Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Phobosz90 válasza Bohus84 (#76005) üzenetére


Phobosz90
csendes tag

Aliexpressen van fele ennyiért is.

(#76052) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok. Adott egy Denon avr X2700H. be van állítva rajata , hogy Zone 2-ként kezelje az 6-7 hangszórót. A gondom az az, hogy sehogyan sem tudom beállitani a TV hangját, hogy az ismegszólaljon a Zone 2- Ben. Egyedül az I tervet rádió és a Heos dolgokat lehet kirakni mind külön, mind pedig a Zone 1-el egyszerre.
Szóval, hogyan lehetne a TV hangját is kirakni (vagy bármelyik másik sourcet? (Zone1-ben megy)

[ Szerkesztve ]

(#76053) krx21 válasza Szaszabond (#76052) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudsz átkapcsolni manuálisan zone 2-re tv esetén?

(#76054) adamssss válasza VoidXs (#76046) üzenetére


adamssss
veterán

Megkérdeztem es akkor is bug ha nincs bekötve.

masik kerdes: a Zensor-ho a gyarto 30-150w-ig ajánl erositot. Ezt mindenkepp erdemes betartani? (Lenne egy elado sc2022 de az 170w/csatorna)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#76055) Szaszabond válasza krx21 (#76053) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igazából csak és kizárólag a denon remote appban tudom atállítani a Zone 2-t source-ra és akkor szól. Amint a távirányítón megnyomom vagy az internet rádió vagy a heos gombot akkor azok szólnak és úgy is maradnak. Max az usb és a Bluetooth marad aktív a távirányító de sehogy nem tudom azzal visszavenni az irányítási, hogy mostantól a TV hangját (vagy akar a mediaplayer vagy dvd) szeretném hallgatni a Zone 2-ben. Csak az appal tudom visszakapcsolji. A Main zónában ez simán működik a táviranyítóval is.
Van valami megoldás, rejtett beállítás amit nem vetem észre?

(#76056) BBéci válasza Szaszabond (#76055) üzenetére


BBéci
titán

Az csak a mesében 170 W, ne foglalkozz a számadatokkal. Nézd meg az AVR menüjét, hátha lehet limitálni a kimenő jelszintet, állítsd be, akkor biztosan nem fog túl sok áramot küldeni a hangdobozokra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76057) krx21 válasza Szaszabond (#76055) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én is a távirányítón legfelül a zone select, Main és zone2 gombokkal próbálkoznék…

(#76058) Szaszabond válasza krx21 (#76057) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát az megvolt. De az csak a main zone-al működik. Zone 2csak heos és internet rádiót tud a taviranyitoval, a többi source nem reagál. Appból tudom állítani.

(#76059) adamssss válasza BBéci (#76056) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Következő kérdések.
Center sugárzónak ugye a Zensor vokal kellene. Viszont sehol nincs eladó... Van ennek valami utódja ami passzolna a Zensor 5-höz?

Erősítő: Tetszenek, illetve praktikussági okokból is jók lennének a Marantz vékony erősítői. Van itt a HA-n egy NR1501-es és állítólag már volt cserélve a HDMI panelja. A másik kiszemelt egy Pio SC2022. Melyik a jobb rosszabb, ti melyiket vennétek. Esetleg bármi más ajánlás?

köszi,

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#76060) BBéci válasza adamssss (#76059) üzenetére


BBéci
titán

A lapos Marantzok szerény teljesítményűek, nálam emiatt szóba sem jöhetnek, pedig nem hajszolom az úgynevezett referencia hangnyomást. Folyamatos 5x100 W, egyszerre az összes csatornát mérve az alapkövetelmény. Ebből a szempontból a Pioneer jobb választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76061) b. válasza adamssss (#76059) üzenetére


b.
félisten

Én a Marantzot venném.
Az első komolyabb szettem Dali-Pio volt .. hát nagyon nem ment együtt a kettő. A Pio nekem amúgy sem a szívem csücske, a Marantz -oz kifejezetten szeretem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76062) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom. Viszont azt olvastam hogy a marantzok inkabb zeneibbek es kevesbe mozisak. Ez mennyire igaz? Ha igen akkor esetleg Denon?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#76063) b. válasza adamssss (#76062) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom mire gondolt ezzel a költő,de például most meghibásodott a Yamaha 3070 erősítőm és egy Yamaha RXV6A van szolgálatban.
Ha most azonos kategóriában a nálam megfordult erősítőket nézem akkor Denon 2700-Marantz 5014-5015 - Pio VSX 932 - Yamaha RXV6A közül számomra egyértelműen a Marantz 5014 és 5015 volt a legjobb mozira, majd a Yamaha ,Denon és a végén a Pio.
Ez alatt azt értem, hogy párbeszédek, mélyhangok kezelése, térhangzás,finomabb effektusok, kezelőfelület.
Biztos igaza van BBécinek, hogy slim valószínűleg kisebb teljesítményt ad le, de nem hinném, hogy a határon kellene járatnod úgy sem,de ezt nem tudom.
Viszont azért az nem egy mai gyerek amit kinéztél, és már volt javítva is, óvatosan.

Amúgy ebben a kategóriában van fent most egy H&K 171 AVX en 80 ezerért.
vagy ha tudsz kicsit feljebb menni van fent egy Yamaha RXV4A is ott, igaz az 150.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76064) BBéci válasza adamssss (#76062) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semennyire nem igaz, értelmetlen, alaptalan sztereotípia.

#76063b.
Az a H&K egy fosch, bottal nem piszkálnám meg. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76065) b. válasza BBéci (#76064) üzenetére


b.
félisten

Pedig azt gondoltam, hogy az Arcam team miatt kifejezetten jók lehetnek. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76066) BBéci válasza b. (#76065) üzenetére


BBéci
titán

A 15-20 évvel ezelőtti HK-ok egészen jók voltak, de amiket az utóbbi 12 évben piacra dobtak, azok siralmasak.
Az Arcam csak pár éve került a Harman International csoporthoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76067) Zsömica válasza adamssss (#76059) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Az a gond az erősítők ajánlgatásaival, hogy igazából ezeket neked kellene meghallgatnod, mert különben egy végeláthatatlan csere/bere lehet majd belőle ha keresni fogod a jó mozis hangokat..!
Én pl. be nem engednék a házba egyetlen Denon vagy Marantzot sem - de ez szubjektív - én nem szeretem sem a hangjukat sem a kinézetüket.., viszont ha már feljött a HK, volt 365 és 370-em is, kifejezetten jó mozit csináltak.., szval ne higgy senkinek; próbálj meghallgatni néhány márkát..!

(#76068) Lali-213 válasza BBéci (#76064) üzenetére


Lali-213
senior tag

Miért tartod rossznak a harman kardon 171-et? Papíron nekem jó választásnak tűnik, de személyes tapasztalatom nincs vele.

Használtan 100 ezer alatt vannak ajánlott darabok? 5.1 bőven elég lenne továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#76069) b. válasza Zsömica (#76067) üzenetére


b.
félisten

Sokan kezelik egynek a Marantzot és a Denont, pedig nem egy a hangzásuk és a hangképük .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76070) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott a házimozis/zenés nappalim 18 m2, 2.7 m belmagassággal. Jelenleg egy Svsound SB-2000 szolgál ki évek óta, azonban lehetőségem lenne (egy jókora feláras ráfordítás ellenében persze) egy SB-3000 szériás darabra frissítenem.

Kérdésem, hogy van e értelme foglalkoznom az üggyel ekkora szoba terület esetében? Érdemben lesz vajon hallható hangnyomás különbség egyáltalán? Nem egészen egy liga a kettő sub, legalábbis papíron biztosan nem. Kérdés, hogy valóban megmutatja e a nagyobb sub magát és a tudását ekkora területen nekem...

[ Szerkesztve ]

(#76071) BBéci válasza Lali-213 (#76068) üzenetére


BBéci
titán

Papíron... :(((
Vacak a hangja, a funkciói, a beállíthatósága. Haveroméval szenvedtem egy darabig, aztán javasoltam, hogy sürgősen szabaduljon meg tőle.

#76069b.
Mindkettő nagyon jó és szerethető.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76072) Khaosz55 válasza atika88 (#76070) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én inkább vennék mév egy sub-ot. Szerintem nem lesz nagy különbség egy cserénél. Viszont 2 subbalba a beszakadások korrigálható. Egy előre egy hátra.

[ Szerkesztve ]

(#76073) BBéci válasza atika88 (#76070) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő volt nálam, a nappalim 22 négyzetméteres. Egyértelműen és nem kicsit jobb az SB-3000. Egyáltalán nem akadálya a jó hangnak a 18 m2.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76074) VoidXs válasza atika88 (#76070) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem gondolkozol PB-ben? A méretet leszámítva csak előnye van. Ha igazit ugranál, akkor Klipsch SPL-150.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76075) atika88 válasza BBéci (#76073) üzenetére


atika88
senior tag

Hmmmm... szuper. Ketten kettő különböző érveléssel vagytok :)) így igazán nehéz dönteni, esetleg még a matek lehet döntő. De mire vennék árban még egy jó SB-2000 plusz kabelezes és lábak alá, ugyanott lennék mint a mostani 1 db SB-3000 típussal. Amiről egységként is egyöntetűen jó véleménnyel van minden tesztelő.

Megfordult a kettő SB-2000 a fejemben az évek alatt mar...de úgy tudom a helyes pozícionalas két sub esetén már nem korántsem olyan egyszerű.

(#76076) VoidXs válasza atika88 (#76075) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A matek azt mondja, hogy SB-t semmiképp ne vegyél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76077) atika88 válasza VoidXs (#76074) üzenetére


atika88
senior tag

Az az igazság, hogy nem. Egyrészt pont a méret miatt. Másrészt mert egyszerűen 6 éve nagyon elégedett vagyok a zárttal, zenére/filmre egyaránt. Számomra sokkal pontosabb, precízebb és gyors is.

Nem mondom h elviselem a mélyebbet..sőt, nagyon kedvelem. Ezért így hogy most az eladó visszább lépne, én pedig előre egy füst alatt (felárral) hoznám vinném is a mélyeket. Így gondoltam, hogy akkor miért is ne.

[ Szerkesztve ]

(#76078) VoidXs válasza atika88 (#76077) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ebben az esetben a Velodyne kínálatát javaslom, messze a leggyorsabb zártakat gyártják, majdnem az SPL-150 közelében járnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76079) atika88 válasza VoidXs (#76076) üzenetére


atika88
senior tag

A matekot inkább anyagilag értettem. Tudom jól igen, a két tábor Pro és Kontráit, de azt hiszem ez már erősen felhasználó függő, hogy legvégül mihez húz az ember szíve, illetve füle :K

(#76080) VoidXs válasza atika88 (#76079) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az új 15-ös Velo olcsóbb, mint az SB-3000.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#76081) I'am Dony válasza atika88 (#76070) üzenetére


I'am Dony
őstag

A nagyobb általában jobb, ez igaz erre a két modellre is, azonban az akusztikát is vedd figyelmbe. Ez miatt jobban járnál, ha a jelenlegiből vennél még egyet. A 18 nm sem indokolja a 3000 et, mert hangnyomásban a 2000 nek is bőven tudnia kell annyit ott ami elég - és ahogy írod tetszik is neked a jelenlegi hangminősége. Kintről még elérhető az előző szériás 2000 is újban, elég jó áron. Egy 2. dobozzal nyernél +3 dB-t, a teljes tartományban és jól beállítva, elhelyezve sokkal jobb átvitelt kapsz mint egy nagyobbal. Ha csökkennek a szakadékok és púpok, hangosabban fogod tudni hallgatni, mert egységes lesz végig. A fentieknek akkor van értelme, ha egy miniDSP vel korrekten be lesznek állítva. Ebben it kapsz segitséget is.

[ Szerkesztve ]

(#76082) Zsömica válasza b. (#76069) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Tudom, nekem a Denon az nem mozihangú - lágyabb/zeneibb világa van az általam preferált hangzáskarakterhez; a Marantz már közelebb van valamelyest..!

(#76083) b. válasza Zsömica (#76082) üzenetére


b.
félisten

Én is így gondolom. plusz egy kicsit fátyolos nekem a Denon, de Denonból nem volt még 4000+ szériám.
Yamahát ezért is szeretem,.3070 vagy 1080 nekem eddig ideális,bár s NAD 758 is jó volt,de a 3070 szerintem az eddigi legjobb vasam volt.Mint egy éles kés.
Anthem lesz a következő teszt alany :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76084) Zsömica válasza b. (#76083) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Szerintem jó választás lesz az Anthem, nekem is Yamaha de inkább az Onkyo világa az ideális - most készülök váltani az új 50-esre - aztán meglátjuk..! 😉

(#76085) Lali-213 válasza b. (#76069) üzenetére


Lali-213
senior tag

Kérhetek egy bővebb kifejtést, hogy milyen a Marantz és milyen a Denon?
Nagyon kiváncsi lennék mire lehet számítani ha lecsapnék egyre. :R

(#76086) b. válasza Lali-213 (#76085) üzenetére


b.
félisten

Marantzból a legelső erősítő is , kb már a Denon 3000 szériával engedhető össze ,kisebb eltérésekkel. Kb az 5015 az a 3500 H Denonnak felel meg
Innen érdemes indulni és összevetni őket.

Ha Denon 2700 és a Marantz 5014 és 15 öt nézem akkor a Denon nekem tompább, kicsit folyósabb és fátyolos hangzása van legalább is a Monitor Audio Bronze szetten.
Főleg a SW112 Subokat kezeli olyan ömlengősen, sokszor szétfolyik, morognak, remegnek, nekem kicsit sok,de van akinek ez jön be.
A Marantz kicsit élesebb, magasabb, és a subot is feszesebben kezeli, de ez lehet hogy a 4000 +Denonok is tudják, nem tudom.
Marantz kicsit magasaba húz, de az MA szettem magasai amúgy is elég erősek, kell nekik egy kis EQ, ha Marantz szól, a Denonnál nem.
Ami még a 2700-5015 nél szembetűnő, hogy párbeszédek sokkal jobban kijönnek egy filmnél a Marantznál.
Denon viszont jobban odafigyelt a térhangzásra. Például a kis 1700 szerintem jobban kezelte a surroundokat , mint az 5015 Marantz, csak úgy száguldanak a golyók a levegőben meg hasonlók.
Tehát szerintem ( saját vélemény):
Denon: jobb surround kezelés,nem húz magasba , kiegyensúlyozott.
Marantz:Jobb SUB kezelés, jobb center tartomány, nincs fátyolosság a párbeszédeknél, amik számomra fontosak.
Ha ide beillesztem az RXV6A-t a Yamahától akkor mindegyik hibáitól mentes, de a felhasználói felülete és a beállítás fényévekre van a Marantz és Denon kezelőfelületétől, ráadásul eldobálja a Wifi-t meg hasonlók, amikre a Denon odafigyel, hogy felhasználóbarát és egyszerű legyen, amolyan ideális otthoni erősítő elérhető áron.

Amúgy a Yamaha 3070 és az 1080 voltak eddig a legjobb erősítőim, persze más árkategória de pl a 6015 árához nézve a több éves 1080 köröket ver rá és olcsóbb zenében, párbeszédekben és a két SUB kezelésében, a 3070 pedig még erre rátesz.
A NAD 758 V3 ra visszagondolva a 3070 Yamaha mindenben jobb. Szerintem innen az Arcam és Anthem tudna előrelépést jelenteni.
Nagyon sajnálom, hogy meghibásodott. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76087) Lali-213 válasza b. (#76086) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszönöm a részletes leírást!
Nekem egy régebbi típus is megfelelne, mondjuk egy slim Marantz NR1501-es. Egy ARC képes darab is jobb lenne a mostani HK AVR-147-nél. Rosszul gondolom?
Denon X1000 vagy 1200-as talán beleférne a 100 ezer forintos keretbe?

(#76088) b. válasza Lali-213 (#76087) üzenetére


b.
félisten

Annál a Marantznál ezzel [link] a z abszolút belépő,de modern Denonnal jobban járnál. Csiptetős csatlakozók, de cserébe ARC, HDR 4 K stb-t kezeli és csak 70 K lehet még egy 5 ezres lehúzható belőle. Annyiért meg vállalható. csodát ne várj tőle,de szerintem ár/ értékben megfelelő és pár éves cucc.
Természetesen egy X1200 jobb lenne ennél 100 K körül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76089) Lali-213 válasza b. (#76088) üzenetére


Lali-213
senior tag

Banándugós csatlakozót azért szívesebben látnék egy erősítőn. A mostani is ilyen. Igazából nem csodát várnék tőle, de azért egy minőségi ugrást igen. :)

(#76090) b. válasza Lali-213 (#76089) üzenetére


b.
félisten

Akkor érdemes lesz várnod kicsit. Mennyi lenne a max keret? 100K?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76091) junkpod válasza b. (#76088) üzenetére


junkpod
nagyúr

Többször emlitettétek itt hatranykent a csíptetős csatlakozót. Miért negatívum ez? Valahogy a dugóba is be kell fogni a vezetéket. Ha nem építek naponta új rendszert, csak összerakom és évekig hozzá se nyúlok akkor is hátrány?

Box's don't touch!

(#76092) Lali-213 válasza b. (#76090) üzenetére


Lali-213
senior tag

Igen, 100-at lőttem be plafonnak. Úgy gondolom, hogy még edzeni kell az füleimet ahhoz, hogy egy komolyabb erősítőt értékelni tudjak. :)

(#76093) b. válasza Lali-213 (#76092) üzenetére


b.
félisten

Nem kell ahhoz edzni ,egyértelműen hallható a különbség :)de megértem, eléggé elszállt árak vannak manapság.

junkpod:Ikább csak arra utal hogy olcsósított, spórolós típusról van szó és ha jó tudom ezeknél erősebben korlátozott a kábel vastagsága amit használhatsz. ( talán 2.5mm2?)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76094) guppy_83 válasza b. (#76086) üzenetére


guppy_83
tag

Sziasztok,

Marantz vs Denon topichoz; Korábban egy Marantz 7009-est hajtottam itthon 5.2-ben; a hangfalak nem változtak; majd váltottam egy Denon 4400H-ra. Nekem 80-90% mozira van használva; a Marantz zenében lágyabb volt - filmben gyengébb. A Denon a mozit nagyon jól csinálja a zene sem rossz, DE ez mind az én fülem véleménye az én szobámban. Egyedül subot cseréltem és x.x.2-t adtam hozzá hogy legyen tutti alja és teteje, most olyan amilyet szerettem volna...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#76095) Lali-213 válasza b. (#76093) üzenetére


Lali-213
senior tag

Denon X1xxx-es szériából van ajánlott darab vagy olyan, amit érdemes elkerülni?

[ Szerkesztve ]

(#76096) YAN0U


YAN0U
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni front sugárzók elhelyezésében.
Jelenleg a pirossal jelölt helyen van a két front. A center (polk audio ES35c) pont akkora méretű hogy a TV alá befért szerencsére. A zölddel jelölt hely a szekrény szélére szerelve nagyon távol lenne? Esetleg kicsit befordítanám őket. A TV-től kb 2,8 méterre ülök. A két frontot lecserélném. Erre a kettőre esett a választás. Még 2db ES35C álló pozícióban szerelve (kialakítását tekintve talán jobb lehet), vagy polk R100 2db. Gondolom az atmos hangfalak sem maradhatnak ott.
Segítségeteket köszönöm
[kép]

(#76097) junkpod válasza b. (#76093) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értem, köszi. Akkor ha a kategória korlátain belüli hangszóróval használjuk addig nem hátrány.

Box's don't touch!

(#76098) WaterWave válasza guppy_83 (#76094) üzenetére


WaterWave
veterán

Jól hallod..
Denon jobb mozin, zenén kicsit tompább
Marantz gyengébb mozin, főleg a térhatásnál, de zenén erősebb...

Most egy Denon 4700 hajtok és rosszat nem tudok róla mondani.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76099) b. válasza Lali-213 (#76095) üzenetére


b.
félisten

Nincs szerintem,megbízható márka.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76100) BBéci válasza YAN0U (#76096) üzenetére


BBéci
titán

A pirossal jelölt hely a lehető legrosszabb, túl közel vannak egymáshoz, nincs körülöttük szabad térség, ami kötelező. A zöld hely sem nevezhető jónak, ott sem lenne meg a kellő szabadságuk a hangdobozoknak.
Az a két fölső hangdoboz még véletlenül sem Atmos, legfeljebb úgynevezett front height.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.