Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) DaveNo1 válasza gbela (#36950) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem a legtöbb lap egyáltalán nem OP, hanem egyszerűen felveszi a versenyt az expert setes lapokkal és néhány OP GvG lappal.

Egyszerűen nem lehet azt csinálni, hogy még 2-3 év múlva is ugyanaz a 20 lap lesz a core egy deckben, mert akkor tényleg ráunnak a játékra az emberek.

Több jobb lap kell az új kiegészítőkbe, és cserébe az expert set boostert 50 goldossá kéne tenni. Mondjuk ez az arénát is érintené, szóval ott is kéne némi reward változtatás.

You are not prepared.

(#36952) nepszter1 válasza SLYM (#36940) üzenetére


nepszter1
addikt

Na ugyerzem elkezdek gyűjteni :)

(#36953) TBT válasza DaveNo1 (#36948) üzenetére


TBT
addikt

20 évre terveznek a játékkal, szóval az ötletes és fantáziadús lapokkal még ráérnek. De amúgy ja, szuperek ezek a rajongói lapok, majd egyszer a Blizzard is megvalósítja őket és csak most egy soha nem visszatérő kedvezményben, 45 eurós áron 50 pakkos csomagban útjára bocsájtja őket. :DD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36954) #75376384 válasza TBT (#36953) üzenetére


#75376384
törölt tag

Arról a blizzardról beszélsz aki sajnált szaros 70k dollárt adni egy kis csapatnak, hogy befejezhessen egy modot. A kis csapat egyik tagja Carbot, aki ugye elég durván népszerűsíti a játékaikat.
Arról a blizzardról akiknek jobb esetben fél év, rosszabb esetben több mint egy év (sc2) kell, hogy realizáljanak egy balansz problémát. Sose fog változni a dolog, mert tudják, hogy így is veszik mint a cukrot.
Én személy szerint csak a hangulata miatt játszom vele (az egyre több rng viszont lassan ezt is kiöli). A C&C mellett a warcraft univerzumon "nőttem fel" és elég szar látni, hogy mi lett belőle.
A lényeg, hogy hamarabb unnak rá az emberek mint valami is változna érdemben.
Egyébként tényleg rengeteg ötletes lap van a rajongók által készítettben. látszik, hogy mertek normálisabb statokat adni a lényeknek.

[ Szerkesztve ]

(#36955) SLYM válasza Prof (#36941) üzenetére


SLYM
veterán

keresett? te miről beszélsz? :D a keresett, meg a nem költött között van egy árnyalat különbség

(#36956) TBT válasza #75376384 (#36954) üzenetére


TBT
addikt

Mi ez a Bli$$$$$$$ard hate? Majd mindjárt jönnek a rajongók és elrendeznek! :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36957) alpihun válasza gbela (#36950) üzenetére


alpihun
senior tag

Eszméletlenül jó lapok! :D :C Mármint nem föltétlenül op-k, hanem érdekesek inkább.
Már látom, ahogy golden pengiun kinggel yoloznak a streamerek :D bár, ez lenne az első ténylegesen p2w kártya a játékban.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#36958) NyxNyxNyx válasza TBT (#36956) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem aki szereti a Bli$$ardot az is tisztában van ezekkel a dolgokkal. Maximum lenyeli.

(#36948) DaveNo1 Ezek tényleg jók. Van pár olyan lap ami broken lenne, de összességében balanced.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36959) #75376384 válasza TBT (#36956) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha valamit utálok azzal nem szokásom egy percet se foglalkozni, mert minek. :)
remélem ez megfelelő kiegészítése volt a fenti irománynak.

(#36960) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hogyan menj 12 wint?

1. Draftold ki ezt [link]
2. ???
3. Profit!

[ Szerkesztve ]

(#36961) netpeti98 válasza whitezo88 (#36960) üzenetére


netpeti98
addikt

Saját kép? :)

(#36962) whitezo88 válasza netpeti98 (#36961) üzenetére


whitezo88
nagyúr

á, reddites :D 2 éve játszom, a max flamestriket amit kiszedtem talán 3.

(#36963) DaveNo1 válasza whitezo88 (#36960) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez 12 win? Nincs benne se burst se erős minion. Oké 8 flamestrike, de ha az ellenfél le tudja szedni a minionjaidat akkor fatigue war...3 flamestrikenál nem érdemes többet draftolni tudtommal, de aki aktívan arénázik az jobban meg tudja mondani.

MikE008: Volt a Blizzard az Activision egyesülés előtt, és van a Bli$$$ard azóta. Számos cikk volt arról régen mennyit ártott a Blizzardnak az egyesülés. Elsősorban a játékok minőségét nézve.

Lásd Warcraft3/SC1 vs. Starcraft 2; Diablo2 vs. Diablo 3, WoW annyira casual lett, hogy már a casualok sem szeretik, HS és Hots-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#36964) Prof


Prof
addikt

Meh el jutottam r11 vegere erre jott vmi dragon mage, nefarian es blackwing tech/corruptor + belcher duplicatek, mad scientist secretek.. undorito lol. Ugy tunik turn 6 utan nem rakhatok ki 1-2nel tobb mechet mert mennek a levesbe.

De meg mindig jobb mint a rope burner face hunter lol.

[ Szerkesztve ]

(#36965) whitezo88 válasza Prof (#36964) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kibler tolja most ilyen paklival. Rank3 volt mikor legutóbb néztem.

(#36966) tomazin


tomazin
veterán

Hunter ellen vagyok, kirakja leeroyt, úgy hogy kint van egy jugglerem. előtte nyomta a well played-et. utána meg a concede-t :DDD

(#36967) Prof válasza whitezo88 (#36965) üzenetére


Prof
addikt

Sebaj a kis mind control tech mod utan (r13 on rakas zoo volt), most raktam be owlt is es 300. ranked mage siker meghozta a rank10-et ;) Nagyon lassan fatigue dmgnek koszonhetoen egy kontroll warrit is megvertem.
(sok freeze minion spare part mentett sylvanas, gromashtol)
Vicces hogy 1 szem mind control, hogy megallitja sokszor a zoot. De a time rewinder spell part is jol hasit owl-al, azure drakel vagy eppen blastmagel. Kesz orom leblastolni a shade of naxxjat a druidnak miutan kirakja.

(#36968) hrvp


hrvp
aktív tag

Ma tavern brawlban a hunter az összes joust-ot vesztette :) aztán 10. körben megalázta a nem éppen rossz boardom egy Acidmaw+unleash comboval.

(#36969) whitezo88


whitezo88
nagyúr

íme egy már túlmisztifikált sejtés a lapok erejével kapcsolatban [link] a hozzászólóknak igaza van: soknál nincs magyarázat, és magukban vannak értékelve a lapok, eléggé furcsa matematikai alapon. Úgy meg persze rossznak tűnnek, ahogy pl a Patron is annak tűnt BRM előtt, talán volt max 2 profi aki szerint "talán" lesz benne potenciál. Boom-ot szinte mindenki rossznak tartotta, ellenben Troggzor vagy Ancestral Call meg isten volt: önmagukban sok value pontok, de a való életben nem használhatóak. És még sorolhatnánk. Tinkers oilt is túl lassúnak tartották sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#36970) DaveNo1 válasza whitezo88 (#36969) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja de azóta tanultak a hibáikból.

Ha megnézed önállóan nincs elég olyan lap, hogy új deckeket lehessen építeni, kivéve az inspire mechanika, de az amellett hogy lassú, a legtöbb lénynek borzasztóak a statjaik is, ahhoz képest hogy mennyi manába kerülnek. És cserébe a legtöbb inspire képesség gyenge is, tehát nem lesz meccsfordító.

Mech szinergia is csak két pakliban működik, az egyik a mage, ami kapott egy nagyon erős szinergia lapot (blastmage), és a spare partoknak jó a szinergiája antonidassal. A másik a mechshaman ami egy all-in agro deck és azért koránt sem olyan erős, ha nem jó a kezdőkezed vele.

Ha végignézed az inspire szinergia lapokat, kb kijön, hogy csak magenál lehetne a coldara drake miatt paklit csinálni, de ha azt 6. körben kirakod semmit nem csinál és leszedik, igazán nagy haszna akkor van ha tudnád kombózni saraaddal, de az meg rengeteg mana még emperor után is. Ráadásul Saraadnak túl nagy a varianciája, hogy használható lap legyen. Ha totemic might meg hasonló szarokat kapsz belőle elvesztetted a meccset.

(Nem véletlen, hogy ezt az egész inspire dolgot végig a mage paklival próbálják eladni, kezdve a bemutatótól a mostani brawlig. De még ezzel a trágya hunter deckkel is el lehet verni a mage decket, pedig direkt úgy rakták az egészet össze, hogy a hunter szívjon benne.)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#36971) DaveNo1 válasza DaveNo1 (#36970) üzenetére


DaveNo1
veterán

Amit kihagytam, hogy a dragon paklik visszajöhetnek a 3/6-os taunt sárkány miatt, ami tényleg erős lap, más kérdés, hogy ezt a lapot BRM-ben kellett volna kiadni a sok aréna sárkány lap helyett.

You are not prepared.

(#36972) whitezo88 válasza DaveNo1 (#36970) üzenetére


whitezo88
nagyúr

majd meglátjuk 2 héten belül hogy mi jó és mi nem. Az biztos, hogy az inspire mechanika túl lassú, a Joust pedig túl RNG.

Nem értem miért nem adnak ki olyan lapokat, amiket ÉRDEMES berakni más helyett. Mint például GVGnél 4 dropnak a shreddert, ami univerzális. Vagy olyan 6 dropok, amiket érdemes berakni pl Sylvanas vagy Russian helyett.

(#36973) DaveNo1 válasza whitezo88 (#36972) üzenetére


DaveNo1
veterán

Joust még kevésbé rossz, mert ha agro/face ellen mész nagyon nagy eséllyel nyersz és profitálsz, ha meg control ellen mész, nem vesztesz akkorát, hogy amiatt elmenjen a meccs.

Jó példa erre a paladin lap, ami 5-ért 5/5, és ha egy control meccsben nem healel legtöbb esetben akkor sem vesztettél semmit, viszont az 5/5 jobb mint a 3/3 (healbot) control meccsben.

You are not prepared.

(#36974) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#36973) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A paladin heal az nagyon jó, de ezen kívül még talán a shaman heal használható. A hunter 3/2 is oké, de a többi abból is nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36975) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#36974) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja de nincs is sokkal több, összesen azt hiszem 8 joust lap jött, de azért nagyon beharangozták az egészet ;]

You are not prepared.

(#36976) nepszter1


nepszter1
addikt

Nyomtam egy laddert sajnos loose lett szeretnék tanácsokat kérni hogy ki hogy csinálta volna illetve mik voltak a hibáim előre is köszi :)

videó [link]

(#36977) whitezo88


whitezo88
nagyúr

rank13on újra elkezdtem, de kétféléből áll a ladder: agró és antiagró. Bár magam shockadinnal megyek q miatt, meg mert gyors. Eddig csak antiagró deckek jöttek (crtl warri, HT-s druid...), valamint 1 mirror, aki nyert a jobb curve miatt, és egy handlock, akinél persze volt healbot, nálam meg a curve-om legvége. Ha váltanék midrange palára, úgyis csak a cancer jönne ellenem, szóval nagyon "élvezetes" a játék.

[ Szerkesztve ]

(#36978) pachito válasza whitezo88 (#36977) üzenetére


pachito
őstag

Én ezzel szoktam nyomulni, mikor palázok. Ooze, mustár szabadon cserélhető, illetve Tirion hiányában nálam Sneed van de előbbi nyilván jobb lenne. Early game miatt nem kell aggódni a rengeteg dmg csökkentés és removal miatt, végére meg széthúzod az agyad.

Én fél év alatt egyszer sem találkoztam ezzel a deckkel pedig ha jól emlékszem Reynad egyik kedvence volt anno.

(#36979) tomazin válasza nepszter1 (#36976) üzenetére


tomazin
veterán

5:10nél ha már lefagyasztod crainet, akkor ne üss bele semmivel, hogy utána meg ne legyen fagyott.
6:27nél csak nevettem ;]
utána csak az ogréval ütöttem volna (mert ha elvéti, akkor felesleges ölted meg az oozet)
7:19nél kiraktam volna egy lényt, meg ping az arcba és kövi körben nyersz, met 8hpnél a fireballt már nem lényre kéne elhasználni.

[ Szerkesztve ]

(#36980) salaam válasza nepszter1 (#36976) üzenetére


salaam
senior tag

Érdekes a deckked, gondolom, hogy nincs meg minden lapod, azért ilyen fura, mindenesetre a tempo mage lényege, hogy ne veszíts tempót. Viszonylag jól ment a meccs, amíg az ellenfé lerakta a Cairne-t (bár szerintem túl agresszív dolog üres boardnál második körben frostboltot lőni az ellen arcába, max. csak akkor csinálnám, ha mondjuk warrior ellen vagyok és fiery ellen védekeznék, de akkor is csak ha snowchugga lenne lent), ott is rontottad el. Ha meglövöd frostbolttal, az egy teljes körig fagyott lesz, csak silencel szedheti ki, de akkor meg bukja a deathrattlet, szóval a frostbolt+lény miatt tempót vesztettél, ezen ment el a meccs. Meg nyilván azon, hogy nem volt már burst a kezedben, amin segített volna, ha nem lövöd el a második körben a frostboltot.

(#36981) whitezo88


whitezo88
nagyúr

érdemes pappal menni? Zetánál látok most tempós pap decket sok antiagróval de 2 lbomb is van. Úgyis rég papoztam. Rugót, fagyi maget nem láttam ezer éve.

(#36982) alpihun válasza whitezo88 (#36977) üzenetére


alpihun
senior tag

Ma jöttem le rank10-ről s midrange hunter ellen 5 golden hero warrit kaptam sorban :D

nepszter

Látom már válaszoltak, de mivel megnéztem a videót, csak el kellett menjek, ezért én is leírom, mit gondolok.
És inkább arra a kérdésre válaszolva, hogy miért nem nyertél.
Egyrészt az ellenfeled deckje jobb(an összerakott) volt.
Másrészt jobban jöttek neki a lapok (2x is volt kombója, ami több értéket adott neki, mint ahány manába került).
A te játékodat nézve, második körben jobb lett volna a ping, fölösleges volt a frostbolt, sebző spellt arcba csak lethalnél szokás/szabad, még facehunterrel is. Max akkor csinálsz ilyent, ha egy kijátszott fegyver túl nagy kárt tenne köv. körben. Harmadik körben jobb play lett volna az ogre, mivel a drawbackje még nem számít, ha az ellenfélnél nincs kint minion. Vagy akár az arcane intellect, ami húzza az egymanás cuccod és több lehetőséget ad. A sun cleric inkább arra, jó, hogy valamilyen tradet lehetővé tegyen, vagy ha valamelyik minionod ellen leraknak egy exact countert, akkor buffold a lapod, hogy kiessen az ellenséged minionjának attack rangejéből.
A második frostboltnál nem kellett volna teljesen eltradeld a lényt, ezt mások is írták.
A deckre visszatérve meg, eléggé arána feeling, nincs benne semmi szinergia, bár csak egy részét láttuk. Gondolom kevés dustod van, de egy mechesítés sokat dobna rajta: mech yeti, snowchugga, spider tank, mechwarper, annoy-o-tron, shredder, clockwork, tinkertown, harvest golem, cogmaster. Ezekből bármennyi, mind uncommonok.

szerk: Még annyi, hogy összben kicsit olyan volt a játékod az elején, mintha kb arra számítottál volna, hogy a druid meccs végéig nem csinál semmit. Minden körben toltad az aktuális max valuet, előregondolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#36983) whitezo88 válasza whitezo88 (#36981) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hihetetlen, rögtön második ellenfél golden rugó :U de biztos random a matchmaking. Ebben a szezonban max 1-2t láttam összesen. Most azonnal jön amint paphoz nyúlok. Fel is adtam, ezernyi játékkal úgyis agyonver.

(#36984) nepszter1


nepszter1
addikt

Értem nagyon szépen köszönöm a tanácsokat , most leírom milyen lapjaim vannak jelenleg hátha tudnátok egy jobb ütősebb decket összerakni nekem köszi előre is :

Arcane Missiles x2
Mirror Image x2
Mana wyrm 2x
Aracne Explosion x2
Flame cannon x2
Frostbolt x2
Sorcerer Apprentice 1x
Arcane Intellect x2
Frost Nova x2
Fireball x2
Polmorph x2
Water elemantal x2
Flamestrike x2

A többit dropboxbol mutatom , köszi tényleg srácok :) [link]

(#36985) P00By válasza whitezo88 (#36983) üzenetére


P00By
nagyúr

Csak a szokásos ;]

(#36986) Mister_X válasza nepszter1 (#36984) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Próbálkozz meg ezzel (dustköltség 640).

[link]

Ha hiányos, a craft prioritás: Azure Drake, Piloted Shredder, többi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36987) #75376384 válasza nepszter1 (#36984) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha nagyon nincsenek lapjaid akkor javasolnék egy basic paklit. a mage alap deck elég jól játszható szerencsére. pl.: ez

(#36988) nepszter1 válasza Mister_X (#36986) üzenetére


nepszter1
addikt

Aaaaa köszi sikerült is teljesen kirakni a paklit :)

(#36989) P00By


P00By
nagyúr

Lifecoach :DDD

(#36990) Gyuri27 válasza P00By (#36989) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a pali a jövőheti meccseit is lejátsza fejbe. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#36991) P00By válasza Gyuri27 (#36990) üzenetére


P00By
nagyúr

Megint mit csinált... :DDD :U

(#36992) alpihun válasza P00By (#36991) üzenetére


alpihun
senior tag

Elropeolta a wint.. :(

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#36993) F-ECT$


F-ECT$
titán

Amaz TGT review. Nem mindennel értek egyet, de a többségével igen. Ez alapján se kell túl sok használható legenddel számolni.

Dive ever, work never.

(#36994) Prof


Prof
addikt

Ez az arena rng rohej. Ott kezdodik hogy se mage se paladint se shamant nem valaszthatom az esetek 70%-aban. Mindig druid,hunter/warrior/rogue.

Priest 4. korre 3 mechwarper 1 ahrvest golem, aztan dark cultisttal folytatta.. De a vegen kifulladt es megvertem.

Masik priest gilblin stalker velen chosen egymas utan 2 szer ra, majd mivel nem tudtam leszedni ment facere, es drakonid crushert kirakta es rakta ra a 3. velens chosen. mindez 3/2-nel,

Mondanom se kell nulla silence lehetosegem volt a draftban..egy szem sap/assa ami persze nem volt a kezben amikor kellett.

Tok mindegy hany "pro" arena draft/jatszmat nez az ember ha szarok a lapok amik kozul lehet valasztani, ellenfel savage roar komboval nyomul, shaman 5.korig takaritja boardot spellekkel + boardot epit + bloodlustal benyom 15+ sebzest.

(#36995) SLYM válasza Prof (#36994) üzenetére


SLYM
veterán

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." ;]

(#36996) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#36993) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát nem tudom. :B Elég érdekes dolgokat mond, sok esetben csak nagyot akar mondani, aztán megmagyarázza kétes dolgokkal.

Alapvetően StrifeCro értékeléseit szoktam szeretni. Valahogy jobban belelát a dolgokba, mint a többiek. Amaz meg inkább a bizniszre hajt.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#36997) Prof válasza SLYM (#36995) üzenetére


Prof
addikt

Ezt csinalom, probaltam most priestel menni. semmi SW death vagy removal, 1 velen, rakas 5 costos minion kb. semmi 2-es minion, 1 sw pain az is az 1 szem velen-el egy draftban. (semmi epic, silence, mc spell/minion etc)

Ellenfelnek BGH, kodo, spectral knight, dark iron, shrederrek, zombie chow, haunted creeperek etc. csupa best value cucc..

(#36998) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#36993) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez elég gagyi lett, Trump éjjel csinált egy jobb értékelést az összes lapról, twitchén vissza lehet nézni, bár szerintem ma-holnap felkerül youtubera is.

You are not prepared.

(#36999) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Ja amúgy nem lesz ajándék TGT pakli (GVG-nél volt 3). De még nem késő előrendelni! Kappa Keppo.

You are not prepared.

(#37000) whitezo88 válasza DaveNo1 (#36999) üzenetére


whitezo88
nagyúr

SteamStale Hey Guys How About Some Preorder Packs? SteamSale

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.