Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72851) Micsurin válasza slett27 (#72840) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Legalább a bódéval nincs baj. :)
Csáposon alá néztetek?
Hátsó bekötési pont? 6genen cefetül tud rohadni a nyúlványokkal együtt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72852) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na ma leadom a Cityt olajcserére, szűrők, fékfolyadék, klíma tisztítás-töltés, általános átnézés, kíváncsi vagyok mennyibe lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72853) Avicularia válasza Clark78 (#72849) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet azért mert én szinte csak országúton megyek 80-100 között. Ha város akkor kicsi és sosincs dugó. Amikor Stockholmban laktam (akkor vettem az 1.5-öt újonnan 2019-ben), ott nekem is 6.3-at írt a komputer. De én sose méricskéltem, csak amit kiír az autó azt tudom prezentálni.
Most a hibrid ami 10 hónapos 5.4-et ír jó kis tél után, még 2 napja is havazott.
Találtam 2 képet.
Amikor -19 fok volt akkor mutatott 6.1-et. Egyébként 5.8

[ Szerkesztve ]

(#72854) slett27 válasza Micsurin (#72851) üzenetére


slett27
addikt

Igen, 2x is. Szerelőnél is meg kasztnisnál is. :D Lekenték valami fekete alvázvédő szerűséggel (olyan mint a vastag korom csak nem porlik :F ) pont annyira hogy ne rohadjon.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72855) Micsurin válasza slett27 (#72854) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tehát az még meglepi csomag? :B
Nem szemétkedek félre ne érts... pepitában ismerős történet. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72856) slett27 válasza Micsurin (#72855) üzenetére


slett27
addikt

Lehet a rozsdát kenték le. :DDD Hogy ne látszódjon. Itt bármi lehet.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72857) slett27 válasza Micsurin (#72855) üzenetére


slett27
addikt

Nem, megkapargatta a karosszériás, nem volt alatta. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72858) Micsurin válasza slett27 (#72857) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na faca :R :R
Nekünk alatta volt az igazi meglepetés okozó ami azt mondta fejben, hogy akkor egyszerűbb és olcsóbb könnyes búcsút venni. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72859) Qru válasza slett27 (#72856) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell hozza egy atalakito szett is es nem nyersz vele semmit igazabol teljesitmenyben. [link]

Vegyel inkabb a meglevo dobozba egy sportszurot (K&N pl). [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72860) slett27 válasza Qru (#72859) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm, átgondolandó igen. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72861) Micsurin válasza Qru (#72859) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezeket sose fogom megérteni, nem max turbós gép esetén hoznának ténylegesen? Csak ugye ott meg kérdés a szűrési minőség, hogy az apró por ne darálja a kompresszor kereket. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72862) slett27 válasza Micsurin (#72861) üzenetére


slett27
addikt

50/50%-os a tábor. Az egyik méri, nincs változás. A másik azt mondja +1-3LE. Mert hogy a sima légszűrő jobban fojtja a motort ez kevésbé. Első szabály a hideg levegő abból minél több. :) Gondolom sok apróságból jön össze az a plusz. Olyat is láttam illetve van hogy a karter kivezetőre tesznek ilyen mini légszűrőt.

Gondolom hogy ne azt a trutymót szívja be a motor. Maximálisan környezettudatos. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72863) szabonagyur válasza slett27 (#72862) üzenetére


szabonagyur
félisten

1-3 LE-ert egy fillert nem adnek :N

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72864) Micsurin válasza slett27 (#72862) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hidd el tudni tudom az elméletét főleg haver Golf2 épített turbó VR6-ja óta... :R Inkább azt mondom költői kérdés volt mivel a legtöbbször max a szívóhang miatt érzed erősebbnek valójában meg lomhábban pörög föl akár / butább lehet a gázreakció... remek példa motoron a nyitott dob is erre.

50-50% táborból az aki megmérte és hozott is 1-3-at az tényleges cold air intake-et épített jó eséllyel ram-air-rel valahova a lökösbe levezetve + írható az ECU... minden más legfeljebb 1-3 le veszteség a meleg levegő miatt. :)

A több hideglevegővel önmagában semmit nem tudsz kezdeni ahogy a többlet benyával sem. Lásd 7genek a nyitott szűrükkel és a gyári írhatatlan ECU-val. Igen keveseket láttam nyitott szűrővel + K-Pro ECU-val ami írható.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72865) slett27 válasza Micsurin (#72864) üzenetére


slett27
addikt

Az az air intake / ram-air -> a torlólevegőre gondolsz ? :B

Amúgy ahogy olvasgatom az ECU átprogramozásával lehet a legtöbbet kihozni. Előgyújtás állítás, hamarabbi gázreakció stb. Lehet elég lenne arra költeni, persze miután megvannak az alapdolgok.

szabonagyur : ECU-t kellene megpiszkáltatni a +12LE-ért. :D

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72866) slett27


slett27
addikt

Igen, azt is lehetne mondani miért nem vettem erősebbet, mondjuk 1.6 VTEC-et. Mert ennyiért ez volt, ráadásul az ritka mint a fehér holló + 80%-a le van úgy élve hogy sírni lehetne. De ha lehet ésszerű határokon belül kihozni kicsit többet a papripából akkor miért ne.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72867) NoLF válasza slett27 (#72866) üzenetére


NoLF
addikt

Semmi ertelme, de hajra

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#72868) Micsurin válasza slett27 (#72866) üzenetére


Micsurin
nagyúr

NoLF +1, addig kell használni amíg szuszog és spórolni mellette. :K

8gen 2.2CDTi akkor... :)

Pedig de akkor erősebbet kell venni. ...ezért nem néztem újra én se 1.4-est. :D
Ahogy ha kinővöm* az 1.7CDTi-t vagy egy dízel Bubu lesz vagy egy J GTC 1.6T-vel esetleg 2.0T-vel.

*nem tartom valószínűnek... még a CB500 mellett sem érzem unalmasnak a dízelt. Nem erős... csak pont ott nyomatékos ahol használom. :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72869) tboldi


tboldi
nagyúr

Májusban Jazz műszaki, úgyhogy apum önszorgalomból rozsdamarózta a Jazz hátsó íveit, aztán hétfőn majd kevertetek 1 deci R81-es festéket, és átpingáljuk. Persze a rendes lakatolást nem ússzuk meg, de ahhoz, hogy jobban nézzen ki JSZP-n, arra megfelel a DIY módszer is. :DDD


(#72870) tboldi válasza Micsurin (#72868) üzenetére


tboldi
nagyúr

vagy egy dízel Bubu lesz
Vadász, vadász... Akarsz egy gigantikus szopórollert a Civic után? :DD

Egyébként én a turbóbenzinre szavazok, az is ugyanolyan nyomatékos 2000 1/min-től, mint a dízel, de azzal ellentétben ki is lehet forgatni, finomabb hang és karakter, illetve a fokozatok áttételezése is jobban fekszik nekem. A kis 1.3 Multijet Ypsilonnal sosem tudom, hova kapcsoljak a városban, sokszor halad a forgalom csak 40 körül, a 3-as itt már-már kevés, a 2-es meg sok...

(#72871) tboldi válasza slett27 (#72865) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy szívó egynégyből +12 póni egy egyszerű remappal? :N

A kartergáz visszavezetésén meg inkább ne változtass, legfeljebb egy oil catch can-t érdemes lehet beiktatni, de ha csak kicseréled az öreg PCV szelepet, már azzal is segíthetsz a motornak.

[ Szerkesztve ]

(#72872) Micsurin válasza tboldi (#72870) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...az 1.6T is vadász vadász csak mondom. :DD
A 2.0T dettó, amíg megy addig nagyon megy de ha lekotlik akkor a Civcem árát rá lehet locsolni. :DDD

Nincs bajom a fokozatokkal :B 1.6-os K meg most az 1.7-es H is 3-4 közt elvannak városban. 2-2300 közt forognak elvannak mint a befőtt, nem kell ezeket alapjárat felett nyektetni.

De jah a huzatás nagyon hiányzik... ~4500-nál jön egy fal mert elfogyott a szufla... :DDD
Dízel Bubukkal a gyűrűtörésen kívül mi gond?
----

Az a Jazz is lassan rügyezik bakker. :( Ezért mondtam le a 7-8genről meg apum is ezért mondott le a GE Jazzről mert egyszerűen hihetelen vékony lemezből vannak...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72873) Qru válasza Micsurin (#72868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizel Bubu-t ne azok szarok. Lepj be a fb csopiba majd ok elrettentenek.

#nincsbennetarcsi

(#72874) slett27


slett27
addikt

6 genes Civic sem jelzi műszerfalon hogy fel van kapcsolva a világítás ? :F De ahogy láttam a hetedik sem.

Nekem nagyon hiányzik ez a funkció. Másnak nem ?

tboldi : valahol volt táblázat. Talán rigotech.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72875) lazac_ válasza slett27 (#72874) üzenetére


lazac_
tag

Honda City-m se jelzi, eggyel magasabb felszereltség esetén lett volna benne olyan műszeregység, ami igen. 2001-es mazda mx5-ben szintén nincs visszajelző. Csak azért nem zavar, mert indulásnál mindig kapcsolom a világítást is, lakott területen is. :B

(#72876) szabonagyur válasza lazac_ (#72875) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem jelzi :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#72877) slett27 válasza lazac_ (#72875) üzenetére


slett27
addikt

Vagy 5x ellenőrzöm útközben hogy vajon felkapcsoltam-e a világítást persze nappal. Na mindegy ezért nem cserélem le a kocsit (bár.... :DDD). Fiatnál megszoktam. 2-es Punton is volt.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72878) Qru válasza slett27 (#72874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem. Nappal DRL világít, este meg észreveszem ha nem látok magamtól is. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#72879) Biqci


Biqci
aktív tag

Fék tárcsa-betét kombó esetén mit tanácsoltok, ami nem lesz hulladék ez első nagyobb fékezés után, lehetőség szerint bírja a nagyobb igénybevételt, ne kopjon el 10k km alatt, stb... Csak a gyári? Vagy egy sportos EBC? Tegnap, mikor feltettem a nyári gumikat, szembesültem, hogy ide bizony beavatkozás szükséges. Ja, CR-Z az alany... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72880) [w]


[w]
őstag

erről jut eszembe, hogy GD1 JAZZ-en a tükörállító és fényszóróállító panelnek van vagy nincs háttérvilágítása?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72881) Qru válasza Biqci (#72879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ATE (Ceramic), Zimmermann (Sport) vagy az EBC ha vmi combosabbat akarsz.

#nincsbennetarcsi

(#72882) Qru válasza [w] (#72880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól rémlik azokon nincs háttér világítás.

A fényszóró magasságállítón tuti, mert azt pont nem rég állítgattam este.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72883) lazac_


lazac_
tag

SAPJ010 tükörállító belseje: itt is cigánykodott a Honda, ott van a világítás helye, beforrasztva persze nincs (meg a kivezetett szálaknak nincs ellendarabja a csatlakozóban), nem lepődnék meg, ha ez is felszereltségfüggő lenne... :DDD

(#72884) Qru válasza Biqci (#72879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha meg még ütősebbet szeretnél akkor felette ezek vannak még: Mtec, Endless, PBS

#nincsbennetarcsi

(#72885) [w] válasza Qru (#72882) üzenetére


[w]
őstag

köszi, akkor nem aggódom, ha éjszaka - amikor úgysem látni semmit a mögöttem lévő sötétségben - nem tudom állítani a tükröket :DDD

@lazac_: wow, vajon szét lehet ennél jobban pattintani ezt a panelt? érdekelni mi hiányzik ahhoz, hogy mondjuk belehekkeljek egy ledet ;]

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72886) tboy93 válasza slett27 (#72877) üzenetére


tboy93
nagyúr

En civicben es accordban is anno raszoktam arra, hogy ejjel / nappal fixen mindig amikor beszallok, inditok, azonnal fel nyomom a lampat. Igy nem volt olyan, hogy ne világított volna amikor kell :) Javaslom neked is, nincs azzal semmi gond ha mindig eg világít a tompított.

(#72887) Qru válasza tboy93 (#72886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem, növeli a fogyasztást. ;]

#nincsbennetarcsi

(#72888) [w] válasza Qru (#72882) üzenetére


[w]
őstag

nah, szerintem a tiéd is ki csak van égve :DDD

ha minden igaz, akkor az ott egy T5-ös bal oldalt középtájon!

már csak valahogy ki kell berhelnem a kapcsolót, eddig nem mertem hozzányúlni, de felcsillant a remény hogy javítható

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72889) Qru válasza [w] (#72888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, este ránézek, hogy mizu.

#nincsbennetarcsi

(#72890) slett27 válasza tboy93 (#72886) üzenetére


slett27
addikt

Az lesz. Nem kell semmi extra. :)

Beszéltem "chippelős" emberkével helyben Tatán, azt mondta maga ellen szól, de abszolút lebeszél minden fajta átalakításról a kocsiban. Főleg átprogramozni semmi értelme. Egyet mondott mindenből kapja meg a márkásat gyertyából, szűrőből, olajból, akár injektorból. Úgy is fog menni 1.4-es létére mint a szél. :)

És ahogy ti mondtátok, majd spórolni egy jobb autóra. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#72891) tboy93 válasza Qru (#72887) üzenetére


tboy93
nagyúr

:)

(#72892) Biqci válasza Qru (#72884) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi, szerintem elég lesz egy ATE, vagy Zimmermann sportos kiszerelése, de az EBC is megfontolandó lenne. Ezek amiket linkeltél, lehet, hogy kicsit túlzóak lennének a 124 lóhoz, de azért megnézem, ha lesz időm a napokban, hátha van valami fasza akció. Még van időm, mert csak kb 2 hét múlva tudnám csinálni... :D
:R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72893) lazac_ válasza [w] (#72885) üzenetére


lazac_
tag

Ennél tovább csak forrasztással lenne bontható. Én is azért szedtem szét anno, hogy tegyek bele világítást, erről az oldalról is simán ráforraszthatnék egy ledet, de hiába van kivezetve a kapcsolótömb csatlakozó aljzatra a két láb, az autó felőli kábelkorbácsban (nálam legalábbis) nincs bekötve az a két szál, ami adná a naftát a pilácsnak. Gondolkoztam, hogy lelopom a magasságállítóról (mert az ugye nálam is világít), de hagytam a fenébe. :)
Jobban zavart, mikor kiégett a vészvillogó világítása - mert hogy az is dereng sötétben - aztán kiszedésnél megrepesztettem az egyik fület, és bár nem lötyög, de ott van bennem a tudat. :B

Aztán ott van a tboldi féle FR-V állítható intervallumú ablaktörlő tuning is, de ebben a k.rva City-ben nincs hátsó ablaktörlő, mint a Jazz-ben, szóval ezt sem mertem meglépni. :DDD

(#72894) Qru válasza Biqci (#72892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zimmermann Sport az ár/érték arányban nagyon jó. Azt venném én is a hozzávaló betétekkel.

#nincsbennetarcsi

(#72895) Biqci válasza Qru (#72894) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor ezen az úton indulok el :R
Egyébként ezeknek a lyuggatott vagy hornyolt tárcsáknak így 200Le alatt van értelme, vagy csak a sportos hangulatot erősíti? :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72896) [w] válasza lazac_ (#72893) üzenetére


[w]
őstag

hehe, ahogy elnézem másnak is eszébe jutott a dolog, bár képek híjján nem tudni pontosan mit csinált (de úgy tűnik az áramforrást helyben, a tokon belült oldotta meg) :)) :C

most ez az ablaktörlős mod is megfogott, bár sokkal rizikósabbnak érzem a matatást ott a kormány környékén :N

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72897) Qru válasza Biqci (#72895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Japók szeretik alulmérni a féket ezért érdemes lehet sportos használat esetén vmi combosabb tárcsát venni. De normál közlekedésre bőven elég a sima is főleg egy könnyű autón.

#nincsbennetarcsi

(#72898) Kicsipampam


Kicsipampam
tag

Tegnap osztrák-német autópálya nem sietősen, általában szélső sáv 100-110 környékén, pársszor rendes autópálya tempó. Hihetetlen (nekem) átlag.

(#72899) BigBlackDog válasza Kicsipampam (#72898) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez milyen szekér? :B Az érték nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#72900) Kicsipampam válasza BigBlackDog (#72899) üzenetére


Kicsipampam
tag

Az új Civic. (Most egyedül mentem, kevés csomaggal és már nyári gumival.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.