Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) thesound


thesound
őstag

Nekem is jól megy ma. Tegnap este óta, rank13 közepéről feldaráltam magam rank17-ig, és nem sikerül a rank16-ról elmzdulni ma. WTF? Mai BabyRage-ünket hallották :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#36702) ígyvanferi válasza thesound (#36701) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én eljutottam rank 11 3 csillagra, amire nagyon rég nem volt már példa. Aztán vesztettem 3-at, és itt abba is hagytam. Ugye csak miután kijött a TGT, kezdi nézni a rendszer, hogy hol jársz a ladderen, és az alapján ad majd rewardot hó végén. Egyelőre elég nekem ez a 11, innen úgyis csak visszaesnék. Majd azért a release után még játszom, hátha mégis jutok előrébb.

(#36703) thesound válasza ígyvanferi (#36702) üzenetére


thesound
őstag

Én is ezért mennék le oda legalább ahol voltam. Előveszem a facehuntert és közben éneklem a hunter songot[link] :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#36704) Cseri0058


Cseri0058
őstag

én most ezzel a paklival lejutottam rank14 re. még sosem jártam itt :)

az volna a kérdésem, hogy szerintetek mit érdemes rajta változtatni? antoidas majd belekerül ha meglesz :D

(#36705) fogtunder válasza Cseri0058 (#36704) üzenetére


fogtunder
nagyúr

-1 mana wyrm, +1 chugga
-1 portal, -1 arcane intellect, +2 azure drake
-1 spidertank +1 mech yeti (ezt csak akkor, ha van már antonidas)
-2 flamecannon, helyére lategame, dr. boom és antonidas kellene, esetleg sky golem is jó lehet

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36706) F-ECT$ válasza EmptyParadox (#36674) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát nekem volt hogy 2-3 napon belül 2x is adta a 100g-s questet.

Dive ever, work never.

(#36707) F-ECT$ válasza gbela (#36685) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem dobod el az 50-es questet, akkor annak a várható értéke 50.

Ha eldobod, akkor ez alapján:
40G quests: 15
50G quests: 9
60G quests:10
100G quest: 2
(ugyanazt a questet nem kapod vissza)

(40*15 + 50*8 + 60*10 + 100*2) / 35 = 51.428.

Tehát megéri eldobni.

Az érvelésed alapján 15 esetben kapsz rosszabbat, és csak 12 esetben kapsz jobbat, ez igaz, de a rosszabb esetben 10 goldot buksz, a jobb esetben meg 10, de akár 50 gold is lehet a nyereség. Így: 15*10 vs 10*10 + 2*50, és ez esetben is a második eset nyer, de ez Mórickás számolás, az első meg nem az :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#36708) h3lios válasza DaveNo1 (#36699) üzenetére


h3lios
addikt

Nyugi ez nem csak az online kártyajátékok sajátossága. Annó amikor Magic-eztem szépen elosztottam a verseny előtt a manákat, hogy ne csak lényeket és ne csak manákat húzzak kisebb - nagyobb tömbökben. Erre kezdőkézben (7 lap), húztam 6 manát azonnal. És ott ha lekeversz, akkor már 1 -el kevesebbet húzol a következő alkalommal. :) Szóval IRL is tud szopatni az RNG minden megtett igyekezeted ellenére is.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#36709) zsuha válasza gbela (#36685) üzenetére


zsuha
aktív tag

Sziasztok!
Többek tényleg túl profik a valszámhoz, de nem gbela, ugyhogy aki őt leszolta sztem kicsit elgondolkodhatna.
A várható értéket én sem számoltam ki és igazából nem is érdekel,de az "ugyanolyat v nagyobbat" ,valamint a "40 vs 50/60/100" írások biztos hogy hibás gondolatmeneten alapulnak.

(#36710) gbela válasza F-ECT$ (#36707) üzenetére


gbela
senior tag

Ez pontosan így van, ahogy írtam is, így kell számolni, és nem úgy ahogy írtad, majd később a kolléga is írta (aztán lehet erre gondoltál alapból is, csak nem ezt írtad). A vita meg ebből alakult.
(később számoltam ki én is, és megéri, bár én a spectate-t nem számolom magamnak 100 goldnak, de ez relativ kinek mennyit ér, akkor is megéri).
Mindenkinek köszönöm aki hozzászólt/kioktatott :R

(#36711) zsuha válasza zsuha (#36709) üzenetére


zsuha
aktív tag

*nem túl profik

jah igen a várható érték 50 fölötti uh rerollolni végülis érdemes :)

[ Szerkesztve ]

(#36712) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

De egyébként azt még mindig nem számítjátok bele, hogy nem ugyanannyi az esélye az egyes questek rolollására. :)

Hearthpwn adatai alapján:

100g: Daily chance: 2.2%
Watch and Learn!: Daily chance: 4.3%
60g-s questek: Daily chance: 2.2%
3 Victories!: Daily chance: 13.0%
többi 40g-s: Daily chance: 4.3%

Viszont ezek nyilván változni fognak, és az 50g-s questeknek sem tudjuk az esélyét.

[ Szerkesztve ]

(#36713) NyxNyxNyx válasza thesound (#36703) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Csak nekem szart be a youtube-m? Másodpercenként megáll, pedig a buffer csík már több perccel előrébb van. Az előbb megakartam nézni az új tgt-s hangokat, de ott is ez volt.

más: Legalább lehetett volna aréna az új lapokkal ha már ilyen későn adják ki. Gvg-ben ez tök jól működött. Azt mondják kevés emberük van a HS részlegen. De azért ennyire nem kéne a profitra menni, simán bővíthetnének ha már ennyi pénzt hoz.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36714) fogtunder válasza NyxNyxNyx (#36713) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most a brawlt kell nyomatni, azért abban promózzák. ami mondjuk érdekes, hogy ugye így nem lesz egyszerre kitolva játékba az összes lap, mint aréna esetében, úgyhogy ez nemtom mennyire jó playtest.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36715) F-ECT$ válasza EmptyParadox (#36712) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért nem, mert ahogy írod is, ezek nem ismertek.

Pl a 100-g questeket mi 2/36 = 5.55% eséllyel számoltuk, a listád alapján meg 6.5% esély van rá, tehát ez még inkább a váltás irányába viszi a dolgot. Viszont az 50-es questek esélye nélkül ez már tényleg csak találgatás.

Dive ever, work never.

(#36716) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#36713) üzenetére


DaveNo1
veterán

De ez már a Bli$$$$$$ard nem a Blizzard.

You are not prepared.

(#36717) EmptyParadox válasza F-ECT$ (#36715) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hát igen, majd ha a súlyozások kiderülnek, már lehet érdemes lesz számolgatni. Bár én arra tippelek, hogy elhanyagolható lesz a különbség, és marad az mint volt, hogy a 60+-osokat keressük majd a rerollal. :)

(#36718) sztanozs válasza zsuha (#36711) üzenetére


sztanozs
veterán

akkor hogy is van ez :F

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36719) TBT


TBT
addikt

Holnapi Brawl már TGT lapokkal! :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36720) whitezo88 válasza TBT (#36719) üzenetére


whitezo88
nagyúr

remélem nem ugyanaz a mage és hunter deck lesz mint a bemutatón.

(#36721) mody123


mody123
tag

Holnap jön a patch, szóval holnap már megjegyzi a legmagasabb rankomat vagy az csak 24-től?

(#36722) NyxNyxNyx válasza mody123 (#36721) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom, hogy lehet-e tudni, de szerintem elég felesleges ezen gondolkozni. A szezon végére úgy felhígul a mezőny biztosan lejjebb jut mindenki.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36723) mody123 válasza NyxNyxNyx (#36722) üzenetére


mody123
tag

Rank 7-8 között vagyok most dragon mage-el, ha holnap már megjegyezné akkor nem játszottam volna ma :D

(#36724) mody123 válasza mody123 (#36723) üzenetére


mody123
tag

Le is töltötte a patch-ot megjegyzi a rankot most már. Kártyák is bent vannak csak nem lehet craftolni

(#36725) Mister_X válasza whitezo88 (#36720) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem olyasmi lesz, mint amilyen a crossroads brawl volt, csak minél több TGT lappal.

Amúgy patch notes:
- bekerült a Tournament Grounds card back, hó elején megkapja, aki rank 20-ig átgyalogolt a kezdőkön
- új daily questek, miszerint nyerj a Tavern Brawlban
- Tavern Brawl győzelmek is bele számítanak abba a 100-ba, amiért HotS-ban megadják a mountot (ecsém, milyen sírás volt már emiatt is...)
- bekerült a ranked chest reward is, tehát az ehavi teljesítményünk alapján már kapjuk az arany kártyákat
- több grafikai és audio bug orvosolva lett (elvileg)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36726) P00By válasza mody123 (#36724) üzenetére


P00By
nagyúr

Jaja, most játszom az új pályán :)

(#36727) P00By


P00By
nagyúr

Szomorú amikor egész jó paklival megyek 1-3-at :( Late game az gyenge volt, ha nem tudtam lerusholni...márpedig nem tudtam :D

(#36728) DaveNo1


DaveNo1
veterán

És nincs patron nerf :o

You are not prepared.

(#36729) TBT válasza DaveNo1 (#36728) üzenetére


TBT
addikt

Nincs az első két körben Lethal, szóval nem kell azt nerfelni (Bli$$$$$$$$ard logic - ja meg kell valami sikerélmény is a kevesebb szürkeállománnyal rendelkező játékosoknak is)! :DD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36730) Mister_X válasza TBT (#36729) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A patron nem egy nooblike deck, ha nincs meg a kellő skill, nyakadra kenheted az OTK potenciálját.

Meg amúgy meddig maradunk a dedóban, hogy dollár jellel írjuk a Blizzardot? Mintha a patron egy 10k dustos deck lenne :U

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36731) DaveNo1 válasza Mister_X (#36730) üzenetére


DaveNo1
veterán

A dolláros Blizzard részben azt reprezentálja hogy minőség terén messze van önmagától már a cég.

You are not prepared.

(#36732) thesound


thesound
őstag

Új hátlap

If participating in or watching Hearthstone tournaments really spark your interests, then we have an electrifying new card back for you—introducing the super-charged Power Core card back!

Részletek: soon

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#36733) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Úgy néz ki, ha concede-el valaki, akkor nem kell végigvárni az animációkat.

(#36734) TBT válasza DaveNo1 (#36731) üzenetére


TBT
addikt

:R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36735) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#36730) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

¯\_(ツ)_/¯ Buck Fli$$ard ¯\_(ツ)_/¯

Amúgy én már tizen+ meccsek óta nem láttam patront.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36736) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#36735) üzenetére


DaveNo1
veterán

lifecoach épp értékel: "all new priest card bad, priest still sux" :D

You are not prepared.

(#36737) Mister_X válasza DaveNo1 (#36736) üzenetére


Mister_X
nagyúr

kek

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36738) zolka95


zolka95
őstag

Tavalyi videókban láttam 2 trükköt az eye for an eye pala secrettel.
Az egyikben ki van játszva az secret és egy weapon aztán 4/4-et ad az ellenfél egyik minionjának, megtámadja a weapon-nel és ebbe még nem hal bele, mert van annyi hp-ja, de az ellenfélnek nem ezért a secret miatt ő is megkapja ugyanazt a sebzést és meghal a hőse.

A másik ugyanez: secret kijátszva 30hp, ellenfélnek 15. Kiteszi alexstrasza-t és a saját hőse hp-ját sebzi 15-re. Az ellenfél pedig meghal, mert aktiválódik a secret.

Ezek még így működnek vagy egy bug volt és kijavították? Mert mióta játszok nem találkoztam ilyennel, de egy tavalyi videóban így van.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#36739) HuMarc


HuMarc
addikt

Azt írja a Patch Notesban, hogy a bonus chest a legnagyobb (legalacsonyabb) elért rang alapján fog járni, nem a legutolsóért.

(#36740) netpeti98 válasza HuMarc (#36739) üzenetére


netpeti98
addikt

Gondolom az adott szezonon belül. Kicsit érdekes lenne, ha Rank 25-ön kapna az ember Rank 5-ös jutalmat.

(#36741) Beorn válasza zolka95 (#36738) üzenetére


Beorn
csendes tag

A secretek már nem aktiválódnak a saját körödben.

(#36742) zolka95 válasza netpeti98 (#36740) üzenetére


zolka95
őstag

Lehet már tudni, hogy mi jár az összes rangnál?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#36743) ígyvanferi válasza HuMarc (#36739) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt tudtuk eddig is.

(#36744) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#36736) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Amúgy ez a priest fanoknak nem baj, mert kevesen játszanak vele, így biztos nem counterelik (szándékosan :D ).

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36745) Mister_X válasza Beorn (#36741) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most viszont lesz egy, ami igen (Competitive Spirit).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36746) HuMarc válasza netpeti98 (#36740) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, nyilvánvalóan :D

ígyvanferi ja jó, nekem ez újdonság volt. meg valaki írta, hogy nem rankedezik a patchig, nehogy visszaessen, ezért is írtam.

(#36747) zsuha válasza sztanozs (#36718) üzenetére


zsuha
aktív tag

Ahhoz,hogy megerje rerorrolni, a várható értéknek 50 felett kell lennie.

Az, hogy nagyobb a valószínűsége annak hogy 50/60/100-as questet kapsz,mint 40-est, pedig pusztán annyit jelent, hogy a várható érték 45 feletti. Ebben hibás a gondolatmenet. 45 feletti nem egyenlő 50 felettivel. Ez a valasz a 36679es kommentedre:)

gbela végig ezt próbálta szemléltetni.

[ Szerkesztve ]

(#36748) ígyvanferi válasza HuMarc (#36746) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, az pont én voltam. :) De akkor ezek szerint ez már mostantól él, nem az új kártyák élesedésétől.

(#36749) Prof válasza DaveNo1 (#36699) üzenetére


Prof
addikt

Blizzardnal sose volt semmi random. Komplex sulyozott formulakat hasznalnak.

(#36750) #75376384 válasza Prof (#36749) üzenetére


#75376384
törölt tag

juj... megpróbálom látni benne az iróniát, de nem megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.