Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) kicsipapucs válasza MPowerPH (#10000) üzenetére


kicsipapucs
őstag

luumitól, steponztól és kingpintől. Mindhármukat ismerem.

grat a 10000-ik kommenthez. :D

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10002) Shkiz0 válasza MPowerPH (#10000) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert ez eros.
Az emberek 90 szazalekanak, vagy az atlag juzernak tokeletesen eleg, nem kell 100-150k-s lap egy stabil 5G eleresehez.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10003) MPowerPH válasza kicsipapucs (#10001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol irtak ilyet?

mod: En nem olvastam hasonlokat. De melyelemzeseket igen, ahol leirtak, hogy ne vegyen senki Asus lapot, mert nem jok, olcsojanos az osszes. Hoztad az Apex -et, de kozben az sem jelent meg meg. Akkor ez most hogy van? :) Arrol sem tudni meg semmit sem, ahogy a Dark -rol sem.

Shkiz0: Ha konyitasz valamit a vrm -ek felepitesehez, akkor latod a kulonbseget, es tudod ertekelni azt a nem kis pluszt, amit egyebkent egy atlag user tenyleg nem vesz eszre. Egy Hero -val szemben mar kijon 5GHz -nel is...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10004) kicsipapucs válasza MPowerPH (#10003) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Te kérdezted honnan tudom, apafej. :) Én őszintén válaszoltam. Álljak neki bizonygatni, hogy ismerem ezeket az embereket? Messengeren és facebook postokban.
8pack úgy 3 éve nem releváns oc színtéren.
Senki nem mondta, hogy szar lap lett, csak hogy a tudásához (xoc lap, akkor xoc dolgokat szokás nézni rajta, nem 5G daily gaminget) és megjelenési idejéhez képest túlárazott.

"arrol nem lehet infod sem" hiszen a világon mindenki mindent csak megjelenés után tudhat meg, sem r&d, sem nda, sem ES nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10005) MPowerPH válasza kicsipapucs (#10004) üzenetére


MPowerPH
félisten

Okes. Akkor plz. ird mar le nekem a vrm felepiteset, mert kivancsi vagyok a 17 phase -t hogy oldottak meg, milyen a power stage, voltage controller, milyen doubler...
Szoval akkor gondolom ezeket is megtudod mondani, mert ez mar magaban eldonti, hogy tenyleg rossz e.
Johet az Apex -e is, mert egyelore arrol sincs biztos info.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10006) kicsipapucs válasza MPowerPH (#10003) üzenetére


kicsipapucs
őstag

9900k@mocf 5500MHz R15 1,296V:
9900k@dark 5500MHz R15 1,338V, ez csak privátban van meg.

apex ram oc, amit a dark nem ér el:

Így már hiszel nekem?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10007) MPowerPH válasza kicsipapucs (#10006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos ez igy egyik sem relevans, szoval nem tudok hozzaszolni. :)

Foleg, hogy tudom a kepek forrasat, mert mar lattam oket valami kinai szoveggel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10008) kicsipapucs válasza MPowerPH (#10005) üzenetére


kicsipapucs
őstag

30 perc és megmondom, hogy milyen power stage van rajta (de akkor nem 17 fázisról beszélünk, a vcore az 7x2 fázis csak), most annyit tudok, hogy Intersil a vezérlő.

szerk.: De figyi, miért is kell most neked bizonygatni? Ha meg akarod venni, meg fogod, nekem pedig továbbra is az a véleményem, hogy elkéstek vele, xoc-ban van nála jobb lap és túlárazott.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10009) MPowerPH válasza kicsipapucs (#10008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert mert mondjuk erdekel? :)

Eddig egy komoly lap van kint, a Aorus Xtreme, szoval annyira nem kestek el. Es meg tan nem is a legutolsok lesznek, mert az Apex valamiert elnapolodott, es csak az ES peldanyok jutottak ki a piacra, az is meg tavaly novemberben.

mod: A felepitese alkalmassa teszi arra. Nem csak a memoriat lehet huzni, van sok mas dolog is, cpu -t eddig az szolgalja ki a legelegensabban. Z390 -ben az egyetlen egyelore ebben a szegmensben. Es ne mond, hogy nem arra szanjak, mert eleg csak megnezni, mit kinal, miloyen funkcioi vannak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10010) kicsipapucs válasza MPowerPH (#10009) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Akkor neked nem számít az xoc, ha az Aorus Xtreme-et hozod fel. T-topology 4 dimm-es lap, 4200C12-nek a környékére nem lehet vele menni.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10011) pigatt válasza kicsipapucs (#10008) üzenetére


pigatt
őstag

Ha már így vannak kiszivárgott adatok, már csak annyit csöpögtess ide légyszi, hogy mikorra várható az Apex a boltokba. Erről is van infód?

i9 / 4080 / 32"

(#10012) kicsipapucs válasza pigatt (#10011) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ilyesmit nem tudok, mert nem a gyártóval van kapcsolatom, hanem teszterekkel, fejlesztőkket, tuningosokkal.
Erről szerintem kérdezd meg valamelyik hazai gyártói támogatottat, mondjuk subaruwrc-t, ő most a favorit asusban, úgy tudom.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10013) ates2


ates2
senior tag

Tray jeloleses cput lehet venni? Azokra ugyan ugy vigyaznak mint a boxosokra ? :U :F 2 kozt kb van 5-6e ft kulonbseg

[ Szerkesztve ]

(#10014) palfitom válasza ates2 (#10013) üzenetére


palfitom
félisten

1 év gari vs. 3 év gari.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#10015) ates2 válasza palfitom (#10014) üzenetére


ates2
senior tag

Azt irja oldal tray es 3ev gari

(#10016) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy egy i9 9900K esetén meddig húzható a proci BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 hűtővel? Alaplap: MSI Z390 MEG ACE,
RAM: HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT.

Van esetleg valakinek tapasztalata vagy javaslata? Köszönöm.

(#10017) mgabi válasza Vadászmenyét (#10016) üzenetére


mgabi
senior tag

1,30-32 Vcore felé nehezen fogsz menni, amit a silicon lottery dob ezen a feszen, annyit fog menni.

(#10018) clyvejhamma válasza Vadászmenyét (#10016) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nagyjából semeddig, léghűtővel erősen felejtős a tuning a 9900k-nál. Én két ventis Noctua UH14S-el használom.
Addig amíg alapon megy, 4.7-es all core boost-al, teljesen kezelhető marad a hőmérséklet. (max 70-80 fok, hosszabb renderek alatt). Amint feltolom fix 5GHz-re 70 fok környékéről indul és 10 perc alatt belenyal a 90-95 fokba is. Léghűtéssel felejtsd el, AIO-val sem fogsz sokkal messzebb jutni tartós használatra. Ennek a generációnak ez a proci egyértelműen a végső határait feszegeti. Ha esetleg kifognál egy nagyon jól alulfeszelhető példányt, akkor lehetne, de nincs sok mozgástér.

(#10019) Tengri válasza clyvejhamma (#10018) üzenetére


Tengri
senior tag

És ha csak 4.5-4,7-ig tolnám fel az i9 9900k-t akkor sem maradhat a be quiet! Dark Rock 4 Pro?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10020) clyvejhamma válasza Tengri (#10019) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

4.5-ön biztosan elviszi, lehet, hogy 4.7-en is. Az én tapasztalatom az, hogy lufival 5giga környékén kezd elszabadulni a pokol. :)

[ Szerkesztve ]

(#10021) Tengri válasza clyvejhamma (#10020) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ!
Csak azért kérdeztem, mert több helyen olvastam, hogy AIO-val sem jobb. Akkor mi a megoldás, ha valaki 5-ig szeretné húzni?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10022) mgabi válasza Tengri (#10021) üzenetére


mgabi
senior tag

Delidelni kell. Hiába forrasztott a kupak, még mindig rosszabb, mint a CLU. 14nm+++++ technológia esetén 1,30Vcore felett szabadul el a pokol AVX esetén. D15 vagy EVGA CLC 280 hűtés, 5Ghz és raksz rá egy 4-es offsetet. Ha így se ok a hő, akkor delid és/vagy épített víz. Illetve érdemes megfontolni, ha nagyon kell a megaherz, akkor előválogatott, delidelt, tesztelt procit veszel a caseking-ről. 250-350 euró felárat kérnek érte, az se olcsó persze.

(#10023) Tengri válasza mgabi (#10022) üzenetére


Tengri
senior tag

Akkor marad a be quiet! Dark Rock 4 Pro és a 4.5-4.7.
OFF: A noctua D15 ennyivel jobb mint a dark rock 4 pro??? (elnézést az OFF-ért)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10024) clyvejhamma válasza Tengri (#10023) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Max 2-3 fok. De az AIO-k sem tudnak sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#10025) MPowerPH válasza Tengri (#10021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne vegyel arra merget, hogy 5GHz- ig sikerul is.... Szvsz ez processzor fuggo, nincs ra garancia, hogy ami neked van, az tud is annyit. Megoldas, veszel egy pretested peldanyt dragabban, ami alacsony feszen biztosan viszi a kivant frekvenciat. Az melegedni sem fog olyan szinten, de kettonk kozott, meg igy is tul nagyok az igenyek egy gyenge leghutessel.

Don't Tread On Me

(#10026) mgabi válasza Tengri (#10023) üzenetére


mgabi
senior tag

D15 2-3 fokkal jobb. Silicon lottery meg lutri. Lehet, hogy 4,8Ghz-nél megfekszik, és peched van. Az utóbbi fél évben nagyon sok az anti-tuning példány. Valamit mókolnak a gyártástechnológiával.

(#10027) Tengri válasza mgabi (#10026) üzenetére


Tengri
senior tag

Ha egy Turboboost 5.0GHz-es processzor 4,8-nál megfekszik akkor viszem vissza garanciáztatni. Nem is értem, hogy miért írják rá az 5 Ghz-et? :F

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10028) Milka 78 válasza Tengri (#10027) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az all core 5ghz-nek kb semmi köze sincs a turbo 5ghz-hez és végképp nincs köze a garinak.

(#10029) Tengri válasza Milka 78 (#10028) üzenetére


Tengri
senior tag

"(#10016) Vadászmenyét
2019-01-10 21:05:38

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy egy i9 9900K esetén meddig húzható a proci BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 hűtővel? Alaplap: MSI Z390 MEG ACE,
RAM: HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT.
Van esetleg valakinek tapasztalata vagy javaslata? Köszönöm.

(#10018) clyvejhamma válasza Vadászmenyét (#10016) üzenetére
2019-01-11 08:37:28

clyvejhamma
(fanatikus tag)
Nagyjából semeddig, léghűtővel erősen felejtős a tuning a 9900k-nál. Én két ventis Noctua UH14S-el használom.
Addig amíg alapon megy, 4.7-es all core boost-al, teljesen kezelhető marad a hőmérséklet. (max 70-80 fok, hosszabb renderek alatt). Amint feltolom fix 5GHz-re 70 fok környékéről indul és 10 perc alatt belenyal a 90-95 fokba is. Léghűtéssel felejtsd el, AIO-val sem fogsz sokkal messzebb jutni tartós használatra. Ennek a generációnak ez a proci egyértelműen a végső határait feszegeti. Ha esetleg kifognál egy nagyon jól alulfeszelhető példányt, akkor lehetne, de nincs sok mozgástér."

Igazad van én néztem be (pontosabban figyelmetlenül olvastam). Megijedtem, hogy a toorboboostot sem tudja a leírt adatoknak megfelelően.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10030) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv

Gondolkozom az i7 4770k cserén, érdemes beleugrani az i9 9900k-ba, ha hosszútávra tervezek?
A jelenlegi konfigból a lapot, procit, memóriát 5,5 éve vettem. Illetve utólag vettem egy 1080 ti-t mellé (amit szerintem teljesen nem tudok kihajtani sem vele).
Jelenleg játék, illetve még van de már nem napi szintű munkám vele (videóvágás, képszerkesztés).
Egy HAF-X házban vagyok, minimális OC lenne vele, de jelenleg nem feltétlen.

Érdemes egyáltalán ebbe beleugrani most? Nem tudom mennyit várhatnék még, jelenleg azért még "normális" eladási használt ára van a fele konfignak..

Lehetséges, hogy elég lenne a 8700k, vagy a 9700k, csak ha már most vennék, akkor újabbat vennék, illetve a 9700k és a 9900k között árkülönbséget meg már a jövőre való tekintettel inkább beledobnám.
Illetve nem tudom, hogy mennyire hátrány a 9700k HT nélkülisége.

Ha nem akarod brutál mód OC-zni a 9900k-t, akkor is érdemes highend lapot venni hozzá?

A turbo órajelet léghűtéssel stabilan bírja?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10031) mgabi válasza Tengri (#10027) üzenetére


mgabi
senior tag

5ghz turboboost egy szálon igaz, all-core 4,7-t vinnie kellene, de ez sok mindentől függ, hűtés, vrm, táp stb. Nehezen fogod így gariztatni.

(#10030) Dictator^

9700K elég szerinetm bőven. nyáron, késő tavasszal normalizálódhatnak majd az árak, persze akkor a mostani rendszered is olcsóbb lesz. Én várnék a Zen2 nyári megjelenéséig

[ Szerkesztve ]

(#10032) clyvejhamma válasza mgabi (#10031) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

+1
Ha elvagy még a jelenlegi konfigoddal pár hónapig akkor várd meg a zen2-őt. Sokkal gyorsabb nem lesz, de valószínűleg olcsóbb lesz mint a 9900 jelenlegi ára és kevesebbet is fogyaszt. A 9900 árát is alakíthatja.

(#10033) Tengri válasza clyvejhamma (#10032) üzenetére


Tengri
senior tag

Az a baj, hogy most tudná "arany áron" eladni a haswell-es konfigját. Egy i7 4770k-ért akár 60-at is elkérhet, sőt meg is veszik. Némelyik 4790k 70-80 között megy el itt az aprón. Ha normalizálódik az ára akkor max 35-40 között tudja majd eladni. Ha megoldható neki akkor adja el most és húzza ki a vásárlást nyárig.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10034) Dictator^ válasza Tengri (#10033) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, ez a lényeg, hogy most még talán jó áron el tudom adni.
Igaz, sajnos pont annyival drágábban is tudok helyette mást is venni...
Fél évig nem szeretnék "gép" nélkül maradni, meg ha beleugrok valamibe, akkor nem szeretném megint rövid időn belül cserélgetni..

(#10031) mgabi: 9700k HT hiánya mennyire hátrány, ha nem csak gamelek, hanem megy majd a vágás is, renderelés, stb..?

El lennék a konfiggal még egy ideig, de az biztos, hogy teljesítményben az 1080 ti is többet tudna "mutatni".

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10035) Shkiz0 válasza Tengri (#10033) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

+1
En is 6600k-rol valtottam, pedig meg nem akartam, meg akartam elsonek varni a zen2-ot.
De ahogy te is irod, szerintem is erdemes cserelni, mert most jo aron ki lehet szalni a regi cuccokbol, es lehet valtani 9700k-ra mondjuk.
Amivel meg elvagy egy darabig, foleg ha a 3xxx ryzen nem hozza azt amit most mindenki var az elozetes infok alapjan.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10036) Tengri válasza Shkiz0 (#10035) üzenetére


Tengri
senior tag

Én még emlékszem az AMD Bulldozer Fx "megváltására". Aztán nagy fenékre ülés lett a vége.
Nehogy megismétlődjön. Remélem azért annyi előnye lesz, hogy mérsékli az árakat a kék oldalon is.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10037) lemusz válasza Tengri (#10036) üzenetére


lemusz
addikt

Miért lenne az, amikor már a ryzen 1 és 2 se volt az? Hogy következhetne ez egyáltalán be? Milyen logika mentén? Nem értem az ilyen és ehhez hasonló kommenteket... :F

(#10038) RECSKA válasza Tengri (#10036) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez itt off, es rankszolnak.

Cinebench alatt mindig jol mentek a rizsek. A jatek mas teszta...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10039) Tengri válasza lemusz (#10037) üzenetére


Tengri
senior tag

Ki beszélt a ryzen 1 és a ryzen 2-ről? Én felhoztam egy példát a "messiásvárásról"...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10040) Create. válasza Tengri (#10039) üzenetére


Create.
addikt

Nem ugyan az. Most nem tud bukni. Max picit gyengébb lesz az inteltől a legrosszabb esetben is (mivel a ryzen 2xxx sincs messze). Akkoriban meg egy i3-i5 szintet hozott gamekben kb, felsőkategória mint olyan meg nem is volt nekik. Most meg van.

(#10041) Dictator^ válasza Shkiz0 (#10035) üzenetére


Dictator^
veterán

9700k mellé milyen lapot érdemes venni?
Ha jelenleg nem, de idővel OC-zni szeretném (már amennyire lehet) milyen lapot kéne nézzek?
Eredetileg ugye a kérdésemmel egy i9 9900k-t lőttem be, az időtállósága miatt.. de szerintem elég lesz a 9700k (hosszútávon).

Az 1080 Ti-t gondolom bőven kihajtja majd.

Memóriában jó neki egy HyperX 16GB Predator DDR4 3333MHz CL16 KIT HX433C16PB3K2/16?

Olvasgatok az i7 8700k illetve a 9700k közötti különbségekről, de remélem, hogy a több valós mag, illetve a kevesebb szál (-HT) azért nem lesz hátrány.. bár gondolom a 4770k-hoz képest azért jelentős lesz az upgrade.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10042) mgabi válasza Dictator^ (#10041) üzenetére


mgabi
senior tag

Z390 aorus sorozat jó, 60-100 között, ami árban belefér

(#10043) ates2 válasza Dictator^ (#10041) üzenetére


ates2
senior tag

vagy MSI MEG Z390 ACE :U

(#10044) Shkiz0 válasza Dictator^ (#10041) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

En asrock parti vagyok.
Phantom Gaming 6, taichi, aorus pro eleg lehet ha nem akarsz exoc-t.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10045) Vadászmenyét válasza ates2 (#10043) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

MSI MEG Z390 ACE most újítottam be, patent. i9 9900 k társaságában.

(#10046) Dictator^ válasza Shkiz0 (#10044) üzenetére


Dictator^
veterán

Anno Asrockot vettem a mostani buildhez (Asrock Z87 Extreme 6), viszont a hangkártyával végig szívtam idáig..

Asuson gondolkoztam, az nagyon gáz? Ebben az árban a Maximus X Hero nem jó?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10047) ates2 válasza Vadászmenyét (#10045) üzenetére


ates2
senior tag

:C én is azt akarok 9700k alá :DDD

(#10048) Shkiz0 válasza Dictator^ (#10046) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Asus felejtős. Egy telibe fosott búvárruhát nem ér a jelenlegi felhozatal kb a Gene-ig.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10049) mgabi válasza Shkiz0 (#10044) üzenetére


mgabi
senior tag

exoc?

(#10050) Dictator^ válasza mgabi (#10049) üzenetére


Dictator^
veterán

ExtremeOC

Tudom, utánanézek majd, de a Taichi és a Phantom Gaming 6 között nagy eltérés van? OC tekintetében melyik bírja jobban?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.