Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) dgyuri0123 válasza Kobe (#72050) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ismerem az érzést... nagyon tré tud lenni, mikor egy "kihalás szélén álló" vas generál egy többszázezres hibát, aztán lehet fejet vakarni. :K
Még csak 2 éves a Jazz ehevem, de már most (néha) azon agyalok, mennyi lesz az annyi, he beüt egy akkuhiba és mikor. Magyarán, mikor szabaduljak tőle... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72052) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Jól látom, hogy EP1 3ajtóshoz konkrétan nem létezik sem hátsóív, sem oldalfal? :DDD
Igen tudom előre parázok de látva a Jazzt 4 év alatt, hogy lezabálta a rozsda inkább szereznék ezt azt előre és eltenném...
Ha van valami ezeket mégis, hogy lakatolják? Facebook csoport konkrétan üres az egész semmi infó semmiről.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72053) Micsurin válasza Micsurin (#72052) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] UK-ban vagy PL-ből naná, hogy rögtön van. Itthon valahogy képtelenség beszerezni a járműalkatrészek javarészét ha az ember esetleg bespájzolna előre... :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72054) tboy93 válasza Micsurin (#72052) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van szaki aki lemezből épít újat. Pl. Gustavsson. O javito ivet max durva mintanak hasznal :) (nem eleg pontosak)

(#72055) Micsurin válasza tboy93 (#72054) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hát nem tudom... az meg gyakorlatilag csillagászár ha kézzel akarnak valamit megformálni.

Most megnyugodtam haver akinek gen8 TypeR van felvilágosított 3 ajtós EP1-hez keressek TypeR javító elemeket hátra és előre. Meg is nyugodtam mert abból van dögivel. Szóval fizunál elrakok két oldalfalat meg 4 ívet + küszöböt a polcra... :DDD
---

Gustavssonra rákerestem a Jazz miatt amúgy, közel se dicsérik az utóbbi időben annyian az értékelésekben. :B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72056) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Akad a fűtésbowden. :)) :))
De jó azt hittem ha lemegy ténylegesen az utolsó ZH-m az egész retek egyetemből akkor lesz egy nyugis hétvégém jövő héten. Hát mit ad isten nem... most tudatosítottam apumban ha van kedve vegyen nekem egy rekesz sört magának meg cukormentes bambit mert igen erős anyázások lesznek ádvent második hétvégéje alkalmából. :DDD

Ha minden igaz még menthető a dolog mert eltörni nem tört el csak erősen szorul. Szétszedem aztán meglátjuk... FB csoport alapján olyan van akinek már eltört és akinek fog ha nem szedik szét mikor szorul. Bowdent már nem kapni, fincsi lesz... szerintem gyártatok. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72057) D55 válasza Micsurin (#72052) üzenetére


D55
aktív tag

A hátsó lökhárító oldalsó felfogatásánál nézd meg a csücskénél, valamiért a korabeli Hondák (Jazz, Civic, Stream, szinte mindnél kiszúrtam eddig amit kíváncsiságból megnéztem) legtöbbjénél ott szokott előjönni probléma. Van egy olyan tippem amúgy, hogy kapnak hátulról egy koccot, a lökhárítón nem is látszik vagy eltüntetik szépen, de a felfogatásnál meg festék esetleg lepattan és onnantól már megnyílt a támadási felület...

A sajátomról konkrétan tudom, hogy ez lehetett, de ha megnyugtat, az ráadásul Japánban készült (papírforma szerint szarabb acél alapanyag, mint az európai gyártásban használtak). Mégis simán meg lehetett fogni amikor már elkezdett látszani kívül egy pár cm-es részen, pedig állítólag még új korában volt megkoccolva, hozzám meg már majd 20 évesen került.

Amit én hallottam, hogy pont ennél a generációnál kezdtek el már valami jobb féle korrózióvédő kezelést - valami cinkfürdő asszem - alkalmazni a gyártás során, ezért közel sem tud annyira váratlanul tragikus helyzet előállni, mint az egyébként sok más téren rettenetesen irigylésreméltóan utólérhetetlen 5. és 6. generációs elődök esetén. Nem tudom, hogy ez akkor már járhatott -e a Jazz-eknek is, vagy esetleg ott azért ijesztőbb a kép, mert az alsóbb kategóriát képviselve kimaradt ebből, de szerintem sokan vannak itt akiknek van a korabeli GD-s modellekből, majd esetleg mondanak valamit ők is.

Hozzáteszem pár éve amikor nagyon felhype-olták azokat a köztudatban, mint a valaha volt legproblémamentesebb használtautókat, én még nem hallottam ott sem ilyen problémákról.

Szerk: Meg még az ajtók alját kell nézni, nálam ott is megindult kicsit a kifolyók vonalában, de bevallom férfiasan mivel a belső oldalon van, ezért azt lusta voltam annak idején rendesen alapozva meg színre megcsinálni, csak egy kis Korantot taknyoltam rá a rozsdaréteg durva lecsiszolgatása után, de már az elég volt, hogy ne szaladjon sehová sem tovább (több, mint 3 éve, azóta sem kellett még újra hozzányúlni).

[ Szerkesztve ]

(#72058) Micsurin válasza D55 (#72057) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ennek a Jazznek mindegy de köszi. :) Itt a baj a német só volt és az elégtelen téli autó ápolás kombója. :DDD

——
Rohasztógyűrű mentesek vagyunk jelentem alásan. Ez egy darabig még el fog futni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72059) D55 válasza Micsurin (#72058) üzenetére


D55
aktív tag

Jajj, ez itt nálunk is annyira veszélyes történet, mint Toyotáéknál a Corolláknál? :F
Mert nekem viszont ilyen van sajnos :O

[ Szerkesztve ]

(#72060) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Végre hosszas keresgélés után megvettem életem első saját autóját (igy 30+ évesen...)

Egy 2014-es Honda Civic 1.6d 120LE csapott hátú (szerintem ez már 9. generáció, ha nem légyszi javitsatok ki).

A problémám az lenne, hogy az autó eredetileg holland volt, ezért a hozzá adott kézikönyv is az.

Tudnátok segiteni abban, hogy honnan lehet letölteni a magyar változatot? A honda honlapján a kézikönyvek oldalt néztem, de amit ott találtam 2012-2014 az a 2.2 dizelhez van.

Amiben 1.6 dizel változatról szól, az viszont már 2015-2016-os. Ez vajon jó lehet az enyémhez?

Még 1 dolog amiben szeretnék segitséget kérni. Kb mekkora futásteljesitmény után kell ezeknél cserélni a vezérlést? Jelenleg 70.600 km van benne. Szó szerint tegnap vettem, még az átiratást intézem, de valamikor elvinném szervizbe, hogy amit szokás cseréljenek rajta. Ehhez szeretnék amennyire lehet felkészült lenni :)

Köszi előre is a segitséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#72061) tboy93 válasza ilyen_85 (#72060) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem az a motor jó eséllyel láncos. Abban nem kell cserélni, csak ha már hangja van. Jó olajjal használva kb soha nem megy tönkre.

Ja, látom ez 1.6. Én a 2.2-re gondoltam :B 1.6 passz.

[ Szerkesztve ]

(#72062) ilyen_85 válasza tboy93 (#72061) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Igen rajtam is kifogott a dolog, felmentem a bardi honlapjára, megadtam az adatokat, kikerestem a vezérlés szettet és listáz láncos és szijjas szetteket is. Bár akármit is választottam mindig kaptam egy üzenetet, hogy ez a szett nem kompatibilis az én autómmal... Gondoltam inkább irok itt nektek, biztos van másnak is hasonló évjárat.

Elnézést amig vidékre nem költöztem meg sem fordult a fejemben az autó vásárlás, igy nem vagyok túlzottan hozzáértő... Jó lenne úgy szervizbe vinni, hogy ez ne orditson rólam, mert akkor én fogom szponzorálni az idei karácsonyukat xD

(#72063) [w] válasza ilyen_85 (#72062) üzenetére


[w]
őstag

attól függően hova viszed, akár a jövő évit is :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72064) ilyen_85 válasza [w] (#72063) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Azért azt már csak nem :)

Ha már szerviz, Győr közelében van esetleg szerviz amit tudtok ajánlani. Az előző tulaj Győrben a Honda Flick-hez vitte és meg volt velük elégedve (bár csak 1-szer járt ott, azelőtt Hollandiában szervizelték az autót).

(#72065) Qru válasza ilyen_85 (#72062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom a 1,6D is láncos nem csak a 2.2-es.

#nincsbennetarcsi

(#72066) ilyen_85 válasza Qru (#72065) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm! :R

(#72067) D55


D55
aktív tag

Esetleg https://www.epc-data.com/ vagy más hasonló oldalon alvázszám alapján érdemes nézelődni a rajzokon, engem a sajátommal még sosem vitt félre, ellenben olyan már nem egyszer volt, hogy így lettek meg olyan dolgok amikre a webshopok keresője önmagában ugyanígy teljesen használhatatlannak bizonyult. Ellenben ha már meg van így az alkatrész OEM száma, utána arra sok webshop már egyből helyesen hoz mindenféle utángyártottat is!

(#72068) Micsurin válasza D55 (#72067) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez jó cucc köszi :DD

---

Keress rá márkacsopikban, EP1-2-3-ra sokan írják törik ami csak azért fura mert ma megnéztem és a Jazzen is van rohasztó. Erősen agyalunk is, hogy hétvégén flex. :DDD
Átírva, holnaptól közelekedős. Januárban meg Imi vezérlés cserére, addig azért piánoban használgatom.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72069) Neoteric válasza ilyen_85 (#72060) üzenetére


Neoteric
addikt

Nekem is ez van. Ahogy írtàk többiek, làncos, papírforma szerint nem szorul cserére. Gyõri Hondáról eddig én is csak jòt hallottam.

Cserélj olajat 10ezrenként és ne sajnàld tõle a maxxmotion dieselt. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#72070) D55 válasza Micsurin (#72068) üzenetére


D55
aktív tag

Nekem amúgy ES5, ami az EP és EU sorozat sedan tesója Japánból, de a padlólemez és a futómű a többi belsőséggel együtt kb. szinte tök ugyanaz, designban van lényegi eltérés csak ugye. De épp ezért nem vagyok egészen nyugodt, ha a probléma általános jellegű és nem csak _bizonyos úgy sikerült_ rohasztógyűrűk amik tényleg funkcionálisan is ellátják a kedves szerepüket, hanem az összes :U

[ Szerkesztve ]

(#72071) ilyen_85 válasza Neoteric (#72069) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm a válaszokat, a láncos vezérlésnek örülök. Amit tudok azt meg fogok neki adni, nem szeretnék sűrűn autót venni :)

Olajat én is úgy gondoltam, hogy viszonylag sűrűn fogok benne cserélni, mert vegyesen fogom használni hosszabb és rövidebb távokra is.

Olajból milyet javasolsz? (A könyv 0w30-at ir, de a szervizkönyv szerint 5w30-at használtak eddig hozzá)

Igy másfél nap után eléggé tetszik. Amit én elvárok egy autótól arra tökéletesen jó.

(#72072) Qru válasza ilyen_85 (#72071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit a manual is ir, 0W30. Motul, LiquiMoly, Shell. Ezekkel nem losz melle.

#nincsbennetarcsi

(#72073) tboy93 válasza ilyen_85 (#72071) üzenetére


tboy93
nagyúr

0w30 menjen.

(#72074) ilyen_85 válasza Qru (#72072) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm!

#72073 tboy93 neked is! :)

(#72075) ilyen_85 válasza D55 (#72067) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Tudom nem nekem irtad, de ránéztem azért én is. Sajnos csak kb 2010-ig találtam benne Civic-eket, de megtaláltam ezt az oldalt:

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/search_vehicle

Ez volt az egyetlen ami az autóm alvázszáma alapján minden fontosabb paramétert eltalált (felszereltségen kivül, az enyém Sport mig a találat ES).

Nem gondoltam volna, hogy az utolsó filc darabról is lesz robbantott ábra és termék kód... :Y

Köszi, hogy ajánlottad az oldalt, enélkül soha nem találtam volna rá :R

[ Szerkesztve ]

(#72076) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Melegen picit ingadozunk (~1-2-at dobál, érezni is mert megremeg olyankor) majd helyreállunk alapjáraton. Ha a lámpát leveszem vagy a zenét lekapcsolom mintha megszűnne.
Rálépsz azonnal megszűnik.

Generátor?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72077) sherlock82


sherlock82
senior tag

Sziasztok, szerintetek létezik olyan ufo civic amiben tolató radar nincsen gyárilag bele építve ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72078) Qru válasza sherlock82 (#72077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Szomszédnak volt 1,4i, abban nem volt pl.

#nincsbennetarcsi

(#72079) [w]


[w]
őstag

ezt pontosan mi okozza, merre induljak el? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72080) sherlock82 válasza Qru (#72078) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm.
:R

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72081) Qru válasza [w] (#72079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EGR-re nézzél rá.

#nincsbennetarcsi

(#72082) [w] válasza Qru (#72081) üzenetére


[w]
őstag

pár hónapja kitisztítottam, egy ideig jó is volt :(((

lehet nem annyira mechanikai, mint inkább elektronikai hibája van (tekercs megszakadt vagy mittudomén) és a teljes cserével jobban járnék? :F 50-60 ezrem mondjuk akkor sincs rá, csak legalább tudnám pontosan mi a baja

szerk.: szóval az eredeti kérdésben is az a lényeg, hogy van-e az EGR-en kívül valami, amire még rá tudnék nézni vagy csak és kizárólag ő maga tropa?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72083) tboldi válasza [w] (#72082) üzenetére


tboldi
nagyúr

GD Jazz, ugye?

Ritkán van magával a szeleppel gond, ez az átvezető szokott eldugulni a hengerfej és a szívócső között.

(#72084) Avicularia


Avicularia
veterán

Szerintetek ez az olaj jó lenne a hybridbe? [link] magyar link, nyilván nem onnan venném.
Viszont csak németből tudok eredeti Honda olajat rendelni, és ha lenne helyben valami ami szintén jó bele akkor inkább azt venném.
Autóalkatrész lánc szerint ez jó bele, de megkérdezem tőletek mi a vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#72085) [w] válasza tboldi (#72083) üzenetére


[w]
őstag

óakrvaanyját... ez mennyire sufniszerelős dolog, egyedül nekiálljak vagy kapásból szerviz?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72086) tboldi válasza [w] (#72085) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha van hozzá affinitásod, otthon is nekiállhatsz, de olyan 2-3 órát rá kell szánni. Ja, és kellenek új tömítések is mind a szívócső, mind a hengerfej felőli oldalra.
Ez éppenséggel saját kép 2018-ból, szelephézagot csekkoltam, és ha már így is, úgy is le kellett bontani, kitakarítottam ezt is, bár ahogy látszik, nem kellett olyan sok mindent. Szélsőséges esetben annyira tömve van a járat, hogy egy csavarhúzó is megállna a kokszban. [lopott kép]

Támpont gyanánt Varga Miklós Balázs videóit keresd a YT-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#72087) Qru válasza Avicularia (#72084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi a gyári előírás? Mit ír a manual?

#nincsbennetarcsi

(#72088) [w] válasza tboldi (#72086) üzenetére


[w]
őstag

affinitás még csak-csak, de szerszám az nem nagyon és mindig attól félek, hogy ha eltöröm, beleszakítom, szétpattanelgurulnincsmásik, akkor többet ártok :D

köszi az ajánlást, este videózok, melóban sajnos le van tiltva

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72089) Avicularia válasza Qru (#72087) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha nem Honda olaj akkor ACEA C5 a gépkönyv szerint.

(#72090) ilyen_85 válasza tboldi (#58104) üzenetére


ilyen_85
senior tag

A Civichez 92 eFt a küszöbvédő...

https://zsemito.hu/webshop/kuszob-diszites-civic-9gen-2012-2016-gyari-masolat

Ez azért kicsit húzós...

Vett esetleg valaki ilyen stílusú küszöbvédőt?

https://carcarpit.com/hu/honda-civic-2012-2017-ajto-kuszobvedo-p-1001471.html

Több típushoz is láttam, hogy van, vajon mennyire lehet ez pontos? Árban azért sokkal jobb.

Van most egy küszöbvédő a jobb első ajtónál, de a bal oldalon sajnos lejött, jó lenne venni valami normálisat.

(#72091) Qru válasza ilyen_85 (#72090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néztem én is ilyet de még ezt az árat is sokallottam érte. Ha megvan a leesett akkor azt egy sima 2 oldalas ragasztóval vissza tudod tenni. Vagy ha végleges megoldás kell akkor szélvédőragasztó...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72092) ilyen_85 válasza Qru (#72091) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Sajnos nincs, már úgy vettem hogy hiányzott. Csak egy csúnya nagy ragasztó maradvány van a helyén. Van valami oldószer ami szépen leszedné? Anélkül persze, hogy megsérüljön a fényezés.

(#72093) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#72092) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Wd40-et találtam mint olcsó megoldás. Úgy látom ez mindenre jó :)

(#72094) Biqci válasza ilyen_85 (#72093) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hát, sokmindenre jó valóban, de szerintem vegyél direkt fényezésre való kátrány eltávolítót. Igaz ebben is petróleum a fő hatóanyag, de van még benne egy-két hasznos cucc ami segít és védi a lakkozást. Tudom, mert végigjártam ezt az utat, igaz az inkább régi matrica volt a kocsin ami kapott az időjárástól eleget.
A nagyobb márkák cuccaival nem nyúlsz mellé...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72095) tboldi válasza ilyen_85 (#72090) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én gyári kiegészítő fetisiszta vagyok, ha 92-be kerül, akkor is azt venném.

A MiTóhoz ősszel vettem, 68k volt, és az csak 2 darab, úgyhogy már nem is tűnik olyan soknak a 92k 4 db-ért. :DDD

(#72096) ilyen_85 válasza Biqci (#72094) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszi inkább vettem (remélhetőleg) normálisabb cuccot, egy autó ápolási boltban. Remélem lehozza a ragasztó maradványt és a még meglévő küszöbvédő-t is.

#72095 tboldi
Én is inkább eredetit vennék, de 92 eFt azért húzós, ehhez én túl olcsójános vagyok... :)

Egyenlőre megrendeltem a 20 eFt-os változatot, meglátom milyen, ha nagyon vacak max visszaküldöm és akkor gyűjtök a gyárira.

Mióta megvan az autó igy is elköltöttem már rá 300 eFt-ot (kötelező, casco, pár apróság) és kb csak a garázsban áll mióta megvan.

A 4 gyári elegance szőnyeg 33 eFt-ért viszont nem rossz. :D

(#72097) theballa32 válasza ilyen_85 (#72092) üzenetére


theballa32
tag

Tesztelgetés helyett szerintem menj el egy festőhöz, ott leszedik neked. Az én x.gen Hondámra pillanatragasztó csöppent, senki nem mert hozzányúlni. Szegeden találtam egy fényezőt, aki 10 perc alatt leszedte róla, és még pénzt sem akart elfogadni. Azért én adtam egy picit, mert megmentette a motorháztetőmet .

(#72098) [w] válasza tboldi (#72086) üzenetére


[w]
őstag

megnéztem a srácot, állati jó, hogy házilagos körülmények között milyen bátran robbant darabjaira mindent, de hát ő érti is amit csinál, én ehhez hozzá nem fogok :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#72099) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Alapjárati motort vagy leánykori nevére fordítva az alapjárati levegő szabályozó szelepet vissza szabad rakni vágott klinkerittel?

Gyári tömítés ehhez égen földön nem lesz egy kis kokszosodás miatt meg nem fogok 104k-ért venni motort amihez van tömítés. Mikor ennek is annyi gyíkja volt, hogy lekokszosodott a tengelye és még soha senki nem pucolta el láthatóan...:))

Lesz türelmem szerintem hétvégén leugrik az EGR is... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72100) D55 válasza Micsurin (#72099) üzenetére


D55
aktív tag

Hm... Lehet benéztem valamit, de 7gen Civicről van szó ugye? Mert nekem úgy rémlik az enyémben egy körkeresztmetszetű, tartósan nem deformálódó gumitömítéssel ellátva találkozott a fojtószelepház oldalán lévő kivágásokkal, plusz ott fordul egy fűtő vízkör is amit szintén az a gumitömítés határol körbe. Maga a komplett fojtószelepház meg nálam megint csak a szívótorokra is egy gumitömítéssel csatlakozik...

(Az EGR-nél meg a gyári megoldás egy érdekes, fémes-hálós valami és eléggé foszlik szétszedésnél, előszőr RTV szilikon tömítőpasztával raktam vissza, majd beszereztem hozzá biztos-ami-biztos egy eredeti gyári új tömítést)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.