Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) Rp526 válasza Rp526 (#72147) üzenetére


Rp526
aktív tag

74 és 75 kódok váltakoznak.. A 74 világos (74 random misfire cylinder 4), de 75-ös kód elméletileg az ötödik hengert jelentené, ami Jazz-nek nincs.. :D :Y
Átnézetem velük gyertyákat, gyertya-kábeleket.. remélhetőleg csak ennyi, és nem gyújáts elosztó vagy injektor. Neten ezeket írták legtöbbször.

(#72152) tboldi válasza Rp526 (#72151) üzenetére


tboldi
nagyúr

8 gyertya van. ;)

(#72153) Rp526 válasza tboldi (#72152) üzenetére


Rp526
aktív tag

Áhh.. jogos.:C

(#72154) D55 válasza Micsurin (#72150) üzenetére


D55
aktív tag

Nem tudom az angoloknál mi volt a helyzet, de nálam a japán sedannal volt pl. Takata visszahívás...
Hirtelen annyit találtam azért, hogy az 5 ajtósoknál a FL utániak elvileg ugyanúgy érintettek voltak. Ha esetleg volt visszahívás a tiédre is és még nem vitték vissza az autót, akkor elviekben ezt ingyen köteles bármelyik márkaszerviz elvégezni és ugye pont a patronok cseréjéről van szó gyakorlatilag. De fordítva is érdekes lehet, ha pl. járt visszahíváson, kapott új patronokat, majd röviddel utána azok közül dobott hibát valamelyik. Nem tudom mik erre a garanciális keretek, de lehet megéri utánajárni ha még eddig nem indultál el ezen a vonalon.

(#72155) Qru válasza Micsurin (#72150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A légzsáknak külön vezérlője van, ezek a házi OBD-s kütyük csak a motorvezérlővel tudnak kommunikálni. Szóval vmi komolyabb olvasó kell hozzá.

Takata visszahívást csekkold amit D55 ír! A Honda oldalán is meg tudod nézni: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72156) zolynet


zolynet
addikt

Merry Xmas & HNY!

Life is too short to stay stock!

(#72157) Micsurin


Micsurin
nagyúr

R16 205/55 elfér gen7 EP1 alatt?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72158) Qru válasza zolynet (#72156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Boldog karácsonyt!

#nincsbennetarcsi

(#72159) tboy93 válasza Micsurin (#72157) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem az a valtomeret. Elvileg elfer, de ha ultetni is akarod akkor nem biztos hogy jo lesz. Illetve az ora csalni fog.

(#72160) tboy93 válasza Qru (#72158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked is :R

(#72161) Micsurin válasza tboy93 (#72159) üzenetére


Micsurin
nagyúr

195-ösben kb semmi nincs rá ~40/db alatt 4évszakosból, 205-ösből meg ott a 4S2 ~28/db-ért.

FL-nek eleve a 205/55/16 a gyárija, a dobjárat mérete meg adott, nem lesz azzal gond. Face csoport szerint még a 40/40 is alá mehet egyszer ha szeretném és veszélyes se lesz a hasa. :K

--
[link] (195/65/15 vs 205/55/16) az a -0.5% nem hiszem, hogy annyit befolyásolna, az már kb az alul fújás vagy a túlfújás okán is előkerülhet mint difi.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72162) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tud esetleg segíteni abban hogy honda ufo civic hátsó világítása ( kb a rendszám tábla felett található ) hogyan cserélhető ki illetve milyen tipusú izzó kell bele ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72163) rwu


rwu
tag

Sziasztok.
Olajcsere érett lett az autó. Ti milyen olajat raknátok egy 2007es 1.6os civic sedanba, ami 380e felett jár? Előző 5w30 volt (nem emlékszem milyen márka), de gondolkodom 0w20on ( lehet hülyeség, de egy picit átmosná vajon?). Szerintetek?
Valamint váltóolajcserén gondolkodom, erre valaki tud valamilyen infot adni? Nem találok semmit erről.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
rw

S22U*hondacivic*

(#72164) saen válasza rwu (#72163) üzenetére


saen
veterán

Olyat tennék bele ami elő van írva, ez gondolom a 0w20.

(#72165) rwu válasza saen (#72164) üzenetére


rwu
tag

Könyv szerint 0w20 és 10w40 között.
Csak a km miatt kérdem, van e értelme 0w20. Meg persze olajból is mi a "divat" :)

S22U*hondacivic*

(#72166) Qru válasza rwu (#72165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Raprobalhatsz a 0w20-ra. Markabol Shell, Motul, LM jo valasztas. De pl a Total is jo es nem draga. Ha csucs olaj kell akkor pl Ravenol.

#nincsbennetarcsi

(#72167) tboy93 válasza rwu (#72163) üzenetére


tboy93
nagyúr

en 0w20-at raknek bele

(#72168) Winner_hun válasza Winner_hun (#71414) üzenetére


Winner_hun
félisten

24-én 340 000 km

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72169) sherlock82 válasza Winner_hun (#72168) üzenetére


sherlock82
senior tag

Gratulálok, szép teljesítmény. :C

Milyen kocsiban van ez ha nem titok ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72170) Winner_hun válasza sherlock82 (#72169) üzenetére


Winner_hun
félisten

'98 Honda Civic 1.6 VTi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72171) Micsurin


Micsurin
nagyúr

1.2-es GD Jazzben az FL és NFL műszerfal vajon csereszabatos? Csak arról jutott eszünkbe, hogy a gányolt óra helyére ugye a cickányba is az FL Sport fehér piros csoportja került és sokkal esztétikusabb. Ahogy a Jazz esetében is messze gusztusosabb a fiatalabb csoport.

---

SRS övfeszítő miatt ég, lehetséges, hogy csak a dzsuvás övek az okozók és nem jól mennek a helyükre? Vagy nem úszom meg és patron csere... ha már megyek megint Dunaharasztira a Gen7 csoport kedvenc bontósához akkor már lehet egy fullos Sport toldat szettel térek haza. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72172) [w] válasza Micsurin (#72171) üzenetére


[w]
őstag

ejj-ejj, akkor semmit nem sikerült a kereskedővel lenyeletni? :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72173) Micsurin válasza [w] (#72172) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nagyon arra játsszanak, hogy menjünk ügyvédes témára mivel azóta le is tiltották a számom, apáméról elértük őket de nagy alku itt nem lesz. Az a baj az autó meg nem ér annyit hibátlanul sem, hogy megérje leállni + addig meg se lehet ugye csináltatni. :W

Szóval elengedtem és nyakamba szedtem, gyújtást végig citeráztam és 4 gyertya + 2 trafó, olajat úgy néz ki a PCV pucolás közel megszűntette (megint mozdult a nívó, hogy pályáztunk... szóval kiderül újabb 1000 múlva.)

A légzsák témához meg kellett egy SRS képes olvasó.

---

Végülis nyakon maradós mert eladni nem éri meg (őszintén megtetszett annyira, hogy ha eladnám is egy EP1 vagy EP2-öt néznék), plusz szülök mint mindig óriási arcok és szülnapra beköszönt egy blokk kéz alól miután egy márkab*zi felájánlott egy 177k-t futott blokkon beszerzési áron ismert előéletű osztrák kocsikból papírosan. Erősen azon agyalunk ha lesz olaj fogyi ha nem, megérné belógattatni Imivel azt a blokkot mert jelentősen kevesebbet futott mint az enyém. (177k vs 249k)

Nyáron a kétküszöböt és két ívet elviszem preventive ha kell akkor nézzék meg + alváz és üregvédelem aztán a következő 4-5 évet remélem kihúzza. Még mindig az a cél, hogy én most végzek Ő még ~3,5 ha nem csúszik aztán irány eggyel balrább osztrákokhoz, két mérnökinfó csak jó lesz ott valamire. (fullstackweb/beágy dev valamint datascientist ):K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72174) [w] válasza Micsurin (#72173) üzenetére


[w]
őstag

jó, hát úgy könnyű pénztemetőt fenntartani, hogy közben nyomdája is van az embernek :DDD

viccen kívül ez a baj, hogy annyira költséges és időigényes utánamenni az ilyen alakoknak, hogy az ember inkább elengedi, ők meg erre alapozva és kihasználva a jogi lehetőségeket vígan elélnek... csakhogy nem mindenki tehetné meg, hogy annyiban hagyja, mégis, ők is rákényszerülnek
amúgy jól mondod, aki teheti menjen élhetőbb helyre, nem szabad itt leragadni!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72175) sherlock82 válasza Winner_hun (#72170) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, bízom benne sokáig fog téged szolgálni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72176) Micsurin válasza [w] (#72174) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hidd el nem papamama hitelből lett ez a csoda, bár abból lett volna akkor nem 35-38 órázok nappali mérnökinfó mellett multinál. Nagy élmény, mikor lecsukod a cégest 17:00-18:00 fele és nyitod a szakdoga kódot. :DDD

Jogiútba beleállni emiatt az autó miatt igen látható összeg lett volna a várható kártérítéshez képest ha véletlen bebukjuk, mert esetleg a telepesnepper talál valami jogi alagutat szintén ügyvéd segítségével... Megfutottuk ügyvédúrral a kalkulációt (cirka 8k volt a beszélgetés telefonon :(( :)) ) és ha nyerünk is ami azért talán nem lenne kérdés (de ismerjük a magyar bürokráciát...) az idő és energia ami elmegy nem fedezi az esetleges autóvételárat amit legjobb esetben visszanyerünk.
(Közben meg lehet tippelni a ház előtt állva milyen állapotban maradna fenn ~2-3 év múlva szinte nem használva max csak lemosva az autó csillaggarázsban...)

Ráültem a vonatra, ez van ha erről az oldaláról nézem sem lesz jobb a sztori csak a saját életkedvem veszem el. 80k volt a blokk azért bőven nem nyomda csak az elmúlt egy másfél évben mióta szoftver múltinál vagyok kicsit nehéz meglepni mert általában ami kell azt behúzom most meg láttak alkalmat tényleg kisegíteni a kölköt a gödörből. :B

De ha már matek, csúnya lesz:
Eddig beletoltam a vételen felül ~300-at ha a gumikat nézem ha nem nézem akkor 150-et.:DDD Úgy számolok a két küszöb két ív lesz kb 400-450k fújva. (Worstcase sceneario, hogy az ívek cserések a küszöbök meg csak kívül szépek de belülről esetleg már elindultak.) Imi saccra megint egy 300 mivel csak a vezérléscsere és az időszakos szerviz lett volna 200 (olaj, váltóolaj, hűtőfolyadék, fékfolyadék, szelephézag tratalatratala) így gondolom nem erős gondolat hasracsapva egy 100-at rákalkulálni a motor cserére.

Akkor ottartunk, hogy a ~880k-s Civic olyan plusz ~800-900k-ban lesz mindennel együtt. Őszintén az alapvetően jóállapotú CB500-am után amit 600-ért vettem fogcsikorgatva és az utóbbi két év során szintén 600-ért újítottam fel patikára már nem tud meglepni a dolog. Azért dolgozok, hogy legyen arra amit élvezek. Nem bántam volna ha egy izgalmasabb autóra szalad el a lóvé de így is lesz valami amiről tudom, hogy rendben van és elmerünk vele indulni akár párommal ketten külföldre is, még ha csak egy kis lesajnált 1.4-es is. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72177) Qru válasza Micsurin (#72176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a hasznaltauto vasarlas mindig lutri de jo kis tanulopenz volt.

#nincsbennetarcsi

(#72178) tboy93 válasza Micsurin (#72176) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ebben csak az a durva, hogy szintén 1.4-es 7gen civicem 2014-ben 760e Ft-ért vettem. 10 éve :DDD

(#72179) Micsurin válasza Qru (#72177) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az biztos, innentől viszont legalább megtanultuk a leckét...

tboy ha leírnám az okát akkor lehet a mérges alza manónk akarom mondani Piccolo adna egy pár napot érte még ha nem is szeretne. :DDD

---
Viszont nem feszítő lesz ez hanem szalagkábel a kormányban, rendesen kiolvasva látszik. Vicces mert motorkódot olvas de ABS - SRS etc-hez az 1.6-osra kell állítsam és akkor olvassa gond nélkül. ... még lamda etc is van élőadaton. 18k-t nagyon megért ez a cucc. :DDD

Kérdés honnan szerzek szalagkábelt, remélem nem kormány csere. Volt tervben egyszer EP2 Sport kormány de nem most. :W

Ha már nagyon unalmas és off a HogyanCoptukBeAKavicsosNepper és HogyanÁllunkTalpra c. sorozat 4. évada ér jelezni és megtartom a fejleményeket a discordunkra. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72180) Qru válasza Micsurin (#72179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy sokkal magasabb arsavban is bele lehet nyulni a szoszba. Szoval meg az ar sem garancia... :D

#nincsbennetarcsi

(#72181) Pfiucska válasza tboy93 (#72178) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Es innen nezve, 650-ert olcson adtuk tovabb ‘22-ben :P

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#72182) Biqci


Biqci
aktív tag


Alakul... Ma reggeli eredmény... :D
Eddig gyakorlatilag hibamentesen... Kopp-kopp-kopp... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72183) Qru válasza Biqci (#72182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#72184) dgyuri0123 válasza Biqci (#72182) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt hogy kell nézni?
6
5
8l/100km kb. a fogyi? Vagy mi a lényeg? :D

"csak a zene van"

(#72185) Biqci válasza dgyuri0123 (#72184) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, nem a fogyasztás, hanem 280k km van benne, egy hibrid CR-Z az alany és eddig jól teljesített. 2 és fél éve van nálam, eddig a két fényszóró izzót kellett cserélni. Na ok, volt egy vadmalac gázolásom, de ez nem az autó hibája. A fogyasztás itt pillanatnyi fogyasztás persze, kb 3l, országúton, óvatosan... Persze lemegy 15+ is, ha bántja az ember... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72186) Biqci


Biqci
aktív tag

Itt az utolsó 3 etap fogyasztása a hőmérséklet mellett. A legalsó 2, hegynek felfelé és kicsit kenve, az 1 vissza, hazáig...

Itt viszont a nyári átlagom...

Qru: :R

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72187) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#72184) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, vagy úgy.... :D Örömteli, hogy ennyi futás után is hibamentes. Én meg itt rinyálok 17e km után, hogy meddig bírja majd az akku, meg úgy az egész hóbelevanc (Jazz eHev)... ezek szerint nem kell agyonaggódnom magam. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72188) Biqci válasza dgyuri0123 (#72187) üzenetére


Biqci
aktív tag

Szerintem ha hibrid, akkor az akku amortizációt annyira nem kell túltolni, de egy full elektromosnál azért másabb... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72189) dgyuri0123 válasza Biqci (#72188) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, hibrid, csak ugye ez "kizárólag" villannyal hajt. Ha kampó az aksinak, akkor megáll és annyi. Lágy hibridnél meg annyi történik, hogy kicsivel megnő a fogyasztás és némileg kevesebb lesz a nyomaték, de kb. ennyi. Én meg vehetek 1-2 millióért aksit.... :F
Mondjuk ezen korábban kellettt volna lamentálni, nem mikor már megvan. :DDD
Bízom a Honda mérnökeiben, hogy legalább Prius tatósságot elér a Jazz ehev is és akkor nem leszek túl nagy slamasztikában. De legközelebb lágy hibridet veszek, mert az "megnyugtatóbb" technika az én "meglátásom" szerint...ha addigra egyáltalán lesz még olyan, hogy lágy hibrid.

"csak a zene van"

(#72190) Biqci válasza dgyuri0123 (#72189) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja értem. Na ez azért másabb. Nekem csak rásegít a villany, olyan 1500-tól ott van majdnem az összes nyomaték, nem az önindító, hanem a villanymotor indítja be a motort, nameg menet közben ha kell, akkor rásegít. Igazából észre sem venni, ha csökken az akkumulátor kapacitása, max ha vereti az ember. De normál körülmények között mindig van szufla a nagy aksiban...
Szerintem nem lesz ott gond, bízok a japánokban, inkább mint a Vag csoportban, vagy a Psa-ról ne is beszéljünk... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72191) dgyuri0123 válasza Biqci (#72190) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Neked egy aksid van? Vagy abban is kettő van? Ez nekem valahogy kimaradt.

"csak a zene van"

(#72192) Qru válasza dgyuri0123 (#72191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ketto van benne egy kisfeszultsegu es egy nagy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72193) dgyuri0123 válasza Qru (#72192) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, igaz, megvan... láttam is egy "hogyan cseréld" videót youtubon róla. Hogy is felejthettem el?
Bár ez az akku hűtőventilátorának a tisztításáról szólt, nem az aksi cseréjéről, de ahhoz is szét kellett bombázni a fél autót. Lényeg, akkucseréről még nem nagyon hallottam/láttam semmit, ami jó. :)

"csak a zene van"

(#72194) Biqci válasza dgyuri0123 (#72191) üzenetére


Biqci
aktív tag

Pontosan, ahogy Qru mondja. Ami még a szerencse, hogy a 12V-os kis akksi is egy totál alap akksi, nem a drágább hibrid agm... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72195) Qru válasza dgyuri0123 (#72193) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehezen hozzaferhetoek. Civic hybird-ben lattam nagy fesz akksi cseret. Ahhoz is szet kellett.bombazni rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#72196) dgyuri0123 válasza Biqci (#72194) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam is alap a 12v-os aksi. Szerencsére.. :) Mondjuk nem a "zsebtelep" méretű aksi van benne, hanem "normál" amperórás.

Qru : Isten mentsen egy ilyen akciótól.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72197) Biqci válasza dgyuri0123 (#72196) üzenetére


Biqci
aktív tag

Igen, nekem is olyan 30Ah körüli. Nem nagy az igaz, de a célnak megfelelő... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72198) Qru válasza dgyuri0123 (#72196) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hany Ah-s?

#nincsbennetarcsi

(#72199) dgyuri0123 válasza Biqci (#72197) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az igaz hogy elég a 30 Ah, mert egyik előző Jazzemben 28 volt és az is simán birta 6 évig.

Qru: Ahogy emlékszem, 45 Ah-s.

"csak a zene van"

(#72200) Qru válasza dgyuri0123 (#72199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt. :K

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.