Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Ha már az aksiról van szó, megkérdezném, hogy mit jelent a leirásban ez a sor:
Kapacitás/Típus: 56AH(5)/70AH(20)

Ez azt jelenti, hogy az 56AH vagy 70AH érték közötti akkumulátor kell?
Illetve mit jelent az 5-ös zárójelben?

Ez első kérdésre gondolom igen a válasz, de másodikra nincs tippem :D

Rákerestem az árakra és ami jelenleg most benne van (Bosch) az árából itélve elég gagyi lehet. Melyiket márkát érdemes venni? Sajnos a leirásban nincs benne, hogy melyik márka volt benne gyárilag. :R

Visszakerestem és úgy látom a Rocket -et érdemes, ha nem akkor légyszi jelezzétek :)

[ Szerkesztve ]

(#72202) Qru válasza ilyen_85 (#72201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rocket igen.

A zarojelet passzolom de 70-es max ami meretugyileg belefer az akkutalcaba.

#nincsbennetarcsi

(#72203) ilyen_85 válasza Qru (#72202) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm :R

(#72204) Gömbike válasza ilyen_85 (#72201) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én ezt az akksit [link] tettem a 2.0 Accordba, ez a gyárija is. Itt vettem [link]

Biztos van a Te méretedben is, nem ökör áron.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#72205) ilyen_85 válasza Gömbike (#72204) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm neked is, a gyártó honlapján a VIN alapján ez kell bele, mivel van benne start - stop rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#72206) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ablak remegésre tippek?
Mondjuk úgy, hogy a JBL Stage2 komponens szett előre hátra + az S620-as fej nem segített az amúgy is rezonáló 7gen ablakokon. :DDD :DDD

Megy majd a szigetelő lapka ajtóba gondoltam ha van valami jó ötlet akkor arra is ránézek.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72207) tboy93 válasza Micsurin (#72206) üzenetére


tboy93
nagyúr

Keress vissza a posztjaimra. Nekem atomjaira volt szedve a 7gen, 3 erositom volt bent egyszerre, epitett ajtopanelek stb. Soha nem lett jo :D Ha megoldod a rezgest egy helyen, elojon mashol. Total kuss sose lett.

(#72208) Avicularia


Avicularia
veterán

Ilyen kellemes időben nem igazán van EV mód, ami meg is látszik a fogyasztáson. Hiába, a fizikát nem lehet megszexualizálni.
Ez egy 50 km-es út volt, 70-80-as tempóban, minden csúszik mint a jégpálya :(

(#72209) dgyuri0123 válasza Avicularia (#72208) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nem is látszik igazán a hatékonyság, azért dolgozik az rendesen a háttérben. Nekem is volt 6.1 az átlagom -5 -7 fok körüli hőmérséklet és bekapcsolt utastér fűtés mellett. Ha nem lett volna EV, akkor tuti a 9l környéki városi fogyasztás rövidtávon....télen. Előző Jazzeim 6.5-nél lejjebb sose mentek városban (nyáron). Ez meg simán 4l alatt tartható (szintén nyáron). Lényeg, ha nem is áll le a motor, csak azért teszi, mert keringeti a hűtővizet, hogy legyen utastér fűtésed. Ehhez elég neki egy alapjárathoz közeli fordulat, ami mellett/közben akkumulátorról hajt. Saját tapasztalatom szerint.

Ha csak ülésfűtést használok, most sem megy 5l fölé a városi fogyasztás, de sajnos attól még hideg marad a fülkében...úgyhogy inkább fűtök. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72210) Qru válasza dgyuri0123 (#72209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A GD 1.2i is simán beveri ilyen hidegben csak rövid utakkal a 9-et.

#nincsbennetarcsi

(#72211) dgyuri0123 válasza Qru (#72210) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem ugye 1.4 GE és GK voltak a hibrid előtt. Szintén ugyanez. Télen zabáltak szegénykéim, főleg rövig (4-5 km) városi utak mellett. 1.4 Corollám 10.7-11l volt ugyanekkor.... csak úgy mondom... :D

"csak a zene van"

(#72212) Aladdin válasza Avicularia (#72208) üzenetére


Aladdin
senior tag

Na, ez igen, rendes zenet hallgatsz :)

(#72213) Avicularia válasza dgyuri0123 (#72209) üzenetére


Avicularia
veterán

-18-ban fűteni kell, nincs mese.Kegyetlen hideg van, -99-óta ez a leghidegebb tél Svédországban. Nem is a legészakibb részen -43 fokot mértek valamelyik nap.
Ahhoz képest nem rossz a fogyasztás, de itt látszik, ha nem kapcsol le a motor mennyivel többet eszik. Csak egy 2.0-ás.Illetve ez nem rövidtáv volt.

(#72214) Avicularia válasza Aladdin (#72212) üzenetére


Avicularia
veterán

54 vagyok, a 80-as, 90-es évek ami bejön, akkor voltam fiatal :D

(#72215) Micsurin válasza tboy93 (#72207) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nincs az a remegés amit megfelelő mennyiségű m3-as szivaccsal ne lehetne minimalizálni. Azért még nem adom fel. Még láda se került be aztán már most remegünk kérem...:DD

Erősítő úton van még, egyenlőre a 4x16,5-es stage2-esek kerültek be meg magasak előre. Oda vettem zsemitóról új tükör háromszögeket amibe szépen sülyeszthetőek.

Azt nem tudom még láda legyen vagy elég nekem két ovális stage3-as mélyközép a kalapba. Nem akarom elveszteni a csomi méretét. :B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72216) Qru válasza dgyuri0123 (#72211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok rövid táv mellett télen nekem írt a BC már 10,2-t is. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#72217) tboldi válasza Micsurin (#72215) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bennem is felmerült, hogy kéne még egy kis mély a MiTóba, de nem akarnám megbontani a gyári rendszert, csak hozzácsatolni high levelen a hátsó hangszórókhoz. Itt is kicsi a csomi, úgyhogy ülés alattiban gondolkodom.

(#72218) Pfiucska válasza tboy93 (#72207) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Errol jut eszembe, van meg nehany 7gen csivics ajtopanel elfekvoben :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#72219) tboy93 válasza Micsurin (#72215) üzenetére


tboy93
nagyúr

Értsd úgy, hogy megcsinálod az ajtót, utána a B oszlop fog nyöszörögni. Ha azt is megcsinálod utána a tető. És mehetsz végig az egész autón :D

[ Szerkesztve ]

(#72220) tboy93 válasza Pfiucska (#72218) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondanám hogy add Micsu-nak, de sedan ajtópanel sztem nem lesz jó neki :) Pedig azok az épített Gulácsi panelok egyrészt k.rva jól néztek ki (igazi bőr), másrészt nagyon jól is funkcionáltak (kicsit felfele volt döntve a User felé).

[ Szerkesztve ]

(#72221) dgyuri0123 válasza Avicularia (#72213) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon durva lehet -18, főleg - 43 :O Nincs mese, ott fűteni kell. Tavaly megpróbáltam csak ülésfűtéssel kihúzni a városi telet, de nagyon szenvedős volt és a fogyasztásom sem lett sokkal kevesebb, mint 6l. Idén fűtök, le van tojva, mennyivel eszik többet. Bár most is csak 5.1-en áll a BC 1300 km városi menet után, igaz, nem volt igazán hideg még ezen a télen.

#72216Qru Egy időben sokat jártam (csúcsidőben) a rákosrendezőn át. Ott ugye nem ritka a 10-20 perces álldogálás. Na... ha ott járt a motor, míg vártam a vonatot, akkor simán 10l főlé mászott a BC (télen). Kénytelen voltam leállítani és az eleve hideg autóban fagyoskodni, mert szégyenteljes volt látni az irgalmatlanul magas fogyasztást. Hibridben is fagyogatok, mert az sem kímélős, ha helyben állva fűtök 20 percig, de legalább a hátsóm meleg. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72222) [w] válasza Qru (#72210) üzenetére


[w]
őstag

akkor azt mondod, hogy ha anyámhoz megyek a 2km úton normális, hogy 9,2-9,4 a fogyasztás és nem bírok 9 alá menni? :Y

én meg totális kétségbeesésben voltam, hogy teljes motorgenerál kell, mert már minden kokszos, meg fog halni a gépezet... :DDD

van olyan, hogy álló helyzetben lámpánál látni, ahogy szépen nő a fogyasztásjelző, mondjuk ez csak közvetlenül nullázás után, ha van benne KM akkor már szétfolyik az átlag, de ez akkor sem gazdaságos :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72223) BigBlackDog válasza [w] (#72222) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Saját tapasztalat alapján egy átlag benzines esetén, téli hidegben kell 5-10 km, mire beáll az olaj az üzemi 80-90 °C-ra. Ha modern a motor és kevesebb veszteséghő van, akkor több is. Ezek alapján a 2 km semmiség, annyi idő alatt bőven nem fog beállni az üzemi hőmérsékletre (ezáltal a fogyi sem lesz az ideális).

(#72224) Dan-szan válasza Aladdin (#72212) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Te jó ég miket ki nem szúrsz :)) , én is sokat hallgattam anno őket meg a hasonló zenéket, ezzel el is árulta magam, hogy nem vagyok már mai gyerek :)

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#72225) Micsurin válasza tboy93 (#72219) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egyébként is ki kell belezzem az egészet tekintve, hogy mindenütt futnak a kínai androidos csoda kábelei: mikrofon, tolató kamera, GPS antenna stb., amiket most csak kihúztam csatiig (amelyiket lehettet :((( ) vagy épp leblankoltam elkötöttem + végzártam és hagytam csokorba szedve a váltókar mögött.

Szóval adok neki egy esélyt, azért sedanban több darabból áll a kárpit ne felejtsük el valamint nekem technically a B oszlop is csak egy darab váz. :D

Nem csereszabatos a panel sajnos pedig sörrel borral mindig lehet alkudozni ilyenkor :O
Majd TypeR piros kárpitot akarok átalakítani haver segítségével + sportból átmenteni piros üléseket.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72226) tboy93 válasza Micsurin (#72225) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rövidebb a sedan ajtó. Amúgy 10 éve kb 40 ropi volt, akkor az egész soknak számított egy kis ajtó panel kiegészítésért.

[ Szerkesztve ]

(#72227) Micsurin válasza tboy93 (#72226) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ja mertem fogadni, ennek az olajkazánnak akkor az ajtaja, hogy a kombi J Astra sporttourer-ünk anno megirigyelte volna. :DDD Nem véletlen van mindkettőn tipikus odacsapási élsérülés felületi rozsdával ~5ft meg ~20ft-os méretben az élen. :(
Jöhetne valami naposabb idő azokat is konzerválni szeretném míg eljutok fényezőhöz.

tboy nem drága az ha azt veszed valakinek a kezéért fizetsz. A fejlesztő sem véletlen kap annyit amennyit az agyáért. :) Jó nem itthoni egy két céget figyelembe véve de na. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72228) Biqci válasza [w] (#72222) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az még nem is sok. Hajdanán az ovijárat úgy nézett ki, hogy 2,5km volt a kör, de ebben 2x meg kellett állni, először az ovi, utána a suli. Akkoriban egy MB C200 benzin-automata volt, olyan 20l/100km-re jött ki higed időben. De még egy 1,3-as miautónk Swift is 12 körül nyelt be... Nekem meg ugrált ki a szemem tankolásnál...:O :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72229) Qru válasza dgyuri0123 (#72221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd, a CO2 spórolás miatt a Skodában van kiegészítő fűtés ugyan de alapból ki van kapcsolva. Egy telet fagyoskodtam végig csak ülésfűtéssel, mire a második télen megtaláltam hol kell aktiválni a menüben. :DDD

Ismerem azt a részt, tesóm régen arrafelé lakott. Én inkább kerültem a Hungária felé, annyiszor beszívtam ott a 20+ perces dekkolást.

#nincsbennetarcsi

(#72230) Qru válasza [w] (#72222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, most nekem is 9 liter felett állt, kicsit kivittem az M0-ra és rögtön csökkent 1 literrel az érték.

#nincsbennetarcsi

(#72231) [w] válasza BigBlackDog (#72223) üzenetére


[w]
őstag

+ Qru, Biqci

na, szuper, lehet inkább gyalogolni fogok télen, az úgyis egészségesebb :DDD

köszönöm a tapasztalatokat, jó tudni, hogy elsősorban nem a vasnak van baja, bár ettől még tavasszal neki kell ugrani kitisztíttatni dolgokat, az EGR folyamatos hibaforrás :(((

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72232) dgyuri0123 válasza Qru (#72229) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó lenne ha Jazz-ben is lenne ilyen kiegészítő fűtés, de tudtommal nincs. :(((
Egy ideje én is kerülöm a sorompót és én is inkább araszolok a Hungária felé és onnan M3 irányába. Nem semmi menet egy átlagos hétköznap délutáni csúcsban. :D
Viszont már fűtök. Ott egye meg a fene, legalább melegben ülök.

"csak a zene van"

(#72233) Micsurin válasza dgyuri0123 (#72232) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Parkside Ventillátoros hősugárzó PKH 3000 A1
Előmelegíteni tökéletes otthon. :DDD
--

Az a vicc, hogy nem vicc árulnak ilyen retteneteket autüba is, anno Jazz előtt volt itthon egy csodálatos török piacos Albea. Megkotlott a fűtőszál hátul és apum vett ilyen jó kis kocogó műanyag kínai ablakmelegítős ventilátort hátra. Abból kész csoda, hogy nem lett zsanai égés...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72234) dgyuri0123 válasza Micsurin (#72233) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:D

De viccen kívül...elektromos autókban hőszivattyús a fűtés. Hibridbe miért nem lehet/ett ilyet rakni? Vagy legalább kiegészítőként egy kis hatásfokú kegészítő elektromos fútést. Nem tudom, Skodában pl. milyen van...

"csak a zene van"

(#72235) Qru válasza dgyuri0123 (#72232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos csak dízelekbe szokás rakni. Legalább rendelhető extraként elérhető lenne... Bár utólag be lehet kendácsolni vmi univerzálisat csak instant garivesztéssel jár.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72236) dgyuri0123 válasza Qru (#72235) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Annyit nem ér nekem. Inkább fűtök. :K Az a + 1 liter nem fog földhöz vágni.

"csak a zene van"

(#72237) Qru válasza dgyuri0123 (#72236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodában az utastérventinél van egy sima fűtőszál és ennyi. Bizonyos külső hőfok mellett kapcsolja csak be (meg nem mondom fejből mennyinél).

De a gyártótó igen, egyrészt a CO2 kvóta miatt másrészt meg mert akkor kb 1000 Ft-al többe lenne a gyártási költsége darabonként.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72238) sherlock82 válasza BigBlackDog (#72223) üzenetére


sherlock82
senior tag

Pontosan ahogy mondod.
Illetve az automataszivató sem kapcsol ki ennyi idő alatt. Tehát alacsonyabb fogyasztás kizárva.

Egyébként én első sorban autópályán használom a kocsit próbálok 110-120 tempót tartani (1800 cm ufó civic ) Így azért lehet kontrollálni a fogyasztás. Hideg kosiban meg eleve nem szeretnék üldögélni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72239) dgyuri0123 válasza Qru (#72237) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mindig az az 1000 Ft. A 10x-esét is röhögve kifizetném... meg szerintem bárki. Sosem értettem ezt a f.ngreszelős gyártói gondolkodást. Kis autó, gondolom ezért sem érdemel meg némi okosságot, mert azzal (is) konkurenciája lenne az egyéb saját modelljeinek. :)

"csak a zene van"

(#72240) Qru válasza dgyuri0123 (#72239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől jóval kisebb spórolásért is lehajolnak a gyártók... De legalább lenne rendelhető extra.

#nincsbennetarcsi

(#72241) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kezdi a Jazz a hülyeséget jól van :D :W

Klíma ha megy néha csak alapjáraton de morgó hangot hallani mintha katalizátorhővédő remegne be de nem hővédő mert véletlen kinyomtam a klímát és elkussolt azonnal. Párszor még eljátszottam és rendszer van a dologban.

Kompresszor? :O

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72242) szabonagyur válasza Micsurin (#72241) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem vagy 5 éve minimum csapágyas a kompresszor de még bírja :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72243) tboldi válasza Micsurin (#72241) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annak a csapágya, nem olyan horrorisztikus.

(#72244) Micsurin válasza tboldi (#72243) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Cserélhető vagy kompresszor eldobós mint anno a Golfon?
szabonagyur értem szóval kis WD40 és +3000km :DDD :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72245) tboldi válasza Micsurin (#72244) üzenetére


tboldi
nagyúr

Cserélhető. Az a meglepő, hogy a Golfon nem. :D

(#72246) szabonagyur válasza Micsurin (#72244) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kivulrol hallgatva tenyleg durvanam tunhet, foleg allo helyben :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72247) tboldi válasza szabonagyur (#72246) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az én Jazzemen szerencsére pont a megvétel előtt javították, helyette a ventilátor kerepel, de már lassan 7 éve. :D

[ Szerkesztve ]

(#72248) Qru


Qru
MODERÁTOR

CR-Z használt teszt (TC): [link]

#nincsbennetarcsi

(#72249) Biqci válasza Qru (#72248) üzenetére


Biqci
aktív tag

Lehet elfogult vagyok, de ez a faszi egy barom... :U

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72250) Qru válasza Biqci (#72249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TC régóta nem tud normális tesztet írni de azért van benne pár (fél)igazság. Pl, hogy ez a Milanored csúnyán öregszik.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.