Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) DaveNo1 válasza whitezo88 (#29350) üzenetére


DaveNo1
veterán

Shade, agro ellen jobb az early 2/5 például.

You are not prepared.

(#29352) Mister_X válasza whitezo88 (#29350) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fentebb már taglaltam. A shade nagyon lassú + GvG óta rengeteg rng spell / minion szedi ki és akár még aoe spellt is elvernek rá. Oilrogue ellen majdhogynem halott lap. Akkor OP, ha turn 1 innervate társaságában ki lehet csapni.

Apropó, nem a "mi helyett" a pontos kérdés, hanem a "mivel". Beast lesz belelőle, így még jobban lehet kombózni Druid of Fanggal, az meg value 5 manáért 7/7.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29353) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nem is gondoltam volna, hogy ez a Black Knight ennyire jó lesz Priestben. Második death helyére simán jó. Még nem hozott egyszer sem hátrányba, cserébe olyan tempo előnyhöz juttatott párszor, hogy onnan már sima volt a meccs. Ysera is fantasztikusan bevált és kicsi színt is vitt az egészbe. Eddig 8-1, de itt még rank8 körül érezhetően több a missplay az ellenfelektől.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29354) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#29353) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én ezt elég furcsának látom.

Amit a TBK leszed: Deathlord (kek), Sludge Belcher, Sunwalker, stb.
Amit a TBK ÉS SWD leszed: Tirion, Ironbark, tauntolt Giantek, stb.
Amit az SWD leszed: Sylvanas, Antodias, Vol'Jin, Cenarius, Ragnaros, Sneed és/vagy a tartalma, Deathwing, Tharussian, stb.

Tehát és semmiképp se SWD helyére raknám, hanem valami más helyére.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29355) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#29354) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Feleslegesnek éreztem a 2 swd-t. Ez meg rossz esetben egy 6 mana 4/5. Van lightbomb is, meg Vol'jin is, szóval amiket felsoroltál, azokra van más megoldás.

A lényeg, hogy value és hasznos, de csak ezért nem craftolnám.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29356) Prof válasza kervantas (#29336) üzenetére


Prof
addikt

Egyik decket se konnyu oszerakni nekem 2 honapnyi jatek utan sincs annyi dustom, hogy lecraftoljam barmelyiket. Pedig basic mage-el volt hogy napi win limitbe futottam nem egyszer.

Arrol nem is beszelve hogy elvezeti erteke azokat jatszani a nullahoz konvergal.

(#29357) Gyuri27 válasza NyxNyxNyx (#29353) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kontrol priestbe eddig is játszottuk. Persze a belcher előtti időkben jobb volt, de így is alap lap szerintem sok kontrol deckbe.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29358) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nagyon nem megy a Dark Iron Arena, gondoltam csak nézek egy tuti paklit, ahol nem kell elvernem 1000+ dustot, hogy meglegyenek erre az egy alkalomra a kulcslapok. Aztán belefutottam ebbe: [link]

A kérdésem: komolyan képes eldobni az AI kilenc lapot, hogy kirakjon a boardra egy yolowinget? :Y Blizzard please, heroic ftw :O

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29359) Redcaster válasza Mister_X (#29358) üzenetére


Redcaster
őstag

Örülj, hogy csinál ilyeneket, ez a Te esetedben az egyik win condition: ha le tudod szedni abban a körben, amikor kirakja, nyersz :K

(#29360) M3oH válasza Mister_X (#29358) üzenetére


M3oH
addikt

Igen képes. De tényleg jó, hogy csinál ilyeneket, különben HCban csúnya szívás lenne. Mondjuk, ha megtalálod a jó paklit, és a szerencse melléd áll(főleg az), gond nélkül átmész rajtuk.

(#29361) Mister_X válasza M3oH (#29360) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Összeraktam azt a rogue decket, ami a videón van, egyetlen nagy baja van, három dolog kell hozzá:

- Grimstone ne játssza ki az elején Lorewalker Cho-t
- Grimstone kijátssza Millhouse Manastormot rögtön a legelején, amikor a kezedben van egy vagy több Sprint
- Grimstone 6 manánál Hoggert dob le, amit te le tudsz másolni három példányban Gang Uppal.

De amúgy. Azért tényleg izé, hogy heroicon bejátszik ilyet... nem tudom, oké, topdeckel utána és legendaryt nyomat, mint a pay2win warrior, de akkoris.

A végén az lesz, hogy csütörtökön berakok valami deckbe egy Rend Blackhandet meg még 10 hard remove-ot, aztán lessen.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29362) tretyak válasza Mister_X (#29361) üzenetére


tretyak
aktív tag

Próbáld meg miracle druiddal: 28 spell+2 auctioneer. A millhouse kör a kulcs, ha akkor le tudod tenni, akkor végigpörgeted az egész paklidat és nyertél. Nekem 5-6 próbálkozás kellett...

(#29363) Mister_X válasza tretyak (#29362) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Decklistet kaphatok?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29364) Mister_X válasza Mister_X (#29363) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Felesleges, rájöttem.

De halott koncepció, eddig kilenc menet alatt nemhogy Gadgetzan nem volt a kezemben, de Millhouse-t se játszotta ki. Még úgy se tudtam Gadgetzant a kezembe rakni, hogy turn 6 eltoltam kínomban Nourish + 2x Innervate + Nourish kombót.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29365) Mister_X válasza Mister_X (#29364) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak panaszkodni kellett :DDD Ki is rakta Mighty Millhouse-t úgy, hogy a kezembe volt két Nourish. 1 HP-n megmaradt sajnos, mert a Gadgedtzan akkor se akart jönni, amikor mindkét Innervate a kezembe volt már. Hál' istennek nagy izgulások közepette Mekkatorque Poultryzitere a saját egységeit szedte, így a kezembe landolt végre valami, amivel arcra mehettem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29366) whitezo88 válasza Mister_X (#29358) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én úgy nyertem több próba után, hogy eldobta a kezét, aztán vissza tudtam hozni.

(#29367) Mister_X válasza whitezo88 (#29366) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az zavart, hogy minden menetben kirakta Millhouse-t, mikor váltottam erre a miracle druidra, akkor meg 9 körig az istennek se akarta.

De ma már nyugodtabban alszok, 6/6 heroic progress :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29368) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Pár hete fedeztem fel a játékot és nagy szerelem lett rögtön :) Az eddigi Face Hunter után építeném a második deckem. Mit ajánlatok? Ti mit kezdenétek építeni ami hasít jelenleg (dust mondjuk ne legyen szempont)?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29369) Mister_X válasza Genji (#29368) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mecmage, oilrogue. A legolcsóbban összehozható control deck paladiné, egy fokkal drágábban/ugyan annyiért (legenddel vag anélkül) elég jó combo druid is kihozható.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29370) Genji válasza Mister_X (#29369) üzenetére


Genji
őstag

Ami nagyon fun-nak tűnik az a Demonlock, csak pöppet drága mulatság. :)
Legend rank elérhető a javasolt deckek valamelyikével? :P Linkelnél nekem egy druidot? Mehet Legendaryval, tegnap 2 packból 2 ben volt arany legengary amit bedaráltam.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29371) whitezo88 válasza Genji (#29370) üzenetére


whitezo88
nagyúr

minddel, van zoo is, az is olcsó viszonylag. De maga a deck kevés a legendhez még.

(#29372) F-ECT$ válasza Genji (#29368) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha teljesen más játékélményt szeretnél, mint a face hunter esetén, akkor egy control priest vagy mid pala jó lehet második decknek.

tegnap 2 packból 2 ben volt arany legengary amit bedaráltam
Mik voltak ezek?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#29373) fogtunder válasza Genji (#29370) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valami ilyesmi a druid, mostanában elég jól működik, de volt azért pár szezon, amikor feltörölték velem a padlót.

én most azure drake helyett most kezan mysticet játszok, az egyik belcher helyett sylvanast és ragnaros helyett cenariust. cenariust mondjuk addig ne gyárts semmiképpen, amíg a fontosabb neutral legendekből hiány van. sajnos kell hozzá pár Naxx szárny és az első BRM is, ezek nem tudom megvannak-e.

ami mindenképpen kell és drága, az a két lore, legalább egy FoN és valami hard removal, mert az nincs a druidnak. GvG előtt ez TBK volt, mert rengeteg volt a belcher, mostanában BGH jobb a sok boom miatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29374) Mister_X válasza Genji (#29370) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Oilrogue - nem éppen kezdőknek való deck, sok múlik az ellenfél képességein, pakliján, nagyon ki kell számolni, hogy mikor lődd el az olajokat és robbantsd a fegyvert az ellenfél képébe, mikor játszd ki az Agenteket, mikor trade-elj arccal, stb.

Jelenlegi metában népszerű combo druid, a hagyományosabbik verzió és a saját, merészebb kiadásom.

Kísérletezek a BRM hatásaival, á la druids everywhere deck. Májusban majd megnézem, hogy mit lehet nyugodt szívvel beletenni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29375) F-ECT$


F-ECT$
titán

Datamine, szóval még nem 100%, de talán jön a következő patchben:

Achievement/Quest changes
Win 5 Games in Practice Mode. -> Rewards Classic Card Pack

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#29376) salaam válasza Mister_X (#29374) üzenetére


salaam
senior tag

Ebben mi a merész? :D Ez egy standard dupla fonos druid ;]

szerk.: Ja, látom már, enhanco van az emperor helyett, ez így merészebb! :K

[ Szerkesztve ]

(#29377) GoTReX


GoTReX
őstag

Mi ez a HS cancer kifejezés? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#29378) whitezo88 válasza GoTReX (#29377) üzenetére


whitezo88
nagyúr

olyan deckek amik szinte csak arcra mennek, nagyon agresszívak, és kevés gondolkodást igényelnek. Pl zoo, facehunter.

(#29379) GoTReX válasza whitezo88 (#29378) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszi

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#29380) F-ECT$ válasza GoTReX (#29379) üzenetére


F-ECT$
titán

Gyorsan (szét)terjed és halálos :)

Dive ever, work never.

(#29381) DopeBob válasza F-ECT$ (#29380) üzenetére


DopeBob
addikt

Azért ha valaki mostanában kezde, nagyon nincs is más választása, egy facehunter dekket elég hamar össze lehet pakolni, nem kell hozzá x ezer dust. Én megjelenés óta játszom kisebb nagyobb megszakításokkal, de rengeteg alap legend is hiányzik meg :(

MZ/X

(#29382) F-ECT$ válasza DopeBob (#29381) üzenetére


F-ECT$
titán

Alapvetően az a baj a jelenlegi ladderrel, hogy győzelem és győzelem között nincs különbség. Ugyanúgy 1 csillagot ér ha T7-re nyersz face deckkel, mint amikor 20 körön át lapelfogyásig tolod. Éppen ezért, aki megtehetné (azaz megvannak hozzá a kártyái), és szeretne is lassabb, control szerű deckkel menni, azok közül is sokan inkább letolják a grindelést valami gyors deckkel, és csak legend körül váltanak.

Ha csak annyi változna, hogy a tovább tartó játékok adnának 1-2 plusz csillagot, máris kevesebb face deck lenne, viszont nem szűnne meg a gyors deckek létjogosultsága sem.

Egyébként a face deckek 2 dologra nagyon jók, már ha képes vagy fejlődni velük:
-Megtanulsz mindig lethalt ellenőrizni, és mint a hétvégi kupa is mutatja: még a legjobbak sem mindig veszik észre a lethalt.
-Megtanulsz kevés hibával játszani: 1-2 dmg miss egy control meccs esetén általában keveset számít, de egy face decknél az utolsó dmg-t is ki kell sajtolni a deckből, különben megragadsz egy bizonyos rankon, missplayekkel tuti nem lesz meg a legend. (Már ha ez a cél.)

Persze egy control deck még jobban megtanít hiba nélkül játszani (mikor melyik spellt éri meg eltolni, lehet-e várni még 1 kört a board clearrel, stb), de az sokszor túl nagy falat egy kezdőbb játékosnak. Egy helyzetet T4-5 után már sokkal többféleképp meg lehet oldani egy control deckkel, egy face deck esetén kevesebb lehetőség van választani, de azért ott is akad döntési helyzet, ami dönthet győzelem és vereség között.

Dive ever, work never.

(#29383) Genji válasza F-ECT$ (#29372) üzenetére


Genji
őstag

Hogger, Harrison Jones. Utóbbi tetszett de túl sok dustot ért és Leeroy Jenkins lett belőle. :P Amivel amúgy azóta 10ből 8meccsen nyertem a vereség helyett. (lvl 12 EU most)

(#29378) whitezo88 - Szerintem ahhoz kell csak gondolkodni igazán. Minden mana pontot jól kell elkölteni, tervezni a köröket előre. Agyatlanul ott sem ér semmit a deck.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29384) Genji válasza fogtunder (#29373) üzenetére


Genji
őstag

sajnos kell hozzá pár Naxx szárny és az első BRM is, ezek nem tudom megvannak-e. - pont ezek vannak meg és a druid nagyon szimpi. basic deckel az elején legjobban druid jött be. Szerintem ennek megyek neki, ha valóban használható winning rate-et lehet vele produkálni.

(#29374) Mister_X köszönöm neked is és mindenkinek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29385) F-ECT$ válasza Genji (#29383) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogger valóban törhető kategória, viszont Harrison az egyik legjobb tech lap, egy csomó deckbe befér. Lett helyette Leeroy, ami 1-2 decket leszámítva kikopott - hát nem biztos, hogy jó üzletet csináltál :U

Dive ever, work never.

(#29386) emperorka


emperorka
tag

Athene már rank 21!!!EAZY!!!!!

(#29387) Genji válasza F-ECT$ (#29385) üzenetére


Genji
őstag

A facehunteros deckem így legalább fullos. :) Pozitívan állok hozzá majd jön másik :P

Dr. Boom mennyire must have?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29388) whitezo88 válasza Genji (#29387) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az.

(#29389) F-ECT$ válasza Genji (#29387) üzenetére


F-ECT$
titán

Facehunterbe se kell feltétlenül Leeroy :)

Jön másik? Majd 40 pack múlva, és az se arany lesz ;]

Boom a legalapabb legend kb az egész játékban.

Dive ever, work never.

(#29390) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hoppá találkoztam régi barátunkkal, Mr. Bottal. Agró palával jött, és se Chow, se storm se jött fel, szóval el is vert. Mindegy, ment a report a Blizznek.

(#29391) fogtunder válasza DopeBob (#29381) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a gond nem ezzel van, az első két hónapban én is zoo-val nyomultam nagyrészt, mert arra volt dust. viszont a facehunter penetráció túl nagy ahhoz, hogy csak ezzel magyarázzuk. a játékosok egy jelentős része soha nem is akar túllépni a "ráverem az arcára" szinten, mert attól boldog, hogy a hatodik körre leverte az ellent, nem érdekli a board control, nem érdekli a CCG-k alapját adó "párbaj". plusz rettenet szarul bírják a vereséget, a facehunterek legalább 80%-a ragequitelt a hétvégén mikor elbukták a meccset. meg ugye ott vannak a casualon facehuntert játszó kollegák, aminek megint nem tudom, mi értelme van

(#29384) Genji: én nagyrészt druidot játszom, most lehet vele nyerni, pláne mióta van Thaurissan. hosszú távon nem tudom, mi lesz, a meta simán kinyírhatja megint, volt már rá példa.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29392) Mister_X válasza whitezo88 (#29390) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Miről ismered meg a botokat?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29393) whitezo88 válasza Mister_X (#29392) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem néz lapot, az akciói közt századmásodpercre ugyanannyi idő telik el, nem reagál semmire, a támadási is furábbak. Anno elég bot ellen játszottam mikor minden 2. az volt.

(#29394) F-ECT$ válasza Mister_X (#29392) üzenetére


F-ECT$
titán

Az előző nagy bot hullámban ezek voltak a jelek:
-meghatározott deckkel tolták (anno ez shaman sea giant deck volt)
-szabályos időközönként tették ki a lapokat (később vittek bele randomot)
-nem reagáltak emote-ra (aztán ezt javították)
-nem tudták jól kezelni a secreteket
-nem nézegették a kártyáikat (ezt is javították)
-furcsán jelentek meg a támadó nyilak
-néha túl furcsán trade-eltek

Dive ever, work never.

(#29395) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Rugó 60-s quest. 3 meccsből eddig ketten igen hamar feladták.
Kérdés: milyen rugóval funol Gyurika? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#29396) Mister_X válasza Gyuri27 (#29395) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gang Upos millrogue?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29397) Gyuri27 válasza Mister_X (#29396) üzenetére


Gyuri27
félisten

This is fatigue. :DDD
Gyönyörű játék, de kurva nehéz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29398) SLYM válasza Gyuri27 (#29397) üzenetére


SLYM
veterán

az a gond, hogy nagyon gyenge deck a mai metában. csak freeze mage, handlock és priest ellen nagyon jó, belőlük meg ugye nem sok van. warrior és paladin még verhető vele 50% fölött, minden más megveri. mech mage alázza, hunter is, mech shaman is. rugó és a mai aggró warlock kb 80%-ban nyer, druid se nem veri el mindig, de kb 70%-ot tippelek. és a poén benne, hogy a control deckek sem esélytelenek teljesen, mert ha ragnaros nem ég el és benne is van az ellenfél deckjében az baj. dr boom-nál a bombák is sokat sebeznek és rengetegszer van olyan, hogy azon gondolkozz, hogy most húzz, vagy életet tölts, vagy rakj-e le egy 2/8 tauntot, milyen lapok vannak az ellenfél deckjében, mik mentek ki stb. semelyik deck nincs nehézségben a környékén se, sokkal nagyobb a különbség, mint a face hunter és a priest között, itt sokszor annyit gondolkodsz a végén, hogy lejár az időd. de ha nem lenne aggró a meta, akkor lenne értelme vele szopni, de így csak fundecknek jó szerintem

[ Szerkesztve ]

(#29399) ígyvanferi válasza Mister_X (#29396) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ahhoz egy nagyon rossz emlékem kapcsolódik, amikor először futottam össze vele pár napja. Új volt a dolog, és pár megmozdulása közben a sz.r is belém állt.

(#29400) Gyuri27 válasza SLYM (#29398) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hagyjuk, hogy mi gyenge. Kripp ment vele és jó volt. Én etettem meg már vele mustáros palát, face huntert is. Többek között. A baj az, hogy nincs annyi skill mint krippnek.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.