Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok,

A segítségetekre és a véleményetekre vagyok kíváncsi!

Gyári HONDA MTF-3 váltóolajat rendeltem váltóolaj cseréhez (5 fokozatú kézi váltó), helyette gyári HONDA DPS-F (Dual Pump Fluid) olajat kaptam. Úgy tudom, hogy ez differenciálmű olaj
Használhatom ezt a típust a váltóműhöz? Vagy inkább ragaszkodjak a termék cseréjéhez azaz MTF-3 -hoz, amit rendeltem?
Lehet probléma, ha a DSP-F diff.olajat használom a váltóban?

Köszönöm szépen a szakértő válaszaitokat és a segítséget!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72702) slett27


slett27
addikt

[link] Elvileg 2 óra alatt megvan a vezérléscsere. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72703) szabonagyur válasza slett27 (#72702) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért a legtöbb szerviz standard óradíjakat számláz ki, nem biztos, hogy annyira típus szakértők akár, hogy ezt tényleg 2 óra alatt megcsinálják.

Továbbra is azt tudom javasolni, hogy kérj több ajánlatot és amelyik szimpatikus azt fogadd el, ha nem tudod magad megcsinálni lényegtelen szerintem, hogy nettó 2 óra alatt is meg lehet csinálni valamit vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72704) [w] válasza szabonagyur (#72703) üzenetére


[w]
őstag

én amatőr vagyok így a videón 5 perces olajcserét is fél órára húztam, úgyhogy kifejezetten irigylem, amiért a 2 órásra vágott felvétel alapján ilyen profin belőtte az időigényt

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72705) szabonagyur válasza [w] (#72704) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez általában ilyen, ezért vannak a standard idők meghatározva, mivel még közbe is jöhet 1000+1 dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72706) Qru válasza Potzee (#72701) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cseréltesd, a váltóba MTF-3 kell. :K

#nincsbennetarcsi

(#72707) slett27 válasza szabonagyur (#72703) üzenetére


slett27
addikt

Igazad lehet, de akkor is sokallom a 160e Ft-os vezérléscserét. Nyilván utánajárok. Bele sem gondolok egy láncos vezérlés egy "tisztességes" autóban mennyi lehet ? Vagy egy X genes Civic-ben pl. :U Lehet buszbérletet kellene inkább vennem.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72708) szabonagyur válasza slett27 (#72707) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az autózás drága dolog :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72709) Potzee válasza Qru (#72706) üzenetére


Potzee
addikt

Köszönöm szépen!!! :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72710) slett27


slett27
addikt

Abban kérném még a segítségetek, hogy gyertyából milyet kell tenni Civic-be ? NGK-t szeretnék, de az ár 1.200,- -tól skálázódik ~7.000,- - 8.000,- -ig. :F És mindegyik NGK.
D14A a motorkód.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72711) Micsurin válasza slett27 (#72710) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mert lesz ~1200-ért réz elektródás, aztán platinum aztán iridium stb stb.
Sima egyszerű platina elektródást tennék bele és szevasz. Saccra 2-3k/db.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72712) Qru válasza slett27 (#72710) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a gyárija: [link]

#nincsbennetarcsi

(#72713) slett27


slett27
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72714) NoLF válasza slett27 (#72707) üzenetére


NoLF
addikt

Azert jellemzoen az ilyesmiken autovasarlas elott gondolkodik el az ember :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#72715) slett27 válasza NoLF (#72714) üzenetére


slett27
addikt

Az a baj hogy leragadtam a Covid előtti időszakban amikor 70-ből megvolt egy szíjas vezérlés csere. Azóta 3x-ra nőttek az árak. :(

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72716) Micsurin válasza slett27 (#72715) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen... azóta volt egy kisebb recesszió, összerugtuk a port kb a közép-európai régió 80%-ával, valamint világverő inflációt kreáltunk részben hála az orosz fixáras akarom mondani aranyáras gáznak. Jelenleg mellbevágóan fájó minden költség ami járműhöz köthető.

Anno az 1.7-es Astra J-n emlékszem a cég 110-et fizetett márkaszervíznek a vezérlés cserére, én most fogok a H-n 170-et pumpával és hosszbordással valamint full görgő szettel és BC visszatanítással ha nem kell cseréljük az olajpumpa kereket ha kell akkor saccra 180-190. :D Ez van, de attól még az ember mosolya nem őszinte. :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72717) tboldi válasza Micsurin (#72716) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én tavaly nyáron 212-t fizettem az 1.4 T-Jet MiTóra, a komplett vezcserén felül fékfolyadék és 2 stabpálca volt, meg egy klíma nyomáspróba.

(#72718) NoLF válasza slett27 (#72715) üzenetére


NoLF
addikt

most egy olajcsere 70 körül van :D
szomorú, de ez ilyen, ezért is kell átgondolni, megéri-e.

én ma vittem off autót olajcserére, 70 körül mondták hogy lesz, de azóta kiderült pár apróság a futóműben gy már 200nál járunk :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#72719) dgyuri0123 válasza tboldi (#72717) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jazz e-heven kalaptartóhoz műanyag tartóelemeket cseréltek, mert zörgött.
Kérdeztem, mennyi lenne fizetősben mondjuk egy kalaptartó (tudjátok, a préselt filc). 260e volt a válasz. Mondjuk 30 ezret nem ér, nem hogy 260 ezret. Megőrült ez a világ... :U
Ja és a kalaptartó "üresen" ennyi. A műanyagelemek még további 20-30e gondolom.

"csak a zene van"

(#72720) Saccco válasza Micsurin (#72716) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rám? Mi rám? ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72721) slett27 válasza NoLF (#72718) üzenetére


slett27
addikt

Szummázva maradjon itt ez a mém, remélem Qru megbocsájtja aztán visszatérek a Hondás témához. :)

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72722) Headless válasza dgyuri0123 (#72719) üzenetére


Headless
őstag

Kínai piacról rendeltem nemrég kalaptartó rolót 80 usd-ért :) GE jazzhez, utálom ezeket a felnyílókat. Kíváncsi vagyok mennyire lesz plug&play :))

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#72723) buca84 válasza Headless (#72722) üzenetére


buca84
őstag

megosztod a linket? köszi!

(#72724) Biqci


Biqci
aktív tag

Urak!
Fl előtti 8.gen Civic 1,8 200k körüli futással mennyire bevállalható? Német piac, tehát van több első, max második tulajdonostól, szerviz könyv és olyan 3700-4000€ vételár a sarok pontok. Ja, TypeS, tehát 3 ajtósok...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72725) Ramius


Ramius
őstag

Sziasztok!

97-es D14A4-hez keresek bontott, vagy új utángyártott gyújtáselosztót. Köszi!

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#72726) Qru válasza Ramius (#72725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bontokban nezted mar? Vagy Zsemito?

#nincsbennetarcsi

(#72727) Ramius


Ramius
őstag

Még offline sehol sem érdeklődtem. Szerelőm mondta, hogy az utángyártott hiánycikk, az új többe kerül mint amit ér az autó. Csak besegítek neki keresni.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#72728) slett27 válasza Ramius (#72727) üzenetére


slett27
addikt

[link] Erről lenne szó ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72729) Ramius válasza slett27 (#72728) üzenetére


Ramius
őstag

1.4-hez kell. Nem tudom van-e amúgy különbség köztük.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#72730) slett27 válasza Ramius (#72729) üzenetére


slett27
addikt

[link] Szerintem egy telefont megér. Azért ez mégsem vészes.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72731) Headless


Headless
őstag

Sziasztok van egy idegesítő problémám, honda jazz GE-n a csomagtérajtó csak akkor záródik be ha csapom/vagy végig vezetem az ajtót és határozottan csukom be.

Első diagnosztika alapján a nyitó az nem ragad be, de be is olajoztam egy picit, majd átmozgattam változatlan eredmény.

Van bármi egyszerű mielőtt keresek egy másik zárszekezetet?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#72732) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!

Ovi-mobilt keresek, és úgy gondoltam egy Jazz pont megfelelő lenne.
2012 környéki modellek férnek bele a büdzsébe (Angliában élek, ezek olyan 5000 font környékén vannak) Szívóbenzines, automata, kb ennyi a kitétel. Esetleg klíma jó lenne.
Van olyan motor ami ajánlott/kerülendő, illetve átlagos babakocsi befér a csomagtartóba?

Az autó egyszerre nem hiszem, hogy fog menni többet, mint 10 km. :)
Esetleg dízel? Tudom erre a távolságra butaság, viszont lófütty lenne rá az adó, majdnem tizede, mint a benzinesnek. Néha max megjáratnám hosszabb távon autópályán.

(#72733) AxBattler válasza jookomak (#72732) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra figyelj, hogy az utomata váltó ne az iShiftes robotizált izé (vagymi) legyen, hanem a 2012 körül visszahozott CVT.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#72734) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok,

Honda Jazz gd 2008 1.2 autóhoz, honnét tudnék a legkedvezobb áron katalizatort rendelni, illetve pesten hol lenne érdemes beszereltetni?

Köszi előre is.

(#72735) yodamester10


yodamester10
őstag

Sziasztok!
Kicsit visszatérek pár kérdés erejéig.
Egy ismerősöm autó vásárláson gondolkozik és én a Jazz-t ajánlottam neki.60 év körül jár nem egy versenyző típus :D
Mivel ez itt van helyben el is ment megnézni,elvihette a szerelőjéhez aki 200 mikron festék réteget mért nem tudom jó-e,és enyhén rozsdásodik az alja.A szerelő állítólag nem ajánlja amúgy fékbetét cserén kívül minden klassz az autón.Külföldi egy tulajos autó volt most Magyar egy tulajos csak kicsi ezért eladják.Van ezeknek a 2012-es évjáratúaknak valami hibája stb?Köszi a választ.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72737) Rp526


Rp526
aktív tag

Sziasztok! A civic úgy döntött az egyik motorháztető lecsukáskor ledobja magáról a front logót. Két ilyen kis pöcökkel van ahogy látom felfogatva és vmi csumíz ragasztóval volt benyomva. Mivel tennétek vissza? Gondoltam, h sima FBS.. de az nem túl szerelhető. Valami szilikonos ragasztó? Köszi!

(#72738) Qru válasza yodamester10 (#72735) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tanksapkánál nagyon hajlamos rohadni. Ha az alja rohad az nem túl bíztató... Ajtók éle ami még problémás szokott lenni meg a sárvédőív.

Ajtó határoló tud kikopni (olcsón cserélhető), meg a kesztyűtartó zártörés is sokszor gond. A klímakompi is hajlamos beállni ha nem megy a klmía vagy fura hangja van akkor el kell engedni vagy alkudni egy merészet.

A szelephézagot rendszeresen kell ellenőrizni és állítani vétel után érdemes ránézni. EGR kevésbé problémás ebben már mint a GD-ben de arra is érdemes egy pillantást vetni vétel után. Ha nem volt cserélve a fékfolyadék az ABS kocka ebben is be tud halni mint a Swifteknél.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72739) yodamester10 válasza Qru (#72738) üzenetére


yodamester10
őstag

2012 évjárattal is ennyi nyüg lehet?

(#72740) Qru válasza yodamester10 (#72739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen hiába FL-es (2011-ben jött a FL). Csak az eleje/hátulja kapott ráncfelvarrást meg a futómű lett lágyabbra hangolva. Érdemi dolog nem változott. Igazából a rozsda meg a klímakompi ami költségesebb. Az ABS kocka csak akkor hal be ha sosem cseréltek benne fékolajat.

A többi meg inkább karbantartási kérdés (EGR, szelephézag állítás (azt 120 ezrenként kell).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72741) Dani3457


Dani3457
tag

Sziasztok !

van nekem egy 2001 kis honda civicem rádióval problémázok, a képen látható problémát szeretném megoldani a legegyszerűbben , voltam már autós bolt de nem tudtak adni átalakító :F [kép] [kép]

Válaszokat Köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#72742) Micsurin válasza Dani3457 (#72741) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Milyen autós bolt az? :B
Civic (gen7) és Jazz (GD) is pepitában ez a csatlakozó, sima egyszerű ISO átalakító kell neked: [link]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72743) Dani3457 válasza Micsurin (#72742) üzenetére


Dani3457
tag

Ohh … nagyon köszi :D jah egyébként polus center mellett van egy kis autós bolt de az eladó leközölte nem ért hozzá … aztán nem is erőltettem tovább a beszélgetést :R viszont neked ezer hála .

(#72744) yodamester10 válasza Qru (#72740) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi!
Most próbálom őket a 3 millás csoport felé terelni ott már láttam 2014-es 83 ezer kilométerrel is.Amúgy a Jazz láncos?

(#72745) Qru válasza yodamester10 (#72744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen (és nem TSI szintű ;] ). Nincs vele gond még nagyon magas futás esetén sem.

#nincsbennetarcsi

(#72746) slett27


slett27
addikt

1000km/1l olajfogyasztás 1998-as 1.4 iS Civicnél mennyire reális 268e km-nél ? De úgy is több van benne ki tudja. :) 5W40-es Valvoline volt hirtelen "kéznél".
Lehet egy Eneos-t nem enne meg ? Vagy ez normális ? Olvastam a fórumon már mindent.
Ez a része az autózásnak megérdemel egy külön vallást. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72747) slett27


slett27
addikt

Ugye 10W40 annyiban különbözik hogy a hideg viszkozitása magasabb vagyis télen jobban dermed ha jól olvastam. Viszont más az adalékolása mivel félszintetikus csak. Minden szerelő mást mond a használatára. :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72748) Qru válasza slett27 (#72746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a gyari hatarertek, ez akkor mar motorfelujitas eselyes. 10W40 vastag, meglehet probalni de az csak tuneti kezeles.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72749) slett27 válasza Qru (#72748) üzenetére


slett27
addikt

Értelek. Ez mit jelenthet konkrétan ? Porszáraz a motor. Akkor szelepszár szimering csere, gyűrű esetleg hengerfal felmarása is ? Három gyűrű van itt is igaz ? Kompresszió, olajlehúzó és ...... nem tudom. :D Ez mennyibe fájhat tól-ig ? Ki kell szedni hozzá a motort ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72750) Qru válasza slett27 (#72749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valoszinuleg a lehuzogyuru de szet kell szedni es belenezni. Nem erdemes foglalkozni vele mert tobb szazezres moka.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.