Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) micafighter válasza h3lios (#71948) üzenetére


micafighter
nagyúr

A druid is tud fun and interactive lenni :))

(#71952) F-ECT$ válasza h3lios (#71948) üzenetére


F-ECT$
titán

Innen szép nyerni ;]

Dive ever, work never.

(#71953) Scale válasza h3lios (#71948) üzenetére


Scale
őstag

Ezzel a kézzel még simán megnyerheted, sőt. :K

(#71954) ígyvanferi válasza h3lios (#71948) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, baromira nem izgalmas az ellen a druid ellen játszani.

(#71955) DopeBob válasza #75376384 (#71949) üzenetére


DopeBob
addikt

:D :D

MZ/X

(#71956) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#71954) üzenetére


F-ECT$
titán

:)

Egyébként én is gondolkozok egy Malf crafton, bár nélküle is elég erős most a Jade deck. Érdekes módon még nem sok Skulking jött szembe, pedig control deck esetén nélküle kevés esély van a druida ellen.

Dive ever, work never.

(#71957) fogtunder válasza F-ECT$ (#71956) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ma kaptam 3-at is, égtek a mortal coilok rendesen :DDD

lehet a TBK helyett azt kellene berakni, mert mióta betecheltem, egy darab Gazdag Királyt játszottak ki ellenem, akkor nyilván nem volt kézben, jade viszont jön.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71958) h3lios válasza Scale (#71953) üzenetére


h3lios
addikt

A következő körök úgy néztek ki, hogy kijött 2 teli boardnyi 1/5 taunt, majd malf még 2 taunttal. Viszont volt nála még 1 weapon buff, valamint southsea capt. Szóval a drake 1 miniont takarított volna le. :D Igazán szomorú volt, mert azt hittem még nyerhetek.

(#71956) F-ECT$

Az a baj vele, hogy sokkal szarabb tech lap, mint a TBK. Az kb. minden pakli ellen value, mert mindenki LK-zik, illetve Priest ellen kb. ez az egyetlen fájdalommentes módja a statue eltávolításának.

Jade ellen az a baj, hogy ha nem ultimate controllal játszol ellene az idol nélkül is simán megver. Kripp csinált is róla videót. Egyszerűen lenyom tempóból, köszönhetően az új spellnek nem kell gadgetzan bele, szóval a mid game sokkal erősebb.

Arról már nem is beszélve, hogy ha nem jókor játszod ki, akkor tempót veszítesz, ha meg elkésel vele akkor kidobálja az idolokat kézből és akkor már mind1.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#71959) F-ECT$ válasza h3lios (#71958) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondjuk nekem TBK sincs techelve, majd meglátom, hogy találok-e neki helyet.

"ha nem jókor játszod ki, akkor tempót veszítesz" - max ha későn húzod fel, de azt leszámítva én kb bármikor kijátszanám Jade ellen.

Dive ever, work never.

(#71960) MAGUS7 válasza Chumlee (#71931) üzenetére


MAGUS7
tag

A total level 27,elvileg 1 pakkot is kellett volna kapnom a meghívásért,de azt sem kaptam,a másik account kapott a meghívásért.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#71961) MAGUS7 válasza F-ECT$ (#71932) üzenetére


MAGUS7
tag

Még valamelyik DK-án gondolkodok,Warlock meg Paladin elég erősnek tűnik,Shaman meg Hunter kevésbé,Rogue/Mage/Druid meg még nem is jött szembe,Grommash nélkül elég olcsó a Warrior dekk csak LK kell meg pár Common,Priest-hez van Lyra,Paldinhoz Lightlord,Druidhoz Fandral,Mage-hez Geddon meg Antonidas.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#71962) tomazin válasza MAGUS7 (#71960) üzenetére


tomazin
veterán

A lvl1=0 ebben a szamitasban.lvl2=2

(#71965) h3lios


h3lios
addikt

Noodle Hadronox druiddal lett legend NA-n, elég jól ment neki a paklival. Rank 1 Legendért szeretne majd menni vele.
[link]

Kíváncsi vagyok mennyire fog működni. Mindenesetre nem semmi, hogy van vagy 4-5 életképes druid pakli a metában. :Y

Utoljára a Warrior -os időkben volt ilyen, amikor volt minden... Tempo, Control, Patron, Aggro... :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#71966) F-ECT$ válasza h3lios (#71965) üzenetére


F-ECT$
titán

A deck meg abban emlékeztet a régi druid deckekre, hogy van benne egy rakás legend. Mondjuk azokban még lehet, hogy több is volt: Pagle, Tink, Cairne, Sylvanas, Ragna, Cena, Tbk, Ysera... :)

Dive ever, work never.

(#71967) whitezo88 válasza h3lios (#71965) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A dupla Moatot nem értem. Removal, de ha nem lethalra mész, sokszor csak gond, nem véletlen nem került bele sose a metába. Nzoth sincs hogy legalább kis test legyen.

(#71968) szinesz.bob válasza whitezo88 (#71967) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Itt a saját pókod eszed meg vele, ami előhozza a tauntokat. Majd megint és megint.

(#71969) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Eddig elég vegyesek az érzéseim ezzel a kieggel , de az is lehet sok sót nyeltem az elmúlt 2 napban :D
Amivel a legtöbbet találkozok jade druid , raza priest , pirate warrior.
Pirate warrior , oké megszoktam . Viszont ez a jade druid v2 a világon nincs annyi value , amivel meccset lehet ellene fordítani ... a raza priest meg , hogy idézzek fun and interactive ellopja a lapjaim elbohóckodik majd a 10-11. körben kb agyonlő dk alakban miközben dobálja ki az olcsó lapjait.
Kontroll warriort \ paladint játszok , de a warrior dk anduinhoz képest nevetségesen gyenge a pala még oké lenne , de ahoz meg kéne egy auctionmaster beardo , hogy 10 évben 1x összejöjjön a csodakill.

(#71970) Scale válasza F-ECT$ (#71956) üzenetére


Scale
őstag

Én még nyitogatok pakkokat a következő legendig aztán ha nem esett ki a dudu DK, akkor én craftolni fogom :K

(#71971) fogtunder válasza NyalokAA (#71969) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én handlockkal egész jó arányban verem a jade-et, a priestek viszont többnyire elkennek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71972) F-ECT$ válasza NyalokAA (#71969) üzenetére


F-ECT$
titán

Palával szerintem a Pirate Wari fogható, Jade ellen beteszel egy Skulkingot, a Priesttől meg kikapsz. Hol itt a probléma? :)

Egyébként hol találkozol sok priesttel? Én 17-ről mentem le 9-ig, és kb 2 jött szembe.

Dive ever, work never.

(#71973) NyalokAA válasza F-ECT$ (#71972) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

rank 4-5 között bohóckodok
pirate warri nem is zavar , csak sok van belőle. Skulkingot majd lehet megcsinálom , de nem szimpatikus a lap.
Elvileg amúgy is max 10%-ot javít a nyerési esélyeimen . Reménykedtem benne ismét jó lesz wallet warrior , de a priest meg a druida már az agyamra megy ha meglátom :D

(#71974) pachito válasza NyalokAA (#71973) üzenetére


pachito
őstag

Az a 10% azért nem mindegy szvsz...400 dust nem nagy áldozat érte

(#71975) F-ECT$ válasza NyalokAA (#71973) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezek szerint a preistek már felmásztak 5-ig, azért nem látom őket :) Mondjuk nem csodálom, agro és control ellen is jó lapjai vannak, ki is próbálnék 1-2 decket, de kellene hozzá craftolnom 1 Dragonfire-t, 1 Obsidiiant meg Anduint. A Kazakus verzióhoz mondjuk nem kellene a 2 epic (mert 1-1 van belőlük), de oda meg Anduinon túl kellene Elise, Arfus vagy Lyra...

Dive ever, work never.

(#71976) Chumlee válasza F-ECT$ (#71975) üzenetére


Chumlee
senior tag

Én a rugóval vagyok így , oda kellene 2-3 legendary meg is van az áruk csak félek nem lesz meta.
Miracle rugó mennyire jó egy priest ellen ?

(#71977) saen válasza Chumlee (#71976) üzenetére


saen
veterán

Klasszikusan kb autowin. Azt viszont nem tudom, hogy a mostani metában, hogy van.

(#71978) micafighter válasza NyalokAA (#71969) üzenetére


micafighter
nagyúr

Thjis most legendben OTK paladinozik ami a beardo-s control palát jelenti, pár órája nézem és már vagy 4x nyert az OTK kombóval egyébként nyerhetetlen meccseket, pl jade druid 20hp+30armorral stb. Szoval egyáltalán nem olyan ritka/nehéz a kombo ha jól játszik az ember, nyilván fel kell hozzá húzni a lapokat, de egyébként nyerhetetlen matchupot / szituációt is le tud hozni.

Nem néztem a win ratejét de halad szépen felfele.

[ Szerkesztve ]

(#71979) F-ECT$ válasza Chumlee (#71976) üzenetére


F-ECT$
titán

Rogue az egyik kedvenc classom volt, de egy ideje rohadt szarul nyitok lapokat belőle (bezzeg Anub és Gallywix megvan). Xarilt még lecraftoltam, de nem igazán vált meta lappá, azóta meg nem jött Shaku, Sherazin, Lilian (bár ez talán nem is kellene), Valeera. Ja és Shadowcasterből, Vilespineból is csak 1-1-em van...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#71980) Chumlee válasza micafighter (#71978) üzenetére


Chumlee
senior tag

Biztos jó lehet csak nem akarok 1600 dust -ot elverni egy ilyen paladinra. 4 epic hiányzik .

(#71981) Chumlee válasza F-ECT$ (#71979) üzenetére


Chumlee
senior tag

Nekem amik hiányoznak : Vancleef , Thalnos , Sherazin . Ezeket még le is kraftolnám ,mert alapvetően jók csak feleslegesen nem akarok egy használhatatlan decket . Ungoronál paláztam ott elvertem 10000 dustot most nem akarok feleslegesen .

(#71982) aerosmith


aerosmith
őstag

80g csere radical#1401

(#71983) F-ECT$ válasza Chumlee (#71981) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, elverni pár ezer dustot olyan deckre ami pár napig jó / pár napig használod nem túl bölcs dolog. Persze az ellenkezője se: nem craftolni valamit, amivel amúgy játszanál, aztán hónapokkal később mégis lecraftolod és vered a fejed a falba, hogy miért vártál eddig.

Mondjuk egyelőre azokkal a lapokkal sincs elég időm játszani, amik megvannak :)

saen: a mostani priestek ellen is jó a miracle?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#71984) Scale válasza Chumlee (#71981) üzenetére


Scale
őstag

Sherazin egyáltalán nem must-have miracle rugóban, én is nélküle játszottam játszottam elég sokat a kieg előtt rank4-5 környékén.

(#71985) saen válasza F-ECT$ (#71983) üzenetére


saen
veterán

Mint írtam, fogalmam sincs a mostaniról.

(#71986) F-ECT$ válasza saen (#71985) üzenetére


F-ECT$
titán

Már kapkodtam, hogy beleférjek az 5 percbe, a kérdés máshoz is szól természetesen :B

Más: mi a vélemény az Ultimate Infestation lapról? Ma próbálgattam, és rohadt ritkán tudtam 1 meccs alatt 2x kijátszani (kivéve ha lethal volt a másodikkal), viszont ha csak 1 van a deckben, akkor sokszor nem jött fel időben. Sokszor az 5 laphúzás is inkább rossz, mint jó, lehet 3 elég lenne, de akkor ez kicsit kilógna a többi 5, 5/5 képesség közül.
Összességében viszont elég beteg lapnak tűnik még mindig, nagyon sok meccset nyert meg nekem, talán túl sokat is...

Dive ever, work never.

(#71987) h3lios válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


h3lios
addikt

Elég sokat játszottam Druiddal és egyértelműen nem fogod tudni kijátszani a 2.-at. 10 meccsből talán 1x jön jól, de ahogy te is mondtad csak azért, mert Lethal-nál mind1, hogy milleled magad. Néha muszáj 1-2 lapot túlhúzni vele, mert csak így tudsz megoldani 1 végzetes fenyegetést.

Arról nem is beszélve, hogy nourish mellett erősen redundáns szerepe van csak a laphúzásnak. Amióta játszom belőle a 2-t sokszor inkább ramp-elek a nourish-al, hogy ki tudjam pakolni a nagy cuccaimat. De akkor meg ki vagy szolgáltatva annak, hogy behúzod-e a 2 infestation egyikét. Egyszóval nehéz jól összehangolni vele a játékot. 1-et nincs értelme játszani, mert akkor nem elég konzisztens a laphúzásod a gadgetzan-es csomag nélkül.

Szerk: Én a Kolento féle verzióra szavazok, elég sok lehetetlen helyzetet sikerült már vele megfordítani.

A pókos verziót is szívesen kipróbálnám, amit linkeltem, de nincs meg hozzá a spoooder, craftolni pedig egyelőre nem fogom ezért.

(#71978) micafighter

Keveset ugyan, de játszottam a deccket, majdnem ugyan abban a felállásban, mint Thijs és nálam is és nála is ugyan azok a problémák jelentkeztek. Egyszerűen vagy nem tudsz húzni, vagy tele a kezed és milleled a winconditiont.

Ha korán behúzod a kombó elemeket, akkor ott rohadnak a coinok a kezedben és foglalják a helyet a többi lap elől. A probléma az, hogy nem akarod őket elhasználni, mert sok esetben nem tudsz máshogy nyerni. Így általában nem tudsz optimálisan játszani.

Amúgy ez a control paladin annyiból jobb, mint az exodia mage, hogy van menet közben boardod és nem csak a random lapokra és a freeze effektekre tudsz hagyatkozni. Annyival viszont rosszabb, hogy 1 korai push után le tudod kezelni az ellenfeled boardját, de utána teljesen kifullad a kezed és nem tudod magad újratölteni. 2 acolyte + 2 skillhill defender finoman szólva is kevés laphúzás. A lay on hands pedig az előbb felsorolt indokok miatt nem tud neked lapot húzni, mert tele a kezed coinokkal.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#71988) fogtunder válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én arénában draftoltam kettőt, nagyon sok volt az elsőt se mindig játszottam ki mill miatt. Erős lap, de az 5 húzás inkább hátrány, agrár jellegű pakliban jó, de ha erős a lategame, akkor szívás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71989) #75376384 válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


#75376384
törölt tag

Anno a lore nerfet kapott. Pontos okra nem emlékszem de szerintük túl erős volt. Az 7 manna 5/5 test és 5 heal vagy 2 draw. Ez 10 manna és mindenből 5. Nekem valahogy úgy tűnik szembe mentek saját magukkal. :D

(#71990) h3lios válasza #75376384 (#71989) üzenetére


h3lios
addikt

Ahogy fentebb írták az 5 húzás inkább hátrány mint előny. Túl sok lap egyszerre ahhoz, hogy tudd kezelni a kezed méretét. Ráadásul 10 mana, tehát még csak ki sem tudsz mellette szórni valami kis miniont. Húzásból kb. 3 lenne az ideális mennyiség, akkor valóban iszonyat broken lenne, mert tudnád egymás után dobálni őket.

B-tag: H3lios#2825

(#71991) pachito


pachito
őstag

Vi von

(#71992) h3lios válasza pachito (#71991) üzenetére


h3lios
addikt

EZ Patches ! Pirate Warlock SMOrc ;]

B-tag: H3lios#2825

(#71993) whitezo88 válasza h3lios (#71990) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ugyanakkor a quest druid feljött az ultrafos kategóriából a játszatóba. Nem rossz behúzni vele a 0 manás dögöket.

btw redditről:

[ Szerkesztve ]

(#71994) pachito válasza h3lios (#71992) üzenetére


pachito
őstag

Alap pick :DDD

(#71995) #75376384


#75376384
törölt tag

Most jött szembe egy boar + dino + ha mákja van adapt is pala. Ez mi? :D kétség nem fér hozzá roppant ötletes, de megint az a broken charge mechanika.

(#71996) Chumlee válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


Chumlee
senior tag

Imádom counter-relni :DD :DD

(#71997) Chumlee válasza whitezo88 (#71993) üzenetére


Chumlee
senior tag

Ez maga mit takar van questem nem törtem mondom hátha lesz valami jó kombo ,de hát várhatók én ha nem tudok róla :DD

(#71998) micafighter válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


micafighter
nagyúr

This meg Kripp is azt ecsetelte ma hogy a Druid kicsit broken most, a magas card quality miatt, aminek része az ultimate infestation is :)

(#71999) grizlisandor válasza F-ECT$ (#71986) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nagyon jó lap, miatta bátrabban rampolok. Meccset megfordítani nem fog, de egy kiegyenlített meccset meg simán eldönt. Apxvoid Plague deckjében nagyon jók működik.

(#72000) h3lios válasza micafighter (#71998) üzenetére


h3lios
addikt

A druid mindig is broken volt, amikor jó lapokat kapott, mert a ramp-nek köszönhetően azt csinál amit akar turn 6-8 környékére. És most KFT-vel nagyon durván jó lapokat kapott, ami a húzást, életben maradást illeti. Eddig hiányoztak a tauntok, most még szinergia lapja is van mellé.

Bár addig nem bánom, hogy erős a druid, ameddig nem csak Jade folyik a csapból. Az egészséges a játékra nézve, ha több féle variáns érhető el 1 kaszt számára.

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.