Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Ptech válasza #75376384 (#71650) üzenetére


Ptech
őstag

Hopp, most már látom, köszi!

(#71652) tPedro_


tPedro_
őstag

Hogyan oltem meg Marrowgart? Pofon egyszeru.

Kijatszott egy Undercity Huckster-t amibol kapott egy Auchenai Soulpriest-t.
Kovetkezo korben kijatszotta, kor vegen Hero Power, -30 HP.

GG. :C

(#71653) DJGABI


DJGABI
addikt

miért volt bennem az hogy LK-t is megkapjuk ingyér? :U mondjuk valahogy több értelme lett vna mint a random DK-nak, ahogy anno cthun is járt...

kipróbáltam az evolve sámlit. hát pont ahogy várható volt: lenn volt a doppelgangster hármas meg pár kisebb lény és csak hulladék, vanilla lapokra sikerült cserélnie :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#71654) Tbs82


Tbs82
tag

Van ilyen is... :))

Ez eléggé szerény drop volt.. :)

(#71655) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

"Reggeli" termés:
Prologue-ból: Jaina.
További 11 pakkból 2 legend és 1 epic. A legdend az Prince Valanar, amit úgy török be mint a huzat, továbbá ez. [link]
Rimánkodtam hogy ne Shaman legyen, mert rettenetesen nem szeretem ezt a kasztot, erre tessék. Csúnya egy tréfa, amit ráadásul nem is értek :DDD :DDD

All→M8

(#71656) micafighter válasza ThySoul (#71646) üzenetére


micafighter
nagyúr

Token druidhoz jöttek uj lapok, majd én is ki akarom próbálni ;] (mondjuk én kieg elött nem játszottam)

(#71657) sagem


sagem
addikt

Sajnos ezt az új trackert csak most láttam..majd legközelebb használom, most csak gyorsan ki akartam nyitni a csomagokat, nem is néztem mást, csak a legendeket. 67-et nyitottam és ezúttal nem panaszkodhatom, mert 6 db Legend esett, ebből az egyik arany, szóval arányokat tekintve faxa lett :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#71658) micafighter válasza callmeakos (#71655) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valanar az egyetlen használható prince, én nem törném. A lifesteal pár kasztnál nagyon erös, pl rúgó, warlock.

(#71659) callmeakos válasza micafighter (#71658) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csak pont a 4 manás lapokat kell "beáldozni" ezért a lapért cserébe, ami nem túl bizalomgerjesztő. Megpróbálok kezdeni valamit, de mivel van jelenleg 1100 dustom, elképzelhető hogy ennek is az lesz a sorsa, egy jobb lap reményében. Meglátom.

All→M8

(#71660) Scale válasza micafighter (#71658) üzenetére


Scale
őstag

Szerintem meg épp a 2 manás az egyetlen használható lockban :K

(#71661) micafighter válasza callmeakos (#71659) üzenetére


micafighter
nagyúr

A 2 meg 3 manást nagyon nehéz játszani mert vagy a 2 vagy a 3 manás slotod gyakorlatilag üres lesz, vagyis nem lesz early gamed. A 4es slot beáldozása nem akkora áldozat mint a 2 vagy 3. Azokat leginkább max a lock tudja játszani szvsz hero a power miatt.

(#71662) fogtunder válasza micafighter (#71661) üzenetére


fogtunder
nagyúr

zoonak nem akkora hátrány, ha nincs két manás minionod, pláne az új olcsó buff lapokkal, plusz nagyobb eséllyel is húzod be, utána pedig iszonyatos value. nem mondom, hogy működni fog, de papíron nem feltétlen rossz. meg ugye quest hunterbe :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71663) micafighter


micafighter
nagyúr

Egy érdekes gamespot interjú a fejlesztőkkel: https://www.gamespot.com/articles/hearthstones-devs-discuss-knights-of-the-frozen-th/1100-6452303/?ftag=GSS-05-10aab8e&utm_campaign=trueAnthem%3A%20Trending%20Content&utm_content=5987ad8819694a0006ebc8b7&utm_medium=trueAnthem&utm_source=twitter

Az RNG vs. Skill-based Play fejezet lett volna nekem a legérdekesebb, de elég rövidre sikerült ;]

(#71664) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Spot the lethal! Thijsnak kellett egy perc.. [link]

btw Bloodreaver talán nem is olyan rossz. A hero power nagyon brutál.

(#71665) skitzoo


skitzoo
senior tag

Én ezzel a deckel haladok most. :DDD
És sajnos a warri DK nem esett ki Goldenbe igy craftolni kellet....

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#71666) rocket válasza whitezo88 (#71664) üzenetére


rocket
nagyúr

Hab a tortan, hogy 2 lethal variacio is van :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#71667) saen válasza micafighter (#71658) üzenetére


saen
veterán

Szerintem meg az a legszarabb :D

Én most fogom craftolni a 2 manás prince-t, Stancifka divine paladin-ja lesz az első deck amit próbálok.

(#71668) micafighter válasza saen (#71667) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem azt mondtam melyik az erösebb, hanem hogy melyik a haszalálhatóbb a hátrányok tekintetében :) Az erösség amugy relativ.

[ Szerkesztve ]

(#71669) Chumlee válasza h3lios (#71641) üzenetére


Chumlee
senior tag

Egy deck listát mutatnál? Amit én játszom egy két legendrary nélkül játszom. Viszont lnne rá dust .

VanCleef helyet nekem egy Leeroy van bent , én is arcane giantest használom :D

(#71670) F-ECT$ válasza h3lios (#71641) üzenetére


F-ECT$
titán

Guldan deck. J4ckie 23-0-t ment vele :)

Dive ever, work never.

(#71671) micafighter válasza F-ECT$ (#71670) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én is egy hasonlót raktam össze. Wildon meg lehet craftolok majd hozzá egy malganis-t, az ugy elég korrekt value ha a hero kártyával fel tudod támasztani :)

(#71672) fogtunder válasza F-ECT$ (#71670) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem eddig 3-0, a zealot-defile kombó olyan boardokat aláz meg, amik egyébként reménytelenek lennének. az előbb token druid ellen játszottam, kint volt egy hydrája meg egy csomó kis szar, letkarítottam a boardot, húztam egy lapot a végén coillal és sebeztem az arcába 12-t.

a Lich Kinget mondjuk kraftolni kellett, de ha azt nem fogják legalább 3-4 pakliban játszani, akkor semmit se

(#71671) micafighter: wildon én valami renos-kazakus-démon pakliban gondolkodom. imp gang boss + defile = végtelen érték :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71673) F-ECT$ válasza fogtunder (#71672) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is craftoltam LK-t, az első pár héten legalább 4-5 class deckjeibe be fog férni.

Dive ever, work never.

(#71674) fogtunder válasza F-ECT$ (#71673) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha akármilyen kontrol pakli létezni fog, abban benne lesz. plusz lap, 8/8 taunt tehát van hatása a boardra, egy büdös statot nem bukik a képességéért, ennyi pont elég is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71675) whitemetal33


whitemetal33
tag

Másnak is voltak Aréna bugjai?
Nálam idáig 2x lefagyott a karakterek beugrásánál, gyors ki és belépés megtörtént de aztán reconect helyett Lose-t írt.

(#71676) fausto


fausto
addikt

Mit lehet azzal kezdeni, hogy minden KFT lapot újank ír ki? Végigmegyek rajtuk, de a következő indításnál megint újnak jelzi őket...

(#71677) skitzoo válasza fausto (#71676) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ez engem is érdekelne.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#71678) rocket válasza whitemetal33 (#71675) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem 2 napja volt ilyen standardon, valami gond van az UI bizonyos elemeinek betoteseinel, ilyenkor pl. friend listarol eltunnek a nevek, gombokrol a szovegek.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#71679) F-ECT$ válasza fausto (#71676) üzenetére


F-ECT$
titán

Dettó. Egyelőre hagyom, majd jön rá fix, bár nem először fordul elő ilyen bug.

Dive ever, work never.

(#71680) Tbs82 válasza fausto (#71676) üzenetére


Tbs82
tag

Én is háromszor végig gyalultam már...... :W

(#71681) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A helyzet, hogy Frost Lich Jainával baromira nincs kisegítve az ember.
Zsinórban 4 meccsen nem jött elő a drága, pedig majdhogynem mindegyik meccsnél közel volt a Fatigue. Simán benne van, hogy ezt a DK-t úgy kalibrálták, hogy very late drop legyen, mert a negyedik meccs után arra gyanakodtam hogy nincs is a deckemben, pedig de.

All→M8

(#71682) saen válasza callmeakos (#71681) üzenetére


saen
veterán

Én ma 5 meccset toltam a fennt linkelt paklival, eddig 3-2. Amikor DK-t játszottak ki ellenem (rogue, warlock) akkor mindig kikaptam, ha nem akkor nem. Kitartás, jó lesz az.

(#71683) h3lios válasza Chumlee (#71669) üzenetére


h3lios
addikt

Leírom ide, mert a céges gépen lehetetlen elindítani a pwn-t.

Ez a verzió főleg a minionokról / serazin visszaélesztésről szól, simán meg tudod tartani a boardot 1 közepesen tempós pakli ellen is.

2 Coin
2 Prep
2 Backstab
2 Hallucination
2 Swashburlar
1 Patches
1 Razorpetal lasher
1 Bloodmage Thalnos
2 Eviscerate
1 Sap
1 Edwin
2 FOK
2 SI
1 Serazin
1 Xaril
2 Vilespine
2 Gadgetzan Auc.
1 Valeera
2 Arcane Giant.

Nemrég játszottam 1 freeze mage ellen, ahol végül elég szarul jöttek ki a lapok, illetve tanulni kell még a rogue lap képességét rendesen... :DDD
Ettől független vicces volt, mert loptam Sindragosa-t, majd visszavettem Xaril toxinnal kézben - > 4 extra legendary -> Ultimate value.

A végén sikerült Dodge-olni az alex turn után, mert 20 Hp-m volt, nem tudott leburst-ölni és meg tudtam oldalni a boardot, csak kifogyott a kezem, mert a deck alján volt Serazin, meg a 2 Giant és a 2 gobbó.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#71684) whitemetal33 válasza rocket (#71678) üzenetére


whitemetal33
tag

Egy hosszú Miguellel való beszélgetés után megtudtam hogy nem tudnak mit csinálni vele, és hogy nem kapok semmi ellenszolgáltatást a sérelmeim miatt. Éljen a small indie company :W
Igaz hogy fél órába telt mire megértette hogy nem volt semmi baj a wifi kapcsolatommal és hogy a gamen belül van a probléma.

(#71685) Kanczy válasza F-ECT$ (#71673) üzenetére


Kanczy
veterán

Amikor megláttam a lapot, nem is igazán értettem, hogy adhatták ki... nagyon úgy látom, hogy minden kontrollba bele fog férni jó ideig :F

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#71686) h3lios


h3lios
addikt

Pont most vertem el a fentebb linkelt rouge-al 1 control paladin-t. Tolta a szokásos Murloc- Skillhill köröket. Doomsayerrel próbálkozott, pechjére tele voltam kis minionokkal + spellekkel, ezért mindenét leszedtem. Aztán Turn 7-re halott volt, még 1 Tirion sem menthette meg. :)

Ez az egyik kedvenc paklim, mert itt valóban számolni kell a damokat és nem mind 1 az order sem sok esetben.

(#71685) Kanczy

Nem csoda, hogy auto include lap lett. A lichking az egész WoW -os lore leghíresebb (és legkedveltebb) karaktere. Nem engedhették meg maguknak, hogy trash - mid tier legendary legyen. Muszáj volt valami nagyon durván jóval előrukkolniuk, mert lázadást tört volna ki, ha használhatatlan lett volna.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#71687) micafighter válasza h3lios (#71686) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jah, majdnem Dr Boom szinten van. Ő is azért lett erős HSben mert szintén LKhoz hasonló meghatározó személyiség volt WoWban ;]

[ Szerkesztve ]

(#71688) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Nekem statok 57 pakk open után:

4 golden common
66 rare (2 golden)
7 epic (1 duplicate)
3 legendary: warri DK, hadronox, moorabi
prologue: warlock DK

Már amikor első 6 pack 6 rare-vel kezdődött, láttam nem álmaim openje lesz :D
Rare-ból amit nagyon akartam: Bone Drake, darabot nem nyitottam belőle, bezzeg másból 4-5-t is...

Sindragosa / Frost Lich Jaina nyitás nem lett meg, akkor craft lesz ebből....

Azért annyira nem panaszkodok, látva hogy mások szarabbul nyitottak :D
Warri DK-nak jobban örülnék, ha lennének értelemes warri lapjaim :D

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#71689) h3lios válasza micafighter (#71687) üzenetére


h3lios
addikt

Szerintem Boom még mindig sokkal jobb lap, mint a Lichking. 90%-ban az első körében leszedik (mert muszáj leszedni) és a DK lapok között elég nagy a szórás. Ha megkapod a másik paklijából lopósat az közepes, de ha control matchup-ban bedobja a selfmilles lapokat sokra nem mész vele, mert instant bukod a meccset, mert közelebb kerülsz a fatigue-hoz vele.

B-tag: H3lios#2825

(#71690) micafighter válasza h3lios (#71689) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, de ha ugy nézed jogos hogy Dr Boom erösebb, hiszen ő még LKnál is meghatározóbb WoW karakter :))

(#71691) Soybex válasza micafighter (#71690) üzenetére


Soybex
őstag

Ja a nevetésével ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#71692) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Én hajnalba fél négykor nyitottam 62 pakklit. 2 legend esett a warrior hero kártya és rotface, hát ilyen mostanában nem káromkodtam, ennél rosszabb nyitást nem tudtam volna elképzelni. Most a pity timer hogy működik? Az első epicem a 8. pakliban volt. Összesen nem tudom megmondani most, hogy epicből mennyi esett, mert azóta nem voltam online.
(Mielőtt jönne a kockarendőrség, nem keltem fel hajnalban, mert éjszakába melóztam.)

(#71693) skitzoo válasza KISDUCK (#71692) üzenetére


skitzoo
senior tag

Én 4 kor nyitottam ki 10-et. Abból a 10ből 3 legend esett. Utána rá 1 órára kinyitottam a maradék 50-et. 1 legend....

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#71694) KISDUCK válasza skitzoo (#71693) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nee sírok, 10ből 3 legend és később még 1? :O
Veszek egy repjegyet murikába és oda ürítem a salakanyagom Ben Brode küszöbére.

Ez a kieg a nyitás miatt eddig csalódás, ungorónál startnál sokkal jobb nyitásom volt, kb olyan mint most neked. Remélem nemsokára rám mosolyog a szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#71695) fogtunder válasza KISDUCK (#71692) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért ha lesz ctrl warrior, akkor ezek nem túl rossz lapok hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71696) skitzoo válasza KISDUCK (#71694) üzenetére


skitzoo
senior tag

Azárt ha nincs az a 10 akkor 50 packból 1 legend? Azért az eléggé rossz...

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#71697) h3lios válasza KISDUCK (#71692) üzenetére


h3lios
addikt

Úgy nyitottál mint én, a 40-es timeren belül.
Az elsőt megkaptad az első 10 packon belül, a másodikat pedig a maradék 40-ből. Nekem is hasonló arányok voltak csa 210 pack esetén, tehát nagyobb nyitásnál sem volt túl rózsás a helyzet. Egyébként engem is elkapott az ideg, mert 210 packból 7 legendet nyitni több, mint sz.r. A reális 10 lett volna, aminek a közelében nem járok és most már nem fogok annyit nyitni, hogy túlságosan nőjjön a számuk. Ami még érdekes craftolom dustból, de 45 k-nál többet 1 kiegért nem adok. (már ez is sok volt).

B-tag: H3lios#2825

(#71698) F-ECT$ válasza h3lios (#71697) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem akarsz ennyit adni kiegenként, akkor le kell szoknod arról, hogy az összes jónak vélt legendet legyártod, amit nem nyitottál. Ahogy nézem, most goldból 0 közelében lehetsz, és jó pár ezer dustnak is a seggére vertél. A következő kieg jön kb 3-3.5 hónap múlva, addig goldból 7-8k-nál több nem jön, szóval vagy megint fizetsz ennyit (vagy többet), vagy nem lesz meg minden elsőre jónak tűnő legended.

Dive ever, work never.

(#71699) F-ECT$


F-ECT$
titán

Pro deckek minden classhoz, folyamatosan frissül.

Személyes jó tanács: aki csak pár legendet nyitott, az próbálkozzon innen deck ötleteket meríteni, és ha összejön egy deck, akkor játsszon vele minél többet, ahelyett, hogy ugrál deckről deckre, mindhez gyárt lapokat és aztán pár játék után megy is tovább. 1 deck kiismeréséhez szerintem kell 30-40 meccs, mire az megvan, addig eltelik 1-2 nap, így talán könnyebb megállni, hogy túl sok mindent craftoljon hirtelen az ember, amit aztán pár nap múlva meg is bán.

Dive ever, work never.

(#71700) h3lios válasza F-ECT$ (#71698) üzenetére


h3lios
addikt

30k- ig nem problémás a dolog, annyi még belefér, az utolsó 40-es adagra nem lett volna szükség, ha nem 30-40 packonként nyitok 1 legendet. Amúgy nekem fontos a közel teljes kollekció is, ha esetleg kell tudjak fun- mém paklikkal szórakozni. Ezért örülök, hogy itt nincs túl sok hasznos epic, mert nem kell őket legyártanom.

9500 dustom maradt, ha nem kell legyártanom bolvart és a pókot, akkor egész jól megmaradt a kövi kiegig.
Egyébként ja, 7-8k goldot lehet összeszedni 2 kieg között.
A DK-okat nem bánom, hogy legyártottam, sima legendary-ból csak sindragosa-t craftoltam, de szerintem Medivh rotálásával lesz helye a metában.

Thrall-t nem gyártottam volna le, ahogy Rexxart sem, de mivel őket kinyitottam nem kellett gyártani. A többi viszonylag jónak néz ki, még a warrior is, mert megszopatja a tokenes paklikat. A weapon swing is majdnem mindent letakarít + ott van mellé a hero power + fishes combo (ami miatt nem kell végre whirlwindet játszani).

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.