza mgabi (#8890) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Miért adnám el? Minden procit megesz ami 1151. :DDD

#8892 palfitom Linken mindn fent van.

Ez a VRM mizériát meg szerintem nem kell általános igazságként kezelni, hogy ami Z170/270 az tuti nem jó Coffee alá. Az Apex 9-en és az Z170 MOCF lapoknál pl Sky és Kaby procik extrém tuningjánál leszedjük a hűtőt a VRM-ről mert csak zavaró tényező, lecsapódik a pára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8896) ScomComputer válasza Shkiz0 (#8893) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen erről én is olvastam,viszont az overclock.net-en én még arról is olvastam,hogy az IO chip miatt ha több monitorozó progit futtatsz egy időben(pl. msi-ab,aida,hwinfo,stb..), akkor előfordul fagyás indokolatlan venti felpörgés 100%-ra,stb...

Nem tudom javították e már bios szinten,de sok X370-470 lap is ilyennel van szerelve és mai napig vannak gondok...
:B

(#8895) eldiablo:
Ej a régi szép idők... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8897) Shkiz0 válasza ScomComputer (#8896) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na... Én rövidre zártam a dolgot :P
Taichi a végleges befutó.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8898) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Van olyan fórum társ akinek strix gaming-f-es lapja van? Ha igen akkor lenne egy kérdésem hogy, nektek is világit egy kis led a memória előtt? Pontosabban a 24 pines csatlakozó fölött?

(#8899) ScomComputer válasza Shkiz0 (#8897) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tuti... :) ,az sem tökéletes,olyan mint én vagyok... :DDD
Szóval arról szintén az előbb említett oldalon,hatalmas v-droppokról számolnak be,egyesek,nem tudják stabilan az 5Ghz-t,bár lehet már azt is javították bios szinten,mostanában nem néztem utána..meg azért annak sem igazán olyan jó a vrm hőfok,mint ahogy sok fizetett tesztben mondják... ;)

(#8900) #Morcosmedve válasza ScomComputer (#8899) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hátul kéne lemérni. ;)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.