Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) dgyuri0123 válasza theballa32 (#71496) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én vagyok az az amber, akinél 10000/1 hiba biztosan előjön, ezért nem vettem meg a Civicet. :D Jazzel is volt/van gondom, nem egetrengető, de van. Egy angol szerelésű autónál még az sem mindegy, hogy hétfői, vagy csütörtöki példány. Nekem olyan autó kell, amibe beülök és gondolkodás nélkül elindulok egy 5000 km-es túrára. A Jazz (is) pont ilyen. Ha el kéne indulnom vele Indiába, gondolkodás nélkül mennék. De ez csak én vagyok. Tudom, az átlag nem úgy gondolkodik, mint én... :)

"csak a zene van"

(#71502) BigBlackDog válasza theballa32 (#71496) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szakított Tóth Gabi???444

;]

(#71503) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Hondát, hogy valid topik-tag legyek. :D

Igazából csak segítséget/tanácsokat várnék, hogy ki mit gondol a helyzetről.
Nos, a lényeg annyi, hogy szeretnék a közeljövőben (tél-tavasz) autót venni, felhasználása évi 16-18k km lenne, ennek nagy része autópályán és főúton, kb. 50-50 arányban. (Szülőkhöz hazajárós, kirándulós, nyaralós autó lenne). A Civicet nem szívesen tenném ki a városi harcnak, arra megtartanám a mostani 2003-as 1.0 Swiftet, arra pont elég és optimális, de azokat az igényeket, amikre a Civic lenne, már nem igazán tudja, sem biztonságilag, sem kényelmileg.

Amit elsősorban kérdeznék, hogy jól gondolom, hogy ilyen felhasználásra érdemesebb lenne dízelt venni? Ahogy olvasgattam (de javítsatok ki, ha tévedek), a 2.2 dízel valahol 5L környékén el van nyugodtabb használat mellett (értsd a seb. határok betartásával), az 1.8 ennél kb. 1.5-2L-rel többet kérne, valahol 7L körül.

A másik, hogy nem tudom, 8gen facelift vagy 9gen lenne-e jobb választás.
Itt nem elsősorban a műszaki-technikai tartalomra gondolok, hanem hogy árban kb. 5-800k a különbség a kettő között, de korban meg ~4-5 év. Szerintetek ez a korkülönbség megér ennyit?
Én személy szerint arra hajlok, hogy igen, azért a 9genből a legidősebb is 10 éves, még egy jó ideig szerintem autó marad és nem kell gondolkodni a cseréjén. Autó vásárlás után tervben van egy költözés, utána valamikor esküvő, gyerek, stb., szerintem könnyebb most "nyugodtabb körülmények közt" 2-3 hónappal tovább félrerakni az autóra a pénzt és venni egy újabbat, az előbb felsorolt projektek alatt szerintem nem nagyon lesz lehetőség (idő-energia-pénz) másika autóra spórolni, és belegondolva, ha 8gent vennék, akkor azok 5-6 év múlva már 20 évesek lennének.

Köszönöm, ha szántok egy kis időt az elolvasásra és leírjátok a véleményeteket :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#71504) Rp526 válasza BigBlackDog (#71502) üzenetére


Rp526
aktív tag

Volt barátjaaa??? :C

(#71505) pubili válasza hentes555 (#71503) üzenetére


pubili
csendes tag

9. gen 2,2 dízelem nyáron 5,5 l-t, télen 6,5 l-t fogyaszt napi 2x15 km közút, heti 2-4 x autópálya, gyakori városi forgalom és évi 1-2 hosszabb utak mellett.

(#71506) hentes555 válasza pubili (#71505) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszönöm a segítséget :)

És egyébként az autóval mennyire vagy megelégedve, leginkább megbízhatóság tekintetében? Ahogy olvasgattam, kifejezetten megbízható autónak gondolom.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#71507) Kurfürst válasza Avicularia (#71490) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

Olajhigulás - ez nem specifikusan Civic X probléma, hanem általánosan (jobban) jellemző a közvetlen befecskendezéses motorokra, ahogyan a szelepek kokszosodása is a használt technológia miatt (egyébként a németeknél valamelyik lap szétszedte a motort 100k km után és szinte semmi kokszosodás nem volt).

Az olajhigulást az USA-ban hypolták mint problémát, annyiban igaz, hogy a 1,5T-vel szerelt CR-V-ket sújtotta, rövid távú használatnál hidegebb államokban (USA, Kína északi része, Kanada ahol problémás volt). Ott valóban volt a CRV-hez (nem a Civichez!) egy szotverfrissítés hogy gyorsabban melegedjen a motor. Mivel ez nagyon nagy hatékonyságú motor (39+%), nem hőt csinál a benzinből hanem erőt, és ezért lassan is melegszik be, és rövid távon, hideg időben nem tud eléggé az olaj sem eléggé felmelegedni ahhoz, hogy a bekerülő üzemanyag egyszerűen elpárologjon belőle, így a kenés nem lesz megfelelő. Egy régi, alacsony hatékonyságú szívóbenzin erre nem lesz ennyire érzékeny de persze nem is fogyaszt majd ilyen jól..

Azért ezek alapvetően a user errorok, ha vesz rövid távú használatra egy turbós, közvetlen befecskendezéses motor, aztán a sarki boltig jár vele és ehhez a használati módhoz előírt sűrűbb olajcserét meg elmulasztja...

Az A/C probléma úgy tudom valid, de inkább a korai szériákra volt igaz és beszállítói probléma, egyrészt kiterjesztett garancia van az A/C-re. Nekem a faceliftes Civic X-ben nincs vele gond 4 éve, teszi a dolgát.

(#71508) Rp526 válasza tboldi (#71497) üzenetére


Rp526
aktív tag

Egy-két éve voltam kb. babát látogatni egy ismerősnél. 2017 civic, 1.0 liter. 60 000-kmnél kitört a hengerfejből egy darab és beállt a motor. Most, hogy ez a téma rákérdeztem mit mondtak. Válasz: "biztos anyagfáradás". Gariban motorcsere term. Most írta, hogy minden visszajelzőlámpája is világít. Folyamatosan hordják vissza. :/ Jelenleg ABS jeladóra várnak. Csak gondoltam megosztom mert nekem is fennakadt a szemem, hogy Hondánál nem ehhez van szokva az ember.

(#71509) pubili válasza hentes555 (#71506) üzenetére


pubili
csendes tag

Szeretem, az én igényeimnek megfelelő. Előtte az előző típusból 1,4-es benzines (kevesebb lóerős) volt. Azzal voltak gondjaim. Ezt használtan vettem Németországban (két feltételem volt: ne 1,4-es benzines legyen és ne legyen fehér). Az első héten egy szíjfeszítő csapágyat kellett cserélnem. Azóta csak akksit, olajat, szűrőket, váltóolajat kellett cserélni. Na meg a szélvédőt tetőről lehullott cserép miatt. Az macerás volt, nem volt az országan hozzá való, egy hetet kellett várni és csak gyári volt hozzá. A klímában a gázt kellett most feltölteni.
A középkonzolon nem a tekerőgombos rádiós rendszerem van, hanem az érintőgombos. A kihangosító iphone-nal nem működik tökéletesen, androiddal nincs probléma.

(#71510) theballa32 válasza BigBlackDog (#71502) üzenetére


theballa32
tag

Sajnos igen :(

(#71511) theballa32 válasza Rp526 (#71508) üzenetére


theballa32
tag

Hány év gari van rajta? Vezérléssel már volt javítva?

(#71512) dgyuri0123 válasza hentes555 (#71503) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"árban kb. 5-800k a különbség a kettő között, de korban meg ~4-5 év. Szerintetek ez a korkülönbség megér ennyit?"

Már hogyne érne ennyit 4-5 év! Nem kérdés, hogyha van rá keret, csakis 4-5 évvel fiatalabbat válassz. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71513) tboldi válasza hentes555 (#71503) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én inkább vennék egy korábbi generációst az ársávjának tetejéről, mint egy újabbat az aljáról.

(#71514) BigBlackDog válasza Rp526 (#71504) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őszintén az jutott eszembe először, hogy ki az a Tóth Gabi, de aztán beugrott, hogy mintha láttam volna néhány képet az elmúlt hetekben itt-ott róla. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71515) AxBattler válasza tboldi (#71497) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, erről nem hallottam. És ha egy tulaj a saját zsebére cserélteti szakszervizben egy minőségibb szíjra... vagy olyan nem létezik?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#71516) dgyuri0123 válasza tboldi (#71513) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én biztosan 9 gen-t keresnék inkább. :R [link] [link] csak gyors példák.... ha van rá keret.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71517) tboldi válasza AxBattler (#71515) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az olajban futás eszi meg a szíjat, mindegy, hogy ki gyártja.

(#71518) theballa32 válasza tboldi (#71517) üzenetére


theballa32
tag

Meg a ritka olajcsere.

(#71519) tboldi válasza dgyuri0123 (#71516) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak ha abból is az ársáv tetejét nézzük, ahol várhatóan jobb állapottal találkozhatunk, akkor az nem ennyivel lesz csak drágább, hanem milliókkal. :)

(#71520) hentes555 válasza dgyuri0123 (#71516) üzenetére


hentes555
senior tag

A határ valahol 3, max. 3.5 körül van (magára az autóra). De nyilván lenne más helye is a fennmaradó összegnek, ha mondjuk a 8as FL-t venném.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#71521) tboldi válasza theballa32 (#71518) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem szíjat is gyakrabban kellene cserélni. Attól még, hogy az olajat hamarabb ledobjuk, ugyanúgy degradálódik a szíj. :D

(#71522) dgyuri0123 válasza tboldi (#71519) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem nem... kb. max 1 millió a különbség, de inkább 800k. Annyit meg bőven megér maga a korkülönbség, az állapotról nem is beszélve, ami 4-5 év korkülönbséget figyelembe véve, elég komoly lehet. Nem mindegy, hogy 6 vagy 10 éves egy autó. :N (szélsőségek kizárva)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71523) Rp526 válasza theballa32 (#71511) üzenetére


Rp526
aktív tag

Rákérdeztem, vezérlés nem igen volt javítva. 8 év van főbb alkatrészekre.

(#71524) theballa32 válasza tboldi (#71521) üzenetére


theballa32
tag

Az is baj, ha a tulaj azt hiszi, hogy 7000 Km van az olajban , közben meg 21000-28000. Ameddig a gyár által előírt periodust nem éri el a garis motor, addig szorgalmiból nem bütykölgetjük. 35000Forint a 4 liter olaj, azt bizony előttem kell beleönteni olajcserénél, és csak a flakonost.

(#71525) dgyuri0123 válasza Rp526 (#71523) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocsánat hogy kijavítalak, mert nem főbb, hanem Fő alkatrészekre van 8 év gari, de ennek feltétele a kizárólag/végig márkaszervizben vezetett szervizkönyv. Ha ez 1x is kimaradt, reszeltek a 8 év extragaranciának.

"csak a zene van"

(#71526) theballa32 válasza Rp526 (#71523) üzenetére


theballa32
tag

Amennyiben nem voltak elvégezve márkaszervizben a kötelező karbantartások, akkor a 8 év már bukta. 1. körben kimaradt ezek szerint a vezérléscsere .

(#71527) AxBattler válasza tboldi (#71517) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, köszi!
Csak az előbb a silány szíjra mutogattatok, de akkor az egész konstrukció gázos...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#71528) Rp526 válasza dgyuri0123 (#71525) üzenetére


Rp526
aktív tag

és @theballa32
Vszínűleg akkor megvolt a vezérlés is. Csak márkaszervizbe hordják, ők hozták ki szalonból. Az illető nem az a mániákus, nem követi nyomon mikor mi történik én pedig nem folytam bele jobban.

[ Szerkesztve ]

(#71529) theballa32 válasza AxBattler (#71527) üzenetére


theballa32
tag

Magyarországon a karbantartás a gázos, nem a konstrukció. Mindenkinek csak autószerelő barátja van, meg egy ismerőse, aki pont ilyennel, és pont így járt. Ja meg nem jó a gyári olaj bele, mert a szomszéd azt mondta, hogy a xxxxx jobb bele. 1. körben pont az olaj a legfontosabb dolgok egyike, és már ott elindul az agyalás, hogy mi lehet a kiváltója a gyárinak. Sajnálják rá a 35000 Forintot. Én is sajnálom, de akkor is csak a gyári mehet bele.

[ Szerkesztve ]

(#71530) tboldi válasza theballa32 (#71524) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon szerethetnek téged a műhelyben. ;]

Én wannabe autószerelőként magam csinálok szinte mindent, csak akkor adom ki az autókat a kezeim közül, ha nekem nincs hozzá eszközöm.

(#71531) theballa32 válasza tboldi (#71530) üzenetére


theballa32
tag

Te a szeretetért a műhelybe szoktál járni? ;] Én az éves szerviz miatt. Engem sem zavar szerelés közben, ha valaki ott van.

[ Szerkesztve ]

(#71532) tboldi válasza dgyuri0123 (#71522) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemtom, nem néztem utána, mekkora a különbség, csak a Jazzekből indultam ki, hogy kb. 2M-nál van a GD teteje, de már becsúszik néhány GE is, de azok rendszerint jóval leharcoltabbak.

MiTóból meg az a jó, ha minél régebbi. :D
2008-2018 között gyártották őket, de a paletta legeslegjobb motorja, a 155 pacis T-Jet csak az első 2-3 évben volt kapható, utána váltották a MultiAiresek. Plusz nincs start-stop, se TPMS. :))

(#71533) dgyuri0123 válasza tboldi (#71530) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha 1x lesz egy szalonautód, ki fogod hagyni a márkaszervizt a képletből? Nem lenne igazán okos döntés. ;) Ha 10+ éves, annál azért más a leányzó fekvése.

"csak a zene van"

(#71534) theballa32 válasza dgyuri0123 (#71533) üzenetére


theballa32
tag

Így van, teljesen igazad van.

(#71535) hentes555


hentes555
senior tag

Egyébként érdekes kérdés ez a kínálat alja-teteje, mert (szerintem) nagyon kicsi a kínálat eleve. Csak dízelekre keresve konkrétan (hahu-n):

Civic 9 2012-2015 leszűrve árhatár nélkül: 38 db van 2,7M-5,6M, de az átlag valahol 3.3-3.5M

Civic 8 Facelift 2009-2012: Konrétan 3db van, abból 1 Type-S, ami nem érdekes. A masik 2 db 2.1 és 2.25M Ft.

A kérdésem, hogy ezekből (főleg a 8as-ból hogy lehet, hogy ennyire kevés van? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#71536) BigBlackDog válasza hentes555 (#71535) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem dízelt nem sokan vettek Civic esetén, főleg nem abban az időszakban. :B

(#71537) tboldi válasza dgyuri0123 (#71533) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hagynám ki, ahogy a Suzukinál sem tettük 2004-től nemtom meddig. De nem kizárt, hogy iktatnék be sutyiba’ köztes karbantartásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#71538) dgyuri0123 válasza tboldi (#71537) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A köztest én is megérteném, de ahhoz azért eléggé "mostohán" kell bánni egy autóval, hogy félidős olajcseréket is be kelljen iktatni. :)

"csak a zene van"

(#71539) tboldi válasza dgyuri0123 (#71538) üzenetére


tboldi
nagyúr

A mosonmagyaróvári viszonyok elég mostohák. :D

(#71540) tboldi válasza theballa32 (#71531) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem azért szokott zavarni, ha belelihegnek a nyakamba. Egyrészt az extrovertált-introvertált skálán inkább az utóbbihoz állok közelebb, másrészt így kérdéses a bizalom a két fél között. Ha ez nincs meg, vigye a kedves ügyfél az autóját máshova, vagy csinálja meg maga.:B

[ Szerkesztve ]

(#71541) theballa32 válasza tboldi (#71540) üzenetére


theballa32
tag

Hidd el, hogy nem az a típus vagyok akire te gondolsz. Csak azt szeretném, hogy minden belekerüljön, amit kifizettem. És ne más, hanem amit kifizettem. Csak saját magamban szoktam megbízni. Nem vagyok ott a nyakában, csak látom a folyamatot, és én ettől megnyugszom :).

[ Szerkesztve ]

(#71542) tboldi válasza theballa32 (#71541) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akinek nem inge... :R

Nem rád értettem az előző hsz-emet, csak úgy általánosságban.

(#71543) dgyuri0123 válasza theballa32 (#71541) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem vagyok ott a nyakában, csak látom a folyamatot, és én ettől megnyugszom"

Na, akkor erről mesélek egy történetet. Anno (Toyota) márkaszervizben fékbetétcsere történt a Corollán. Gyári betétről volt szó, azt is fizettem ki (nem volt olcsó, sőt baromi drága volt).
Ahogy kell, hatamas ügyfélablak amin keresztül minden mozzanatát látom a szervizelés folyamatának. Jött a szerellllő, Toyotás (piros-fehér) gyári dobozból vette ki a gyári fékbetéteket, amit szépen be is épített a helyére. Ez eddig rendben is lett volna, no de kb. 10 hónap és kb. 7-8e km múlva jelzett a betét, hogy elkopott. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy egy gyári betét csak ennyit bír és kiderült, nem volt alaptalan a gyanúm, ugyanis Bendix betétet raktak az autóba, ami akkor feleannyiba sem került, mint a gyári, de feleannyit sem bírt, mint a gyári. Pontosan emiatt kértem a gyári Toyota betétet, hogy ne kelljen félévente cserélni azt a sz@rt. Szóval, mindent láttam, mégis átbaxtak, pedig figyeltem, mint a sólyom. Hát, ennyit arról, hogyha nem állok a szerelő nyakában és nem látom a saját szememmel, mit rak az autóba gyári gyanánt amocskospiszkosalávaló szerelője.:K És mondhatnám még a Renault szervizt is, ahol szintén gyárit fizettél és kaptad a Bárdis utángyártottat és még tovább a végtelenségig.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71544) hentes555 válasza BigBlackDog (#71536) üzenetére


hentes555
senior tag

Mondjuk ezt így nézve, hogy a FL ennyire ritka, azon is elgondolkodtam, hogyha 8as Civic, akkor 1.8 is játszhat, ott már van kínálat. Nem egyszerű ez :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#71545) theballa32 válasza dgyuri0123 (#71543) üzenetére


theballa32
tag

Na ezért vagyok bent az autó mellett. Még nagyobb dolog nem volt csinálva rajta, de akkor is ott leszek majd.

(#71546) Avicularia válasza theballa32 (#71545) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt svédben próbálj meg bent lenni az autó mellett, nem lehet. Szerintem otthon se nagyon komálják, ha bemész, kivéve ha behívnak valamiért.
Májusban voltam otthon még a régi X-es Civiccel és cseréltettem fékbetétet egy Honda gyári szervizben és ott is azért mentem csak be mert behívtak.

(#71547) Avicularia válasza Kurfürst (#71507) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam svédben előjöhetett volna az olajhígulás mivel itt elég hideg van, de szerencsére nem volt ilyen gond. Csak a klimával volt számtalan szervizlátogatás, meg a kattogó váltóval amit a végén 2.5 év után meg tudtam mutatni a szerelőnek és tudták orvosolni a hibát. Meg a logó kárpit az új 0 km-es autón, amit végén kicseréltek, de szégyen, hogy kijöhet a gyárból egy autó így. Gondolom milyen minőségellenörzés lehetett Angliában, ha ezt így kiengedték a gyárból.

(#71548) theballa32 válasza Avicularia (#71546) üzenetére


theballa32
tag

Én megkérdeztem ,ők meg azt mondták rendben van. Oda fogom hordani mindig az autót. Korrektek, és ez nekem teljes elégedettség

(#71549) Avicularia válasza theballa32 (#71548) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor rendben van. Gondolom nem az a gond, hogy bent van az ember, hanem bizonyos emberek szeretnek beleokoskodni mindenbe és ezt el szeretnék kerülni ha van rá mód.

(#71550) szabonagyur válasza Avicularia (#71549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aa dehogy okoskodnak bele ;] Meg sokan szeretnek ott klubbolni, fater meg segiteni is probal. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.