Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) F-ECT$ válasza salaam (#29850) üzenetére


F-ECT$
titán

Annyi fog változni, hogy nem fogod tudni, hogy mi a jó mulligan pala ellen. Nem mindegy, hogy T3 Musterre kell válasz, vagy a Technicinara, mert biztos lesznek, akik a sárkányokkal fognak nyomulni, még akkor is, ha nem tier 1 deck lesz.

Dive ever, work never.

(#29852) DaveNo1 válasza Gyuri27 (#29849) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem, a statisztikában hiszek. Majd ha legalább 20 top player jókat megy vele, és a ladder tele lesz vele akkor elhiszem hogy jobb mint a mostani paladin.

(Mondjuk a tele lesz a ladder vele az már inkább a nyájhatás eredménye.)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#29853) Gyuri27 válasza DaveNo1 (#29852) üzenetére


Gyuri27
félisten

Eddig saját pala deck: 2 facehunter 2 win. :DDD Pedig, hol vagyok én pakliépítésben, játékban a top playerekhez. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#29854) fogtunder válasza Gyuri27 (#29853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

decklist?

(#29847) polarmaci: hát ha GvG packokat nyitogatsz, érdemesebb előbb a classic legendeket gyártani. amúgy én is nyitottam egy boomot 2 hónappal a craft után, hát ez van. alexstraza 5 nappal a craft után esett ki egy aréna pakkból, cairne egy héttel, az ráadásul kb. használhatatlan is már azóta. van ilyen, meg kell tanulni átlépni rajta. Boomot egyébként én megtartanám, hátha egyszer mégis nerfelve lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29855) Mclovin válasza fogtunder (#29854) üzenetére


Mclovin
senior tag

Azért nyitok GvG-t, mert még egy Mustár nem ártana, továbbá a coghammer is hiányzik repertoárból. Én is gondolkodtam, hogy craftoljak inkább Tiriont, aztán hátha esik egy Boom (aminek mennyi az esélye? 0,1 %?). Hát ez van, holnapra megbékélek vele. Én csak egy casual player vagyok, jó levezetni CS:GO mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#29856) Gyuri27 válasza fogtunder (#29854) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyelőre.

Kontrol mage, mech rugó is elesett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29857) Gyuri27 válasza Gyuri27 (#29856) üzenetére


Gyuri27
félisten

No. Napi 5 win quest. 5 ide.
2 face hunter. Az első sima. Második húzós. Control mage sima. Mech rugó sima.
Freeze mage hosszú de nem izgalmas. 2 kezan egyike akkor jött fel mikor már csak 8 lap volt a deckben.
Igazból egyiket se vertem el. Mind feladta.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29858) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Kaptam egy olyan napit, hogy spectator módban nézzem meg, ahogy egy barátom meccset nyer. Felvehetek valakit/valakiket? Egy kártya csomag jár érte, nem akarom veszni hagyni. :D

(#29859) Redcaster


Redcaster
őstag

Összegyűlt egy legendre való dust, segítséget kérnék, hogy kit craftoljak:
-Grommash: igaz mostanában nem a legerősebb hero a játékban, de mindig is ki szerettem volna próbálni. Mit gondoltok, visszakerül a metába?
-Tirionbácsi: szvsz a legerősebb class legend, szinte minden paladin deckbe befér, és a dragon paladinba is elengedhetetlen lesz szerintem.
Szerintetek kivel járnék a legjobban?

(#29860) DaveNo1 válasza Redcaster (#29859) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tirion, szerintem a pala jobb és kevésbé unalmasabb mint a Warrior.

You are not prepared.

(#29861) F-ECT$ válasza Redcaster (#29859) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem is Tirion: a mostani mid és a jövőbeli dragon is életképesnek tűnik.

Egyébként CW-be megvan minden más fontos lap?

Más legend szóba se jöhet?

Dive ever, work never.

(#29862) NyxNyxNyx válasza KisTücsök (#29858) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

NyxNyxNyx#2778 vegyél

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29863) Redcaster válasza F-ECT$ (#29861) üzenetére


Redcaster
őstag

Harrison és Baron nincsenek meg még, de őket nem érzem ennyira kulcskártyának, mint ez említett kettőt.

(#29864) Mister_X válasza Gyuri27 (#29856) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én ezt szánomd dragon paladinnak. Deathwing helyére nyugodtan elképzelhető egy Nefarian vagy Ysera.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29865) DaveNo1 válasza Mister_X (#29864) üzenetére


DaveNo1
veterán

Minek játszotok két eq-t? Manapság egy bőven elég. Főleg, hogy te deckedben rend + bgh is van. Inkább egy Owl silence helyette.

You are not prepared.

(#29866) tretyak válasza Redcaster (#29863) üzenetére


tretyak
aktív tag

Hasonló a kérdés nálam is, csak attól félek, hogy megint úgy jár a pala, mint preGvG, és játszhatatlan lesz.
A CW meg mindig is erős volt, és valószínűleg az is marad...

(#29867) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Savjz épp most játszik egy dragon paladin-nal. Rage-ből kivette a Rend-et, mert nem tudta használni és amikor meg tudta volna, nem volt nála dragon :DDD. Azért azt a deathlordot fenntartásokkal kezelem, de működik neki.

http://www.twitch.tv/savjz

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29868) KisTücsök válasza NyxNyxNyx (#29867) üzenetére


KisTücsök
addikt

Preparation. Megtévesztett a hosszú név. :B

(#29869) NyxNyxNyx válasza KisTücsök (#29868) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Akkor szerencséd volt. Még valószínűleg nem fogod tudni használni a többi lap nélkül, de az egyik legfontosabb Rogue lap. :)
Csak azért kérdeztem, mert nagyon sok a használhatatlan epic.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29870) Gyuri27 válasza Mister_X (#29864) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nálam is alakul ez még. Nefarian biztos lesz benne. Volcanic is, bár a twi drakétől sem zárkózom el. :DDD
Cromot nézegetem még. Szóval képlékeny. Majd megnézem a nagyok mit müvelnek és 1-2 helyen átalakítom. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#29871) DaveNo1 válasza tretyak (#29866) üzenetére


DaveNo1
veterán

Miért válna játszhatatlanná a mostani pala? Nincs olyan lap BRM-ben ami direkt a paladin ellen lenne erős. Simán topclass a musteres pala. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#29872) tretyak válasza DaveNo1 (#29871) üzenetére


tretyak
aktív tag

Szerk.: elsőre tényleg nincs, de úgy érzem, hogy a CW hosszú távon stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#29873) F-ECT$ válasza tretyak (#29872) üzenetére


F-ECT$
titán

A CW azért eléggé ingatag, sokszor volt már, hogy eltűnt. Tényleg eléggé egysíkú vele a játék és amelyik classok ellen jó (pl: face hunter, oil rogue), azért ott is eléggé draw függő a dolog (jön-e a win axe pl). A control classok is jó eséllyel verik: a druida ellen elhal a comboban, a pala / shaman megeszi a hero powerrel, a mid hunter meg a highmane-nel. (A priest és handlock kb 50-50%.)

Szóval olyan jó közepes deck, minden ellen tud jó lenni, semmi ellen sem teljesen esélytelen, de a freeze mage-t leszámítva nincs auto win. Ja és nincs unalmasabb mint a CW mirror :)

Dive ever, work never.

(#29874) #75376384


#75376384
törölt tag

olyan párnát, mint ami Savjz-nál van a háttérben hol lehet fosztani? :D már több helyen is láttam. remélem nem valami méregdrága cuccról van.

(#29875) SLYM válasza fogtunder (#29840) üzenetére


SLYM
veterán

azt hiszem még sosem írtam fel ilyet, mindig csak az emlékezetemre hagyatkoztam a statisztikáknál, most viszont felírogattam face hunterrel mit tudtam produkálni (igaz kis minta, de írom majd tovább). 1 lapot se változtattam a neten fellelhető deckhez képest. eredmény:

win 10

loose 8

ez kb 1 óra 15 perc, vagy 1 óra 30 perc game volt (ezt mondjuk nem írtam föl). volt benne egy insta concede és egy első körös concede. a dragon paladinnal saccra azt mondom 10 winre csak 7 loose jut, de időben ez lett volna kb 2 óra. és még csak nagyon unalmasnak se mondanám a decket. rájöttem már régen, hogy úgy lehet folyton izgalmas deckkel menni, ha 3-4 kész decked is van és azokat cserélgeted, mert tényleg 2-3 óra és ráunsz egy deckre, de ha folyamatosan csergetsz, akkor az épp aktuális hangulatodhoz tudod belőni mivel akarsz menni, így nem unalmas sose a game

[ Szerkesztve ]

(#29876) fogtunder válasza SLYM (#29875) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a hunter az egyetlen class, amivel nem vagyok hajlandó játszani, mert egyszerűen utálom. legend nem érdekel, mert úgysincs rá elég időm, csak annyi, hogy ne pofozzanak körbe folyamatosan.

amúgy van pár paklim, amit szoktam cserélgetni (paladin, CW, mechmage, combo druid, éppen aktuális warlock), nem ragaszkodok görcsösen egyhez, csak ilyenkor általában a szokásos HS "random" szokott lenni, hogy ha váltok, akkor hirtelen változnak az ellenfelek is. agyban tudom, hogy ez hülyeség, de az én mintám alapján kissé túl gyakran fordul elő az ilyen véletlen. aggro paklikkal tudok érvényesülni, csak azt meg nem élvezem annyira, a controlt a mostani meta bedarálja, ha nem jól húzok, de gyakran még a midrange paklikat is. érzem azt is, hogy egyáltalán nem vagyok egy top játékos, új paklikkal sokszor van misplay, de eddig minden szezonban be tudtam menni rank 10 alá, most meg 11-13 között ingázok vagy egy hete. tudom, ne rinyáljak, ha nem vagyok hajlandó én huntert játszani, de azért jó lenne egy olyan meta, ahol nem külön hunterhez kell tech lapokat játszani.

lehet visszaállok arénára, legalább a BRM végéig, az még mindig kevésbé rákosítja el az agyamat, bár ott is vannak cifra dolgok. a tegnapi elég durva demon draftom (2 flame imp, 3 voidcaller, 1 floating, 1 doomguard, 1 infernal jött össze, de volt benne siphon soul, shadowflame, sea giant és a többi része se volt szar) és 6 winre volt elég, a 3-ból két lose nem rajtam múlt, körbe játszottam, amit lehetett, de mondjuk két sword of justice-t elég nehéz, vagy mikor a mage velent kap sneedsből és arcon lő egy 20 sebes pyroval, mert 18 hp-ra nem raktam le a healbotot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29877) F-ECT$ válasza fogtunder (#29876) üzenetére


F-ECT$
titán

Én mindennel játszok, ami tetszik vagy hatékony vagy kíváncsi vagyok rá (vagy az előzőek valamilyen kombinációja). Az első a leggyakoribb, a második főleg a napi questek miatt, a harmadik meg az, amivel általában csak casulara megyek kipróbálni. Érdemes mindent kipróbálni legalább az alapvető megismerés erejéig, hogy tudd, hogy mi az, ami fáj az adott decknek. Persze én se próbáltam ki mindent, a mill deckek pl nagyon nem nekem valók, illetve a frezze mage-t is csak 1 győzelemig erőltettem (nehogy már ne tudjak vele legalább egyet nyerni alapon).

Dive ever, work never.

(#29878) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Én úgy voltam ezzel , ha meg van a legend meg az arany hero palával addigra biztos halálosan megunom :D igazából így is volt .Most kezdem el megint észrevenni pár héttel később,hogy van 5 palám(midpala,kontrolpala,dragonpala,facepala,shockpala) , kb csak palát játszok és élvezem, valahogy számomra megunhatatlan minimális változásokkal.
A Kibler féle dragon deckel meg szenvedés nélkül 1-2 óra alatt leszánkáztam 8 ról 5 re , de ebben a hónapban nincsenek is nagyobb vágyaim. Hiányzik még belőle jó pár lap van még hova fejlődni , de így is teljesen vállalható.

Ma hunter questem volt .. összeraktam csak úgy egy random face huntert 4 gameből meglett a q , de gyomorgörcsöt kaptam a végére annyira nem fekszik ez a face boys :D

Most nagyon elment kő-papír-olló irányba a játék nincs egy deck ami mind fölött áll , mint régen a miracle rugó sunshine hunter vagy a nerfeletlen mage . Nagyon sok különféle deck sok tech lapból lehet válogatni ez jó! Viszont a ladder is nehezebb lett , könnyebb belefutni a counter deckekbe.

[ Szerkesztve ]

(#29879) fogtunder válasza F-ECT$ (#29877) üzenetére


fogtunder
nagyúr

játszottam huntert is, még a buzzard nerf előtt, de játszani sem volt jó, nem tudtam élvezni egy másodpercét sem. tudok is olyan paklit, ami elveri, csak az meg minden mástól kap ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29880) Mister_X válasza SLYM (#29875) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van 5 komplett kasztom (druid, paladin, priest, rogue, warrior) és csak alátámasztani tudom. Druiddal nagyon hamar ráunok a játékra, ha a tuti kombinációval nyomom, olajrugó mostanában sokszor kap ki. Paladint kb. úgy tudom csűrni-csavarni, ahogy akarom (mert vannak a lapok), egyedül a hobgoblinos rákhoz nincs ingerem. Talán ezért van 250+ win, ki tudja.

@DaveNo1: van olyan matchup, ahol egyszerűen fel kell húzni az EQ-t és egy darab esetén ennek fele annyi az esélye. Eddig silence-nek nem igazán éreztem szükségességét, Sylvanas egyszer került elém, megoldottam boardról (úgy, hogy full clear legyen), egyéb Deathrattle-s legendet meg nem pakoltak elém - Tirionnál szívesen a kezébe adom az Ashbringert, nyugodtan ütheti vele late game-ben a nagy minionokat, ha pottyan egy Thaddius, akkor meg le-Rendezem őt vagy KT-t Belcher mögül. De ilyenkor meg ott az EQ+Consec kombó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29881) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

A Rák ismét hódit :(((

(#29882) SLYM válasza NyalokAA (#29878) üzenetére


SLYM
veterán

így igaz, talán most a legjobb a game ilyen szempontból, csomó kaszttal lehet jó decket építeni és mivel sok deck fut a skill is jobban kijön. tetszik nekem is. amúgy nekem is volt a legend után egy kis pihi, most pl arra "hajtok", hogy meglegyen minden lapom, ezzel elleszek egy darabig :D

(#29883) thesound


thesound
őstag

Pár embert felvettem a spektálós kveszthez.

MrBalloon#2621

Köszi

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#29884) F-ECT$ válasza thesound (#29883) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyenkor kerülnek elő az eddig antiszoc módban bujkálók :)

Dive ever, work never.

(#29885) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#29884) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

PH verseny előtt még 3 friend-em volt, most 33. Sokszor azt sem tudom ki kicsoda, kinek írjak magyarul, kinek angolul :DDD
Na nem mintha baj lenne.

F-ECT$: Hát igen, nekem csak HS.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29886) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#29885) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem folyamatosan 100 körül mozog, de mondjuk én toltam WoW-ot, D3-at, minimális SC2-t, és most meg Heroes-t és HS-t.

Dive ever, work never.

(#29887) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Zetalot 3-szor kapott dream-et Yserából zsinórban, nyomta is el a sylvanasra mindig. :DDD

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29888) SLYM válasza F-ECT$ (#29886) üzenetére


SLYM
veterán

detto, diablosokat akik régen nem léptek be, őket selejtezem, próbálok innen mindenkit felvenni a topicból, remélem lassan mindenki összejön :)

aztán eldöntöttem, lekraftolom az összes szemetet ami még nincs meg a classic cardok közül. 2 bestial wrath, 2 kidnepper, far sight és bane of doom stb, mind megvan most már, (9 epic) és még egy millhouse manastorm is belefért a végére (azt hittem az már megvan, de kiderült, hogy még sincs). 5000+ dustnak annyi, de már csak 5 legend kell a teljes classit gyűjteményhez, ez 8000 dust, most maradt még 90. kíváncsi leszek mikorra lesz meg :)

[ Szerkesztve ]

(#29889) pachito


pachito
őstag

Természetesen megnyerte a topdeck harcot három(!) Ironbark + Ancient Warral. No comment. (Akinek nem lenne egyértelmű a kép alapján: a jóember lehívott egy Druid of the Fanget majd rá Ironbeak Owl. De az egész meccsen hasonló ökörségeket csinált...

(#29890) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#29887) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Még Kripp volt az, aki 5 vagy 6 Dramet kapott zsinórban :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29891) netpeti98 válasza pachito (#29889) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha a Druid of the clawból indulunk ki, az nem alakul vissza az alap minionná, max a maci elveszti a taunt képességét. Lehet ő is így gondolkozott.
Bár az owl-t csak így kidobni akkor is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#29892) NyxNyxNyx válasza netpeti98 (#29891) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De ha az owl-t játssza ki először, akkor van egy 7/7-e. :))

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#29893) HuMarc


HuMarc
addikt

Hú, Unstable Portalból Deathwing esett, 7 manáért kijátszottam volna a 8. körben, de (nem tudom, miért, mert 11 hp-ja volt az ellenfélnek, nekem meg csak egy yeti volt az asztalon) feladta :( Bár Deathwing nélkül is simán nyertem volna, azért OP lett volna kijátszani :D

(#29894) pachito válasza NyxNyxNyx (#29892) üzenetére


pachito
őstag

Pontosan. :R

(#29895) SLYM válasza SLYM (#29875) üzenetére


SLYM
veterán

20 win, 14 loose (casual game) eddig a face hunter. összesen 1 darab insta concede és 3 első körös concede volt ebből. pörög a játék és a napi arany vele ezerrel

[ Szerkesztve ]

(#29896) DaveNo1 válasza Gyuri27 (#29870) üzenetére


DaveNo1
veterán

Na most épp streamel kiblel, ugyanúgy rank4 mint 3 napja, akkor miért is jó ez a deck? ;]

You are not prepared.

(#29897) HuMarc válasza SLYM (#29895) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem tegnap volt Priest Dominance + Kill 40 minion + Mage Dominance, ma megint Mage Dominance, tehát most ha jól számolom, 30-as win streakem van (saját Priest deck, és saját noob Mage deck), ebből kettő vagy három volt early game-ben feladás, de úgy általában nagyon kezdőkkel rakott össze. Azért rankedben nem ilyen fényes a helyzet, ott most 3 vagy 4-es win streak-em van (rank 17, szóval van hova fejlődni).

(#29898) DaveNo1 válasza HuMarc (#29897) üzenetére


DaveNo1
veterán

30 győzelem zsinorban? Deck plz! ;]

You are not prepared.

(#29899) Gyuri27 válasza DaveNo1 (#29896) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olyan azért van, hogy az emeber megáll egy helyen, csináljon bármit is. Meg mint írtam azért ez csak fél dragalin deck.
Én 6-ból 6-t mentem vele ma. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#29900) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Két hét után elkezdtem dailyzni első ellenfél pala: 1/3-as Manawyrmre eltolt 2 eq-t. (első counterspellt kapott) Ilyet se láttam még. Biztos veszélyes volt az a manawyrm.

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.