Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) MPowerPH válasza Pioneer (#9541) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez jo kis szerkentyu, nerkem is kell egy. Ebay?

Don't Tread On Me

(#9552) Pioneer válasza MPowerPH (#9551) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem Ebay. Az enyém még 1. generációs, sajnos azt már nem lehet kapni, messe jobb volt, mint a mostani csilivili...

rockit 88 delid & relid

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9553) Devid_81 válasza Pioneer (#9537) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tudom nem ujkeletu, de az milyen mar amikor a forrasztott kupakot is megeri leszedni egy procirol...?! ;] :DDD

Szegyen es gyalazat az Intelre nezve amugy komolyan :K
Egyszeruen mindig megoldjak valahogy, hogy a nagy K-s procik se legyenek annyira jok tuningban :( :W

Szerk: (#9554) BMW001 Delid Mate 2 is jo lehet, bar nem tudom a forrasztasos dologhoz javasolt-e...nem biztos.
Csak azert is irom, en a 8700k vasarlas elott korbe jartam es probaltam megtalalni a leheto legegyszerubb es hasznalhato delid kit-et.
Hozzateszem eredetileg nem is magamnak vettem a kit-et, vegul ram maradt :B

[ Szerkesztve ]

...

(#9554) MPowerPH válasza Pioneer (#9552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van az ebayen is, megtalaltam. :)

mod: aki figyelemmel kiseri, az Asus Maximus XI Apex eltunt az Asus oldalarol is. Remelhetoleg azert lett visszahivva, mert rajott az Asus, hogy nem lehet Hero szintu alaplappal teleszemetelni a piacot. Legalabbis remelem, es most mennek rev.2 -re. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9556) Pioneer válasza Devid_81 (#9553) üzenetére


Pioneer
senior tag

Sajnos ez van... Nyugodtan kihagyhatta volna az intel a 9. generációt és inkább fókuszált volna a Gen 10-re. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9558) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Mondjuk főleg laptop használókent tényleg meglepetés hogy asztali szegmensben mennyire érzékenyek sokan a homersekletekre :)
Laptopban 8750h alulfeszeles és tdp limit mellett (56W!) is csak (laptopok között nézve) izom brutal hutessel tud 90C alatt maradni Aida64 stress teszt alatt. Játék alatt meg van hogy 80C-t is képes elérni. Mégsincs semmi baja, mert bírja a CPU.

Asztali gépeknél meg már sokan húzzák a szájukat ha 70C fölé megy ..miért ? Ha a hűtés olyan hogy nem lehet észrevenni a megnövekedett zajbol és nem is trottyol akkor kit erdekel ? Vagy asztali gépeknél kevésbé strapabíró a CPU? :F

Delid-hez meg annyit hogy ha csak nem vagy szuper profi akkor aki ért hozzá a látja hogy gyári vagy házi ragasztás e és alapból minden delid-et úgy kell kezelni hogy ugrik a gari.
Ha nem ilyen otvar módon lehetne delidelni én is megcsibalnam azért a -9C-ert.
Jo gari, ha van, de őszintén, milyen sűrűn romlanak el cpu-k? :)

[ Szerkesztve ]

(#9561) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Mackó hol vagy? Kitört az Arab tavasz tavasz.:D
Különben ez a 85 fok is kissé óvatos. Teszt alatt mehet nyugodtan 90 fokig utána a büdös életben nem tudod elérni teszem azt a linxes hőfokot. Annyi igazság van benne,hogy 24/7-re én sem használnám szívesen tartós 85 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#9566) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#9561) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Győrben :DDD
Beköszöntött a tél, de jégre tettem a dolgot...

Remélem abba is hagyják!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9567) palfitom válasza Milka 78 (#9561) üzenetére


palfitom
félisten

Megjött. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9568) Geller72 válasza Milka 78 (#9534) üzenetére


Geller72
veterán

Persze, hogy nem veszed észre a betorpanást, ha 178fps helyett 152fps-ed marad. ;] De ha azt mondom, hogy 15-30%-os proci teljesítményt buksz, az már fáj. Főleg ha nem csak játszol, hanem mondjuk számol/konvertál a procid és nem azért vettél 150k-ért egy i7-et, hogy aztán két szaros peccs után legyen egy i5-öd. :D. Ha a HT-t is kiherélik, akkor meg ugye még annál is rosszabbul jársz.

(#9569) Geller72 válasza clyvejhamma (#9529) üzenetére


Geller72
veterán

:R
"Alapon hajtom, allcore 4.7 GHz"
-Itt mit jelent az alap? 3.6Ghz? Vagy default, auto feszkók?

(#9570) Darth_Revan válasza Geller72 (#9569) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Turbó órajele 8 mag@4.7 GHz

Erre gondolt.

(#9571) MPowerPH válasza subaruwrc (#9543) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eletemben 3db delidelt cpu -t gariztattam. Azonnal csereltek mindegyiket. Es meg csak ilyen profi kit sem volt a kezemben, amivel nem lehet elrontani a visszaragasztast.

Don't Tread On Me

(#9572) Geller72 válasza Darth_Revan (#9570) üzenetére


Geller72
veterán

:R..és gondolom HT=ON. Itt milyen minimum feszek vannak kb?
Amúgy lenne aki lebeszélne a 9900k-ról és inkább ajánlaná a 9700-at? Van valakinek megbízható, olcsó forrása ezekből a procikból? ;]
(pm-ben is jöhet, ha probléma lenne ide)
:R

[ Szerkesztve ]

(#9573) MPowerPH válasza Geller72 (#9572) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lennek... Vard ki a Ryzen gen 2 -ot. :Y

Don't Tread On Me

(#9574) mcs válasza diegho (#9519) üzenetére


mcs
veterán

Én úgy emlékszek, hogy 256al se ment teljesen flottul az alap verzió, nem hogy 128al. 2 magos proci inkább az újabban megjelent játékok miatt kellett, amik már igényelték. A Win10 újabb verzióiba pedig bekerült egy standyby memory funkció, ami ha kell, ha nem, bármi áron megzabálja a ramot, és elméletileg pont ez okozza az esetleges beakadásokat nagyobb étkű játékoknál. Játssz például egy BF-el fél órán keresztül, utána nézd meg feladatkezelőben, hogy mennyi a begyorsítótárazott mennyiség. Nekem tegnap 8 gigára is felgyarapodott 45 percnyi UT után.

[ Szerkesztve ]

(#9575) windlord válasza MPowerPH (#9571) üzenetére


windlord
őstag

3db delidelt cpu mitol halt el? Tulhajtas, degradacio? Nem kotekedesbol de tenyleg? Ritka a rossz procikrol hallani.

(#9576) MPowerPH válasza windlord (#9575) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az elso meghalt LN2 alatt. A masodik nagyon rossz peldany volt, 1.4v -os feszen jaratva 3 honapig birta. Az utolso szinten ment a teszt bench -be, 6 sessiont birt ki, es olyan szinten degradalodott, hogy mar alaporajelen is dobta a kekhalalt. Szoval nem normalis hasznalat...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9577) eldiablo válasza MPowerPH (#9576) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem volt kontaktod, vagy mi történt? Eddig még semmit nem sikerült kinyírnom, pedig eléggé igyekszem.

[ Szerkesztve ]

(#9578) Geller72 válasza MPowerPH (#9573) üzenetére


Geller72
veterán

Nem is tudom. A 8700-at amikor vettem, ~13 hónapja, majdnem 1700-at vettem. Aztán most a másik gépbe majdnem 2700X-et, de a havernak ilyen van és nyomába nem ér a 8700-nak, pedig mindkettő ugyan azt csinálja. ANnak ellenére, hogy sok teszt mást mutat, több hónapnyi párhuzamos teszt után az van, hogy a 2700X 8900pöttyöt csinál, a 8700 meg 13k-t nyaldossa alulról. Boinc, ami akárhány procit, akármennyi szálon/maggal nem csak támogat, hanem jól is kezeli. Egyszerűen nem mertem megvenni, pedig semmilyen márkabuzi jelleg nincs a dolog mögött. Ez nem csak "nálunk" jött így össez véletlenül, a ranglistán szinte az összes 2700X a 8700 mögött van úgy, hogy az enyém fix 3800-on megy, a Ryzen meg maxon. Számunkra is érthetetlen, de mégis ez van. A trippert is nézegettem, de pont azért nem kellene mert egy kazán. Már a 8700-nál is köpködtem, amiért ilyen retek forró (még így is), de a 180W-ot soknak tartottam. Az is igaz, hogy az i5-8600K@5Ghz-en is benyalja. :D. Nem hogy az i7. De nem akarok ekkora kazánt. A 8700 most 4Ghz-en 62W TDP-t "disszipál". 3800-on lement 55W-ra is.(All c.). A 8700k és a 9900K papíron ugyanabba a keretbe tartozik (95/130W) de gondolom, hogy ez megint kb akkora kamu, mint egy C2D 65W és a 8700 65W tdp hasonlósága. ;]

És akkor most adjam el a Rog lapom? És vegyek majd valamikor ryzen-t? Abból mikorra lesz valami?

(#9579) MPowerPH válasza eldiablo (#9577) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tul sok fesztol valszeg degradalodott a cucc, szepen lassan... Nem kimeltem, leven tudtam, hogy ha nem sikerul, akkor visszaviszem, mert nem volt egy wr darab. Hogy az elsovel mi tortent, azt a mai napig talany fedi. Raszantam magam, hogy megnezem mit megy ln2 -vel. Minden okes volt, leszamitva a cold bug -ot. Aztan masnap visszaepitettem, akkor meg jo volt. 1 ora eltelt, majd restart utan 1 mag kiesett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9580) eldiablo válasza MPowerPH (#9579) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Beverted neki a nagy feszt aztán CB-ből elkezdted vissza melegíteni és beszart?
7740X-nek adtam 1.8V-ot,de rohadtul nem degradált el az sem. Továbbra is megy neki az 5Ghz @ 1.2V.
Sajnálom a procid, de hát ez ilyen műfaj. :)

(#9581) pigatt válasza MPowerPH (#9554) üzenetére


pigatt
őstag

Remélhetőleg a 34-es hozzászólás, nem kamu!

i9 / 4080 / 32"

(#9582) MPowerPH válasza eldiablo (#9580) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, visszamelegitettem, es akkor ujra nekifutottunk. Nem is volt semmi problema utana. Masnap is jo volt az elejen, utana vesztett el 1 magot. A poen, hogy azon kivul semmi gond nem volt, ugyan ugy tudta a frekvenciat adott feszen, csak akkor mar 3 maggal.
Van ilyen, megesik. Szerencsere anyagi karom nem lett belole, bar azt az elsot nagyon sajnaltam, mert szepen szaladt.

Don't Tread On Me

(#9583) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hello guys 😅

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9584) laychi válasza Shkiz0 (#9583) üzenetére


laychi
veterán

Hallo und tschüss! ;]

(#9585) Darth_Revan válasza Shkiz0 (#9583) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mi van? Szervert építesz? :DDD

(#9586) laychi válasza Darth_Revan (#9585) üzenetére


laychi
veterán

Sztem 24 magos kazánházat :D

(#9587) mgabi válasza MPowerPH (#9571) üzenetére


mgabi
senior tag

Igaz. Simán gariztatják a procit. Észre sem veszik, ha nem gányolták a procit. Az enyémen sem lehet észre venni. Pici pont az ihs oldalán, amit nagyítóval lehet csak észre venni.

(#9588) Milka 78 válasza Geller72 (#9568) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van egy 1803-as gta5 benchem. Rámérek,hogy van e változás,de nekem nem lett lassabb a 1803-nál...persze mint mondtam én majd egy éves biost használok ezért lehet ez torzítja az eredményt. Mintha lett is volna említve hogy bios+update volt a nagyobb lassulás.
De jó lenne egy 9700-as eredmény is e téren.

[ Szerkesztve ]

(#9589) Shkiz0 válasza Darth_Revan (#9585) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem.
1 darab sajat tobbi gazdas mar.
Csak most el kene donfeni melyik legyen az enyem :D
De csak 1-et bontok ki, nincs lehetoseg tesztelgetni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9590) palfitom válasza Shkiz0 (#9589) üzenetére


palfitom
félisten

És szerencsés kezű vagy? :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9591) #Morcosmedve válasza palfitom (#9590) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kérdezzük meg a barátnőjét! :K

;]

© asszongya'hogy

(#9592) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#9591) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tőle van (félreértések elkerülése végett nem a fórumtárs barátnőjétől) a mostani procim...szerinted?:D

[ Szerkesztve ]

(#9593) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#9592) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szóóóval te vagy az Ő édes fehér csokija? :DDD

© asszongya'hogy

(#9594) #59036672 válasza #Morcosmedve (#9593) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ez csúnya volt Bolhás! :DDD

(#9595) Geller72


Geller72
veterán

Tehát ki mit gondol arról, hogy ha valóban kinyírják a HT-t, akkor (és amúgy is) érdemes e egyáltalán a 9900K-ba invesztálni, vagy jobb megoldás a 9700K, esetleg kivárni AMD vagy Intel vonalon a kövi generációig? :U
Konkrétabban. Ha ti most eladnátok egy korábbi S1151V2-es procitokat, mit vennétek helyette?

(#9596) ReFleXx válasza Geller72 (#9595) üzenetére


ReFleXx
addikt

mire hasznalod? milyen proci van most pontosan?
de valszeg nem adnam el, kivarnek ryzen 2ig

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9597) Geller72 válasza ReFleXx (#9596) üzenetére


Geller72
veterán

8700, de már meghirdettem és van rá több jelentkező is. Néha játszom, de nem sokat, ennek ellenére nagy processzorigényű progikat használok. VM-ek mennek, BOINC-on számol a gép idle, sok taszk van alapból nyitva, videó vágás/konvertálás..etc.

(#9598) ImpersonatoR válasza Geller72 (#9595) üzenetére

De ne mar mi ez a kinyírtak a HT-t :U
Oke olvasom itt de konkrét eredményt nem latok.
Egyébként meg nem vennék 9700K-t mert ha akarom a 9900K ba ki tudom kapcsolni de az előzőbe nem tudom bekapcsolni ha mégis kellene :)

(#9599) Geller72 válasza ImpersonatoR (#9598) üzenetére


Geller72
veterán

..én nem múlt időt használtam..

"Egyébként meg nem vennék 9700K-t mert ha akarom a 9900K ba ki tudom kapcsolni de az előzőbe nem tudom bekapcsolni ha mégis kellene"
-Igen, +50k-ért kb.

8700k: 15.960p 6 mag+HT
9700k: 17.375p 8 mag (alacsonyabb base clock-al)
9900k: 20.173p 8 mag+HT

Én annyira nem vagyok elájulva a 9900k 16 száltól, viszont a 9700k meglepett a 8 natúr maggal, hogy a 8700k felett van. :U

(#9600) - = Zk = - válasza Geller72 (#9595) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én, speciel a 7700K utódjának a 9700K-ra gondoltam, 1 éven belül, kényelmesen cserélve.... 89% 1440p ultra gaming, a maradékban böngészés, le-feltöltés...
de pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is a napokban... :K

szerk
mondjuk engem még a 8600k vs 9600k téma is érdekelne,

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.