Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) DjDanee87 válasza whitezo88 (#16737) üzenetére


DjDanee87
addikt

4-5 elhasalás után nekem az úgy lett meg hogy egyszer nem coin hero power - hero powerrel indított végre és akkor meg is döglött a szemét. Az a kezdés nagyon brutális. Am handlockkal próbálkoztam.

Maexxna meg sok heales pala deckkel lett meg.

[ Szerkesztve ]

(#16752) P00By


P00By
nagyúr

Faerlina szívat :(

(#16753) Sturdiridge válasza P00By (#16752) üzenetére


Sturdiridge
tag

engem is, erős a hero powerje. tegnap kb. 6szor próbáltam, ma elsőre sikerült. :D

(#16754) Sirandrish válasza P00By (#16752) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a második igaz? Szerintem messze az a legkönnyebb :B
Bár gondolom az se mindegy mivel mész neki..lehet neked azért tűnik nehezebbnek...vagy csak bekapcsolta a "brutállapjárás"t :P

k.kristof Ha ez tényleg ekkora akadály lenne (de nem az) akkor rakhattak volna bele még 2-2 class challenget :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16755) DaveNo1 válasza P00By (#16752) üzenetére


DaveNo1
veterán

Olyan deck kell ellene amiben heal is van + sok nagy hp-s lény (és ne nagyon legyen üres kör, mert nem szabad halmozni a lapokat a kézben)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#16756) whitezo88 válasza P00By (#16752) üzenetére


whitezo88
nagyúr

próbáld te is zoo-val. cakewalk. a HP hasztalan lesz, a kis lényeit meg lekapod simán.

(#16750) ígyvanferi Így van (feri), real Naxx-ban is nagyjából ilyen minionok vannak bent.

[ Szerkesztve ]

(#16757) P00By válasza Sirandrish (#16754) üzenetére


P00By
nagyúr

Worshipper mindig megszívat, főleg, ha 2-3 van lent :))

MOD: Zoo-val eddig cska simogatni sikerült, volt h 9-et vert rám a 3.(vagy 4.?) körben Faerlina :D

[ Szerkesztve ]

(#16758) Sirandrish válasza P00By (#16757) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát de ne simogasd hanem csapjad széjjel :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16759) F-ECT$ válasza Gyuri27 (#16743) üzenetére


F-ECT$
titán

Az miért jó, hogy egy rewardot nem adó bosst, amin gondolkozni is kellene videó alapján versz le? (Ok lesz hátlap, de addig még lehetne gondolkozni rajta.)

Dive ever, work never.

(#16760) P00By válasza Sirandrish (#16758) üzenetére


P00By
nagyúr

Tüzes hölgyekkel sosem volt szerencsém :( :D

(#16761) Sirandrish válasza P00By (#16760) üzenetére


Sirandrish
legenda

A mocskos kis k*rva...örülj annak hogy elég egyszer megadni neki ami jár :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16762) whitezo88


whitezo88
nagyúr

fagyi magel 2.ra nekem is meglett. 45-15 hp alexxel, aztán folyton a millhouset vetette vissza, stb... 3 lapom maradt a deckben. Mukla is jó lett volna csak az nincs.
[link]
2 hpm is volt, kicsit fostam, ne topdeckeljen Krusht...

[ Szerkesztve ]

(#16763) P00By válasza Sirandrish (#16761) üzenetére


P00By
nagyúr

Megvolt. De az utolsó boss-t nem lehet megcsinálni, mondjatok bármit is :DDD

(#16764) Gyuri27 válasza P00By (#16763) üzenetére


Gyuri27
félisten

Priestel csináltam. itt a deck.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16765) ígyvanferi válasza P00By (#16763) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sokheales pala is jó lehet, mint ez itt lent. Ezzel második próbálkozásra sikerült (persze ha nem számolom azt a mintegy tucatnyi sikertelen kísérletet, amit freeze mage-dzsel ejtettem meg :B ).

A lényeg, ahogy itt már írták többen is, úgy tradelgetsz az elején az archerrel, charge-os lényekkel, hogy tele legyen a boardja 1 attackos lényekkel (segíthet a Humility is, ha kirakta az 5/5-öst, vagy a 3/5-ös tauntot, neadjisten a giantet). Aztán healelgetsz szépen magadon a farseerrel, guardiannel, voodoo-val, holy lighttal, közben meg ahogy tudsz, ütöd, bok, might valamelyik charge-osra, vagy ha épp fent maradt egy guardian. Jó eséllyel pakli elfogyásig fog tartani.

[ Szerkesztve ]

(#16766) BladeHero


BladeHero
tag

Nem hiszem el! Egy körön múlt, hogy megnyerjem. 4 Hp-ja maradt Maexxna-nak Hc módban.
Egyébként a többi kasztkihívásokat, hogy lehet feloldani, vagy azt majd a következő szárnyakkal?

RPCJ

(#16767) Watto1991 válasza BladeHero (#16766) üzenetére


Watto1991
senior tag

Igen.

(#16768) BladeHero válasza Watto1991 (#16767) üzenetére


BladeHero
tag

Értem akkor arra még várni kell, viszont lenyomtam végre azt a pókot is :D

RPCJ

(#16769) P00By


P00By
nagyúr

Köszönöm! Ez így eléggé öhm nyomi, de legalább megvan ;] :P

(#16770) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Tetszik a kieg!
Második-ig megcsináltam a sima első fokozatot vagy mit. Elég op volt az a körönkénti fire storm vagy mi. Pedig nincs is pár hp-s zoo paklim. druidám, mage-em meg priest-em szétszedte. Végül shamann-al sikerült leverni elég könnyen pedig nem is iskerült nagy vagy erős board-ot kiépíteni.
Aztán ledobát szóval majd fojtatom. Az tetszik hogy már többet támad a board-ra is de azért ég így is eléggé face-re megy akkor is mikor igencsak érdemes lenne board-ot takarítania. Persze biztos erősebb lesz majd.
Jól emlékszem hogy lesz olyan mikor ad egy paklit hogy azzal verjem meg? Mert azt várom a legjobban.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#16771) Lottheus


Lottheus
tag

Nem is jár semmi a heroic végén? nekem nem adott semmit :(

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#16772) DaveNo1 válasza Kvelstadt (#16770) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az már most is van, druid + rogue kihívás.

You are not prepared.

(#16773) ollie válasza Lottheus (#16771) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd az összes heroic legyőzése után, kapsz egy hátlapot. Összesként értem a jövőbeli szárnyakat is.

***

(#16774) zola09 válasza Lottheus (#16771) üzenetére


zola09
aktív tag

Megelőztek :O :D

[ Szerkesztve ]

(#16775) Lottheus válasza ollie (#16773) üzenetére


Lottheus
tag

:Y az kemény, akkor kell majd küzdeni keményen egy hátlapért

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#16776) DaveNo1 válasza Lottheus (#16775) üzenetére


DaveNo1
veterán

Annyira azért nem, tekintve, hogy 2 óránál nem volt több az eheti kontekt, és szerintem a többi sem lesz (ráadásul ugye csak hetente 1 szárny nyílik)

You are not prepared.

(#16777) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#16776) üzenetére


F-ECT$
titán

A többi hátlapért elég elérni R20-at, ami 1 óra max, itt meg le kell verni az összes heroic bosst, ami sokaknak mindenféle tutorial, deck és videó után is csak sokadjára megy, tehát bőven több (7-10 óra) kell hozzá.

Dive ever, work never.

(#16778) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#16777) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jó, de aki eddig gyüjtögetett goldot, és most is megcsinálja a napikat, annak nem nagy kihívás ez a 800 gold / szárny. Aki meg nem akar külön szenvedni, az vár egy napot, és megnézi valamelyik kill videót. Amúgy eddig mind a 3 boss verhető volt olcsó deckekkel, legendary és epic sem kell egyikhez sem.

Loathed HC-ra leszek kíváncsi a 99 hp-val, lehet a Blizzard igazít rajta és a HP egy része armor lesz, hogy ne Alex legyen a legkönnyebb megoldás rá.

You are not prepared.

(#16779) Kvelstadt válasza DaveNo1 (#16772) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Druid az jó. Rogue az annyira nem tetszik (nem játszok rogue-val) de ez esetben jöhet az is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#16780) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#16778) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó, de aki eddig gyüjtögetett goldot, és most is megcsinálja a napikat, annak nem nagy kihívás ez a 800 gold / szárny.
Ez nem tudom, hogy jön ide, de amúgy is 700 gold :)

Aki meg nem akar külön szenvedni, az vár egy napot, és megnézi valamelyik kill videót.
Összességében akkor is több idő, mint egy sima havi ranked hátlap megszerzése, csak erre akartam utalni. Egyébként a kill videót megnézni nem elég, mert úgysem azok a lapok fognak jönni, amik abban. Persze a lényeg leszűrhető belőle.

Loathed HC-ra leszek kíváncsi a 99 hp-val, lehet a Blizzard igazít rajta és a HP egy része armor lesz
Erre én is kíváncsi leszek, de én inkább olyan nem megszerezhető kártyákra gondolok, amik spéci buffokat fognak adni, akár a hősödnek is.

Dive ever, work never.

(#16781) Watto1991


Watto1991
senior tag

US szerveren végtelen quest csere van :K

(#16782) pethYeti


pethYeti
addikt

Nem tudjátok ha a tojás megkapja a Soul of the Forest deathrattle-t akkor ha meghal lesz belőle egy 4/4 és egy 2/2 vagy az utóbbi felülírja a régit?

(#16783) whitezo88 válasza pethYeti (#16782) üzenetére


whitezo88
nagyúr

lesz mindkettő.

(#16784) pethYeti válasza whitezo88 (#16783) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi :R

(#16785) oxox


oxox
addikt

ave

tegnap en is letudtam a heoric modot...visszafele haladtam.
tapasztalataim, esetleg tanacs.

mindenek elott az elso pillanatban mar azt ereztem, hogy ahelyett, hogy "csalna" a gep, inkabb tanulna meg jatszani. (ertem ugy, hogy a hero powerek viccek...0 manaert visszakeszbe ket ellen unit...ne vicceljunk mar) ez az erzesem a vegere teljesen atomstabil lett...felvan tapolva a gep, de jatszani nem tud.

lassuk
1. (4/4-es idezo pakli), ezt a sima pap deckemmel vertem masodjara (meg legend lap sincs benne, leven nem vagyok negyon eleresztve legendekkel). masodjara a harmadik korben lent volt egy 12/12-es well-em, es onnan mar hiaba pakolta le a decket.

2. (kezben levo lapok szamat egeto deck ellen) sima warlock murlock deck giantekkel, taunt ado kis unitokkal, ill. beraktam a 0/2-es lampast ami a kezedbol cserel egy unitot...lap vegig nem volt a kezembe, ezert a hero power-et talan ketszer tudta hasznalni

3.(0 manaert 2unitot visszakezbe deck) a bevallt recept, sok apro spec tulajdonsagu nyümi...ez volt a leghosszabb, kb 5-6lapunk maradt.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16786) DaveNo1 válasza oxox (#16785) üzenetére


DaveNo1
veterán

Na ja az AI-nak nem sok taktikai érzéke van, gyakorlatilag megállás nélkül face-re megy, nagyon ritka, hogy neki megy egy egységnek, és ez meg is bosszulja magát.

You are not prepared.

(#16787) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#16786) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem akarok nagy hülyeséget írni, de szerintem egy jó AI-t írni a HS-hez nehezebb, mint pl a sakkhoz. Hallgattam 1 félév mesterséges intelligenciát az egyetemen, és abból az világosan látszott, hogy az AI olyan szituációkban jó, ahol "zárt térben" kell csak mozogni, és ez a tér minél kisebb. A HS-nél a kártyák száma, az egymásra hatásuk (mi mit buffol, hogy helyezkednek el a boardon, milyen kártyák vannak a kezedben, mik jöhetnek még, mi a paklid "lényege", win conditionja, stb) sokkal nagyobb szabadságot jelent, mint a sakkban lévő bábuk, és mozgási lehetőségeik. Arról nem is beszélve, hogy a pillanatnyi állás kiértékelése sem egyszerű, gondoljunk csak egy freeze mage vagy miracle rugó esetére, ahol még irtózatos board hátrány esetén is lehet nyerni. Szóval az AI szerintem nehezen hozható "emberi" szintre, így a Heroic kihívásoknál másfelé kell tekinteni.

oxox, lehet ezt csalásnak is tekinteni, de én inkább úgy tekintek rá, mint egy átlagos single player játék bossára. Ott sem egyenlő felek küzdenek, hanem a játékos a saját kis gyenge hősével megy a túltápolt, de "buta" boss ellen, akit aztán mégis le tud győzni.

ui: A fenti sakkos feltételezésemet nyugodtan meg lehet dönteni, lehet csak lusták / nem elég okosak egy jó AI megírására a Blizznél :)

Dive ever, work never.

(#16788) whitezo88 válasza F-ECT$ (#16787) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Az lehet hogy ai-nal nehezebb megoldani a value ertekeket, trade lehetoseget, a korokkel elore gondolkozast, korbejatszast, de ilyeneket ne csinaljon mar hogy 8/2 ragnat alchemistezik meg hasonlok. Ezek kb csak finomhangolasok.

[ Szerkesztve ]

(#16789) Phobion


Phobion
őstag

szerintetek ehhez a deckhez érdemes most lecraftolni Al'Akir-t?

avagy mely deck-el érdemes legend rankig próbálkozni? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16790) tomazin válasza F-ECT$ (#16787) üzenetére


tomazin
veterán

Egyet tudok veled érteni a sakkos példáddal, ugyanis az ai-knak hatalmas (lehet) az alaptudása, hiszen sok kidolgozott szituáció van már a tarsolyában (hiszen már pár éve létezik a játék)
Itt is meg lehetne ezt oldani, hiszen tanulási fázisnak a játékosok egymás ellen játsztott meccseit használhatná. Viszont egy ekkora előnyből induló játékost (vagy legyen nagyon okos ai) nem tudnál megverni, ha megfeszülsz sem.
Emellett a blizznél nem az a cél, hogy csak a top playerek tudják leölni a hc-ket (amit nem értek miért, mert wowban akik nem feküdtek rá rendesen a témára csak új kontent után jövő nerf esetén tudtak egyáltalán belépni a raidekbe, addig max videón látták hogy néz ki), hanem hogy minél több ember dőlhessen hátra elégedett, hogy húúú milyen jó voltam (ergo milyen tuti ez a játék), veszek is egy paklit izibe.
Jobb a kereslet a casual (akár nobrainer) játékra, mintha tényleg komolyan kellene vele foglalkozni. És sajnos itt a casual réteg kiszolgálása abba az irányba borította el a gammát, hogy vagy fosod kifelé a lapokat a kezedből, vagy t4-5re véged. És itt van az én félelmem, hogyha esetleg az új lapok visszafogják majd a face dekkeket (bár az első lapok pont nekik kedveznek), akkora lesz a lemorzsolódás (hiszen vérpistikének nem lesz meg gyorsan a win és akkor nem játszik majd vele, vagy sír fórumon), hogy blizz a $ reményében újra életre kelti őket.
D3-at is a rettenet sírás hatására szénnénerfelték, wowban is a "rettentő bonyolult" talentfát jól leegyszerűsítették.
és akkor most én sírtam egy jót,h csúnya rossz rush dekkek :DDD

(#16791) xavix13 válasza Phobion (#16789) üzenetére


xavix13
senior tag

Amíg ki nem jön az össze lap én nem craftolnék semmit.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#16792) Cathfaern válasza tomazin (#16790) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért azt ne felejtsétek el, hogy ez még csak az első wing. Majd kiderül az utolsó wing utolsó bossa milyen HC-ban :) (WoW-ban is elég egyszerűek szoktak lenni az első bossok HC-ban is. Sőt, top guildeket igazából csak az utolsó pár boss akasztja meg)

(#16793) F-ECT$ válasza Phobion (#16789) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt írja, hogy ez a deck nem jó ladderre, csak ha már rank 5 körül vagy.

Ránézve a deckre, én hanyagolnám ezt: az össes rush fogja, kivéve ha teljesen jól húzol, craftolni meg pláne nem craftolnék hozzá semmit egyelőre.

Dive ever, work never.

(#16794) fogtunder válasza F-ECT$ (#16793) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Al'akir ráadásul csak finishernek jó igazán rockbiterrel (tapasztalataim szerint), azt meg mással is meg lehet oldani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16795) F-ECT$ válasza fogtunder (#16794) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem rossz kártya, de valahogy nem az igazi. 7 manáért 1 overloaddal pl sokkal jobb lenne, vagy 6/2-ért. 1 sámán deckbe kell valami befejezés, de az vagy Leeroy, vagy Doomhammer vagy Al'Akir, ritkán látni ezekből 2-t ugyanabban a deckben. (Esetleg BL, WF.)

Lassan majd frissíthetem a Legend leírásomat az új lapokkal, de ennél mindig kicsit gondban vagyok, hogy jót vagy rosszat írjak róla.

Azt nem tudom, hogy a Naxx legendeket is rakjam-e be a mana költségük alapján a többi közé, vagy legyen nekik külön szekció. (Talán az első lenne ideálisabb.)

De az már most látszik, hogy néhány leírást update-elni kell: Beast, Millhouse(?), Al'Akir, Antonidas, és persze az új 5 (6) lap.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#16796) DaveNo1 válasza fogtunder (#16794) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jah az Argent + a Knife Juggler miatt ez inkább agro, abba vizsont nem kell Al'Akir, inkább Leeroy-WF kombó, bár ez se feltétlen. Ha alakir akkor inkább egy control, vagy midrange shaman.

F-ECT: nekem bent van Al'Akir + Doomhammer is, mondjuk sztenderd shaman deckkel játszok, mást igazából nem is nagyon lehet építeni ennél a classnál. Itt-ott lehet kombinálni ha nincs meg Al'Akir, de sok változtatási lehetőség nincs. Egyszer próbáltam Leeroy-WF kombót, de mivel ez nem laphúzos deck elég sokáig el kell húzni a meccset, hogy mindkettő feljöjjön (két WF nem nagyon fér bele a deckbe), nem is jött fel egyszer se, vagy amikor igen, már nem volt jó.

Ami még kicsit új az a Spellpower shaman, sok spell power adó minionnal és spellel és egy kis token gyártással. Múltkor egy ilyen elvert, igaz meg is lepődtem rajta. De nem tűnt rossznak.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#16797) fogtunder válasza F-ECT$ (#16795) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pont ezt mondom, a doomhammer sokkal jobb, pláne, hogy Amazon kívül senki nem futtat Harrisont, kevesebb mana, és 400 dust vs 1600.

szerintem Yserát is lehetne módosítani, jó fun lap, de ladderen nagyon lassú. én azt mondanám, hogy menjenek a Naxx legendek is közé, az is legend, csak máshogy szerzed meg. Millhouse határeset, mert Loatheb nélkül még mindig ugyanaz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16798) DaveNo1 válasza fogtunder (#16797) üzenetére


DaveNo1
veterán

Mostani metában Ysera nem sokat ér sajnos. Ha ile s rakod, általában meghal, vagy copyzzák és aztán hal meg, a dreamcard meg eléggé lutri legtöbbször. Inkább Ragna, vagy Alex. Nagy lapok közül ez a kettő ami még jó most is.

Control Warriorban egy ideig futtattam, de aztán kicseréltem Sylvanasra (amúgy most Cairne se fér be egyik deckembe se, talán majd ha lehet kombózni az új naxx lapokkal)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#16799) Phobion


Phobion
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor nem craftolok és várok! :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16800) DaveNo1 válasza Phobion (#16799) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ha esetleg shamanoznál a deckemet tudom ajánlani:

Rush deckek ellen csak akkor jó, ha nagyon jó a kezdő laphúzás, az ellenfélnél meg nem a legjobb (ahogy előttem is írták), a nem rush deckek ellen viszont jó kis meccseket lehet játszani.

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.