Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) olcsóhús válasza Cyberboy42 (#9850) üzenetére


olcsóhús
csendes tag

Akkor köszi, megnyugodtam :)

(#9852) Geller72 válasza Cyberboy42 (#9850) üzenetére


Geller72
veterán

Szilikon..megin'. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#9853) eldiablo válasza Cyberboy42 (#9850) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szilícium lesz az. :U

(#9854) Cyberboy42 válasza eldiablo (#9853) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát persze hogy az lesz. az angolból veszem átt. nem szándékosan :D így szilveszter tájékán talán belefér xD ;] :))

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9855) laychi


laychi
veterán

Vótmá?

(#9856) - = Zk = - válasza laychi (#9855) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1 éve, igen....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9857) schawo válasza laychi (#9855) üzenetére


schawo
titán

2019 éves lerágott csont :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9858) laychi válasza schawo (#9857) üzenetére


laychi
veterán

KI hitte volna,hogy ilyen maradi vagyok? Nem követem a fejlődést :D :D

(#9859) mgabi válasza laychi (#9855) üzenetére


mgabi
senior tag

:)

(#9860) #01478400


#01478400
törölt tag

Üdv !

Érdeklődni szeretnék , egy i7 4790K megéri lecserélni egy i7 9700K -ra ? :DDD ( GTX 1080 társaságában )

Elsődleges szempont - játékok 4K -ban , lenne valami érdemleges fejlődés FPS téren ?

[ Szerkesztve ]

(#9861) zzola válasza #01478400 (#9860) üzenetére


zzola
félisten

Meg, csak a VGA cseréjéről sem feledkezz meg! :DDD

(#9862) Cyberboy42 válasza #01478400 (#9860) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

szerintem meg pont nem. 4k-ra gpu limit a jellemző.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9863) lemusz válasza Cyberboy42 (#9862) üzenetére


lemusz
addikt

Csak egy piciny észrevétel: Hanna24 nem állított semmit, csupán kérdezett. Ebből kifolyólag a "szerintem meg pont nem." kifejezés felettébb zavaros, helytelen megfogalmazás részedről, drága felvidéki barátom. :) Értem én hogy újabban farmolod a hsz-eket, de értelmesek legyenek! :P :D

(#9864) zzola: A te hsz-ed rendben van, bár a sem helyett a se magyarosabb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#9864) zzola válasza lemusz (#9863) üzenetére


zzola
félisten

Ez inkább nekem szólt! :)

(#9865) Cyberboy42 válasza lemusz (#9863) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Kedves Miskolci barátom. ha egymés után olvasod a kommeteket, értelmet nyer minden. Ha ezt nem látod átt, az sem baj.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9866) mgabi válasza #01478400 (#9860) üzenetére


mgabi
senior tag

4K mellett ne cseréld le a 4790K-t. GPU limites főleg egy GTX1080-nal. Semmivel nem lennél előrébb. csak cashben hátrébb :)

(#9867) #01478400 válasza zzola (#9861) üzenetére


#01478400
törölt tag

Nem fogok ! :DDD :DD de szerencsére nem nekem kell majd venni ! :DDD egy kedves ismerősöm gondolkozott el rajta , vagy is ő abba a hitbe rángatta magát , ha véletlenül lecserélné akkor majd a játékokban ilyen 50 % pluszt kap , a 8 mag / 8 szál miatt ! hát mondom az érdekes lenne :DDD

Ez ért is érdeklődtem volna hogy megéri e befektetni és rá áldozni a sok pénzt arra a pluszba amit kapna , de úgy adtam össze a válaszokból , hogy szerintem még felesleg neki !

Multiplayer címekkel nem játszik ! az ilyen Shadow of the Tomb Raider minden maxon , 4k ban , meg meg van neki az 30 - 40 FPS ! :DD :DDD :DD

Cyberboy : Köszönöm szépen a válaszod ! Értettem amit írtál :DD

[ Szerkesztve ]

(#9868) #01478400 válasza mgabi (#9866) üzenetére


#01478400
törölt tag

Aham , értem ! :) Köszönöm szépen a segítségedet ! :B :R

Egy válasszal fentebb zzola -nak kifejtettem hogy mi miattam is gondolkozott volna el a cserén , a rokonom ! hogy jobban értsd a kérdésemet ez ügyben kapcsolatban majd olvassad el :B ha nem bántalak meg vele , nem írnám le még egyszer ! :B :R

[ Szerkesztve ]

(#9869) Geller72


Geller72
veterán

..azért mekkora lol már, hogy anno az R290-es karima dobozára is azt hiszem az volt nagy betűkkel nyomtatva, hogy 4K gaming...ezelőtt 4 éve? :D. Ha most meg egy 1080-al sem megy. :D.

(#9870) palfitom válasza Geller72 (#9869) üzenetére


palfitom
félisten

Azóta a játékok is fejlődtek, gépigényük nőtt. Persze, ettől függetlenül bármire ráírhatják, hogy 4K gaming...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9871) mgabi válasza palfitom (#9870) üzenetére


mgabi
senior tag

Végülis a super mario is mehet 4k-ban vagy a tetris, ezért tényleg tudja a 4k-t.

(#9872) Tengri válasza palfitom (#9870) üzenetére


Tengri
senior tag

Azért bármire már nem írják rá, csak azokra amin van RGB LED az a GÉMING ;]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#9873) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Egy kérdés foglalkoztat engem, hogy az i3 8100 és i5 8400 esetében az intel uhd 630 ugyan azt a teljesítményt adja le?
ez alapján szinte koppra ugyan az a dolog, de gyakorlatilag?

(bocs ha nem ide illik, de nem igen találtam oda illőnek a dVGA topikokba se)

(#9874) zzola válasza Pano (#9873) üzenetére


zzola
félisten

A 8100 grafikus frekvenciája 1.10 GHz, viszont csak DDR4-2400-at támogat és 4/4 mag/szál, míg a 8400 6/6 mag/szál..
Grafikába kb. ugyanaz,.

(#9875) Pano válasza zzola (#9874) üzenetére


Pano
addikt

Igen, azt tudom, hogy a CPU jóval erősebb, az UH 630 teljesítménye volt a kérdés, hogy ugyan azt tudja-e.
Köszi.

(#9876) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Az előző (i38100 8gb ram dualban hd 630-cal b360 c.s. ) kommentek után talán majdnem biztos, hogy vsync probléma lehet, mert gameben bekapcsolva a vsyncet a mikrolaggolás és kicsi szétcsúszás elmúlik, viszont nem mindegyik játékban van lehetőség ezt ki be kapcsolni (ezek a laggolásos szétcsúszásos dolgok 60-110fps között is vannak, hiába a magas fps értékek, ezek régebbi gamek 2004-2008 közöttiek, tehát viszi őket rendessen sok fps-sel, de laggolva-szakadozva oldal irányokba). Elméletileg az intel hd 630 vezérlőpultjában van erre opció csakhogy hiába van be ki kapcsolva az úgy valamiért nem működik, nem vehető észre a hatássa a gamekre. Ilyenkor mit javasolnátok azoknál a gameknél amikben nincs ilyen vsync lehetőség? Monitor vásárlás nélkül lehetőleg. Vagy kellene egy rendes vga és azzal ez megszűnne?
Segítségeteket előre is köszi!

(#9877) EVL2


EVL2
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon régen nem fejlesztettem a gépemet, alaplap és proci fronton (3. gen) de azért mindig nyomon követtem az eseményeket ezen a téren is. Úgy érzem elérkezett a pillanat és hamarosan beszerzek én is egy 9700k-t és egy z390-es lapot alá + stb....

Régen egyszerű és érthető módon a prociknak volt OEM és BOX változata ami rendbe is van, de mi az hogy Tray? Tudom egy kicsit le vagyok maradva, de nem tudok rájönni mi ez a Tray kiadás. Vagy már régebben is létezett ez a Tray dolog csak én nem vettem észre?

Köszi a választ előre is!

(#9878) mgabi válasza EVL2 (#9877) üzenetére


mgabi
senior tag

használd a kersőt pls ;)

(#8747) mgabi

(#9879) Ice&Lime válasza EVL2 (#9877) üzenetére


Ice&Lime
veterán

"Tálcás" vagyis oem verzió.

(#9880) EVL2 válasza Ice&Lime (#9879) üzenetére


EVL2
aktív tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9881) laychi válasza Ice&Lime (#9876) üzenetére


laychi
veterán

Rakd fel a rivatunert és állíts be fps limitet a monitorod frekvenciájának megfelelően.

(#9882) Danex válasza laychi (#9881) üzenetére


Danex
addikt

Nekem még nem sikerült igy szinkronizálni, mármint 60Hz monitornál hiába nyomkodtam a 118-122-ig bármilyen limitet.

(#9883) laychi válasza Danex (#9882) üzenetére


laychi
veterán

Nem lehet,h 60-ra kellett volne? Hmmm?

(#9884) Ice&Lime válasza laychi (#9881) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudsz hozzá linkelni egy útmutatót hogyan kell beállítani a programot?
Mert neten van minden róla csak éppen az nem ami csak pont nekem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#9885) Habugi válasza Ice&Lime (#9884) üzenetére


Habugi
addikt

Amint telepíted az MSI AB-t felrakja magával ezt is.., system trayben megtalálod/megnyitod és beállítod amennyire szeretnéd.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9886) Ice&Lime válasza Habugi (#9885) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Úgy csináltam, ahogy írtátok és írtad, beállítottam 60fps-t (kipróbáltam 59 és 62-vel is) most az van, hogy a laggolást nagyaból felváltotta, vagy az megmaradt, kb. a kép közepe táján a "tearing effekt" mintha ketté vágták volna a képet oldalirányzásban.

Hiába akkor hogy nem olyan régi hp monitor, de másik (hp) konfiggal meg tökéletes volt.
Őszintén, most a monitor a kuka vagy a konfig a kuka?

[ Szerkesztve ]

(#9887) Cyberboy42 válasza Ice&Lime (#9886) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az adott játékban kell bekapcsolni a Vsync-et.. nem tudom mivel játszol, de csak kevés olyan van amiben nem lehet bekapcsolni. Ha nem lehet a játékban, meg lehet próbálni "force"-onli a grafikus driver-ben... néha működik ,néha nem. Intel-nél sajnos több lehetőséged nincs. AMD-nél opció lehet mondjuk az Enhanced Sync.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9888) Ice&Lime válasza Cyberboy42 (#9887) üzenetére


Ice&Lime
veterán

pl. flatout2, ott nincs vsync sehol, viszont mikrolaggol.

egy erős vga-val ez megoldható lenne, hogy ott vsyncelni benne pl. flatout2-őt, stb?
(mondjuk ez teljesen blama, mert erős vga egy flatout2-höz, ami lazán megy hd630-cal, csak ugye laggolva a vsync izé miatt, ami eddig egyik előző gépemen sem fordult elő, sem a többi régi gameknál..)

[ Szerkesztve ]

(#9889) Cyberboy42 válasza Ice&Lime (#9888) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Éppenséggel van benne, csak alattomosan Triple Buffering-nek nevezték el :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9890) Ice&Lime válasza Cyberboy42 (#9889) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ez mindig alapból bekapcsolva volt és mégis mikrolaggol vele (nélküle is).

Ilyenkor van az, hogy adott konfighoz kell kompatibilis monitort venni? Addig próbálgatni őket venni/eladni, akár 2-5-10-15 monitort, amíg nem lesz jó? Vagy igp / dvga-kat cserélgetni?

(#9891) Cyberboy42 válasza Ice&Lime (#9890) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a mikrolaggok máshonnan jönnek. ennek nincs köze a monitorhoz.
A Vsync a legrégebbi szinkronizáció ami létezik. bármilyen monitorral kompatibilis. A lényegéről olvashatsz a neten egy valaggal. A legfőbb tulajdonsága hogy megszünteti a képtörést relatíve nagy késleltetésért cserébe.
De csak a képtörést.
Ha mikrolaggol valami, az jöhet sok minden másból. Lehet az akár instabil tuning, vagy egy alaplappal nem kompatibilis ram. nagyon sok minden okozhatja.
Viszont a egyik posztodban leírtad a képtörés problémáját, a másikban meg laggokra panaszkodsz. Nem tudom eldönteni akkor mi is a bajod :D de az biztos hogy 15 monitort nem kell kicserélned :)

holnap kipróbálok egy-két dolgot az ipg-vel, és talán többet tudok mondani. Nekem is rémlik valami hogy pl. a cs 1.6-al voltak nagy akadások még régebben mikor próbáltam az igp-t.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9892) Pano válasza Ice&Lime (#9890) üzenetére


Pano
addikt

Windows 10 esetén menj be a gépház -> játékok alá és minden rögzítést, játéksávot kapcsolj ki (Xbox appból meg jelentkezz ki, ha be vagy).
Hallottam, hogy némely esetben okozott hasonló problémákat ez, érthetetlen módon.
Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#9893) Ice&Lime válasza Cyberboy42 (#9891) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kiprobaltam egy masik fajta ram parossal is, ugyan az a helyzet.

A problema mindketto egyszerre, mikrolaggolas keptoressel egyutt.

#9892 Pano: mindrn ilyesmi kikapcsolva, de nem hasznalt.

(#9894) laychi válasza Ice&Lime (#9893) üzenetére


laychi
veterán

Próbáltál régebbi drivert?

(#9895) Ice&Lime válasza laychi (#9894) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az asrock drivert es ketto inteles-uj es regebbi driverekkel is probaltam mar.

(#9896) Pano válasza Ice&Lime (#9895) üzenetére


Pano
addikt

Táp? Monitor kábel?
4 vagy 8 pines az alaplapi tápcsatid?
BIOS frissítés? BIOS gyári alapértékre állítás?
Windows 10 októberi frissítés van fenn (1809?), mert ott vannak inteles driver kompatibilitási problémák, vagy a 1803?
Ilyenkor már mindenre gondolni kell, arra is ami kizárható :)

[ Szerkesztve ]

(#9897) zzola


zzola
félisten

Stabil működés:

(#9898) Ice&Lime válasza Pano (#9896) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A tap egy seasonic focus 450 gold. Kabrl displayport de volt probalva hdmivel.
8pines.
Bios regebbivel is uez volt aztan tettem fel frissebbet szinten maradt a regiben.
Win10 1709 es 1803 probaltam.

A tapegyseggel kapcsolatban pedig ezt irtam az asrock topikban de nem valaszoltak ra:
Egy alaplap és tápegység kérdésem lenne, hogy kell-e illetve lehet-e valamit csinálni a bios-ban?
Alaplap: Tanusítványok: ErP/EuP ready (ErP/EuP ready power supply is required)
lap linkje
bios 1.30 van rajta. Mar 3.00.
Tápegység: Environmental Compliance: Energy Star, RoHS, WEEE, ErP Lot 6, REACH
Tápegység kézikönyve ezt írja: "this power supply complies with the newest ErP 2013 requirements. For proper system function please update your motherboard bios to the newest version and configure the bios in accorddance te ErP 2013 requirements - enable all Energy Savings functions for standby and normal operations and disable audio always-on."
Mit lehet vagy kellene ezzel kezdeni, ezzel az ErP-vel, az energy savings for standby and normal operations és disable audio always-on dologgal?
Mert egyik opció sincsen a bios-ban, legalábbis én nem találtam.
A másik, hogy a gépen van a lap usb portjára csatlakoztatva egy külső hdd, és amikor leállítom a windowst, lekapcsol a gép, viszont a külső hdd nem áll készenléti üzemmódba, hanem folyamatosan megy, mintha nem észlelte volna, hogy nem kell használatban lennie, így ki kell kapcsoljam a tápegységen a főkapcsolót, hogy a külső hdd leálljon.
Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#9899) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#9898) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bios defaultra megvolt es speed step disable is. De u az.

(#9900) Cyberboy42 válasza Ice&Lime (#9893) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Kipróbáltam az uhd630-al. semmi gond sem volt. hdmi kábelt használtam, legfőképp a 60hz miatt. és nem akadt a flatout2, amíg nem használtam élsimítást. Bírta tartani szépen 60 fps-el és vsync-el. Ugyanakkor élsimítás bekapcsolása már ilyen 40-50fps-re való bezuhanást okozott.
ahogy észrevettem intel driver-ben nem lehet force-olni a vsync-et, de ettől még működik.
Mi ez a konfig amit használsz? Mik a beállítások intel driver-be? az alaplap driverek fel vannak rakva rendesen?
Esetleg felraknál valamilyen monitorozó programot, és figyelnéd a paramétereket, hogy nem látsz-e összefüggést valahol...mondjuk cpu frekvenci váltáskor, vagy ilyesmi? talán az [Afterburner] a legegyszerűbb ami szépen grafikonba is tesz mindent.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.