Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) mgabi válasza Cyberboy42 (#9099) üzenetére


mgabi
senior tag

áááá dehogy bugos... ez komoly sértés a sok magvas proci tulajdonosoknak, akik folyamatosan a BF1 és 5-re hivatkoznak, hogy a mai gémek már kihasználják a 12 szálát, sőt még kevés is.. Viccet félre téve szarul van megírva szerintem és a Denuvo is bekavar a képbe, mert az is hajlandó tekerni a procit feleslegesen a háttérben

(#9102) Cyberboy42 válasza mgabi (#9101) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem a proci terhelésre hivatkoztam...én elfogadom hogy kell a magerő ha komolyabb a fizika, meg a procit használó efekt stb... de úgy általában... ha pl húzol valamit egy tankal vagy bérmivel akkor hajlamos "bepörögni" a modell...ugyanez amikor meghalsz... meg sok ilyen apró hülyeség...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9103) Werkly


Werkly
őstag

Fiúk! Hátránya van ha kikapcsolom a thermal throttling funkciót a BIOS-ban? Mert előnyt az tapasztalok! Pedig throttling úgy volt, hogy el sem érte a temp limitet. Mi az ajánlott beállítás? Vagy más funkció miatt tud beszaggatni pár játék? Kösz!

(#9104) Cyberboy42 válasza Werkly (#9103) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

tapasztalataim alpján a kikapcsolt thermal throttling nem kapcsolja le teljesen, csak egy magasabb limitet élítt be... ugyanakkor ha azt eléri akkor már nem a sima throtling következik, hanem jön egyből a kikapcs :D
Hát és persze... ha magasabb hő, gyorsabb degradáció....de én ebben nem hiszek... legalábbis nem 4-5 even belül ami a potenciális használati idő.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9105) DeckardCain válasza Cyberboy42 (#9099) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Vega 56 v 64?

(#9106) ImpersonatoR

F6 Bios kijott a Giga lapokhoz

Mondjuk nézem közben hogy nem engedi letölteni meg :C

[ Szerkesztve ]

(#9107) Cyberboy42 válasza DeckardCain (#9105) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

64

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9108) Werkly válasza Cyberboy42 (#9104) üzenetére


Werkly
őstag

A 8700K hány foknál vesz vissza? Monitorozás szerint nem is volt vészes a hőfok. Ja és alapon megy a CPU amúgy. Vagy BIOS szinten kell valami értéket átállítani a proci lehetőségeknél, hogy ne droppoljon? Kösz!

(#9109) bajnokpityu válasza Werkly (#9108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Asszem 99

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9110) mgabi


mgabi
senior tag

Amerikai Microcenterekben az 1700X 130usd, azaz 36ezer forint black friday alkalmából. Ezt nem szeretném kommentálni, a listaár pedig 150usd.ra csökken ezután. Amd komolyan odapörköl... piaci részesedés nagyon durva lesz. Ezt azért emésztenem kell: 8mag és 16 szál 40 ezer alatt. Intelnél most ezért 2 magos celeront kapsz.

(#9111) hokuszpk válasza mgabi (#9110) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne kommentald, az Intel hirneve es marketingje alapjan ebbol kb. semmit nem fog megerezni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9112) Cyberboy42 válasza Werkly (#9108) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

100 fokon. ugyanakkor ha a vrm melegszik el, akkor az miatt is droppolhat.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9113) - = Zk = - válasza mgabi (#9110) üzenetére


- = Zk = -
félisten

aki akart, az már megvette, váltott Ryzenre... vagy a 2.generációt várja belőle...
akármit csinál az AMD, Intel még jó helyen csücsül... nem hinném, hogy ezt ki is adná a valaga alól egy darabig... ezt MINDEN eszközzel meg is teszi :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9114) Create.


Create.
addikt

Valaki nem tudja esetleg, hogy msi z370 tomahawk miért nem lép be biosba? Akartam húzni a procin, de az istennek nem dob be.

(#9115) ScomComputer válasza Create. (#9114) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vannak lapok,ahol ha bekapcsolod a fast boot-ot akkor nem tudsz belépni a biosba mert nem tudja detektálni a billentyűzetet....csak a cmos reset segít... :K

(#9116) Create. válasza ScomComputer (#9115) üzenetére


Create.
addikt

Azt tudom, hogy egyszer nagynehezen bejutottam és akkor kikapcsoltam a fast bootot, de akkor este nyomok egy resetet. Köszi :R

(#9117) eldiablo válasza Create. (#9114) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez is egy módszer:

[link]

illetve az egyszerűbb:
[link]

(#9118) Create. válasza eldiablo (#9117) üzenetére


Create.
addikt

Na a könnyebbet kipróbálom, köszi neked is. :R

(#9119) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Tegnap megérkezett a nonK i7-8700 proci és az Asrock H370 pro4 alaplap.
Összeszerelést követően, az itt olvasottak alapján beállítottam a power limiteket 150/200W-ra. Így a proci max 4,3Ghz-en működik stabilan, 60C-os hőmérsékleten, kb 2/3-ad sebességen pörög a cpu venti, 90W körüli teljesítménnyel.
Érdemes ezt még piszkálnom, lehet feljebb vinni egy nonK-s procit, vagy már nem érdemes?

(#9120) RECSKA válasza mgabi (#9110) üzenetére


RECSKA
veterán

Jaja, csak az a baj, hogy a tesztek szerint jatekokban alig van kulonbseg. Kozben meg...

Viszont x264et az 1700am 3.85on 2x gyorsabban kodol, mint a 8600km 5.2on XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9121) Beast007


Beast007
aktív tag

Elképzelhető hogy az adatlapon szereplő konfignak egyes esetekben kevés lenne a jelenlegi tápom? (Játék alatt)
Azért kérdezem mert a destiny2 alatt random időközönként hibaüzenet nélkül újraindítja a gépet.
Jelenleg oc-val megy a CPU és VGA is de próbáltam már alapon is ugyan ez volt a helyzet.
Win reinstall is volt már illetve minden olyan szoftveres hibamegoldás ami fórumokon fellelhető.
Sajnos egyik sem segített eddig.
Gondoltam megkérdezem itt is hátha hamarabb reagál rá valaki.
Azt még megemlíteném hogy amikor 144hz megy akkor sűrűbben restartol a gép amikor 60-75hzre lockolom akkor ritkábban. Ugye ilyenkor jórészt malmozik a gép majdhogynem síri csöndben...

[ Szerkesztve ]

(#9122) Danex válasza Beast007 (#9121) üzenetére


Danex
addikt

Nézz egy eseménynapló-t ott van-e bármi nyom.

(#9123) schawo válasza Beast007 (#9121) üzenetére


schawo
titán

Ha alacsonyabb terhelésnél is összerohad, akkor nem a táp lesz, hacsak nem hibás darab. Amúgyis, a F+ 650-nek bírnia kéne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9124) Beast007 válasza Danex (#9122) üzenetére


Beast007
aktív tag

Többször néztem semmi hiba ez idegesít ráadásul már a 8600k val is ez volt. :(((
Azóta CPU cserélve lett új ssdre raktam wint, volt nàlam màsik ram tesztelni.
Ami maradt az a lap, VGA, táp.

Schawo: és azt hogy tudnám megállapítani hogy a táp hibás e?

[ Szerkesztve ]

(#9125) schawo válasza Beast007 (#9124) üzenetére


schawo
titán

Akkor a 3 közül valamelyik meghibásodott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9126) Devid_81 válasza Beast007 (#9124) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ramot rakd alapra, es ugy tesztelj.
Engem az is szivatott mar hasonlokeppen. :K

...

(#9127) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Tervezem leváltani a 7700k rendszeremet egy 9900k-ra.

Az első körben nem szándékozom lecserélni a meglévő ddr4 2400 MHz-es ramokat.

Fogok tapasztalni teljesítmény csökkenést, hogy nem 3600 vagy annál nagyobb MHz-es modulok vannak a gépben?

Cad és Cam szoftverek futtatása és gamingre (BF5) tervezem használni.

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

(#9128) Beast007 válasza Devid_81 (#9126) üzenetére


Beast007
aktív tag

Már próbáltam, azt is hogy csak egy 8gb-s modul maradt bent alapon, hiába.
Azzal többet tudtam akkor éppen játszani de eleve random időközönként produkálja a hibát szóval az sem jelentett semmit. Volt nálam másik kit is kölcsönbe ua volt a helyzet.
Lehet, hogy valami hibás de akkor miért csak ennél a proginàl jön elő a hiba?
És ez a legnagyobb bajom , hogy semmi mással nem tudtam ezt a hibát produkálni csak és kizárólag a destiny2 2 vel.Ahogy látom a fórumokat nem vagyok egyedül ezzel 3s javarészt elég komoly konfigoknál jelentkezik ez. Ezért is gondoltok a táp cserén de a jelenlegit nemrég vettem.
Ramokat amúgy is cseréltem majd mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#9129) Daffni2 válasza sulu1701 (#9127) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem aki azt mondja,érzékel különbséget 2400-3600 MHz en működő RAM esetén,az hazudik.

"Aki ad,az nyer"

(#9130) -Solt- válasza sulu1701 (#9127) üzenetére


-Solt-
veterán

[link]

www.smart-bus.hu

(#9131) ScomComputer válasza Beast007 (#9128) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kapcs.ki hogy ne inditsa úja a gépet hiba esetén,és majd dob egy bsod kódot,az majd esetleg megírja mi a hiba...ha csak a D2-vel csinálja szerintem driver hiba.. :K

(#9132) Daffni2 válasza -Solt- (#9130) üzenetére


Daffni2
addikt

Tök jó,pontosan látható amiről beszéltem.

Csúnya lenne felhasználóként olyat állítani,hogy gyakorlatban érzékel különbséget 252 fps 270 fps között

"Aki ad,az nyer"

(#9133) Beast007 válasza ScomComputer (#9131) üzenetére


Beast007
aktív tag

Meglesem ha hazaérek. :R

(#9134) -Solt- válasza Daffni2 (#9132) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot.

Szerintem mindenki el tudja dönteni maga, hogy az a cirka 10-15% különbség ami jelentkezhet megéri-e neki a felárat, illetve van-e olyan alkalom amikor jól jön a plusz. Nekem megérte, főleg VR-hoz, de ugye ahányan vagyunk, annyi féle igény. Nem véletlenül nem fűztem kommentárt a linkhez.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9135) palfitom válasza Daffni2 (#9129) üzenetére


palfitom
félisten

:N
Munka jellegű felhasználásnál pedig nem csak mérhető, de érezhető is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9136) schawo válasza palfitom (#9135) üzenetére


schawo
titán

Attól függően, hogy melyik szoftver.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9137) sulu1701 válasza Daffni2 (#9129) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, valami ilyesmi különbséggel számoltam/gondoltam én is.

(#9138) eldiablo válasza Daffni2 (#9129) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

2400:

3200:

Bocs, fos Hynix nem viszi a 3600-at.
Drasztikus a difi szintetikusan és életben is. Ha HDD-ről töltesz be pl játékot akkor nyilván nem jelentkezik a difi, de ha SSD-ről akkor simán lehet bottleneck a RAM.
2400-on amúgy kb. DDR3 szintet hozza szörnyű latencyvel.

(#9139) - = Zk = - válasza -Solt- (#9134) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez jó.. megy aláírásnak... ennyi évet vártam rá... köszi :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9140) palfitom válasza schawo (#9136) üzenetére


palfitom
félisten

Természetesen!

-Solt-
"Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot." - Ez hatalmas! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9142) Beast007 válasza ScomComputer (#9131) üzenetére


Beast007
aktív tag

És akkor mi van ha kikapcsoltam és laza 30-40 perc játék után az előbb restartolt egyet a pc? :((
Nem dobott ez semmi kódot csak szépen újraindult...

[ Szerkesztve ]

(#9143) Create.


Create.
addikt

Na az első tuningolási kísérletem, igazából minden auton van. Van ezzel baj vagy maradhat így? Most még csak egy gammax 200t hűti, majd lecserélem következő hónapban valami jobbra, csak meg akartam már nézni, hogy mennyire száll el.

(#9144) Create. válasza Create. (#9143) üzenetére


Create.
addikt

[kép][kép]
ibt very high 10 kör alatt ilyen értékek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9145) ScomComputer válasza Beast007 (#9142) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na az már bios problem....amit okozhat hw is... :K

(#9146) Beast007 válasza ScomComputer (#9145) üzenetére


Beast007
aktív tag

Jah... Ugyan ott vagyok mint az elején egyik topicbann azt írják hogy a program hibája a másikban meg hardver hibát. :))

Szerintem megnézek majd egy tápcserét de most ramok lesznek cserélve.
Addig meg hanyagolom a destinyt.

De én ezt fel nem fogom vannak komolyabb gameket a gépemen benchek is mennek néha azoknál nagyobb terhelést kap a rendszer és nem jön elő a hiba. Ezt nem akarom elhinni.

A másik ma délután miután lockoltam 75hzre a frissítést simán toltam 2 óra pluszt a játékba valami nem kerek.

Ha BIOS akkor még a lap lehet inkább?

[ Szerkesztve ]

(#9147) ScomComputer válasza Beast007 (#9146) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én azt mondom....mivel ez q.va off itt,hogy írj rám egy pü-t....

(#9148) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Meztelenül használt már valaki Coffee Lake-t? Gondolkozom a 8350k procim lecsupaszításán és sapi nélkül való hűtésén. Most 4.6GHz-en stabilan megy. Prime alatt is. 4.8Ghz-en a Prime már hibázik, de nem fagyott ki. Lehet nyerni tuningon is vagy csak hőmérékletet nyernék ezzel a kísérlettel?

Jevons paradox

(#9149) Danex válasza Aprósólyom (#9148) üzenetére


Danex
addikt

Alacsonyabb hőmérséklet mellett nyilván jobban birja a tuningot, esetleg magasabb feszültségre is lehetőség nyilik, de ehhez hűtő is kell, plusz szerintem 1-300MHz-nél több nem nagyon lenne benne.

Ergo ha a ~5% teljesitmény megéri a hercehurcát akkor...

(#9150) schawo válasza Aprósólyom (#9148) üzenetére


schawo
titán

delid a megoldás, kisebb kockázat

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.