Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) whitezo88 válasza h3lios (#61895) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel 2 questem is pirwarrihoz köthető, shaman ellen: topdeck storm thalnossal, highroll, mikor megint kell mert van boardom, megint topdeck storm, highroll, köv körben topdeck, 2. jade lightning. Szóval FUCK SHAMAN. 20 alá se tudtam ütni. ja, Hexe is volt, 7 kör alatt ezek mind. Köv meccsen legelső fegyverem egy arcanite amit látok, és dragon pap ellenfél. Nem t1 ez a deck.

[ Szerkesztve ]

(#61902) Mister_X válasza anorche1 (#61891) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Turn 2 aggro ellen
Turn 4 szoktam kirakni, hogyha nincs boardja és kezemben a Doomsayer
Turn 6, ha van blastcrystal
Turn 8, ha van removal
Turn 9 Brann és Blastcrystal társaságában
Turn 10 Twisting Netherrel kombózva

Szedtem már ki Reno-t, C'Thunt, N'Zothot, Kazakust is kézből. Jóféle.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#61903) Kanczy válasza whitezo88 (#61901) üzenetére


Kanczy
veterán

De, ladderen t1 a deck.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#61904) whitezo88 válasza Kanczy (#61903) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Meta reportok szerint nem, vagy nem mindig. Könnyen counterelhető, és inkonzosztens, ha nem jön a jó 1-2-(3) turn, akkor viszlát könnyen. Ha bejön, akkor verhetetlen. Elég sokat játszottam vele a hónapban, nem a világba beszélek, vagy csak én kapom a counter deckeket...

[ Szerkesztve ]

(#61905) thesound válasza thesound (#61898) üzenetére


thesound
őstag

elkelt

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#61906) h3lios


h3lios
addikt

A Pirate warrior nem T1. Ennek viszont csak az az oka, mert a Reno paklik léteznek és azok foglalják el a spotot. Egyébként simán legelöl lehetne. Max heal nélkül nagyon nehéz elverni. Druiddal is csak akkor sikerül, amikor álom kezem van. Tudok rampelni, jön az olcsó burst és a Feral Ragek. Legutóbb csak azért nyertem, mert KUN 10 armort adott. Egyébként 1 Ancient of War 1 hit 1 Arcanite Reaper + Heroic strike + random kalóz kombóval. Ami gusztustalan, mert a többi szarja tud facre menni. És mivel nem játszok a druidban Ooze-t ezért 1 upgrade a reaperre insta concede.

(#61901)whitezo88
A Midrange shaman ellen legalább eljutok T7-8 -ig ahonnan az aviana + kun simán vissza tud hozni. Ez ellen a foshalom ellen T5 -re meghalok ha nem húzok wrath / feral rage / living roots-ot.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#61907) anorche1 válasza Mister_X (#61902) üzenetére


anorche1
őstag

& whitezo88

Köszi! :R
Így tényleg több értelme van. Most pl. 6 körben egy alexstrasza szedtem ki egy druid kezéből, ami rögtön meg is halt :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#61908) KaraDani válasza Kanczy (#61903) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem sosem volt T1 deck ha csak az erősségét nézzük, inkább T2, csak millióan játszák mert gyorsak a meccsek.

(#61909) Kanczy válasza KaraDani (#61908) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem meg pont ezért T1 ladderen. Bőven lehet vele hozni 55%-ot, és 5 perces meccsekkel nagyon megéri vele játszani. Szigorúan szvsz.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#61910) KaraDani válasza Kanczy (#61909) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja értem, hogy érted, X idő alatt mivel tudsz a legtöbbet haladni alapon. Jogos, én inkább a tiszta deckerősséget néztem. Érted, hogy értem :D

(#61911) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy hulyen hangzik a kerdesem, de erdemes ugy elkezdeni jatszani, hogy nem fogok bele penzt fektetni? Lehetnek igy is jo paklik? Mennyivel lesz igy nehezebb jatszani? Mennyire befolyasolja a jatekelmenyt?
Valaszokat elore is koszi! :R

HyperX

(#61912) saen válasza Skilly (#61911) üzenetére


saen
veterán

Lehetni lehet, de borzasztó sokáig fog tartani és borzasztó sokat kell játszanod mire eljutsz oda amit írsz.

(#61913) h3lios válasza Skilly (#61911) üzenetére


h3lios
addikt

Szerintem nem éri meg. Mondom úgy, hogy én sem akartam költeni rá, aztán azóta benne van 300k +...
Igazából csak frusztrációt szül, hogy látod a jó lapokat és szeretnél nagyon kipróbálni új dolgokat, de még 1 közepesen sz.r paklihoz sincsenek meg a lapjaid.

B-tag: H3lios#2825

(#61915) ígyvanferi válasza Vasinger! (#61914) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Incompetent much?
Nem emlékszem, mi volt ez a gift exchange brawl? Ha már ilyen komoly nehézségekbe ütköztek tavalyról berakni azt újra, remélem a pókos vagy a portálos lesz helyette.

(#61916) F-ECT$ válasza Skilly (#61911) üzenetére


F-ECT$
titán

Olcsó paklikat össze lehet rakni f2p módban, de nem tudsz majd minden decket kipróbálni.

Dive ever, work never.

(#61917) KISDUCK válasza Skilly (#61911) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én eddig nem költöttem pénzt a játékra és el vagyok így is. Az összes megjelenő dungeont kinyitottam azokból lettek jó lapok és ha nem volt már insta akkor vettem paklit. Amint tapasztaltabb leszel érdemes kipróbálni arénát is, mert ha sikeres lesz egy arena run akkor a jutalmak elég jók.

(#61918) Vasinger! válasza ígyvanferi (#61915) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez volt az a brawl.

(#61919) Genji válasza whitezo88 (#61850) üzenetére


Genji
őstag

Erős! :DDD

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#61920) whitemetal33


whitemetal33
tag

Easy brawl :C

(#61921) micafighter


micafighter
nagyúr

Ez az e heti brawl:

Szerk:

2 mana 7/6 seems good ;]

[ Szerkesztve ]

(#61922) micafighter válasza ígyvanferi (#61915) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyertél, portálos :C :DDD :(

(#61911) Skilly: hozzáállás kérdése. A F2P mód leginkább azt jelenti hogy kisebb lesz a lapkészleted, illetve lassabban fog gyarapodni, lassabban hozod be a lemaradást. Ha ezt el tudod fogadni akkor jó móka lehet, vannak erős és olcsó deckek amivel akár legendet is megcélozhatod :)

Más: a classic golden lapok 90%-a amit nyitok miért priest? :N Ez nem lenne baj, de abból is a useless fajta általában :DDD Mondjuk ezért legalább nem fog fájni a szivem ha betöröm :)) De én a golden lapokat is gyüjtöm és ami használható azt nem töröm be, illetve gyártottam most pár golden lapot pl Nzoth meg Kazakus, netherspite historian, drakonid operative. Megvoltak már simába de a yolo effekt goldennel az igazi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61923) NyxNyxNyx válasza micafighter (#61922) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem a sima portálosra gondolt. Azzal még el is tudok lenni, de ez a sokféle portalos kiéget.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#61924) h3lios


h3lios
addikt

Okádék brawl-al takarodjon a francba a Blizzard... Cencer 5/6 -ot kap mindenki... :W

Addig fogom ezt a foshalmot concedelni ameddig meglesz a highroll... Van a tökömnek kedve 30 órát sz.rakodni azért, hogy 1 RNG portal eldöntse a meccset.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#61925) whitezo88 válasza micafighter (#61921) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Esport [link] :DDD

(#61926) rocket válasza saen (#61900) üzenetére


rocket
nagyúr

Lifecoach fele verziot majmolja napok ota jopar a streamer :)

Rosszul huzol tier 82 a deck, persze streamereknel rosszul huzas 15-bol 1x van, szoval nem nagy gond :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#61927) Man0gatya válasza h3lios (#61906) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Volt már ilyen face vari eddig is ha nagyon elburjánzanak jönneka taunthegyek azzal, nem tud mit kezdeni úgy sem.

(#61928) whitezo88 válasza Man0gatya (#61927) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ma amugy egyetlen warrior se jott 7-8 korul. Se agro se dragon.

(#61929) micafighter válasza whitezo88 (#61928) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem NA-n jött mindkettő :) Szintén 7-8 körül.

Ahogy leirtam: Wari T1: coin -> waraxe -> face :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61930) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Nézte valaki ezt az utolsó Thijs vs. Pavel meccset? World Champion... :N :DD

You are not prepared.

(#61931) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Weasel value :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#61932) Kanczy


Kanczy
veterán

Nesztek egy kis murloc value ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#61933) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ja igen, ezt elfelejtettem megosztani veletek kedden:

Naxxot ugye bő két éves késéssel sikerült kivégeznem, igaz csak 4 boss hiányzott. BRM-ből is 4 vagy 5, az utolsó kettő kaland viszont érintetlenült várt hc-ban. Szóval tömény "szórakozást" biztosítottak az ünnepek alatt. Persze csak néhány boss izzasztott meg igazán, az update-elt netdeckekkel elég könnyű dolgom volt.

[ Szerkesztve ]

(#61934) micafighter válasza ígyvanferi (#61933) üzenetére


micafighter
nagyúr

Eszembe juttattad a felejthetetlen karazhan heroic sakk :D

[ Szerkesztve ]

(#61936) tomazin válasza saen (#61935) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem igen, kulonben nem adnanak a kezebe decket is. Hotsban is brawl lesz.

https://m.reddit.com/r/hearthstone/comments/5ks90x/blizzard_officially_announces_diablo_themed/

[ Szerkesztve ]

(#61937) Skilly válasza micafighter (#61922) üzenetére


Skilly
aktív tag

Mivel az idom sem engedi majd, es meg ott a Dio3 + a HotS, addig jo lesz f2p modban is. Tenyleg csak mokazni akarok, nem pedig a legdragabb paklit osszerakni. Koszi :R

saen, h3lios, F-ECT$, KISDUCK: Koszi a tippeket/tanacsokat/velemenyeket. :R

ui: Elso par jatek a gep ellen, nem is volt rossz. Tetszik. :C

HyperX

(#61938) micafighter


micafighter
nagyúr

Elkezdtem most aggro sámlizni a rank 5 grind és a golden hero miatt. A pirate verzióval nem ment valahogy, csusztam vissza rank 8ról. Egyáltalán nem éreztem erősnek azt a decket ami gondolom tempo stormban most is első helyen van, de lehet csak én játszottam rosszul. Sajátot próbáltam aztán tempostormos verziót, egyik se jött be. Váltottam most sajátra, a pirate részét kukáztam, és ezt raktam össze:

Biztos van erősebb verzió, de sokkal élvezetesebb nekem ezzel játszani, és erősebbnek is érzem a kezeim közt :)

Biztos van aki ráncolja a szemét a devolve techre, de nekem eddig bejött, csak egy példa a sokból amikor segitett, az utolsó meccsem: [link]

Egy kis tempo :) Majdnem ugyanaz volt a kezünk, de ö kezdett, igy nem hiszem hogy devolve nélkül vissza tudtam volna hozni, főleg nem T2-ben. És nem is a 4mana 7/7 kapta itt a devolveot :) DR és egyéb kellemetlen lények ellen szintén bejött. Igazából nem értem miért kapott ez a lap gyenge értékeléseket, én már a kieg megjelenése előtt is láttam benne a potenciált.

[ Szerkesztve ]

(#61939) micafighter válasza micafighter (#61938) üzenetére


micafighter
nagyúr

Illetve nem értem miért játszák aggro sámliban az azure drake-et. Tudom egyik legjobb classic lap általánosságban, de egy aggro sámliba 5 mana 4/4 cycle és spell power szerintem nagyon kevés az 5. körben, amikor már általában a lethalt szoktam számolni, és ugye a sámlinak olyan lapok elérhetőek mint pl 4 mana 7/7, a 0 mana 5/5 meg az egyik legerősebb fegyver a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#61940) Cathfaern válasza micafighter (#61939) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tempostormosban nincs is.
Amúgy azért spellek dmg-ét eléggé meg tudja tolni, főleg ha valahogy van a boardon egy spell dmg-es totem is. Illetve ha van spirit claws, akkor az azure drake egy stabil lehetőség az aktiválására (mert totemet vagy kipörgeted vagy nem).
Szóval szerintem azért játszák, mert stabil lap, illetve biztos csinál valamit. 4 mana 7/7 tök jó, csak tuti meg rá removal ha van. 4/4-et meg lehet kihagyják, és akkor ha nem is tudtál mellé mást kijátszani, következő körben spell dmg tud csúnya dolgokat tenni. De ha csak leteszed + laphúzás + spirit claw-al 3 sebzés, szerintem már kakor megérte.
Bár az is tény, hogy én inkább mid-rangezek, mint aggrozok, azért lehet más szemmel nézem :)

(#61941) KaraDani válasza micafighter (#61938) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez nem semmi vegyesfelvágott lett :D Amúgy inkább játsz sajáttal ami neked érzésre jó, mint amivel nem érzed magad annyira jól, ezt tökre megértem.
Egy két lap nekem hajmeresztő mondjuk, például storm, dupla manatide, hex. Ezek nem igazán valók aggróba, a storm még midrangebe se muszáj most. És ezek mellé meg ott a leeroy és doomhammer :D De a lényeg, hogy nálad működik :)

[ Szerkesztve ]

(#61942) micafighter válasza Cathfaern (#61940) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mid range-be rendben van, de aggroban a T6os spirit claw combó nagyon gyér amikor mint emlitettem már a lethalt szoktam számolni. A spell dmg szintén nem ér sokat mert 5 manával nem tudod egy körbe kombózni T7 elött, T7-ben pedig aggro sámlival nem a boardért fogok harcolni. A burst spellekre meg a 2-3 plusz sebzés szuper de azt is csak 2 körböl tudod megoldani ami szintén nem sokat ér.

7/7et játszok, és elég kevés olyan removal van ami hatékonyan meg tudja oldani, és ahhoz fel is kell huzni az első pár körben a removalt. 4/4et sokkal könnyebb leszedni, épp ezért gondolom hogy nem való aggro deckbe.

(#61943) micafighter válasza KaraDani (#61941) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, tudom :D A két manatideot azért játszom, mert sokszor van hogy kifogy a kezem T7-8 és átmegyek topdeck módba amikor 1-2 lapot keresek a lethalhoz, plusz a hero powert ugye igyekszem lecserélni hasznosabbra, és a 0mana 5/5höz is jó a plusz totem. Na meg sokszor nem akarod kidobálni a sebzést hogy kézből tudj burstölni, ehhez fel kell huzni kézbe 2-3 lapot, reno deckek ellen föleg. Ezért ment a dupla manatide :)

Storm techlap, a hexet pedig azért tettem bele mert ha lehet a sebző spelleket inkább arcba dobálom :DDD

Még finomitom a decket, ez az 1.0 verzió de eddig sokkal jobban bejött mint a tempostorm verzió :) Nem csak érzésre, hanem a csillagok is gyülnek. :DDD

,,Amúgy inkább játsz sajáttal ami neked érzésre jó, mint amivel nem érzed magad annyira jól, ezt tökre megértem."

Igen ez volt a mondandóm lényege amugy, igy 3k+ meccs után kristályosodott ez ki bennem :DDD Inkább játszon az ember olyannal amivel jobban szeret játszani, még ha az nem is olyan erős. Elvégre ez egy játék :) Össze sem hasonlitható a kettő, sokkal jobban élvezem ezzel a deckkel a játékot :)

[ Szerkesztve ]

(#61944) micafighter


micafighter
nagyúr

Nagyon szomorú :( : https://youtu.be/uSeLPyHM7xU

Könyörögni kell aztán majd ha kedvük tartja talán lesz valami. Azt mondják a kezdők miatt maradt így. Épp a kezdőkkel tolnak ki mert aki már régebb óta játszik az tud ezekről valószínűleg, de egy kezdő biztos nem. Nem hiszem el hogy komolyan gondolják hogy egy szó ami más lapoknál egyébként ott van, megbonyolítaná a.játékot..

(#61945) micafighter


micafighter
nagyúr

Ilyenkor azért elmegy kicsit a kedvem a játéktól: [link]

(#61946) NyxNyxNyx válasza micafighter (#61945) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

One man spam?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#61947) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Üdv! Mire lenne érdemes elköltenem 1300 goldot? Gondolom paklikra, de melyekre?
Jelenleg ilyen szinten vagyok: [link]
És az Arena módnak mi az értelme? Mentem ma egy menetet benne, nyertem is, de csak a hősöm kapott xp-t, azon kívül semmit nem adott.

(#61948) micafighter válasza NyxNyxNyx (#61946) üzenetére


micafighter
nagyúr

Phuh sry most nem figyeltem :( általában szoktam erre figyelni. Látszik túl sok most a szabadidöm :DDD

(#61949) KISDUCK válasza BrukoMisike (#61947) üzenetére


KISDUCK
addikt

1 menet? Az aréna úgy épül fel hogy a vége 12 győzelem vagy 3 vereség és ha lezárult utána kapsz jutalmat. 1 pakli az utolsó kiegészítőből a garantált jutalom, de kaphatsz még dustot, aranyat és lapokat is a sikeredtől függően. Összefoglalóban bővebben le van írva a jutalom rendszer.

(#61950) BrukoMisike válasza KISDUCK (#61949) üzenetére


BrukoMisike
tag

Ja ezt nem tudtam, azt hittem minden győzelem után valami jutalom. Az 1300 goldot mire költsem el szerinted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.